HOLTENS NIEUWSBLAD - 26 MEI 1978 - PAG. 12 Johan de V'aard 38 jaar. Sinds 1972 woont hij in Holten. Voordien was hij in Wijk bij Duurstede wethouder openbare werken, onderwijs, jeugd en sportzaken en finan ciën Voor Holten dus een nieuw liberaal gezicht maar in het algemeen bekend met de gemeentepo litiek. Wat hem aantrekt in de V.V.D.? De grote vrijheid. Het feit dat ieders persoonlijke ■dentiteit onaangetast blijft. Daardoor kan iedereen vanuit zijn eigen leefsituatie zoeken naar de voor hem of haar meest gewenste ontplooiingsmogelijk heden. Hoewel, mede door toedoen van de V.V.D., meer openheid van bestuur is gekomen vindt Jo han de situatie nog niet optimaal. Gezien zijn werkzaamheden in d" planologie en de woningbouw kunt U van hem een slagvaardig wo ningbouwbeleid verwachten. Bij het uitstippelen van dat beleid telt voor hem in de eerste plaats de wens van de bevolking. Hiertoe moet naar zijn mening de gemeente een enquete houden om de huidige behoefte aan wo ningen te peilen. Daarbij moet dan geprobeerd worden de prijs van te bouwen woningen binnen aanvaardbare grenzen te houden. 44 Jaar Aanvankelijk begonnen als administratief medewerker by de fa Klein Velderman klom hy op tot adjunctrdirecteur by Universal. In deze functie beheert hy de financiële zaken en het inkoopbeleid. By het laatste heeft hy veel profijt van zijn grote technische belangstelling en de daarbij opgedane kennis. Op zyn 21e werd hy aangetrokken door de liberale ideeën van minister Oud, wat voor hem aanleiding was V V D te gaan stemmen Naast zyn dageiyks werk is hy voorzitter van het O L M. ziekenfonds en secretaris van de hartstich ting Gezien zyn betrekking en zyn bezigheden daar naast is de aangewezen man om de begrotingen, inkomsten en uitgaven van de gemeente aan een kritische blik te onderwerpen Henk Brinks 43 jaar en van beroep makelaar-taxateur en land=i bouwer. Begon vier jaar geleden als nieuweling aan het raadswerk. Als je hem vraagt waarom, ant woordt hij: it Als je kritiek hebt op de gang van zake| en je krijgt de mogelykheid daadwerkelijk wat te doen, dan moet je de handschoen ook op durven nemen". Natuurlijk was het begin moeilijk maar hij durft een tweède periode best aan. Geeft U hem de mogelykheid zich in te zetten voor een verbetering in het aankoopbeleid van gronden door de gemeente. Als agrariër zegt Jan: „Er is veel te doen over het verklaren van bepaalde agrarische gebieden tot landschapspark. Volgens my is er best een beleid te voeren dat zowel de toerist als de agrariër tevreden stelt." Jan Robers

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 12