Verdeeldheid in de fractie van de Partij van de Arbeid De sloop van hotel Holterman is begonnen partijen honden gezamenlijke forumavond MI1ATIIUR-AUT0- TENT001TELLING Bliksemactie Herv. Gemeente Help de Chilenen in hun verzet Mnortentoonstelling ten late van het WereldJiatoarfonds Ned. Bond van Plattelandsvrouwen NAAR EEN NIEUWE DORPSKERN Zaterdag 27 mei opening brillenspeciaalzaak Mej. Reith en de heren Kaan en Meerman Verloren en gevonden Voor anti-racisme-fonds van de Wereldraad van Kerken Goed nieuws voor Holten en omgeving HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 MEI 1978 - PAG. 5 Lidmaatschap op persoonlijke titel Sedert 18 april jl. is het lidmaatschap van de gemeenteraad van mej. A. P. Reith alsmede de heren L. Kaan en H. Meer man niet meer namens de Partij van de Arbeid. Dit blijkt uit een schrijven van het afdelingsbestuur van de PvdA, dat tijdens de jl. dinsdagavond gehouden openbare raadsver gadering bij behandeling van de ingekomen stukken aan de orde werd gesteld. Het gevolg hiervan is dat deze perso nen thans op persoonlijke titel hun raadszetel bezetten. De Rijssense Gebouwen Sloperij is donderdag begonnen met de sloop van het voormalige hotel Holter man en het gebouw Amicitia met woning. Dit karwei vormt de eerste fase voor de stichting van een nieuwe dorpskern. Zoals be kend zullen Dura's Verenigde be drijven aan de Dorpsstraat de Smidsbelt en aan het einde van de Binnenstraat 29 woningen bou wen. Hiervan komen er dan 12 aan de Dorpsstraat, 10 aan de Smidsbelt en 7 aan de Binnenstraat. Fase 1 vormt de bouiv van een apparte mentengebouw met bedrijfsruim ten op de plaats van de gebouwen die nu gesloopt worden. Daarna volgt de afbraak van het Bab'yhuis van Gebr. Schuppert op de hoek van de Dorpsstraat en de Kerk straat, waar de slagerij van Brands gevestigd zal worden. Onder te te bouwen appartementen komen een twintigtal winkelunits, elk met een oppervlakte van 90 a 100 vier kante meter. Het totale winkelbe stand in dit centrum zal ongeveer 2100 vierkante meter bedragen. Als het appartementengebouw en de slagerij gereed zijn volgt fase II de afbraak van de twee panden aan het einde van de Binnenstraat, de herbouw van o.a. een winkelpand voor de fa Van de Maat en de af braak van de winkel van Van de Maat en de slagerij van Brands. Eerst verdwijnen dus de panden tussen de-Herv. Kerk, de Dorps straat. en de Kerkstraat op de foto duidelijk te zien. Daarna komen de panden tegenover de open ruimte van de Gebr. Wansink aan de beurt, nadat eerst de twee panden aan de Binnenstraat, geheel rechts mid den op de foto, zijn gesloopt en ten slotte zullen nog afgebroken wor den het groepje huizen rechts van dte kerktoren. Op deze plaats zal In verband met de op 31 mei a s te houden gemeenteraadsverkiezin gen organiseren de diverse poli tieke groeperingen op donderdag 25 mei gezamenlijk een politieke fo rumavond die zal worden gehou den In de grote zaal van hotel Vos man. Aanvang 20.00 uur. Aan deze forumavond wordt meegewerkt door de lijsttrekkers van alle 5 poli tieke groeperingen die zich in Hol ten bU deze verkiezingen presente ren. Onder vooorzitterschap van de heer J.H.v. Engberink zullen lijs taanvoerders. op volgorde van lo ting, eerst in de gelegenheid wor den gesteld in het kort iets te zeg gen over de politieke partij die zij representeren, terwijl daarna aan het publiek gelegenheid wordt ge boden vragen te stellen aan de fo rumleden. Met het gezamenlijk or ganiseren van