LANDBOUWSCHAP ZEER TELEURGESTELD OVER UITBLIJVEN LANDBOUWPRIJZEN Erkenning bestaande registratie systemen voor varkens mogelijk Contracterende boeren maken van nood 'n deugd VEILIG EN LEKKER BARBECUEN Kaasmaken op de boerderij Het voorjaar is best een film waard Planten en hun verzorging Zwemcluh in lucifers MEMSEMEE JE NIET Waar gaan we heen? HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 MEI 1978 - PAG. 15 Het Landbouwschap heeft op woensdag 3 mei 1978 met de minister van Landbouw gesproken over de vertraging van de EG-prijsonderhande- lingen. Tijdens het overleg is ook ingegaan op de energiebesparingsrege- iingen voor de glastuinbouw, het grondbeleid en het Pachtnormenbe- sluit. IG—morkt- en prijsbeleid Minister van der Stee heeft uit voerig verslag gedaan van het laatstgehouden EG-beraad in Luxemburg. De door de Europese Commissie voorgestelde gemid delde-prijsverhoging blijft voor de minister onvoldoende. De be windsman is somber gestemd over de kansen voor een bevredigende prijsbeslissing in EG-verband. Het Landbouwschap is erg teleur gesteld over de wijze waarop in Luxemburg overlegd is. Het meent dat de voorgestelde prijsverhoging veel te gering is en vreest dat elk uitstel van prijsbeslissingen leidt tot het doortrekken van het oude prijsjaar terwijl de kosten blijven toenemen. Met de minister is nogmaals ge sproken over enkele onderdelen van het EG-markt- en prijsbeleid. Het Landbouwschap vindt de door de Europese Commissie voorge stelde schorsing van interventie voor magere melkpoeder gedu rende de winterperiode zeer ge vaarlijk zolang er geen andere mo gelijkheid is om de^melkprijs te on dersteunen. De minister vraagt zich af of een andere regeling voor het teveel aan ondermelk in de Gemeenschap tot betere effecten kan leiden. 'Hij wijst daarbij bij voorbeeld op een gesubidieerde rechtstreekse afzet van melkpoe der voor veevoederdoeleinden. Het Landbouwschap wijst dit niet zon der meer af mits er duidelijke be tere effecten worden bereikt voor de boer. De aanvankelijke voorstellen van de Europese Commissie inzake zetmeel (verhoging miniumprijs fabrieksaardappelen en een ver werkingspremie) zijn door het Landbouwschap positief beoor deeld. Als de Europese Commissie bij de uitwerking van deze voorstel len weer tot een geringe steun komt, verzet zich het Landbouw schap daartegen. De fabrieksaar dappelteelt kampt toch al met ern stige structurele problemen. Het Landbouwschap blijft bij de al eerder gegeven kritiek op de Brus selse prijsvoorstellen. Het vraagt zich af of de boerenbelangen vol doende worden onderkend bij de EG-onderhandelingen. Minister van der Stee stelt dat het boeren- belang wel degelijk zijn inzet is bij de onderhandelingen, maar de na tionale belangen hebben volgens hem helaas de overhand bij het gemeenschappelijke overleg. Grondbeleid Het Landbouwschap heeft de mi nister op de hoogte gesteld van de eerste discussie in het bestuur over het grondbeleid. Het heeft de mi nister gevraagd wanneer de aange kondigde voorstellen van de rege ring bekend worden. De heer Van der Stee zal aan het Landbouwschap in een nota de voorstellen inzake de landbouw kundige toetsing bij overdracht van eigendoms- en gebruiksrech ten van landbouwgronden voor leggen Hij wacht met belangstel ling de reactie van het agrarische bedrijfsleven af om daarna zo spoe dig mogelijk een wetsontwerp ver vreemding landbouwgronden te kunnen indienen bij de Tweede Kamer. Het Landbouwschap zal trachten in juni tot een gemee nschappelijk standpunt inzake de grondpolitiek te komen. Dit stand punt wordt dan ter kennis gebracht van de minister van Landbouw. Pachtnormenbesluit. Het Landbouwschap heeft geïn formeerd naar de herziening van het Pachtnormenbesluit (in ver band met de toeslagen voor bijzon dere gewassen) De minister zal zijn beleidsvoornemen op zeer korte termijn (voor half mei) aan het Landbouwschap voor advies voor leggen. In het kader van de landelijke re geling voor identificatie en regi stratie van varkens, die voor wat betreft de registratie per 1 juni a.s. in werking zal treden, bieden de verordeningen van het Bedrijfs- schap voor de Handel in Vee en het Landbouwschap de mogelijkheid, reeds bestaande registratiesyste men een erkenning te verlenen. Een bestaande regeling dient voor erkenning minimaal te voldoen aan de landelijke regeling Dit houdt het volgende in De leveran cier van varkens (biggenprodu- cent, handelaar) moet voor afvoer, resp. voordat de dieren een gewicht van 40 kg hebben bereikt, een regi stratieformulier uitschrijven mi nimaal in drievoud, resp. minimaal in tweevoud. Bij afvoer van de varkens moet de leverancier één copie tenminste drie maanden bewaren en één co pie naar de districtsbureauhouder zenden. Eén exemplaar van het formulier dient tijdens het vervoer met de varkens mee te gaan en aan de ontvanger van de dieren te wor den afgegeven. Deze moet dit for mulier eveneens drie maanden be waren. Bij aanhouden tot 40 kg of meer van op het eigen bedrijf ge fokte varkens moet de producent zelf één exemplaar van het formu lier tenminste drie maanden bewa ren en één copie aan de districtsbu reauhouder zenden. De registratieformulieren dienen tenminste de volgende gegevens te bevatten; Naam en adres van de produ cent/leverancier. van de vervoerder en van de ontvanger; Aantal en categorie dieren (big gen/andere varkens); Datum van vervoer; Handtekening van de produ cent/leverancier; Voor eventuele erkenning zullen de eigen registratieformulieren ge nummerd moeten zijn volgens een erkend systeem; Bij de invoering op latere datum van de identificatieplicht zullen te vens de oornummers, resp. num merseries van de dieren op het for mulier vermeld moeten worden Tèn aanzien van de toekomstige erkenning van identificatiesyste men zal op een centraal punt be kend moeten zijn, welke nummers eries per varkenshouder zijn toe bedeeld. Het is ook mogelijk een erkenning aan te vragen voor een eigen registratiesysteem (en later een identificatiesysteem) voor een deel van de varkens. Hierbij kan met name gedacht worden aan •Tokdieren: voor de overige dieren kan dan de landelijke regeling gel den. Aanvragen tot erkenning kunnen worden ingediend bij de Veterina ire Dienst, Koningin Julianaplein 3. 2595 AA Den Haag. Als planten konden praten Wat zouden ze veel wensen en klachten hebben. Over hun stand plaats. over teveel of te weinig zon. Over teveel of te weinig vocht en de temperatuur van het gietwater. Over de kwaliteit van de potgrond, een tekort aan voedsel, doffe blade ren en aantasting door ongedierte, temperatuur en atmosfeer en het gebruik van stenen of plastic pot ten. Er is veel te vertellen over planten en hun verzorging. Meer voorlichting blijft noodzakelijk! De beste informatie over bloemen en planten die wij kennen, komt van de overbekende Pokon- plantenplaatjes. welke bij iedere bloemist of zaadwinkel gratis ver krijgbaar zijn. Deze handige plaa tjes geven - naast een afbeelding in kleur van de plant - duidelijke aan wijzingen voor de verzorging. Licht, water, voeding - het wordt ailemaai duidelijk uiteengezet. Attent voor de plantenliefhebber. -Tijdbespa rend voor de bloemist, deze hoeft niet meer bij elke verkochte plant onnodig veel tijd te besteden aan voorlichting. Veel filmkamera's hebben een enkelbeeld-knop. Daar kun je één of vijf of tien beeldjes mee maken van een onderwerp. Makkelijk voor het filmen van titels, waarbij je de letters stuk voor stuk in beeld