Spening eerste fskateboard-baan op Revohof De NS--dienstregeling ingaande 28 mei 1978 Dorpsschool presenteerde lieawe shifts Zo vlogen de duiven Ï0i VAN 0IJEN KAMPIOEN GROEP 2 Holten neemt deel aan toernooi te Ommen Beajruiternieuws Programma toernooi junioren SV Holten Jeugdcross MAC „De Hoiterberg" Voorlopig in Holten geen tafeltenniskampioenschap Openbare vergadering spertcommissie HOLTENS NIEUWSBLAD - 12 MEI 1978 - PAG. 13 3p zaterdag 13'mei a.s. zal om 14.00 uur mevrouw drs. IN. Smit-Kroes. Staatsse- Icretaris van Verkeer en Wa- |terstaat, de eerste |Skateboard-baan van Ne- Öderland openen op Flevo- Ihof. In samenwerking met Ide Nederlandse J Skateboard-Organisatie zullen op deze baan gedu- J rende het gehele Pinkster- weekeinde Skateboard- I demonstraties worden ge- j geven en worden instruk- I tiefilms over Skateboard vertoond. Met deze opening is de sport Ska teboard officieel in Nederland geïn troduceerd. Naast de opening van de eerste baan en de officiële intro- duktie van Skateboard is er zater dag nog een nieuwtje te zien op Flevohof; de Nederlandse primeur van VVielsurf, de zeilplank op wie len. die uit Frankrijk is komen overwaaien. Wielsurfing belooft evenals Skateboard, ijszeilen en windsurfing veel voor de toekomst. Aangezien extra aandacht voor de veiligheidsaspekten van Skate board. dat met name in Engeland al op zeer grote schaal wordt beoe fend. maar ook voor wielsurfing, noodzakelijk is. zowel met het oog op de verkeersveiligheid top de openbare weg), als voor dc indivi duele liefhebber (valhelm, knie- en elleboogstukken), is de Staatsse cretaris gevraagd de baan te ope- nen. Tijdens haar lidmaatschap I van de Tweede Kamer heeft zij over dit onderwerp vorig jaar vragen ge steld. De Skateboard-baan van Flevohof zal in de zomermaanden dienen als spartelbad. met zonne weide. kleedcabines. douches etc., en kan gedurende de rest van het jaar de beoefenaren van Skate board ten dienste staan. De Flevo hof Skateboard-baan is niervormig en heeft een grootste lengte van 100 meter en een grootste breedte van ruim 40 meter Flevohof heeft met het gereed komen van het spartei- bad annex Skateboard-baan. ge volg gegeven aan de belangrijkste wens van haar bezoekers, die in een recent onderzoek is .geuit Op bij gaande foto 'een Skateboarder in aktie op de nieuwe Flevohofbaan. Schatgraven Evenals in voorgaande jaren zullen iriet.Pinksteren op Flevohof de tra ditionele schatgraafwedstrijden, worden georganiseerd in het Kin derdorp De kinderen worden uit genodigd aan de hand van een schatgraverskaart, mee te zoeken naar de vele leuke prijzen, die in de heuvels rondom de vijver in het In dianendorp zijn verstopt. Onder aanvoering van Glimpie de Glim worm. een inwoner van het India nendorp. vertrekt de groep speur ders vanaf het dorpsplein in het Kinderdorp op beide Pinksterda gen om 13 00 uur en 15 00 uur. Mindervaliden accommodatie Met Pinksteren zal ook de nieuwe mindervaliden-aecommodatie, bestaande uit toiletten en garder- Een skateboarder in actie op de nieuwe baan. obes bij het Flevohof-restaurant gereed zijn, waarmee Flevohof haar voorzieningen volledig heeft aangepast aan de minde'rvalide bezoeker. Toegangsprijzen van Flevohof zijn Kinderen tot 13 jaar f5.-; volwasse nen f7,50. Voor diverse groepen kent Flevo hof groepskortingen Flevohof is in de maanden juni. juli en augustus met openbaar vervoer bereikbaar, vanafstation Harderwijk en Elburg met de bus. sen2.8.21,22.32,45, H Manrho3.6, 11; G Schuiterd 5. 