Eerste langlauftocht Holten prachtig geslaagd Kandidatenlijst CDA-Holten Ledenvergad kreeg emotie «.(.V. STMT WEB ILMt INK TOERIST RAADSVERGADERING Wereldgebedsdag tal café" Invulling belasting aangiften Jf? WAT2 Officiële HOLTENS NIEUWSBLAD A. Moeliker li bekendmaking Spreekuur burgemeester Uitloting obligatielening '57 BURGERLIJKE STAND erkeersmaatre°el Rond tien uur heeft zater- dagmorgen burgemeester mr. W.H. Enklaar, nadat hij en zijn vrouw in een antieke arrestee getrokken door twee prachtige zwarte paarden van stal Vroklage Espe, vanaf het NS sta tion naar het startterrein bij ,,'t Lösse Hoes" in de Holterberg waren „gegle den" het start schot gege ven voor de lanflaufskitoch- ten die door de h.h. Leon- hart en Murris te Holten en de h.h. de Witte en Postma te Deventer en de heer ter Lingen van de Ned. Ski Ver eniging, te Utrecht in de Holterberg werden georga niseerd. Twee tracés geaccidenteerd terrein dat voor de plm. 800 deelnemers(sters) die za terdag en/of 2ondag starten geen moeilijkheden opleverde. De leef tijd van de deelnemers(sters) va rieerde van 10 tot 65 jaar. Ze kwa men uit het gehele land en waren vol lof over de uitgezette tracés en de organisatie van de eerste lang lauf skitochten in Holten. Een van de oudere deelnemers deed plm. 14 dagen geleden nog mee aan lang lauf in Zuid Tirol (Dolomieten) waar alles door de bergen imposan- Het C.D.A. Holten heeft als eerste van de vier partijen die in de raad vertegenwoordigd zijn de definitieve kandida- tenlijst voor de op woensdag 31 mei te houden gemeente- raadsverkiezingen vastgesteld. 3 Lijsttrekker is de heer H. J. Weste ll rik, fractievoorzitter CDA en op de I 2e, 3e, 4een5eplaatsstaanresp.de raadsleden A. J Nijkamp (A.R.), J. j| H. Bosschers (CHU), H. Stegeman I (CHU) en J. Wiggers (AR), 6. Joh. 1 Kemper (KVP), 7. mevr. A. I Rensen-Scheperboer (CHU), 8. H. 1 Rietman Azn. (AR). 9. G. J. Snip- I pert (KVP), 10. H. J. Slijkhuis I (CHU), 11. J. W. Hulsman (AR), 12. Joh. Bosschers Johzn. (CDA), 13. D. I J. Beeftink (CHU). 14. J. H van I Engbrink (AR), 15. mevr. Dul-de Fockert (CDA), 16 H. Beldman Hs. Zn. (CHU), 17 Js Beldman AR), 18. B. J. J. Markvoort (CDA). De als 6e, 9e, 12e, 15e en 18e ge plaatste personen waren recht streeks kandidaat gesteld door de leden van het CDA in Holten De CDA-fractie telt momenteel 5 Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur leden, waarvan wethouder J. Rietherg (CHU), gezien zijn leef tijd, zich niet herkiesbaar heeft ge steld. De heer Rietberg heeft sinds 1945 zitting in de raad en werd in 1966 tot wethouder gekozen. In de in gebouw „Irene" gehouden ledenvergadering van het CDA- Holten bracht de voorzitter de heer F. de Wit hem dank voor het vele en belangrijke werk dat door hem als raadslid en wethouder al meer dan twintig jaar werd gedaan. PROGRAMMA I .ctievoorzitter Westerik sprak na de pauze over het CDA- Programma waarmee het CDA een eigen visie wil geven op het gebeu ren in de gemeenteoolitiek. Di programma, waarin de christelijke democratische opstelling duidelijk herkenbaar moet zijn. moet gezien worden in het verlengde van het landelijk programma „Niet bij 'brood alleen". Het ontwerp gemeente-programma geeft alleen de grote beleidslijnen aan terwijl de detaillering aangepast kan worden aan de plaatselijke situatie De verantwoordelijkheid voor de uitvoering ligt bij de gekozen be stuurders en bij de plaatselijke af deling. De pijlers waarop het pro gram is gebouwd zijn a. het Evange lie als richtsnoer, b het samenbin dend element zal herkenbaar moe ten zijn en het beleid zal een ant woord moeten zijn op de evangeli sche oproep. Er werden n a v het onderwerp en kele vragen gesteld die de heer Westerik de gelegenheid gaf om op enkele praktische zaken wat nader in te gaan De vrij goed bezochte vergadering werd door de heer Js. Beldman met dankgebed besloten. Tijdens de maandagavond in hotel „Vosman" gehouden ledenvergadering van de afd. Holten van de P.v.d.A. zijn de emoties dermate opgelopen dat dit heeft geleid tot een voortijdig verlaten van de vergadering door de raadsfrak- tie (mej. A. Reith, wethouder L. Kaan en H. Meerman) en een aantal leden van de afdeling. Aanleiding tot dit op stappen was dat tijdens de