Festival „Ja zz in the woods" te A peldoorn BEELDBUISVOETBAL... EEN MOOIE FOTOKANS Werkloosheid rayon Deventer heneden vier procent »ErJb BOEIEND BOEK OVER DE ARBEIDSINZET Waar gaan we heen Eind mei begin jum i „Luizen in pels van Hitler rapJVSIICHTlNG Nederland HOLTENS NIEUWSBLAD - 19 MEI 1978 - PAG. 19 i APELDOORN - Van zaterdag 27 mei tot en met zaterdag 3 juni swingt de Veluwe. Dan wordt in Apeldoorn voorde tweede maal het festival Jazz In The Woods gehouden, ditmaal met twintig formaties uit Amerika, Enge land, Frankrijk, Duitsland en Nederland Na een bescheiden start door de regionale Triangle Jazz Club met een eendaags festival in 1977, staat de jazzliefhebbers nu een meerdaags jazzfestijn te wachten, georganiseerd door de Stichting Jazz In The Woods, waarin de regionale Triangle Jazz Club uiteraard een groot aandeel heeft. Behalve een forse financiële garantie van de gemeente Apeldoorn kan de stichting ook nog rekenen op financiële steun van de Rabobank, Skol en Capi-Lux, die met het contracteren van Art Blakey (USA) het festival ook een modern tintje meegeeft. Afwisselend 'Het festival Jazz In The Woods valt uiteen in vier delen, die zich afwis selend afspelen in de Apeldoornse binnenstad en in het natuurpark Berg en Bos, waar zowel het open luchttheater als de Acaciahal ter beschikking staan van de jazzlief hebbers. Het begint allemaal op za terdag 27 mei. Om twee uur 's mid dags opent burgemeester mr. F Th jDyckmeester Jazz In The Woods [tijdens de culturele Pleinmarkt voor de schouwburg Orpheus. De beide huisorkesten van de regio nale Triangle Jazz Club - Mr. Pick wicks Jazzband en de Riverboat Jazzband - zullen er alvast de no dige stemming brengen. Borretocht Op dezelfde zaterdag kan men 's avonds deelnemen aan de Barre- tocht, die voert langs een negental bars in de Apeldoornse binnenstad waar live jazzmuziek valt te genie ten. Daarvoor zorgen de Charles- town Jazzband ft Schellinkje), de Mr. Pickwicks Jazzband (de Oli fant). de Windy City Jazzband ft Eetcafé), trio de Braconnier (Le Gourmand), de Riverboat Jazz band (Raadskelder). het quintet Henk Gunneman (Carneby Pub), het kwartet Volume Two (Club Bo naparte). de Storyville Jazzband (taveerne Kunst en Genot) en de Hotclub '73 (Petit Fondue). Miihveek jazzconcert Op woensdagavond 31 mei wordtin de Acaciahal (Berg en Bos) het Midweek Jazzconcert gehouden. De overbekende Limehouse Jazz band uit Haarlem gaat er met zan geres Victoria Varekamp en pre sentator Pim Gras een wandeling maken door de jazzgeschiedenis, waarbij alle facetten van de oude styi-jazz worden belicht. Dat wordt zowel voor de jazzkenners als voor hen die voor heteerst kennismaken met de jazz uit de jaren 1920-1950 een boeiende trip. Welk orkest zou deze muzikale reis door jazzland beter kunnen omlijsten dan de Li mehouse Jazzband, die in steeds wisselende bezetting moeiteloos overschakelt van ragtime naar new-orleans, Chicago, Dixieland. Veaudeville en de zeer geliefde bigband-muziek. Door steeds van bezetting en instrumenten te wis selen houdt de Limehouse Jazz band voortdurend de originele be zetting van de vroegere toporkes ten aan. Streetporades en openladit-jazxbol Op donderdag 1 juni duikt Jazz In The Woods de binnenstad van Apeldoorn weer in. Tijdens de koopavond zullen liefst drie street- parades vanaf verschillende rich tingen Apeldoorns centrum bin nenwandelen Het wordt een swin gend centrum met de Windy City Streetparades. het Joseph Lamm Straatorkest (versterkt met enkele leden van de Limehouse Jazzband) en de Kid Adam's