14, 26. 36. 38. G J Bekkernens?. 12,17.23,27.30.33. 35. 37.46.47; W Hondelink 9. 15. J. Paalman 10. 20. 29. 31. 39. G Has- sink 13. 24,34.43.44; J Maatkamp 18.28; A. van Doornspeek 19,40,42; Wolff 25; G Haar 48 Vlucht Strombeek. In concours 180 duiven. G J Bekkernens 1. 2. 6. 7. 10.13.17,25,29.31,33. G Hassink 3. 5. 34; J. Jansen 4. 9. 15. 24A van Doornspeek 8.16.28,30W. Honde- llnkll. 12.21,32.36.J Paalman 14. 18;H. Manrho 19. 20. H Voortman 22.25;G. Schuiterd 26; G. Haar 27. Het Holtens kampioenschap tafeltennis dat gepland was op zaterdag 27 mei. kan helaas geen dorrgang vinden omdat het niet mogelijk is gebleken de gymzaal voor de gehele dag af te huren Dit is ook in de zeer nabije toekomst niet mogelijk took niet in de sporthal). Daarom zal dit kam pioenschap dan ook naar alle waarschijnlijkheid gehouden worden in de maand augustus. Tegen die tijd zal dan ook de juiste datum bekend worden gemaakt Zaterdag 13 mei Holten C 3 - vertrek 9.30 uur Zaterdag 20 mei Holten C 4 vertrek 9.00 uur. Holten B 2 vertrek 9 30 uur; Holten A 2 vertrek 13 00 uur; Holten B 1 vert rek 13.00 uur. Zondag 21 mei Holten C 1 vertrek 9.00 uur; Holten C 2 vertrek 9 30 uur, Holten A 1 vertrek 12 00 uur. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft Ton van Oyen zijn kam pioenschap veilig gesteld. Hij deed dit door gedurende cle hele compe titie ongeslagen te blijven. Afgelo pen maandag versloeg hij tweede plaats-houder Jan van Dalen sr., waardoor hij onbereikbaar werd voor de anderen, die nu mogen spe len om de tweede en derde plaats. Proficiat Ton! In groep 1 is de beslissing nog niet gevallen, hier heeft v.d. Knaap een vol punt voorsprong op Middelink, hun laatste wedstrijd tegen respec tievelijk Blits en Gervedink Nijhuis moet 'dus de beslissing brengen. Een gelijkspel is voor v.d. Knaap genoeg tegen Blits, verliest hij ech ter en wint Middelink tegen Nijhuis dan is Middelink kampioen.De laatste schaakavond dus nog volop spanning. Tot slot de standen zoals voor de competitie gespeeld Groep 1; Theo van Lindenberg-J. van Dalen jr. 1/2-1/2, B. van Beek-D. van* Beek 0-1. Erik Gervedink Nijhuis-H. van Beek 1-0. J van Da len jr.-H. van Beek 1/2-1/2. D A. v.d. Knaap-W. A. Klaassen 1-0. J. W Middelink-W. G Blits 1-0. J van Dalen jr -J. E. Scheperman 1/2-1/2. Groep 2 T van Oijen J van Dalen sr 1-0. A. M. Klaassen-G. R. Klaas sen 1-0, Wim Rietman-W. van Oijen 1-0 De Sportcommissie komt maan dag, 29 mei, om 20.00 uur, in open bare vergadering bijeen in hotel Vosman (bovenzaal) met als enig agendapunt de verkiezing van 6 nieuwe leden van de commissie voor de zittingsperiode 1978-1982 Op maandag 1 mei organiseerden de ..Oosterhofruiters" te Rijssen hun uitnodigingsconcours, waar aan werd deelgenomen door com binaties uit Rijssen, Holten. Marke- lo. Heeten. Wierden. Almelo. Vrie- zenveen. Nieuwleusen. Hellen- doorn en Schalkhaar. IiAotaal ver schenen ongeveer 90 ruiters en amazones aan de start. Voor de dressuurproeven werd ge bruik gemaakt van 4 ringen, waar door net geheel overzichtelijker werd. Er werd gesprongen in de klassen B. L en M/Z en Progressief en Puissance springen De wedstrijden waren goed geor ganiseerd en hadden een vlot ver loop. De parade werd geleid door mej. R Assink uit Wierden. terwijl de inspectie verricht werd door de burgemeester van Rijssen de heer Smit In zijn toespraak attendeerde de burgemeester op het samenspel tussen mens en dier, wat in de paardensport zo goed tot uitdruk king komt