behandeling van de kandida tenlijst voor de komende raadsverkiezingen, bij de stem ming over het bezetten van de eerste plaats (lijstaanvoer der) de heer A. Moeliker met volstrekte meerderheid van stemmen werd gekozen. Enklaar loste het oor de eerste hten in Holten. rkelo houdt maan- ri a.s. om 8 uur 's Zop'ren Smörre" een nkomst. Mevr. Erica Verkerk-Terpsfra; lid van kamer, spreekt over „Liberale visie voor de jaren '80". De burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij maandag 27 februari 1978 is verhinderd zijn ge bruikelijk spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun col lege op 21 februari 1978 zijn uitge loot de obligatienummers 2, 6, 23, 75, 78, 103 en 128 van de obligatie lening 1957 groot f 140.000.- Het bedrag dezer obligaties is op 1 maart a.s. betaalbaar bij de Alge mene Bank Nederland N.V., Dorps straat 24 te Holten tegen inwisse ling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 maart a.s. betaalbaar tegen inwisseling! van rentecoupon nummer 21. Holten, 22 februari 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris Een groepje deelnemers op het sneeuwtapijt in de Holterberg. ter is maar beslist- niet gezelliger dan op de Holterberg. die ook in wintertooi toch wel heel erg mooi Files Zowel zaterdag als zondag kwa men enorm veel mensen naar het skiën kijken en zondagmiddag kwamen de auto's op de toe gangswegen naar de berg en de re- creatieweg over de berg van Hol ten naar Nijverdal maar heel lang zaam vooruit in de files van 5 a 6 kilometer. Overleden: H. J. Teeselink, oud 77 jaar, Holten (overleden te Deventer). Ondertrouwd: L. J. Heusinkveld, oud 22 jaar, Hol ten en A. C. Schipper, oud 19 jaar. Holten Gehuwd: J Daling, oud 25 jaar, Goor en J J F Vukkmk, oud 21 jaar, Holten Van de thans de P v.d.A. in de raad vertegenwoordigende fractieleden had alleen wethouder L. Kaan zich opnieuw kandidaat gesteld. Het aanwijzen van de heer Moeliker als lijstaanvoerder werd door de heer Kaan ervaren als een demonstratie tegen het door hem gevoerde beleid als wethouder, hetgeen voor hem reden was zijn overige kandidatuur voor een evt. volgende plaats in te trekken en samen met de overige leden van de fraktie en ev.n aantr' partijgenoten het verder voor ge zien te houden. Een commissie uit het bestuur die tevoren een ontwerp kandidaten lijst had smengesteld kwam tijdenf de algemene beschouwingen met het voorstel de heer Kaan eerste te plaatsen, vanwege zijn kennis van zaken en bestuurlijke ervaring, doch de vergadering besliste daar bij stemming anders over. De defi nitieve lijst van kandidaten werd tenslotte als volgt: 1. A. Moliker. 2. J. v.d. Harst (oud raadslid P.v.d.A.) 3. mevr. J. Mets- emakers 4. J. Groeneveld 5 D. J. Mondeel 6. M. Schaap, 7. G. Vene man, 8. J. Kreijkes 9. mevr. B. van Dam-Eusman 10 H. Gazan (oud raadslid) Tevoren had de vergade ring zich door een dertigtal amen dementen en tekstwijzigingen van het „Ontwerp- verkiezingsprogramma" heen ge worsteld waarin overeenkosmtig de landelijke lijn van de P v d A de nadruk kwam. te liggen op het be grip „Eerlijk delen". Evenals voorgaande jaren zal de afd. Holten van het F.N.V. ook dit jaar weer een avond beleggen tij dens welke aan F.N.V.-leden hulp zal worden geboden bij het invullen van het aangifteformulier voor de inkomstenbelasting, hetwelk zeer binnenkort zal plaatsvinden. Te neinde deze hulp te kunnen bieden is, onder leiding van belastingdes kundige, de heer A. Moeliker. al enige weken een cursus inkom stenbelasting aan de gang. Teneinde enig zicht te hebben op het aantal belangstellenden die van deze hulp gebruik willen ma ken. wordt men verzocht dit nu reeds kenbaar te maken aan de se cretaris van de eigen bondsafdeling of door telefoonnummer 3327 te bellen. Daarna zal via dit blad na dere mededeling volgen over de exacte datum waarop deze avond zal worden belegd. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in het algemeen belang van het verkeer, op de Keizersweg ter hoogte van het medisch centrum, vanaf de splitsing van de Keizersweg met de Vrijheidslaan tot 5 meter voorbij de inrit van het medisch centrum, voor beide zijden van de weg bij hun besluit van 7 februari 1978, nr. 138 een stopverbod is ingesteld. Van bovenvermeld besluit zijn af schriften verzonden aan de instan ties, die krachtens wettelijk voor schrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan bin nen een termijn van dertig dagen na deze openbare kennisgeving te gen voormeld besluit beroep instel len by de Kroon. Het adres van be roep moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de commissaris van de Koningin in Overijssel wor den ingediend. Holten, 24 februari 1978 Burgemeester voornoemd en wethouders W. H. Enklaar, burgemeester G. J. Langenbarg, secretaris GEVONDEN Groen hangslot; kinderwanten; kinderfietsje; 2 sleutels; 1 paar handschoenen: DM biljet; sleutel ring; zwarte dames- knipportemonnaie; ijsmuts; nijp tang; rode halsband met penning VERLOREN Rechter wollen bruin/rode hand schoen; linker vingerhandschoen, bruin, bruin wollen muts en zwarte rechter handschoen; 1 paar kunst lederen zwarte herenvingerhand- sclioenen; bruin lederen hand schoen; zwarte lederen wanten met rode streep; 1 paar grolse wanten; oranje kinderwant, bruin/wit/groene strepen; rechter blauwe handschoen, trouwring, inscr: 23-11-73 en 24-7-1971 Frans; schoolrijderschaats, rechts, maat 40; sleutel van een Saab; ronde gouden broche met uitgeholde rondjes; legertas met gym- benodigdheden De gemeenteraad komt maandag .27 februari' om 19 30 uur. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda 1 Notulen van de vergadering van 31 januari 1978 2. A Ingekomen stukken b Medede lingen.3 Voorstel tot aankoop van een strookje grond van de erven Dik kers t b v de bouw van een trafohuisje. 4 Voorstel tot overname van een strookje grond van de Vereniging Het Groene Kruis te Holten 5 Voorstel tot vaststelling van de huurprijs van de woning Jeurlinksweg 1 6 Voorstel tot wijziging van de keurloonverordening voor de Vleeskeuringdienst 7 Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 17 decenber 1974 inzake overname in eigendom, beheer en onderhoud van een gedeelte van de Larenseweg 8 Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1978 9 Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. Verlucht met tal van mooie foto's is dezer dagen verschenen de logies- lijst 1978 van de V V V. „Holtens Belang" met tal van toeristische tips. Hotels-café-restaurants, pens ions, bungalows-zomerhuisjes, campings, kampeerboerderijen en kampeerhuisjes bij boerderijen zijn er met alle mogelijke gegeven, in vermeld. Veel dat betrekking heeft op reizen en trekken is er als ten kantore van de V V V. verkrijgbaar, in opgesomd Belangrijk voor de toekomstige gasten is de „bezettingsinforma tiedienst,, die het zoeken naar een zomerhuisje of bungalow en derge lijke in het hoogseizoen vergemak kelijkt. Men kijkt zorgvuldig de gids door en zoekt enkele adressen uit die men geschikt vindt Natuur lijk komt dan direct de vraag op of die adressen gedurende de ver langde periode wel vrij zijn Even een telefoontje naar de VVV en men krijgt direct antwoord of dit inderdaad het geval is Het voor komt. dat men niet alle adressen in de gids behoeft te bellen of te schrijven. Opgemerkt wordt, dat het systeem niet helemaal „water dicht" is. Mocht blyken, dat het geen men zoekt, toch niet vrij is. dan verneemt men dit gaarne en helpt de V V V alsnog zoeken naar een geschikt adres De gasten wordt wel aangeraden om het huisje of de bungalow van hun keuze persoonlijk in ogenschouw te komen nemen. De* bijeenkomst van de Wereldgebedsdag zal dit jaar gehouden worden op vrijdag 3 maart a.s in de Gereformeerde kerk om 20.00 uur Het thema luidt: Gemeenschapszin in onze dagen. Wil een ieder, zoveel mogelijk met uw gehele gezin deelnemen aan deze avond Laten we doordrongen zijn, dat het gebed een kracht is in de wereld Op die eerste vrijdag in maart zijn we~ één in geloof, één in liefde, één in hoop. eén in gebed voor God s wereld Een uniek gebeuren. OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 24 februari 1978 30e jaargang - no. 8 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv v hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red medewerker D J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 lbonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad"

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1