Holtens liberale kandidaat voor de Provinciale Staten ziet liet wel zitten Vit de raadsportefeuille Holtense Scholengemeenschap bestaat 25 jaar je rijden wet Weekenddienst AGENDA KERKDIENSTEN Feest en reünie. Kandidatenlijst Gemeentebelang RAADSVERGADERING HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 MAART 1978 - PAG. 3 J. de Waard WD-er, Johan de Waard (38 jaar), is Holtens liberale kan didaat voor de provinciale staten. Sinds 1972 is hij inwoner van Holten Voordien woonde hij in Wijk bij Duurstede, waar hij Wethouder Openbare Werken, Onderwijs, Jeugd en Sportzaken en Financiën was. Op de vraag waarom hij VVD-er is, antwoordde de Waard: ..De grote charme van een liberale partij als de WD ligt in het feit, dat ieders persoonlijke identiteit on aangetast blijft en dan vind ik „charme" nog zacht uitgedrukt. Politieke partijen hebben nog wel eens de neiging om te suggeren dat hun aanhang een zekere gelijkvor migheid heeft. De WD is zich het meest bewust van de onwaarheid daarvan. Elk mens is anders. Ieder zoekt vanuit zijn eigen leefsituatie naar de voor hem/haar meest ge wenste ontplooingsmogelijkheden. Het beleid van de WD richt zich het duidelijkst op het geven van ruimte voor persoonlijke vrijheid". Johan de Waard werkte o.a. in de woningbouw, daarbij was hij het meest betrokken bij de planologi sche voorbereidingen. De aspekten van de bewoonbaarheid van kleine kernen enerzijds en die van de agrarische bevolking anderzijds, zijn hem in ruime mate bekend. Als bestuurder en als planologisch on derzoeker weet hij waar Abraham de mosterd haalt. Aangezien hij 5 jaar in het agrarisch-planologisch onderzoek heeft gezeten, meent de Waard dus van sommige agrarische belangen wel wat te weten. „De boerenstand heeft het tegen woordig niet gemakkelijk. Het in stituut ruilverkaveling dient naar het oordeel van de WD weer méér gestimuleerd te worden dan zulks de laatste jaren is gebeurd. Je kunt onmogelijk elke boer een hyper modem bedrijf beloven. Dat hoeft ook niet. Wat wel moet, is voor waarden scheppen voor een' ge zonde beroepsontwikkeling. Het provinciaal bestuur speelt daarin een belangrijke rol. Natuurlijk hebben de boeren direkt te maken met maatregelen op het terrein van de milieubescherming en het land schapsbeheer. Van de WD behoeft niet zo nodig alles wat op dit mo- NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Ad- dink (tweede dienst m.m.v kerkkoor). Extra coll.: Paascol- lecte (algemeen kerkewerk). Oppasdienst; mevr. Bogaard en Gerard Vuuregge. Paasmaandag: 9.30 uur ds. A. W. Berkhof, Paascollecte. GEREF. KERK 8.30. 10.00 en 15.00 uur ds. G. W. H. Peddemors. In alle diensten is de eerste coll. voor de evangelisatie en de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst (10.00 u.): mevr. van Wilsum-de Boer, mevr. Beldman-Stam (res. mevr. Stam-Bosschers). Mevr. Schuppert-Stam, Marga Bel- dman (res. Ria Potman) Kin- demevendienst (klas 4): de heer Kuiper (res. mej. Jansen). Paasmaandag: 9.30 uur ds G. W. H. Peddemors (zang- dienst m.m.v. Holtense Muziek vereniging). R.K. KERK (geb. „Irene") Zaterdagavond 20.00 uur Paas wake. Eerste en tweede Paasdag: 9.30 uur. DIJKERH0EK 10.00 uur ds. A. w. Berkhof. Ex tra coll. Paascollecte. 0KKENBR0EK 10 00 uur ds. M. de Heer. Uit- gangscoll.: Paascollecte. Paasmaandag: 10.00 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. NIEUW HEETEN Zaterdagavond: 23.00 uur Paaswake. Ie Paasdag: 8 00 en 11.00 uur; 15.30 uur Plechtig lof. Paasmaandag: 8.00 en 11.00 uur (Jongerenmis) ment bestaat gehandhaafd te blij ven. De boerenstand maakt het landschap. Dat doet ze al eeuwen lang. En natuurlijk verandert dat landschap steeds. Dat is op zichzelf niet slecht. Wel is het zo, dat bij voorbeeld een ruilverkaveling meestal een bepaalde verschraling van tijdelijke aard van het land schap oplevert. Jammer, maar het kan niet altijd anders. Aan de an dere kant is het goed, dat wordt ge probeerd zoveel mogelijk het ka rakteristiek in het Sallandse en Twentse landschap te behouden. Daarover met de agrarische be drijfsvoerders beheersovereen komsten proberen af te sluiten