Vaststelling Bestemmingsplan sportveldencomplex Larenseweg Schaakclub promoveert naar 1e klas Schaakbond Overijssel Competitie resultaten Voorverkoop zwemabonnementen FORT ■S&KW j T.T.V.-HOLTEN Ontstaan Plaatsbepaling. Verkleind Tri Overleg HOLTENS NIEUWSBLAD - 14 APRIL 1973 - PAG. 7 \JVi9Uft-ts </0VT&l\U 0(L£tNVfcv| HOCWttM£i.S> VUVL^ H0CK.EV UÏX.O ftOGWtY V>tUO maar de drie volgende wedstrijden lieten er geen twijfel over bestaan wat het sterkste team was en met ruim verschil werden deze sets ge wonnen. Doordat Wim ook in zijn laatste partij niet tot winst kon komen en Gerard en Nico ongesla gen bleven, werd de stand 7-3 in het voordeel van Holten. De komende wedstrijd tegen Twekkelerveld is erg belangrijk, aangezien Holten 1 dan kampioen kan worden! Het tweede team speelde uit tegen Blauw-wit in Almelo. Henk Hend riks trad als eerste aan en won de set zonder al te veel moeite in drie games (21-19, 10-21 en 16-21). De volgende- set ging na een span nende strijd op het nippertje verlo ren (21-17, 18-21 en 21-19). Ook bij zijn laatste wedstrijd moest hij on danks goed spel de zege aan zijn tegenstander laten (21-17, 21-18). Gerrit van Leeuwen verloor zijn eerste set, maar wist de volgende twee sets op overtuigende wijze in winst om te zetten (21-14, 21-14 en 21-19, 21-17). Ellen Helmer verloor de drie sets door nogal wisselvallig spel (16-21, 14-21; 24-22, 21-6; 23-21, 21-16). In het dubbelspel waren Ellen en Gerrit niet erg op dreef en zij verlo ren dan ook met 14-21 en 14-21. Eindstand Blauw-witrHolten2:7-3. Programma komende week: Hol ten A-Twekkelerveld: 15 april; Hol ten B-Trefhoek: 15 april; Holten 1-Twekkelerveld: 17 april; Holten 2-Gunia: 18 april; Holten 3-Vitesse 17 april. De wedstrijden worden gespeeld in de gymzaal aan de Haarstraat. Ook uw adres voor het bespannen van uw RACKET op^een spanmachine Hoewel de weersomstandigheden in het begin van deze week, met zelfs een flinke laag sneeuw in een groot deel van het land, nog niet doen denken aan een spoedig begin van het zwemseizoen, toch worden hiervoor in Holten al weer de nodige voorbereidingen getroffen. Dat geldt op dit moment met name voor de voorverkoop van seizoenabonnementen. V/ie wil profiteren van de voordelige voorverkoopprijzen, kan nog tot en met woensdag 19 april a.s. een aam/raag inzenden. Aanvraagformulieren zijn gratis op het gemee ntehuis verkrijgbaar. (Zie de advertentie in het Holtens Nieuwsblad van vorige week). Na 19 april kunnen geen aan vragen meer in behandeling worden genomen. Men moet dan wachten tot de opening van het zwembad op 29 april. Vanaf die datum kunnen abonnementen aan de kassa van het zwembad worden aangevraagd. In zijn vergadering van maandag, 17 april, zal de gemee nteraad zich buigen over de vaststelling van een bestem mingsplan voor een 2e Sportveldencomplex aan de La renseweg. Het gebied waarop het bestemmingsplan be trekking heeft, is, zoals bekend, gelegen ten westen van het bestemmingsplan „de Haar". In het noorden wordt het begrensd door agrarisch gebied ten westen van de Aal- tinksweg, in het westen door de onlangs in gebruik geno men provinciale weg S14, de Larensweg en de Aaltinks- weg vormen de zuidelijke en oostelijke begrenzing. Het ontwerp-plan heeft vanaf l maart 1978 gedurende een maand ter Inzage gelegen, gedurende welke termijn bezwaren konden worden ingebracht. Ér zijn geen be zwaren ingediend. In de krant van 10 maart jl. hebben reeds uitvoerig aandacht besteed aan de aanleg van dit tweede sportpark in Holten. In verband met de bevolkingsont wikkeling en de daaruit volgende