ide Stationsweg op quartaire egenplan der provincie LANDBOUWSCHAP WEERT HEUWE ONZEKERHEID EN HEILLOZE VERWARRING de Schnre Ouderen wensen inspraak in het welzijnswerk Onderwijsbegeleidings dienst Midden-IJssel Werkloosheid rayon Deventer Ouderavond openbare Kleuterschool Tuinstraat Uit de raadsportefeniile IDEE DAG Wijziging van de keurloon verordenin g vleeskeuringswet Vergadering Ned. Bond an Plattelandsvrouwen Een cliëntgerichte sociale dienst HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 FEBRUARI 1978 - PAG. 7 i cre- r een cember 1974 besloot de gemeenteraad om een gedeelte van de La- weg, vanaf de bebouwde kom ingevolge de VVegenwet tot de Tse grens tot en met de Wippertsbrug in eigendom, beheer en on- Dud van de provincie Overijssel over te nemen. De gemeente ont- daarvoor een afkoopsom van f263.564.-. ezien de Doorlopendedijk in het Holterbroek zijn funktie als zoda- iad verloren, verzochten B. en VV. in hetzelfde jaar Ged. Staten de rijzing van deze weg als quartaire weg in te trekken en daarvoor in aats de Oude Stationsweg te Dijkerhoek als quartaire weg aan te ;n. Daarmee zou een aansluitende verbinding worden verkregen de Dijkerhoekseweg en de Espelodijk, welke in Espelo in de S14 Iterweg) uitmondt. gpunt bleef daarbij de aan- ing van de Oude Stationsweg je Larenseweg en het gedeelte de Larenseweg tot aan de Ierse grens (Wippertbrug). Het lerde gedeelte van deze brug gen in de provincie Gelderland ineente Gorssel» en de aanslui- je weg was namelijk als quar- weg in de provincie Gelder- aangewezen. jnmtis thans opgelost. Onlangs ben Gedeputeerde Staten de- provincie meegedeeld dat én de le Stationsweg én het aanslui- le gedeelte van de Larenseweg inbegrip van de brug. voor zo gelegen in deze gemeente, zijn gewezen als quartaire weg. De jwijzing van de Doorlopende- komt hiermee te vervallen, le overneming in beheer en on- houd van een gedeelte van de jenseweg was tevens begrepen gedeelte van deze weg. dat ins als quartaire weg wordt aan gewezen. Hiervoor was in de af koopsom een bedrag groot J 80.640.- meegenomen Gedeputeerde Staten verzoeken thans laatstgenoemd bedrag te restitueren,, aangezien door de aanwijzing tot quartaire weg jaar lijks voor het onderhoud van dit weggedeelte een bedrag uit het provinciale wegenfonds wordt verkregen. De financiële consequenties van het vorenstaande zijn de volgende Uitkering uit het provinciale wege nfonds. Bij: Ged. Larenseweg. werklengte 1.1 km., lengte voor uitk. prov fonds 1.320 km. Oude Stationsweg werklengte 4.2 km., lengte voor uitk. prov. fonds 3.024 km. Is totaal 4.544 km. Af: Doorlopendedijk werklengte 3.0 km. lengte voor uitk. prov. fonds 1 800 km. Maakt totaal 2.544 km De uitkering voor deze lengte be draagt op basis van de thans be- Densdagavond 15 februari j.l. ;ld de Nederlandse Bond van attelandsvrouwen, haar maan- lijkse bijeenkomst in zaal „Vos- Sin". vergadering werd geopend door presidente mevr. Van de Wijk- Dmkes. Zij stelde de nieuwe be- jursleden voor en heette twee euwe leden welkom en verwd- Imde in het bijzonder mevr. Thie- uit Epse. van de Ned. Ver. voor |,„.ithorenden, die deze avond lezing zal houden over het \yerk in de vereniging en slechtho- ndheid in het algemeen, jrvolgens las mevr. Jansen-De i lies de notulen en gaf mevr. Van oesburg, enkele mededelingen rendheid o.a. middenoor. binne noor en fluitende tonen in oren. Er felijkheid, medicijnen, verwondin gen of narcose kunnen oorzaken van doofheid zijn. Een operatie of gehoorapparaat kan een oplossing zijn. Ons land telt pl.m. 300.000 slechthorenden. Men kan spreken van doofheid, als men zijn eigen stem niet meer hoort. Belangrijk voor slechthorenden is, dat zij het gezicht en de lippen van de spreker kunnen zien. z.g. liplezen. Hoge to nen worden vaak niet gehoord. vooral. de medeklinkers. Lage to nen worden veel langer verstaan. Hard praten of schreeuwen tegen slechthorenden helpt meestal niet. Duidelijk en