kunt la ten komen. Maar ook in de lente geeft zo'n knop op je filmkamera extra moge lijkheden. Hier is een voor beeld. Bosanemonen gaan open Het geldt voor alle bloemen, die reageren op zonlicht en warmte. De bosanemoon is daar één van We gingen op een nog wat koude len temorgen naar de plaats, waar de anemonen staan. De kamera op statief zetten zo dicht mogelijk bij een polletje bloemen, dat vol in beeld komt. We nemen om te be ginnen rond vijf seconden film op. Denken om de zon Bij de eerste opname moet al reke ning worden gehouden met de stand van de zon. Want als die straks door de nevels breekt, mag de schaduw van kamera of filmer niet over de bloemen vallen. De kamera blijft namelijk bij alle vol gende opnamen steeds op dezelfde plaats staan. De zon komt door Bij die eerste opnamen zijn de bloemen nog dichtgevouwen als In de landbouwsector wordt steeds meer op contract ge produceerd. je zou bijna gaan denken dat de boeren de contractsmaak te pakken hebben. Toch is het geen lief hebberij, maar veel meer een economisch-moeten. Het komt er natuurlijk wel op aan hoe de boer zich contractueel verbindt met de andere partij. In de landbouw zelf zoekt men dan ook naarstig naar goede garanties of deugdelijke algemene contractvoorwaarden. Produceren op contract is geen nieuw verschijnsel. In ons land hielden de akkerbouwers zich al honderd jaar geleden bezig met contractteelt. In de veehouderij is die productievorm pas later van de grond gekomen. Het houden van kippen, varkens, kalveren en kal koenen heeft pas na de Tweede We reldoorlog massale vormen aange nomen. ,T Het procentuele aandeel op contract in de veehouderijsecto ren is nog steed^groeiend. Van de totale productie beslaat het con tractaandeel in de mestvarkens- sector 40 a 50%, in de slachtpluim- veesector 90 a 95%. in de eiersector 20 a 30% en in de mestkalverhou- derij 70 a 80% Vooral op de grotere bedrijven worden veel contracten afgesloten. Een voorbeeld: in 1973 had 27% van de varkensbedrijven een contract; varkenshouders met 1 200 tot 2.400 dieren per jaar gin gen sneller over tot contractpro ductie want 52% van hen koos in dat jaar voor deze productievorm. Waarom contracten? Als de veehouder een behoorlijke boterham wil verdienen zal hij zijn bedrijf groot, d w z gespecialiseerd en met een bepaalde omvang, moe ten opzetten. De stap naar schaal vergroting en specialisatie maakt hem wel kwetsbaar en ook afhan kelijk van anderen. De risico's op een bedrijf worden groter want de veehouder doet zaken met voerle- veranciers en met afnemers van zijn producten. Bovendien willen alle partijen die met de boer te ma ken hebben ook meer zekerheid over levering en hoeveelheden. Een goede spreiding van al deze risico's is mogelijk via de weg van overeen komsten en contracten. Met de boeren kunnen allerlei afspraken gemaakt worden over levering, af name, financiering, enz. De con tracten kunnen voordelig uitwer ken zowel naar de agrarische in dustrie als naar de boer. Mengvoer- fabrikant en slachterij kunnen be ter plannen en zijn daarom ook in staat tegen scherpe prijzen te wer ken. Bovendien kunnen zij via con tracten bepaalde bedrijfsrisico's afschuiven op andere partijen. Ze bouwen enige zekerheid op via goede contracten, want de zorg over aankoop van grondstoffen en afzet van eindproducten wordt voor een belangrijk deel weggeno men. Toch is het niet allemaal rozegeur en maneschijn met contractpro ductie. Contracteren is een zaak van twee of meer partijen. Als de ene partij zijn macht uitbreidt ten koste van de andere gaat er iets fout. In de landbouw komt het nogal eens voor dat de boer of veehouder de zwakste contract partij is, met alle nare gevolgen van dien. Het gevaar is zelfs niet