Is. W. SOUS DEED INTREDE ALS HERVORMD WIJKPREDIKANT Vrijwilligers gevraagd Nieuwe Geref. Kerk aan Stationsstraat Avondmaal met Pinksteren Batbmense landbouwschool komt naar Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Zondag 7 mei feestelijke middagdienst Ruiling grond en vestiging erf dienstb a arheid \Kindervakantieweek 1 Bouwplan Dura in wording HOLTENS NIEUWSBLAD '-y m ui Gemeente Holten Openbare kennisgeving Ophalen huisvuil HOLTEHS NIEUWSBLAD Vrijdag 12 mei 1978 30e jaargang - no. 19 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Ibonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Ia een vacature van vijftien maanden vond j.l. zondag, ijdens een feestelijke middagdienst, de bevestiging en ntrede plaats van ds. W. Vons als Hervormd wijkpredi- ant voor wijk Oost (Kol-Look). n aanwezigheid van familieleden en een groot aantal ge-* lodigden en belangstellenden werd uit Eist (Gld.) nieuw leroepen predikant bevestigd door zijn Elster collega Dr. S.W. Tuinstra. Aan deze dienst werd verder medewerking verleend door het Hervormd Kerkkoor o.l.v. J. op den )ries uit Nijverdal, terwijl het orgel werd bespeeld door le heer A. Koopman. BEVESTIGING: Bij aanvang van de dienst werd, na kileidend orgelspel en een kort welkomstwoord door kerkeraads- i'oorzitter J. Bax, door de gemeente eezongen Psalm 33:2 en 8 („Zingt al fvie leeft van Gods genade"). Na begroeting, koorzang en gebed las Dr. Tuinstra hierna uit Psalm 27 pe verzen 4-6 en 11-14 en hield (daarna een korte predikatie naar (aanleiding van het vierde vers uit deze Psalm: „Wees sterk, uw hart zij onversaagd". Dr Tuinstra ver klaarde dat hij deze tekst graag als 'een aansporing en advies aan Ds. iVons wilde meegeven bij zijn ambt saanvaarding in zijn nieuwe ge meente Holten. „Ingebed tussen de hoop, waarmee dit vers zowel be gint als eindigt, is het advies sterk en hard te zijn. Je moet niet een slappe wereldvreemde houding aannemen. Hoop betekent geen vlucht maar je moet er kracht aan iontienen om sterk te staan. Want. hoewel de woorden van de Psalmist iuiteraard gericht zijn tot de gehele gemeente, kunnen ze juist een pre- 'dikant bemoedigen. Want er zijn I belagers en veel zaken die ook juist het ambt bedreigen", aldus Dr. Tuinstra die daarbij wees naar de belagers van buitenaf zoals de op- jagers. onverschilligen, spotters en hen met een vijandige houding enerzijds en de traditioneel beza- digden, die liever alles bij het oude laten, anderzijds. Ook wees hij op de gevaren van binnenuit, zoals het aannemen van de schutkleur van deze wereld. „Zeker, we kunnen en mogen ons niet van de wereld isole ren want we zijn als mens deel van deze wereld. De tegenstelling tussen God en mens heeft God zelf overbrugd Hij is aan de kant van de wereld gaan staan waarbij hij het in het bijzon der opneemt voor de zwakken, de niet zo erg gelukkigen, de noodlij denden. In het verstaan hiervan is de kerk niet zo erg geslaagd ge weest. We worden opgeroepen te leven in de hoop op de heer. Sterk zijn en hard zijn. Solidair zijn met de nood, ook in Holten Met haar noodlijdenden Levend vanuit Pasen kunnen zwaartillende mensen worden op getild, volhoudend in de hoop op de Heer. Ook wachtend op de Heer na Hemelvaart", zo besloot Dr. Tuin stra. Na lezing van het formulier en het ja" woord op de drie bevestigings vragen bad de gemeente de nieuwe predikant Gods zegen toe door ge zamenlijk zingen van Gezng 367( 1 en 2. INTREDEPREEK: Na lezing van het Bijbelgedeelte Ezechiël 37 vers 1-14 hield Ds Vons zijn intredepreek over het eerste gedeelte van vers 1 „Ik zal mijn ge est in u geven" Ds Vons zei dat het In verband met het bouw plan van Dura Aanne mingsmaatschappij B.V. op de plaats van het voorma lige hotel Holterman en het babyhuis Schuppert zal een ruiling van grond en