Successen van de Holtense Boerendansers Neutronenbom Hervormde dames genoten van perfect verzorgde modeshow FILMNIEUWS Geschil gemeentebestuur en U-Vlees B.V. over vleeskeuringsrechten TARIEVEN 0M0ERE1G0EDBELASTING LAGER M VERWACHT WERB Aanpassing bouwverordening seizoenwoonverblijven Lichte kleuren kenmerkend voor dames-voorjaarsmode 1978 Gemeente houdt nog een vrije marge PAASAKTIVITEITEN DE SCHURE' AUTO HUREN The night of the living dead 98.- LEEMREIZE MEUBELEN ENTER HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 MAART 1978 - PAG. 5 Kenmerkend voor de dames-voorjaarsmode 1978 zijn vooral lichte kleuren met veel wit, lichtblauw en beige. Ook het plissé en het mantelpakje zijn weer he lemaal in. Dit bleek tijdens een j.l. donderdagavond door de Hervormde vrou wengroep, in verband met Pasen uitstekend getimede modeshow, welke plaats vond in gebouw Irene, ter gelegenheid waarvan óók de groep Dijkerhoek en een aantal introdueé's waren Als de gemeenteraad dins dagavond met de voorstel len van B. en W. akkoord gaat zullen de gebruikers van onroerend goed - wo ningen en bedrijven, enz. - over 1978 f 2.85 moeten be talen voor elke volle f3.000.- van de heffings grondslag en de eigenaren f 4.- voor elke voile f 3.000.- aan onroerendgoed- belasting. Die heffings grondslag is de waarde van het onroerend goed in het economisch verkeer. Bij de vaststelling van de verordening in juni 1976 raamden B. en W. deze be dragen op resp. f 4.35 en f 6.35 op basis van de totale waarde in het economisch verkeer van alle objecten in deze gemeente naar de peildatum op 1 januari 1977. Nu de Stichting „Kafi", die de voorbereidingen treft voor de invoering van de onroerendgoed-belasting, tot een totale waarde van de getaxeerde objecten ge komen is van ruim 360 mil joen gulden, kunnen de bo venstaande definitieve ta rieven worden vastgesteld. Deze vallen lager uit dan verwacht werd. Daaraan Ifiggen uitgebreide en in- Schlamilch een deskundige toe lichting gaf bij de getoonde crea ties. Show Nadat groepspresidente mw. R. M. Vogely-v. d Veer de bijeenkomst met een kort welkomstwoord had geopend, genoten de vele aanwe zige dames van deze vlot gepresen teerde show van zowel japonnen, mantelpakjes, deux pieces, blazers en regenkleding, gecompleteerd met bijpassend schoeisel en tasjes. In de pauze werd de aanwezigen een kopje koffie met door enige dames zelf gebakken cake aange- gewikkelde berekeningen ten grondslag. Zoals men weet - de inwoners heb ben daar geruime tijd geleden reeds uitvoerige informatie over ontvangen - komt de onroerendgoed-belasting in de plaats van de met ingang van 1 ja nuari 1978 vervallen grondbelas ting, personele belasting en wegen- en rioolbelasting, met dien ver stande dat er nog wei-wn-hefflng van rioolrechten verschuldigd zal zijn van het aantal rioolaansluitin gen, dat men heeft. De opbrengst van deze thans ver vallen belastingen werd in 1976 - behoudens enkele correcties en na aftrek van inningskosten - ge raamd op f686.117 -. De opbrengst heeft over 1977 - eveneens met deze voorbehouden - bedragen f825 159 - Deze bedragen vormen ten dele de grondslag voor de bere kening van de belastingtarieven. Daaraan zijn echter voorwaarden verbonden De totale opbrengst van de onroerendgoed-belasting mag op grond van het bepaalde in artikel 273 van de gemeentewet, niet hoger zijn dan 12% van de algemene uit kering uit het gemeentefonds met betrekking tot de eigenaren De al gemene uitkering uit het gemee ntefonds dient voor de berekening van deze opbrengsten te worden verminderd met 8% van de jaar lijkse kosten van sociale zorg. In navolging van de tot nu ge volgde beleidslijn, de tarieven met 5% bij te stellen, komen