Film- nieuws Jeugddienst Zomervakantie 197$ van Plattelandsvrouwen GRAMMOFOONPLAAT „DE ZONNEBLOEM" Chr. plattelandsvrouwen bezochten IJsselcentrale Plattelands vrouwen Gspelo Nationale kollekte Astmafonds Voor horizontale recrutering gemeente-ambtenaren Film in de Schure Professor Berkhof sprak in Holten over oekumene Grootste uitdaging „t Lösse Hoes"- de Schure" Laatste week april Kerkelijke verkiezing J. Warrink (Gem. Bel.) ADVERTEERDERS ATTENTIE! HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 APRIL 1978 - PAG. 5 Als sluitstuk van de j.l. maandag avond gehouden openbare raads vergadering vond de beantwoor ding plaats van een drietal schrif telijke vragen van de CDA-fractie, waarin om informatie werd ge vraagd omtrent de Dijkerhoekse korenmolen, het bestemmings plan Dijkerhoek en verbetering van straatverlichting langs de Valkenweg, en op de plaatsen waar deze gebrekkig is.Namens het college gaf burgemeester Mr. VV.H. Enklaar het vólgende ant woord: Korenmolen Dijkerhoek. Btf brief van 28 maart j.l. hebben wij de C.D.A.-fractie desgevraagd me degedeeld, dat wij onderhandelin gen zijn begonnen over een moge lijke aankoop van de korenmolen in Dijkerhoek. Teneinde daarin een beslissing te kunnen nemen dienen wij inzicht te hebben in de restau ratiekosten en in de jaarlijkse on derhoudskosten. Daartoe zijn wij in overleg getreden met het Over- sticht en de Vereniging „de Over ijsselse Molen". De benodigde ge gevens zijn inmiddels bekend ge worden zodat Verwacht mag wor- Vrijdag 28 april 1978 Acteurs: Jean Rochefort, Claude Brasseur. Guy Bedos, Victor La- noux, Daniele Delorme. Annie Du- perey. Vier goed geconserveerde veerti gers in Parijs, in hun regelmatig voortgezet grote jongens-plezier van mannen onder mekaar. Slechts één hunner is zijn vrouw altijd trouw gebleven. Over hem zal deze film dan gaan. Want ook hij kan er op zekere dag niet meer onderuit. Er komt een vrouw voorbij, voor wie hij bereid is het buitenechtelijk avontuur in te duiken. Niet zomaar een vrouw natuurlijk, maar voor een hardwerkende over- heidsfimktionaris het ideale foto model, zoals hij die tot dan alleen maar in zijn verbeelding heeft ge zien. Deze levend geworden droom doorkruist op spannende wijze de werkelijkheid, waarin thuis een aardige echtgenote met kind aan wezig blijven. Door alles heen moet op zekere dag blijken dat ook de droomvrouw zelf een ontrouwe echtgenote is van een piloot, die ooit weieens onverwacht thuis komt, zodat zijn vrouw haar min naar ergens op de dakrand moet wegwerken. Daar staat die man, die Etienne heet, aan het begin en aan het slot van de film. Hij kijkt naar beneden en Parijs ligt aan zijn voeten op een mooie zon nige dag, wanneer hij vaststelt dat voortaan zijn leven anders zal ver lopen. Al zal dat ontrouwe fotomo del weer met haar man verder moe ten. En Etienne met zijn Marthe, die net op de t.v. heeft gezien hoe haar man met een brandweerladder van het dak moet worden gehaald, in een kamerjas, zo ongelooflijk dat het te potsierlijk voor haar is om niet in lachen uit te barsten. Etienne heeft de keus: terug naar huis met alle kleren aan. of zich laten vallen zoals hij daar staat. De Deventer filmclub „Filmart '74" komt vrijdag 28 april, om 22.45 uur in Theater „Cinema" met een ko mische film van Yves Robert, die als titel meekreeg „Al is de leugen nog zo snel..." den dat op korte termijn een beslis sing over een mogelijke aankoop van de korenmolen kan worden ge nomen. Bestemmingsplan Diikerhoek. Nadat dit plan op 6 oktober 1977 in het bestemmingsplan-torum is be handeld is het gereed gemaakt voor het wettelijk overleg. Op 30 januari j.l. is het plan toegestuurd aan de Provinciale Planologische Dienst. Verwacht mag worden, dat de P.P.D. binnen niet al te lange termijn het advies zal uitbrengen. Aan de hand van dit advies kan beoordeeld worden of het ontwerp-plan in procedure kan worden gebracht dan wel gewijzigd moet worden. Verlichting Valkenweg. Wij hebben de directeur van het G E B verzocht ons tercake te ad viseren. Naar aanleiding van vragen van de C D.A.