PRODUKTIEF HOLTEN VERSLAAT CONCURRENT „UNION" (5-1) Harlem Globetrotters op tournee in Nederland Zo speelden de SV „Holten" pupillen wm m Holten speelt uit tegen Broekland Resultaten SV Holten S¥ Holten Holten nam drie punten voorsprong HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 APRIL 1978 - PAG. 9 In de onbetwiste topper te gen Union SV uit Den Hulst heeft de SV Holten met bij vlagen erg goed spel een ruime overwinning be haald. Onder goede weersomstandighe den hebben ruim vijftienhonderd bezoekers een sportieve wedstrijd gezien met tal van enerverende momenten voor beide doelen en uitstekend combinatiespel vooral van Holtense zijde. Na een weder zijds verkennen kwamen de gasten in de tiende minuut goed weg toen rechtsbuiten Huzen een prachtige voorzet van Bronsvoort over de keeper, maar tegen de lat mikte. Een tweetal hoekschoppen voor het doel van VVissink werden door de rood-zwarte defensie met moeite Hulzense Boys El - Holten El Holten El is plotseling geheel terug in de realiteit. Blijkbaar waren de jongens van mening, dat zij na de grote overwinning op SVVN El on verslaanbaar waren. Het overbe kende spreekwoord ..Hoogmoed komt voor de val" heeft El dan ook aan de lijve ondervonden. Men kwam in Hulzen tegen de Hul zense Boys El op een wel zeer be schamende manier met de billen bloot en met beide benen op de grond te staan. Voor deze wanpres tatie geldt geen enkel excuus. Als er gevoetbald wordt zonder het hoofd te gebruiken dan is het resul- taat nul komma nul. want aan het hoofd zitten ook oren waarmee men kan luisteren naar de aanwij zingen van de leiders. Dat de in structies niet zijn opgevolgd blijkt wel uit de verpletterende nederlaag van 9-0, waarmee El met het schaamrood op de kaken huis waarts toog. Het feit dat de scheidsrechter nog nooit van bui tenspel had gehoord doet ook niet terzake, want deze handicap had den beide partijen. Mijne heren, dit was diep treurig. Dit zou wel eens konsekwenties kunnen hebben voor bepaalde knapen i.v.m. de op stelling in het elftal. Het reservebankje is er ook nog, dus men is gewaarschuwd!!! Markvogels E2 Holten E4 Na de herindeling van de elftallen door de T.V.B. doet Holten E4 het goed. Dejongens hebben tot nu toe slechts één wedstrijd verloren Za terdag jl. werden de Markvogels E2 aan de zegekar gebonden. Voor de rust was Holten E4 voortdurend sterker. Er werd veel geschoten uit de tweede lijn doch veel schoten gingen net naast het doel De cor nerverhouding was ruim in het voordeel van Holten. Uit een voor zet over rechts wistGerrit Nikkeis de terugkomende bal hard en hoog in te schieten (0-1) Ongeveer vijf minuten later was het Alex die 2-0 voor Holten scoorde. Markvogels kwam maar zelden tot gevaarlijke aanvallen. Na de rust werden de bakens verzet. Holten moest en kele spelers wisselen en dat bete kende geen versterking. Markvo gels was toen voortdurend in de aanval, mede omdat de Holten- spelers dachten al gewonnen te hebben. De inzet na de rust was niet voldoende uit een verre trap scoorden de Markvogels 2-1, nadat de bal van richting was veranderd. Gelukkig bleef het 2-1 voor Holten. Holten E 3 - Eversberg E 1 Holten E 3 heeft zijn eerste neder laag te pakken. Was het de angst voor meisjes. Holten E3 was de ge hele wedstrijd in de aanval maar zoals zo vaak valt het doelpunt aan de andere kant. Zo verging het E 3 ook. Het grote struikelblok was toch wel de jonge dame die als „laatste man" opgesteld stond want zij had de gehele Holten voor hoede aan banden. Volgende keer beter. Hoorle