VVD presenteerde verkiezingsprogramma ™theen tijdens liberaal-café AAN SERVICEFLAT „MOLENBELT' WORDT HARD GEWERKT Majorettes H.M.V. Overijssels kampioen P.v.d.A. organiseert openbare vergadering Dankzij kerstkaarten nieuwe rokken Tentoonstellin SCHOOLREISJE KOLKLEUTERSCHOOL HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 MEI 1978 PAG. 5 Optimale ontwikkelingsmogelijkheden voor particulier in itiatief. openheid van bestuur met inspraak van de burgerij, gedegen marktonderzoek als basis voor de woningbouw- planning en een meerjarenplanning van het gemeentelijk beleid zijn de voornaamste programmapunten die de afd. Holten van de VVD de komende vier jaar met kracht wil nastreven. De bouw van de serviceflat „Molenbelt" schiet flink op, zoals uit bovenstaande luchtopname blijkt. Het souterrain, de begane grond, zwembad en garages gebouwd en men is begonnen met de eerste verdieping. Toch zal door het aan nemersbedrijf Post uit Tilburg, in samenwerking met plaatselijke en regionale aannemers, nog heel wat werk verzet moeten worden, voordat het gebouw - als er geen stagnatie plaats vindt - eind januari, begin februari 1979, kan worden opgeleverd. Van de 46 flats, zijn er tot nu toe 15 a 20 door koop of optie besproken. De belangstelling is zowel plaatselijk vanuit het westen en midden van ons land aanwezig. De verkoop of optie gaat dan ook regelmatig door. Opvallend is, volgens makelaar Vincent, de bijzondere be langstelling voor de meer ruime en duurdere appartemen ten. In de woning Molenbelterweg 7, het linker deel van de dubbele woning bij de spoordijk is een inforuimte ingericht, waar men kennis kan nemen van de inrichting der flats en de te gebruiken materialen, enz. Op de voorgrond van de foto het busstation van de O.A.D en het touringcarbedrijf. Vrijdag 20 mei gingen de kleuters met leidsters en oudercommissie op schoolreis. Dit jaar per tractor en wagen. De wagen was prachtig versierd met vlaggetjes en slingers, door de kleuters zelf gemaakt Om half 10 vertrokken de kleuters, na- gezwaaid door vele moeders. Over de Borkeld ging het richting dag camping De Borkeld. Daar werd limonade gedronken en werden al lerlei spelletjes gedaan Vandaar ging het over de Hocht naar De Kruusweg. De kleuters hebben eerst naar hartelust gespeeld in de speeltuin. Toen juf tegen een uur floot voor patat met worst, had ie dereen gauw zijn eigen zitplaats gevonden. Daarna werd er nog een poosje geschommeld, gewipt en gegleden Weer ging de fluit en al len kregen een ijsje. Toen deze lek kernij verorberd was, werden de kleuters weer op de wagen getild voor de terugtocht. Op de dagcam ping werd net als 's morgens weer een poosje gespeeld. In een grote kring gezeten hebben de kleuters hun tractorchauffeur Johan Vene klaas heel hartelijk bedankt en de hoofdleidster bood hem een ge schenkenbon aan. Hierna kreeg ie dere kleuter een grote ballon en een cadeau. Voor de laatste keer werd iedereen weer op de wagen gezet. Zingend kwamen de kleuters bij school aan. waar de moeders en va ders al stonden te wachten. Moe maar voldaan ging een ieder naar huis. Als sluitstuk van de activi teiten voor de a.s. woensdag te houden gemeenteraads verkiezingen organiseert de afd. Holten van de Partij van de Arbeid a.s. maan dagavond een openbare vergadering, welke zal wor den gehouden in zaal Vos man. Aanvang 20.00 uur. Spreker tijdens deze avond zal zijn de heer Flip Buur- meijer uit Hengelo. Uiteraard zal ook Andries Moeliker in deze vergadering aanwezig zijn om In zijn hoedanigheid van lijst trekker voor de PvdA in Holten zijn steentje bij te dragen in het pro gramma van deze avond. Met de raadsverkiezingen in het vooruit zicht zal. vanzelfsprekend, de ge meentepolitiek als centraal on derwerp van deze avond dienen. Alle belangstellende Holtenaren zijn van harte welkom. Anti-racfsmefonds Het bestuur van de PvdA maakt van deze gelegenheid gebruik alle leden en sympathisanten te wijzen op het belangrijk initiatief van het Holtens fonds voor Internationale Hulpverlening tot het houden van een bliksemactie ten bate van het anti-racismefonds van de (inter kerkelijke) Wereldraad van Ker ken Het Holtens Fonds heeft hier voor zelf reeds f 500.