UITSLAGEN EN STANDEN S.B.O. SV BATf) had goede start zelfverdediging MAC-C0UREURS IN DE PRIJZEN verband stedendriehoek? Crematorium stedendriehoek In november Opleiding en B ero epenmanif estatie HOCKEYHOEK Competitie resultaten tafeltennisvereniging Tennis Jaarvergadering Touwtrekkers i Postzegelbeurs Wk I jf ill I Ih Im t HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 FEBRUARI 1978 - PAG. 5 Inde Promotieklasse van de S.B.O. slaagde leider Hengelo er in om, ondanks een gelijkspel (5-5) in en tegen Hardenberg, nog wat verder van de „concurrentie" weg te lo pen. Favorita leed een nogal ver rassende thuisnederlaag tegen ESOOO 2: 41/2-51/2 en zal de even tueel nog aanwezige kampioensas piraties wel in de koelkast zetten tot het volgende seizoen. Het de gradatieduel tussen Drienerlo 2 en Boekelo werd door de laatstge noemden gewonnen (4 1/2-5 1/2) en er lijkt weinig hoop meer voor de studenten te bestaan op klassebe- houd. STAND: 1. Hengelo 7 gespeeld, 12 punten, 44 bordpunten. 2. Favorita 7-8(401/2} 3 Hardenberg7-8(361/2) 4. ESGOO 2 7-7 (34 1/2) 5. Boekelo I 7-5 (28 1/2) 6 Drienerlo 2 7-2 (26) i Het in de le klasse leidende Almelo j 2 kon zich in Enschede tegen Het Witte Paard maar ternauwernood i staande houden. De hekkesluiters I wisten de score tot 4 1/2-5 1/2 in het voordeel van de Almeloërs te be- perken. Ondanks deze magere overwinning liep Almelo 2 een punt weg van het achtervolgende Borne dat in Nijverdal tegen E.N.O. niet j verder kwam dan 5-5. Goor leed een beschamende 1 1/2-8 1/2 nederlaag j tegen Hengelo 2 en is daarmee ge lijk in de onderste regionen van de ranglijst terecht gekomen. STAND: Ï.Almelo 2 5-10 (32) 2. Borne 5-7 (27 1/2) 3. Hengelo 2 5-4 (27 1/2) 4. E.N.O. 5-4 (23 1/2) 5. Goor 5-3 (20) 6. Het Witte Paard 5-2 (19 1/2) In de 3e klasse A verloor koploper E.N.O. 2 in eigen huis met 31/2-41/2 van het tot dusver niet al te hoge ogen gooiende Dalfsen. Van deze misstap maken mede leiders Het Zwarte Paard en Borne 2 gebruik door via overwinningen op respec tievelijk Almelo 5 (3 1/2-4 1/2) en Bathmen (5-3) gedeeld de eerste plaats te gaan bezetten. Raalte consolideerde zijn plaats in de middenmoot via een forse 7 1/2-1/2 zege op Holten 2. STAND: 1. Het Zwarte Paard 1 5-10 (28) 2 Borne 2 5-10 (25) 3. E.N.O. 2 5-8 (28 1/2) 4. Raalte 5-6 (25) 5 Bathmen 5-6 (22 1/2) 6 Dalfsen 5-4 (20) 7 Hol ten 2 5-4 (14) 8. Het Zwarte Paard 2 4-0 (9 1/2) 9 Goor 2 4-0 (4 1/2) 10 Almelo 5 5 5-0 (15) Ook in de 3e klasse B lijkt het er op dat er een leider gaat sneuvelen: Eibergen kijkt in de wedstrijd te gen Oldenzaal 3 tegen een 3 1/2-2 1/2 achterstand aan en de twee res terende partijen zullen de winst wel niet kunnen brengen aan de Eiber- genaren. ESGOO 4 won de moei lijke wedstrijd tegen Favorita 3 met 4 l/Q-3 1 IQ en veroverde daar mee de eerste plaats. Ook Drie nerlo 3 heeft nog uitzicht op promo tie na de 3-5 overwinning op Favo rita 4. Oldenzaal 2 herstelde zich enigszins van de in de vorige ronde geleden nederlaag tegen Eibergen door nu met 6-1 (regl.) van Weerselo te winnen, ESGOO 5 bleef in het midden van de ranglijst steken on danks de 6-2 zege op Haaksbergen 2 STAND: 1. ESGOO 4 5-9 (26) 2. Ei bergen 5-8 (26) 3 Drienerlo 3 5-8 (25) 4 Oldenzaal 2 5-8 (24 1/2) 5. Favo rita 3 5-6(21 1/2)6. ESGOO55-5(20) 7. Weerselo 5-2 (14) 8. Oldenzaal 3 5-1 (17 1/2) 9. Haaksbergen 2 5-1 (12 1/2) 10.