F1 - Holten F 1 Holten F 1 heeft een dik verdiende overwinning behaald op Haarle F 2. De jongens speelden een fantasti sche partij voetbal zoals ze dit sei zoen nog niet gespeeld hadden. De ene aanval na de andere golfde op het doel van de tegenstander. Er werd met de regelmaat van de klok gedoelpunt. Aan het eind van de wedstryd stonden er zes op het sco rebord. Een geweldig resultaat jongens, ga zo door. Hulzen F 2 - Holten F 2 Holten F 2 kon geen revanche ne men voor de thuisnederlaag van een paar weken geleden Alles werd in het werk gesteld om tot een goed resultaat te komen maar pech was toch wel een grote factor in deze wedstryd. Holten keerde met een 5-2 nederlaag naar huis terug. Maar daarom niet getreurd een volgende keer beter. Holten 0 1 - D.D.O, 0 1 Holten D 1 heeft zich prima her steld na een zwak begin na de win terstop, want ook SDOL werd met een nederlaag naar huis gestuurd. Na tien minuten had Geert succes, hij ronde een aanval af het werd 1-0. Hierna speelde Holten de bal weer naar voren en bij een schermutse ling voor het SDOL doel was een achtcrspeler van SDOL zo onge lukkig om de bal in eigen doel te werken 2-0. Net voor de rust zag Henny kans om met een fraaie kopbal zijn eigen doelman te ver- rassen 2-1. Na rust was Holten ster ker en voerde de score op door: Ge ert en Jan 2x en Hans tot 6-1. In de laatste 10 minuten mochten de spe lers iederéén op zijn beurt mee naar voren. In deze wedstrijd hebben ze verdiend de twee puntjes thuis ge houden. Laten we dit a.s. zaterdag ook proberen tegen Omhoog Jon gens van D 1. RVD1 Holten D 2 In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Holten D 2 de moeilijke uit wedstrijd tegen RV verdiend met 1-3 gewonnen. In het begin leek het er helemaal niet op dat de uitslag nog zo hoog zou worden, Rijssen vooruit bleek byzonder gevaarlijk in de counter en een van die aanval len bracht hun zelfs op voorsprong. Dit werd D 2 toch te gortig en het pakte de zaak iets aan Succes bleef niet uit en het was Erei Meester die met halve omhaal bekwaam doel trof. RV was even ontmoedigd door deze tegenvaller en het duurde niet lang of de attente Erik Rensen liet nummer twee aantekenen. Het was toen eenrichtingsverkeer op het doel van RV. Het werd nog 1-3 door Erik Rensen die het scoren toch niet verleerd is. Zaterdag volgt de topper tegen GFC Dl. Toon karak ter en ga tot het uiterste. Markvogels Dl - Holten D3 In een zeer goede wedstrijd waren de gasten in de meerderheid. Het steeds oprukkende Holten kwam na 5 min. al op 0-1 te staan door goed werk van aanvaller Hanen- burg. Drie minuten en het was al weer gelijk. Voor rust kreeg Holten nog een corner toegewezen, de bal werd hoog voor het doel geplaatst die via een der Markeloërs in eigen doel werd gewerkt Maar de „voge ls" maakten toch weer gelijk. Ze namen zelfs nog een voorsprong met rust. In de tweede helft zorgde Hofman voor de gelijkmaker. Toen was het feest op voor de Markvo gels want Hanenburg en Hofman stelden orde op zaken. Holten was nog niet tevreden. M. Mol was goed voor nummer zes. Ook gastspeler Krieger van D 4 kreeg kansen maar Hans zorgde voor de eindstand van 3-7. Zaterdag tegen SVVN. Nit overmoedig worden D 3. Holten D 4 - De Zweef D 3 Holten D 4 moest zaterdag genoe gen nemen met een punt, terwijl men toch op twee gerekend had. Waren de jongens soms al met de gedachten bij zondag voor de match tegen D 3. Er werden wel kansen geschapen maar de afron ding" liet te wensen over. Probeer zaterdag revanche te nemen voor het mindere optreden