Hers van Kleuterboek up bezoek bij schoenmaker Aan- en verkoop van grond Groot carnavalsfeest bij „De Poppe" Kosten bibliotheekwerk 1976 vallen mee Nieuwe successen Verhuur en railing van grond T.T.V. DE T.H. TWENTE Subsidiëring recreatie sportactiviteiten 1977 en 1978 ABO-cursus Sport HOLTENS NIEUWSBLAD - 27 JANUARI 1978 - PAG. 7 Dinsdag 23 januari brachten de oudste kleuters van de "Kleuter- hoek" een bezoek aan de werk plaats en de winkel van de schoenmaker Oolbekkink in de Oranjestraat. Ze maakten dit bezoek in het kader van een project „schoenen". Op school waren de kleuters al een paar weken op allerlei manieren bezig geweest met dit onderwerp. In de werkplaats aangekomen ga ven de kleuters meneer Oolbek kink een fleurig versierde laars die ze samen hadden gemaakt. Hierna ging hij aan het werk. Aan dachtig keken de kinderen toe. hoe hij nieuwe hakken onder een paar schoenen zette. Hij vervolgde zijn werk met het maken van pekdraad en het repareren van een paarde- tuig. Een paar kleuters ontdekten een grote naaimachine. Ook hier voor had schoenmaker Oolbekkink een werkje. Hij naaide een nieuwe rits in een laars. In de winkel stond mevrouw Ool bekkink met een traktatie,. Daar bekeken de kleuters allerlei schoe nen. laarzen en pantoffels in di verse maten. Veters, zooltjes en schoensmeer werden met elkaar vergeleken. Om pl.m. kwart voor drie vertrokken de kleuters, begeleid door leidsters en moeders van de oudercommissie, nadat ze de familie Oolbekkink hartelijk hadden bedankt voor de fijne ontvangst. Ten behoeve van de sane ring van de kom van het dorp dient de gemeente de beschikking te krijgen over de percelen Binnenstraat 5 en 7, met de daarbij beho rende grond ter grootte van pl.m. 640 m2. De eigena resse mej. J. J. Stukker is bereid gevonden deze op stallen en grond te verko pen voor de som van Zaterdagavond 4 februari organiseren „de Fienpreuvers" hun grote ge kostumeerde carnavalsavond bij „de Poppe". Muzikale medewerking krijgt Prins Albert II en zijn gevolg van het bekende orkest van Ben Lansink met tevens optreden van de Markelose Boerenkapel. Kaartvoor- verkoop bij hofbar Maats en Foto Jan ten Velde. Er vertrekken voor deze avond extra bussen vanaf de Hofbar om kwart voor acht, kwart over acht en kwart voor negen. De gemeenteraad moet jaarlijks, ingevolge de „Wet op het openbaar Bibliotheekwerk", de begroting en rekenning van de plaatselijke bibliotheek (Stichting Bibliotheek en Leeszaal Holten-Bathmen), goedkeuren. In een eerder stadium hebben B. en W. de raad reeds mede gedeeld, dat deze wet op een geforceerde wijze in werking is getreden. Ook zijn daarna de in de wet aangekondigde uitvoeringsmaatregelen op een trage wijze tot stand ge komen. Dit alles heeft tot gevolg gehad, dat zij tot op heden hebben nagelaten de raad een begroting over het jaar 1976 ter goedkeuring aan te bieden. Een ontwerp werd hen destijds wel door de Provinciale Bibliotheek centrale voor West-Overijssel te Zwolle aangeboden. Bij vergelijking van dit ontwerp met de thans aangeboden exploitatierekening over dat jaar blijken een aantal pos ten evenwel aanzienlijk te hoog geraamd. Voor het aanvragen van rijkssubsidie is het noodzakelijk dat de raad