deze bijeenkomst hopen de politieke partijen een we zenlijke bijdrage te leveren ten aanzien van politieke informatie aan de Holtense burgerij inzake de gemeentepolitiek. Op 11 september 1973 nam het leger de macht in Chili over. Sinds die tijd zijn er 3500 mensen vermist, wor den mensen gemarteld en worden er mensen om poli tieke redenen in de gevangenis gezet. In die tijd ontstond ook het verzet tegen deze dikta- tuur. Dit verzet ondervindt echter zeer grote moeilijk heden. De verspreiding van een ondergronds krantje is te moeilijk geworden, het heeft al veel mensen het leven gekost. Dit krantje wordt daarom nu in Neder land gedrukt. Wat wij u nu willen vragen is of u eens in de maand per post zo'n krantje naar Chili wilt verzen- dén. Wat u verder nog kunt doen is, b.v. met een groep, een Chileense familie adopteren (de kosten hiervan zijn gemiddeld f 150.- per maand.) In Chili heerst na melijk, door de uitbuitende economische politiek van de Junta, een erge armoede. Velen kunnen maar twee maaltijden per week betalen. En wat het makkelijkst is; een boycot van „granny Smith" appels. Hiermee zet u de Chileense Junta onder druk en helpt u dus het Chileense volk. Contactadres: Pieter Baan Muller jr., straat 19. tel. 18 23. Bessinkpas- het nieuwe gemeentehuis moesten verrijzen. Maar voor het zover is zal er nog wel heel wat water door de Schipbeek stromen. Gevonden: Snorkel met bril in zwart/geel pakpapier; Judo-brqek en band; Bakplaten; Euro cheques; Kinder-handschoenen; Knipportemonnaie; Geknoopt tas je; Regenjack; Zwarte pet. Verloren: Donkergroene dames fiets; Manchetknop: Gouden arm band met jongenskopje, Michel, Dubbele fietstas, rood geruit; Bi kini in een tas; Gouden dame sarmband met open schakels; Hor loge met zwarte band; Zilveren polsketting met Sabine tel: 19 34. OORZAAK Zoals bekend heeft de ledenverga dering van de PvdA op 20 februari jl. de heer A. Moeliker met 24 tegen (Kaan) 19 stemmen aangewezen als PvdA-lijsttrekker voor de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen. De heer Kaan nam dit toen op als een motie van wantrouwen te gen het door hem als wethouder gevoerde beleid. Op grond hiervan trok hij toen zijn verdere kandida tuur in. De door de gemeenteraad inge stelde „Werkgroep Welzijn", die tot taak heeft de voorbereiding van de vaststelling van een Welzijnsplan voor de gemeente Holten, is on langs voor de eerste maal bijeen geweest. Omdat de werkgroep het tot haar eerste taak rekent om een inventarisatie te maken van be staande sociaal-culturele aktivitei- ten en aktiviteiten op het terrein van het vormings- en ontwikke lingswerk, is tijdens deze eerste bij eenkomst een enquêteformulier opgesteld. Dit formulier is dezer dagen toegezonden aan alle Hol tense verenigingen die zich bezig houden met aktiviteiten op boven genoemde terreinen. Omdat ver moedelijk niet alle verenigingen en organisaties regelmatig op de voorgrond treden, op grond waar van het bestaan ervan bij de werk groep bekend kan zijn, is het moge lijk dat enkele verenigingen géén enquêteformulier hebben ontvan gen. In dat geval wordt men gead viseerd om deze dagen kontakt op te nemen met het gemeentehuis, tel. 16 66 (hr. Wissink), zodat alsnog een formulier kan worden toege zonden. Martijn Boering, Erik ten Dam. Johan Koopman en Ype Sijtsema nodigen belangstellenden heel hartelijk uit tot bezlchtitiging van hun tentoonstel ling, die gehouden wordt ten huize van Ype Sijtsema. Pastoriestraat 50. De