van afgelo pen week. Haarle E 2 - Holten E 2 Holten E 2 is ook nu nog ongesla gen gebleven. Het behaalde een magere overwinning op een goed spelend Haarle. De ploeg draaide toch niet zo als men de laatste we ken gewend was de aanvallen lie pen met zo gesmeerd. Eenmaal moest de Haarle doelman zwicht ten. Een toch wel verdiende over winning. Holten b2-S0S b2 Ondanks het feit, dat we a! bijna aan het eind van de competitie zijn, was dit pas de eerste ontmoeting in deze competitie met SOS b2 De al gemene gedachte bij de spelers was dan ook, dat dit varkentje wel even gewassen zou worden. De rust stand van 2-0 voor Holten wees ook in die richting. Vooral toen de spe lers ook nog tot de conclusie kwa men dat SOS maar met 9 spelers weggewerkt. De thuisclub nam de aanval weer over en toen Huzen in het strafschopgebied viel en 'Dek ker net naast schoot leefde het pu bliek goed mee. In de vijfendertig ste minuut was het toch raak! Een Holtense corner werd door Huzen met moeite opnieuw voorgezet en belandde via Knapen bij de ver op gedrongen achterspeler G. Schoo ien die met een fantastisch hard schot de score opende. Even later werd een solo van Bert Knapen door de attent spelende Joh. Huzen overgenomen en met een fraaie boogbal werd de stand op 2-0 ge bracht. De gasten werden in die pe riode overspeeld en bezonder jam mer was het. dat na een fraaie com binatie aanvalsleider Henri Brons voort met een enorm hard schot door de lat zag gekeerd. Zo goed hadden de Holtense sup porters hun ploeg dit seizoen nog niet zien spelen. Met erg sterk spel van de middenvelders Knapen. Nico Tabobar en aanvoerder André Dekker werd de driemansvoor hoede Huzen. Bronsvoort en Vene klaas steeds van goede mogelijk heden voorzien, met veel verras sing in de combinaties en het goede opkomen van Schooien werden mooie kansen gecreëerd. Na de pauze kreeg eerst USV een uitste kende kans toen uit een afgeslagen hoekschop een ver schot tegen de lat belandde. De gasten namen wat meer risico maar zonder succes. Bij een uitval kreeg Bronsvoort een goede kans maar doelman Wi- cljerson voorkwam keurig een gro tere achterstand. De gevaarlijke vleugelspelers van U.S.V. werden deze middag vrij goed uitgescha keld door W, Schooien op rechts en Wim Tulier op links. Daardoor kon het centrale duo Paalman- Oolbekkink nogal eens gesteund worden door Nico Labobar. Dek ker. Knapen en Veneklaas zorgden dan voor veel schakelwerk zodat de Holtenaren toch weer kansen kre gen. André Dekker gaf midden in de tweede helft een hoekschop zo veel effect mee dat de U.S.V. goalie, ook al door een koppende bewe ging van Johan Veneklaas, de bal pas achter .de doellijn stopte. De goed leidende arbiter wees dan ook terecht opnieuw naar het midden (3-0). Een stand die trainer Bulteel de mogelijkheid bood de moege streden Veneklaas te wisselen voor Joop Hondelink.. Met nog een kwartier te gaan kwam U S.V. toch aan een tegengoal, toen bij een ge vaarlijke voorzet van' rechts, keeper Wissink de lage bal niet on der controle kreeg en Oolbekkink ook niet kon voorkomen dat de in gelopen A. Mijnheer verdiend kon tegenscoren (3-1). Voor Holten een teken er nog een schepje bovenop te doen. Brons voort miste controle bij een fraaie kans door Hondelink geboden, maar in de 83e minuut veerde het Holtense publiek weer op toen Hondelink wel een voorzet van de snelle Bronsvoort benutte. De strijd was toen uiteraard beslist en de score kreeg voor de lijstaan- Door de fraaie overwinning op Union S.V. is Holten drie punten uitgelopen op haar