- Favorita 4 5-0 (10) Tijdens de vorige week donderdag voor het eerst gehouden lessen bleek een grote belangstelling van meisjes in de leeftijd van 14-20 jaar. Voor de cursus zelfverdediging van SV Bato. Door het steeds toene men van handtastelijkheden je gens meisjes met alle gevolgen van dien heeft SV. Bato gemeend een cursus zelfverdediging te moeten organiseren. Dit houdt in het afwe ren van een aanval al dan niet ge wapend, hetzij met mes of stok, met de blote handen door gebruik te maken van de kracht van de aan valler. Hieronder valt het afweren van o.a. wurggrepen, slagen, mess teken en handtastelijkheden door de aanvaller tijdelijk buiten ge vecht te stellen met één of meer dere Jui Jitsu technieken. De cur sus wordt gegeven in het gymlo kaal aan de Lage Weg (Kol) en wel op donderdagavond van 20.15- 21.15 uur en staat*onder leiding van de heer Huizinga die ook de leiding heeft van de afd. judo van S V. Bato. Onder winterse omstandigheden werd zaterdag jl. in de omgeving van Wychen een betrouwbaar- heidsrit voor motoren verreden. Deze z.g. 4e Knekkermansiït, geor ganiseerd door MCC Wychen, was bepaald geen „makkie" in zijn soort. Door de voorafgaande vorst en sneeuwdagen was het parcours hard bevroren en hier en daar spie gelglad. zodat het voor de rijders erg oppassen geblazen was. Veel rijders zijn dan ook vroegtijdig ge strand; van de in totaal 164 ge starte deelnemers werden er slechts 66 geklasseerd, iets wat de Zaterdag 18 februari moesten de jongens van het eerste jeugdteam aan-_ treden tegen DTS uit Enschede in de eerste thuiswedstrijd. Robert Klein Wassink mocht de spits afbijten en nadat hij in de eerste game (ondanks verlies met 16-21) goed tegenstand had geboden, verliep de tweede game minder goed en werd dan ook met 21-6 door Robert verloren. zwaarte van de rit duidelijk onder streepte. Dat de leden van onze plaatselijke MAC in deze tak van motorsport bijzonder goed kunnen meekomen, toont duidelijk de uit slag. Bromfietsklasse: 1 J. Vos. Jun. t/m 125 cc. 5 W. Veneklaas. Sen. t/m 125 cc: 2 J. ten Velde. 4 F. Wilmerink. Sen. t/m 175 cc: 1 J. Staman. Sen. t/m 250 cc: 3 G. Kruiper. Sen. boven 250 cc: 2 H. Poorte, 7 H. van Zon. Het senioren clubteam met de rij ders Ten Velde, Staman en Kruiper bezette achter de MC Arnhem de tweede plaats. OVERIJSSELRIT Momenteel wordt er binnen de club al weer hard gewerkt aan de op za terdag 4 maart a.s. te organiseren „Overijsselrit", een rit waarvoor traditiegetrouw bij de rijders zeker weer enorm veel belangstelling zal bestaan. Hierna betrad Henk Westerik het strijdperk, maar ook Henk wist weinig in te brengen tegen deze te genstander, die er om bekend staat over zeer sterke jeugdspelers te be schikken. Jan Vrugteveen had het schaatsen nog in de benen en ver loor eveneens kansloos in twee ga mes. Het dubbelspel had de grote om mekeer in deze wedstrijd moeten worden, maar helaas ging ook deze set in twee games verloren. Henk Westerik, nu warm gespeeld in het dubbel, gaf zware tegenstand in zijn volgende wedstrijd. De eerste game ging wel verloren met 21-16, maar de tweede game kwam op Henks naam met 21-19. In de derde game ging hij kansloos ten onder met 21-11. Robert Klein Wassink bracht het nog tot een game-overwinning met 24-22, waarna ook hij de derde game verloor met 21-10 De laatste wedstrijden gingen ver loren met ruime verschillen, zodat de eindstand 10-0 werd in het voor deel van DTS. Het tweede jeugdteam bracht een bezoek aan Vitesse in Hengelo Na een 2-0 achterstand won Harry Kolkman met