-fractie zijn momenteel ver lichtingsplannen in voorbereiding ter verbetering van de straatver lichting langs het gedeelte Larens- eweg tussen Pastoriestraat en Dorpsstraat en langs de Kolweg. Aanstaande zondag zal er in de Hervormde Kerk weer een jeugd dienst gehouden worden. Het thema luidt: „Spel - regels". Ieder mens (en-zeker wanneer we jeugdig zijn) verlangt naar houvast, regels. Maar als die regels te streng gehan teerd worden of te hardhandig op gelegd, springen we op de bres voor vrijheid en verantwoordelijkheid, kortom: komen we op voor de ruimte van ons eigen spel. Zo is er altijd een spanning tussen spel en regels. Een spanning die de Bijbel ook kent. In het Spreukenboek worden ons een aantal wijze regels opgelegd. Maar meteen daarop volgt de Prediker die alles weer op losse schroeven zet. Over de spanning tussen die twee bijbelboeken, tussen regels en spel, zal het zondag gaan. Neem een Liedboek mee, want er zijn geen ge stencilde liturgieën. We beginnen om 10.15 u. Voorganger is ds A. W. Berkhof. Graag tot ziens. De Jeugddienstcommissie De Stichting Kamp- en Reiswerk organiseert in de zomervakantie 1978 honderden kampen en reizen voor jongeren tussen 12 en 27 jaar (onderverdeeld in kleine leeftijdsgroepen). Wij noemen o.a.: tentenkampen, zeil- kano-ruiterkampen, werk- en kreatievê kampen, een wadloopkamp, bergkampen in Oostenrijk, een Huifkartrektocht door Ierland, busjestrektocht door Zweden. Een bustrektocht door Frankrijk en een Vijflanden bustrektocht. Naast dit alles organiseren wij ook nog een aantal THEMAKAM PEN met de volgende onderwerpen: voedsel, communicatie, mas samedia wij en het nieuws, expressie, muziek en een ontmoetings- reis naar Israël en Polen. Voor de zeilers is er een speciaal zeilkamp met het thema Friesland. In deze kampen en reizen welke voornamelijk door studerende wor den geleid is iedereen welkom. De zomergids wordt op aanvraag GRATIS toegezonden, door het Buro van de Stichting Kamp- en Reiswerk VCJC, Nieuwegracht 23, Utrecht 030-315271. Bij behandeling van het voorstel van B en W tot deelneming aan een gemeenschappelijk instituut voor vorming en opleiding van gemee- ntepersoneel, wilde de heer J. War rink (GB), tijdens de j.l. maandag avond gehouden raadsvergade ring, weten of aan dit instituut al leen reeds in gemeentedienstzijnde ambtenaren worden toegelaten. Naar zijn mening moeten aan dit Instituut ook schoolverlaters wor den toegelaten die niet direkt werk kunnen vinden en hier een goede mogelijkheid vinden voor oplei ding tot gemeenteambtenaar. In wervingsadvertenties van gemeen ten wordt steeds gevraagd naar di ploma's voor gemeenteadministra tie. Hierdoor is de keuze beperkt tot alleen reeds in gemeentelijke dienst zijnde ambtenaren. Namens het college gaf burgemee ster Mr. W. H. Enklaar ten ant woord dat dit Instituut moet wor den gezien als een interne bedrijfs opleiding zoals particuliere bedrij ven die ook kennen. „Voor een ge meenteambtenaar is het noodzake- lijk dat hij van onder op begint en zowel door theoretische opleiding als praktische ervaring bekend Na eerst een kopje koffie te hebben gedronken heette de presidente mevrouw van der Wijk-Oomkes al len hartelijk welkom. In het bijzon der mevr. Fijn uit Amstelveen, die deze avond zou verzorgen. Haar onderwerp was „Stewardess bij de luchtmacht". Zij vertelde zeer boeiend over het ontstaan van de luchtmacht, de pionierstijd van Plesman, Hofman en Fokker. Uit voerig vertelde ze over de bevoor rading van de vliegtuigen en de Dit weekend zal er in de Schure weer een film vertoond worden. Da t is deze keer de western: Een dollar met een gaatje. De inhoud van de film is als volgt: De Amerikaanse burgeroorlog is ten einde. Twee soldaten, de broers Phil en Gary, gaan ieder hun weg. Phil gaat naar het Wilde Westen en Gary keert te rug naar zijn vrouw en probeert een bestaan op te bouwen. Dit lukt niet en hij besluit zijn vrouw tijdelijk BREDA - Er is een voetbalclub van radio- en t.v.