Alleen door intens te trainen en veel geduld bereikt men het gestelde doel. De Be'rgruiters behaalden de volgende mooie re sultaten Dressuur: klasse LI le prijs J Bronsvoort met Nico 133 punten; klasse LI 3e prijs H v. d. Lugt met ..Nektar" 122 pnt; klasse LI 4e prijs mevr, H. A. Bakker met ..Parcival" 127 1/2 pnt; klasse L2 le prijs mevr. I Dieperink met „Zhara" 132 pnt. Springen; klasse B 3e prijs mevr. H. A. Bakker metParcival"; klasse L 3e prijs J. Bronsvoort met „Nico", klasse L 10e prijs mej. J. Bontje met ...Luitenant", klasse M/Z Puissance 3e prijs T Broekhuis met „Auteur". Hoewel de NS- dienstregeling. die op 28 mei ingaat, geen spectaculaire veranderingen te zien geeft, zijn toch talrijke aanpas singen aangebracht met het doel de treinenloop beter op de wensen van de gebrui kers af te stemmen. We geven enkele voorbeelden: een herindeling van de treinen Utrecht-Leiden in de ochtendspits met een nieuwe doorgaande trein naar Den Haag Centraal (aan komst 8 12 uuri; meer treinen in de ochtendspits op het traject Deventer-Hengelo; het doortrekken van twee vroege forensentreinen Zaandam- Amsterdam CS naar Amstel en Bij lmer, nieuwe spitstreinen Boxmeer- Nijmegen en Cuyk-Nijmegen. 's Ochtends heen, 's avonds terug; vertrek van de forensentreinen Amsterdam-Veluwe ('t Harde) op een gunstiger tijdstip: meer reismogelijkheden voor de Brabantse forensen naar en van Rotterdamse stations door een nieuwe ochtendtrein Eindhoven- Rotterdam en een nieuwe trein Rotterdam-Roosendaal in de avondspits en meer stoppingen te Rotterdam-Blaak; uitbreiding van de treindienst Nijmegen-Köln v.v. via Kranen burg; tot standbrengen van aansluitin gen te Arnhem van de Intercity- treinen uit Utrecht op de stoptrei nen naar Zutphen. Schiphoüijn In de loop van dit jaar komt fase 1 van de Schiphollijn gereed. Het be treft het gedeelte tussen het onder grondse station Schiphol Centrum en het voorlopige eindpunt Amsterdam-Zuid, ter hoogte van de Minervalaan. Volgens de plan nen zal op deze lijn vanaf 20 de cember 1978 een 20-minutendienst worden gereden. Het gemeentelijk Vervoerbedrijf Amsterdam draagt zorg voor een goede aansluitende tramverbinding met het Centraal Station. De KLM-busdienst Museumplein-Schiphol zal komen te vervallen. De nieuwbakken derde klasser Holten zal op tweede Pinksterdag deelne men aan een door de voetbalvereniging „Ommen" georganiseerd toer nooi. De poule-indeling is: Den Ham - Holten - Ommen - IJsselboys. Het programma voor Holten luidt: 11.55 uur Holten - Ommen13.45 uur IJsselboys -Holten; 15.35 uur Holten - Den Ham. De tijdsduur van elke wedstrijd is 2 x 25 minuten en winnaar is de ploeg, die de meeste winstpunten behaalt. Bij gelijk eindigen in de poule beslist het doelsaldo. Voor hen die 2e Pinksterdag een ritje willen maken is dit eèn mooie gelegenheid om het aangename met het nuttige te verenigen. Zoetermeerlijn De tak aan de Zoetermeerlijn naar Palenstein is doorgetrokken tot de wijk Seglnvart waar op 28 mei een halte met die naam wordt geopend. In oktober 1979 zullen de einden van de lus aan elkaar worden ge knoopt, waarmee de Zoetermeer lijn zal zijn voltooid. Elektrificatie De lijn Tiel-Geldermalsen zit "on der de draad". De dienst Utrecht- Ti el zal nu elektrisch worden gere den. Dat betekent naast meer com fort ook enige verkorting van de reisduur. Reizigers die verder de Betuwelijn opgaan, moeten nu wel in Tiel overstappen. IC - lil De proeven met nieuw Intercity- materieel (de IC-III) op