langzaam praten is erg ntrent het jaarlijkse reisje, dat belangrijk Alle te sterke geluiden itmaal naar de Keukenhof in jsse en de Scheveningse Pier zal tan. iema kreeg mevr. Thierens het bord. Zij vertelde dat de Ver. voor ëchthorenden reeds 70 jaar be- taat en pl.m 40 afdelingen in Ne erland heeft. Zij deelde informa- Jemateriaal uit en toonde verschil- inde gehoor- en hulptoestellen, r zijn veel soorten van slechtho- zijn funest voor de oren. z.g. „la- waaidoof". Na enkele vragen uit de zaal te hebben beantwoord, bedankte de presidente, mevr. Thierens, harte lijk voor haar uiteenzetting U hebt ons veel begrip bijgebracht voor de slechthorenden en wij wensen u veel succes met uw werk, zo besloot zij de vergadering. Iet Landbouwschap heeft in be- insel kunnen instemmen met de ii 1975 door de overheid gepresen- eerde Relatienota In deze nota fordt met name ingegaan op de (nderlinge verhouding tussen de andbouw en de natuurbescher- ning De voortzetting van het in de jtelatienota genoemde beleid mag liet doorkruist worden door steeds jveer andere en deels verdergaande iisen van natuurbeschermingszij- Je. Dat leidt slechts tot nieuwe on- iekerheid en heilloze polarisatie. Oeze mening geeft het Landbouw schap weer in een brief aan de Paste Commissie voor Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening uit de Tweede Kamer. De brief is {eschreven met het oog op de be handeling van de begroting Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening in het parlement. Het Landbouwschap gaat in het schrijven nader in op de ontwikke lingen sinds het verschijnen van de drie zogenaamde Groene Nota's in kende cijfers over 1977 2.544 km. a 1 5 000 - per km is f 12.720.-. Tegen over dit bedrag staat een verlaging aan bespaarde renté van de te res titueren afkoopsom van van t 80 640.- is f5.650-. Financieel gezien is deze transak- tic voor de gemeente derhalve voordelig. Overeenkomstig het gunstig" ad vies van de financiële commissie stellen B en VV de raad voor net in december 1974 vastgestelde be drag der afkoopsom ad f 263.564 - te verminderen metf 80.640 -en nader vast te stellen op f 182 924.-. Vrijdagavond zal er na lange tijd weer eens een ouderwetse spel- avond plaatsvinden in De Schure. Er zullen allerhande spelletjes in De Schure aanwezig zijn. zoals scrabble, dammen, kaarten, scha ken, ganzebord enz. Een ieder die wil meedoen, kan vrijdagavond omstreeks half negen naar De Schure komen. Ook mensen die er niets voor voelen mee te doen aan spelletjes, zijn welkom, want het is ook erg gezellig om gewoon wat te kletsen en naar fijne muziek te luis teren onder het genot van een drankje Zaterdagavond zal er van half tien tot ongeveer elf uur heel andere muziek te horen zijn dan men ge wend is in De Schure. Er zal dan namelijk een disco-special te be luisteren zijn over de sinds kort erg populiare nieuwe stromingen in de popmuziek, nl. de punk (het woord spreekt voor zichzelf) en de zoge naamde New Wave. Wie heeft er te genwoordig niet gehoord van groe pen als Blondie, The Stanglers en The Sex-Pistols? Kortom, het zal een erg enerverende zaterdag avond worden volgens de Schure- punkspecialist. Mensen die het zaterdagavond een beetje kalmer aan willen doen. kunnen ook gerust komen, want er zijn gratis watjes aan de bar ver krijgbaar. Tot ziens dus. Jeugdsoos „De Schure" Projectoren die alles hebben. Die alles kunnen. Die voor elke filmtruc te vinden zijn. Etiraig Mark 610 D. Euinig Mark 607 D. Eumig Mark 605 D VOOR EEN BETER ADVIES TEL. 1850 DORPSSTRAAÏ<4 HOLTEN- De Algemene Nederlandse Bond Ouderen, ontstaan door de enige tijd geleden plaatsgevonden fusie van de Algemene Bond van Bejaarden en de Bond voor Staatspensionering (200.000 leden), heeft haar plaatselijke afdelingen een afschrift doen toekomen van het adres, dat het Centraal Orgaan Samenwerkende Bejaardenbonden (Cosbo) In verband met de gemeenteraadsverkiezingen van 31 mei a.s. heeft gezonden