thans een beslissing neemt over de exploitatierekening over het jaar 1976. Het is echter niet mogelijk, aldus het college, om op dit moment reeds een beslissing te nemen over de begroting 1977. Hierover dient nog overleg met de provinciale centrale plaats te vinden. Evenals bij de goedkeuring van de rekening over het tweede halflaar 1975 is geschied, achten B en W. het ook thans gewenst, dat ook nu de restrictie wordt gesteld, dat aan de goedkeuring van de onderhavige rekening over 1976 geen consequenties kunnen worden verbonden ten aanzien van de nog goed te keuren begro ting over 1977 en volgende jaren. De financiële consequenties over 1976 zijn als volgt te berekenen: Schoenmaker Henk Oolbekkink kon dinsdagmiddag niet bij z'n leest blijven want hij kreeg een groep Kleuterhoek-kleuters op be zoek die van alles en nog wat wil den weten over „schoenlappen". Links op foto hoofdleidster juf Annegé f 112.000.- inclusief alle vergoeding en met uitzon dering van enige antieke tegels en andere vaste goe deren. Omdat het pand is opgenomen in het saneringsplan voor de dorps kom verleent het Rijk een bijdrage van 80% in de verwervingskosten. In vervangende woonruimte is voorzien door mej. Stukker de wo ningwetwoning Gaardenstraat 23 toe te wijzen. Voor de bewoners van het woongedeelte Binnenstraat 7 zal getracht worden andere woon ruimte te verkrijgen- B. en W. stel len de raad voor tot aankoop over te gaan. De commssie gemeente werken kan zich met deze aankoop verenigen. B. en W. stellen de raad verder voor aan de heer J. Reinaardus, alhier, een perceel industrieterrein te ver kopen, groot 1150 m2, gelegen in „de Haar" voor de som van f34.500.-, exclusief omzetbelastin gen, aansluitingskosten. De heren D. J. Beeftink te Holten en A. M. VAN Well te Bennebroek hebben de gemeente verzocht een perceel bouwterrein te mogen aankopen gelegen tussen het medisch cen trum en de sporthal ,,'t Mossink" voor de vestiging van een kantoor gebouw met woning. De heer Beef tink is architect ter plaatse en de heer Well heeft een adviesbureau B. en W stelien de raad voor deze percelen resp. groot 501 en 569 m2 voor de voorlopige prijs van resp. f ijce.ij/*,&* en f40 171,40 te verko pen, exclusief de omzetbelasting en de aansluitkosten. De commissie gemeentewerken kan zich met bovenvermelde transacties verenigen. Mark Koelemay isin de jeugdgroep als hoogste geëindigd en nog wel in zijn éérste jaar bij de schaak club. De schaakclub felici teert hemdanookvan harte en hoopt dat Mark in de toekomst een van de pijlers zal worden waarop Holten zijn suksessen hoopt te bouwen. Hier volgt dan de einduitslag; 1. Mark Koelemay 8 uit 10. 2. Ton van Oijen 7 uit 10 3. Wayne Klaassen 5 uit 10 4. Wim van Oyen 5 uit 10 5. Ellen Klaassen 3 uit 10 6. Erik Baltes 2 uit 10. Doordat Almelo 3 Vriezenveen 1 heeft verslagen gaat Almelo op kop met 8 punten, evenals Holten dat ook 8 punten heeft. Maar doordat Almelo 21/2 bordpunten meer heeft dan Holten heeft Almelo de beste papieren. Het zal voor Holten zeer moeilijk worden om het verschil aan bordpunten weg te werken. Interne competitie sluit le helft af. De eerste helft van de competitie is afgesloten met een klasseoverwin ning die voorzitter van Calcar be haalde op W.G. Blits en hierdoor zijn gedeukte schaakimago weer wat opvijzelde Stand groep 1 1. D. v.d. Knaap 91/2 uit 11. 