het traject Venlo-Eindhoven zullen nog tot 1 oktober worden voortgezet. Dat betekent voor de reizigers in de stoptreinen Den Haag-Venlo v.v. dat tot die datum in Eindhoven zal moeten worden overgestapt. Internationaal In het hoogseizoen komen er twee treinen per week naar Parijs bij. Een vrijdagse trein Amsterdam vertrek 6.58. Parijs aankomst 13.05 uur en een zaterdagse trein Am sterdam vertrek 9.55, Parijs aan komst 16.10 uur. Op donderdag, vrijdag en zondag in juli en augustus rijdt een niemve trein van Parijs (vertrek 14.46) naar Amsterdam (aankomst 21.01 uur>. Aan reizigers in de Austria Expres en de Holland-Wien expres zal aanmerkelijk meer comfort worden geboden door de inzet van de nieuwe Europa-rijtuigen Fietsenvervoer. De mogelijkheden om een fiets in de trein mee te nemen worden ver ruimd door het vervallen van een aantal beperkingen Zo wordt de 40 km grens nu definitief afgeschaft. Verder vervallen de uitgesloten pe rioden op zaterdag en zondag en worden de uitgesloten uren op werkdagen (ochtend- en avond- spits) bekort. Het aantal stations tussen welke het meenemen van fietsen mogelijk is, wordt uitge breid van 80 tot 115. In de periode van 28 juni t.m. 30 augustus zal het intussen 54 sta tions bovendien mogelijk zijn fiet sen zonder begeleiding op te zen den. De mogelijkheden om op (of nabij) een station op vertoon van een spoorkaartje tegen gereduceerd ta rief een fiets te huren worden met 12 uitgebreid tot 105 plaatsen. Knelpunten. Niet direct merkbaar voor de reizi ger, maar wel van belang voor een stipte uitvoering van de trein dienst, is de opheffing van een aan tal knelpunten in het spoorwegnet Een hinderlijke bottle-neck in de Noord-Zuid verbinding is sinds ja ren de enkelsporige Maasbrug bij Hedel. Dit zal in november tot het verleden behoren wanneer een tweede brug in gebruik zal worden genomen. Van het baanvak Den Haag Centraal-Laan van Nieuw Oost In- diê maken zowel de treinen naar en van Leiden als naar en van de Zoe termeerlijn en Hofpleinlijn ge bruik. Deze flessehals is verruimd van 2 tot 4 sporen hetgeen de trein enloop ter plaatse aanmerkelijk minder vertragingsgevoelig maakt. In oktober zal ae ujn Zwolle- Groningen qua beveiliging geheel zijn gemoderniseerd; dat wil zeg gen dat de lijn is opgenomen in het Centraal Verkeersleidingssysteem, is voorzien van Automatische Treinbeïnvloeding (ATB) en is in gericht voor het rijden met hogere snelheid (140 km/h.) Dit laatste ge eft de nodige speling in de diens tregeling om aansluitingen te Gro ningen en Leeuwarden zekerder te stellen en enkele intercitytreinen meer in Haren te laten stoppen. Werkzaamheden. Voor het uitvoeren van omvan grijke vernleuwings- en onder houdswerkzaamheden aan de spoorbaan is NS veelal aangewezen op nachtelijke uren in de week ends, waarop de treinenloop vrij wel stilligt. Daar het echter steeds moeilijker wordt personeel te vin den dat op die uren wil werken en omdat de kosten van nachtelijke arbeid zeer hoog zijn zullen voor het eerst enkele van deze vernieu wingenwerkzaamheden overdag worden uitgevoerd. Gedurende de zomermaanden zul len van het spoor 's- Hertogenbosch-Tilburg de rails, de dwarsliggers en het ballastbed worden vernieuwd en zullen de treinen in beide richtingen van het nevenspoor gebruik moeten ma ken, waardoor geringe vertraging in de treinenloop kan optreden. Eenzelfde situatie zal zich in de zomer tussen Tilburg en Boxtel voordoen, waar onderhoudswerk zaamheden zullen worden