B. en W tot boden, terwijl ter bestrijding van de onkosten een verloting werd ge houden. De waardering voor deze uitste kend verzorgde en vlot gepresen teerde modeshow werd door de aanwezigen herhaaldelijk met warm applaus tot uitdrukking ge bracht. Na afloop bood mw. Vogely de deelnemende mannequins en winkeliers een boeket bloemen aan en bracht daarmee de dank van de aanwezigen op juiste wijze tot uit drukking, waarbij tevens nog weer eens gebleken is dat Holten be schikt over up to date en allround modezaken. de in de aanhef genoemde tarieven resp. f 2.85 per f 3 000 - voor gebrui kers en f 4 - per f 3 000.- voor eigena ren. Op grond van deze tarieven zal de opbrengst der belasting resp. f342.000- van de gebruikers en f480 000 - van de eigenaren, is to taal f 822.000 - bedragen. In de be groting voor het dienstjaar 1978 is de opbrengst op f824.500- ge raamd Er blijft voor de gemeente dan nog een zogenaamde „vrije marge" over. die als volgt wordt berekend: De totale heffing bij de voorge stelde tarieven bedraagt derhalve 114% en 8.1% is 19.5% van de al gemene uitkering uit het gemee ntefonds. Er is dus nog een onbe nutte belastingcapaciteit van 27% min 19.5% is 7.5% of rond f 315.000.-. Er is verschil van mening ontstaan tussen het gemee ntebestuur en U-Vlees B.V. over de toepassing van het tarief voor massaslachting van varkens over het jaar 1974. De raad zal daarover hebben te beslissen in zijn vergadering van dinsdag, 28 maart. De achtergrond van deze geschiedenis ge ven B. en W. in hun voorstel aan de raad tot wijzing van de verordening op de Op enkele panden na zijn alle ge bouwde eigendommen, die in deze belasting moeten worden betrok ken, getaxeerd. De uitkomsten gaan naar het computercentrum (C.O.N.). B. en W. verwachten, dat het gehele bestand der aanslagen begin augustus naar de Rijksbe lastingdienst zal gaan, die met de vaststelling van de kohieren en de inning van de belasting is belast. Hierop kan nauwelijks invloed worden uitgeoefend. De aanslagen van de wegenbelasting waren ge dagtekend op 30 september 1977. Op grond hiervan verwachten B. en W. dat de aanslagbiljetten van de onroerendgoed-belasting om streeks dezelfde tijd of iets eerder worden verzonden. Voor 1979 verwachten tij een vroeger tijd stip. De praktijk zal dit echter moeten uitwijzen. vleeskeuringsrechten 1974 tot en met 1977. Toen in 1973 bleek, dat U-vlees B.V. geïnteresseerd was in de aankoop van het gemeentelijk slachthuis, was deze bereid onderhandelingen hierover te openen, indien eerst overeenstemming zou worden be reikt over de hoogte van de keurlo nen, die zouden gelden na een eventuele aankoop Na langdurige onderhandelingen werd toen overeenstemming over de keurtarieven bereikt, waarbij o.a. werd overeengekomen, dat jaarlijks bijstelling zal mogen plaatsvinden wegens stijging van lonen en salarissen (trendmatige verhoging). Tevens werd bepaald, dat de toegepaste berekenings wijze ten hoogste zal gelden gedu rende de tijd, dat dit met het oog op artikel 8 van de vleeskeuringswet mogelijk is en de gevolgde bereke ningswijze ook overigens in die vorm kan worden toegepast. Overeengekomen werd een all-in tarief, hetgeen betekent, dat in deze rechten de rijksuitvoerkeur- lonen zijn begrepen. Dit houdt in. dat de rijksuitvoerkeurlonen ten laste van de gemeente komen. Een en ander is vastgelegd in een tarie- venverordening. Over de toepassing van hetgeen was overeengekomen bleek al spoedig verschil van inzicht te be staan. Ondanks herhaald overleg was het niet mogelijk overeens temming te verkrijgen over de toe passing en de interpretatie van de afspraken. Als gevolg hiervan dient er alsnog vanaf 1974 een regeling te worden getroffen