Jaarfeest CJV „Be Bouwers" te Espelo daverend succes Beuseberg had grootste en mooiste paasvuur Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Molten Film „Cabaret in „De Schure r FILMNIEUWS Paasviering Chr. Plattelands vrouwen meuws Weekenddienst Bergruiter- AGENDA KERKDIENSTEN KLASSIEKE BANKSTELLEN Leemreize meubelen Enter AUTO HUREN HOUTüiWS iNibU WÖJ3LAD - ai MAART 1978 - RAü. A ARTS J.H.A. Bruins, Keizersweg 32. Spreekuur 11.00 uur en 16.00 uur. Spoedgevallen bellen: 05483-12 80. WIJKVERPLEGING Zuster M.H. Hpnig- van 't Spij ker, Fliermatenweg 13, Holten, tel. 05731-445 b.g.g. 05700- 2 27 00. Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen maandag t.e.m. vrijdag van 8.30 - 9.30 uur. ZAKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 b.g.g. A. Muller, tel. 17 45 ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30 - 20.00 uur, Dorps straat 16 CONSULTATIEBUREAU VOOR KLEUTERS EN BABY'S Elke donderdag van 9.00 - 11.30 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. TANDARTS HF. Steunenberg, Pastorie- straat 42, Holten, tel. 05483- 14 33. Spreekuur voor spoedge vallen 5.00 5.30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Krulsge- bouw, G.J. Kraaij, tel. 22 99 DIERENARTS Thj. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 15, tel. 15 15 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe- lyke Dienstverlening „Midden Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur GEZINSVERZORGING Spreekuur maandag t.m. vrij dag van 8.30-9.30 uur, Dorps straat 16. Tijdens de weekends zijn Maatschapp. werk en Ge- zinsverz. bereikbaar onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 2 april W. ter Schpre, Verzetstraat 54, tel. 27 15. Maandag 3 t.m. zondag 9 april: C Dijkstra, Schoutens traat 35. tel. 18 33. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 1 t.m. vrijdag 7 april: Êlectra: J. Kolkman, Gaardens traat 13. tel. 13 68: Gas: J. Bos- schers, Liezenweg 26, tel. 19 45. POLITIE Tel. 13 52 26 65 - 26 55. 's A- vonds na 6.00 uur bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon 22 22 (dag en nacht). Ook voor zeer aparte NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. A.W. Berk hof. Oppasdienst mevr. Meilink en Ineke Wolters Extra collecte: Inwendige Zen-. ding.10.00 uur jongerendienst in „Irene" GEREF. KERK 9.30 en 15.00 uur ds. F. van der Wal van Nijverdal. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Oppasdienst: mevr. Stam-Ebrecht, mevr. Schuttert-Beltman (res. Wilma Koordes). Enny Stam, mevr. Immink-Bartels (res. mevr. Rietberg-Immink). Kindeme- vendienst: (klas 1 en 2) mej. R. Jansen (res. mevr. A. Haan- Kampherbeek). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur DUKERH0EK 10.00 uur ds C.C. Addink. Col lecte Inwendige Zending 0KKENBR0EK 10.00 uur ds W. Heins van Heer len. Uitgangscoll. Biakonle NIEUW HEFTEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8 00 uur en 11.00 uur Hulde aan de jeugd Voordat burgemeester mr. W. H. Enklaar de enorme stapel in de fik Peugeot 305 Duurtest Austin Allegro 1500 Korte rij-impressie Fiat Mirafiori Nieuws: Opel Kadett coupé Aktueel Auto Allerlei Vrijdag 21 maart 20,00 uur Finale klaveijastoumool Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis 20.00 uur Touwtrektoumooi in ma nege „Snorrewind" (zie ber.) 20.30 uur Film „Cabaret" in „de Schure" (zie adv. en ber.) Zaterdag 1 april In het gebouw „Het Trefpunt" werd op 23 en 24 maart onder grote be langstelling het jaarlijkse feest ge houden van de C.J.V. „De Bou wers" met opvoering van de platte landskomedie „Amor richt zijn pijlen zelf'. De avonden werden ge opend met zang en een welkomst woord door Herman Nijland. Ver volgens las Ria Nijland het jaarver slag. Daarna werd begonnen met het toneelspel wat zich afspeelde in de