naaste concur renten. waarbij Schalkhaar, door haar beter doelgemiddelde weer de eerste opvolger is geworden, boven Union, dat vorige week nog deze positie bekleedde. De stand in 4H is nu: Holten 19 12 3 4 27 46-21 Schalkhaar 19 12 0 7 24 35-23 Union 19 10 4 5 24 30-30 Kon. U D. 19 9 4 6 22 20-22 Heino 19 7 5 7 19 29-27 Broekland 19 6 7 6 19 32-32 Lemelerveld 19 7 5 7 19 24-31 IJsselboys 19 7 3 9 17 29-27 Sallandia 19 6 5 8 17 25-40 Overwetering 19 3 9 7 15 18-27 Z A C. 19 3 6 10 12 31-37 Zwolle 19 3 7 9 13 16-29 Holten moet nog uit tegen: Broek land (16-4) en Lemelerveld (30-4?) en thuis nog spelen tegen Sallandia (23-4?), Haar kansen liggen niet slecht. Voor 16 april zyn vastge steld- Heino-SC Overwetering, Schalkhaar-Kon U.D., Broekland-Holten, Union SV- Lemelerveld. Zwolle-Sallandia en ZAC-IJsselboys. aantrad. Doch na de thee hadden de Holten-spelers het SOS-team wel te erg onderschat In zeer korte tijd was het al 3-2 in het voordeel van SOS Wel erg beschamend voor de Holten-spelers. Een strafschop in de laatste minuut redde Holten nog van de totale ondergang (3-3). voerder oen nog rianter aanblik door een benutte strafschop van Dekker, nadat opnieuw de actieve Bronsvoort was doorgebroken en binnen de beruchte lijnen was neergelegd. Een goed gemotiveerd Holten lijkt haar periode van inzin king in de slotfase van de competi tie voorgoed achter zich te hebben. Een spannend moment uit de wedstrijd Holten-Union. De Holtenaren spelen a.s. zondag de belangrijke wedstrijd tegen en in Broekland. In deze fase van het competitieverloop is elke wedstrijd van bijzondere betekenis en dan wel zeer speciaal voor de koploper in de vierde klasse H. Vandaar ook, dat het bestuur van de supportersvereniging heeft besloten, om onze jongens de onmisbare morele steun van haar eigen legioen supporters zo veel mogelijk te garanderen, door twee bussen ge heel gratis te laten lopen. Zij rekenen er dan ook op dat velen van deze unieke gelegenheid gebruik zullen maken om de match te gaan bezoe ken! De Broeklanders hebben dit seizoen over 't algemeen matig gespeeld, doch zullen zich niet zo gemakkelijk laten verslaan en de Rood-Zwarten kunnen er dan ook op rekenen, dat zij op hevige tegenstand zullen stuiten Gezien echter het vertoonde spel van j.l. zondag tegen Union, hebben wij er alle vertrouwen in, dat H.V.C. er alles aan zal doen om hun grote schare aanhangers niet teleur te stellen. Supporters van Holten, kom in grote getale naar Broekland en steun uw favorieten in deze belangrijke strijd! Holten 2 - S.O.S. 2 Opnieuw heeft Holten 2 afgelopen zondag niet verzuimd beide punten in huis te houden. Al vrij snel. werd de stand op 1-0 gebracht door een schitterende kopstoot van Richard Egberts na een even zo mooie voor zet van linksback Eg Wissink. Ht elftal van het tweede was enigszins gewijzigd. Jan Aanstoot was laat ste man en Anton Reylink werd op het middenveld geposteerd (beiden deden het niet onverdienstelijk) maar dit had weinig invloed op het spelverloop. Doordat de mannen uit Hellendoorn al in de voorste li nies stoorden werden ze diverse malen gevaarlijk, dit resulteerde dan ook in de gelijkmaker, 1-1. Ge lukkig lieten de Holter spelers het er niet bij zitten en gingen stor machtig in de aanval. Na een goede De Harlem Globetrotters, werelds bekendste basket ballteam, zal in april een uitgebreide Nederlandse tournee maken. Ze begin nen hun tournee in Sportpa leis ,,Ahoy" te Rotterdam op zaterdag 15 en zondag 16 april. Vervolgens op maan dag 17 april in de Pellikaan-. hal te Tilburg, dinsdag 18 en woensdag 19 april in de Sporthal Zuid te Amster dam, donderdag 20 april in de Evenementenhal te Gro ningen, vrijdag 21 april in de Beyneshal te Haarlem, dinsdag 25 april in de IJs- selhal te Zwolle en als laat ste stad op woensdag 26 april in de Rijnhal te Arn hem. Het verhaal van de Harlem Globe trotters is zonder meer het meest buitengewone in de sporthistorie. Het begon in 1927. 