kan naar mijn mening pas plaats vin den als vast staat, dat daar vergoe dingen tegenover beschikbaar zijn". Over „het wonen in een dorp", zegt hij: „Het wonen in een dorp is voor de stedeling een wensdroom. Een in vasie van stedelingen is voor een dorpeling een schrikbeeld. Daar tussendoor moet woonruimtebe- leid worden gevoerd. Het provin ciaal bestuur moet zich daarin be wust zijn, dat de dorpelingen in de eerste plaats zelf in hun eigen dorp moeten kunnen blijven wonen. Be langrijkste motief voor het ontwer pen van woonbebouwing is voor mij gelegen in de wens en de gezins- en werksituatie van de dorpeling zelf. Een gemeente bij het provin ciaal bestuur laten zien, dat wat ze willen, die dorpsbewoners, juist en rechtvaardig is. Over dit soort za ken moet er regelmatig overleg zijn. En de bevolking moet regelmatig merken, dat wat onder hen leeft door de overheid serieus wordt ge nomen. Daarbij is de prijs, die men sen voor hun woonsituatie moeten gaan betalen van het grootste be lang. Men moet de huur op kunnen brengen. Maar evenzeer moeten van koopwoningen de prijzen be taalbaar zijn. Dus in het bouwpro gramma moet worden meegeno men, dat de maandelijkse woonlas ten, die uit de stichtingskosten van de woningen volgen zullen kunnen passen bij de inkomenscategorieën van de vragers om woonruimte. Ook over het milieu heeft Johan de' Waard een uitgesproken mening: „Over milieu-bederf is de laatste ja ren gelukkig veel te doen. Vooral op het bestuurlijke vlak heeft de WD steeds op het standpunt gestaan, dat vooral de provincie in haar ver gunningenbeleid alert moet zijn op de welzijnsaspekten van wegena anleg, industrievestiging, ont gronding en dergelijke. Dat wij be wust zuinig willen zijn met grond stoffen heeft het propagandako- mité van de WD in Holten willen bevestigen door te besluiten voor de statenverkiezingen geen huis- aan-huis folders te verspreiden. Het gros van dit soort lektuur ver dwijnt onmiddelijk in de prulle- mand En dat is toch zonde? Da- grekreatie moet een bewust beleid hebben om te voorkomen datop dit gebied milieubederf optreedt. Evenzo moet met name ook het kiezen van plaatsen waar woning bouw kan plaats vinden zeer welo verwogen gebeuren". Denkt u als Holtenaar een rol te kunnen spelen in de Provinciale Staten? „Ja, ik zie een rol in de Sta ten wel zitten. Als liberaal, maar vooral ook als Holtehaar. We heb ben hier waarachtig genoeg pro blemen om een zetel in het provin ciaal bestuur te rechtvaardigen. Het provinciaal bestuur zit er wer kelijk niet voor niets. Alhoewel ze voor de burgers veelal een onbe kende club is heeft ze wel degelijk een aantal belangrijke taken. De ruimtelijke ordening in onze ge meente komt tot stand in regelma tig overloeg met de provincie. Bij alle ideeën die de gemeente heeft blijft het streekplan van de provin cie het toetsingskader. De provin cie heeft een eigen waterstaat en een eigen wegennet. fOok binnen Holten hebben we daar mee te ma ken, denk maar aan de problemen rond de ontsluitingen van het in dustrieterrein aan de Aaltinksweg. Op het terrein van de landbouw en het milieubeheer liggen belang rijke taken van het provinciaal be stuur. Vervolgens worden de moge lijkheden voor de woningbouw ei genlijk door de provincie bepaald. Uiteraard mag hier niet onvermeld blijven, dat de provinciale staten de leden van de Eerste Kamer kie zen. Alleen al daarom hoort ieder zijn of haar stem uit te komen bren gen". Ten slotte, vindt u zich niet te laag op de lijst geplaatst? „Te laag op de lijst? In de wandel gangen heet het, dat je op no. 16 weinig kans maakt om in de staten tekómen. Maar vergeet niet, dat het uitbrengen door de Holtenaren van voorkeurstemmen op hun libe rale kandidaat best een stimule rende invloed kan hebben" Riolering Voor de aanleg van een riolering voor de recreatieterreinen in de Look moeten leidingen gelegd worden in particuliere gronden, onder andere van de Camping Unie Maatschappij B.V. te Hilversum. Daartoe dient een zakelijk recht gevestigd te worden ingevolge de Belemmeringenwet Privaatrecht. Dat zakelijk recht bestaat hieruit, dat de