Afscheid van trainer Willems Plattelandsvrouwen van Dijkershoek gingen dagje uit Snoek uitgezet Schilderijententoonstelling Zelf jam maken eenvoudiger geworden Weet eweije, Iaat je rijden Sport- en speldag ZW Blauw Wit prachtig geslaagd Toernooi SV Heeten BADMINTON KAMPIOENSCHAPPEN Concourshippique L.R.V. De Bergruiters frogramma Sporthal"! Mossink" Oriënteringsrit MAC. De Holterberg Blauw Wit Na 4jaar Blauw Wit. Badmintonclub Holten Bliksemactie voor antiracisme-fonds Wereldraad van kerken Comb. Egberts had snelste dnif Programma Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 MEI 1978 - PAG. 15 Onder ideale weersom standigheden hield zater dag op het sportpark „Meermanskamp" de ZW „Blauw Wit 66" de jaar lijkse „Sport- en Speldag". Een totaaldag voor jong en oud, ouders, supporters en belangstellenden als af sluiting van het voetbalsei zoen 1377/1978. De organi satie van dit grote evene ment was in handen van de Jeugdcommissie. Extra at tractie voor de pupillen was met „een-tweetjes" vanaf de 16 meter lijn Frans Thijssen van de FC „Twen te" omspelen en dan een doelpunt maken. Voor Frans gold als extra handi cap dat hü de bal niet met de hand mocht stoppen en zo dat wel ge beurde betekende dit strafschop. Ook mochten de pups penalty's af vuren op Frans die hoewel hij bij de „Tukkers" niet onder de lat staat toch heel wat schoten zeer bekwaam stopte. Verschillende jongelui gaven hem wel het nakij ken en voor hen was deze Sport- en Speldag een dag om nooit te verge ten. Bij het penalty schieten voor da- pies leverde mevr. Meijerink- Jansen uit de Vixseboxsestraat de beste prestatie. Spelen 's Morgens om half tien werd ge start met 10 individuele spelen voor junioren B -Cl en C2 en pupil len Dl. D2, El. E2, F1 en F2. Tien groepen met totaal ca. 150 deelne mers waren present om te schieten op het bord met 2 gaten, tennisbal- lenrace, koppen op doel, vak in gooien. doelschieten en werpen, schutting schieten, ringen-bal dribbelspel, passen door poortje, voetbaldribbel en spinschieten. De uitslag: Groep F1 en F2: 1. Wim Meilink 61 p. 2 Anne Houwen 56 p. 3. Gerard ter Brake 55 p. Groep El en E2:1. Jan Stam 67 p. 2. Frans Stam 66 p. 3. Hans Stam 66 p. Groep Dl en D2: 1. Hans Bekker- nens 78 p. 2. Andries van Iperen 87 p. 3. Henk Bronsvoort 78 p Groep B, Cl enC2:1. Hans Stam 80 p. 2. Jan Klein Nagelvoort 78 p. 3. Wilco Stam 78 p Algemeen winnaar bij de leden werd Henk Bekkernens, doorlo pende Dijk 2. (Holterbroek). Ger- ben Schuppert, Larenseweg werd winnaar by de niet-leden; Voetballen Hoewel de competitie nog maar nauwelijks tot het verleden be- Afgelopen weekenden hebben alle junioren-elftallen van de s.v. Hol ten deelgenomen aan een toernooi van de s.v. Heeten te Heeten. Het was een bijzonder goed georgani seerd toernooi, dat mede door het prachtige weer goed is geslaagd. De Holten-elftallen hebben zich alle van de goede kant laten zien Met liefst 4 eerste plaatsen en één tweede keerden respectievelijk BI B2, Cl, C2 en Al huiswaarts. De elf tallen A2, C2 en C4 behaalden geen eervolle plaatsen, doch hebben leuke wedstrijden gespeeld. Holten Al, behaalde zoals vermeld de 2e plaats, nadat z\j in de finaleweds trijd na strafschoppen naar de tweede plaats werd verwezen. hoort werd er toch gevoetbald en zowaar veelal met ijver en inzet. Bij de senioren was de prachtige beker voor het team ..Breda-bier" 2. „Amstel" 3 „Hengelo-Bier" 4. „Stella" 5. „Heineken" 6. „Grolsch" Bij de junioren kwamen in de finale „Oostenrijk" en „Schot land" Oostenrijk won met 2-1 en kreeg de prachtige trofee. De finalewedstrijd bij de pupillen „Polen" en „Frankrijk" was een hoogst spannende aangelegenheid. „Polen" won met 4-3 De uitslagen werden rond half 6 bekend ge maakt