Europees parlement centraal op politieke scholingscursus Vragen raadsfractie „Gemeentebelang" Winkelpand verkocht WD-kandidaten!ijst van de gemeenteraadsverkiezing Medewerkers Rijssense revue kregen een staande ovatie holten mode Op 3 maart start de markt weer t PARKER r? Finale dressuur- wedstrijden Weekenddienst AGENDA mode schuppert KWALITEITS BANKSTEL 1975.- Leemreize HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 FEBRUARI 1978 - PAG. 3 Op de derde en voorlaatste politieke scholingscursus voor vrouwen, in de kantine van de Noordenbargschool was het onderwerp „Verkiezingen voor het Europees Parle ment" een onderwerp waarover als eerste van het vier leden tellende forum de heer H. Wisselink, 2e kamerlid CDA te Bathmen, in een toespraak(je) van 8 minuten zei het een goede zaak te vinden dat vrouwenorganisaties zich bezig houden met Europa. Het wordt nu weer actueel met het oog op de a.s. verkiezingen. Toen in 1976 de beslissing genomen werd om op korte termijn Europese Parlementsverkiezingen uit te schrijven bestond er behoefte aan een duidelijke partijvorming op Europees niveau. De Christelijke partijen in de lidstaten verenigden zich tot de E.V.P. de Europese Volks Partij, uiteraard met een ei gen program en statuten. Het wordt tijd dat een echt Europees Parlement tot stand komt. Tot nu toe behoeven de instellingen geen of erg weinig verantwoording af te leggen en is er dus geen controle behalve op de begroting. Een ander belangrijk punt is dat bij een recht streeks gekozen parlement de na tionale belangen meer op de ach tergrond raken. Het geheel moet vóór de delen gaan. Momenteel neemt het nationalisme sterk toe door de slechte economische situa tie. Het is een volstrekt duidelijke zaak dat er in Europees verband met kracht gestreefd moet worden naar gelijkberechtiging van de se- xen. Nederland is daarbij koploper maar het zal nog wel een hele tijd duren voor landen als Italië en Frankrijk zo ver zijn. Familietradi ties spelen in sommige streken een grote rol. Wat betreft vrede en vei ligheid is het CDA tegen een Euro pese kernmacht en tegen de neu tronenbom, overigens is de kern bewapening helaas nog nodig als afschikkend midel Er zal een actief vredes- en veiligheidsbeleid ge voerd moeten worden en bij ter reurbestrijding zal veel intensiever moeten worden samengewerkt. De heer S. Mertens uit Zunderdorp (bij Amsterdam) 2e kamerlid D '66. kwalificeerde het Europees Par lement een zaak van buitenge woon belang. Voor het E.P. zullen de vertegenwoordigers recht streeks gekozen moeten worden. Het is een ideaal dat waar gemaakt moet worden. De werkelijke belan gen reiken veel verder dan vier jaar. Wat de energie betreft is er geen toekomst denkbaar zonder sa menwerking in groter verband. Bij het stichten van een E.P zal men de kwaliteit van een domocrati- sche staatsvorming met uit het oog mogen verliezen. Het is zeker mo gelijk om eigen cultuur overeind te houden, zodra je aan cultuur politiek doet moet je ook aan sociale-politiek doen. Wat de ge lijke beloning van mannen en vrouwen betreft zijn we in ons land wel op de goede weg maar 't beslist nog niet zo om ons op de borst te kloppen vond Mertens. Ir. J. Baas te Zutphen, lid van de le kamer en het E.P. zei o.m. dat het wezenlijk gaat om de vraag of wij in staat zijn om in Europa een maatschappij op te bouwen van uiteenlopende standpunten. Wij zullen bereid moeten zijn om iets af te staan en dat gaat makke lijker als we in een tijd leven van economische opbloei dan in de tijd waarin we nu leven. We zullen ook bereid