FEESTELIJKE EN DRUKKE RECEPTIE SV HOLTEN Sportdag lagere scholen op Meermanskamp Holten c3 Programma kampioen SV Holten Pupillen- toernooi „Go Ahead" Programma SV Holten Na elf jaar promotie naar derde klas Eerste team Tennisclub Holten kampioenskansen Kille weer overheerst de sportdag Openbare vergadering van de sporfcommissie (Senioren) Holten neemt zondag deel aan voetbaltoernooi te Colmschate (Junioren) HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 MEI 1978 - PAG. 13 U weet het niet:..! beltman heeft'alles op sport en mod isch gebied In het ontmoetingscentrum „Meermanskamp" hield za terdagmiddag de SV Hol ten ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap en de promotie naar de derde klasse KNVB van het eerste elftal, een feestelijke receptie, waarvoor een zeer grote belangstelling be stond. Na een woord van welkom door de ceremo niemeester de heer J. Nik- kels, die mededeelde, dat er van vele verenigingen en relaties geschenken en gif ten waren ontvangen, sprak burgemeester mr. W. H. Enklaar, vergezeld door de wethouders L. Kaan en J. Rietberg. Hij herinnerde aan de tijd dat de voetbalvereniging SV Holten (toen nog HVC) geen mogelijkheden had zich te ontplooien omdat de outi- lage ontbrak. Toen enkele jaren geleden het prachtige sportpark „Meermans kamp" (met een accommodatie om u tegen te zeggen) klaar kwam. heeft Holten duidelijk laten zien, hoe voetbal moet worden gespeeld. Mr Enklaar wees verder op de voetbalsport als vrijetijdsbeste ding en de lichaamssport die hoogst belangrijk is voor de geest. Hij bood namens het gemeentebe stuur een bloemstuk aan STAPJE HOGER De heer van der Hulst, voorzitter van de KNVB afdeling Twente, fe- llciteerde speciaal het eerste elftal, die er in geslaagd zijn om na 56 jaar de derde klasse te bereiken en noemde de promotie een verrijking voor de derde klasse Wanneer dit elftal met een aantal jonge knapen met dezelfde inzet en élan en kwali tatief goed voetbal doorgaat, zit er zeker de kans in op nog een stapje hoger In de derde kJas wordt orga nisatorisch meer verwacht, maar met een accommodatie als die waarover men hier beschikt, zal dat I geen al te grote problemen opleve ren Van der Hulst wees verder in zijn toespraak op het z.g recreatie voetbal. dat eigenlijk niet bestaat. Bij de lagere elftallen (recreatie voetballers) komen de meeste ag- gressie en de meeste strafgevallen voor. HORLOGES De heer D J Wansink, erelid en oud-speler, voerde het woord na mens en groot aantal trouwe sup porters (het legioen) Hij bood de spelers, trainer Jan Bulteel uit De venter, de leider en de grensrechter een horloge met inscriptie aan. De vrouwen van de spelers kregen van de supporters een portemonnaie. Aan de vijf andere elftallen, die kampioen werden bood de heer Wansink een wedstrijdbal aan. WANDBORD De voorzitter van de supporters club, de heer Harm Pieters, over handigde als herinnering aan het behalen van het kampioenschap en de promotie een prachtig Delfts blauw wandbord met het club embleem aan, o.m. aan spelers, trainer, leider en grensrechter. DRAAGTAS De heer Jan Beltman van Bel- tman's kledinghuis, die verheugd was, dat Holten in de door haar be schikbaar gestelde trainingspak ken het kampioenschap had be haald, bood de kampioenen een prachtige draagtas in de clubkleu ren aan. De heer G. Jansen (G.v.E.), die als woordvoerder optrad na mens alle overige seniorenelftallen, bood