huiskamer van het boerenecht paar Alfons (Johan Meilink) en Al be rdien Bonheur (Marietje Jansen) die het beste voor hebben met hun zoon Hidde (Bert Krikkink) en dochter Lobke (Carla Bekkernens), ook wat betreft de keuze van hun huwelijkspartner. Zodoende wordt Tine van Tutten (Jantina Klein Horsman) met haar dochter Koosje (Egberdien Reilink) op de thee ge nodigd om eens nader kennis te maken met Hidde. Maar Hidde heeft zich al verloofd met de knappe Cora van Kampen (Fennie Renseni die iedere vakantie in het dorpje komt logeren. Voor Lobke heeft Alberdien, Obadja Sudde (Egbert Jansen) op het oog. die sa men met zijn broer Amos (Jan Mei link) voor grote hilariteit zorgt vanwege de bijziendheid van Obadja, die zelfs een melkkannetje voor een kat aanziet. Maar Amor laat zich niet dwingen, die richtzijn pijlen zelf. Voor de gelukkige afloop zorgt Jan Willem Goemogge (Jo han Marsman), een grappige oude buurman, die het hele spel door kruist met zijn goede raad. Tussen de bedrijven door was er pauze met verloting en een zaalspel. De avon den werden gesloten met een woord van dank door Herman Nijland en zang. 20.00 uur Toneeluitvoering door „C.O.C." in gebouw „Rehoboth" Opvoering van het blijspel „Als ik tweemaal metm'nstoomfluitfluit" Zondag 2 april: 14.00 uur Dansen in café „De Wip- pert" (zie adv.) 14.30 uur Film „Cabaret" in „de Schure" 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 3 t.e.m. zaterdag 8 april: Collecte t.b.v. Ned. Hartstichting (Zie bericht) De Deventer filmclub „Filmart 74" toont vrijdag, 7 april, om 22.45 uur in het Theater „Cinema" een Franse film in het bijzonder be stemd voor jonge mensen. De titel van de film luidt: „A N0US LES PETITES ANGLAISES!" Het is het jaar 1959. De school vrienden Alain en Jean-Pierre zijn allebei gezakt voor hun examen en mogen als straf van hun respec tieve ouders niet mee met vakantie naar de Cöte d'Azur, maar worden naar Engeland gestuurd waar het EEN UUR OF 4 MAR? BEI 05480-4225 de taal, waarvoor ze zo'n slecht cij fer hadden, kunnen ophalen. Mooier straf is niet denkbaar: va kantie zonder ouderlijk toezicht en dan in Engeland waar de meisjes zo willig heten te zijn. De in de titel uitgesproken ver wachting valt in de praktijk hard tegen. Met de Britse meisjes komen ze niet ver en de taal blijkt een on overkomelijke barrière. Wel krijgen ze al spoedig kontakt met de an dere jeugdige Franse toeristen die in het kustplaatsje Ramsgate een plaatselijk jeugdhonk als gezamen lijk trefpunt hebben gekozen. De aardigste scenes van Lang's film hebben te maken met dat typi sche aspect van het toerisme: ru moerig en in groepsverband de monstreren van eigen nationaliteit ten opzichte van „die gekke buiten landers", een fenomeen dat kenne lijk door alle landen en generaties heen werkt. Lang heeft de handig heid gehad om het verhaal van zijn film in een soort tussenperiode te plaatsen, namelijk op het einde van de vijftiger of het begin van de zes tiger jaren. Dus na de tijd van de „kwetsbare jeugd", voor wie node het kastje van het leven werd ge opend. En vóór de tijd van de jeugd, waar geen land meer mee is te be zeilen. Het is de tijd toen de flirt nog iets weg had van een ironisch avon tuur, maar toch weer niet van alle ernst ontbloot. In deze geest heeft Lang zijn film gemaakt en door die geest zal zijn veel bioscoopbezoe kers ongetwijfeld nostalgisch boeien. Het grootste en mooiste paasvuur werd aangestoken door burgemee ster Enklaar stak. bracht hij hulde aan de jeugd, die met assistentie van ouderen- weer een prachtige prestatie heeft verricht. Mr. Enklaar herinnerde tevens aan de bezwaren die Rijks waterstaat maakte tegen ontste ken van het paasvuur, omdat het te dicht aan de autoweg stond. Rijks politie en het gemeentebestuur van Holten deelden deze