PECH VELDE BLAUW WIT TTV „HOLTEN" HOCKEY-HOEK Resultaten Blauw Wit- jeugd Programma Blauw Wit Programma SV „Holten" TENNISSEIZOEN START OP 9 APRIL PAAST0ERN00I SPORTCLUB RIJSSEN Mintonette volleybal recreanten toernooi Uitslagen en standen SB0 Geslaagde medewerkers avond „Blauw Wit' Holten speelt IJsselboys in uit tegen Wijfie wm mm mm Schietwedstrijd W:&mm 'mm mmi mm-m HOLTENS NIEUWSBLAD - 31 MAART 1978 - PAG. 7 fé&W&Êè Werd vorige week fortuinlijk beide punten in de wacht gesleept, j.l. zaterdag waren in de wedstrijd tegen Sp. Daarle de rollen omgedraaid en was het Blauw Wit dat aanspraak op de punten kon maken vanwege het grote overwicht gedurende de hele wedstrijd, doch Sp. Daarle zag kans door twee snelle counters vlak voor het einde de zege naar zich toe te trekken waardoor Blauw Wit geen "loon naar werken kreeg. Op een redelijk bespeelbaar veld begon Blauw Wit vanaf het begin- slgnaal van scheidsrechter Tim merman uit Nijverdal direct aan de aanval, waardoor Richard Bel- dman binnen 5 min. al 2 harde schoten net naast zag gaan. Blauw Wit rook meteen al kansen en bleef goed doorgaan. Een vrije schop net buiten het zestienmeter gebied werd door Wim Klein Nagelvoort •rakelings naast geschoten. Naplm een kwartier werd het veld steeds slechter bespeelbaar door een re genbui, hetgeen het spelpeil tot een lage waarde deed dalen. Daarle kreeg hierdoor meer gelegenheid onder de druk uit te komen en tot1 enkele gevaarlijke uitvallen te ko men, doch doelman Bert Trompet ter stond steeds op de goede plaats. Gerust werd er met de stand 0-0. Na rust weer een hard werkend Blauw Wit. doch de voorwaartsen spron gen veel te slordig met hun kansen om en konden elkaar ook niet vin den. Er werd veel te solistisch ge speeld waardoor Daarle zich mak kelijk kon handhaven. Toch hing een Blauw Wit-doelpunt in de lucht toen eerst H. Aanstoot een vrije schop rakelings naast schoot en Wilco Dikkers even later alleen voor de Daarle-doelman verscheen en tegen hem opknalde Na ca. 30 min. was het plotseling Daarle dat op 0-1 kwam door een snelle uitval van hun rechtsbuiten die in eerste instantie nog door doelman Trompetter werd ge weerd, doch hierna door de goed meegekomen Schutteman met een strak en hard schot in de linker be nedenhoek werd afgerond. Een voorsprong tegen de verhouding in. Blauw Wit werd wakker geschud en begon onmiddellijk met een nieuw offensief waardoor een minuut la ter Richard Beldman de gelegen heid kreeg de stand gelijk te trek ken, doch zijn harde schuiver ging via de paal naast. Plm. 10 min. voor tijd werd een teruggekomen bal uit het doelgebied met een vlammend schot vanaf 20 meter door Henk Bo- link in de touwen gejaagd en scheidsrechter Timmerman wees naar de middenstip. Hierop protes teerden de Daarle-spelers fel van- weg een buitenspelpositie van Ep Beldman, die echter op dat mo ment achter de doellijn stond. De scheidsrechter raadpleegde de grensrechter en keurde het doel punt af tot grote verbazing van de gehele Blauw Wit-aanhang. Blauw RKSV Al - Blauw wit A 1 Op het moeilijk bespeelbare veld moest BI. Wit aantreden tegen R.K.S V. BI. Wit probeerde vanaf het begin een voorsprong te forceren doch van de vele kansen die zich voorde den werd er niet één benut. Het veldspel was uitstekend, er werd goed gewerkt en goed geplaatst. Rust stand 0-0. Na rust zou Blauw Wit de zaken nog energieker aanpakken