de vereniging een schommel aan voor de peuterspeelplaats, achter de kleedkamers op „Meer manskamp" De plannen voor het overige materieel zijn nog niet vol ledig uitgewerkt, doch als symbool overhandigde hij voorzitter War- rink al vast een kinderschop. De heer Teun Deyk („de zwarte") had als penningmeester van de kantine vele gezegden, halve en hele waarheden gehoord gedu rende het verloop van de competi tie. Op humoristische wijze verge leek hij de spelers in slechte en goede wedstrijden en typeerde dit met enige leuke en rake gezegden. Namens de kantine-commissie bood hij een herinneringsbord aan, welke een vaste plaats zal krijgen boven het buffet. De voorzitter van de sportcommis- sie Holten, de heer Rustebiel, felici teerde Holten I eveneens met het behaalde kampioenschap De jon gens van het eerste hebben, toen het mis dreigde te gaan, karakter en klasse getoond en sloten toch nog met vier punten voorsprong op de naaste concurrent de competitie af. De heer Jan Wiggers feliciteerde de kampioenen namens „het meest gelezen weekblad van Holten" Het Hol tens Nieuwsblad en hoopte ook in het komend seizoen weer veel copie (maar dan graag op tijd en 't liefst getypt) te mogen ontvangen i?n wenste Holten heel veel succes „Tarzancup" Holten 6 - Holten 8: aanvang 9.30 uur Holten 9 - Holten 12: aanvang 9.30 uur 1 Holten 10 - Holten 11aanvang 8.30 uur Bij eventueel gelijk eindigen van twee of meer elftallen, worden na afloop van de stryd om de „Tarzan cup" strafschoppen genomen, zo dat de cup deze zondag uitgereikt j kan worden Kwintecup De „Kwintecup" zal deze zondag dmv strafschoppen worden be slist. Hiervoor worden alle spelers van Holten 2, 4 en 5 uitgenodigd. Aanvang strafschoppen-reeks: 10.00 uur. Vrcomshoopse Boys C3 en Holten C3 zijn dit seizoen in hun afdeling met een gelijk aantal punten geëindigd Om te kunnen vaststel len welke van deze elftallen zich kampioen 1977/1978 mocht noe men moesten er zelfs twee beslis singswedstrijden worden gespeeld. De eerste wedstrijd werd gespeeld op het Excelsior-terrein te Rijssen en eindigde onbeslist, zodat een tweede beslissingswedstrijd nodig was. Deze laatste wedstrijd werd op het terrein van SVVN te Nijverdal gespeeld Holten C3 speelde uit eraard niet zonder zenuwen Nadat zij op een 1-0 achterstand waren ge zet beseften de jongens, dat er ge knokt moest worden wilden zij nog kampioen worden Alle spelers hebben zich er dan ook meer dan 100% voor Ingezet om een uiteinde lijke 2-1 voorsprong te behalen en daarmede het kampioenschap binnen te halen Het kampioens chap was verdiend Proficiat lei ders en spelers van Holten C3 De Rood-Zwarte. die na een zwaar seizoen wat aan het aftrainen zijn, nemen zondag ter afsluiting van de competitie deel aan een tournooi, georganiseerd door de vierde klasser Colmschate. Ze zijn ingedeeld in een poule met als deelnemers: WVC - Winterswijk (le klasse) - Colmschate - Drienerloo Enschede (vierde klas zaterd voetbal) en Holten De eerste wedstrijd van Holten begint om kwart voor elf, en is tegen de eerste klasser WVC De andere poule bestaat uit: Hattum (nu eerste klasse) Epe (derde kl-Roda (derde klen Schalkhaar (vierde klas» De wedstrijden duren twee keer twintig minuten Na afloop van de poule wedstrijden worden de finale wedstrijden gespeeld waai by de nummers één spelen om de eerste en tweede plaats en de nrs twee om de derde en vierde plaats