moeten zijn de ander beter te menen dan we zelf zijn en moeten oppassen voor intelligente sluwe mensen (de Duitser Strauss) die Namens de raadsfractie van Ge meentebelang. heeft haar voorzit ter. de heer J. Warrink, aan burge meester en wethouders de volge nde vragen gesteld. Bij de alge mene beschouwingen in oktober heeft o.a onze fractie aangedron gen om spoedig met een voorstel te komen ter vaststelling van het concept wijzigingsplan de Haar. U hebt ons toen medegedeeld dat er een gesprek gaande was met de ei genaar van de grond om te kijken of deze op een redelijke wijze een ge deelte van het plan kon realiseren, overeenkomstig het bestem mingsplan We zijn inmiddels vier maanden verder en nog steeds hebben ons NED. HERV. KERK 00 en 10.30 uur ds. Stehouwer van Nijverdal Oppasdienst: mevr. Pieffers en Betsie Weste- rik. Extra coll.: Vooijaarszen- dingscollecte. GEREF. KERK 9 30 en 19 15 uur (Jeugddienst m.m.v, „The New Valley Singe rs" uit Nijverdal) ds. G. V/. H. Peddemors. In belde diensten is de eerste coll. voor geestelijke verzorging koopvaardij en de tweede voor rente en aflossing Oppasdienst: mevr. Smit- Kruimelaar, mevr. Tromop- Prin8 (res Smid-Kruimelaar); mevr. Rietman-Klein Nage lvoort, mevr. Schuppert- Veldhuis (res. mevr. Reinhold- Bouwman). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10.00 uur ds C. C. Addink. Voor- Jaarszendingscollecte. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer. Uitr gangscoll.: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur, zondag 8 00 en 11.00 uur. heel gevaarlijk zijn. De politieke partijen hebben een uitermate grote verantwoordelijkheid bij het stellen van 25 kandidaten voor het E P Wij zijn wat het aantal leden betreft ver in de minderheid (Enge land. Frankrijk en Duitsland elk 81 en zullen door hoge kwaliteit van onze leden het evenwicht kunnen behouden. Het eindstation is zo be sloot de heer Baas nog lang niet be reikt, we zijn nog niet bij de eerste halte bij de democratisering van Europa. We moeten nooit bang zijn in de politiek, je zelf blijven en des noods doorvechten op de puinho pen. Drs. J. Beekmans te Zelhem, lid van de P.v.d.A. (oud-kamerlid D '66), constateerde dat de belang stelling zich steeds meer gaat rich ten op de gebeurtenissen buiten de landsgrenzen. Politiek is een zaak van compro missen en dat betekent dat men zo af en toe wel es wat water bij de wijn moet doen. Sinds de oliecrisis ('74) hebben we ons gerealiseerd dat Nederland economisch sterker moet worden. Oplossingen moeten worden gevonden door centrale overheid naar socialistisch sys teem en het nationalistisch denken moet bij de mensen weggehaald worden. Een'Europese kernmacht wijst de P.v.d.A. zeer beslist af en samengaan tussen Engelse en Franse atoommachten is fout en zeer gevaarlijk en wordt door de partij dok afgewezen. Mevr. Berre- voets te Markelo die als discussie leidster optrad dankte de forumle den voor hun 8-minuten „visie" op de verschillende problemen en het beantwoorden van de vragen geen concrete voorstellen bereikt. Het gevolg hiervan is dat de be reikbaarheid van het industrieter rein voor velen problematisch is, omdat de Keizersweg niet over eenkomstig de plannen kan wor den aangelegd. Daarnaast worden ook de eventuele bouwactiviteiten geblokkeerd. 1 Kan het college ons mededelen hoe ver men gevorderd is met het voorstel betreffende het concept wijzigingsplan en welke problemen zich daarbij hebben voorgedaan of nog voordoen? 