de ves tiging van erfdienstbaar heden moeten plaats heb ben. Dura zal enkele stukjes grond overdragen aan de gemeente met een gezamenlijke grootte van 372 m2 gelegen aan de Dorpsstraat en de Kerkstraat, De gemeente zal in volle en vrije eigendom overdragen aan Dura een gedeelte voetpad, ge legen tussen de Dorpsstraat en de N.H. kerk ter groote van ongeveer 60 m2, alsmede een strook grond gelegen aan de Kerkstraat ter grootte van ongeveer 3 m2. B en W. zfjn met Dura overeenge komen, dat deze ruiling zal ge schieden met de bepaling dat geen toegist zal worden bedongen of be taald en dat de bij ruiling gebruike lijke voorwaarden en bedingen van toepassing zullen zijn De kosten en rechten met betrekking tot de overeenkomst van grondruil zullen voor rekening van Dura komen. Erfdienstbaarheden Voorts zeggen B. en W. in hun voor stel aan de raad, dat dinsdag in be handeling komt, dat ten behoeve van de winkels met bovenwonin gen de erfdienstbaarheid van over- bouw zal moeten worden geves tigd Het zal bekend zijn, dat het te verleggen pad overbouwd zal wor den. Voort is het bouwplan zoda nig, dat luifels boven de trottoirs uitsteken. Deze erfdienstbaarhe den zullen worden gevestid onder de gebruikelijke bepalingen en be dingen en onder de bijzondere voorwaarde, dat de aan de over- bouw aan te brengen verlichting de goedkeuring van ons college be hoeft. Tenslotte dient een erfdienstbaar heid van riolering gevestigd te worden, omdat hetpand slechts via gemeentegrond kan worden aan gesloten op de gemeentelijke riole ring Tegen het vestigen van deze riolering hebben B en W geen be zwaar mits de riolering wordt aan gelegd overeenkomstig een door de directeur van gemeentewerken goedgekeurd rioleringsplan. De commissie gemeentewerken kan zich met de onderhavige grondruil en de vestiging van ei-dienstbaar heden verenlgigen. Resumerend stellen B en W de raad voor met Dura Aannemings maatschappij B V te Rotterdam, een overeenkomst van grondruil aan te gaan en mede te werken aan het vestiging van de erfdienstbaar heden van overbouw en riolering een en ander overeenkomstig het bU de stukken ter inzage gelegde concept-besluit. er in dit Bijbelgedeelte om gaat dat wij allen ontspannen en vrije men sen mogen zijn omdat God ons lief heeft zoals we zijn. De gave van Zijn Geest houdt in dat wij in Hem mogen bestaan als beminden. Geen mens behoeft zich daarvan uitgesloten te gevoelen. Niemand, óók de ergste zondaar niet. Vanuit dit geloof en in de rea lisering van Gods belofte „Ik zal mijn geest in u geven" wil ik met u proberen elke zondagse dienst, die ik hier in Holten en in Dijkerhoek vervullen mag, te beleven als een opwindend geluk, waar wij gewone mensen het weer mogen weten be minden Gods te zijn. Zo willen wij hier bezig zijn als een levend deel van de kerk van Jezus Christus op aarde, elkaar inspirerend in vreugde en vrolijkheid aan de Heer. Hier in de kerk mag de lofzang klinken. Hier mag ik u de bijbel uit leggen naar de mij geschonken ga ven. Hier mogen wij onze gebeden opzenden tot God. Hier mogen wij ons laten bemoedigen door het te ken van brood en wijn. Z.o op reis met elkaar in geloof hoop en liefde, uitziend naar de komst van Gods Rijk, aldus Ds. Vons. RUIMTE: Na het gezamenlijk zingen van Gez. 247: 3 en dankgebed werd Ds. Vons toegesproken door kerkeraads- voorzitter J. Bax die zei bijzonder verheugd te zijn dat na al die maanden eindelijk in de predi kantsvacature kon worden voor zien. Verder wees hij erop dat de Hervormden in Holten zo een stuk eigen ruimte nodig hebben binnen de grenzen van het samen kerk zijn. Hij sprak de hoop uit dat Ds. Vons zodanig met deze diversiteiten zal weten om te gaan dat het zal wer ken als een bindmiddel voor allen. De heer Bax heette de nieuwe pre dikant van harte welkom en een