-medewerkenden. ZU speelt onder de officiële naam Voetbal Vereniging Omroep Ne derland (WON) her en der vriendschappelijke weds try den. Verte genwoordigd zyn hierin de medewerkenden van KRO, NCRV, VA RA, AVRO en TROS. Twee leden van hen, nameiyk Alexander Curley en Berry Eibergen, hebben De Zonnebloem een leuke verras sing bezorgd. Deze katholieke nationale vereniging tot bevordering van het welzfin der zieken van alle gezindten mag wellicht gaan rekenen op een leuke som gelds. Alexander Curley heeft namelijk een Zonnebloem-lied geschreven en dat is thans door Phonogram op het singeltje gezet. De A-kant met zang van de diverse voetbal lende artiesten, de B-kant met hetzelfde lied, doch dan alleen in- atumentaal. Aan de plaat hebben meegewerkt (en volledig belangeloos) o.a Arjan Brass, Ronnie Tober, de Twee Pinten, Jacques Herb en Oscar Harris. Ook enkele vrouweiyke artiesten deden mee, w.o. Anneke Grönloh. Het singeltje kostf 6.- en is inmiddels verkrygbaar in alle gTammofoonplaten-zaken. achter te laten om ook zyn geluk in het Wilde Westen te beproeven. Hij komt in het stadje Yellowstone, dat geterroriseerd wordt door de ban diet Blake. De ryke Maccory huurt Gary om deze bandiet onschadely k te maken. In een zenuwslopend duel rekent Gary met hem af. Te laat beseft hy dat degene die hy heeft gedood zyn broer is. Maccory laat Gary neerschieten door zyn mannen. In de woesteny blijven dë twee lyken achter. Doch Gary leeft een zilveren dollar stopte de kogel. Nu ontbrandt de strijd in alle he vigheid en vindt zijn oplossing in de uiteindeiyke afrekening en hereni ging van Gary en zijn vrouw. Vrij dagavond begint de film om half negen en zondagmiddag om half drie. Verder zal er vrijdagavond 28 april weer een creatieve avond worden georganiseerd. En zater dagavond 29 april zal er hoogstr waarsclfijnlyk een disco-special over folk-muziek te beluisteren zijn in de Schure. Op hemelvaartsdag zal er een puzzelfietstocht worden georganiseerd. Deze begint 's mor gens vroeg en zal tot in de middag duren. Iedereen die wenst deel te nemen aan de puzzelfietstocht kan zich opgeven by de Schure of kan even bellen naar de Schure, tel. 27 55. Het belooft een groots spek takel te worden. Dan kan iedereen die zich op hemelvaartsdag heeft moegefietst *s avonds weer naar de Schure komen want dan is er name iyk een life-optreden. Dit optreden wordt ditmaal verzorgd door: Another Roadside Attraction. Maar over dit alles nadere informa tie in het Holtens Nieuwsblad van volgende week. raakt op alle terreinen van het ge meentelijk erf. In toelating tot het Instituut van schoolverlaters die niet tegelyk op het gemeentelyk erf werkzaam zijn zie ik geen heil", al dus Mr. Enklaar. In het debat dat hierop volgde bleek dat de heer Warrink deze be perking als een tekortkoming bleef, zien, terwijl Mr. Enklaar bleef be nadrukken dat het hier gaat om een interne scholing van personeel. Van deze kollekte hangt veel af, het gaat om het welzyn van meer dan een miljoen Nederlanders, die aan astma of een hieraan verwante ziekte lijden Meer dan ooit komt het er dit jaar op aan, dat de ast- makollekte een groot succes wordt. De opbrengst van de kollekte is van levensbelang voor een doelmatige bestrijding van astma en aanver wante ziekten. Uw gift is hierbij van het grootste gewicht. Astma en Bronchitis onderschat Helaas is het nog altyd zo, dat astma en bronchitis sterk worden onderschat. Ziekten zoals hart- en vaatziekten, kanker en rheuma spreken sterker tot de verbeelding, vandaar dat men er makkelijker aan toe komt om daaraan te geven. Daarom is het goed nog eens duide lijk te maken, hoe diep astma, bronchitis en longemfyseem ingrij pen in onze samenleving. Wist u dat 20% van alle ziekenhuis opnames en 20% van alle arbeid