2. J.E. Scheperman 9 uit 11. 3. E. Gervedink Nyhuis 8 uit 11. 4. H v. Beek 7 uit 11. 5. W.A. Klaassen 7 uit 11. 6. J. v. Dalen 6,5 uit 11 7. J.C. Roele 51/2 uit 11 8. J. v. Dalen Sr. 5 uit 11 9. A.J.C. Brands 3 1/2 uit 11 10. H. Roelofs 3 1/2 uit 11 11. W. v. Oijen 11/2 uit 11 12. E.C.E. Klaassen 0 uit 11. Stand groep 2 1 D. Beijer 8 uit 9. 2. T. v. Lindenberg 7 uit 9. 3. W.G. Blits 6 uit 9. 4. B. v. Beek 51/2 uit 9. 5. D. v. Beek 5 uit 9 6. T. v. Oyen 4 uit 9. 7. W. Rietman 31/2 uit 9. 8. A.M. Klaassen 3 uit 9. 9. J. v. Calcar 3 uit 9. 10. G.J. Kromdijk 0 uit 9. Voor deelname aan het clubkam pioenschap hebben zich geplaatst. Groep 1 1. D. v.d. Knaap 2. J.W. Middelink 3. H. v Beek 4. B. Beijer 5. B. v. Beek 6. J.E. Scheperman 7. D. v. Beek 8. E.J. Gervedink Nijhuis Zaterdag 21 januari deden de Hol- tense altleten mee aan de tweede NCAB-cross. De organisatie was in handen van Pallas '67 te Wagenin- gen. Gesterkt door de goede resul taten te Hoogeveen, tijdens de eerste cross, werd ook deze, toch wel zware cross, succesvol voor de Holtenaren. De resultaten waren als volgt: Heren 8100 m. 10 J. Jansen 28.25 min. 17 M. Baltus 30.02 min. 22 F. Kramer 30.57 min. 26 J. Wolterink 31.47 min. Dames 2600 m. 3. T. Ongena 13.00 min. Meisjes pup A 600 m. 1. M. Kramer 2.14 min. Meisjes pup B 600 m. S.v. 't Holt 2.22 min. Jongens pup a 600 m. 4. G. Masselink 2.09 min. 8. F. Sluiter 2.25 min. Jongens B 2700 m. 9. H. Hoekstra 10.22 min. 12. J. Masselink 10.50 min. 13. E. Schippers 11.02 min. Jongens C 1600 m. 9. E. Stegehuis 5.54 min. 16. D. Schippers 6.19 min. 19. W. v.d. Noord 6.29 min. Jongens D 1000 m. 7. A. Dollekamp 4.33 min. 10. A. Broekmaat 5.01 min. 15. P. v. Heun 5.24 min. 16 A. Markvoort 5.32 min. 17. E. Lammers 5.34 min. Het gemeentebestuur heeft van de Provinciale Spor traad in het kader van Sportreal 1976 een subsidie van f 1000.- ontvangen in De studenten badmintonvereni ging DIOK houdt op zaterdag 28 en zondag 29 januari haar jaarlijkse Gluttel-toernooi. Dit 13e toernooi is sterker bezet dan ooit. De orga nisatoren haalden ruim 150 A-spelers naar Enschede. Deze spelers komen uit 11 landen: De nemarken (8), Engeland (6), Schot land (4), Joegoslavië (4), Zweden (6), Nieuw Zeeland (2), België (7), Maleisië (1), Indonesië (1), West- Duitsland (47) en uiteraard Neder land (75). Het toernooi, tvaaraan een groot deel van de wereldtop deelneemt, is georganiseerd doer een groep van vijf studenten van de TH Twente. Vuurwerk terke badmintonland Engeland: David Eddy, Peter Pennekett en Tim Goode. Schotland wordt ver tegenwoordigd door de complete nationale selectie met onder meer Billy Gilliland, die samen met Joanne Flockhart bij de wereld kampioenschappen in Malmö Totaal uitgaven leesgelden Subsidie Rijk Garantie-uitkering rijk ing. art. 40, lid 3 wet openbaar Bibliotheek werk (aandeel gemeente Holten) Netto subsidie gemeente Holten f 6.529,65 f 36.437,42 f 52.742,10 f 61.911,75 Voor 1976 werd totaal aan subsidie een bedrag geraamd van f70.284.