aan de ge meenteraden in ons land. 1975. Het georganiseerd land bouwbedrijfsleven heeft met name intensief meegewerkt bij de voor bereiding van de uitvoeringsbes luiten van de in 1977 verschenen Beschikking Beheersovereen komsten. Hoewel het nieuwe beleid van de overheid niet gemakkelijk is wil het Landbouwschap zich niet aan de verantwoordelijkheid onttrekken en in redelijkheid meewerken aan de uitvoering van het in de Rela tienota geschetste beleid. Het Landbouwschap is ongerust over geluiden uit de natuurbescher- mingshoek, waar men min of rneer afstand wil nemen van het in be ginsel aanvaarde beleid. Het Landbouwschap vindt continuïteit van beleid heel belangrijk Nieuwe en deels verdergaande eisen leiden tot verwarring en onzekerheid. Daaraan wil de Relatienota nou juist een einde maken, aldus het Landbouwschap in de brief aan de Vaste Commissie uit de Tweede Kamer DEVENTER - De onderwijsbegeleidingsdienst Midden-IJsel krijgt van het rijk f 40.000 .- extra voor de aanschaffing van audio-visuele appara tuur Per 1 januari 1978 wordt het personeel uitgebreid met een schoolbe- geleider en een pedagoog met psychodiagnostische opleiding. De dienst telt dan 13 personeelsleden. Verwacht wordt een zodanige jaarlijkse ver hoging van de rijksbijdrage dat er elk jaar drie personeelsleden bij kunnen komen. Volgens een schema van de directie voor de te benoemen functionaris sen tot 1984 zouden er in dat jaar 42 personeelsleden zijn. er zouden dan drie rayonteams van drie school- begeleiders. een psycholoog of pe dagoog. een assistent en eventueel twee remedial teachers en twee schoolmaatschappelijke werkers kunnen functioneren. Voor interne ondersteuning" zijn drie onderwijs kundigen, een leermiddelenkun- dige en een voorlichter nodig. De overige negen functies betreffen directie en administratie. Remedial teaching Burgemeester J G. Bosch <G!Str vroeg tijdens een vergadering van het algemeen bestuur waarom de De werkloosheid in het rayon Deventer bleef in januari vrijwel ongewij zigd (1149 - 1151). Echter, ook deze maand was er onder de jeugdwerk loosheid wederom een verschuiving te constateren, namelijk het aantal Jeugdige werklozen tot 19 jaar nam af, terwijl er in de leeftijdsgroep 19-23-jarigen een stijging optrad. Het aantal aanvragen bleef in januari op hetzelfde niveau. Ook bij de vrouwen veranderde het werkloosheidscijfer weinig, zij het dat de vraag iets toenam, voornamelijk in de bedrijfsgroepen kantoor en personeel in algemene dienst Verdeeld over de gemeenten in het rayon bedroeg de werkloosheid in absolute cijfers en in procenten van de afhankelijke mannelijke beroeps bevolking als volgt. Tussen haakjes de cijfers over december j 1 Bathmen 14 is 1 .8% 14 is 2.3%Deventer 786 is 5 1% (784 is 4.7%Diepen veen 55 is 2.9% (60 is 3 8%), HOLTEN 67 is 4.2%, (61 is 4.4%). Olst 51 is 2.8% (56 is 4.1%) en Raalte 175 is 3 9% (171 is 5.0%) De procentuele cijfers zijn herzien. In verband met opmerkingen van Gedeputeerde Staten op de nieuwe keurloonverordening voor de Vleeskeuringswet, zoals die in de raadsvergadering van 13 de cember jl. door de raad werd vast gesteld, achten B. en NV. een wijzi ging van deze verordening nood zakelijk. In de toelichting op hun voorstel zeggen zij: Als leidraad voor deze nieuwe ver ordening heeft de model verordening van het Ministerie van Binnenlandse Zaken gegolden, aangevuld met gegevens betrek king hebbende op de plaatselijke situatie. Ten aanzien van de nieuwe keurloonverordening mer ken gedeputeerde staten op. dat de artikelen 5 en 7 in strijd zijn met het „Tariefbesluit keuring vlees 1978". Vervolgens schrijven zij. dat in ar tikel 6 van de verordening rechten worden genoemd welke niet als keurloon kunnen worden aange merkt. Over de inhoud van de arti kelen 5 en 7 (respectievelijk her keuring en overuren) stond niets in de modelverordening vermeld. Aangezien die onderwerpen wel in de bestaande gemeentelijke keur loonverordening