Voor HVC een mooie gelegenheid om eens de krachten te meten met hoger geklasseerde teams. in de derde klas. De aanvoerder van het eerste elftal, Gerrit Paalman („Gert van Fenna") sprak een woord van dank tot allen die in welke vorm dan ook een aandeel hebben gehad bij het behalen van de titel. Hij offreerde trainer Jan Bulteel een schitterende oorkonde met de namen van de spelers (voor de tijd dat hij niet meer als trainer bij „Holten" zal zijn) en de weds trijdbal, waarmede het team het Oud speler D.J. Wansink „Ome Derk" (met bril) bood namens de trouwe supporters de spelers van 't eerste een prachtig horloge aan. gehele seizoen had gespeeld. Hierna sprak voorzitter Jan War- rink een woord van dank. De meeste afgevaardigden van sportverenigingen lieten hun ge lukwensen vergezeld gaan van een bedrag onder couvert. Onder de ve len die kwamen gelukwensen was Leo Halle uit Deventer, oud-trainer van Holten en van het elftal dat op zondag 14 mei 1967 promoveerde naar de vierde klasse KNVB. De zeer druk bezochte receptie kreeg aan het eind nog een feestelijk tin tje, toen de Holtense muziekver eniging HMV met drumband en majorettes op het platvorm voor de kantine een muzi kale hulde bracht. Onder de zeer velen die kwamen gelukwensen was oud-trainer Leo Halle bij de oudere voetballers be kend als de „leeuw van Deventer". Links voorzitter Jan Warrink. Op dinsdag 23 mei werd de zo lang zamerhand traditionele sportdag gehouden voor de leerlingen van de lagere scholen. Reeds om half acht 's morgens waren 7 leden van de sportcom missie, ijverig en wakker door het gure weer, bezig de velden uit te zetten. Toen om 8.30 de eerste groepen leerlingen verschenen, konden ze onmiddel lijk beginnen te sporten. Zij moes ten een sportdiploma A, B, C, D of E behalen. lijn Kolschool, Haarschool, Dorps school, Kompas, Dijkerhoek, Schakel en Espelo. Welk diploma een leerling behaal de. hing af van de geleverde presta ties Ze moesten voldoen aan van te voren vastgestelde normen voor verspringen, balwerpen, hardlopen en een hindemisbaan, die bestond uit 5 proeven, waaronder een pit tige evenwichtsoefening en vaar digheidsoefeningen met de bal. Zoals byna elk jaar leverde de hin demisbaan het hoogste problemen op voor de leerlingen Toch wisten 11 leerlingen het hoogste diploma (E) te behalen, n.l.. Jenny Nijkamp, Gerrit Meilink, Gert Masselink, Joke Stevens, Joke Vruggink, I.v.d. Bergh, Jolanda Lukkien, Hans Kieftenbelt, D Klein Teeselink, Edwin Brouwer en Jan W Nyiand. Verder haalden van de ongeveer 550 leerlingen 43 en A-. 158 een B-, 192 een C- en 146eenD-diploma Na het programma vlot afgewerkte hebben, werd aan het eind van de ochtend de estafettewedstryd ge houden over 60 m Van elke school liep een team mee bestaande uit 4 jongens en 4 meisjes Na een span nende race- niemand had nog la«t van de kou kwamen de teams in de volgende volgorde over de finish- Lijnbal 's Middags werd een lijnbalpro- gramma afgewerkt. Bij dit lijnbal ging het nu eens niet om de beste prestatie, om het kampioen wor den, maar om het plezier van het met elkaar sporten. Alle leerlingen van klas 4,5 en 6 waren ingedeeld in poules Zo waren er 55 ploegen sa mengesteld met 550 kinderen die aan de wedstrijden deelnamen, om te proberen winnaar in hun poule te worden. Zo'n groots opgezet pro gramma vraagt veel wedstrijdlei ding Helaas kon er nu niet zoals voorgaande jaren, een beroep