Silver Leaf Brass Band. Met name de parades van de Kid Adam's Silver Leaf Brass Band de enige band van deze soort in Ne derland - zyn zonder meer sens ationeel. De wtjd en zjjd te horen trompetten en swingende drums van de tien man plus Grand Mars hall sterke „marching band"; wie kan dan nog stil biyven staan?? Na het winkelen en de streetpara des ligt het Raadhuisplein in 't har tje van swingend Apeldoorn klaar voor een gratis openlucht-jazzbal Een avondje New Orleans met de La Vida Jazzband, het vermaarde Groningse orkest dat toernees ach ter de rug heeft met jazzreuzen als Louis Nelson, Barry Martyn, San Lee en George Probert. Aca'ciahal (Berg en Bos) kan hij re kenen op een volle, swingende zaal. Art Blakey trekt al sinds 1955 volle zalen in Amerika. Europa en Ja pan. Blakey studeerde piano, maar raakte al snel verzeild achter de drums. Voordat hij in 1955 de Jazz messengers vormde, trad hij op met onder andere Fletcher Henderson. Mary Lou Williams. Billy Eckstine. Charlie Parker, Mi les Davis en Dizzy Gillespie. Het credo van Art Blakey komt er op neer dat het gezichtspunt en de vorm steeds kan veranderen, maai-, dat jazz te allen tijde moet blijven swingen. Art Blakey (drums) komt met de volgende bezetting naar Jazz In The Woods: David Schnit- ter (tenorsax). Valerie Ponomarev (trompet). Robert Watson (altsax). Dennis Irwin (bas) en James Wil liams (piano). Middagfestival Zaterdag 3 juni is helemaal gere serveerd voor de oude stijl jazz liefhebbers. Acht orkesten uit Ne derland. Engeland en Frankrijk treden achtereenvolgens op in het Middagfestival (Openluchttheater) en in de Oude Stijl Finale (Acacia hal). Vanaf één uur zijn in het Open luchttheater (Berg en Bos) d? swingende klanken te horen van de Riverboat Jazzband, de High Moor City Seven, de Mr. Pickwicks Jazz band. de Charlestown Jazzband en het uit Düsseldorf afkomstige Duitse toporkest de Sea Town Se ven Hot Jazz„die niet. alleen de klassieke New Orleans jazz uit de twintiger jaren brengt la Louis Armstrong. Jelly Roll Morton. King Oliver en Clarence Williams, .maar in een kleinere bezetting ook geweldige regtime. Oude stijl finale Zo groeit Jazz In The Woods stap voor stap toe naar de grote oude stijl finale met drie Europese to porkesten, waarin The Lazy Ma ma's and their Crazy Papa's de spits afbijt met een swingende ou verture. Deze in Apeldoorn al zeer geliefde negenmans formatie paart originaliteit aan authenciteit en mydt de platgetreden paden. Vervolgens komen Bill Brunskill's Jazzmen uit Engeland in actie met een brok onvervalste New Orleans. Bill Brunskill is normaliter in de beste Londense jazzlokaliteiten te vinden, inclusief de bekende „100 club" in de'Oxford Street. Trom pettist en leider Brunskill heett een aantal zeer gerenommeerde jazz musici om zich heen verzameld, die allen voortkwamen uit verschil lende toporkesten zoals de bands van Humphrey Littleton en Ken Colyer. Het sluitstuk van JAZZ IN THE WOODS is voor het overbekende Frans Charquet Co. Het optie den van deze ook in ons land zeer gewaardeerde band is in dubbel opzicht een sluitstuk. Na JAZZ IN THE WOODS is Charquet Co namelijk niet meer in ons land te bewonderen omdat de beide saxo fonisten Mare Bresvin en Michel Bescont de achtmansformatie van Jean-Pierre Morel verlaten. Een reden temeer om JAZZ IN THE WOODS niet te missen. Jean- Pierre Morel (cornet, kazoo en zang) en Alain Marquet (klarinet) werden respectievelijk in 1971 en in 1973 onderschelden met de Prix Sidney Bechet de l'academie du Jazz. Art Blaksy De vrijdagavond (2 