ruim verschil van zijn tegenstander <21-14.21-15). Het dubbel werd gespeeld door Jan Traanman en Harry Kolkman die de eerste game met 21-19 wonnen. De tweede game verliep bijzonder spannend, want na een 14-6 ach terstand te hebben opgehaald tot 17-17, werd deze game tenslotte met 21-19 door de jongens gewon nen. Hierna liep Vitesse vlot uit en won alle volgende sets. Jan Traanman wist in zijn derde weds trijd nog sterk terug te komen, na in de tweede game met 20-15 te hebben achter gestaan, maar ver loor toch op het nippertje met 27- 25. De eindstand Vitesse-Holten B werd 8-2. Het tweede seniorenteam speelde uit tegen Effect 2 in Wierden. Hoewel een gelijkspel zeker ver diend zou zijn geweest, is ook de tweede wedstrijd van dit team op een nederlaag uitgelopen. Het team, gevormd door Hans Koers, Wira Albers en Gerrit van Leeu wen, heeft het de Wierdenaren be hoorlijk lastig gemaakt maar „Vrouwe Fortuna" had Holten niet els favoriete ploeg uitgekozen. Koers heeft, ondanks zijn goede spel, de drie partijen aan zijn te genstanders moeten laten. De uit slagen waren 21-10,21-4; 21-7, 21-13 en 21-12, 24-22 Vooral in de laatste game liet het al eerder genoemde vrouwtje hem danig in de steek. Alberts verloor zijn eerste partij met veel pech (21-14,17-21 en 21-16). In de tweede wedstrijd kreeg hij te maken met de sterkste Effect speler en deze set ging voor hem verloren met de cijfers 21-12 en 21- 15. Hierna herstelde hij zich uitste kend en met 21-16 en 21-13 won hij zijn partij op overtuigende wijze. Van Leeuwen smaakte het genoe gen twee tegenstanders te kloppen. De cijfers waren 18-21, 21-13, 21-16 en 21-8,21-14. Daarna moest hij ook zijn meerdere erkennen in de wel erg sterk spelende VV. Hetbrink. In drie games 18-21,21-17 en 21-11 was de zege voor de Wierdenaar. Het dubbel werd gespeeld door Al berts en Van Leeuwen. In de eerste game moesten zij even aan eikaars spel wennen, deze ging dan ook met 21-19 verloren, maar in de volgende twee games rekenden zij vlot met hun tegenstanders af; het werd 21- 14 en 21-15 voor de Holtenaren De eindstand Effect 2-Holten 2 was 6-4. Ondanks deze nederlaag kan het tweede team terugzien op een uit stekende wedstrijd. Ook het derde (dames)team van de TTV Holten ging deze week van start en moest de eerste wedstrijd spelen tegen Trefhoek 7 in Almelo. Deze wedstrijd wera niet met de drie dames gespeeld doch met twee heren en slechts een dame, nl. Jo- han Steunenberg, Johan Mark voort en Greta Overvelde. Deze wedstrijd die gewonnen werd door Trefhoek met een uitslag van 10-0, ging gelukkig toch niet hopeloos verloren, daar Johan Markvoort de tegenstanders goed partij gaf en hen daardoor een game wist af te snoepen De twee andere spelers hebben weliswaar niets gewonnen, maar zij hebben zich toch zeker niet zonder slag of stoot overgege ven, waardoor de gemiddelde stand van deze wedstrijd uitkwam op 21-10, wat voor dit beginnende team toch een redelijke uitslag is. Al met al geeft dit hoop voor de toekomst en na verloop van tijd en meer wedstrijdervaring zal dit team zeker ook zelf de overwinning mee naar huis nemen. Programma komende week: 27-2 Holten 1-Trefhoek 27-2 Gunia-Holten 2 27-2 Holten 3-Blauw Wit 25-2 Holten A-Trefhoek 25-2 Holten B-Smash. Eind maart begint de tennistrai- ning op de banen van het tenni- scomplex aan de Meermariskamp. Op 4 maart is er voor senior- en ju niorleden in het clubhuis aan de Valkenweg 6 gelegenheid om voor de