2 Het industrieterrien de Haar ligt geformeerd aan de Keizersweg. Kunt u ons mededelen waarom de P T T nog steeds de benaming en nummering aanhoudt van Holter- broek? Wanneer wordt dit veranderd? 3 Tussen het industrieterrein en de woonbuurt ligt een groenstrook. Waarom wordt er niet meer haast gemaakt met de inplant van deze strook? Is het juist dat er klachten zijn geuit betreffende overlast van een tweetal bedrijven? 4 De wegbewfjzering van het in dustrieterrein is al eens ter sprake geweest en zou geregeld worden. Is dit al gebeurd? De aanduiding Twentrac bij Hol- terman aan de Laren seweg en Me- talin bij het kleine viaduct duiden er onsziens op dat er nog iets niet goed zit. Wanneer wordt dit gere geld? Bij de algemene beschouwingen hebben we ook geïnformeerd naar de voortgang van het „plan Dura". Ons is toen medegedeeld dat er binnenkort zou worden gestart met het bouwplan. In een commissie vergadering daarna hebben we ge vraagd waarom er nog steeds geen bouwvergunning was afgegeven. Gezegd is toen dat niets de vergun ning meer in de weg stond. Op 10 februari 1978 lezen we in het Dagblad van het Oosten dat de heer van Vliet van de Durabedry- ven verklaart dat hij direct een be gin zou willen maken met de af braak van het Hotel Holterman, maar dat het wachten echter is op een bouwvergunning. U begrijpt dat dit wat vreemd over komt. gezien de informatie die wjj hebben. 1. Waarom is er nog steeds geen bouwvergunning afgegeven aan de Dura bedrijven? 2. Dura bouwt 29 woningen en 20 winkels in de kom van Holten, al dus de kop van het krantenartikel. Zo n kop doet het natuurlijk goed Kunt u ons wat meer genuanceerd meedelen of dit juist is? AANBIEDING van 8.50 voor Boekhandel RUSSEN Enterstraat 9 Te! 05480-2793 Goajt (Harm Agteresch met z'n fokkie) bij de koffieplanters in Zuid-Amerika. De heer H. J. Bouwhuis heeft zijn winkel met woonhuis in de Oranje straat verkocht aan fotograaf Henk Mulder te Twello, die na verbou wing van de winkel, begin april een fotozaak gaat openen. Een staande en langdurige ovatie was gisteravond de beloning van een bijna 600- koppig publiek, dat met volle teugen had genoten van de première van de re vue: ..Hèènig mèèr an", die De Rijssense Revue met veel verve voor het voetlicht bracht. Evenals voorgaande jaren hebben de bezoekers genoten van een wer velende show, afgewisseld met ..voordoekjes", die het publiek vaak deden schateren van de lach. Zonder de overige spelers iets te kort te willen doen moet hierbij vooral Harm Agteresch worden ge noemd. Hij is een man die niet zo maar een rol speelt, maar de pers oon die hij speelt werkelijk is. De ene keer is hij Goajt met het uitge sproken dom gezicht en even later weer een zwierige Mexicaan met zijn gitaar, of een hippie. Vijftien minuten langstaathij op het toneel zijn meegebrachte brood met koffie te kauwen, ondertussen moppen tappend. „Ik ètte hier mine stoete mèèr op. want achter 't toneel zit niej 'n man of tiene op de vingers te kiekn en doar wo k zo zeenewach- tig van". Als een rode draad loopt door de revue de reis van Goajt (Harm Ag teresch). Geeze (Hannie Strokap). Graats (Graads Pfeiffer) en Miena (Gerrie Groteboer) naar Zuid- Amerika om er koffieplanten te ko pen, zodat men straks in Rijssen zijn eigen koffie kan gaan verbou wen. Natuurlijk loopt alles mis, be leeft het viertal allerlei avonturen en komt zonder koffie thuis. „Nit slim. want 'tis toch al wier gekoper e'wunn". zegt Geeze bij haar thuis komst. Hoogtepunten zijn ongetwijfeld het optreden van regisseur Herman Roosink in het liedje „Op nen zac- hen vuurjoersdag". Harm Agte resch in „Closetta Papier" en de