zijn geregeld, heeft aanvulling van de model verordening op die punten plaats gehad. Nagenoeg hetzelfde geldt voor de inhoud van artikel 6 i ont smetten voertuigen etc.) Op 23 de cember 1977 (10 dagen na vaststel ling van de keurloonverordening) zijn de nieuwe keurloontarieven voor 1978 in het Staatsblad ver schenen. In het betreffende tarief- besluit zijn ook bedragen voor her keuring en overuren opgenomen. Op grond daarvan is de inhoud van de artikelen 5 en 7 daarmee in strijd. Voor wat artikel 6 van de vastgestelde keurloonverordening betreft het volgende Gedepu teerde staten schrijven er de voor keur aan te geven de hierbedoelde rechten (ontsmetten voertuigen etc.) op privaatrechtelijke basis als bedrijfstarieven in rekening te brengen, als gevolg waarvan ook dit artikel in de verordening kan worden geschrapt. Daartegen heb ben wij geen bezwaar. Binnenkort hopen wij u over de vaststelling van de betreffende bedrijfstarieven een afzonderlijk voorstel te doen toe komen. Wij stellen u voor, de arti kelen 5, 6 en 7 van de bij raadsbe sluit van 13 december 1977, nr. 719. vastgestelde „Keurloonverorde ning I", in te trekken. De intrek king van de hiervoor genoemde ar tikelen houdt tevens in. dat meer dere artikelen dienen te worden vernummerd. In verband met de leesbaarheid van de Keurloonver ordening achten wij het gewenst deze te herschrijven. Het concept raadsbesluit ligt op de gebruike lijke wijze ter inzageAldus B en W. Bij de Staatsuitgeverij zijn twee be leidsadviezen verschenen „Een cliëntgerichte sociale dienst" en „Stadsvernieuwing en gemeente lijke organisatie", beide samenge steld door de werkgroep Bestuur- Bestuurden van de Vrije Universi teit in Amsterdam. Deze werk groep stelde in opdracht van de ministeries van CRM. Binnen landse Zaken en van de Rijkspla nologische Dienst van het ministe rie van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening, een onderzoek in naar de relatie tussen bevolking en openbaar bestuur op gemeentelijk niveau. Het onderzoek, dat van juni 1974 tot september 1977 duurde, was toegespitst op deze relatie bij stadsvernieuwing en bijstandsver lening. Het advies over de bijstandsverle ning bevat een reeks aanbevelin gen, die erop gericht zijn de toe gankelijkheid van de sociale dienst voor de cliënt te vergroten De be leidsadviezen zyn verkrijgbaar bij de Staatsuitgeverij en in de boek handel. remedial teachers als laatsten (in 1984) op het schema staan. Op verzoek van voorzitter B J. M. Duimel (Deventen zette directeur De Wit uiteen dat het nog niet dui delijk is of remedial teachers bij de onderwijsbegeleidingsdienst aan gesteld moeten worden. De lande lijke werkgroep remedial teaching meent van niet. omdat zij in feite onderwijzers zijn. eventueel met een deeltaak, voor onderwijs aan kinderen die in het normale onder- wijspatroon niet kunnen meeko men. Zij zouden dus op de school voor een groep van scholen aange steld moeten worden. Bovendien ontbreken opleiding en r:.- s e i i oh ng-vo or ^specialisten op dit gebied. Zouden er.wél zulke specia listen komen dan is het standpunt van het ministerie dat zij bij de be geleidingsdienst horen. Maar in haar jongste (nog niet gepubliceer de) rapport keert de Innovatie commissie Basisonderwijs zich te gen die opvatting. Daar meent men dat het onderwijs aan kinderen met problemen tot de taak en de ver antwoordelijkheid van de onder wijzer moet (blijven) behoren. Bo vendien staat men bij de begelei dingsdienst op het standpunt dat zijn voorlopig beperkte mogelijk heden meer rendement afwerpen als men werkt met groepen van scholen dan wanneer men groepen van leerlingen zou gaan begelei den. Na afloop van de vergadering be keek het algemeen bestuur het pand aan de Zutphenseweg te De venter waar de diénst sinds 29 no vember is gevestigd. Het gebouw, dat hiervoor opgeknapt en nieuw ingericht is, zal van de gemeente Deventer worden aangekocht voor f 200.000 -. De