-. De werkelijke uitgaven blijven dus beneden het geraamde bedrag. B. en W. stellen de raad voor de rekening van de Stichting over 1976, overeenkomstig het gunstig advies van de financiële commissie goed te keuren. Ten behoeve van de ont sluiting van de in aanbouw zijnde serviceflat aan de Molenbelterweg is het ge wenst, dat de eigenaresse van de ondergrond „Com- buta" B.V. te Amsterdam de beschikking krijgt over een strook grond, ter grootte van 15 m2, in eige ndom toebehorende aan de gemeente Holten, terwijl het, ter verkrijging van een logische afronding van het terrein, gewenst is, dat de gemeente Holten een strook grond ter grootte van 26 m2 verwerft, welke in eigendom toebehoort aan Combuta B.V. B. en W. stellen de raad voor om, onder de gebruikelijke voorwaar den en bedingen een grondruil aan te gaan met Combuta B. V., waarbij de grens van het gemeente eigendom komt te liggen langs de achterkant van het trottoir. De Vastgoed Ontwikkelingsmaat schappij (V O M Nederland B V die het serviceflat laat bouwen, heeft het college namens Combuta B V. bericht, dat deze met de ruil met gesloten beurs akkoord gaat. Verhuur De heer D Onrust, Oude Hellen- doornseweg 14, heeft de gemeente verzocht een strook grond ter grootte van ongeveer 1706 m2, ge legen aan de Holterbergweg (Toe- ristenweg) en grenzend aan zijn perceel, te mogen aankopen om het bij zijn perceel te kunnen aantrek ken Hij wenst deze strook grond aan te kopen, omdat deze zijn in ziens vaak een rommelige aanblik biedt, wegens het aldaar en in het aangrenzend bosperceel vertoeven van toeristen. Tegen de verkoop van de ge vraagde strook hebben B en VV be zwaren, omdat alsdan de mogelijk heid van een eventuele verbreding van de weg ter plaatse in de toe komst wordt afgesloten. Zij stellen de raad voor de grond voorwaardelijk voor onbepaalde tijd te verhuren voor een huurprijs van f 100.- per jaar te rekenen vanaf 1 januari 1978, waarmede de heer Onrust zich heeft akkoord ver klaard. De commissie gemeente werken kan zich met deze verhuur verenigen. doordrong tot de halve finale ge mengd dubbel. De broers Brian en Richard Purser uit Nieuw Zeeland vormen een zeer sterk herendubbel, terwijl Brian ook geplaatst is in het heren en kelspel. Samen met hem werden geplaatst David Eddy en Peter Pennekett uit Engeland, de Indo nesiër Suhandinata, Las Merilt uit Denemarken, de Schot Billy Gilli land en de Nederlandse topspelers Rob Ridderen Guus van de Vlught. De confrontatie van deze heren in de kwartfinales zaterdagmiddag en de halve finales en finales op zon dag zullen zeer spectaculair bad minton te zien geven. Het toernooi is echter dusdanig sterk bezet, dat outsiders gemak kelijk voor verrassingen kunnen zorgen. Zo is er weinig bekend om trent de kwaliteiten van de Malei- siër Ng Tat Wai en moet ook de steeds sterker wordende Joegosla vische ploeg met Gregor Berden, Miho Sepec, Milan Silc en Stane Koprivsek niet onderschat worden. Nederlands kampioen Uit ons eigen land zullen naast de zesvoudig nationaal kampioen Rob Ridder en de „Poulidor" van het Nederlandse badminton Guus van de Vlught, de rest van de na tionale selectie aanwezig zijn: Piet en Boudewijn Ridder, Herman .Liedelmeyer, Clemens Wortel en Richard Pal, de verrassing van de Nederlandse