door de voorzitter van de Jeugdcommissie de heer Rutgers en de prijzen werden uitgereikt door Blauw Wit's voorzitter Renger G Veldhuis, die tevens een woord van dank sprak tot allen die mee werkten aan het welslagen van de „Sportr en Speldag 1978" Alle deelnemers en medewerkers ontvingen een fraai uitgevoerd vaantje met opdruk „Blauw Wit. Sport- en Speldag 20-5-1978". (zaterdag 27 mei) Blauw Wit 1-Almen 1 2.00 uur, Blauw Wit 2-Almen 2 2.00 uur. Profvoetballer Frans Thijssen speelde een partijtje tegen de al lerjongsten van Blauw Wit. Trainer Gert Willems uit Nijverdal zal zaterdagmiddag voor de laatste keer het eerste van Blauw Wit bege leiden in een thuiswedstrijd op „Meermanskamp" tegen het uit de le klasse GVB naar de 4e klasse KNVB gepromoveerde Almen l. Het 2e van Blauw Wit speelt die middag tegen de 2e editie van Al- men. Aanvang van beide wedstrij den 2.00 uur. Willems trainde Blauw Wit4jaaren heeft in seizoen 1967/77 het beste resultaat behaald met een 2e plaats voor het eerste en promotie van het 2e naar de derde klas TVB. Blauw Wit en trainer Willems gaan na 4 seizoenen in de béste ver standhouding afscheid nemen en zullen in de toekomst elkaar nog wel es „tegenkomen" want Willems gaat Sportclub Daarle trainen die al meer dan tien jaar in dezelfde af deling speelt als Blauw Wit. Na de wedstrijd tegen Almen is er voor Blauw Witters, supporters en an dere belangstellenden vanaf half vijf in het clubhuis gelegenheid om afscheid te nemen van Willems in wiens plaats als trainer is benoemd de heer J. G. Geerir.k te Nijverdal, oud-speler van Langeveen en en kele jaren jeugdtrainer bij SVVN te Nijverdal. Zaterdagavond zullen bestuur en selectie groep in „De Lindeboom" te Schalkhaar af scheid nemen van trainer Willems. De Landelijke Rijvereniging Postweg (Borkeld) een streekcon- Bergruiters" organiseert op za- cours waaraan wordt deelgenomen terdag 3 juni op een terrein aan de doof de L.R. te Holten, Rijssen, Markelo. Almelo, Vriezenveen, Hel- lendoorn en Wierden. Totaal zullen plm. 120 combinaties aan de ver- Zaterdag 20 mei j.l. werden in de Sporthal ,,'t Mossink" de Holtense kampioenschappen badminton gespeeld. De door „BCH" georga niseerde kampioenschappen wer den door de spelers en speelsters als volgt verspeeld. Begonnen werd mét de heren enkelspelen waar Frans van Gennep sterk domi neerde en ongeslaen kampioen werd. Hij behoefde in de zeven en kelspelen zelfs geen set af te staan. Tweede bij de heren werd Hans Verburg terwijl Sijtze Meinsma het brons voor zich opeiste. Bij de da mes enkel was minder krachtver- schil. maar tenslotte werd mevr. Schnabel ongeslagen kampioen en werd Wil van Gennep tweede, de derde plaats was voor Tiny v.d. Rijnstraat De heren dubbelfinale ging tussen Meinsma/Verburg en Akkerman/Evers. Na een leuke partij werden Meinsma/Verburg kampioen. De damesdubbel werd een zege voor het paar Boog aard/Betten die het paar Muller/- Ten Berge in de finale klopten De mixen konden vanwege tijdgeb rek niet volledig gespeeld worden maar na plaatsing van de beste koppels tegen elkaar kwam het echtpaar var. Gennep als eerste uit de bus. Al met al leuke kampioens chappen die indien ze volgend jaar weer worden gehouden in een an dere formule gegoten zullen wor den. schillende wedstrijden deelnemen. Het springparcours zal worden ge bouwd door de heer Heerdink uit Hellendoorn, een man met vele ja ren ervaring dus ongetwijfeld .een interessant parcours. Het evenement begint 's morgens om 8.30 uur met de dressuur voor vier- en achttallen en individuele dressuur en het springen B. De pa rade, geleid door de instructrice van de „Bergruiters", L. Janzen te Schaarsbergen is gepland om hall een. In het middagprogramma' komen de L. M. en Z. springruiters in actie. De Bergruiters verwach ten een groot aantal bezoekers uil Holten en de omliggende plaatsen De toegang is gratis. Na een korte onderbreking in ver band met de examens van de scho lengemeenschap in de sporthal, worden op woensdag 31 mei a.s. om 20.00 uur de trainingen van de badmintonclub Holten weer her vat. Week van 27 mei t.m. 2 juni Zaterdag t.m. dinsdag; gesloten i.v.m. examens scholengemee nschap. Woensdag: tot 18.00 u. gesloten i.v.m. examens scholengemee nschap. 