omtrent de uiteindelijk door U-Vlees verschuldigde bedra- - gen. B. en W. zijn van oordeel, dat een door de Veterinair Inspecteur van de Volksgezondheid toege paste berekeningswijze een goede en juiste basis vormt ter regeling van het geschil. Dit tarief hebben wij dan ook aan U-Vlees aangebo den. Met uitzondering van het voor 1974 berekende tarief kan U-Vlees zich met dit aanbod verenigen Zij wénst n.l. de afrekening over 1974, zoals deze heeft plaatsgevon den, te handhaven, hoewel naar haar mening de regeling inhoude lijk niet juist is, maar in de concrete uitwerking is uitgekomen op het geen zij juist achten. Ook na hernieuwde overweging en na overleg met de commissie voor de vleeskeuringsdienst kunnen B. en W geen vrijheid vinden hun eer der ingenomen standpunt te her zien. Zjj vinden het n.l. met juist dat ter regeling van een geschil over de jaren 1974 t.m. 1977 voor het jaar 1974 een andere berekeningsmet hode wordt toegepast dan voor de daaropvolgende jaren, waartoe het voorstel van U-Vlees zal leiden. In overeenstemming met het ad- m voor de voorjaarsmode EEN UUR OF 4 JAAR? BEL 05480-4225 ESBBHBnnHBBHHB vies van eerdergenoemde raads commissie stellen zij de raad dan ook voor de tarieven voor massas lachting van varkens voor de jaren 1974 t.m. 1977 vast te stellen vol gens hetontwerp dat bij de stukken ter inzage ligt. Het daarin opgeno men gestaffelde tarief komt over een met de trendberekening van de Veterinair Inspecteur van de Volksgezondheid, zoals hiervoren bedoeld. Behalve de voorgestelde tariefsre geling voor massaslachtingen van varkens wensen B. en W. de overige tarieven, evenals zulks is geschied voor 1974, voor 1975 aan te passen en af te rekenen op basis van 100% van de veroorzaakte kosten. Het resultaat van deze afrekening vindt zijn weerslag in de te wijzigen verordening. Vanaf 1976 behoeft in dit opzicht geen aanpassing meer plaats te vinden, omdat met ingang van dat jaar een structurele wijziging van de tarievenverordening heeft plaatsgevonden op grond waarvan jaarlijks een afrekening kan wor- den gemaakt, De voorgestelde wijzigingen vin den hun belangrijkste oorzaak in het feit, dat sinds het verschijnen van de vorige wijziging zowel de NEN-normen inzake de geluidsiso latie als die inzake betonconstruk- ties, steenconstrukties, brandvei ligheid en ventilatie zijn herzien. De voorstellen tot wijziging van de voorschriften inzake de geluidsiso latie van woningen stemmen over een met hetgeen wordt beoogd in het ontwerp voor een wet op de ge luidshinder. Door de herziene brandveilig heidsvoorschriften wordt de duide lijkheid in zodanige mate vergroot, dat het stellen van nadere eisen ten aanzien van tot bewoning be stemde gebouwen in het algemeen achterwege kan worden gelaten. Teneinde - in het bijzonder bij de verbetering van oude woonwijken - meer mogelijkheden tot renovatie te hebben, is een vrijstellingsmoge lijkheid toegevoegd aan artikel 267, toepasbaar bij het tot woonruimte verbouwen van niet tot bewoning bestemde gebouwen. De actualiteit van het zogenaamde antenneverbod heeft aan het licht gebracht, dat de (weinig bekende) De folkloristische boerendans- groep „De Holtense Boerendan- sers" hebben de wintermaanden bijna weer achter de rug, en o.a. de bejaardencentra's in geheel Neder land hebben weer genoten van de Holtense dansers. Per 1 januari beëindigde de vaste conferencier „Gaitjan van Achteren" zijn ver bintenis met de dansgroep en hij werd opgevolgd door de bekende Zutphense goochelaar/conferen cier „Willum uut de Peerdestroate" waarvan de bejaarden geweldig genoten. De afgelopen maand wer den er een paar bestuursmutaties uitgevoerd, zo trok voorzitter Jan Mossink zich terug