Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhove in Holten Kampioen SUBSIDIE RIETEN DAKEN Verdaging vaststelling Bestemmingsplannen Kom Holten Slechte toestand Holtens enige molen OFFICIËLE PUBLICATIE Verloren en gevonden Verkiezing van de leden van de gemeenteraad STEMMEN BIJ VOLMACHT BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD Nummering van de lijsten van kandidaten Vergadering sportcommissie Verkiezing van de leden van de gemeenteraad STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 14 april 1978 30e Jaargang - no. If Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv v hoofdred./secr. W Beljers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red medewerker D J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertlentles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 0549O-16666 SAbonnementsprijs f 10.— per half jaar, f 20.— per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Gevonden: zwart etui met diverse sleutels, bruine portefeuille, sjaal, bankbiljet, 10 sleutels, gymschoen, spijkerjack, goudkleurige halsket tinkje. Verloren: groen etui met schrijfbe nodigdheden, bruin-beige porte- monnaie met plm. f50,-, blauw spijkeijack. portemonnaie inh. f37,-, goudkleurig kettinkje met bedel. Op de j.l. zondag te Hilversum ge houden kampioenschapsclub- match werd temidden van 32 teven de kampioensprijs behaald door de Groenendalerteef „First Lady van Flowerhofdie daarmede de defi nitieve Kampioenstitel verwierf. Op 1 oktober 1977 behaalde deze nog jonge teef op de, onder auspi ciën van de kynologenclub Deven ter en omstreken, gehouden exa mens te Bathmen, met het hoogste aantal punten, het door de Konin klijke Nederlandse kennelclub .Cynophilia" uitgereikte diploma voor Gedrag en gehoorzaamheid. Voorwaar een gelukkige combina tie van voortreffelijke eigenschp- pen. Deze teef is, evenals de vader- hond die ook de definitieve kam pioenstitel draagt, eigendom van de familie A.C. van Rossum te Hol ten 1. De burgemeester van Holten brengt ingevolge artikel K 8 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om by de a.s. verkiezingen van de leden van de gemeenteraad by volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet, uiteriyk 14 dagen vóór de dag der stemming door de kiezer worden ingediend by de burgemeester der gemeente, in welker kiezersregister hy op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Het verzoek om by volmacht te stemmen wordt niet ingewilligd wan neer de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zyn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zyn opgenomen in een kiezersregister. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwyzlngen als gemachtigde aan nemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 7. De kiezer kan na ontvangst van zyn oproeplngskaart t.e.m. de dag der stemming zelf een andere kiezer'die in hetzelfde stemdistrict staat inge schreven machtigen voor hem te stemmen door overdraging van zyn oproepingskaart aan die kiezer. 8. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie vertrekt. Holten, 14 april 1978 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar Het dagelijks bestuur onzer gemeente stelt aan de ge meenteraad voor een rege ling te treffen waarbij subsi die wordt verleend in de kosten van herstel en/of vernieuwing van rieten da ken van boerderijen. Het gaat daarbij om het behoud van het aanzien van het landschap, waarin rieten daken een belangrijk ele ment vormen. Het gemee ntebestuur is namelijk van mening dat voorkomen moet worden, dat rieten da ken vervangen worden door een ontsiering van het land schap. De regeling zal niet van toepassing zijn op tot woning verbouwde boer derijen en andere burger woningen met een rieten dakbedekking. Dat is een wel heel vreemde redenering. Zouden tot wo ning verbouwde boerderijen en andere burgerwoningen niet een ontsiering van het landschap vormen, indien de eigenaren, door de hoge kosten gedwongen, zich ge noodzaakt zouden zien tot een goedkopere dakbedek king over te gaan. Men denke maar eens aan de met riet gedekte burgerwonin gen aan de voet van de Hol- terberg. Of zou hier in de ogen van het gemeentebestuur een andere maatstaf gelden en is hier bijvoorbeeld de (oge nschijnlijke) welstand van de betrokken eigenaren de toetssteen van zijn beleid. De totstandkoming van de beoogde regeling zal in veler ogen een ernstige discrimi natie vormen van de eigena ren van laatstgenoemde woningen (w.b.). Prinses Margriet en haar echtgenoot mr. Pieter van Vollenhoven, die de vorige week donderdag op z.g. werkbezoek in Overijssel waren, bezochten in Holten het Medisch Centrum van de Hol ter huisartsen J. H. A. bruins, W.R. van Couwelaar cn J.F. Sijtsema. Kort na half tien arriveerden de hoge gasten bij het centrum Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur aan de Keizersweg waar zij werden welkom geheten door de commissaris der koningin in Overijssel Mr. J.L.M. Niers en burgemee ster mr. W.H. Enklaar. De zevenjarige Nynke Bruins, een dochtertje van dokter Bruins, mocht prinses Mar griet een prachtig boeket aanbieden en dat was voor Nynke een geweldige bele venis. Tijdens een „koffie-kwartiertje" in de ontvangkamer hield de heer W.R. van Couwelaar een korte in leiding over het functioneren van het medisch centrum. Hierna maakten de hoge gasten een rond gang door het gebouw en werden o.a. de apotheek en de onderzoek- kamers bekeken. De prinses en haar echtgenoot waren vol lof over