financieringsmidde len zijn beschikbaar dank zij het subsidie van de provincie Overijs sel. In dat adres vraagt de COSBO on der meer, dat de bejaarden in spraak krijgen in alle beslissingen die hen aangaan. Dat zij vertegen woordigd worden in raden, com missies. besturen en dergelijke. Niet alleen met betrekking tot het zogenaamde bejaardenwerk of welzijnswerk ouderen in engere zin. Bij het adres is een „programma van eisen" gevoegd, waarin -meer specifiek- de opvattingen, wensen en eisen, ten aanzien van. de ver houding met de afdelingen van de ouderbonden zijn geformuleerd. In haar begeleidend schrijven zegt de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) onder meer: „Gemeenten krijgen in de ko mende tijd (iets) meer bevoegdhe den. In het zogenaamde „decentra lisatiebeleid" worden allerlei be sluiten, die tot heden op landelijk niveau werden genomen, verlegd naar het plaatselijk niveau. Ge meenteraden, de hoogste beslis sende instantie in de gemeenten, kunnen meer eigen keuzen gaan maken: hoeveel club- en buurt huiswerk, waar en voor wie? Hoe veel vormings- en ontwikkelings werk (educatief werk) en voor wie? Hoeveel voorzieningen voor oude ren, waar en voor wie dan.enz? Verschillende al afgekondigde of nog komende zogenaamde „rijksbijdrage-regelingen" en over een aantal jaren de zogenaamde „Kaderwet Welzijn" bepalen, dat gemeenten meerjaren-plannen moeten opstellen en jaarprogra- ma's moeten maken. Hierin moet worden aangegeven, welke soorten van zorg, recreatie en educatie en welke voorzieningen op dit terrein voor welke groeperingen en in welke omvang door de gemeente zullen worden gesubsidieerd. De gemeente ontvangt op haar beurt van het rijk een bijdrage in de kos ten van deze subsidies. Bij de voorbereiding van deze plannen en programma's behoort „de bevolking" en behoren vooral „groepen uit de bevolking" be trokken te worden. Men moet gele genheid krijgen zfjn wensen en be hoeften uit te spreken en argumen ten voor de keuzen aan te dragen. Wij zouden U willen opwekken goed in de gaten te houden wat er op dit punt in uw gemeente aan in itiatieven wordt genomen; daar over bij de gemeente te informeren en uw wensen om deel te nemen aan de voorbereidingen kenbaar te maken aldus ANBO AHBO in haar rondschrijven aan de afdelin gen. In Holten bestaat zowel een afde ling van de Bond voor Staatspens ionering als een afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden. In verband met de in de aanhef ge schetste fusie van die bonden moet op plaatselijk niveau nog een sa- menspreking plaats vinden. Op de goed bezochte jaarlijkse ou deravond van de Openbare Kleu terschool Tuinstraat, die door de voorzitster, mevr. H. Vincent- Krekel, met een woord van welkom --werdgeopend, in 't bijzonder tot dr. W. R. van Couwelaar, de afgevaar digden van de Vereniging Open baar Onderwijs, personeel van de Haar kleuterschool en personeel en Oudercommissie van de Dorps school, werd afscheid genomen van mevr. Dikkers-Wegstapel. Voor het vele werk dat zij als lid van de commissie heeft gedaan werd haar dank gezegd en als blijk van waar dering werd een geschenkbon en een boeket bloemen aangeboden. Tevens trad als commissielid af de heer J. Vincent (Liezenweg), die deze avond niet aanwezig kon zijn. Als nieuwe commissieleden wer den welkom geheten mevr. M. Huzen-Stegeman en de heer A. Meijer man. Hierna hield dokter van Couwelaar een lezing over verschillende kin derziekten, als waterpokken, rode hond en mazelen. Mazelen komt niet zoveel meer voor, omdat kin deren van plm. 1 jaar daartegen worden ingeënt. Ook de bof, een ontsteking van de speekselklieren is een bekende kinderziekte. Vooral voor jongens die rond de puberteit nog geen bof hebben ge- Ten behoeve van de verbetering van de electriciteitsvoorziening van een aantal bungalows langs de Motieweg op de Holterberg door het plaatsen van een 10 kV- transformatorhuisje, stellen b. en w de raad voor over te gaan tot de aankoop van een strookje grond ter grootte van ongeveer 20 m2 van de Erven Dikkers, Houtweg 14. alhier. De heer H.J Dikkers heeft zich be reid verklaard bedoeld strookje grond aan de gemeente te verko pen voor de prijs van f 2.50 per m2, totaal derhalve voor f. 50.