tennislessen in te schrijven. Voor senioren van 13 tot 14 uur, voor junioren van 12 tot 13 uur. Voorwaarde om aan de tennisles sen deel te nemen is het lidmaat schap van de Tennisclub Holten. Opgave bij mevrouw R. Bruins, Molenbelterweg 15, onder vermel ding van naam, adres en geboorte datum. De contributie bedraagt f 80,- per jaar voor seniorleden, voor junior leden f35,-. Betaling van contribu tie voor 1 maart 1978 bij de pen- ningmeesteresse van T.C. Holten, Rabo 32.85.60.723 of NMB 66.01.06.028. De lesgelden zijn: voor senioren f 32,- per lesuur, voor ju nioren f 55,- voor het hele seizoen. De jeugdlessen zijn van april tot en met september, met onderbreking van de maand juli. De lessen duren 30 minuten, worden een keer per week gegeven in groepjes van 4-6. ;De vier colleges van burgemee ster en wethouders van Apel doorn, Deventer, Voorst en Zutp- hen hebben zich dinsdagmiddag in Twello beraden over de ontwikke len van de contacten tussen het Samenwerkingsorgaan Oost- In de «n café „Kalfsterman" onder voorzitterschap van Allard Lugge- nhorst gehouden jaarvergadering van de TTV „O K I A." werd in- plaats van de heer W. Lubbersen als bestuurslid gekozen de heer Joh Marsman Lubbersen werd voor het vele werk dat werd ver richt voor de vereniging hartelijk dank gezegd door voorzitter Lug- genhorst. Uit het financieel verslag van penningmeester Struik bleek dat 1977 kon worden afgesloten met een klein batig saldo Er is voor de sterke mannen weer volop werk aan de (trekiwinkel. Uitnodigingen werden ontvangen voor deelname aan het derde indoortoernooi van „D.V.O." te Hengelo (O) op 25 fe bruari en een propaganda toernooi van de TTV „Sportzicht" in Aals meer Op vrijdag 31 maart wordt een indoortoernooi gehouden in manege „Snorrewind en op 29 juli organiseert „O K I A." in het kader van het Dorpsfeest '78 een weds trijd om het kampioenschap van Holten in „Kalfstermansweide". Een suggestie om aan deze weds trijd ook jeugdploegen mee te laten doen zal nader worden bekeken evenals het voorstel om samen met de feestcommissie de kosten te dragen van dit evenement. Moge lijkheden om door aansluiting bij een andere vereniging de jeugd meer kans te geven om de kracht sport te beoefenen zullen worden onderzocht evenals de suggestie om schooltoernooien te houdén, om bij de jeugd belangstelling te kweken voor touwtrekken Vele touwtrekverenigingen hebben een jeugdploeg en wat in andere plaatr sen kan moet toch ook in Holten mogelijk zijn. IliilÉ!WÊÊMÊmmfé Ooi-lam Veluwe en het Gewest Midden- IJssel en ook over de onderlinge relatie van de vier gemeenten in het Samenwerkingsverband Ste dendriehoek. Op 12juni aanstaande komen (le vier colleges in Zutphen opnieuw bijeen. Dan zal worden bezien of bij een goede ontwikkeling van de in- tergewestelijke contacten het Sa menwerkingsverband Stedendrie hoek in de huidige vorm kan wor den opgeheven. Zoals bekend heeft het Samenwer kingsverband Stedendriehoek in de laatste twee jaar al verschil lende werkzaamheden overgedra gen aan de in betekenis toene mende pregewesten het Samen werkingsorgaan! Oost-Veluwe en het Gewest Midden-IJssel. waarin de vier Stedendriehoekgemeenten óok zijn vertegenwoordigd. Een studiecommissie uit de dage lijkse besturen van deze beide pre gewesten komt binnenkort met aanbevelingen om mogelijk ook de resterende werkzaamheden van de zeer lichte gemeenschappelijke re geling „Samenwerkingsverband Stedendriehoek" over te nemen. Het