z.'g. „Kriebelschijf' met Agteresch en het zangeresje Dicky Ligtenberg, het duo Dubbelup". Een aanwinst voor de revue is voor Dick van Corbach. die verschil lende kleinere rollen perfect speelt, evenals de oude bekende Willie Pas van de Wilgrado's. De balletten, in gestudeerd onder leiding van Yvonne Kuenenger, worden uit stekend gebracht. Jurrie Zandber gen. als goochelaar, dwingt aller bewondering af, vooral met zijn nummer met de jongedame in de kist. Het revue-orkest onder leiding van H. Miel is uitgebreid met een trompettist en droeg zeer zeker bij tot het slagen van de revue, die voorlopig elke dinsdag- en donder dagavond in het Parkgebouw is te zien. Vorig jaar werden in totaal 12 voorstellingen gegeven en bezoch ten bijna 7000 mensen de revue. nooit aon gedacht u moet toet eens komen kijken. Uzult versteld staar van demodeVollektie Bij geheel echt leer deze week slechts even kijken bij MEUBELEN ENTER In de maandagavond gehouden le denvergadering van de afd. Holten van de VVD werd bij schriftelijke stemming de volgende kandida tenlijst vastgesteld voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen: 1. mevr. F. M. ter Doest-Bos (raads lid), 2. J. de Waard, 3. H. J. Robers (raadslid), 4. H. J. G. Brinks, 5. Th. A. Oostenbrug, 6. mevr. M. G. Eggink-ten Velde. 7. D. J. Muller, 8. mevr. J. W. Nagelhout-Klijzing, 9. A. C. Bergsma, 10. Joh. van Brug gen, 11. G. J. Kraaij, 12. mevr. M. L. J Dieben-Wouters, 13. M. F. Spijker, 14. J. J. M. Kempers, 15. P J. Reimer. Van de zittende raadsleden wenste de heer Robers om persoonlijke re denen niet voor een hogere plaats in aanmerking te komen. De ver gadering kende de tweede plaats daarom toe aan de heer de Waard die in zijn vroegere woonplaats Wijk bij Duurstede reeds ervaring heeft opgedaan als raadslid en wethouder. Door de secretaresse mevr. Eggink-ten Velde werd in deze ver gadering o.m. verslag uitgebracht over de aktiviteiten van de VVD in 1977. Zij liet weten dat op 1 jan. '78 het aantal leden 164 bedroeg. Voor zitter Reimer noemde dit verheu gend maar er kunnen natuurlijk al tijd nog meer bij De eerstvolgende openbare bijeenkomst van de VVD Holten zal zijn op 17 maart bij „De Biester". Het 2e kamerlid W. Keja In manege Snorrewind werd de fi nale gehouden van de dressuur- wedstrijden kring 5 van de Konin klijke Nederlandse Rijverenigin- gen. Er werd gereden in de klasse L 1, L 2 en MZ. Aan de finale namen deel de leden van de L R. in Holten, Hellendoorn, Markelo. Almelo, Wierden, Rijssen en Vriezenveen, die in vier wedstrijden de beste re sultaten hadden behaald. De jury bestond uit mevrouw W Blanken te Hasselt en de heer J. Woestenenk te Laren (G.). De uitslag: Klasse LI: 1. Vera Klumper, Al melo met Norana 272,5 p., 2. Inneke Meijer, Markelo metTremper241 3 H Broeze sr.. Wierden met Ado nis 228 p.; 4. mej I. Zielstra, Hellen doorn met Beaufighter 227 p.; 5 mevr. R. van Heeren, Holten met Jim Brown 220 p Klasse L2: 1. mevr. Dieperink. Hol ten met Zhara 263 p 2 Dini Bui tenga, Almelo met Karin 241 p., 3. mevr I. Dieperink met Furie 232 p 4. mevr I. Vrielink, Markelo met Monalisa 232 p.; 5 mevr A. Vos, Wierden met Pepper 228 p. Klasse MZ: 1. Aartje Nijkamp, Al melo met Patric 248 p.; 2. mej. Gerda Waanders, Almelo met Heros 239 p. die in het parlement de VVD verte genwoordigt in de vaste commis sies voor Sociale Zaken en CRM. VRIJDAG 24 FEBRUARI 20.30 uur Spelletjesavond in „De Schure" (zie adv. en ber.). ZATERDAG 25 FEBRUARI 21.30 uur Disco-special Punk/new Wave in „De Schure" (zie adv. en ber.). ZONDAG 26 FEBRUARI 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). MAANDAG 27 FEBRUARI 19.30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. 