•ejaardencentrsni „ÜessenpSas" aleai Voormalig comité Lampionoptocht Feestbenrs op Onteigening Koninginnedag HERDENKING GEVALLENEN Verkoopmiddag „Tesselschade - Arbeid adelt „Overijssels Verzetmonumenf" Braedweer- mannen geslaagd iÊr x Geen zanghulde Subsidie rieten daken j fsultaat van prachtig stuk eugddiakonaat Geref. jongeren Reisje Bejaarden sociëteit '1 Korte herdenkingssamenkomst op 4 mei 1878 te Markelo H0LTEMS NIEUWSBLAD GEMEENTE HOLTEN Officiële publikatie Uitloting en rentebetaling obligatielening 1952 groot f 60.000.— GESLAAGD 5 ï>f;- ■;p 99 pfcfe s% vaerom m 4 OPHALEN HUISVUIL VERVOER MET TAXI'S Verkiezing leden gemeenteraad Nummering ingeleverde lijsten van kandidaten INZENDING KOPIJ HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 28 april 1978 30e jaargang - no. 17 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W. Betjers Enkweg 5, 'tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertlenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 AhonneiMsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Hollens Nieuwsblad" Met de overhandiging van deze prachtige filmprojector jaardencentrum zelf een zichtbaar heeft de jeugd van de Gereformeerde Kerk een prachtig stuk jeugddiaconaat verricht waar wij als besuur en als bewoners van ons bejaardencentrum „Diessenplas" bui tengewoon dankbaar voor zijn. Met dit apparaat heeft deze jeugd zichtbaar gemaakt hoezeer zij zich om de oudere mens bekommert, aldus een zeer verheugde voorzitter Alink, na de overhandiging j.l. dinsdagavond in bejaarden centrum „Diessenplas" van een filmprojector door de Gere- formeerde jeugd. ROMMELMARKT Zoals bekend heeft de Gerefor meerde jeugd in november 1977 in gebouw „Rehoboth" een zgn. itnelmarkt georganiseerd bin nen het kader van een jeugddiaco- tproject, met als doel daarmee filmprojector te kunnen schen ken aan het bejaardencentrum „Diessenplas". Na inzameling en •rtering van door de burgers be schikbaar gestelde afdankspullcn, het inrichten en het houden van deze rommelmarkt, waarvoor bij zonder veel werk werd verricht, bleek de uiteindelijke netto opbrengst van f 3400.- veel hoger tevoren werd verwacht. Hier door kwam zelfs de aankoop van ten professioneel apparaat binnen bereik waaraan door de diaconie der Gereformeerde Kerk een pro jectiescherm werd toegevoegd. Nadat de Gereformeerde jongeren de bewoners van het bejaardencen trum „Diessenplas" j.l. dinsdag avond in de recreatiezaal een geva rieerd ontspanningsprogramma hadden aangeboden vond de over handiging van deze filmprojector plaats door mej. Y. Sysling. Met deze camera kunnen professionele films worden vertoond. GEWIJZIGDE TAAK: In zijn dankwoord wees de heer Alink erop dat met de aanbieding van deze projector tevens de sterk gewijzigde tgak van de diacomieën nog eens werd gedemonstreerd van de armenzorg voor veelal de eigen gemeenteleden in vroeger tijden naar het brede sociale vlak in onze moderne tijd, waarvan ook het be teken is. „Belangrijk is dat men dit werk niet alleen meer doet voor de eigen geloofsgenoten maar vooral ook naar buiten treedt. Wij stellen jullie initiatief en inzet met name daarom ook op hoge prijs omdat, door allerlei beperkende maatrege len van boven af, voor dit soort be langrijke zaken in onze eigen be groting geen ruimte kan worden gevonden", aldus de heer Alink, die tenslotte wat ondeugend lachend de hoop uitsprak in de toekomst nog vaker delegaties met derge lijke initiatieven in het bejaarden centrum te mogen ontvangen. Na een korte pauze werd de nieuwe aanwinst ingewijd met de verto ning van een aantal erg komische films, waarvan door de vele aanwe zige bewoners bijzonder werd ge noten. Programma: Plm. 18.45 uur: Samenkomst bij het Verzetsmonu- ment op de Markelose berg. Plm. 19.00 uur Signaal „geeft acht". Twee minuten stilte. Plm. 19.03 uur Kranslegglng. „Last post" door hoorn blazers van de Markelose Fanfare. Défilé langs het monument met bloemleggingen. Daarna samenkomst in de „Kop'ren Smorre" onder genot van een kopje koffie, ons wederom aangeboden door het gemeentebestuur van Markelo. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De beide Holtense Oranjeverenigingen en enkele andere verenigingen hebben besloten op 1 mei een grote lampionoptocht te organiseren door de kern van Holten. Op verzoek van de Holtense Muziek Vereniging heeft de stichting Soc. Cult. Werk met een aantal afgevaardigden van vereni gingen een tocht samengesteld die S avonds om 9 uur vertrekt vanaf het parkeerterrein aan de Dorpsstraat/Larenseweg. De route is als volgt: Larenseweg, Haarstraat, Diessenplasstraat, Kon. Wilhelminastraat, Larenseweg, Oranjestraat, Noordenbergstraat, Kol weg, en dan vla de Dorpsstraat terug naar het parkeerterrein waar de deelnemende kinderen een presentje wordt aangeboden.Vanzelfsprekend zal HMV de tocht begeleiden en de organisatie rekent op een grote belang stelling van kinderen die zelf hun lampion meebrengen. Ook de Speeltuinvereniging „De Kol" die voorgaande jaren een lampio noptocht hield doet nu mee aan deze grote optocht. In verband met de schoolvakantie zal de traditionele zanghulde voor het gemeentehuis dit jaar niet plaats hebben, dus gebeurt er in Holten, behalve de lampionop tocht niets. Een groot(l) aantal kinderen zou met vakantie zijn. Zoals ieder jaar, zullen ook nu weer op 4 mei - Hemel vaartsdag de gevallenen worden herdacht bij het monument aan de Molenbelterweg. De stille tocht van oud-strijders en belangstellenden zal worden gevormd bij de Ned. Herv. Kerk. De stoet zal vandaar vertrek ken om kwart voor 8 (19.45 uur). Een ieder wordt op gewekt om zich aan te sluiten bij deze stoet en de inwoners wordt verzocht de vlag halfs tok uit te steken. Bij het monument zal een kurte herdenking worden gehouden, waarbij burgemeester mr. W. H. Enklaar een herdenkingswoord zal spreken en zal gelegenheid zijn voor het leggen van kransen of bloemen. De sobere plechtigheid zal muzikaal worden omlijst door de Hol tense Muziekvereniging „H.M.V.". De Bond van Oud-Strijders, Indonesië-Strijders en de B.S. Maandag 1 mei is er een grote ruil- dag in hotel De Kei, Börnse- straat252 in Almelo van 10 uur tot 5 uur 's middags. Gelegen aan de snelweg Almelo-Hengelo. Van alles kan er worden geruild, postzegels, munten, anzichtkaarten, boeken, stenen enz. Tevens is er grote gratis verloting! Inlichtingen: mevr. W. Niekolaas, Deldensestraat46 in Almelo In afwachting van de beslissing van de Kroon inzake het bestem mingsplan „de Beuseberg" wordt met ingang van 2 mei a.s. ter gemeente-secretarie alvast ter in zage gelegd een uitgewerkt plan tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en de volkshuisvesting van gronden en opstallen, zoals deze zijn aangege ven op de bij het plan behorende grondtekeningen, gelegen in het gebied van het bestemmingsplan „de Beuseberg", zoals dat door de raad bij zijn besluit van 14 oktober 1974 is vastgesteld. o O Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een op 11 april 1978 gehouden openbare vergadering van hun college zijn uitgeloot de obligatienummers 46 en 48 van de obligatielening 1952, oorspronkelijk groot f 60.000,-. Het bedrag dézer obligaties is op 2 mei betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier, tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 2 mei a.s. betaalbaar gesteld tegen inwisse ling van rentecoupon nummer 26 bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier. Holten, 13 april 1978. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. Voor het examen „Brandwacht 2e klas" zijn geslaagd H. Veltkamp en J. W, Paalman terwijl voor het examen „Brandwacht le klas" slaagden T. Doornink.H. Pekkeriet en J. ten Wolthuis, allen van de Holtense Vrijwillige brandweer. Het jaarlijks reisje van de Bejaar densociëteit „Holten" is vastge steld op donderdag 11 mei a.s. Vert rek vanaf gebouw „Irene" Bos- chkampsstraat en Bejaardencen trum „Diessenplas" om kwart over acht Reisroute: richting Kampen - Zwartsluis - Giethoorn (kom in m'n punter)- Meppel - Ommen - Nijver dal - Holten. De kosten bedragen f 40.