bezwaren en stelden voorwaarden (windrichting en tijdstip van ontsteken) waaraan moest worden voldaan. Na overleg (dat vlotter verliep dan ovèr het plan Beuseberg) werd een oplos sing gevonden waarmee iedereen het eens was en kon de brandstapel <plm. 9 meter hoog cn op 3 meter van de grond een omtrek van bijna 50 meter) rond zeven uur worden aangestoken. Het was Eerste Paasdag rond Hol ten weer enorm druk en een stroom van auto's reeds langs de fel bran dende boakens in Dijkerhoek en in de Beuseberg. Woensdagavond 22 maart jl. hield de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst in zaal Vosman. In haar openingswoord heette de presidente, mevr. F. v.d. Wijk-Oomkens allen hartelijk welkom, in het bijzonder de dames en heer van het Produktschap voor groenten en fruit, die deze avond een demonstratie gaven. De heer Steyn hield een inleiding over het produktschap voor groente en fruit en vertelde wat deze avond zoal te verwachten was. Mevr. Tromp vertelde, met behulp van een viltbord, dat de voedings leer uit een drietal stoffen bestaat, t.w. bouwstoffen, brandstoffen en beschermende stoffen. In de pauze werden er hapjes van o a tomaat aangeboden en werden fruit en zuidvruchten verloot. Te vens waren er boekjes en folders over de voedingsleer te koop. Na de pauze werd een tweetal films vertoond, waarin men de bereiding van verschillende gerechten kon zien en een komische film die aan toonde dat men van een goede eet gewoonte niet dik wordt. De presidente bedankte het team van het produktschap voor de leer zame uiteenzetting en bood de da mes en heer Steyn bloemen aan en wenste hen een goede thuisreis. Mevr. Van Doesburg deed nog en kele mededelingen o.a. van de mi lieugroep Holten omtrent de gla scontainer. Er kwamen enkele sug gesties uit de zaal, hoe men het gla- safval buiten het huisvuil kan hou den Vervolgens deed mevr. Broere verslag van de volksdansdag in Zwolle, waarna de presidente de vergadering sloot. Obadja slaat de „kat" van tafel v.l.n.r. Egbert Jansen, Jan Meilink en Marietje Jansen. De afd. H.OLTEN VAN DE Chr. Plattelandsvrouwenbond (CPB) hield in gebouw „Rehoboth" de jaarlijkse paasviering. De presi dente, mevr. Van Iperen, behan delde eerst enkele ingekomen stukken en mevr. Wamelink- Kempkes las hierna de notulen. De paasliturgie had als thema: „Maak mij blijde door uw lijden". ..Blijde" - immers: Nu is de dood gestorven. de duisternis gezwicht. God houdt Zich niet verborgen Hij brengt op deze morgen, het leven en het licht. De avond werd na het zingen van psalm. 150 door mevr. Van Iperen met dankgebed besloten. Dit weekend heeft filmklup de Schure weer een film uit het ar chiefvan de WDR kunnen verdon keremanen. Het is ze deze keer ge lukt om CABARET, met Liza Van- elle en ene M. York, in het filmhok te draaien. Nu komt het. Berlijn, begin van de jaren dertig, enerzijds gekenmerkt, door het op komend fascisme (Hitler, weet je nog wel oudje?) en anti-se mi tis me (ja, toen ook al), anderszinds door de levenslustige, vrolijke sfeer met een bloeiend uitgaansleven. (Je kunt dit laatste stukje, vanaf al), het beste samenvatten met het woord dekadentie). Dit is het dekor waarin Liza Spaghetti dit be roemde Broadwaysucces (dat is nog eens wat anders dan krepe- rende jazzmusici in 52th street) tot een sprankelende musicalfilm maakte. Het chaotiese (juist, ja), fantasierijke (met drank lukt alles) nachtklubzangeresje Sally, laat geen middel onbeproefd om van haar huidige loopbaan op te klim men naar de filmwereld. De vele gebeurtenissen (van diep tragies, snarf, tot uitbundig vrolijk, wat hadden we weer een gein), welke Sallv tijdens deze pogingen er vaart, worden weerspiegeld in een trits grandiozissimoëge caba ret-nummers. welke door Liza Sa- matra op virtuoze, perfekt getime de, charmante