verricht. Werkzaamheden aan de spoorbaan Roosendaal- Lage Zwaluwe vinden wel in doordeweekse nachten plaats, maar beginnen reeds om 23.10 uur waardoor de laatste trei nen van de dag op dit trajact moe ten vervallen. Tot 28 september zullen per richting de laatste twee intercities via Breda worden omge leid. terwijl de laatste twee stop treinen door bussen zullen worden vervangen. Wat tenslotte NIET verandert is de prijs van het spoorboekje: deze blijft f3.80 Alle junioren-elftallen van de SV „Holten" zullen op zaterdagen 13 en 20 mei en zondag 21 mei a s. deelnemen aan een toernooi van de SC „Heeten" te Heeten. De winnaars van de jeugdcross. V.l.n.r. Freek Wilmerink, Dries Zwienenberg en Peter Baan. Op donderdag 13 april j.l. traden het handbal- en voetbalteam van de Dorpsschool voor het eerst op in de gloednieuwe sportkleding. Zo wel de meisjes als de jongens gaan nu gekleed in witte broek met don kerblauw shirt. Het tenue van de meisjes werd aangevuld met witte kousen, dat van de jongens met donkerblauwe Misschien zijn door deze nieuwe uitrusting de sportieve prestaties wel gestegen, het hand balteam o.l.v. de heer Planti'nga noteerde tot nu toe enkel overwin ningen! Het handbalteam van de Dorps school. P.V. „Bergvliegers". Vlucht Strombeek Afstand 211 km In concours 226 duiven. Zeer trage vlucht, met verliezen. A. ten Dam (2) 1, 17, 18, 30. 37; E Veneklaas 2, 15.20.21.43,45;H. J ten Velde 3,12; Comb. Egberts 4, 5,11,16, 28,32, H Willems 6, 7, 10, 40, 41; M Lodewe- ges8,24,39; A.Aanstoot, 9; G Steu nenberg 12,23,27; A ten Dam (1)14, 21, 25, 26, 29; Joh. Veldhuis 19, 38; Comb. Schuppert/kreijkes 22, 23; H. van Beek 34, 35, K G. L Brum- mer 36, 42; H. Wansink 44 P.V. „Snelle Wieken" (Holten- Markelo). Vlucht Hasselt, 236 dui ven. H Voortman 1,4,16,41; J. Jan- De Motor- en Automobiel club „De Hoiterberg" orga niseerde op het circuit „De .Zuurberg" een cross voor de jeugd waaraan door maar liefst 66 jonge „cou reurs" werd deelgenomen, die werden ingedeeld in drie klassen. I de bromfietsklasse moesten de 30 j coureurs twee manches rijden van tien minuten en twee ronden. Op- vallend sterk reed de 14-jarige Pe ter Baaji uit Holten. Hij won de eerste manche en kwam in de tweede manche een banddikte te kort op B. Harmsen, nadat hij vanaf de 12e plaats ronde na ronde opklom. De jongste deelnemer was de 10-jarige Wim Bouwhuis. Hij reed zich naar een prachtige nege nde plaats Bij de 50 cc klasse was Dries Zwie nenberg uit Bathmen de grote man. Hij won beide manches. Sterk reden ook de MAC-jeugdleden CoenvanHavelaaren Dirkjan Mul ler. In de klasse boven 50 cc kon men nog nauwelijks van een jeugdcross spreken. Aan de start kwamen hier klinkende namen als Freek Wilme rink. Dries Willems en Gerard Kruiper Het waren hoofdzakelijk deze mensen die de dienst uit maakten. Was het Freek Wilmerink die de eerste manche won, hij moest in de tweede manche zijn meerdere erkennen in Gerard Kruiper, na praktisch de hele wedstrijd op kop te hebben gele gen. Het talrijk aanwezige publiek ge noot onder prachtige weersom standigheden van prachtige weds trijden als was het een „grote" cross. Gezien de capaciteiten en inzet van de jeugdcrossers kan de MAC de toekomst optimistisch tegemoet zien Het permanente trainingscir cuit zal hierbij van enorm belang zijn. Uitslagen, bromfietsen 1 Peter Baan. Holten, 50 cc. 1 Dries Zwie nenberg. Bathmen. boven 50 cc: 1 Freek Wilmerink. Okkenbroek

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13