- beschikbaar gesteld als teken van solidariteit met de opzet van medische- en on derwijsprojecten van b.v de be vrijdingsbewegingen in Afrika. Maar ook wordt met dit geld hulp geboden aan onderdrukte minder heden. Bij dit lofwaardig Initiatief sluit de PvdA zich graag aan door alle leden en sympathisanten op te roepen tot steunverlening aan deze actie. Stort uw bijdrage op giro 875587 van de Rabobank Holten onder vermelding „Werelddiako- naat Anti-Racismefonds". Verkiezingsuitslag Teneinde in ongedwongen sfeer wat te kunnen napraten over de uitslagen van de gemeenteraads verkiezingen recipieert het bestuur van de PvdA, afd. Holten, a.s. woensdagavond vanaf 21.00 uur in hotel Vosman. Alle leden en sym pathisanten zijn die avond van harte welkom. De majorettes van de Holtensp Muziekvereniging „H.M.V." heb ben in Nunspeet, waar voor de eerste maal in Nederland de Prov. kampioenschappen werden ge houden, met het behalen van het Prov. Kampioenschap afd. junio ren een schitterende succes be haald. Dit betekent dat de meisjes op 16 september a.s. mogen deel nemen aan de Nationale Kam pioenschappen in Rotterdam. Er kon in Nunspeet voor deelname een keuze worden gemaakt uit drie onderdelen t.w. twirling (draaien met de baton) strutting en danst- wirl. Het H.M.V.-peleton koos het onderdeel strutting Twirling is een Amerikaanse sporten wordt op het ogenblik het meest beoefend door majorette korpsen, maar in Nun speet namen aan de kampioens chappen ook solisten, duo's en trio's deel Een van de solisten was de instructeur van de Holtense ma jorettes Antoine Paauwe uit Rijs- De Hannema-de Stuers Fundatie in Kasteel „Het Nijenhuis" bij Heino (O) brengt van 3 juni tot 17 juli een tentoonstelling van een keuze uit de verzameling Groene- veld, 767 schilderijen en tekenin gen en 9 beeldhouwwerken van voornamelijk Nederlandse mee-, sters sinds 1880 Geëxposeerd worden werken van Anna Abrahams-Floris Arntzenius-G.H. Breitner-Karel Gomes-Karst Haspers-Guus Hellegers-J.H van Ieperen-Isaac Israëls-J B. Jongkind-Willem Maris-Piet Meiners-Adolphe Monticelli-Willem Oepts-Charlotte van Pallandt-Suze Robertson- Sierk Schroder-Jan Sluyters-W.B. Tholen-Walter Vaes-Aat Veldhoen-Willem de Zwart en LambertusZljl. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10.00-17.00 uur ln het linker bouwhuis van het kasteel en is vrij toegankelijk. Een gedocu menteerde catalogus met 36 af beeldingen is ter plaatse verkrij- baar sen en hij was op het onderdeel twirlen de allerbeste en eindigde op de eerste plaats van de zes deelne mende provincies. De jury bestond uit twee buiten landse deskundigen n.l. de Ameri kaan Cindy Hamilton en de Belg Reyckaerd. Dit bleek tijdens een j 1. maandag avond in café „De Biesler" gehou den ..Liberaal café", tijdens welke het VVD-verkiezingsprogram werd gepresenteerd en nader toegelicht door lijsttrekker J. de Waard, voor welke bijeenkomst een flinke be langstelling bestond. Liberale gedachte Tijdens een vrij uitvoerige toelich ting z,ei de. heer de Waard dat het VVD-verkiezingsprogram is ont staan vanuit de liberale levensop vatting dat erop gericht is ieders persoonlijke ontplooiing en pers oonlijke vrijheid zoveel mogelijk overeind te houden, voor zover een verdraagzame samenleving zulks toelaat, waarbij de plaatselijke overheid slechts aanvullend dient op te treden. Woningbouw Ten aanzien van wopingbouw en huisvesting, aan welk onderwerp tijdens de discussie veel aandacht werd besteed, zag de heer de Waard een gedegen marktonderzoek om trent woningbehoefte als een abso lute voorwaarde voor een verant woord woningbouwbeleid, waar van de resultaten regelmatig moe ten worden bijgesteld. Met name dient hierbij ook aandacht te wor den besteed aan bejaarden en al leenstaanden en dient een meer slagvaardig aankoopbeleid t.a.v. bouwgrond te worden nagestreefd. Financien In verband met de gemeentefina- nciên zei spreker dat het voor een