denkbeeldig dat de contracte rende boer met handen en voeten gebonden is aan de industrie. De vaak gehoorde term „Rabo-boe- ren" geeft aanwijzingen. Het is natruurlijk een vrome wens om de gehele contractproductie in de veehouderij brandschoon op te zetten. Toch kun je beter voorko men dan genezen. De boeren zelf kunnen garanties opbouwen zodat ze niet in een ondoordringbaar con tractmoeras ten onder gaan. Het afsluiten van contracten vraagt dikwijls deskundigheid. Behalve juridische aspecten duiken ook formules (al of met in kleine letter tjes gehuld) op die voor meerdere uitleg vatbaar zijn. De landbouworganisaties en vooral het Landbouwschap als overkoepelend boerenorgaan in Nederland, proberen een goed raamwerk op te stellen waarbinnen contractproductie kan plaats vin den. Zij hebben de laatste jaren met veel overleg en studie Algemene Contractvoorwaarden van diverse productiesectoren opgesteld. Wanneer nu contracterende par tijen (boeren en industrie) zich houden aan deze algemene voor waarden worden heel wat uitwas sen en narigheden voorkomen. Ge lukkig is de praktijk ook al zover dat produktiecontracten getoetst worden aan de algemene voor waarden. Pas daarna tekenen beide contractpartijejL In de algemene voorwaarden staan onder meer regels over arbitrage bij geschillen.. De meeste moeilijkhe den doen zich juist voor als partijen de contractuitvoering ter discussie stellen. Voor de boer zal het daarom een geruststellende zaak zijn als hjj bij voorbaat weet op welke wijze het scheidsgerecht is geregeld. In Landbouwkringen wordt de laatste jaren bijzonder veel aandacht besteed aan het fe nomeen contractproduktie en meer nog aan een goed kader waarin deze produktievorm plaatsvindt. Algemene Contract voorwaarden kunnen voor de boe ren bijzonder heilzaam werken. gevolg van de nachtelijke kou. Maar nu de zon begint door te ko men, zie je dat ze al iets op de warmte reageren. We nemen tien beeldjes van deze eerste reaktie Dan komt de zon door. Steeds vijf beelden In de tijd, die nu volgt, beginnen de bloemblaadjes zich te ontvouwen van nagenoeg gesloten tot open. Van elke duidelijke verandering nemen we vijf beeldjes, steeds van precies dezelfde plaats, 't Is niet erg, dat de bloemen in de wind wat bewegen, want dat zal straks op de film de opname nog echter maken. Helemaal open Als na een poosje de anemoontjes werkelijk helemaal open zijn en als witte sterren in het groen staan te stralen, zijn we klaar. We nemen ter afsluiting een langere (5 seconden) shot, In misschien één filmminuut wordt dat zielig-kleumende polle tje anemonen een stralend boeket bloemen, die hun gele hartjes openstellen voor de zon. Meer onderwerpen Niet iedereen heeft i n z ijn buurt bosanemonen bloeien. De bloeitijd is trouwens al weer voorbij. Maar je kunt zo'n snel-ontluik-opname ook maken van andere bloemen in de tuin, die sterk op de zonnewarmte reageren. En - met wat meer geduld ook bloemen die uitkomen of knoppen, die uitbotten. Een knop van een kastanjeboom bijvoor beeld. levert in een fascinerende filmscéne van glimmende knop tot zich ontplooiende bladen. Alleen zul je hier met een statief moeten werken, waarvan de plaatsen, waar de poten staan, worden gemar keerd, Ook in huis En 't is zelfs mogelijk zo'n film opname in huis te maken van een tak, die in een fles staat, van narcis sen, die uitkomen of van één roos, die openbloeit. van knop tot een fraaie bloem, 't Is een kwestie van wat experimenteren, waarbij men, als er genoeg film wordt opgeno men, door montage een langzame en ook nog een snelle opening kan uitbeelden Filmen in de lente En dat is dan één onderwerp, dat in de lente uitgebeeld kan worden. Er zijn in deze richting méér mogelijk heden, bijvoorbeeld