Jaarvergadering VVV Holtens Belang Een vroege trein mèèr naar Almelo Inzameling voer bet Leger des Heils VERBORGEN LEVEN BRlIIBSPAAft VAN DE DAG HOLTEN HEEFT AFDELING NEB. NIERSTICHTING GEZELLIGE AVOND RING HOLTEN C.J.V. Werkpep Welzijn gaat inventariseren HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND Gemeente Holten Verkiezing ieden gemeenteraad Stemming Gemeente Holten Verkiezing leden gemeente raad Bekendmaking uitslag verkiezing Officiële publikatie Geen spreekuur burgemeester Gemeente Holten Vergadering Sportcommssie I HOLTENS NI Vrijdag 26 mei 1978 30e jaargang no. 21 Hoofdredacteur J Wiggers Koiweg 14, tel. 05483-1350 Plv v hoofdred./secr. W Beljers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" In de maandagavond in hotel Vosman onder voorzitters chap van mr. W. H. Enklaar gehouden jaarvergadering van de VVV Holtens Belang gingen de aanwezigen met algemene stemmen akkoord met een voorstel van het be stuur om hot 1 januari 1980 nog lid te blijven van de Streek-VVV De Overijsselse Heuvelrug en Salland. Ongeveer een jaar geleden werd besloten om uit de Streek-VVV te treden onder voorbehoud dat zich geen nieuwe mogelijkheden zouden voordoen, die een nadere overweging van dit besluit zouden rechtvaardigen even tueel hierop terug te komen. De Streek-VVV, die plm. een jaar geleden in ernstige financiële moeilijkheden ver keerde, vaart thans een andere koers. De Holtense VVV blijft die koers nau wlettend volgen en zal afhaken als men niet de richting uitgaat als die welke Holten voor ogen staat, zo zei mr. Enklaar. MIER GASTIN Uit het door de secretaris, de heer J. Wiggers, uitgebrachte jaarverslag bleek o.m. dat het aantal dagjes mensen in 1977 was gestegen met 10.000 tot plm. 280.000. Het aantal overnachtingen bedroeg plm. 32.000 en het aantal vakantiegas ten steeg in 1977 met 5000 tot plm. 61.000. De heer Wiggers bracht in het jaar verslag dank aan mevr. Wolters- Jongedijk voor het waarnemen van het kantoor bij verhindering van de directeur, de heer G. Kers. Tevens werd dank gebracht aan de verenigingen die meewerkten aan het VVV-vakantieprogramma en de Interkerkelijke Recreatiecom missie die in een tent aan de Bor- keldweg weer zeer actief was. Ge durende acht weken werd door teams van enthousiaste jonge mensen belangrijk werk verricht dat door de gasten zeer werd ge waardeerd. Ook voor de korte kerkdiensten in de teht bestond elke zondagmorgen weer grote be langstelling. De vereniging telde op 31 december 1977 292 leden. Uit het financieel overzicht van penningmeester W ten Berge bleek, dat de inkomsten en uitgaven resp. bedroegen f 30.958,33 en f 30.488,69, zodat er een voordelig saldo is van f469,64. De commissie voor ka scontrole die bestond uit de heren A Nekkers en Herm. Stokkers, had boeken en bescheiden in orde be vonden Als leden van de controle commissie 1978 werden benoemd de heren A. Nekkers en J. A. v.d. ïn de nieuwe dienstregeling van N.S., welke zondag, 28 mei, in wer king treedt, komen geen spectacu laire veranderingen voor. In de richting Almelo is er een vroege stoptrein bijgekomen namelijk om 6.32 uur, die niet op zondag en niet op zon- en feestdagen rijdt. De treinen van 6.05 u. en 7.13 uur ver trekken een minuut later en 0.05 wordt 0.06 uur en 7.13 u. wordt 7.14 uur. In de richting Deventer ver trekken de treinen tussen 7.25 u. en 18.25 u en van 21.25 en 22.25 een minuut eerder. 7.50 u. wordt 7.51 u. Overigens doen zich hier geen wij zigingen voor. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen Kunt in Holten opgeven bij G.W. KANPEN Larenseweg 3, tel 12 24 tot s woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 Tel. 16 65 tot woensdags 12.00 uur Maat. Penningmeester Ten Berge dankte de heer Kers voor verleende assistentie. BESTUURSVERKIEZING Bij acclamatie werden als be stuursleden herkozen de heren J. H. Baard en J, Wiggers. Beiden napien hun herbenoeming aan. Bij de rondvraag werd de suggestie gedaan om bepaalde zandwegen in de Holterberg af te sluiten voor-au to's en bromfietsen. Het betreft hier openbare wegen en afsluiten is wet telijk niet toegestaan. De voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, de heer J. A. v.d. Maat, liet weten dat de HHV in het aanstaande vakantieseizoen voor de gasten (teams van cam pings etc.) een houtzaagwedstrijd op Smidsbelt zal organiseren. De