behoefte aan uitbreiding van de sportvoorzieningen, is als facet van de structuurschets Holten (in 1976 vervangen door de Beleidsnota) een werknota sportbeoefening (buiten) opgesteld In deze facets tudie is aandacht besteed aan de volgende aspecten; Bodem en landschap in het dorp Holten, aan de bestaande sportaccommodatie en aan de behoeftebepaling en lo- catiemogeiykheden van de toe komstige sportvoorzieningen B(j de behoeftebepaling is vooral uitgegaan van het rapport van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten d.d. februari 1974, „De be hoefte aan voorzieningen tenbe- hoeve van het onderwijs in de li chamelijke opvoeding en voor de sportbeoefening in de gemeente Holten" De berekeningen in het V N G - rapport zijn gebaseerd op de taak stelling uit de ontwerp- structuurschets van mei 1972 Ten behoeve van de sportbeoefe ning buiten is, aan de hand van het desbetreffende V.N.G.-rapport, een prognose gemaakt van de ge wenste accommodaties voor een tweede sportpark De aanbevelin gen uit het rapport kunnen in het algemeen worden onderschreven, zij het, dat voor de voetbalsport de voorkeur wordt gegeven aan een aantal van 7 8 wedstrijdvelden inplaats van 6, zoals dit rapport aangeeft (verdeeld over beide sportparken) Aan de in het rapport voorgestelde maatregelen ten aanzien van de uitbreiding van het bestaande sportpark „Meermanskamp" om in de huidige behoefte te voorzien (hockeyvelden), is het volgende nadeel verbonden: grote afstand t.o.v. basisscholen, concentratie van de voetbalsport, terwijl juist, om een evenwichtige opbouw van de sportaccommoda ties voor het totale dorpsgebied te. bereiken, spreiding in deze tak van sport zou moeten worden bevor derd. Voor de situering van een tweede sportcomplex is een viertal mogelijkheden onderzocht, name lijk: a. gebied oostelijk van de Beusebe- rg; b. gebied ten westen van de Lie- zensteeg, c. gebied ten westen van de Aal- tinkweg; d gebied ten noorden van spoorlijn en rijksweg, tussen Oude Deven- terweg en Burg. van der Borch- s tra at. Bij de plaatsbepaling van deze mo gelijkheden is uitgaan van ccn goede bereikbaarheid, een even wichtige spreiding van de sport voorzieningen over het gehele dorp. de grondwaterstand, de bo dem en het milieu Van de vier aan gegeven mogelijkheden voor de si tuering is uiteindelijk één overge bleven welke de meeste voordelen bood. namelijk dat genoemd onder (gedeeltelijk). Mogelijkheden met betrekking tot de grondverwerving en resultaten van nader onderzoek omtrent het grondwater en het winnen van zand hebben er toe geleid, dat het plan enigszins is verkleind ten op zichte van de versie die is beoor deeld door de provinciale com missie gemeentelijke plannen )„klein Beraad"). Ten aanzien van de sportaccom modaties gelden de volgende uit gangspunten: voetbalsport: 1 hoofdvoetbalveld, 2 voetbalvel den, 1 oefenveld, -hockeysport: 3 I KLEDINGHUIS HOLTEN, IN T CENTRUM TELEFOON 1397 de ruilverkaveling Holten- Markelo. 3. de Eerstaanwezend Ingenieur der Genie te Zwolle. 4. het dagelijks bestuur van het Zuiveringsschap „West-Overijssel" te Zwolle. 5. het dagelijks bestuur van het wa terschap „De Schipbeek" te Mar- kelo. 6 de N V. Electriciteitsmij „IJssel- centrale" te Zwolle. 