20.00 uur Laatste politieke scho lingscursus voor vrouwen in de Noordenbargschool. DONDERDAG 2 MAART 18.00-20.00 uur Openbare les majo rettes „H.M.V." in sporthal ,,'t Mos- sink". (zie adv.). 20.00 uur Bijeenkomst Chr, Platte landsvrouwen Bond afd. Holten in „Het Kompas", Hoffesstraat. Le zing door dr. Stiekema uit Ruinen (Dr.) over het onderwerp „Natuur geneeswijze". VRIJDAG 3 MAART 20.00 uur Wereldgebedsdag in de Geref. kerk. 20.00 uur Dropping supportersclub S.V. „Holten" vanaf „Meermans kamp". ZATERDAG 4 MAART 10.00-17.00 uur Grote ruilbeurs Holtense Postzegelclub in de aula van de Scholengemeenschap. 19.45 uur Ledenbindingsavond N.V.V. in gebouw „Irene". MAANDAG 6 MAART 19.45 uur Ledenvergadering Hol tense Handelsvereniging in café Kalfsterman. DINSDAG 7 MAART 19.30 uur Bestuursvergadering supportersclub S.V. „Holten" in „Meermanskamp". MAANDAG 13 MAART 20.00 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel Vosman. VRIJDAG 31 MAART 20.00 uur Indoor-touwtrektoernool in manege „Snorrewind". Op vrijdag 3 maart start in de dorpskern van Holten de seizoenwarenmarkt weer. Meer dan dertig kooplieden, bijna allemaal oude bekenden, die al van het begin af op de Holtense markt hebben gestaan, hebben te ken nen gegeven dit seizoen weer een standplaats te zullen innemen. De marktcommissie heeft goede hoop, dat niet alleen de dorpsbewoners el£e vrijdagmiddag de markt zullen bezoeken, maar dat ook de buurtschap bewoners en de mensen uit de omgeving van Holten naar de markt zullen komen. Van groente, fruit, boter, kaas en eieren tot viswaren, koek, suikerwerken, snijbloemen, potplanten, textiel en vele andere waren zijn op de markt voorhanden. ARTS J. F. Sijtsema. Keizersweg 32. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Voor spoedgevallen bellen 05483-1870. WIJKVERPLEGING Zuster J E. Duncan, Gaardens- traat 33. tel. 1436. b.g.g. 05700- 22700 Spreekuur wijkverpleeg kundigen en uitlenen van ma gazijnartikelen maandag t/m vrijdag 13.00-14.00 uur Groene Kruisgebouw. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. b.g.g. A. Müller, tel. 1745. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur, Dorpsstraat 16. CONSULTATIEBUREAU VOOR BABY'S EN KLEUTERS Elke donderdag van 9.00-11 30 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. TANDARTS J Koppert, Van Ameronge- nstraat 25, Markelo. tel. 2200. Spreekuur voor spoedgevallen 5.00-5.30 uur n.m. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G J Kraaij. tel. 2299 DIERENARTS Th. A. Oostenbrug. Diessen- plasstraat 5. tel. 05483-1515. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel", Dorps straat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30- 9.30 uur. GEZINSVERZORGING Spreekuur maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur. Dorps straat 16. tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maatschappe lijke Werk en Gezinsverzorging bereikbaar onder nr 05486- 16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 26 febr. H J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 27 febr. t/m zondag 5 maart A Groen Kozakkens- traat 15, tel 1230. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 25 febr. t/m vrijdag 3 maart: Elektra H J Wansink, Lage weg 9, tel 2789. Gas W. C v d Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 1793. POLITIE Telfoon 1352 - 2665 en 2655 Na 6 uur 's avonds bellen 05200- 71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3