bomen, die je Bij de foto's Vier fasen van een roos van knop tot bloem. Met een filmkamera kun je het uitkomen van een bloem zo vlug laten verlopen als je zelf wilt. op de film groen ziet worden - een wei, die wit wordt van de madelief jes - een seringenstruik, die in één minuut in bloei komt. Of - zonder met zo'n enkelbeeldknop te werken al die jonge lente-dieren: lamme tjes - eendjes - kuikens - huisdieren. En ook de dierentuin levert veel motieven voor de filmkamera. Waarmee we maar willen zeggen: haal de filmkamera uit de kast en trek er op uit. En als u nog niet filmt: misschien zijn deze onderwerpen om in de lente te filmen, voor u een goede aanleiding om er mee te beginnen. Want filmen is; de lente beleven zo vaak u maar wilt. De zwemclub „Twenhaarsveld" houdt op vrijdag 19 mei een grote verkoopactie van lucifers. De ..strijkhoutjes" worden voor een zacht prijsje aangeboden en het moet daarom echt van de omzet komen wil het gestelde doel - extra geld voor het ontplooien van de jeugd - worden bereikt. De ZCT hoopt van harte dat zeer velen hen door het kopen van lucifers zullen steunen en wij hopen dit graag met hen. Het zal wel lukken. De tijd om buiten lekker te barbe cuen is weer aangebroken. Steeds meer Nederlanders ontdekken hoe heerlijk het is om vlees, dat op houtskool is geroosterd te eten en hoe gezellig barbecuen is. Maar wat men ook behoort te we ten is dat er veilig met de barbecue moet worden omgesprongen. Het Voorlichtingsbureau Vlees heeft daarom een folder gemaakt: „Vei lig en lekker barbecuen". Daar staan veiligheidstips in en heerlijke recepten. Wie een briefkaart stuurt aan Postbus 16000, Den Haag met daarop de vermelding „Barbecue folder" krijgt hem gratis thuisge stuurd. Boerenkaas wordt gemaakt op de boerderij. Dat gebeurt nog op on geveer 1000 boerderijen in Zuid- Holland en het westen van Utrecht. Het kaasmaken is hoofd zakelijk een taak van de boerin. Zij begint vroeg in de morgen. Ters tond na het melken wordt de kaas tobbe gevuld met de melk die rechtstreeks van de koe komt en nog lauwwarm is. Soms ook begint de boerin met het op temperatuur brengen van melk van de vorige avond. Maar avondmelk of ochtendmelk, er is verder nog niets mee gebeurd, dus alle voedingsstoffen die de koe afleverde zitten er nog in. De boerin maakt niet het hele jaar door kaas. Het seizoen van de boerenkaas- produktie loopt van mei tot okto ber. de tyd waarin het vee in de wei is. Dan begint de wintermelktijd met levering aan de zuivelfabriek, 's Winters betaalt de fabriek een hogere prijs per liter melk, omdat er in die periode minder melk wordt geproduceerd op de boerderijen. Kaas gemaakt van die melk wordt geproduceerd als het vee op stal staat is minder gevraagd dan kaas uit de weldetijd. Wie eens een bezoek wil brengen aan een kaasboerderij hoeft slechts een briefkaart te sturen aan ..De boer op", postbus 91430, 2509 EA 's-Gravenhage, met daarop de vermelding: kaasboerderijen. Men krijgt dan een folder met adressen van boerderijen die kunnen worden bezocht gratis thuisgestuurd. Men krijgt dan ook gratis een kleurrijk stripverhaal over het kaasmaken op de boerderij NATIONALE FIETSDAG Zater dag 13 mei starten vanaf 9 tot 13 uur bij VVV-kantoor. Route over 39 km reeds nu verkrijgbaar bij VVV a 2 -, voor uitrijders medaille. DEVENTER SCHOUWBURG, Gorte Kerkhof, 1, tel. 1 15 00 vrijdag 12 mei 20 uur: Wie slaapt waar. blijspel van Alan Ayckboum LUXOR 1, Brink 20 tel. 1 86 62 weekfilm do 11 t.m. wo 17 mei; In dienst van hare majesteit 12 Jr. nachtvoorstelling vr. 12 mei 23 uur: Hitsige vrouwtjes 16 jr. matinee za 14, ma 15, wo. 17 mei 14 uur: de kleine zeemeermin a l. s 2e matinee zo. 14. ma 15 mei 16 uur: The scarlet buccanneer 12 jr. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20uur/za.zo. en ma. 18.30 en 21 uur. LUX OR 2, Roggestraat3-5, tel. 1 86 62 weekfilm do 11 t.m. wo 17 mei: Nous irons tous au Paradis 16 jr. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 uur/za 13.45 en 21.15 uur/zo. en ma. 15. 18 45 en 21.15 uur CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 1 11 00 Weekfilm do 11 t.m. wo. 17 mei: Watch out we are mad 12 jr. nachtvoorstelling vr. 12 mei 23 uur: Wat zien ik 16 jr. Matinee za 13, zo. 14. ma 15, wo. 17 mei 14 uur: Herbie goes to Monte Carlo 12 jr. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur/za. 18.45 en 21.15 uur/zo. en ma. 16. 18.45 en 21.15 uur. HET EI VAN COLUMBUS, Pol straat 76, tel. 1 23 22 Filmhuis donderdag 11 mei 20 uur Het Repeteergeweer - première, vrijdag 12 mei 21 uur Cabaret 11 Balpenti: zaterdag 13 mei 21 uur Folk-group Country Ramblers, zondag 14 mei Thee-concert Ton Zwartkruis, clavecimbel; Diny Kok, dwarsfluit; Cornelis Kos, cel lo: Brand Brouzema, hobo. GALERIJ LENTEN. Kletterstraat 25-27, tel. 2 18 15 geopend: wo t.m. za. 10-17/zo. 14- 17: t.m. 15 mei Schoonheid in Gra fiek maandag 15 mei 12 uur: Koffiecon cert door het Erasmus-ensemble GALERIE TANBARAN, Berg straat 34, tel. 1 50 77 geopend: do. 19-21/vr. t.m. zo. 18-18: t.m. 22 mei Werk van Dolf Zwerver, Theo en Heidi Daamen, Han Mes en Ben Snijders CAVE DUTERTRE, Bergstraat 48, tel. 1 84 94 geopend: gewone winkeltijden (ma. gesloten): t.m. 3 jun. Roelie Maer- tens, wandkleden KUNST RONDOM. Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 1 35 06 geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19- 21/za. 10-17 t.m. 27 mei Saskia Weishut, textiel: Loes Tempelman, etsen ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 1 96 75 geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14- 17/za. 13-16: tentoonstelling over leven en werk van Albert Schweit zer MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 1 45 56: 450 jaar de waag 1528-1978 MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 1 45 56: tentoonstel ling van oude ganzenborden MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenberg- straat9, tel. 1 97 39: Mechanisch speelgoed uit de collectie Steke lenburg musea geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17/zo. 14-17. KUNSTUITLEEN, Grote Poot li* tel. 1 18 48 geopend:, di. t.m. vr. 14-18/do ook 19-21/za. 10-12.30 en 14-17. CHEZ ANTIONETTE, Roggestraat 3-5, tel. 1 66 30 geopend: di t.m. zo. 21-3 uur: pen tekeningen van Ankie 'T HOEKHUIS, Brinks 38, tel. 1 32 50: geopend; ma t.m. vr. 12-15 en 17-24/za. en zo. 17-24 Foto's van Oud Deventer REDERIJ SCHEERS, tel. 15914 bgg 1 32 54: maandag 15 mei 14.30 u. Openingstocht „stroomopwaar ts" langs, de IJsel DEVENTER SPORTHAL, Rube nsstraat zaterdag 13 mei 19.30-22.30 uur Bokstoernooi ABC woensdag 17 mei 18-23 uur Zaal voetbaltoernooi Twjjnstra Gudde BOLWERKSMOLEN, Bolwerk- sweg 8, tel. 1 50 40: geopend voor bezichtiging: di. en za. 10-17 uur. RECREATIECENTRUM BUS- SLOO vrijdag 12 mei Kijk-In-avond in de Volkssterrenwacht, Bussloselaan 4, tel 05716-577; vanaf 20 uur IVN- wandeling vvnaf de Pampus (Breuninkhofstede); woensdag avond 17 april start 19 uur. ALMELO Palace: donderd., vrijd., dinsd., woensd.: Pastorale 1943 a l. 14.30 en 20.00 uur: zaterd., zond., maand 14 30, 18.45, 21.15: Pasto rale 1943 A.l. Varossiau: donderd. vrijd. dinsd. woensdClose encounters of the third kind 14.30 en 20.00 uur zaterd. 18 30 en 21.15 uur en zon dag: Close encounters of the third kind Maand 14.30,18 30,21.15: Close en- counters of the third kind Zaterd. 23 45: De sexk^zefne, 16 jr. Zondag 14.30. Lady karate vuisten als dynamiet, 16 Jr.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15