Handelsvereniging zou voor de gasten nog wel wat meer willen doen, maar moet dan wel kunnen rekenen op de medewerking van de VVV en de gemeente. Voorzitter Enklaar: Als de Holtense Handels vereniging met bepaalde ideeén komt zullen wij geen nee zeggen. De Hervormde Vrouwenvereniging van Dijkerhoek houdt op woensdag 31 mei (Gemeenteraadsverkiezing) in gebouw „Bethanië" de jaarlijkse inza meling voor het „Leger des Heils" Met niet meer gebruikte, doch in goede staat verkerende kleding, schoeisel en speelgoed kan het „Leger" nog heel veel goeds doen en de dames van de vrouwenvereniging zullen die spullen woensdag 31 mei van 's morgens 8 tot 's middags 5 uur in gebouw „Betha nië" dan ook graag in ontvangst nemen. Geboren: Jantine dv H Dam Wie- chers en G H Oud-Aanstoot (gebo ren te Deventer); Robert Alexan der zv J A Beumer en R H Volke rink (geboren te Deventer) Overleden: G J Schoolem, oud 67 jaar, Holten Gehu\vd:P Post, oud 22 jaar, en TA Hommes, oud 22 jaar, Rotterdam; J W te Veldhuis, oud 23 jaar, Ambt Delden en H J J Huisken, oud 23 iaar; F Pasop, oud 33 jaar en H J Bouwman, oud 24 jaar; H B Meu- lenbeld, oud 22 jaar en M van Elde- ren, oud 22 jaar, H. Wegstapel, oud 42 jaar en G Koen, oud 40 jaar, Ens chede. Het raadselachtige begin van een geheimzinnige his torie? - De titel van een interessant verhaal? - Dit laatste is waarschijnlijker! Onder dit opschrift zou namelijk kunnen worden gerangschikt de lezing, die de heer J.G. Boering woensdagavond, 31 mei, hoopt te houden. In de natuur en in de Holterberg heeft de heer Boering opzienbarende waarnemingen verricht. Van vele merkwaardigheden die voor de argeloze bezoeker ver borgen blijven heeft hij prachtige opnamen gemaakt. Hóe, en met welk resultaat, dat gaat hij vertonen en vertellen in de bovenzaal van „Vosman". Nadat de heer Boering zijn voordracht in een uurtje of zo heeft beëindigd kan ieder die dat wil, vragen stellen over het vertoonde of een praatje maken over eigen ervaringen. De werkgroep Natuur en Milieu organi seert deze avond, die om acht uur zal beginnen. Vra gen stellen kunt u ook aan de leden van de werkgroep, vragen over wat de groep nastreeft, en op welke ma nier zij dat hoopt te bereiken. Iedere belangstellende zal woensdag de 31ste graag worden ontvangen! Donderdag 11 mei was er voor de jongensgroep „Pinkeltje" van de CJV „De Vriendenschaar" (Beuseberg) alle reden om „gewapend" met prach tig versierde erebogen positie te kiezen bij de ingang van het gemeente huis te Holten. Op die dag trad hun leider Herman Meijerman, Tolweg (Beuseberg) in het huwelijk met Gerrie Have'rslagh uit de Waardenborchstraat te Hol ten. De Pinkeltjes vormden toen het jonge paar naar buiten een erehaag en dit werd zeer gewaardeerd. Herman en Gerrie zijn gaan wonen in Borculo. De burgemeester van de gemeente Holten brengt ingevolge artikel 18 der kieswet ter openbare kennis, dat op woensdag, 31 mei 1978 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkie zingvan de leden van de gemeente raad zal plaats hebben. Hij wijst op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een an der uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Datum 23 mei 1978 De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Holten maakt ingevolge artikel N 21, lid 2 der kieswet bekend, dat op vrijdag 2 juni a.s., te 10.00 uur, in een voor kiezers toegankelijke zit ting van dat bureau in het Gemee ntehuis van Holten de uitslag van de op 31 mei 1978 gehouden verkie zing zal worden bekendgemaakt Holten, 26 mei 1978 De voorzitter voornoemd, W.H Enklaar. Het bestuur van de afd. holten van de Nierstichting Met de officiële installatie van een definitief bestuur vond j.l. maandagavond de oprichting plaats van de afdeling Holten van de Nierstichting Nederland. Initiatief Het idee om in Holten te komen tot de oprichting van deze afdeling werd onlangs gelanceerd door mevr. Berkhof toen in Holten een huis aan huis collecte werd gehou den waarvoor zU de organisatie op zich had genomen, welk idee door dokter J F Sijtsema en de her H. Koopman met het nemen van ver dere initiatieven werd overgeno men. Bestuur De officiële installering van het plaatselijk bestuur vond plaats in hotel„Vosman" door mevr. J Strick van Linschoten te Hattem, propagandiste voor de Nierstich ting en mevr J van Huizum, secre taresse van de regio Twente, waar toe