met zijn familie als lid van de dansgroep en hij werd opgevolgd door Dick Plekkenpol. Het secretariaat „verhuisde" naar Kor Kalsbeek, terwijl mevr. Egbers-Nijmijer de penningen zal beheren en zo kwamen dus twee nieuwe gezichten in het bestuur, t.w. Mevr. Egbers-Nijmyeren mevr. A. Schuiterd-Jansen. Voor de ko mende zomerprogramma's ziet er het alweer uitstekend uit. Zo gaan de dansers ook weer hun kunnen presenteren in het buitenalnd, want op een uitnodiging ujt Duits land en Frankrijk zal woWen inge gaan, natuurlijk weer vergezeld van de vaste begeleidende bóeren- kapel „De Knollentrekkers" uit Borculo, die de dansers op de bui tenlandse toumee's zullen verge zellen en ondersteunen. Nationaal zullen de dansers zich weer bezig houden met V.V.V.'s, congressen, personeelsavonden en campings waar tevens vaak van de „diens ten" van t.v.-ster Albert Mol ge bruik zal worden gemaakt, die een zwak hart heeft voor „De Holtense Boerendansers". Het ziet er alle maal weer gezond en rooskleurig uit voor de Holtense dansers zodat de gemeente Holten weer veel van deze dansgroep kan verwachten. Bij de ingekomen stukken van de gemeenteraad, die dinsdagavond aan de orde zullen komen, is een motie van de raad van Hoensbroek (L), waarin deze zijn afschuw uit spreekt over een eventuele invoe ring og dreiging met invoering van de neutronenbom. In de motie, die aan het Parlement, het Kabinet en alle gemeenteraden is toegezon den, wordt gevraagd daaraan ad- haesie te betuigen. De meerderheid van het College van B. en W. stelt voorhet verzoek voor kennisgeving aan te nemen, een minderheid van het College wenst adhaesie aan de motie te betuigen. Spoorstraat In antwoord op een vraag van een van de raadsleden in een vorige vergadering over afsluiting van de Spoorstraat, wijzen B. en W. er op dat het niet wenselijk is tot afslui ting over te gaan, o.a. in verband met de aan deze straat gelegen drie bedrijven. groep „ontvangamateurs" bij de betrokken regeling over het hoofd was gezien. Door een wijziging van de artikelen 265 en 358a is dat ge corrigeerd. Daarbij is tevens vrijs telling, die volgens de oude tekst nodig was ten behoeve van zenda mateurs, omgezet in een niet van toepassingverklaring, die in de nieuwe tekst is verwerkt. Teneinde de uniformiteit bij de toepassing van de bouwverorde ning te bevorderen is in de artike len 152 en 376 eeft bepaling opge nomen, waardoor de toepassing van de door de Stichting KOMO afgegeven kwaliteitsverklaringen wordt gestimuleerd. De overige wijzigingen hebben be trekking op in de praktijk wen selijk gebleken verbeteringen in de redactie van enige artikelen. B. en W. menen, dat het uit een oogpunt van uniformiteit van de bouwverordeningen noodzakelijk is, dat de voorgestelde wijzigingen onverkort worden overgenomen. De commissie gemeentewerken kan zich met dit voorstel verenigen waarbij één lid een voorbehoud heeft gemaakt. uitgenodigd. De presentatie van de dames- voorjaarsmode werd geheel ver zorgd door kledingmagazijn Won- nmk B V. en schoenhandel Gebr Steunenberg, terwijl het kapsel van een zestal uit de groep gekozen mannequins werd verzorgd door dameskapsalon H. Stegeman. De geluidsinstallatie en bijpassende muziek werd verzorgd door de Fa. J. van Bruggen, terwijl lady- speaker mw R. Broekmaat- 155 Deze paasvakantie bruist jeugdso- cièteit de Schure weer van de akti- viteiten. Ten eerste is er dinsdag avond 28 maart de vertoning van de film La Dentellière De Deventer filmclub „Filinart 74", die vrijdag, 31 maart om 22.45 uur in Theater „Cinema" op het witte doek komt, wijkt sterk af van de vorige rolprenten. In on- derstaandc recentie valt duidelijk af te lezen hoe de smaken in de loop der jaren