gemeente gerechtigd is van de benodigde strook grond, op in overleg met de eigenaar te bepalen tijden, gebruik te maken of te doen maken ten behoeve van het aan leggen, hebben en houden, de bouw, het onderhoud, de exploita tie de exploitatie en het weer weg nemen van een buisleiding (en) voor de afvoer van rioolwater, con- troleputten en andere inrichtingen, welke de gemeente nuttig en of wenselijk oordeelt. Met de grondeigenaar is overeen gekomen, dat voor de verlening van het zakelijk recht de gemeente geen vergoeding verschuldigd is, conform een reeds eerder gesloten overeenkomst met ENNIA Recrea- tiebedrijven N.V. B. en W. stellen de raad voor een dergelijke overeenkomst met de Camping Unie Maatschappij B.V aan te gaan. Spreekrecht De sportcommissie heeft in zijn vergadering van 30 januari j.l. een „Reglement spreekrecht toehoor ders openbare vergaderingen Sportcommissie" vastgesteld, on der goedkeuring van de gemeente raad. B. en W. stellen de raad thans voor dit reglement goed te keuren. Onderhoud fietspaden Het onderhoud van de rijwielpaden in de gemeente Holten werd in het verleden verzorgd door de Stich ting Rijwielpaden OostrOverijssel. Per 1 januari 1976 heeft het Recrea tieschap Twente de activiteiten van deze Stichting overgenomen. De deelneming van de gemeente Holten aan het Recreatieschap heeft alleen betrekking op de door het Recreatieschap te onderhou den fietspaden. Inmiddels hebben de deelnemende gemeenten beslo ten het Recreatieschap op te heffen in verband met de totstandkoming van de Gemeenschappelijke Rege ling Gewest Twente. Dit najaar zal het 25 jaar geleden zijn, dat de leerlingen van de lagere school voor het eerst de M.U.L.O. school in Holten zelf kon den bezoeken en hiervoor niet meer naar Deventer of Almelo hoef den te reizen. Het stichten van een dergelijke school getuigt van pioniersgeest. Waren er in het begin enkelen, die nauwelijks een toekomst zagen voor de school in zo'n betrekkelijk klein dorp, de feiten hebben hen in het ongelijk gesteld: momenteel telt de school meer dan 1100 leerlingen. De behuizing was aanvankelijk erg primitief: de lokalen van de oude dorpsschool konden betrokken worden, omdat meester Brouwer zijn nieuwe school gekregen had. Maar al gauw was dit gebouw totaal onvoldoende, niet alleen wat de ruimte, maai- ook wat de outillage betreft. In 1962 werd dan ook de nieuwe school aan de Haarstraat geopend. Op onderwijskundig gebied zijn er in deze tijd nogal ingrijpende veranderingen geweest; niet alleen werd de naam M.U.L.O. sinds 1968 veranderd in M.A.V.O., ook kwamen er de afde lingen H.A.V.O. en M.E.A.O. bij. Daar het leerlingenaantal voortdu rend bleef stijgen, werd uitbreiding al weer spoedig noodzakelijk. Dat betekent echter nog niet. dat dan ook meteen de toestemming tot bouwen afkomt. Na een lange lijdensweg ging pas in 1977 het sein op groen en konden de werkzaamheden beginnen. Ruim een jaar later zou het bouwwerk klaar kunnen zijn. Daarom zullen in de week van 20 tot 25 november a.s. allerlei festivi teiten rond de officiële opening van de nieuwbouw plaats vinden. Er zal o.a. een reünie van oud-leerlingen georganiseerd worden, waar men nog eens oude herinneringen kan ophalen, of door z'n „oude school" kan dwalen. Voor de oudste jaargangen zal het alleen maar een (hernieuwde) kennismaking met het tegenwoordige gebouw kunnen zijn, wat niet wegneemt, dat een weerzien met de oud-do centen natuurlijk tot de mogelijkheden behoort; zoveel zullen deze wel niet veranderd zijn. Langs deze weg willen wij oud-doccnten en oud-leerlingen graag opwekken aan deze reünie deel te nemen. Het contactadres, waarheen u uw reactie kunt sturen is: Reüniecom missie S.G. Holten, Postbus 51Holten, graag onder vermelding van naam, adres, tel. nr. en jaar van slagen. Tot ziens in november. De Reüniecommissie. De Kiesvereniging Gemeeentebe- lang heeft als laatste van de vier partijen die in de raad vertegen woordigd zijn woensdagavond tij dens een in café-restaurant „Het Bonte Paard" gehouden ledenver gadering de kandidatenlijst voor de op woensdag 31 mei te houden gemeenteraadsverkiezing vast}.re J. Warrink, (raadslid-fractievoor zitter). 