sverzuim wordt veroorzaakt door deze ziekten? Tevens dat 13% van alle invaliditeit het gevolg is van astma, bronchitis en longemfy seem en dat helaas deze ziekten als derde doodsoorzaak staan geno teerd. Zij veroorzaken meer slach toffers dan alle verkeers-, bedrijfs- en huishoudelijke ongevallen te- samen. Wat is astma? Als iemand piept bij het ademha len, noemen we dat astma of bron chitis. Hij of zij heeft dan last van ademnood of benauwdheid. Net als kanker is astma een ziekte waarvoor nog geen afdoend ge neesmiddel is gevonden, net zomin als de werkelijke oorzaak bekend Op een drukbezochte avond, georganiseer door de Hervormde Gemeente van Holten (maar ook leden van andere kerken en uit andere plaatsen waren aanwezig), sprak de Leidse hoogleraar Prof. Dr. H. Berkhof over de oekumene in Nederland. Hij deed dat als voorzitter van de Raad van Kerken en zijn onderwerp luidde: „Perspektieven en weerstanden in de oekumenische beweging in Nederland". service Prachtige dia's werden ver toond over een reis naar Japan. De presidente dankte haar dan ook hartelyk voor de vaak geestige wyze waarop ze deze avond heeft verzorgd. Hierna volgden nog enkele mede delingen o.a. door mevr. Ladiges van de Milieugroep over het plaat sen van extra containers voor glas enz. Hierna sloot de presidente deze goed bezochte avond. Hoe staat het met de samenwer king tussen de kerken in ons vader land? Menigeen heeft het idee: slecht. Vele plaatselijke raden van kerken zijn immers de afgelopen ja ren opgeheven, door gebrek aan be langstelling en medewerking. Veel kerken zijn onderling zo verdeeld dat ze de handen vol hebben om de vrede i eigen huis te bewaren. En toen onlangs rooms-katholieken en protestanten gezamenlyk een rap port opstelden over doop en avondmaal/eucharistie (waarbij bleek dat rond de sacramenten geen wezenfijke verschillen ons meer gescheiden hoeven te hou den), waren het de Nederlandse bisschoppen die, mede onder druk van Rome, zich uiterst behoed zaam en afwijzend opstelden. IN HET SLOF? De oekumene dus in het slop? Pro fessor Berkhof probeerde in een en thousiast en humorvol verhaal duidelijk te maken dat dat een ver keerde konklusie is. Weliswaar wordt nergens meer gesproken over „de ene evangelische kerk van Nederland" (zoals vlak na de we reldoorlog), maar binnen de Raad van Kerken is toch een verrassende en hoopgevende samenwerking op gang gekomen. Negen kerken ne men er nu aan deel, allemaal met twee vertegenwoordigers en twee stemmen. Die afgevaardigden zijn geen voortrekkers of hobbyisten, maar officiële leiders van hun ker ken. Natuurlyk werkt dat wel eens vertragend, maar zo wordt de zaak van de christelyke eenheid toch heel direkt en nauw op het hart ge bonden van de kerken die aan de oekumenische beweging deelne men. In Nederland hoort daar ge lukkig ook de Rooms-katholieke Kerk bij, maar helaas (nog?) niet de kerken rechts van de Gereformeer den. Deze 18 kerkleiders worden gead viseerd door een aantal sekties (voor geloofsvragen, sociale zaken, internationale politiek, eredienst, oekumenische aktie) en werkgroe pen (voor racisme, avondmaal, mensenrechten, Zuid-Molukkers etc.). Daarin hebben een groot aan tal deskundige gemeenteleden zit ting. Zij bestoken de kerkleiders met talrijke adviezen en zorgen zo voor veel huiswerk en voor veel spanningen. Maar die (vruchtbare) spanning is het zout in de pap van de oekumene! De Raad beweegt zich in zyn werk op drie terreinen: geloof - gemee nschap - gerechtigheid. Over ge loofsvragen wordt veel en diep na gedacht door onze gezamenlijke kerken. Dat gesprek wordt begun stigd door het leeglopen van veel kerken, maar geblokkeerd door de tegenstellingen binnen die kerken. Prof. Berkhof sprak in dit verband over de drijfkracht der sekularisa- tie en de rem der polarisatie. Toch ligt het accent op de vragen van de gerechtigheid: nog onlangs sprak de Raad zich uit over neu tronenbom, kraken en Zuid-Afrika. Juist