ziet er naar uit dat de stedend riehoek eerst na 1980 een cremato rium krijgt. De circa een kwart mil joen inwoners uit deze regio blijven tot dan aangewezen op het crema torium in Dieren. Dat levert in de praktijk steeds meer bezwaren op. Intussen bestaan er ver gevorderde plannen voor lijkverbrandings- centra in Zwolle en Nijmegen. In Oost-Nederland kon men naast Dieren al terecht in Arnhem en Enschede, en direct daarbuiten in Lelystad en Meppel. De stedendriehoek vormt nog dui delijk een „braakliggend" terrein. Het aantal crematies in het gebied Apeldoorn-Deventer-Zutphen neemt daarentegen overtuigend toe: in 1973 1123 en in 1975 1264 ge vallen. De groei komt uit de steden. Het platteland blijft constant. De begrafenisonderneming Mo- nuta heeft reeds in augustus 1972 de gemeente Apeldoorn laten we ten plannen te hebben voor een crematorium. In overleg met de gemeentebesturen Voorst, Zutp hen en Deventer is besloten er een voorziening voor de gehele ste dendriehoek van te maken. De ge meente Voorst zou de beste vesti gingsplaats bieden. Het Schol: Onwaarschijnlijk Na bijna vijf en halfjaar praten is de Monuta-stichting nog niet veel wij zer geworden. Directeur H. Post humus vertelt dat van de zeven plaatsen die op het lijstje hebben gestaan, er momenteel drie over zijn: twee percelen landbouwgrond nabij de autoweg A1/E8 en de afslag Wilp alsmede het landgoed Het Schol, alle in de gemeente Voorst. „Het Schol is onder aan het lijstje komen te staan. Met die natuurbe- schermingseisen ligt het allemaal erg gevoelig. Het zaler van afhan- genhoe snpbye die andere percelen in handen kunnen" krijgen. Ik houd het er voorlopig op dat het wel na 1980 wordt dat de stedendriehoek over een crematorium beschikt, maar het kan ook wel na m'n pens ioen ,pas gebeuren (de Monuta- directeur is momenteel begin vijf tig, red.) Teleurgesteld. De heer Posthumus wil er verder weinig woorden over vuil maken, maar hij is wel erg teleurgesteld dat het allemaal zo lang moet duren. Het percentage crematies bij sterf gevallen in de stedendriehoek be draagt inmiddels tussen de dertig en vijfendertig. Nog moeten men sen uit de stedendriehoek naar Dieren. Dat is althans het dichtst bijzijnde crematorium. Families moeten soms voor dag en dauw al op weg en dan de lange reistijd. Het aantal crematies in Dieren is de laatste tijd enigszins gedaald door de toenemende belangstelling voor crematoria in Arnhem en Lelystad. In een door de Stedebouwkundige Dienst Oost-Veluwe opgestelde discussienota van augustus 1977 wordt voorspeld dat indien er voor 1980 in de stedendriehoek een zelf standig crematorium komt, dit een behoorlijke aantasting van het be staan van „Dieren" betekent. Een crematorium na 1980 zal ook een teruggang betekenen, maar niet zo ernstig. De belangstelling voor lijkverbranding in Nederland zal dan flink wat groter zijn. De erva ring is'dat elke vijf jaar het aantal crematies verdubbelt. In 1976 be droeg het percentage 28,18 in aan tallen 32178. In andere Europese landen liggen die cijfers veel hoger. In Engeland bevoorbeeld 57%, in Zweden 40% en in Xjechoslowakije 39% Nederland telde in 1976 zestien crematoria. Zaterdag en zondag zullen de eerste wedstrijden op het veld weer gespeeld moeten worden Gezien de toestand van de velden moet met afgelasten ernstig rekening worden gehouden. Neem echter niet zo maar aan dat er toch niet gespeeld wordt, maar bel even met de aanvoerders Mocht er toch ge