en men was gewaarschuwd voor het counter voetbal van R.K.S V. Bij een van deze counters werd de gladde bal door een BI. Witspeler in eigen doel gewerkt. BI. Wit bleef heersen doch kansen voor open doel werden zelfs nog gemist. Toch kwam BI. Wit op 1-1 door een schot vanaf de rech tervleugel. De acties die BI. Wit on dernam waren te solistisch en had den dan ook geen resultaat. Er werd onvoldoende geschoten op het doel en de combinaties werden te ver doorgevoerd. Toen 3 min voor tijd de Blauw Wit buitenspel val niet goed sloot, betekende dat 2-1 voor R.K.S.V. De duidelijk betere ploeg had geen loon naar werken gekregen door het om zeep helpen van talrijke kansen. Blauw Wit f 2 - Vesos F 4 Blauw Wit F2 dat tegen Vesos F4 moest spelen kreeg te maken met een ploeg die met een^peler minder binnen de ïynen kwam. Het Blauw Wit overwicht werd dan ook in de doelpuntenregen duidelijk want Jaco den Uyl, Herwin MeUertnk, Peter Dorresteyn en Henk Potman waren samen goed voor 9 goals. Een forse winstOa zo door F2. Wit was hierdoor geprikkeld en zelfs stopper Gerrit Paalman ging zich met de aanval bemoeien Alles of niets was zijn leus. Dat hierdoor de verdediging verzwakt werd be hoeft geen betoog. G. Koopman, die z'n draai niet kon vinden, werd nog vervangen door Gerrit Stam, waardoor een omzetting in het elf tal volgde, doch ook dit mocht niet baten. Blauw Wit bleef komen en hierdoor kreeg Daarle in de laatste minuut nog door eèn snelle uitval de gelegenheid te scoren. Het was Gerrit Bosch die Bert Trompetter verschalkte (0-2). De strijd was ge streden en Blauw Wit had onver diend verloren De opstelling was: Bert Trompets ter, Ep Beldman, Gerrit Paalman, Henk Bolink, Meindert Koopman, Wilco Dikkers, Jan Verveda, Ri chard Beldman, Hank Aanstoot, Wim Klein Nagelvoort. Gerard Koopman (Gerrit Stam). Schutters van de Schietverenigin gen „L.S.V.N." uit Nijverdal en „De Eendracht" te Holten hebben in de jaarlijkse wedstrijd in zaal „Vos man" de volgende resultaten be haald: Lff De z.v.v. Blauw Wit '66 organi seerde de jaarlijkse feestavond voor hen die al dan niet de vereni ging belangeloos ten dienste staan. Deze groep mensen is onontbeer lijk om een vereniging behoorlijk te laten draaien. Dikkie Down kege lcentrum stond geheel ter beschik king van een honderdtal enthou siaste, al dan niet de kegelsport machtige medewerkers van Blauw Wit. Gezien de geanimeerde stem ming. mede als gevolg van een glaasje geestrijk vocht, kan een dergelijke avond zich in prolonga tie verheugen. Aan het eind van de avond werden de beste 10 kegelaars(sters) met een te consumeren prijs verrast, terwijl bovendien de nrs. 1, in het bezit kwamen van het orginele Blauw Wit vaantje. Senioren: N E.0.3 - Holten 2 a. 10.00 u., v. 9.00 Korps luchtgeweer: 1. „L.S.V.N." 996 punten, 2. „De Eendracht" 969 punten. Hoogste geweerschutters: 1. H Scholten 248 p. en F. Brinkhuis 245 p. beide van „L.S.V.N." wCpsSgf mmmz ISSÉM Korps pistool: 1. „De Eendracht" 982 p.. 2. „L.S.V.N." 717 p. Hoogste pistoolschutters: 1. G.A. Haverslag 247 p. en 2. H. Paalman 243 p. beide van „De Eendracht". MEISJES VAN SV „Bato" slaag den voor "Assistencursusl" Vijf meisjess, t.w. van links naar rechts: Ineke Tuitert, Wilma ten Beest, Monigue Eiling, Fenna Lin deboom en Hedy Rederer(inzet) zijn jl. 18 maart te Hengelo met goed gevolg geslaagd voor Assis- tencursus 1. Deze cursus houdt