Juni) is hele maal gereserveerd voor de mo derne Jazz met een exclusief optre den van niemand minder dan Art Blakey met rijn onafscheidelijke Jazz messenger» uit de U.S.A. In de Programma Het programma van JAZZ IN THE WOODS ziet er als volgt uit Zater dag 27 mei: 14 00 uur Orpheus (Pleinmarkt) opening van JAZZ IN THE WOODS met de Mr. Pick wicks Jazzband en de Riverboat Jazzband, de huisorkesten van de Triangel Jazz Club: 22.00 uur Bar- retocht met negen jazzformaties Woensdag 31 mei: 20.00 uur Mid week Jazzconcert in de Acaciahal (Berg en Bos) met de Limehouse J azzband Donderdag 1 juni: 19 30 uur Street parades in de Apeldor ~ise bin nenstad 22.00 uur Ope1 ichtjazz bal op hetRaadhuisplein metde La Vida Jazzband Vrijdag 2 juni:. 20.30 uur moderne jazz in de Acaciahal (Berg en Bos) met Art Blakey and his Jazzmess- engers (USA) Zaterdag 3 juni: 13.00 uur open luchttheater (Bergen Bos) Middag- festival met de Riverboat Jazz band. e High Moor City Seven, de Mr. Pickwicks Jazzband, de Char lestown Jazzband, de Sea Town Seven Hot Jazz (Duitsland): 20,00 uur Oude stijl finale met The Lazy Mama's and their Crazy Papa's, Bill Brunskill's Jazzmen (Enge land) 'en Charquet Co (Frank rijk). Alle inlichtingen worden verstrekt door de VVV in Apeldoorn. Sta tionsplein 6. telefoon 055-21 04 21. Een serie beeldbuisfoto's van de wereldkampioenschappen voet bal .dat is een idee voor mensen, die een aantal hoogtepunten wil len vastleggen. Het maken van TV-foto's is niet moeilijk en ook het filmen van scenes is mogelijk. Op welke wijze dat kan leest u in dit artikel. Soms lijkt het er op of het voetballen door televisie makers is uitgevonden. Als men in Bussum van een weinig boeiend winterpro- gramma overschakelt op een nog kariger zomers TV-vertier, dan is daar in eens die lange rij voetba luitzendingen in Argenti nië, die de kijkcijfers op re cordhoogte brengen. Want die simpele wit-zvvarte voetbal zorgt voor alles, waar programmamakers naar zoeken: beweging en kleur, spanning en soms zelfs sensatie. Niet alleen kijken Wie méér wil dan alleen kijken naar wat onze landgenoten presteren, kan voor zichzelf een logboek aan leggen van dit wereldkampioens chap in de vorm van beeldbuisfo to's, door opnamen te maken van de hoogtepunten. Beeldbuisfoto's zijn namelijk niet moeilijk te ma ken. Zo'n 600.000 Nederlanders hebben gedurende de tweede wereldoor log in het kader van de beruchte „Arbeidsinzet" gedwongen in Hitler-Duitsland gewerkt. Over deze arbeidsinzet en het leven van die mannen is heel weinig gepu bliceerd. Prof. B.A. Sijes heeft in 1966 in zijn studie „De gedwongen arbeid van Nederlanders in Duits land" deze periode uit de oorlogs historie wetenschappelijk behan deld en er zijn wat losse publica ties geweest, maar daar is het bij gebleven. Verschenen is nu „Luizen in de Pels van Hitier" een 350 pagina's tellend boek, waarin een beeld wordt ge schetst van het doen en laten van de „Einsatzarbeiter" in het grauwe Duitse rijk van toen. Als basis voor dit boek diende het waarheidsge trouwe relaas van een aantal man nen, die het meemaakten. De gedwongen tewerkstelling is een dramatische zaak geweest. Meer dan 7000 Nederlandse arbeid ers zyn door bombardementen, an dere oorlogshandelingen, ontbe ringen en mishandeling om het le ven gekomen. Vele arbeiders heb ben getracht zich in het hol van de leeuw tegen de Duitsers te verzet ten. Dat gebeurde met sabotage, vertragingsacties, pesterijen en pogingen het moreel van de Duitse bevolking te ondermijnen. Het was een vaak ongrijpbaar verzet, dat de