51 jaar geleden, in een arme wijk van Chicago, waar een man. Abe Saperstein, klein van formaat, maar met grootse ideeën over basketball, besloot om een team te vormen. Hij verzamelde vyf zwarte Amerikaanse spelers, ver telde van zijn gedachten en kreeg toestemming „zijn basketball" te presenteren in het Savoy Sports Centre" in Chicago, hij noemde ze de „Savoy Big Five". De toeschouwers ontdekten met verbazing een nieuwe stijl, een nieuw concept, dat de voorganger van het hedendaagse basketball is. En daar ging de bal, van man tot man, met geweldige snelheid. De spelers waren overal, rennend en springend, de grote bal behande lend als of het een kleine tennisbal was en gooiden met een voor die tijd fantastische juistheid, de bal precies in de basket van de tegen standers. Dit zou vele jaren later klassiek worden. In 1927 was het een revolu tie. Een revolutie die rustig begon, omdat de publiciteit hoofdzakelijk van mond tot mond ging. Het is op dat moment, dat Saperstein be sloot de.Savoy" te verlaten en een reis in een oude bus door Amerika te gaan maken. Hij veranderde bij deze gelegenheid de naam. Ze wer den genoemd de Harlem Globe trotters. Harlem omdat ze zwart waren. Globetrotters omdat het in de bedoeling lag een wereldtoer te gaan maken. Uitgebreide reizen, gevolgd door vermoeiende wedstrijden waarby de Harlem Globetrotters tegen lo- cale teams uitkwamen, die nog steeds op de oude manier speelden, terwyl hun moderne techniek een nieuw tydperk opende voor bas ketball wedstrijden. Dit waren moeilyke jaren. tot op de dag, een TV-programma maker, to taal verbaasd van deze onbekende stijl, een uitgebreid programma over hen maakte. Binnen een paar weken, werden de Harlem Globetrotters wat ze nu zijn: de meest fantastische sportat- traktie in de wereld. Van revolutionair werd hun stijl klassiek en alle Amerikaanse prof- fesionele teams spelen zo gezegd, ,.a la Harlem". Nu zijn de Harlem Globetrotters meer dan basketballspelers. Bij hun toewijding en verbazende pre cisie maken ze ook nog een kome die en humor, waarby de bal uit eindelijk toch in de tegenstanders basket belang. Voor een normaal team, met uitzondering van de beste Amerikaanse professionele teams, zyn de Harlem Globetrot ters niet te verslaan. Na de sombere oorlogsjaren, wer den wedstrijden van de Harlem Globetrotters één van de meest ge prezen attrakties in de wereld ge- ..f noemd en hun serierecords zijn dan ook indrukwekkend: van de 12406 wedstrijden gespeeld sinds het be gin, verloren ze er maar ..343. Ze reisden drie maal rond de we reld, trokken 78.000 toeschouwers in West Berlijn in 1951 (het hoogste aantal voor een basketballweds trijd in de open lucht) en 31.000 in de „Superdome" in New Orleans twee jaar geleden. Ze speelden voor drie pauzes in het vatikaan. Paus Pius XII, Jean XXIII en Paulus VI, en in het Witte Huis. Ze werden voorgesteld aan tientallen natio nale leiders, maar hoofdzakelijk applgudiseerden 84 miljoen toe schouwers in 94 verschillende lan den gedurende hun 51-jarige car rière. De fans in Nederland kunnen dan ook dit jaar hun hart ophalen aan het meest uitgebreide