in dat de meisjes de hoofdleider mo gen assisteren tijdens de gymles sen. Het Bestuur was aanwezig om de meisjes een bloemenhulde te bren gen. Blauw Wit 1 - Markvogels 12.30 uur. Sparta 6 - Blauw Wit 2 4.00-u. v. 2.30 u. S.C Rijssen 6 - Blauw Wit 3 2.00 u. v. 1.15 u Blauw Wit 4 - S.C. Rijssen 5 2.30 u Blauw Wit 5 - Eversberg 4 2.00 u. Enter V. 10 - Blauw Wit 6 3.15 u. v. 2.30 u. Junioren: Omhoog Al - Blauw Wit Al 3.00 vertrek 2.30 Holten C2 - Blauw Wit Cl 1.00 Blauw Wit C2 - Holten C4 1.00 Blauw Wit is vrij. Pupillen: Zaterdag 1 april 1978: Blauw Wit Dl - Excel D2 11.00 uur Excel. D5 - Blauw Wit D2 10.00 uur v. 9.30 uur. Blauw WIT El - Haarle E2 10.15 uur De Zweef F1 - Blauw Wit F1 9.30 uur, v. 8.45 uur Blauw Wit F2 - Vesos F3 9.30 uur Woensdag 5 april: GFC E2 - Blauw Wit E2 18.30 u. v. 18.00 u. Holten 3 - W.V.V. 3 a.: 10.00 u. Holten 4 - Tilligte 2 a.: 10.00 u. T.V.O. 2 - Holten 5 a.: 10.00 u„ v. 8.45 u. Holten 6 - Twenthe 3 a 10.00 u„ S.D.O.L. 3 - Holten 7 a.: 12.15 u„ v. 11.15 u. Holten 8 - Holten 10 a.: 10.00 u. Enter7 - Holten 9 a.10.00u„ v.: 9.00 u. Holten II - Haarle 9 a.: 10.30 u. Nijverdal 5 - Holten 12 a.: 10.00 u„ v.: 9.00 u. Let op: Denk aan de zomertijd!!! JUNIOREN: Holten A1 - Voorwaarts Al 3.45 uur. Holten BI - DETO BI 2.00 uur. Excelsior B4 - Holten B2 12.30 uur., v. 11.45 uur Enter Vooruit Cl - Holten Cl 11.00 uur, v. 10.15 uur. Holten C2 - Blauw Wit C1 1.00 uur. Holten C3 - Kosc C2 2.30 uur. Blauw Wit C2 - Holten C4 1.00 uur. PUPILLEN Haarle Dl - Holten Dl 11.00 uur vertrek 10.15 uur. Holten D2 - SP Rijssen Dl 9.30 uur. Holten D3 - Omhoog D3 11.00 uur. SP Rijssen D2 - Holten D4 10.00 uur vertrek 9.30 uur. Holten El - SWN El 10.15 uur. Holten E2 - Markvogels El 11.00 uur. Enter E3 - Holten E3 10.00 uur vert- rek 9.15 uur. Holten E4 - Excelsior E4 10 15 uur. SOS F2 - Holten F1 11.00 uur vert rek 10.15 uur Holten F2 - VESOS F4 9:30 uur Na de rustige Paasdagen wordt zondag de competitiedraad weer opgenomen en moeten de Rood zwarten de strijd aanbinden tegen IJsselboys in Wijhe. De thuisclub is nog niet geheel be vrijd van degradatiezorgen, zodat de koploper op een stevige ontvan gst kan rekenen, want de strijd om de onderste plaats is even span nend als die om de bovenste. Bovendien ontmoeten de beide runners-up Union en Schalkhaar elkaar zondag in den Hulst, zodat het voor Holten een zeer spannend week-end kan worden. Destijds verloor IJsselboys in Holten met 1 - 0, maar de ploeg uit Wijhe gaf blijk dat zij tot behoorlijk spel in staat is, zodat de Holtenaren alle registers zullen moeten opentrekken om als overwinnaar uit de bus te komen. Zij, die deze voor Holten bijzonder belangrijke ontmoeting willen gaan bezoeken, dienen er rekening mee te houden dat de aanvangstijd is vastgesteld op twee uur. De suppportersvereniging zal ook nu weer eens extra bus laten rijden, om de Holten elf weer met veel en thousiasme te ondersteunen. Het vertrek van de bus is om kwart voor één vanaf "Meermanskamp".. Op zondag 9 april opent tennisclub Holten het seizoen met een groots toernooi voor alle seniorleden. Aansluitend is er vanaf ongeveer 16.00 uur een drankje voor de clu bleden ter inluiding van een ten- nisseizoen, waarin weer veel akti- viteiten op het programma staan! Eigenlijk is de term 'opening van het seizoen' niet juist. Als Je langs de tennisbanen rijdt valt al weken te bespeuren dat het