20.00-23.00 Badmintonclub Holten. Donderdag: 8.10-16.40 scholengemeenschap. Vrijdag: 8.10-16.10 diverse scholen. De dames van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen stapten woensdagmorgen om kwart voor 8 in de bus voor het maken van een reisje met een on bekend doel. Via Zwolle werd naar Kampen ge reden waar een bezoek werd ge bracht aan de wijnfabriek van Sie- brand. De dames bezichtigden de fabriek en werden in de grote kan tine getrakteerd op koffie en een verrukkelijk glas wijn. Na het be zoek aan Kampen ging de reis naar Lelystad en vandaar over dè nieuwe dyk naar Bovenkarspel waar geluncht werd. Bij aankomst in Volendam lag de boot al klaar om het gezelschap naar Monnikendam en Marken te varen waar een wandeling van plm. een uur werd gemaakt. De volge nde pleisterplaats was Amsterdam waar een bezoek werd gebracht aan het wassenbeelden museum van madam Tussand en kregen de da mes tot kwart over 6 gelegenheid om te winkelen. De dag werd beslo eten met een heerlijke rijsttafel in restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Mevr. Kroon sprak tussen de lek kere hapjes en drankjes door een woord van dank tot de reiscommis sie die bestond uit de dames Rensen-Paalman, Huzen-Brink en Nikkels- van Schooten. VERLOREN Bruin regenjack, kindermaat, Ver zekeringsbewijs DRX-850, Zwarte hond, duitse jachtterrier, reu Rood trainingsjack, blauwe kraag, Oranje trainingsjack met zwarte broek, Groen legerjack. Gebreide wollen das, grijs, rood, bruin, 2 bruine klompen GEVONDEN Huissleutel en autosleutel, Gele plastic tas met balletschoenen en gympakje, Zandvormpjes, Groene pet, Groen kindervest, Bankbiljet Van zaterdag 27 mei tot en met 18 juni wordt in Kunstgalerij „Len ten" te Epse een tentoonstelling gehouden van werken van Wim Schuite. De officiële opening zal Voor deze actie, die vorige week van start ging, is tot nu toe f 1615.89 binnengekomen. Zoals bekend steunt het A.R.F. van de Wereld raad van Kerken medische- en on derwijsprojecten van bevrijdings bewegingen en van onderdrukte minderheden. Tot 1 juni a.s. bestaat nog de gele genheid om solidariteit met onder drukte mensen te betonen door een royale en gewaardeerde bijdrage te storten op giro 8 7 5 5 8 7 van de RABO-bank te Holten ten gunste van rekening „Werelddiaconaat" (nr. 5 03 10) niet vermelding „Anti racisme-fonds" Helpt allen mee!!! Geniet uw vrijheid en gebruik die om uün vrijheid te gunnen! worden verricht zaterdagmiddag 27 mei om 15.30 uur. door Henk van Gelre (essayist). De openinstijden zijn woensdag t.m. zaterdag van 10.00 -17.00 uur, zondags van 14.00 y 17.00 uur. Zondagmorgen, 28 mei, vindt om 12.00 uur een pianorecital plaats door Marien van Nieuwker- ken, zij speelt o.m. werken van Bach, Beethoven, Mendelsohn, Bartholdy, Ravel en Liszt. De toe gangsprijs bedraagt f 5.