op dit terrein hebben de ker ken de grootste behoefte om samen te studeren en zich uit te spreken. Daarbij blijkt het (helaas!) soms gemakkelijker om zich te laten ho ren op het gebied van wereldvragen dan op dat van de persoonlijker en diepere levensvragen. Dat lijkt op een vluchten voor de hete hangij zers. Maar die vlucht wordt de laat ste tijd onderkend en er zijn nu uit spraken gedaan over de homofilie en over het ïjdel gebruik van Gods Naam, terwijl aan een nieuw abor tusstuk gewerkt wordt. KERKENKONFERENTIE Tenslotte wees spreker op het grote belang van de komende (tweede) Kerkenkonferentie. Na de zomer wordt gestart en alle kerkeraden en parochieraden zullen vragen toe gestuurd krijgen waarmee ze aan de gang mogen. Heel primaire vra gen van het geloof: waarom bid ik (niet)? wat stel ik mij voor bij het hiernamaals? Maar daarnaast ook vragen naar onze stijl van leven in een wereld van armoede en be perktheid van grondstoffen en over het omgaan met minderheden en andersdenkenden. Na gesprekken in eigen kring moeten kontakten volgen met andere kerken, met deskundigen, met minderheden. Vanuit alle vragen en antwoorden die zo worden losgemaakt moet dan de Kerkenkonferentie geboren worden. „Hoewel er in Holten geen Raad van Kerken is (wordt dat niet hoog tijd?), hoop ik toch dat u daar, apart en samen, aan mee zult gaan doen. U zult dan zelf kunnen ont dekken welke vernieuwende krachten er uit kunnen gaan van een samen zoeken naaf antwoor den op vragen van deze tijd. Zulke kerkvernieuwende ervaringen mo gen we telkens binnen de Raad van Kerken beleven. Daardoor winnen voor mijn gevoel de perspektieven het toch van de waarachtig niet ge ringe weerstanden. We bereiken mensen en groepen die gaan leren om dingen anders te zien en samen aan te pakken. Die groepen moeten hun kerkeraden aanspreken op het hart van het Evangelie. En omge keerd. In een groot geduld en ge- is. De bestrijding van astma kan op dit moment dan ook nog niet volle dig zyn. Wel is er zoveel vooruit gang geboekt, dat de patiënt een veel draagfijker leven kan leiden. Waar gaat uw geld naar toe...? Op welke manier wordt het geld, dat de kollekte opbrengt, door het Astma Fonds besteed en hoeveel is er nodig? Een deel van het geld moet worden gebruikt voor direkte hulp aan patiënten. Zo stimuleert en financiert het Astma Fonds al lerlei (proef)projekten, zoals bij voorbeeld jongerenkampen voor jeugdigen astmapatiënten, de be geleiding voor andere astmapa tiënten en sinds kort vakantierei zen voor volwassen patiënten naar het buitenland. Getracht wordt te voorkomen dat astmapatiënten zich gaan isoleren in plaats van deel te nemen aan het maatschap pelijk leven. Hierby wordt onder zocht welke middelen en methoden daartoe het meest effektief zyn. Daarnaast zal het Astma Fonds de komende Jaren veel geld aan voor lichting besteden, zowel aan hulp verleners, als aan patiënten. Een ander deel is bestemd voor het financieren van wetenschappefijke onderzoekingen, die van het groot ste belang zyn, willen wy in een niet al te verre toekomst een afdoend antwoord hebben op deze ziekten. Sommigen van deze onderzoekin gen moeten jarenlang worden voortgezet. En dit proces mag niet in gevaar komen. Om deze noodzakelyke aktivitei- ten te kunnen voltooien of voort te zetten is er dit jaar ruim 7 miljoen gulden nodig. Geef daarom deze keer met gulle hand! Het plaatselijk comité In verband met HEMELVAARTSDAG (4 mei) is het noodzakelijk dat de advertenties voor Holtens Nieuwsblad van 5 mei a.s. uiterlijk dinsdag 2 mei om 15.00 uur in de zetterij te Almelo zijn. Dringend verzoek: Wilt u proberen uw advertentie zo vroeg mogelijk in te leveren? De Advertentieafdeling 77 Wat een normaal mens voor onmo gelijk acht kan in Holten. Kelners, chefs, kortom het personeel van hotel ,,'t Losse Hoes" hebben met een aantal verwante figuren van de Holterberg vrijwilligers van „de Schure" uitgedaagd. Het gaat om het