tennissen reeds lang is begonnen en voor sommigen in de tenniswereld is een winterstop zelfs een onbekend be grip. In de weekends zijn regelma tig alle (nu nog 4) banen bezet en ook op door-de-weekse-dagen wor den al weer vele uurtjes op de baan doorgebracht. De uitbreiding met een vijfde baan wordt met span ning tegemoet gezien! T.C. Holten zal dit jaar met nog meer teams aan de zaterdag- en zondagkompetitie deelnemen. Binnenkort zal er een voorbe schouwing in dit blad verschijnen. De verwachtingen voor de deel name aan het openingstoemooi zijn terecht hoog gespannen. De Tennisclub (met bijna 300 seniorle den en een kleine 200 juniores) be vindt zich nog steeds in een periode van vrij sterke groei, reden waarom het bestuur haar aandacht voor een belangrijk deel konsentreert op het zoeken van mogelijkheden om de tennisakkommodatie op een verantwoorde wijze uit te breiden. Op 25 maart werd voor de Holtense hockeyjeugd een paaseierentoer- nooi gehouden. De weersvooruit zichten voorspelden niet veel goeds, maar ondanks het enkele buitje aan het begin van de och tend mocht dat de pret niet druk ken. Er werd in twee poules ge speeld t.w. één voor de oudere jeugd waarin dakhazen met schar- relkippen stoeiden en paaslamme- ren het tegen lege doppen moesten opnemen. De andere poule, voor de jongere jeugd, bestond uit teams met namen als doppen, kapjes, dooiers, kuikens en hazen. Naast de onderlinge wedstrijden ging het hier ook om behendigheldsproe- ven. zoals 55 m hardlopen en 55 m. baldrjjven. Het geheel duurde tot ongeveer 2 uur, waarna de uitslag bekend werd gemaakt. BIJ de ou dere jeugd bleken de lege doppen toch niet zo leeg te zijn; zij werden eerste, gevolgd door de paaslam- meren, dakhazen én als laatste die arme scharreltjes. Eerste bij de1 Jongere Jeugd werden de kapjes. gevolgd door de dooiers, kuikens en doppen. De hazen hadden zeker het hazepad gekozen want zij ein digden op de laatste plaats. Alle kinderen mochten een prijs grabbe len en gingen daarna moegestre den naar huis. Programma 1 en 2 april Meisjes: Bully A2 - Holten A aan vang 13.30 uur. DKSD1 - Holten Dl aanvang 12.30 uur. Jongens: Holten BI - Almelo B3 aanvang 12.00 uur. Salland D2 - Holten Dl aanvang 10.30 uur. Heren: Holten 1-Lochem 14.30 uur; Holten A- P W A 11.00 uur, Holten B - Hengelo B 12.30 uur. Een Holtens selectie-elftal speelt op 1 april de returnwedstrijd in Al melo, aanvang 14.00 uur. De spelers worden of zijn al benaderd. Trainingsschema: Jongens D - 9 15- 10 00 uur, Jongens B - 10.00- 10.45 uur, Meisjes A 10.45 - 11.30 uur. De heren trainen om 14.00 uur. Een onder barre weersomstandig heden gespeeld toernooi waaraan Holten met 3 elftallen deelnam. Het D3 elftal was ingedeeld bij SWN Dl, Excelsior Dl en La Première Dl. De eerste wedstrijd tegen SWN was dan ook geen party voor de Nijverdallers. Met 3-0 verloor Holten deze wedstryd. De tweede wedstryd tegen Excelsior werd maar met 2-0 verloren. Geen slecht resultaat. Trentelman was intus sen al uitgeleend aan D4 dat met blessures te kampen had. De derde Blauw Wit 5 - DES 8. In deze inhaalwedstryd heeft Blauw Wit 5 ondanks regen en wind toch een verdiende overwinning behaald Met een 0-0 stand waren de ploegen gaan rusten, maar na de thee was het Den Uyl die het vyfde op voorsprong zette. Hoewel Blauw Wit toen in de verdediging moest, bleef men toch counteren en dit had resultaat