verantwoord te voeren financieel beleid nodig is dat de gemeente lijke overheid gaat werken volgens een meerjarenplan ten aanzien van gewenste voorzieningen Een der gelijk plan leidt tevens mogelijk heden tot een betere budgetplan ning. „Het is te gek dat je de ene raadsvergadering de onroerend goed belasting verhoogt, terwijl een raadsvergadering later blijkt dat bij de gemeentebedrijven een paar ton over is. Besliste terughou dendheid ten aanzien van trend matige belastingverhogingen ach ten wij dan ook geboden", aldus de Waard. Milieubeheer ..Ten aanzien van het milieu leggen wij de klemtoon bij ieders persoon lijk verantwoordelijkheid Het gaat niet alleen om het behoud van de natuur, maar vooral ook om de sfeer waarin we leven. De manier waarop we elkaar tot lust of tot overlast zijn. De verantwoordelijk heid van iedere burger zelf is voor ons in de eerste plaats hoeksteen van een verantwoord milieubeleid. Het is voor alles een zaak van be wustwording". aldus spreker.-Ter bevordering van deze bewustwor ding zag hij het als een goed middel de schooljeugd in te schakelen bij de schoonmaak van natuurgebie den of buurtplantsoenen. 'zoals dit ook elders gebeurt. Met name wenste hij in de natuurgebieden bepaalde zandwegen af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer Voor de agrarische sector stond hij een bedrijfsuitoefening voor waarbij de boer uit landschappelijk oogpunt niet meer belemmeringen worden opgelegd dan strikt noodzakelijk, omdat hij de boer zag als land schapmaker bij uitstek. Sport en cultuur Ten aanzien van sport wilde hij, evenals bij sociaal en cultureel werk, meer ruimte voor particulier initiatief. Hierin zag hij als taak van de overheid het geven van voor lichting, beschikbaar stellen van ruimten voor het organiseren van sport en manifestaties. Kortom, kaders aangeven en voorwaarden scheppen. Openheid van bestuur De raadsvergaderingen zoals deze thans plaats vinden bieden volgens de Waard, voor de burgers een weinig interessante vertoning om dat over concrete beleidsplannen in feite achter de gesloten deuren van commissievergaderingen wordt beslist. Hoewel hij openheid van bestuur niet wilde nastreven door openbaarmaking van com missievergaderingen wenste hij toch een meer open beleid na te streven waarbij betrokken perso nen of groepen tijdig gelegenheid hebben hun mening naar voren te. brengen. In dit verband dacht hij aan meer informatie van het col lege tijdens raadsvergaderingen ten aanzien van aan de orde zijnde beleidspunten, zodat de burgers kunnen meedenken. Dorpskern Ten aanzien van de dorpskern tens lotte staat de VVD een gezonde en verantwoorde ontwikkeling van alle maatschappelijke functies voor waarin het „persoonlijk bele ven" van de dorpskern naar wonen, winkelen en verkeer dient te wor den verbeterd. De damesmuzikanten in hun nieuwe rok. Op de voorgrond de heer A. Westerik en Johan Meijer, voorzitter van „H.M.V.". Links op de achtergrond de majorettes. De Supportersvereniging van „H.M.V." heeft zoals vele Holtena- re'n zich zullen herinneren, in de cember van het vorig jaar een vier tal prachtige pentekeningen als kerstkaarten in de verkoop ge bracht en dankzij de geweldige kooplust van vele ingezetenen en niet'Holtenaren een flink batig saldo over kunnen maken op rek'e- ning van het „Uniformfonds" Menig Holtenaar zal het met de supporters eens zijn dat het nood zakelijk was dat de lengte van de rokken van de damesmuzikanten aangepast moest worden en dat is dankzij de kerstkaarten verkoop mogelijk geworden. Zaterdag 20 mei was het zover dat de dames met veel plezier hun verouderde en zo hier en daar wat „kalende" rok jes konden inleveren bij de voorzit- ter van de Supportersclub de heer Ab Westerik. Avondfietsvierdaagse 29 mei t.m. 1 juni zie onder Deventer ren- en toe ristenvereniging „De Zwaluwen". Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel. 1 15 00 vrijdag 26 mei 20 uur CPN-feest; met muziek, ca baret e.a.; Spreker Henny Grave. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 1 11 00 weekfllm do 25 t.m. wo 31 mei Keetje Tippel 12 jr, na chtvoorstelling vr 26, za 27 mei resp. 23 en 24 uur Hustle 16 jr. mati nee za 274 zo 28. wo 31 mei 14 uur TekenfllmCaroussel a.l. aanvan gstijden weekfllm: werd. 20 uur, za 18.45 en 21.15 uur, zo 16, 18.45 en 21.15 uur. Luxor 1, Brink 20, tel. 1 86 62 week- film do 25 t.m. wo 31 mei Cleopatra Jones and the Casino of gold 16 jr. nachtvoorstelling vr 26 mei 23 uur Tamara het naakte lokaas 16 jr. matinee zo 28, wo 31 mei 14 uur Salty de vrolijke zeeleeuw a.l. 2e matipee zo 28 mei 16 uur terug uit de-hel 12 jr. aanvangstijden week fllm: werkd. 20 uur za en zo 18.30 en 21 uur. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 1 86 62 weekfllm do 25 t.m. wo 31 mei The Late Show 16 jr. aanvan gstijden weekfllm: werkd. 20.15 uur, za 18.45 en 21.15 uur, zo 15, 18.45 en 21.15 uur. Galerij Lenten, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 2 18 15 zondag 28 mei 12 uur pianorecital door Ma rien van Nieukerken. Geopend wo. t.m. za 10-17 zo 14 - 17, 27 mei t.m. 18 juni Werk van Wim Schuite (aquarellen) Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 1 35 06 t.m. 27 mei Saskia Weishut. textiel, Loes Tempelman, pentekeningen, ge opend: di t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17. 29 mei t.m. 1 juli molen- bouw o.m. litho's van Anton Sip- man. Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 1 50 77 geopend: do 19-21, vr. t.m. zo 10-18 27 mei t.m. 18 juni werft van Karei Appel, Comeilie, Jan Nieuwenhuys, Anton Roos- kens, Cobbaert, H.N. Werkman Cave du Tertre, Jaarsma Woon- centrum, Bergstraat 48, tel. 1 84 94 geopend: gewone winkeltijden (ma gesloten) t.m. 3 juni Roelie Maer- tens, wandkleden. Albert Schweitzer centrum, Brink 89, tel. 1 96 75 Geopend: di t.m. vr. 9-12 en 14-17, za. 13-16 Tentoon stelling over leven en werk van Al- bert Schweitzer. Museum De Waag, Brink 56, ttfl. 1 45 56 450 jaar De Waag. Museum de drie haringen, Brink 55, tel. 145 56 tentoonstelling oude ganzenborden. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 1 97 39 Mechanisch speelgoed uit de collectie Stekelenburg. musea geopend: di. t.m. za. t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17. Kunstuitleen, Grote Poort 19, tel. 1 18 48 geopend: di t.m.'vr. 14-18, do. ook 19-21, za. 10-12.30 en 14-17 R. Varings kunstkabinet, Korte Assenstraat 15 geopend: vr en za 13.30-17 't Hoekhuis, Brink 38, tel. 1 32 90 geopend: ma t.m. vr. 12-15 17-24, za en zo 17-24, Foto's van Oud Deven ter Deventer ren- en toeristenvereni ging „De Zwaluwen"; inl. W. Bek king, Amstellaan 20, tel. 212 47 Elke zaterdag fietstoertocht start 8.3Ó vanaf D.K.C. Hellas Rielerenk, deelname ook voor niet-leden. Avondvierdaagse 29 mei t.m. 1 juni start 18-19 uur van clubhuis D.K.C. Hellas, Rielerenk; 4 x 25 km. Deventer Sporthal, Rubensstraat zaterdag 27 mei 8-18 uur, Volley baltoernooi De Stokvissen. Stadhuis, Grote Kerkhof 4, teL 7 21 21 maandag 29 mei 19 uur 3e politieke forum-avond voor d§ Raadsverkiezingen, woensdag 32 mei vanaf 19 30 politiek café met verkiezingsuitslagen. Bolwerksmolen, Bolwerksweg 8; tel. 1 50 40 geopend voor bezichti; ging: di en za 10-17 uur. Ruilbeurs Nederlandse Verenij- ging van Postzegelverzamelaars: zaterdag 27 mei 14,-17 uur in de Bo termarkt. Volkssterenwacht Bussloo, Bus- sloselaan 4, tel. 05716-577 vrijdag 26 mei vanaf 20 uur Kijk-In-Avond. De Schalm, Dreef 1, tel. 1 81 30 za terdag 27 mei 10-17 uur ruilbeurs voor verzamelaars. Hotel een brug te ver, Korte Enne- straat 3 dia en bingo-avond Kyno- logenclub Deventer e.o. donderdag 25 mei 20 uur. Expo '78 Deventer Huishoudbeurs, parkeerterrein Kunstijs baan-Sporthal, tel. 10746; geopend 14-22, za. 10-17 (t.m. 27 mei). ALMELO Palace: werkdagen 14 30 en 20."00 u.. Starwars a.l. Za. en zo 14.30, 18.45 en 21.15 u. Starwars a.l. Varossieau: Weekdagen 14.30 en 20.00 u. The Car (16 jr.). Za. 18.45 en 21.00 u. The Car (16 Jr.). Zo. 14.30,18.45 en 21 00 u. The Car (16 Jr.). Za. 23.15 u Met jouw waldhoorn tussen mijn alpen <16 jr.).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5