Nazi's met al hun terreur nooit hebben kunnen breken Dat verzet kwam van alle nationaliteiten (er waren In totaal zo'n 7 miljoen dwangarbeiders), niet in het minst van de Nederlanders, tegen wie de Duitsers in het bijzonder een aver sie hadden, omdat ze „ongezegge- lljk, eigenwijs, brutaal en lui" wa ren, en dat, terwijl ze hen zo graag als stamverwante Germanen aan de borst hadden willen drukken. Het is natuurlijk moeilijk aan te duiden welke directe invloed het buitenlands verzet in Duitsland heeft gehad, maar het is wel zeker dat Hitler gedwongen was ernstig rekening te houden met het „Paard van Troje" dat hij in zjjn eigen dui zendjarig rijk had binnengehaald „Luizen in de Pels van Hitier" werd geschreven door de journalist en radioreporter Jan Hof uit Assen, auteur van het succesvolle boek „Frits de Zwerver", waarin het le ven van een van de belangrijkste verzetsmannen wordt beschreven. Deze Frits de Zwerver (Ds Slomp) was de man. die eind 1942 de stoot gaf tot de oprichting van de L.O.L.K.P., de grootste verzetsor ganisatie die ons land kende en die zo'n 300.000 Nederlanders liet on derduiken. Waarom die andere honderdduizenden mannen wél in Duitsland terechtkwamen, hoe zij daar leefden en wat zjj daar deden, wordt in Jan Hofs tweede boek zonder opsmuk maar wel beeldend en boeiend beschreven. „Luizen in de Pels van Hitler" is een uitgave van „Omniboek" Den Haag Gewoon proberen Hetbeste is om er van te voren eens een proef mee te nemen, zodat u, als het er straks op aan komt. precies weet wat er moet gebeuren Hier zijn wat tips, waardoor u waar schijnlijk de eerste, de beste keer al goede opnamen van televisiebeel den zult krijgen. 1 Flits nooit bij TV-opnamen want u flitst dan het beeld juist weg. Bo vendien is straks op de foto de weerkaatsing te zien van het flit slicht. 2. Gebruik altijd een belichtings tijd van l-25e of l-30e seconde, of langer „Makkelijk praten", zegt u, want op uw (kassette)- kamera staan geen tijden aangegeven, maar alleen symbolen als zon, wol ken e.d. Geen nood! Zet dan een gebruikt flitslampje of blokje op uw kamera en hij staat automa tisch op de juiste tijd. De werkloosheid is voor het eerst sinds september 1974 in het rayon Deventer weer beneden de 4gekomen. De daling in april is voor een deel nog seizoenmatig van karakter (bouw - 32, land bouw - 25), doch voor het eerst sedert maanden is de werkloosheid in de metaal met 24 tot 111 mannen af genomen. Ook uit de toename van het aantal aanvragen om arbeid blijkt dat de activiteiten op de arbeidsmarkt, vooral ook ten opzichte van het vo rige jaar, behoorlijk zijn toegeno men. Vooral in de bouw en in de groep personeel in algemne dienst, (ongeschoolden) neemt de vraag toe en deze maand voor het eerst ook weer in de metaal. Ook de werkloosheid onder de jeugdigen tot en met 22 jaar nam verder af (-24), terwijl ook het aan tal jeugdigen, die de school verlie ten, iets daalde (-12). Vrouwen Hoewel de werkloosheid onder de vrouwelijke werknemers iets af nam, is ze toch altyd nog bedui dend hoger dan per eind april 1977. De werkgelegenheid voor vrouwen neemt echter niet beduidend toe, getuige de daling van de vraag (47). De werkloosheid onder de mannen verdeeld naar de gemeenten in het rayon Deventer bedroeg in abso lute cüfers en in procenten per eind april als volgt; Tussen haakjes de cijfers over maart: Bathmen 13 is 1.6% (15 is 1.9%). De venter 670 is 4.3% (736 is 4.8%), Die penveen 42 is 2.2% (45 is 2.4%), Hol ten 34 is 2.1% (49 is 3.1%), Olst 29 is 1.6% (37 is 2.1%) en Raalte 110 is 2.5% (142 is 3.2%). 