via Wim Rietberg die door 2-0 en 3-0 te scoren de zege veilig stelde. Opvallend in dit duel was de gastrol van Jan Aanstoot die een goede party speelde. en laatste wedstryd ging tegen La Première Binnen enkele minuten was het al 2-0 voor Lap. Vlak voor het einde moest de Holten doelman zich nog laten vervangen wegens een ribblessure. Roelof kwam on der de lat maar by moest ook een maal het leer uit het net halen en zo werd de eindstand 3-0. Holten D3 was „uitgebekerd". Toch geen schande vond Bargboer de grens rechter die alle wedstryden had ge leid. Op goede vrijdag trokken vier jeugdspelers en twee begeleiders van de tafeltennisvereniging „Hol ten" naar Deventer om mee te doen aan het jaariykse D.T.T.C. toer nooi. De vier jongens waren Henk Westerik, Robert Klein Wassink, Gerard Jonkman, en Jan Traan- man. Eerst moesten ze in de leef- tydsklasse uitkomen, waarin ook zeer sterke spelers waren ingedeeld en het verbaasde dan ook niemand dat er geen Holtenaren overgingen naar de volgende ronde. In de com petitieklasse hadden de jongens meer succes en Henk plaatste zich door zeer goed spel in de volgende ronde. Tussen de partyen door vermaakten de spelers zich ook uitstekend, hetgeen nogal eens de lachspieren losmaakte. De dubbels werden gevormd door Henk en Ro bert en door Jan en Gerard. Henk en Robert traden aan tegen spelers waarvan zy resp. gewonnen en ver loren hadden in het enkelspel, maar na een geiyk opgaande strijd moesten zy zich toch gewonnen ge ven in drie games (21-17, 18-21 en 19-21). Het andere koppel, Jan en Gerard trad in het strijdperk tegen twee Duitse jongens, die veel te laag in gedeeld waren. Toch namen zy in de eerste game nog de leiding met 16-21 maar verloren uiteindeiym met 18-21. In de tweede game wa ren Jan en Gerard volledig van slag want zy verloren deze game met 13-21 en daardoor de set met 0-2. Henk Westerik trof vervolgens een zeer sterke tegenstander, die in twee games Henk de doorgang naar de halve fmalc versperde. Een ervaring ryker trokken de jongens weer richting Holten, vastbesloten om aan een volgend toernooi op nieuw mee te doe a Op paaszaterdag werd de inhaal wedstrijd tussen het eerste jeugd- team en Matchpoint uit Nyverdal gespeeld. Jan Vrugteveen begon als eerste en won met gemak in twee games (21-18 en 21-14), waarna Henk Westerik zyn tegenstander versloeg met 21-7 en 21-12. Ook Ro bert Klein Wassink trok aan het langste eind met 26-24 en 21-18. Het dubbelspel werd door Henk en Jan gewonnen in twee games (21- 16, 21-16). Hierna trad Henk weer achter de tafel en sloeg in twee ga mes zyn tegenstander volledig van tafel af met 21-11 en 21-5. Jan Vrug teveen kon het daarna niet bolwer ken en verloor zyn party. Robert bleef echter in zyn tweede set ook ongeslagen, waardoor de stand van de wedstrijd 6-1 werd en de tweede overwinning een feit was! Henk ver loor vervolgens op het nippertje zijn derde set, maar Robert won ook zijn derde partij met 21-11 en 21-10.De laatste party van deze middag was de spannendste, want Jan won de eerste game met 21-19 nadat hy met 16-19 achter stond en ook de tweede game trok hy naar zich toe met 22-20. Einduitslag Holten-Matchpoint 8-2, een prima overwinning! Een verslag van senioren competi tie zal de komende week verschy- nen. Programma: Het komende recreantentoemooi staat weer voor de deur en wel op vrij dagavond 14 april a.s. Plaats van handeling: sporthal 't Mossink. Ook nu weer kunnen er maximaal 20 teams deelnemen. Dit houdt in, dat u zich vroegtydig dient op te geven, gezien de grote animo, iedere keer opnieuw. Kosten van deelneming f 15.