2. E.M. van Schooten, raads lid, 3 G.J W Reilink, 4. VV. ten Ber ge, raadslid, 5. A v.d Brink, 6. F.W Akkerman. 7. J.B Veneklaas. 8 J Nikkels. 9 H Meijer. 10. W Vlogt- man, 11. H.J. Dikkers. 12. A A J. Akkermans, 13 G.J. Jansen. 14. J. Jansen, 15. Gerard Somer, 16. H. BEJAARDENMIDDAG Evenals voorgaande jaren zal het toneelspel ook nu weer voor be langstellende bejaarden worden opgevoerd en wel op zaterdagmid dag 1 april. a.s. in gebouw Irene. Aanvang 14.00 uur. Tempelman. 17. J ten Velde. 18. E.D. Vincent. 19. H.J. Wansink, 20. J Wegstapel Azn. In een liquidatieplan wordt voor gesteld de Gewestraad te verzoe ken om het Recreatieschap zowel organisatorisch als financieel- administratief als tak van dienst binnen het gewest aan te wijzen. Tevens wordt voorgesteld de Ge westraad te verzoeken met o.a. de gemeente Holten in overleg te tre den om een zodanige regeling te treffen, dat verdere deelname van deze gemeente ten aanzien van het rijwielpadenonderhoud verzekerd is. B. en W. zijn er mee akkoord ge gaan dat de met het Recreatie schap getroffen regeling inzake de onderhoudskosten overgaat naar het Gewest Twente. Deze ak koordverklaring strekt zich uit tot het tijdstip, dat de eindresultaten van het rijwielpaden plan van de' provincie Overijssel bekend zijn of dat anderzijds een nieuwe situatie zal ontstaan. De gemeenteraad blijft betrokken bij de bepaling van de onderhoudskosten van de fiets paden en het omslaan daarvan over de deelnemende gemeenten. Dat omslaan geschiedt - na aftrek van de provinciale subsidie - vol gens de van de Stichting Rijwiel paden OostrOverijssel „overgeno men" verdeelsleutel. Uitbreiding van het aantal km fietspad en wij ziging van de verdeelsleutel kan niet plaatshebben zonder instem ming van de raden der deelne mende gemeenten. B. en W. stellen de raad voor in te stemmen met het ontwerp-liquidatieplan. Bibliotheek voorziening Ingevolge de Wet op het openbaar bibliotheekwerk, dienen de ge meenteraden, naast een provin ciaal en een landelijk plan, een ge meentelijk plan inzake de open bare bibliotheekvoorziening vast te stellen. Naast de bestaande toe stand, dient hierin te worden aan gegeven of in de toekomst een nieuwe vestiging of afdeling wordt overwogen. Naar het oordeel van B. en W. is dat niet het geval. Over de inhoud van het plan heeft overleg plaats gevonden met de plaatselijke Stichting Bibliotheek en Leeszaal Holten-Bathmen en de Provinciale Bibliotheekcentrale voor West-Overijssel te Zwolle. B. en W. stellen de raad voor te beslui ten overeenkomstig het ontwerp plan dat ter inzage ligt. Kredieten B. en W. vragen de raad in de dins dag te houden openbare vergade ring de volgende kredieten: Aan vullend krediet uitbreiding/ver bouw openbare scholengemee nschap f 2.451.821.40, aanleg par keerplaatsen bijzondere lagere school voor tandartsauto f 10.800.-, aankoop en plaatsen cq verplaatsen borden in verband met 'opnieuw vastgestelde grens be bouwde kom f 7.250.-, aanleg vijfde tennisbaan f 20.800.-, aankoop 500 boekjes „Holterberg f 5.200.- en vervanging vlaggemasten V.V.V.- kantoorf 2.300.-. Zaterdag 25 maart 10.30 uur: Opening „KADO BOETIEK" C. L. Tromop, Oranje straat 20 (Zie adv.). Zondag 26 maart 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Paasmaandag Gelegenheid tot paardrijden (bui- tenritten) manege „Snorrewind". 14.00-16.00 uur: Bezichtiging ma nege. 14.00 uur: Discobal in caff „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Maandag 27 maart-2 april Emmabloemkollekte t.b.v. tuber culosebestrijding en het Groene Kruis Holten. Dinsdag 28 maart Film „La Dentelliëre" in „de Schu- re". 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie age nda). 20.00 uur; Koffie-praatavond CDA in bovenzaal Hotel „Vosman" (zie adv.). Woensdag 29 maart 8.00-19.00 uur: Stemming voor de Provinciale Staten. Jeux de boullestoemooi in „de Schure" (Zie bericht). Donderdag 30 maart 15.00-17.00 en 19.00-21.00 uur: „Open Dag" in het „Paalhuus", Beusebergerweg. Vrijdag 31 maart 20.00 uur: Finale Klaveijastoemooi Z.V.V. „Blauw Wit" in Clubhuis. 