openingstijden zijn: vrijdagmiddag (19-5) van 15 30 tot 18 00 uur en zaterdag van 10 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 18.00 uur De jongelui hebben geweldig hun best gedaan om er iets moois en leer zaams van te maken en het is echtde moeite waard om er eens een kijkje te nemen Onder auspiciën van de Neder- la'ndse Algemene Miniatuur- en Autoclub, N.A.M.A.C. zal op zater dag 20 mei 1978 een modelautos how worden georganiseerd. Omdat in de Oostelijke regio nog nooit een dergelijke tentoonstel ling georganiseerd was, hebben de Overijsselse leden samen met het Wegrestaurant Holten dit initiatief genomen, om ook in de eigen om geving deze hobby te promoten. Tentoongesteld worden plm. 300 miniatuurwagens waaronder: Amerikaanse en Europese truck modellen gebouwd op schaal 1:25, motoren- en sportwagenmodellen, en race-wagens schaal 1:25. Tevens zal Stockcar Racing Hol land demonstraties verzorgen met radiografisch bestuurde miniatuur auto's. Het zijn vooral de enthousiaste vrachtwagenschauffeurs die met hun truckmodellen deze show zul len domineren De zingende vrachtwagenchauf feur, Henk Wijngaard, die onlangs de hitparade bereikte met zijn lied: „Met de vlam in de Pijp", zal om 10.00 uur de opening verrichten. De tentoonstelling wordt gehou den in de zalen van het Wegrestau rant Holten. Entree is gratis. Ope ningstijden van 10.00 tot 16.00 uur. Organisatie: C, Uitslag. Zwieps- eweg 76, Lochem, tel. 05730-45 02. Tijdens een nadien met het afde lingsbestuur gevoerd gesprek bleek terugdraaien van het ge beurde met name niet mogelijk omdat bij de voorbereiding geen procedurefouten werden gemaakt, waardoor het centrale partijbe stuur geen dispensatie kon verle nen voor het op gang brengen van een nieuwe procedure, reden waar door de heer Kaan buitenspel kwam te staan. EIGEN LUST Aangezien de heer Kaan bij de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen uitkomt met een eigen (partij loze) lijst eindigde daarmee, op grond van de statuten van de PvdA tevens ook zijn partijlidmaatschap van de PvdA, evenals dat van de overige kandidaten die op deze lijst voorkomen. Op grond hiervan is duidelijk dat ook het raadslid maatschap niet meer namens de PvdA kon zijn. VERKLARING Tijdens behandeling van ge noemde brief van het afdelingsbe stuur van de PvdA legde de heer H. Meerman in de raad de volgende verklaring af: „Naar aanleiding van het schrijven van de afdeling Holten van de Par tij van de Arbeid zou ik graag een korte verklaring willen afleggen. Zonder ook maar een enkel motief aan te voeren, hetzij van persoon lijke hetzij van zakelijke aard, heeft de meerderheid van de vergadering van mijn partij op 20 februari jl. mijn collega Kaan als lijsttrekker en daarmee als kandidaat voor de komende gemeenteraadsverkie zingen afgewezen. Dat Kaan daardoor ernstig ge griefd was en is. zal een ieder kun nen begrijpen, die hem als raadslid en als wethouder bij zijn arbeid ge volgd heeft. Men heeft hem niet de gelegenheid geboden zijn beleid van de laatste vier jaar als wethou der te verdedigen. Er zijn pogingen ondernomen om tot een nader overleg te komen, waarbij wij ons als fractie gaarne hebben aangesloten. Dat overleg is door de onwil van het bestiiurvan de Partij van de Arbeid op niets uitgelopen. Dat is voor een aantal van onze politieke vrienden aanleiding geworden om Kaan voor te stellen om met een afzon derlijke lijst bij de raadsverkiezing uit te komen, teneinde de onrechte vaardigheid die ten