-. Wim Schuite werd in 1925 te oud-beijerland geboren, woonde en werkte in oud-beijerland en am- hem; thans in Nijmegen waar hij in' 1960 huwde met de Nijmeegse na- aldkunstenaresse van de Ravert Hij was leerling van het genoot- schap „kunstoefening" te Arnhem (1945 - 1949), schildert, aquarel leert, o.a. stillevens, landschappen en figuren, heeft in groepsverband vele maten geëxposeerd, o.a. Am sterdam, Rotterdam en Zwitser land. Marien van Nieukerken, ge boren in 1952, studeert aan het ste delijk conservatorium te Zwolle bij Thom Bollen. In 1976 behaalde hij de onderwijsakte B voor piano. In juni van dit jaar hoopt hy examen te doen voor het einddiploma so- lospel. De werken van dit zonda- gochtenrecital zijn een keuze uit het eindexamenprogramma. Iedere dag worden er in Nederland nog steeds ruim 16.000 potjes eige ngemaakte jam gegeten. Met het seizoen, dat er veel vers fruit aan geboden wordt, voor de deur, overwegen velen weer eens ou derwets hun eigen jam te maken. Zij sluiten zich dan aan bij de ruim een half miljoen zelfdoeners, die deze hobby reeds jaren beoefenen. Wellicht zou er nog meer liefheb berij voor deze bezigheid zijn als niet opgezien werd tegen het om slachtig werk. Men denkt aan vroe ger toen het geduld van menigeen op de proef gesteld werd omdat men genoodzaakt was, in te koken. Met GELEISUIKER, een kant en klare suiker is het zelf jam maken kinderwerk geworden. Ditprodukt wordt aanbevolen omdat men een voudig en vlug „voordelige" sei zoenvruchten tot de heerlijkste jam kan verwerken. Men hoeft slechts één deel vruchten en één deel sui ker te nemen, even roeren, ruim vier minuten flink doorkoken en het resultaat is verrukkelijk. Het is niet alleen gezellig om te doen, maar ook erg lekker enmen bewaart iest van de zomer voor de lange, donkere winter. Dat nagenoeg alle soort fruit ge bruikt kunnen worden om zelf jam te maken, zal men ontdekken als men f.1,65 overmaakt op postreke ning 1101939 t.n.v. Gebr. van Gilse Kandyfabriek B.V., Roosendaal onder vermelding „receptenboek je". Men vindt in dit boekje tiental- Door enkele leden van de henge lsportvereniging „De Rietvoorn" zijn dezer dagen vijfduizend jonge snoekjes uitgezet in de Schipbeek. De Holtense Motor- en Automobielclub „De Holterberg" organisaert zondag 28 mei een oriënteringsrit van plm. 40 kilometer door de prach tige natuur rond Holten. De deelnemers kunnen starten in de klasse voor gevorderden maar ook in de klasse voor beginners. Voor beginners is een rit uitgezet met een eigen vereenvoudigd reglement. De start Is om 14.00 uur bij clubhuis „De Biester" (Stationstraat) waar vanaf half twee voor deelname kan worden ingeschreven. len recepten van uiteenlopende aard. (Van eenvoudige tot de meer gastronomische kombinaties). Op het pak geleisuiker zijn overigens ook reeds enkele recepten vermeld, aangevuld met verdere interess ante gebruiksaanwijzigingen. Als voorproefje van wat er allemaal met geleisuiker gedaan kan wor den, volgt hierna een eenvoudig re cept voor rabarberjam. 1 kg. liefst rodé rabarber, 1 kg. ge leisuiker, 1 gave sinaasappel. De rabarber wassen (niet afvellen) en in stukjes snijden. Met de geleisui ker, het sap en de schil van de sina asappel de rabarber aan de kook brengen. Ruim vier minuten borre lend laten doorkoken en daarna heet in glazen potten doen. Gelei suiker is thans vrijwel in iedere plaats te koop. Ga het eens probe ren en haal vlug een kilopak. Verras uw huisgenoten met uw zelfge maakte boterhambeleg. U zult be slist komplimentjes vangen! Veel plezier met uw (nieuwe) hobby! Door de Holtense postduivenhou- der:. worden voor de vlucht Wuust- wezel (afstand plm. 160 km) 206 duiven ingezet. Lossing 16.10 uur, eerste duif geklokt om 18.15.54 uur. De uitslag: Comb. Egberts: 1,9,10, 14,21. 35, 41; Joh. Veldhuis 2,7; A. ten Dam (2) 3, 16. 36, 40; Comb. SchuppertrKreijkers 4, 12, 17. 22, 25, 29, 34; H. J. ten Velde 5, 13; E. Veneklaas 6, 8, 20; K. C. L. Brum- mer 11,18,23; H. WiUems 15,19,27, 32, 33, 38; A. ten Dam (1) 24, 28; G. Steunenberg 26,30,37; H. van Beek 31,39.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15