boeiende tijd toe als predikant van Holten Na de dienst werd de gemeente in de gelegenheid gesteld Ds Vons en zijn gezin persoonlijk te verwelko men. In een daarna met genodig den in gebouw „Irene" gehouden bijeenkomst werd Ds. Vons achte reenvolgens toegesproken door Ds. C.C. Addink, namens de Prov. kerkvergadering. Classis Deventer, Ring Rijssen en uiteraard als colle ga. Namens het gemeentebestuur sprak vervolgens burgemeester Mr, W. H. Enklaar, Ds. G.W.H. Pedde- mors namens de Geref Kerkeraad en RK, Parochie Nieuw-Heeten- Holten. de heer Beekman namens de Gem. Diaconale Commissie voor Internat. Hulpverlening en namens de Stichting voor Maatsch. Dienstverlening, Mw Schaap- Mientjes namens de Zendings commissie, de heer A Meijerink namens de Interkerkelijke „Open Deur" groep en door Ds M.J.W. Knipscheer. oud-predikant van de Herv. Gemeente te Holten, te Arn hem. Tijdens deze bijeenkomstbracht de heer J. Bax. namens de kerkeraad met name ook dank aan Ds C.C. Addink voor de intensieve wijze waarop hij als consulent in de va cante wijk heeft gewerkt. Sprekend mede namens zijn vrouw en kinde ren sprak Ds. Vons tenslotte een kort dankwoord, in het bijzonder tot zijn bevestiger Ds. Tuinstra en de grote groep Elstenaren en leden uit andere gemeenten die hij daar voor heeft gediend. Ds. M.J.W. Knipscheer te Arnhem, oud-voorganger Hervormde Ge meente Holten feliciteerde ds. Vons met zijn intrede in Holten Advertentie-adviseur: W. FREDERSKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur ■shiiiih Evenals voorgaande jaren organiseert de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten een kindervakantieweek die dit jaar gehouden wordt van 8 t.m. 14 juli, voor alle kinderen van de langere school. In deze week worden er elke dag tal van aktiviteiten ontplooit. De vrijwillige leiding-krijgt in deVoorbereidingsperiode ruim de gele genheid mee te denken en te werken in de opzet van de week d m.v. geregelde bijeenkomsten van medewerkers en stafleden. Voorts krijgt men de gelegenheid een van de aktiviteiten in kleinere werk groepjes uit te werken en geheel naar eigen idee op te zetten Elke dag worden er op verschillende plaatsen aktviteiten georganiseerd, die door de kinderen vrijwillig kunnen worden bezocht. Op sommige dagen zijn er meer aktiviteiten. en kan men kiezen aan welke men wil deelnemen. Men kan zich opgeven voor enkele aktiviteiten maar ook voor de hele week Het zou natuurlijk erg fijn zijn als we vrijwilligers kregen met enige.ervaring met groepen kinderen, maar anderen zijn ook van harte welkom. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden naar de staf van het Paalhuus Hopelijk mogen wij ook dit jaar op uw medewerking rekenen om de kinderen een onvergetelijke week te bezorgen. Aanmelden: Paalhuus tel. 27 55. Het organisatiecomité „Kindervakantieweek '78" In de woensdagavond gehouden vergadering van leden der Geref. Kerk werd met zeer grote meerderheid van stemmen in principe besloten tot het bouwen van een nieuwe kerk met vergaderzalen en een „Jeugdhonk" (2 compartimen ten) aan de Stationsstraat. Met het nieuwbouwplan is met inbegrip van de grond (4500 m2) en het afbreken van de zuivelfabriek "De Vrijheid" met bijgebouwen (eigendom van de fa. Gebr. Schuppert B.V. te Holten) een bedrag ge moeid van plm. f2.160.000.