aanzien van hem is begaan, zo mogelijk onge daan te maken. Ook daarbij heb ben wij ons als fractie aangesloten, om de kiezers de gelegenheid te ge ven zich hierover uit te spreken Ook al heeft men ons van het lid maatschap van de partij vervallen verklaard, wij blijven dezelfde so cialisten die wij altijd zijn geweest en wij zullen ons. al zijn we dan geen fractie van de Partij van de Arbeid meer, ons op dezelfde zake lijke en principiële wijze opstellen als wij altijd hebben gedaan. U hebt dus wel begrepen, dat wij onze zetel in de raad niet ter beschikking zul len stellen en wij hopen van onze collega-raadsleden, dat zij onze houding zullen kunnen billijken. WETHOUDER Aangezien mej. Reith en de heren L. Kaan en H. Meerman formeel ge zien thans ieder op persoonlijke ti tel hun raadszetel bezetten, was het voor de heer Kaan nodig de raad te verzoeken hem, gedurende de thans lopende zittingsperiode, als partijloos wethouder te willen accepteren. De heer Kaan vatte zyn verzoek in de volgende bewoordingen: „De verklaring die de heer Meerman heeft afgelegd, geldt vanzelfspre kend ook voor mij. Ook Ik stel mijn zetel niet ter beschikkingen zal dus als partijloos raadslid deze periode afmaken. Echter vier jaar geleden hebt u mij gekozen als wethouder, toen deel uitmakend van de fractie van de Partij van de Arbeid. In deze situatie is nu verandering geko men. Weliswaar is mijn politieke visie niet in het *ninst veranderd, maar officieel ben ik geroyeerd als lid van de partij die ik sinds 1968 in deze raad heb vertegenwoordigd. Aangezien ik gaarne ook mijn taak als wethouder in deze zittingspe riode zou willen afmaken, moetik u de vraag stellen of u mij dit aJs par tijloos wethouder zult willen toe staan. Mijn opstelling in het college zal deze laatste maanden niet an ders zijn dan de afgelopen jaren, zodat ook mijn aandeel in het be leid geen andere politieke uitgang spunten zal kennen dan tot nu toe het geval is geweest", aldus de heer Kaan. Donderdag 11 mei jl. sloot de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Holten, het seizoen af met het toneelstuk „Vechten voor geluk". De bijeenkomst werd gehouden in gebouw „Irene". Na het drinken van een kopje koffie, opende de presidente, mevr F A. v.d. Wijk- Oomkens. de avond. Zij heette al len hartelijk welkom en hoopte op een gezellige avond. De toneelclub „P.J.G.O.". uit Diepenheim. ver tolkte het toneelstuk „Vechten voor geluk". Het stuk van drie be drijven speelde zich afin een hotel, waar gasten van zeer verschillende aard logeerden die zo allemaal hun moeilijkheden hadden. Aan het slot ging een ieder „geluk kig" huiswaarts. De toneelclub uit Diepenheim bracht het stuk op een uitstekende wyze voor het voet licht en het applaus was zeer ver diend. De presidente dankte na afloop de tonelisten voor het gebodene en deelde bloemen uit. Zij wenste ver der alle leden een goede zomerva kantie en wel thuis. GEEN WAARDE-00RDEEL In ongeveer gelijke bewoordingen deelden de diverse fractievoorzit ters mede kennis te hebben geno men van de problematiek en het niet nodig te vinden daar op dit moment nog consequenties aan te verbinden, zodat de heer Kaan deze zittingsperiode als wethouder kan uitdienen. Met name de heer Warrink (Gem.Bel.) verklaarde het volge nde: „De fractie Gemeentebelang gaat akkoord met het voorstel van het college om de brief van de PvdA voor kennisgeving aan te nemen. Wij willen onze instemming echter wel van een nadere toelichting voorzien. Met