de afdeling Holten behoorj,. Het bestuur is als volgt samengesteld Voorzitter: Dhr. J. L. Boersma, Aaltinksweg 2, tel 33 37. secreta ris: Dhr. H Koopman, Deventer- weg4, tel 19 20, penningmeeste- resse: mevr G J. Kromdijk- Hoogeboom, leden mevr. C M. Sytsema-Tesch, mevr. J Leonhart-keijzer en de h h G Bel- dmanenJ Kruk. beide van de am bulance EHBO. Plannen Op korte termijn zal het bestuur verschillende activiteiten ont plooien om het zeer belangrijke werk van de Nierstichting onder dc aandacht te brengen van de Hol tense gemeenschap. Zo is men voornemens tijdens het eind juli te houden Dorpsfeest een informatie stand in te richten, terwijl op 7 sep tember in hotel Vosman een „Voor lichtingsavond" zal worden ge houden waarbij aan de hand van filmbeelden het werk van de Niers tichting centraal zal worden ge steld. Verder zullen binnenkort ook de plaatselijke winkeliers worden ingeschakeld voor verkoop van di verse artikelen bij het kopen waar van men het werk van de Nierstich ting de onmisbare financiële steun verleent Het werk van de Niers tichting is in onze gemeente intus sen zeer actueel omdat twee inwo ners van Holten nierpatiènt zijn waarvan onlangs één patiënt, mid dels een niertransplantatie kon worden geholpen Nadere inlich tingen worden graag verstrekt door secretaris H Koopman, Deventer- weg 4. tel. 19 20 In gebouw „Irene" te Holten werd de jaarlijkse gezellige avond ge houden van de ring Holten van het Chr Jongeren Verbond. Op deze avond, waarvoor een goede belang stelling bestond, werd door ring- voorzitter Henk Stoevenbeld uit Okkenbroek de uitslag bekend gemaakt van de toneelwedstrijd die in het afgelopen winterseizoen werd georganiseerd. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door de afd Okkenbroek, Bathmen, Es- pelo en Beuseberg (Holten) De jury die bestond uit leden van de afde lingen kende de eerste prijs (een wisselbeker) toe aan de afd. Ok kenbroek voor de opvoering van. het blijspel „Mag ik mij even voor stellen, ik ben uw dochter".2 Afd. Markelo met het blijspel „Gast in eigen huis" 3 Afd Espelo met het blijspel „Amor richt zijn pijlen zelf' 4. Afd Beuseberg met het blijspel „Zijne excellentie Hein". De le prijs voor de beste toneelspe ler was Rob Haensel te Markelo. 2 Johan Wassink, Okkenbroek. 3 Marietje Jansen, Espelo 4 Jan Schooien. Beuseberg De clubleden werd een bont programma gepre senteerd dat bestond uit een quiz. schetsjes, volksdans, een zaalspel etc. De avond werd muzikaal om lijst met gezellige muziek van Wil- Burgemeester W.H. Enklaar is maandag 29 mei a.s. verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te hou den. Holten, 26 mei 1978. De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaur. De voorzitter van de Sportcommis- sie maakt bekend dat openbare vergaderingen van de Sportcom- missie zullen worden gehouden op: 1. 29 mei 1978 om 20.00 uur in de bovenzaal van café-restaurant Vosman (verkiezingsvergadering) 2. 5 juni 1978 om 19JQ uur ten ge meentehuize. De door de gemeenteraad inge stelde „Werkgroep Welzijn", die tot taak heeft de voorbereiding van de vaststelling van een Welzijnsplan voor de gemeente Holten, is on langs voor de eerste maal bijeen geweest. Omdat de werkgroep het tot haar eerste taak rekent om een inventarisatie te maken van be staande sociaal-culturele aktivitei- ten en aktiviteiten op het terrein van het vormings- en ontwikke lingswerk, is tijdens deze eerste bij eenkomst een enquêteformulier opgesteld. Dit formulier is dezer dagen toegezonden aan alle Hol tense verenigingen die zich bezig houden met aktiviteiten op boven genoemde terreinen. Omdat ver moedelijk niet alle verenigingen en organisaties regelmatig op de voorgrond treden, op grond waar van het bestaan ervan bij de werk groep bekend kan zijn, is het moge lijk dat enkele verenigingen géén enquêteformulier hebben ontvan gen. In dat geval wordt men gead viseerd om dezer dagen contact op te nemen met het gemeentehuis, tel. 16 66 (hr Wissink), zodat alsnog een formulier kan worden toege zonden. U ontvangt een fraaie/ffy/ Parker-Jotter ballpoint als u een ./afc,."''nieuwe abonnee opgeeft voor het opgeven van een nieuwe abonnee, inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: UI Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half y jaar/per jaar. -A.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1