7. de inspecteur van de Volksge zondheid belast met het toezicht op het milieu te Zwolle De commissie van de ruimtelijke ordening (uit de raad) en de leden van het bestemminsplanforum kunnen zich met de gekozen loca tie en het ontwerp- bestemmingsplan verenigen, zo dat B. en W. de raad voorstellen het bestemmingsplan Sportvel dencomplex Larenseweg ongewij zigd vast te stellen. Het eerste team van de tafeltennis vereniging Holten moest uitkomen tegen een team van Homunculus in Enschede. Wim Gütlich speelde als eerste en na een zeer spannende game met tussenstanden 2-8, 11-9, 15-10 en 17-18 werd het toch nog 21-18 voor Wim. In de tweede game kwam Wim er echter niet aan te pas en de derde game ging op het nip pertje verloren met 20-22. Nico Valk en Gerard Overvelde hadden geen enkele moeite met hun tegenstan ders en wonnen met resp. 21-14, 21-9 en 21-14, 21-16 Ook het dub belspel leverde geen problemen op, (21-14 en 21-18). Het werd nog even spannend, want Wim verloor ook zijn ^weede set. Na wekenlange onzekerheid is het goede nieuws dan toch gekomen: promotie naar de le klasse van de schaakbond Overijssel!! De schaakclub had n.l. zijn promotie niet meer in eigen hand en moest lijdelijk toe zien wat de wedstrijd Vriezenveen-Hardenberg brengen zou. De als derde geplaatste Vriezenve- ners kwamen in deze wedstrijd één bordpunt tekort om Holten voorbij te streven. Zodoende heeft Holten 1 zich met één half bordpuntje ver schil als tweede weten te plaatsen In de 2e klasse promoveren n.l 2 clubs; na kampioen Almelo 3 gaat Holten 1 het nu proberen in de le klasse Het zal een ieder duidelijk zijn dat in deze klasse nog harder geknokt moet worden om zich te handhaven Dit alles heeft de schaakclub bereikt in het vijfde jaar van zijn bestaan, mede door de voortreffelijke aanwas van vooral jonge veelbelovende schakers. Door deze promotie, het vijfjarig bestaan van deze club en door het dit jaar behaalde team jeugdkam pioenschap van Overijssel geeft de schaakclub een receptie in de kan tine te Meermanskamp op zater dag 29 april a.s. van 19.00 tot 21.00 uur. Een ieder die de schaakclub hockeyvelden, 1 oefenhoek. De to tale oppervlakte van het sportvel- dencomplcx is ca. 9.5 ha (exclusief de ijsbaan). Ingevolge artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening is overleg gepleegd met: 1. de provinciale commissie voor gemeentelijke bestemmingsplan nen. 2 de plaatselijke commissie voor INTERNE COMPETITIE In de interne competitie wordt de stryd nog onverminderd voort om de verschillende titels en de daarbij behorende bekers. Tot nu toe heeft J W. Middelink zich met een half puntje verschil weten te handha ven als eerste over zijn naaste ri vaal v.d. Knaap. Erik Gervedink Nijhuis. tot maandagavond 3e op de ranglijst, kon in de belangrijke wedstrijd tegen D v.d. Knaap deze niet verslaan en moest dus meer terrein prijsgeven. In de 2e groep gaat Ton van Oyen met 36 punten nog steeds aan kop, maar met nog vijf wedstrijden te gaan kan dit nog interessant worden, daar zes spe- ,lers nog tot de kanshebbers beho- Het eerste schaakteam van de SV Holten dat promoveert naar de le klasse van de Twentse Schaak bond. een goed hart toedraagd kan op die avond zich verstaan met de jubile rende club. Misschien zou dit ook het goede moment zijn voor diege nen, die altijd geaarzeld hebben om lid te worden zich op te geven. Het is alleen mogelijk prestaties te le veren als de club voldoende leden heeft, waaruit weer een sterk team geformeerd kan worden. ren. Hier zijn dan de uitslagen van afgelopenmaandag. Groep 1: H. van Beek-B. van Beek 0-1, J W. Middelink-J. E. Scheper man 1-0; W G. Blits-J. v. Dalen jr 0-1 T v Undenberg-W A Klaas- sen 1-0; E. J. Gervedink Nijhuis-D. A v.d. Knaap 0-1; B. v. Beek-B. Beyer 1-0. Groep 2: G. R Klaassen-E C. E. Klaassen 1-0; J C. Roele-Wim Rietman 1-0; *A M. Klaassen-W. van Oyen 10

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7