onze akkoordverkla ring bedoelen wij slechts te zeggen dat wij kennis hebben genomen van de problemen die zich hebben voorgedaan bij het samenstellen van de kandidatenlijst van de PvdA en tot welke gevolgen dit heeft geleid. Wij wensen daar op dit moment geen consequenties aan te verbinden. Aan ons standpuntmag echter zeer nadrukkelijk niet wor den verbonden dat wij daarmee een waarde-oordeel uitspreken over de bestuurlijke kwaliteiten van wetr houder Kaan", aldus de heer War rink. De heer Kaan bedankte hierna de raadsleden voor hun toestemming bij welke dank de heer Meerman en mej. Reith zich aansloten. (Men verzocht ons plaatsing van het volgende bericht) Op de kerkè- raadsvergadering van de Herv. Gemeente te Holten op 11 mei j 1 kwam een voorstel van de sectie Afrika van de Gemeentelijke Commissie voor Werelddiaconaat aan de orde. waarbij werd meege deeld dat het Hollens Fonds voor Internationale Hulpverlening f 500 - beschikbaar zal stellen voor bovengenoemd Anti-racisme Fonds van de Wereldraad van Ker ken. met het verzoek aan de diaco nie om hetzelfde te doen ter onder steuning van een actie t.b.v. het Anti-racisme Fonds, waarvoor bij de uitgang van alle kerkdiensten op 21 mei a s. een extra collecte zal worden gehouden, terwijl alle ge meenteleden opgeroepen worden hun bijdrage te storten op giro 87 55 87 van de Rabo-bank t g v. rekening „Werelddiaconaat" met vermelding „Anti Racisme Fonds" Voor 1 Juni a.s. storten s.v.p. APPLAUS Toen de diaconie; na onderling overleg, staande de vergadering besloot om deze f 500 - ter beschik king van het A.R.F. te stellen be loonde de kerkeraad hen met een warm applaus Het A R F van de Wereldraad van Kerken steunt medische- en onderwijsprojecten van. de projecten van de Bevrij dingsbewegingen en van onder drukte minderheden, ten teken dat de kerken partij kiezen tegen het- (economisch) geweld der onder drukkers en vóór het recht en de vrijheid der onderdrukten Moge een stroom van "bijdragen in col lecte en op rekening „Werelddia conaat" het applaus van de kerke raad onderstrepen en doen door klinken in heel onze gemeente, want de onderdrukten en verach ten hebben onze solidariteit nodig. Het zal ook mogelijk zijn door een deskundig opticién een ogentest te laten doen, waarbij gebruik ge maakt zal worden van de op dit ge bied meest moderne apparatuur. Hiervoor zal men de keuze kunnen maken voor de woensdag- en za terdagochtenden. Vanzelfspre kend zal men de keuze hebben uit alle soorten glazen die er in de han del zijn Zoals Variluxglazen, blfo- cale glazen (datzijn glazen meteen zichtbaar leesstukje), mee kleu rende glazen, kunststof glazen etc. etc. Ook de bekende merken Zeiss en Rodenstock zullen geleverd kun nen worden. Deze nieuwe brillen speciaalzaak levert natuurlijk ook voor a£e ziekenfondsen. Over een week opent aan de Oran- jestraat34 een brillenspeciaalzaak. INTERVISIE-OPTIEK uit Deven ter start hier dan haar eerste filiaal. En net als in Deventer zal ook hier in Holten een zeer ruim assorti ment gevoerd worden van dames, heren en kindermonturen. U zult dan een keuze kunnen maken uit plm»500 monturen in alle prijsklas sen. En u zult er terecht kunnen voor alle merken contactlens- vloeistoffen, voor het gratis bijstel len van uw bestaande bril en voor alle mogelijke reparaties (eve neens) gratis) Kortom het volledige pakket dienstverlening waartoe een grote brillenspeciaalzaak in staat is.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5