het moderne centrum en lieten zich door het stellen van vragen uit voerig door de drie artsen informe ren over de werkwijze en ervarin gen sinds de opening in het najaar van '77. Nadat Margriet en Pieter met een handdruk van de doktoren en hun assistentes afscheid hadden genomen werden zij uitgeleide ge daan door burgemeester mr. W.H. Enklaar. De koninklijke auto met prinses Margriet, Mr. Pieter van Vollenhoven en de commissaris der koningin mr. Niers reed hierna over de Holterberg naar Nijverdal waar een bezoek werd gebracht aan de studio van de Overijsselse Zieke nomroep. Tegen het bestemmingsplan „Kom Holten" dat van 19 december tot 19 januari ter visie heeft gelegen zyn 11 bezwaarschriften inge diend en tegen het plan „Holten Kom Noord", dat van 12 januari tot 12 februari jl. ter visie lag, zijn 9 bezwaarschriften ingebracht. Aangezien de behandeling van de bezwaarschriften, (advisering, overleg met indieners en behandeling in de commissie voor ruimte- lyke ordening) niet voor 19 april resp 12 mei a.s. zal zijn afgegrond stellen b. en w de raad voor de beslissing omtrent de vaststelling van beide bestemmingsplannen met ingang van genoemde data voor ten hoogste 3 maanden te verdagen. De raad kan dit éénmaal voor ten hoogste 3 maanden doen. De heer H J Westerik, fractievoorzitter van het C.D.A. heeft namens zyn fractie aan burgemeester en wethouders de volgende vragen gesteld: In het schryven van 11 februari j.l. heeft de C.D.A.-fractie Uw Col lege willen verzoeken na te gaan in hoeverre het mogelyk is de straatverlichting langs de Valkenweg door te trekken tot aan de Fazantenweg. In de algemene beschouwing van de C.D.A..-fractie is aandacht gevraagd voor de straatverlichting op plaatsen waar deze naar onze mening verbetering behoeft Gaarne zien wy een rapport tegemoet omtrent straatverlichting in zyn totaliteit met daarby byzondere aandacht voor die plaatsen waar de verlichting gebrekkig is. 4. De kiezer kan na ontvangst van zyn oproepingskaart door in persoon ter secretarie van deze gemeente te verschy nen, tot uiteriyk 26 mei 1978 onder overlegging van zyn oproepingskaart, deze kaart doen omzetten in een kiezerslegitimatiekaart, waarmede hy in een stembureau van zyn keuze kan stemmen. 5. De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart kan zich, ter uitoefening van zyn kiesrecht, aanmelden in een stembureau van zijn keuze. Holten, 14 april 1978 De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Holten maakt bekend dat op don derdag 20 april a.s. te 11.30 uur, in een openbare zitting in het gemee ntehuis, de nummering van de in geleverde lijsten van kandidaten voor de op 31 mei 1978 te houden stemming ter verkiezing van de le den van de gemeenteraad zal plaatshebben. Holten, 14 april 1978 De voorzitter voornoemd, W. H. Enklaar De voorzitter van de Sportcommis sie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommis sie zal worden gehouden ten ge meentehuize op maandag 24 april 1978 te 19.30 uur. De voorzitter voornoemd, H. RUSTEBIEL Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met activiteiten van de Hol- tense Ponyclub „De Bergruiters" op onderstaande data de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen gelden: a. Op 29 april 1978 geldt voor de Kerkhofsweg vanaf de Stations straat tot aan de Spoorstraat voor beide zijden van de weg een par keerverbod en voor de Stations straat voor beide zijden gedeelte lijk een stopverbod; b. Op 4 mei 1978 is de Broensweg vanaf de Schreursweg tot aan de Rijssenseweg in beide richtingen gesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers en geldt voor de Lan- duwerweg tussen de Velddijk en de Rijssenseweg een parkeerverbod voor beide zijden van de weg. Holten, 14 april 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Geboren: Marjon Hester dv A B Jansen en G Schottink. Ondertrouwd: SJ Huisman 29 jr en L J B Bezema26jr; J G Jansen 27 jr Deventer en H Krekel 21 jr. Gehuwd: G Kolkman 27 jr en M Bo- link 22 jr. Overleden: G Manenschyn 86 jr; T Wegstapel-Reylink 89 jr; J H ter Brake-Achterkamp 50 jr (overl. te Deventer). 1. De burgemeester van Holten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan een kiezer op zyn schrifteiyk of mondeling verzoek kan worden toegestaan aan de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeente raad op 31 mei 1978 deel te nemen in een stembureau naar zyn keuze. 2. Deze mogelijkheid bestaat niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan by volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze bevoegheid gebruik wil maken, dient daarvan na de dag der kandidaatstelling, doch uiteriyk op de veertiende dag voor die der stemming (dus uiteriyk op 17 mei 1978), schrifteiyk door middel van een formulier, dat ter secreatarie van elke gemeente kosteloos verkrijg baar is, mededeling te doen aan de burgemeester van de gemeente, waar hy op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Hy geeft daarbij op: A. zyn naam en voornamen of voorletters; B. de datum en het jaar van zzyn geboorte; C. de gemeente, waar hy op de dag der kandidaatstelling in het kiezersre gister is opgenomen, alsmede zyn adres aldaar op de dag der kandidaat stelling; D. de gemeente en het adres waar hy de verklaring, dat hy bevoegd is in een stembureau naar zijn keuze te stemmen (kiezerslegitimatiekaart), wenst te ontvangen. De koninklijke gasten werden bij hun vertrek uitgeleid door burge meester Enklaar.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1