-per ploeg; deze kosten moeten 's avonds aan de wedstrijdleiding worden betaald. Opgave van de deelnemende teams uiteriyk 5 april 1978 by Rteks Dykgraaf, telefoon 29 67. 1 april D.T.S.-Holten A 13.00 u. (vertrek Sporthal 12.00 u.), 1 april Holten B-Vitesse 15.00 u., 4 april Holten 2-Effekt 20.00 u., 5 april Detac-Holten 3 19.30 u„ 6 april Homunuclus-Holten 1 20.00 u. De thuiswedstrijden worden ge speeld in de gymzaal aan de Haar- straat De laatste ronde van de Promotie klasse had een emotieloos verloop;* alle beslissingen waren al in de voorlaatste ronde gevallen. Hen gelo wist ongeslagen te blijven door met 6 1/2-3 1/2 van ESGOO 2 te winnen. De Hengeloèrs waren dit seizoen veruit de besten en legden met maar liefst 4 punten voor sprong op Favorita beslag op de ti tel. Hengelo mag nu via promotie wedstrijden proberen in de Tweede klasse van de Koninklijke Neder landse Schaakbond terecht te ko men. Uit die Tweede klasse K.N.S.B. zal zeer waarschijnlijk Oldenzaal degraderen. Dit laatste betekent voor Drienerlo 2, dat de wedstrijd tegen Hardenberg met 7 1/2-2 1/2 verloor, degradatie naar de Eerste klasse. Voor Boekelo, dat het seizoen besloot met een 2 II- 2-7 1/2 nederlaag te gen Favorita, hangt alles van de prestaties van Hengelo in de promotiewedstrijden af. Promoveert Hengelo niet, dat zal ook Boekelo moeten degrade ren. Eindstand: 1. en kampioen Hen gelo 10 gespeeld, 17 punten, 62 bordpunten; 2. Favorita 10-13 (59); 3. Hardenberg 10-12 (54); 4. ESGOO 2 10-11 (52); 5. Boekelo 10-5 (38); 6/ Drienerlo 2 10-2 (35). In de Tweede klasse A werd Haaksbergen kampioen, ondanks het feit dat de wedstrijd tegen Fa vorita 2 voorlopig op 4 1/2-11/2 werd afgesloten. Concurrent ES GOO 3 gleed in de laatste wedstrijd tegen Winterswijk namelijk fors uit (3-7) en daardoor zijn de Haaksber genaren zeker van de titel. Dr. M. Euwe 1 won de thuiswedstrijd te gen Hengelo 3 met 6 1/2-3 1/2, maar de stemming zal wel niet overdre ven goed zijn geweest, omdat Dr. M. Euwe 2 (ook thuis) met 3-7 van Stork verloor en zal moeten degra deren, of, in het meest gunstigste geval, een degradatiewedstrijd te gen nummer laatst uit de andere Tweede klasse moeten gaan spe len. Stand: 1. en kampioen Haaksber gen 7-11 (42 1/2); 2. ESGOO 3 7-10 (40); 3. Winterswijk 7-9 (41 1/2); 4. Favorita 2 7-8 (36); 5. Dr. M. Euwe 1 7-7 (35 1/2); 6. Hengelo 3 7-4 (29); 7. Stork 7-4 (28 1/21; 8. Dr. M. Euwe 2 7-1 (23). In de Tweede klasse B veroverde Almelo 3 het kampioenschap via een duidelijke 3-7 zege op Delden. Wie hier tweede gaat worden is nog niet zeker. Holten won de laatste wedstrijd tegen Rijssen met 3-7, maar kan nog net ingehaald wor den door Vriezenveen dat in Har denberg tegen Hardenberg 2 op 4-5 bleef steken. Vrooms hoop heeft nog een theoretische kans op klas- sebehoud, maar dan moeten de res terende partijen tegen Almelo 4 (stand 3-5 voorlopig) wèl gewonnen worden. Stand: 1. en kampioen Almelo 3 7-12 (46); 2. Holten 7-10 (401/2); 3. Vriezenveen 7-9 (39 1/2); 4. Almelo 4 7-8 (35 1/2); 5. Rijssen 7-5 (311/2); 8. Delden 7-5 (30 1/2); 7. Hardenberg 2 7-3 (37); 8. Vroomshoop 7-2 (28 1/2).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7