veranderd zijn. De film is van 1968 en heet Regie: George A. Romero Barbara en Johnny, broer en zus, bezoeken het kerkhof om bloemen te leggen op het graf van hun vader. Daar worden ze plotseling aange vallen door een vreemde lijkach- tige man. Johnny wordt gedood, maar Barbara vlucht een huis bin nen. Ben. een neger, voegt zich bij haar na eveneens aan enkele zombies (levende lijken) ontsnapt te zijn. Samen met andere vluchtelingen barricaderen zij het huis en via de radio horen zij dat hun belegeraars overledenen zijn die door de stra ling van een raket opnieuw tot le ven zijn gewekt en zich voeden met mensenvlees. Na een mislukt ontsnappingsplan vallen hele horden zombies het groepje aan en allen, behalve Ben, vinden de dood en worden op hun beurt zombie. Gewapende patrouilles maken tenslotte korte metten met de zombies De volgende morgen lijkt alles veilig en Ben komt naar bui ten. Hij wordt echter voor een zom bie aangezien en doodgeschoten Toen .Night of the living dead" in 1968 in Amerika werd uitgebracht, verdween hij na korte tijd weer uit de roulatie. Twee jaar later bracht men hem opnieuw uit en plots kreeg de film enthousiaste kritie ken in belangrijke filmbladen Romero maakte zijn film met heel bescheiden middelen. Hij han teerde zelf de cameila en werkte met onbekende acteurs. Om de rea listische sfeer des te beter te doen De dames van de Hervormde vrouwengroep Holten vol bewondering Speciale aanbiedingen in berbertapijt Extra voordelige prijzen ZWARE HUISKAMERKWAUTEIT nu per meter vanaf kamerbreed en gratis gelegd en zeer vakkundig Dan is er woensdag 29 maart een toernooi van een voor Holten nog nooit eerder vertoonde sporttak. nl. het jeux-de-boullesspel. Het is het Eerste Holtense Open Jeux- de-boulles-toemooi. Dit hele ge- beuren zal plaatsvinden op een ter- reintje naast de Schure waar spe ciaal voor de jeux de boulles- liefhebbers enkele banen zijn aan gelegd die zeer geschikt zijn voor jeux-de-boulles. Vrijdag 31 maart staat er opnieuw een film op het programma nl. de overbekende film Cabaret met in de hoofdrol Liza Minelli. Tevens zal deze film vertoond worden op zondagmid dag. Dan is er verder op vrijdag avond 7 april een liVe-optreden van de groep K.I. Omtrent deze groep hebben wij nog geen verdere infor matie want de leden van de groep hulden zich in diep stilzwijgen. De muziek van deze groep schijnt er trouwens in te gaan als koek bij het publiek hebben wij ons in het oor laten fluisteren. Wie nadere infor matie wil hebben over het pro gramma van de Schure kan opbel len naar De Schure, tel. 27 55, of kan even langs komen in de Beus- eberg om een folder op te halen. uitkomen, besloot hij zijn werk in zwart-wit te. maken. Hij toont niet het minste medelij den met de toeschouwer, op wie hij de angst van de bedreigde groep mensen tracht over te brengen. Gebruikers: Maximum heffing- 12% van f4.209.464.60 f 505.135 - Heffing bij 360 miljoen waarde en f2 85 per (8,1%) f342.000.- (3.9%) f 163.135.- Eigenaren: f631.420.- Maximum heffing: 15% van f4 209,464 60 11111 Heffing bij 360 miljoen waarde en f 4.- per f 3.000 - (11.4%) f480.000 - (3 6%) f151420.- Aangezien de model-bouwverordening van de Vereniging van Ned. Ge meenten van 1965, welke ook in deze gemeente toepassing vindt, is aan gepast aan de nieuwste ontwikkelingen, stellen B. en W. de raad voor de gemeentelijke bouwverordening overeenkomstig te wijzigen. Dit brengt mee, dat ook de verordening op de seizoenwoonverblijven moet worden gewijzigd. Met de aanpassing van de verordening op de seizoen- c.q. recreatiewoonverblijven zal worden gewacht in verband met een op komst zijnde Kampeerwet.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5