- per pers oon waarin begrepen o.a. koffie, warme maaltijd, bus enz. enz. Wilt u zich opgeven- bij de- heer Kers,' VVV-kantoor, Gaardenstraat, tel. 15 33, voor 6 mei alstublieft. Dege nen die zich tijdens de sociëteit (26 mei) reeds opgaven, behoeven dit niet weer te doen. De heer J. W. Manenschijn Jzn., Beusebergeweg te Holten is aan de Land. Stichting Opleiding Le vensmiddelenindustrie te Apel doorn geslaagd voor het diploma „Zuivelteehnologie". c syn warrem Het bestuur van de afd. De venter en van de afd. Zwolle van de algemene Neder landse vrouwenvereniging „Tesselschade-Arbeid Adelt" zullen hun artikelen ter verkoop aanbieden op donderdag 11 mei a.s. ten huize van mevrouw. C. M. S\jtsema-Tesch, Pastorie- straat 50 te Holten van 13.30-16.00 uur. Een ieder is van harte welkom! De vereniging, die al meer dan honderd jaar bestaat, stelt zich ten doel Nederlandse vrouwen van alle gezindten behulpzaam te zijn wan neer ze door één of andere reden in moeilijkheden zyn geraakt. Door de verkoop van de handwerkarti- kelen wordt geld bijeengebracht voor dit doel. Aan de andere kant hebben mensen, die voor hun ple zier dingen maken, zo ook de gele genheid wat van hun werk te ver kopen. Ook elders in het land wor den de artikelen op soortgelijke verkoopdagen verkocht. Voor het grootste deel bestaat de „waar" uit handwerken van stof, beschilderde gebruiksvoorwerpen, kinderkle ren, huishoudelijke artikelen en kerstartikelen, maar daarnaast is er nog veel meer te vinden. Comité van aanbeveling: L.E.T. Bergsma-Elink Schuurman, C.P.K. Enklaar-van Andel, B. Langenbarg-Hols, H. Roscam Abbing-Kolk, C.M. Sijtsema- Tesch. Voorz. afd. Deventer: J v.d. Lande-Steinweg. Voorzitster: M.J.L.C. Crommelin-Sichterman. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de viering van Koningin nedag op 1 mei a.s. het huisvuil van de maandagroute zal worden op gehaald op dinsdag 2 mei a.s. Voorts zal in plaats van donderdag 4 mei 1978 (Hemelvaartsdag) het huisvuil worden opgehaald op vrijdag 5 mei a.s. Voor de overige routes blijven de normale dagen gehandhaafd. Voorts wordt bekendgemaakt, dat op maandag 1 mei en donderdag 4 mei a.s. de containers aande Waagweg gesloten zullen zijn. Nogmaals wordt er op gewezen, dat het niet is toegestaan om huis vuil voor de hekken bij de werf gemeentewerken aan de Waagweg te plaatsen, wanneer deze gesloten zijn. Holten, 28 april 1978.Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. H. Enklaar De secretaris, G. J. Langenbarg. In een publikatie in dit nummer brengen burgemeester en wethou ders ter openbare kennis, dat met ingang van 1 mei a.s. in werking treedt de „Verordening tot subsi diëring in de kosten van herstel en/of vernieuwing van rieten da ken, zoals die de vorige week maandag door de raad is vastge steld. Zij, die voor deze subsidie in aan merking wensen te komen worden aangeraden spoedig - by voorkeur binnen drie weken - daartoe een verzoek bij het gemeentebestuur in te dienen. Daarvoor is een formu lier op de secretarie verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij bij hun be sluit van 11 april 1978 ter uitvoering van de wet autovervoer personen met betrekking tot het personen vervoer met taxi's het volgende hebben besloten: de thans geldende vergunning t.n.v. Overijsselse Autobusdiens ten B.V. te Holten te wijzigen in die zin, dat deze thans geldt voor 5 taxi's. Belanghebbenden kunnen inge volge artikel 55 van de wet auto vervoer personen binnen 30 dagen na heden hiertegen in beroep ko men bij gedeputeerde staten dezer provincie. Holten, 28 april 1978. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris. In verband met Hemelvaartsdag moet de kopij voor het eerstvolgend nummer van Holtens Nieuwsblad van vrijdag 5 mei, uiterlijk maandagavond 1 mei in ons bezit zijn. HOLTEN NIEUWSBLAD De burgemeester van Holten brengt, ingevolge artikel H 21, lid 3 der kieswet, ter openbare kennis, dat de voorzitter van het centraal stembureau heden ter secretarie dezer gemeente ter inzage heeft ge legd het proces-verbaal van de zit ting van het centraal stembureau tot nummering van de Ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 31 mei 1978 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad. Hij deelt voorts mede dat aan deze kandidatenlijsten de volgende nummers zijn toegekend: 1 CDA. Westerik, H. J.; 2 Gemee ntebelang, Warrink, J. (Jan); 3 Kaan, L.; 4 WD, ter Doest geb. Bos, P. M.; 5 Partij van de Arbeid, Moeliker, Andriea Holten, 20 april 1978. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1