speeld kunnen worden dan dan zal het volgende programma worden afgewerkt: Zaterdag 25 februari Jongens Holten Bl-Almelo B3 13 30 uur, Holten Dl-Almelo D3 12 00 uur. Meisjes. Holten Dl-Hardenberg Dl 12 00 uur, Bully A2-Holten Al 14.00 uur. De vertrektijd voor meisjes Al is 12 45 uur bij de O AD Coach is mevr. R Dieben Voor vervoer zor gen de families Kolkman en v.d. Berg De heren veteranen zijn de ko mende zondag nog vrij Heren 1 zal op 26 februari de strijd aanbinden met Dieren, aanvang 14 00 uur, vertrek bij OAD 12.45 uur. Scheidsrechters zijn de heren Spaans en en Vink. Hopelijk is de conditie van onze spelers beter dan die van de velden, die, we dit weekeinde wat willen sparen en zal er ook niet getraind worden. Zondag jl. zijn door het zaalhoc keyteam de laatste wedstrijden in dit seizoen gespeeld. De uitslagen waren niet om over naar huis te schrijven (laat staan in Holtens Nieuwsblad). EHV-Holten 6-4, Haackey-Holten 6-2. Holten ein digde in haar poule als voorlaatste. Volgend jaar beter? De Stichting Contactcentrum Be drijfsleven Onderwijs (CBO), re gio Twente, organiseert van 2 tot en met 6 november a.s. een „Opleiding- en Beroepemnanifes- tatie" in de Evenementenhal te Borne. De manifestatie is met name bedoeld voor de hoogste klassen van het basisonderwijs en voor alle leerlingen van het voortgezet- en beroepsonderwijs. Zij kunnen zich oriënteren over hun toekomst. Wat gaan ze doen na hun school. Wat willen ze worden en kunnen ze dat ook worden met een bepaalde opleiding. De beur- sdeelnemers hopen op dergelijke vragen een uitvoerig antwoord te kunnen geven. Getracht wordt een zo objectief mogelijk beeld te geven van de ver schillende opleidingsmogelijkhe den. Het gaat er bij die voorlichting niet alleen om de verschillende op leidingen zo mooi mogelijk voor te stellen. Er zal ook worden inge speeld op problemen als werkloos heid. te volle opleidingen e.d. Er worden echter niet uitsluitend scholieren verwacht, doch ook hun ouders en andere belangstellenden en zeker niet in de laatste plaats werkende en werkloze jongeren, ook die zullen voldoende van hun gadiug vinden. Van de zijde van het onderwijs is veel belangstelling; reeds 35 scho len en opleidingsinstituten hebben zich voor een stand laten in schrijven. Ook het bedrijfsleven is reeds gepolst en ook hier gaf men ons de garantie mee te zullen wer ken. De organisatie van deze manifesta tie is in handen van de beide coör dinatoren van het CBO, de heren J. W. Stomps en A. Post, die worden bijgestaan door een adviescom missie, bestaande uit vertegen woordigers van zowel de verschil lende soorten onderwijs, als van het bedrijfsleven, terwijl ook het Arbeidsbureau in deze een rol speelt. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het CBO, stadhuis te Enschede, telefoon 053-841841, toe stel 246, na 16.30 uur: 053-351739. Uiteraard ontvangt u t.z.t. van ons nadere berichten betreffende de verdere ontwikkelingen. De Holtense Postzegelclub organi seert op zaterdag 4 maart in de aula van de Scholengemeenschap aan de Haarstraat weer een grote post- zegelbeurs. De voorgaande jaren) dit is reeds de zevende beurs) be stond er steeds een zeer grote be langstelling niet alleen bij Holtena ren maar ook van verzamelaars uit de omliggende plaatsen. Het be stuur hoopt dat de groeiende be langstelling zich ook deze keer zal voortzetten De beurs is geopend van 10.00-17.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5