- Het kerkgebouw aan de Dorpsstraat met de bijgebouwen en het gebouw "Rehoboth" aan de Stationsstraat zullen worden verkocht aan de firma Schuppert. Tijdens de tweede Pinksterdienst van onze Hervormde Gemeente, a s. zondag om kwart over tien, zal de Maaltijd des Heren gevierd wor den. Deze viering staat open voor allen die zich willen laten voeden Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat in de nacht van 18 op 19 mei van 23.00 uur tot 6.00 uur de spoorwegover gang in de Geskesdijk (de Look) voor alle verkeer gesloten zal zijn i.v.m. werkzaamheden aan de spoorbaan ter plaatse. Holten, 10 mei 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd. W.H. Enklaar, burgemeester. G.J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de 2e pinksterdag op 15 mei a s het huisvuil van de maan dagroute zal worden op gehaald op dinsdag 16 mei a s. Voorts wordt bekend gemaakt, dat op maandag 15 mei de containers aan de Waagwqeg gesloten zullen zijn. Tevens wordt er op gewezen, dat het niet is toegestaan om huis vuil voor de hekken bij de werf ge meentewerken aan de Waagweg te plaatsen, wanneer deze gesloten zijn. Holten, 10 mei 1978 Burgemeester en wethouders -- W. H Enklaar, burgemeester voornoemd. G. J. Langenbarg. secretaris. De plannen voor het over brengen van de lagere agrarische school te Bat- hem naar Holten tekenen zich af. De Overijsselse Landbouwmaatschappij heeft te kennen gegeven de school te willen bouwen op het terrein van de hier reeds gevestigde school „de Noordenbarg", waarbij te vens rekening moet worden gehouden met de bouw van een gymnastieklokaal ten behoeve van genoemde scholen. Het te bebouwen perceel ligt in het bestemmingsplan „Holten 1968" en heeft de bestemming „bebou wingsklasse O.B.G. (openbare en bijzondere gebouwen, met bijbeho rende erven)" Uit nog zeer sum miere schetsen is vastgesteld, dat de eventueel geprojecteerde bouw van de landbouwschool wel binnen de toegestane rooilijnen is te reaili- seren. Mede door de vorm van het terrein is er dan echter geen ruimte meer aanwezig voor de bouw van een gymnastieklokaal. In verband hiermede is de Overijsselsche Landbouw Maatschappij voorne mens het schoolterrein te vergro ten. Teneinde de bouw van het gymnastieklokaal ook planolo gisch mogelijk te maken zullen B. en W. een herziening van het be stemmingsplan voorbereiden. In verband hiermede stellen zij de raad voor te verklaren, dat voor het betreffende perceel een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid. De commissie voor de ruimtelijke ordening kan zich met dit voorstel verenigen. met het vernieuwende offer dat Je zus voor ons bracht. Ook de doop leden van onze gemeente worden van harte opgewekt om aan deze viering deel te nemen. Wij hebben tot deze „open" Avondmaalsvie ring besloten na uitvoerige ge sprekken in de afgelopen jaren op de gemeenteavonden en groot- huisbezoeken. Daarbij kwam steeds de wens naar voren om het Avondmaal ook als gezin te kun nen vieren. We hopen dat u zich daar met elkaar op wilt voorberei den. U kunt dat doen door het hoofdartikel van Hervormd Holten van april door te lezen, door het samen bestuderen of zingen van Gezang 348 t/m 366, of door het verhaal van de instelling van het Avondmaal in de (kinder)bijbel te lezen. De wijze van viering wordt aange past aan de gelegenheid. In ieder geval wordt er veel gezongen, ter wijl ook ons jongerenkoor Helicon zal meewerken aan deze feestelijke dienst, We hopen dat u en de uwen bij dit feest niet zullen ontbreken. Kerkeraad hervormde gemeente Door "Het Groene Kruis Holten zal op 22 mei, 29 mei en 6 juni een Moedercursus worden gegeven. Er hebben zich voor deelname een aantal dames aangemeld doch er kunnen nog best enkele cursisten bij. Vandaar het vriendelijk ver zoek tot de dames meldt u zich even aantelefoon 1436 (tussen half 2 en 2 uur.) De cursus zal worden gegeven in het Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat, 's middags van 2 tot 4 uur. U ontvangteer! fraaieParker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. Naam: Adres: Woonplaats: g Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: J Adres: Woonplaats: Ill Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V jaar/per jaar. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1