tournee van de Harlem Globetrotters. pass op Carel Israël werd de laatste door zijn tegenstander in de rug ge duwd. de scheidsrechter kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen. De strafschop werd goed benut door Henk Veneklaas. Rust stand 2-1. In de tweede helft werd doorHolten vakkundig met S.O.S. 2 afgere kend. Klaas Broersma maakte koelbloedig aan alle illusies van de tegenstanders een einde, hij scoorde het derde en vierde doel punt, waarna SOS de eindstand op 4-2 bepaalde. Wederom heeft Hol ten 2 zich van de goede kant laten zien, helaas is de opmars naar de top een ietwat te laat begonnen, maar volgend seizoen zullen de jongens van trainer Mensink van meet af aan laten merken dat ze er zijn, dat is zeker. N.E.0. 5 - Holten 4 Een zenuwachtig Holten 4 sprong in de eerste helft nogal slordig met de vele kansen om. Gedoelpunt werd er in die speelhelft niet. Na de thee speelde Holten 4 een klasse partij. Aanval na aanval golfde af op het NEO doel. Uit een hoeks chop, door Wim Nijenhuis genomen knalde alle Klein Velderman raak Holten 4 drong hierna nog wel aan, doch gedoelpunt werd er niet meer. Zondag a.s. de grote klapper tegen Bonerbroek 2. Succes! Holten 5 - Holten 9 Holten 9 heeft de kans op een kam pioenschap volledig behouden, door afgelopen zondag een sterk spelend Haarle 5 in de tweede helft, volledig te overklasen. Na een kwartier spelen kreeg Holten een goede steun in de rug toen Dirk Oolbekkink schitterend scoorde. Na deze treffer kreeg Holten een aantal mogelijkheden om voorrust nog meer afstand te nemen, doch deze kansen werden niet benut. Reeds 10 minuten na de rust was de strijd in feite beslist toen Oolbek kink wederom doelpuntte. Toen Paul Wansink uit een vrije trap 3-0 scoorde was de weerstand van Haarle 5 gebroken en scoorde An ton van Beek nog 3 keer, voordat Haarle in de laatste minuut de eer redde. Holten 12 - G.F.C. 6 Holten 12 is in de tweede helft vol ledig ten onder gegaan in de strijd tegen G.F.C. Direct in het begin nam G.F.C. de leiding, toen uit een hoekschop onhoudbaar gescoord werd. Adrie Wansink was ook toen uuit het tweede Goorse doelpunt kansloos. Na die 0-2 achterstand kwam Holten 12 sterk opzetten wat Freek Bekkenens met een doel punt onderstreept. Direkt na de thee doelpuntte G.F.C. waarna Holten tot 2-3 terugkwam, door een eigen doelpunt van de Gorenaren. Toen Holten 12 daarna een straf schop miste, werd men zo ontmoe digd. dat G.F.C. zonder moeite naar 2-6 uitliep. Senioren: Bornerbroek 2-Holten 4, 10 00 uur. vertrek 8.45 uur. RKSV 3-Holten 6, 12.15 uur, vertrek 11.15 uur. Enter 3-Holten 8. 10.00 uur, vertrek 9.00 uur Holten 9-Twenthe 6, 10.30 uur. Holten 10-Haarle 10, 10.00 uur. De Zweef 9-Holten 11, 10.30 uur, vertrek 9.30 uur. Holten 12-Enter 6, 10.00 uur. Junioren: Holten Al-De Zweef Al, 3.45 uur. Nijverdal A2-Holten A2, 2.00 uur, vertrek 1.15 uur. Holten Bl-Voorwaarts BI, 2.00 uur. Ex celsior B3-Holten B2, 12.45 uur, vertrek 12.00 uur. Vesos Cl-Holten Cl, 2.30 uur, vertrek 1.45 uur. Hol ten C2-Enter Cl, 2.30 uur. Holten C3 en C4 zijn vrij. Pupillen: Omhoog Dl-Holten Dl, 13.00 uur, vertrek 12.45 uur. Holten D2-GFC Dl. 11 00 uur. Holten D3- SVVN D3, 9.30 uur. DES D2-Holten D4,11 00 uur, vertrek 10.15 uur. Sp. Rijssen El-Holten El, 10.00 uur, vertrek 9.30 uur. SVVN E2-Holten E2,10 45 uur, vertrek 9.30 uur. Hol ten E3-Haarle E3. 10.15 uur. SDOL E2-Holten E4, 10 00 uur, vertrek 9 15 uur. Holten Fl-De Zweef F2, 11.00 uur. Holten F2 is vrij.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9