spelen van een volleybalweds trijd. Aanvankelijk was het de be doeling om deze wedstrijd in de gymzaal aan de Tuinstraat te spe len, omdat deze toch hun bezit was, aldus spraken de heren. Echter we gens de enorme belangstelling die er nu al is voor deze wedstrijd zal het „slagveld" waarschijnlijk ver legd worden naar de sporthal. Ge streden wordt om de eer natuurlijk maar ook om het volgende: Mocht „de Schure" verliezen dan komt het Lösse Hoes een feestje bouwen in „de Schure". Echter als „de Schure" als glorieus winnaar uit de strijd komt(!) dan gaat „de Schure" dineren in ,,'t Lösse Hoes". De da tum van dit grandioze evenement staat nog niet vast, wat wel zeker is, is dat het nog deze maand april zal plaats hebben. Als scheidsrechter is de overbekende en bekwanje John de la Mesuwe aangetrokken* die zich laat assisteren door le Bou- langer en Jacoby. Let op de affi ches, stencils en berichten in de kranten. Zegt het voort! De dames van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwenbond (CPB) brachten een bezoek aan de grote showroom van de IJsselcen trale in Hengelo (O). Het eerste deel van de avond werd ruime aandacht besteed aan het ontstaan van de IJsselcentrale en de functie van deze centrale. Ter verduidelijking werd de film „We zullen moeten kiezen" vertoond. Aangezien onze energie in de toekomst opraakt zul- De dames van de afdeling Espele van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hielden hun laatste bij eenkomst in dit seizoen in gebouw „Trefpunt". Na een woord van wel kom door de president mevr. Tui- tert sprak de heer Nijhof van het Bedrijfslaboratorium voor grond en gewassenonderzoek te Ooster beek over het onderwerp „Tuinie ren met plezier". De heer Nyhof vertelde aan de hand van prachtige kleurendia's over zijn werk, over het nut van grondonderzoek, de werking van de verschillende meststoffen en hoe belangrijk goede meststof is voor al wat groeit en bloeit in sier en moestuin. Er werden n.a.v. de lezing een aan tal vragen gesteld die de heer Nij hof de gelegenheid gaven om op verschillende dingen nog wat uit gebreider in te gaan. Na de pauze (met koffie) genoten de dames van de.film „De natuur geeft, geeft de natuur". De dames besloten om op donder dag 25 mei samen een dagje uit te gaan. hoorzaamheid moeten we elkaar steeds weer zoeken. Samen wer kend aan de wortels van ons kerk- zijn. De vrucht (eenheid) volgt dan vanzelf wel". len we op tijd naar andere moge lijkheden moeten zoeken bijv. wind-, zon- of kernenergie. Na de pauze met koffie en lekkere hapjes werden er twee electrische kook- toestellen gedemonstreerd. Vrij nieuw op de markt is de magnetron-oven, die zeer geschikt is voor het opwarmen en ontdooien van kleine porties b.v. diepvries maaltijden. 't Was voor de dames een leerzame en ook ontspannende avond. Op de te Markelo gehouden B-wedstryden slaagden voor de BI dressuur en de caprille Riekus Bronsvoort met „Prima" en Herm Jan Robers met „N.N." Bij het B-springen was de derde prijs voor D. v. d. Lugt met „Robin" en plaat ste P van Heeren met „Polytrix" zich als vijfde. Ter vervulling van door periodiek aftreden ontstane vacatures zijn door de kerkeraad der Geref. Kerk voor de verkiezing van drie ouder lingen kandidaat gesteld de heren C. P. Beukenkamp, D. Bosschers, J. w. Stam, K. Veldhuis en G. Welink. Aftredend zijn de heren W. Bel- dman, J. W. ter Mullen G. Aanstoot en mevr. Van Engbrink-Ramaker (jeugdouderling). Door de kerke raad zijn als jeugouderling be noemd mevr. H. Garritsen- Kolkman, Buisweerdweg 2 te La ren (G.) en mej. J. Landeweerd, Kolweg 73. Voor het kiezen van 2 diakenen zyn kandidaat gesteld mevr. J. Beldman-Aanstoot en de heren M. Scholman en J. A. Schup- pert. Aftredend zyn mevr. H. Rietber-op den Dries en de heer J. Bolink. De aan de leden uitgereikte stembil jetten kunnen zondag 23 april in beide diensten worden ingeleverd.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5