-. Op grond van de Vereniging „Het Groene Kruis" aan de Gaardens- traat by het postkantoor heeft de gemeente parkeerplaatsen aange legd met een oppervlakte van plm. 120 m2. Het bestuur van het Groene Kruis heeft zich bereid ver klaard deze grond om niet aan de gemeente over te doen. B en w. stellen de raad voof dit aanbod op de gestelde voorwaarden te aan vaarden. AMBTSWONING De ambtswoning van burgemee ster Mr. W.H. Enklaar, aan de Jeur- linksweg, is door deze en zijn gezin ontruimd in verband met het be trekken van een eigen woning aan de Oude Stationsweg 1. Aangezien het gewenst is dat deze ambtswo ning beschikbaar blijft voor de ambtsopvolger van de burgemee ster, kan deze tijdelijk worden verhuurd (tot plm. april 1979 red. H.N.) De heer E.A. Postma, Vianenweg 216, alhier directeur van het be jaardencentrum „De Diessenplas", •heeft verzocht deze woning tijdelijk te mogen huren. B. en w. stellen de raad voor de woning aan de heer Postma te verhuren in de staat, waarin deze ach op de datum van de aanvang der huur bevindt, ter wijl de gemeente gedurende de huurperiode geen binnenonder- houd aan de woning zal verrichten. Wanneer de gemeente, door welke omstandigheden dan ook. gedu rende de huurperiode wederom de vrije beschikking over de woning moet hebben, zal de huur tussen tijds moeten worden beëindigd. De huurprijs zal, in verband met deze voor de huurder onzekere factoren en het feit dat geen enkel binne- nonderhoud aan de woning worden verricht, f. 400.- per maand bedra gen, exclusief de kosten van het gebruik van water, verlichting en verwarming. De commissie ge meentewerken kan zich met deze huurprijs verenigen. had, is het aan te raden ze te laten inenten. Verder sprak dokter van Couwe laar over verkoudheid, oorontste king, ongevallen in het yerkeer of thuis. Bij brandwonden geen brandzalf gebruiken, maar tien mi nuten onder de koudwaterkraan en schaafwonden niet behandelen met zalf of jodium, maar schoon maken met een zeepsopje. Kinder- asperine innemen met melk of op een gevulde maag. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen die door dokter van Couwelaar op goede en leuke maniér werden beantwoord. Mevr. Vincent dankte hem hartelijk en bood een kleine attentie aan. Tot slot had de verloting plaats van een aantal mooie cadeautjes die door de ouders waren gemaakt. In Enschede wordt op zaterdag 25 februari a.s., een „IDEE DAG" ge houden in het Raadhuishotel, Raadhuisstraat 12, aanvang, 10.30 uur. De bijeenkomst duurt tot uit erlijk 17.00 uur. Op deze Idee Dag vertelt de Werk plaats PRO o.a. over haar „Driede- lingsprojekt" dat per 1 september 1978 zijn vierde jaar ingaat. Dit houdt in: 20 uur werken per week in bedrijf of kantoor om in het levensonderhoud te voorzien en er varing op te doen, ong. 10 uur per week assistentie verlenen als (on betaald) vrijwilliger in het wel zijnswerk en het samenstellen en uitvoeren van een Vormings- en Scholingsprogramma voor de PRO groep. Dit Deventer projekt is bestemd voor ieder, die geïnteresseerd is in deze driedelige wijze van leven, tussen de 17 en 30 jaar jong is, een jaar „over" heeft, interesse heeft in het welzijnswerk en zich minimaal voor 1 jaar aan dit projekt wil ver binden. Belangstellenden voor dit initiatief kunnen op de „IDEE DAG" een in formatiepakket verkrijgen. De „IDEE DAG" is eveneens be doeld voor hen, die al lang met plannen rondlopen voor een derge lijk projekt (of een variant daarop) in de eigen regio. Informatie kan men ook verkrijgen via het kontaktadres van de Werk' plaats PRO, Grootburgers>/a?.t 58, 7411 BD, Deventer, telefoon (05700)-21497.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7