3. De lensopening moet groot zijn, want een TV-beeld is tamelijk don ker. Als u een kassette-kamera hebt. zet dan het symbool „wolkje" voor, want dan is de lichtinval het grootst. Bij een lensopening met cijfers is er, afhankelyk van de lichtgevoeligheid van het ge- brüikte filmpje een bepaald diaf ragma nodig. Als u een filmpje hebt: Van 17-19 DIN (is 40-64 ASA) zet dan de lensopening op 2.8. Van 20-22 DIN (80-125 ASA) is een lens opening nodig van 3.5. Bij een film van 23-24 DIN (160-200 ASA) ge bruikt u de lensopening 5.6. Overi gens is het verstandig om uw foto handelaar om een „snelle" film te vragen, een filmpje dus met een hoge DIN- of AS A-aanduiding. Wanneer u dia's wilt maken, let er dan op dat u een daglichtfilm in uw kamera stopt. 4. De afstand is ideaal als het kom- plete beeld in de zoeker komt. Mee stal is de afstand dan 1 m tot 1.20 m. Probeer in principe zo dichtbij te komen als uw kamera dat toelaat, maar neem enige reserve om het beeld heen, want door uw zoeker ziet u niet altijd precies hetzelfde beeld als wat er op de foto komt. De kamera staat natuurlyk op een ste vige ondergrond. En nog iets: pas op voor weerkaatsend licht van lampen of ramen. Dat komt sto rend op de foto en verzwakt boven dien het televisiebeeld. 5. Het te fo tograferen beeld moet, als het kan, van dichtbij zijn opgenomen (de z.g. close-ups.) Beelden met veel ele menten komen meestal minder goed over. En verder kunt u het beste de rustige spelmomenten fo tograferen, bijv. een vrije schop, een ingooi of ook het voorstellen van de elftallen vóór de wedstrijd. 6. Voor kleurenfoto's van kleuren televisie gelden precies dezelfde regels. Alleen is 't verstandig het beeld iets lichter te zetten dan u gewend bent, maar laat vooral de verzadiging van de kleuren onver anderd. Filmen van TY-beelden. Ook dat is mogelyk, hoewel het goed is vast te stellen, dat men geen topkwaliteit moet verwachten Dat komt omdat de beeldopbouw van 25 beeldjes per seconde niet de zelfde is als die van de film, die normaal 18 b-s heeft. Hierdoor ont- staat nl. een donkere „balk" die steeds weer door het beeld loopt. Op den duur is dat wat vermoeiend om naar te kyken en by uw „histo rische" opnamen zult u dat voor lief moeten nemen. Eerst proberen Ook hier is het verstandig om van te voren enkele proefopnamen te maken als u byvoorbeeld toch een film vol moet schieten. Noteer dan: de afstanden, die u uitprobeert en maak, als dat kan met uw kamera, ook een scène met 24 beeldjes per sekonde. Ook hier is het van be lang, dat het beeld op „helder" wordt ingesteld en zullen close-ups betere resultaten geven dan Van veraf opgenomen scènes" En na- tuurlyk filmt u niet „uit de hand", maar staat de kamera op een ste- vige ondergrond of op een statief. En in verband met de tyd, het filmpje meteen voor ontwikkeling opsturen. Dat waren ze: enkele tips voor het maken van beeldbulsfoto's en films. Wie het probeert, zal ontdek ken dat het niet moeiiyk is en datje op deze wyze veel byzondere spel momenten van het komende voet- balfestyn vast kunt leggen voor je eigen foto- en filmarchief. DEVENTER Expo '78 Deventer. Ma. 22 t/m zo. 27 mei op het parkeerterrein van de kunstijsbaan en de sporthal huis houdbeurs. Geopend: 14-22 u., za. 10-17 u. Tijdens de beurs optredens van bekende artiesten. Inl. tel. 05734-550, tijdens de beurs 05700- 10746. Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1tel. 11500. Vr. 19 mei 20 u. Concert door het Deventer Jeug dorkest o.l.v. Ru Sevenhuijsen. Ma. 22 mei 20 u. Concert door het Over ijssels Philharmonlsch Orkest. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100. Weekfilm do. 18 t/m wo. 24 mei Watch out we are mad, 2e week, 12 jr.; nachtvoorst, vr. 19, za. 20 mei resp. 23 en 24 u. From noon till three, 16 jr.; matinee za. 20, zo. 21, wo. 24 mel 14 u. Plppi gaat van boord, a.l. Aanv. weekfilm: werkci. 20 u., za. 18.45 en 21.15 u., zo. 16, 18.45 en 21.15 u. Luxor, Brink 20, tel. 18662. Week- film do, 18 t/m wo. 24 mei De ge ndarme op drift, a.l.; nachtvoorst, vr. 19 mei 23 u. In tachtig bedden de wereld rond, 16 jr.; matinee zo. 21, wo. 24 mei 14 u. Zeebonken, a.l.; 2e matinee zo. 21 mei 16 u. Sidecar ra cers, 12 jr. Aanv. weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 18.30 en 21 u. Luxor, Roggestraat 3-5, tel. 18662. Weekfilm do. 18 t/m wo. 24 mei Nous irons tous au paradis, 2e week, 16 jr. Aanv. weekfilm: werkd. 20.15 u., za. 18.45 en 21.15 u., zo. 15, 18.45 en 21.15 u. Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311. Filmhuis do. 18 mei 20 u. Un reve plus longue que la nuit. Vr. 19 mei 21 u. Jazzkwartet Bonapar te. Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, Epse, tel. 21815. Geopend; wo. t/m za. 10-17 u., zo. 14-17 u. Schil derijen, beeldhouwwerken, grafiek, keramiek 1850-heden. Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 15077. T/m 22 mei werk van Dolf Zwerver, Theo en Heidi Daamen, Han Nes en Ben Snijders. Ge opend; do. 19-21 u., vr. t/m zo. 10-18 u. Cave du Tertre, Bergstraat 34, tel. 15077. T/m 3 juni Roeli Maertens, wandkleden. Geopend: gewone winkeltijden (ma. gesloten). Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, Brink70, tel. 13506. T/m 27 mei Saskla Weishut, textiel; Loes Tem pelman. Geopend: di. t/m vr. 10- 17.30 en 19-21 u., za. 10-17 u. Albert Schweitzer centrum, Brink 89, tel. 19675. Tentoonstelling over leven en werk van Albeit Schweit^ zer. Geopend: di. t/m vr. 9-12 ém 14-17 u., za. 13-16 u. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556. 450 jaar De Waag. Museum De drie haeringen, Brink 55, tel. 14556. Tentoonstelling oude ganzeborden. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Mechanisch speelgoed uit de collectie Stekelenburg. Musea ge opend: di. t/m za. 10-12.30 én 14-17 u,, zo. 14-17 u. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848. Geopend: di. t/mvr. 14-18 u., do. ook 19-21 u.za. 10-12.30 en 14-17 u. Chez Ant tiaetfe, fi -ggestraat 12, tel. 16630 ''intek® ngen van An- kie. Geopei. 41 Vn zo. 21- 3 u. 't Hoekhuis, 38, tel. 13520. Foto's van oud Deventer. Ge opend; ma. t/m vr. 12-15 en 17-24 u., za. en zo. 17-24 u. Deventer ren- en toeristenvereni ging „De Zwaluwen". Inl. W. Bek king, Amstellaan 20, tel. 21247. Zo. 21 mei start 7-8 u. Ronde van de Achterhoek, fietstoer tocht 200 km. Bolwerksmolen, Bolwerksweg 8, tel. 15040. Geopend: di. enza. 10-17 u. Volkssterrenwacht Bussloo, Bus- slooselaan 4, Bussloo, tel. 05716- 577. Vr. 19 mei v.a. 20 u. kijk-in- avond. Albert Schweitzer centrum, Brink 89, tel. 19675. Zo. 21 mei 15 u. con cert door het Albert Schweitzer ensemble. IVN-wandeling Bussloo, wo. 24 mei start 19 u. v.a. de Breuninks- hofstede (De Pampus) aan de Bus- sloose kant, recreatiegebied. Dorpshuis Diepenveen, za. 20 mei v.a. 14 u. Puppydag 1978 Kynolo- genclub Deventer e.o. Nivon-fietstocht: Mei- bloesemtocht zo. 21 mei start 10 u. bij Nivon-centrum, Grote Kerkhof 10. Muziek in en om de Grote kerk, za. 20 mei 19 u. Orgelconcert door He- leen van der Weel met lezing door F. Hage.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 19