ge daan worden op de studenten van de P.A uit Deventer Zij waren ver hinderd Dank zij spontane hulp van de ouders bij de begeleiding van de teams konden een aantal leerkrachten optreden als „fluitist" en kon het toernooi toch succesvol verlopen. Handbal en voetbal Reeds lang voor de sportdag was een handbal- en voetbaltoernooi gestart, dat in de avonduren werd afgewerkt De 2 kleinere scholen Dijkerhoek en Espelo kwamen met 1 team uit genaamd. „Dijkerlo" Er werd sportief om de hoogste eer ge streden Vooral bij handbald was er weinig niveauverschil De punten werden vaak verdeeld door toeval streffers en onderlinge fouten bij het overspelen. De uitslag van handbal was: 1 Dorpsschool 5-9; 2. Kolschool 5-8; 3 Kompas 5-5 (beter doelgem.); 4. Schakel 5-5; 5. Dijkerlo 5-3,6. Haar school 5-0. Bij voetbal was de stand als volgt: 1 Kolschool 5-10, 2 Dorpsschool 5-8, 3 Haarschool 5-4 (beste doel gem.). 4 Kompas 5-4, 5. Schakel 5-4, 6 Dijkerlo 5-0. Er werden bij handbal en voetbal nogal wat plaatsen beslist door een beter doelsaldo Dus spanning vo lop De bekers en medailles van handbal, voetbal en estafette wer den na het lynbalprogramma uit gereikt aan de teams Na een woord van dank aan alle volwassenen die geholpen hadden de kinderen een sportieve dag te bezorgen, kon ook achter deze sportdag een punt worden gezet. En nu maar vast duimen dat de weergoeden volgend jaar voor wat warmer weer zorgen. Evenals het vorige jaar heeft het le team van de tennisclub Holten kampioenskansen. Zondag a.s. valt de beslissing in de wedstrijd tegen de naaste concurrent Ens chede III, met wie in de eerste wedstrijd de punten werden ge deeld. De 8-0 overwinning is een morele opsteker voor het team van Robert van Iddekinge. Het is te hopen dat Monique Durieux weer Zaterdag j.l. hebben de pupillen- elftallen D4, El en E4 deelgenomen aan een pupillentoernooi van de DVV Go Ahead te Deventer. Aan dit toernooi namen onder andere clubs als Be Quick, Apeldoorn, He lios, Feijenoord deel. Een bijzonder aantrekkelijk toernooi. Voor onze spelertjes was het echter wel erg moeilijk omdat in de afdeling Gelderland pupillen-wedstrijden worden gespeeld op het gehele (grote) veld. Onze spelers zijn ge wend om op een half veld te spelen. Duidelijk bleek dan ook, dat zij niet de kracht hadden om de bal over ver te spelen. Bovendien bleken de tegenstanders over de gehele linies betere spelers te hebben en meer spelinzicht. Alle deelnemende elf tallen van de s.v. Holten eindigden in de onderste regionen. Voor onze kleine pupillen was het toch een er varing. Mede door het goede weer hebben zij toch bijzonder genoten. De Sporfcommissie komt in open bare vergadering bijeen op maan dag, 5 juni om 19.30 uur, ten ge meentehuize. Als enig punt, staat behalve de rondvraag, op de age nda, het vaststellen van de tarie ven voor het gebruik van de ge meentelijke sportaccommodaties voor het jaar 1979. Het voorstel van het dagelijks be stuur is de tarieven over het alge meen met 5% te verhogen, behalve bij het zwembad „Twenhaarsveld". In verband met de uitbreiding van het bad met één bassin wordt voor- De elftallen BI en Cl van de S.V. Holten zullen op zaterdag. 