en soms ontroe rende wijze vertolkt worden (deze zin zou zelfs Eddy Determeyer, zjoernalist te Gr., bedacht kunnen hebben), met als finale de wereld beroemd geworden song: „oh was ik maar bij moeder thuis gebleven". Deze zwart-wit film is dus vrijdag avond 31 maart en zondagmiddag 33 maart in De Schure aan de Beusebergerweg te bewonderen. Entree-gelden: als altijd: Zie ook advertentie. toch slecht weer is en ze tenminste Op 2e Paasdag werd de knngweds- trijd te Hellendoorn gehouden. Ondanks de zeer slechte weersom standigheden en de slechte ter reinomstandigheden, hadden de organisatoren de wedstrijdtijden goed in de hand. Er werd door 50 ruiters/amazones deelgenomen uit Hellendoorn. Holten, Wierden, Vriezenveen, Markelo en Rijssen. De resultaten voor de bergruiters waren gunstig: Geslaagd voor de B-dressuur. 2e prijs J. Wolter met Pachanti, J. A. Wegstapel met Mariska, H. J. Robers met Odin, Th. v. Dijk met Pascal D. en Marcus D Geslaagd Caprillie P.v. Heeren met Polytrix, Th. v. Dijk met Pascal D en Marcus D Geslaagd B Springen Th. v. Dijk met Pascald, D v.d. Lugt met To- bin, P. v. Heeren met Polytrix, A.J. Steenhuis met Bracebarough Maandag 3 april: 20.00 uur Openbare vergadering Sportcommissie met de plaatse lijke sportverenigingen. 20.00 uur Jaarvergadering afd. Hol ten F.N.V, in zaal „Vosman" Dinsdag 4 april: 14.30 uur Bejaardencociëteit „Hol ten" in creazaal „Diessenplas" 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betlra- nië". Ds. Addink zal film vertonen over Nieuw Guinea. 19.30 uur Bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" Boekbespreking door mej. Coursin te Deventer Woensdag 5 april: èo.OO uur Vergadering Gewestraad „Midden-Overijssel" in postiljon- motel Deventer 20.00 uur Bestuursvergadering Supp. Veren. S.V. „Holten" in „Meermanskamp" Donderdag 6 april: 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in „Irene" eigen avond. 20.00 uur: Ledenvergadering afd. O.L.M. in „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek zie bericht) Vrijdag 7 april: Live-optreden „K.I." in „de Schu re" Maandag 10 april: 20.00 uur „Liberaal café" in café „De Biester". Spr. de heer Ro- baard, weth. R.O. en volkshuisves ting te Wijk bij Duurstede. Donderdag 13 april: 20.00 uur Algemene Ledenvergade ring „BATO" in café „De Biester" Maandag 17 april: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt" Lezing door de heer Nijhof te Oosterbeek. Onder werp: „Tuinieren met plezier" Vrijdag 21 april: 20.00 uur Jaarvergadering Vereni ging „Een school met de Bijbel" ambtenaar gem. Holten) en J. Wiggers niet al te moei lijk om vast te stellen dat de Beusebergers woord hadden gehouden. Hun bouwsel in een perceel wei land van boer Albert Groteboer aan de Beusebergerweg. kreeg niet alleen de eerste prijs van honderd gulden, maar ook de schoonheids prijs van 25 gulden. De tweede prijs van 75 gulden was voor Dijkerhoek. De Diekerhoekers hadden de laat ste paar dagen nog extra materiaal en manschappen ingezet om de eerste prijs te pakken, maar dit was de „scouts" van de Beuseberg niet ontgaan en ze deden hetzelfde als hun concurrenten. Per slot van re kening gaat het niet om het geld maar om de eer van de buurtschap en het is nog altijd de moeite waard om je daarvoor tot het uiterste in te zetten. De „boakenbouwers" uit de Beuseberg die in 1977 hun „boaken" bekroond zagen met de derde prijs, lieten toen al weten dat ze in het voorjaar van 1978 een brandstapel zouden bou wen die zo wie so de aller grootste zou zijn. De jonge lui uit de buurtschap, die al enkele weken geleden startten met de „bouw", hebben het helemaal waar gemaakt en het was voor de jury die bestond uit de he ren W. Beijers, G. J. Lange- nbarg, P. B. Müller (tech.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3