20,00 uur: Touwtrektoernooi in manege „Snorrewind" (zie adv.). Film en cabaret in „de Schure" (zie bericht). Zaterdag 1 april 20.00 uur: Toneeluitvoering door „C.O.C." in gebouw „Rehoboth" (zie adv.). Zondag 2 april Film en cabaret in „de Schure". Maandag 3 t.e.m. zaterdag 8 APRIL Huis-aan-huis-kollekte ten bate van de Ned. Hartstichting. Maandag 3 april 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Holten F.N.V. in zaal „Vosman". Dinsdag 4 april 19.30 uur: Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard". Boekbespreking door mej. Coursin te Deventer. Vrijdag 7 april Live optreden „K.I." in „de Schu re". Donderdag 13 april 20.00 uur: Algemene Ledenverga dering „BATO" in café „De Bies- ter". Maandag 17 april 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Lezing door de heer Nijhof te Oosterbeek. Onder werp: „Tuinieren met plezier". Vrijdag 21 april 20.00 uur: Jaarvergadering Vereni ging „Een School met de Bijbel". De gemeenteraad komt dinsdag. 28 maart, om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de volgende AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 27 februari 1978 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van industrieterrein aan: a. de heer G. H. Voordes, Oranjestraat 60, alhier (stukken worden zo moge lijk nagezonden); b. Amaha B.V. te Zwolle. 4. Voorstel tot het vestigen van een zakelijk recht ingevolge de Belemme ringenwet Privaatrecht i.v.m. aanleg riolering. 5. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een partiële herziening van het bestemmingsplan „Buitengebied". 6. Voorstel tot wijziging van de bouwverordening en de verordening op de seizoenwoonverblijven. 7. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van keurrechten voor de vleeskeuringsdienst. 8. Voorstel tot het vaststellen van definitieve tarieven voor de onroerend- goedbelastingen, 9 Voorstel tot goedkeuring van het „Reglement spreekrecht toehoorders openbare vergaderingen sportcommissie". 10 Voorstel tot instemming met het vaststellen van een liquidatieplan van het Recreatieschap Twente. 11. Voorstel tot vastelling gemeentelijk plan voor de openbare bibliot heekvoorziening. 12. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1978. 13. Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. ARTS 25 t.m. 28-3: 8.00 uur: W. R. van Couwelaar, Keizersweg 32. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Spoedgevallen bellen: 05483- 1870. WIJKVERPLEGING 24 t.m. 27 maart: zuster F. Rut- gers, Pr. Constantijnlaan 2, Bathmen, tel. 05704-2573, b.g.g. 05700-22700. Spreekuur wijk verpleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen maan dag t.m. vrijdag van 13.30-14.00 uur, Gaardenstraat (Groene Kruisgebouw). ZIEKENVERVOER A Müller, tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel 2980 en 1338. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur, Dorpsstraat 16. CONSULTATIEBUREAU VOOR KLEUTERS EN BABY'S Elke donderdag van 9.00-11.30 uur, Groene Kruisgebouw, TANDARTS 25/26 maart: J. v. d. Enk, Burg. v. d. Bergplein 33, Wierden, tel. 1634. Paasmaandag: W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor, tel. 2279 Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G. J. Kraay, tel. 2299. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Iviidden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur. GEZINSVERZORGING Spreekuur maandag t.m. vrij dag van 8.30-9.30 uur. Dorps straat 16. Tijdens de weekends zijn Maatschapp. Werk en Ge- zinsverz. bereikbaar onder nr. 05486-16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.m. zondag 26 maart: H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 27 maart t.m. zondag 2 april: W. ter Schure, Verzetstr. 54, tel, 2715. Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slacht huis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 25 t.m. vrijda? 31 maart: ELECTRA: H J. Wan sink, Lageweg 9, tel. 2789. GAS: H. J. Kolkman, Churchillstraat 99, tel. 3016. POLITIE Telefoon 3152 - 2665 en 2655. Na 6.00 uur 's avonds bellen: 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3