27 mei a.s. deelnemen aan een toernooi van „de Witkampers" uit Laren Gld. Het vertrek vanaf Meermanskamp is voor: Holten BI 9.00 uur Holten Cl 10.00 uur Een zestal pupillen-elftallen van de s.v Holten nemen deel aan een toernooi voor pupillen van de s.v. Haarle te Haarle Het vertrek van de elftallen is als volgt Holten F1 vertrek 8 00 uur. Holten E2 vertrek 8 00 uur. Holten E3 vert rek 8 00 uur Holten D3 vertrek 9 30 uur Holten Dl vertrek 11 30 uur; Holten D2 vertrek 11.45 uur. gesteld hier een verhoging van 10% toe te passen, met uitzondering van de toegangsbewijzen in voorver koop. die 5% duurder zouden moe ten worden. Het D.B is er van uit gegaan, dat een verhoging van 5% het van rijkswege toegestane per centage van tariefsverhogingen niet veel zal ontlopen. Wanneer dit wel het geval is, zullen de in de ver ordening voorgestelde tarieven moeten worden bezien, met dien verstande dat bij een hoger toege staan percentage het D.B. de sportcommissie zal voorstellen het nu voorgestelde percentage van 5, aan te houden Na vaststelling door de commissie zal de raad zijn goed keuring nog moeten verlenen aan de verordening. hersteld is van haar enkel bless ure, zodat het team volledig kan aantreden. Ook herenteam kampioenskansen Het zondag herenteam kan a.s. zondag thuis kampioen worden wanneer minimaal tegen Ootmar- sum wordt gelijk gespeeld. De vo rige keer wonnen Wim Dogterom en de zijnen deze wedstrijd met 4-2; dus een grote kans dat de traditio nele kampioensfoto ook zondag weer gemaakt zal worden. Met het 2e en 3e team is het minder goed gegaan. Het tweede is reeds uit de 4e klasse gedegradeerd; wel heeft dit jonge team veel wedstrij dervaring opgedaan. Het team van Harry ten Wolthuis kwam er wel steeds, beter in, maar de start was niet al te best. Jeugdteams doen het goed Het mixed-jeugdteam t.m. 15 jaar heeft nog goede kampioenskansen, maar tegen Markelo en Smash zal men niet te veel punten moeten verspelen. Het jeugdteam t.m. 18 jaar begint steeds beter te spelen: zo werd afgelopen zaterdag de eerste meisjessingle door Guusta Kamperman gewonnen. Een derde plaats zit er voor dit team in. Van de woensdagmiddag jeugdteams heeft de mixed nog een kansje; de jongens spelen leuk maar vormen nog geen gave combinatie en zullen in de middenmoot eindigen. Damesteam 1 dinsdagochtend promotiekansen Het eerste damesteam o.l.v. Ria Bogers doet het zeer goed en wan neer de twee laatste wedstrijden tegen Boekelo en Hengelo winnend worden afgesloten, kan de kam- pioensvlag worden gehesen. De twee andere damesteams spelen leuke wedstrijden zonder hoge ogen te gooien. Plaats aan de top voor de Van den Assemcombi? Van de zaterdagmiddagteams heeft alleen het team van John van den Assem nog kampioensaspira ties. Het lijkt ons aan deze „afro- look" captain wel toevertrouwd naast de benodigde krullen ook de vereiste punten uit de twee laatste wedstrijden tevoorschijn te tove ren. Het eerste mixed team kan nog de tweede plaats veroveren. De herenteams behoren allen tot de goede middenmoters. Het eerste team van Tamme Keestra hand haaft zich goed in de 4e klasse. Het team van Jelle speelt erg wisselval lig en laat te vaak onnodige punten liggen. Steeds beter gaat het Co- leeteam spelen. Zo behaalde Frans zelf na urenlang spel een uiterst zwaar bevochten overwinning in zijn heren enkel. Resumerend mag gesteld worden dat de competitie ook dit jaar weer voorspoedig ver loopt voor de tennisclub Holten. U staat er beter op met de sportkleding en de sportartikelen van BELTMAN KLEDINGHUIS HOLTEN. IN 't CENTRUM TELEFOON 139?

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13