Twents spektakel op 5 mei in Evenementenhal Heel Twente lacht zich rot in Sorne de kaarten te kem Waar zijn Dijenkletser Pyyr Twents Ook muziek Onder het motto Heel Twente lacht zich rot wordt op vrijdagavond 5 mei in de Evenementenhal in Borne een Twents spektakel gehouden dat zijn weerga nauwelijks kent. Een hele avond pure, onvervalste Twentse humor en blaaskapellenmuziek met als klap op de vuurpijl een optreden van de welhaast legendarische Limburgse buutreedner Pierre Cnoops. Iedereen die wel eens de Wierdense of een van de vele andere Twentse revues heeft gezien weet bij voorbaat dat deze avond van de vijfde mei in de Evenementenhal bij voorbaat garant staat voor enkele bruisende, niet te missen uren. hoofdrol vervuld in de Rijssense Re vue. Moeiteloos, alsof het geen geld kost, krijgen ze een zaal plat. Met plat uiteraard. De Wilgrado's zorgen er ook voor dat deze unieke avond van de vijfde mei in de Evenementenhal in Borne loopt als Graads een trein. Van de eerste tot de laatste minuut. Zij vermaken u tussen de be- oet Iien&eI De Wilgrado's De organisatie van deze eenmalige attr actie is in handen van de piepjonge sup portersvereniging „Hart voor Her acles". De organisatoren onder aanvoe ring van de mede-oprichter van de sup portersclub, Harrie van den Heuvel, hebben ervaren dat de naam Heracles nog weinig van zijn magische glans van weleer heeft verloren. Er was nauwelijks overredingskracht nodig om de Twentse artiesten „in de moodersproake" en Pierre Cnoops te bewegen mee te werken aan deze Tw entse revue-avond. Mans en Graads oet Hèngel - wèl kent ze nig? -, de Wilgrado's oet Goor, de Möln- bloazers oet Fleringen en Pierre Cnoops oet het Limburgse Maasbracht zegden direct hun medewerking toe. Niet alleen omdat ze eigenlijk bij voor baat verzekerd zijn van stampvolle za len maar ook omdat hun blijmoedige harten het Almelose Heracles een plaats naast FC Twente gunnen. Zonder uitzondering nemen zij op vijf mei genoegen met een vergoeding, die behoorlijk beneden hun normale tarief ligt. „Geld alleen maakt nig gelukkig. De leu loat'n lach'n, doarveur kóm wie", aldus de duidelijke taal van Mans (H. Harmsen) en Graads (H. Hendriks) oet Hèngel. Mans en Graads weten, evenals de olijke Limburger Pierre Cnoops. waarover ze praten. Al vele jaren staan ze aan de top •van amusement, waarvoor radio en te levisie hun neus ophalen. Alleen om Pierre Cnoops konden de televisiema kers niet heen, omdat hij zeker in de carnavalsperiode een in het hele land veel gevraagde dijenkletser is. Velen zullen zich Pierre Cnoops dan ook ongetwijfeld van een glanzend maar al tijd te kort optreden voor de „kiekkast" herinneren. Met de regelmaat van een goed geolied repeteergeweer slingert hij de grappen en grollen de zaal in. Tijd voor een goudgele versnapering is er nauwelijks wanneer Cnoops eenmaal op dreef is. Hij boeit van de eerste tot de laatste minuut met zijn typische, don kerbruine stemgeluid waarmee de zuid elijke blijmoedigheid treffend wordt ge karakteriseerd. Alleen in de „sproake" verschilt Pierre Cnoops met zijri makkers in het vak: Mans en Graads en de Wilgrado's uit Goor. Cnoops bedient zich van het Ne derlands met een warm zuidelijk accent, de .jóngs" oet Hèngel en Goor daaren tegen maken een meesterlijk gebruik van het plat zoals dat dagelijks overal in Twente, in de stad en op het platteland, door pure Twentenaren wordt gespro ken. Evenals Mans en Graads kunnen de Wilgrado's bogen op een rijke ervaring. Niet voor niets hebben ze vele jaren de De Evenementenhal in Borne biedt weliswaar plaats aan zeker 2.000 Twentenaren, maar toch is het verstandig tijdig kaarten voor dit bruisende feest van de lach op vrijdag vijf mei te reserveren. Wacht niet tot het laatste moment, want de belangstelling voor een avond met Twentse humor en gezellige muziek is overweldigend. V/ie ooit een kaartje voor een Wierdense Revue probeerde te bemachtigen kan hierover meepraten. Welnu kaarten voor Twente lacht zich rot zijn verkrijgbaar bij de kantoren van het Dagblad van het Oosten en bij de VVV-kantoren in alle Twentse plaatsen, Het aantal kaarten dat men mag kopen is onbeperkt, zodat ook buurtverenigingen," kaartclubjes etc. alle kans hebben. De kosten per kaart voor deze Twentse avond bij uitstek be dragen f. 7.50. Wie mocht denken dat het deze ont spannen, gemoedelijke avond alleen bij humoristisch gepraat zal blijven slaat de plank goed mis. De Mölnbloazers uit Fleringen zullen ervoor zorgen dat de helaas ondergewaarde blaaskapellen muziek juist die bijdrage levert die een revue-avond tot een compleet en onver getelijk spektakel maakt. De Mölnbloazers is niet zomaar een or kest dat Tiroler muziek maakt. De mu zikanten uit Fleringen hebben de ken ners van deze muziek enkele dagen ge leden versteld doen staan van" hun kun nen bij de oostelijke kampioenschappen die in Almelo werden gehouden. Een eerste prijs in de hoogste klassers viel „de bloazers" ten deel. Het dui zendkoppige publiek - een bewijs dat er in Twente wel grote belangstelling is voor deze vooral gezellige muziek - kon het daar helemaal mee eens zijn. Kortom, wie zich eens een avond goed wil amuseren moet dit complete spek takel in de Bornse Evenementenhal niet verzuimen. Ook een uitstekende gele- drijven door, zij komen uiteraard ook zelf voor een sprankelend optreden op de bühne. genheid voor diegenen, die al jaren te laat zijn om een kaartje voor een optre den van de Wierdense Revue te be machtigen. Heel Twente lacht zich rot, het lijkt be paald niet teveel gezegd. En ook voor deze ongetwijfeld feestelijke avond op vijf mei geldt: hoe meer zielen hoe meer vreugde. Reden waarom de supporter svereniging Hart voor Heracles de voor dit doel uitstekend geschikte Bornse Evenementenhal heeft afgehuurd. Wat een geweldige happening moet het zijn om met 2000 Twentenaren een avond de zorgen van alledag te vergeten en te luisteren naar artiesten zonder kapsones maar met een dosis verstaan bare en begrijpelijke humor die zijn weerga nauwelijks kent. Heel Twente zal zich rot lachen, maar dan wel zodanig dat er naderhand geen dokter aan te pas hoeft te komen. Aan lachen is nog niemand dood gegaan. Je houdt er hoogstens pijnlijke buikspie ren van over. Aarzel niet direct kaarten te reserveren, want noch de Wierdense revue, noch deze avond van vijf mei in de Bornse Evenementenhal mag u mis sen. De Mölnbloazers oet Fleringen

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13