kampioenschappen. Het herendubbel toernooi lijkt een nog groter spektakel te worden omdat 10 van de 26 dubbels in het hoofdtoernooi ongeveer van gelij ke sterkte zijn. Nederlands sterkste dubbel zal het bijzonder zwaar krijgen tegen onder meer het als eerste geplaatste dubbel David Eddy-Peter Pennekett, de Nieuw Zeelanders Richard en Brian Pur ser en de Denen Morton Morgensen en Jesper Kinte. Dames De nummer één van Schotland, Joanne Flöckhart is bij de dames waarschijnlijk de sterkste. Zij moet het opnemen tegen de Nederlan ders Hanke de Kort en Maureen' Oskam. De Deense Pia Korsner is als vierde geplaatst. Voor eigen publiek zullen de Enschedese zus jes Sylvia en Fifi Hagenaar zeker proberen te excelleren. De finale dames dubbel zal naar alle waarschijnlijkheid gaan tussen het Schotse dubbel Christine Steward-Joanne Flockhart en de Nederlandse meisjes Hanke de Kort en Marja Ravelli-Ridder. Marja Ravelli-Ridder is bij het ge mengd dubbel als tweede geplaatst achter de Schotse favorieten Flockhart-Gilliland. verband met in de tweede helft van 1977 plaatsge vonden recreatiesportacti viteiten. Ten einde de verdeling van het be schikbaar bedrag zo redelijk moge lijk te verdelen, heeft het dagelijks bestuur van de Sportcommissie ten behoeve van een advies aan het gemeentebestuur, een verdeelsleu tel opgesteld tussen de badmin tonclub, de buurtvereniging Hol- terhaar en de Volleybalvereniging Mintonette. Het D.B. stelt aan de Sportcommissie voor het gemee ntebestuur te adviseren de nade- linge saldi van de badmintonin- stuif f280.-, zaalvoetbaltournooi Holterhaar f 263.23 en van het re- creantentoumooi Mintonette ad f 349.50 samen f 892.73, volledig uit te keren. Opgemerkt wordt nog, dat nog niet bekend is of ook voor 1978 weer op een provinciale subsidie gerekend kan worden. De subsi- siëring van creatie sportactiviteiten zal echter wel gecontinueerd kunnen worden, omdat in 1978 voor de eerste maal ook in de gemeentebegroting hier voor een post van f 1.500.- is opge nomen. 9 T. v. Lindenberg 10. W.G. Blits 11. W.A Klaassen 12. J. v Dalen jr. De 2e competitiehelft begint maandag 30 januari. Om de wissel beker, die momenteel in het bezit is van Tonny Brands spelen (ladder systeem) met voordeel voor de trouwe clubbezoekers. 1. J. ten Velde, 2. G.R, Klaassen, 3. E.C.E. Klaassen, 4. J. Kromdyk, 5. W.v. Oyen. 6. J. van Calcar, 7. F. Brands, 8. A.M. Klaassen, 9. H. Roelofs, 10. W. Rietman, ll.T. v. Oijen, 12. J, v. Dalen sr., 13. J.C. Roele. Bij het begin van de tweede helft van de competitie kan iedereen die geïnteresseerd is zonder meer lid worden en gelijk volwaardig mee spelen in de laddercompetitie van groep 2. De schaakclub heeft u no dig! Vorige week donderdag werd de eerste in Holten georganiseerde cursus ABO (Algemene Basis Op leiding - leiding bij sport) afgeslo ten met het uitreiken van de di ploma's. Van de 15 deelnemers konden 12 het diploma, dat recht geeft op toelating tot een algemene of sporttechnische vervolgoplei ding, al op deze laatste cursus avond in ontvangst nemen; 3 deel nemers die nog niet geheel aan de gestelde voorwaarden hadden vol daan, zullen het diploma op een la ter tijdstip ontvangen. De uitreiking vond zonder officieel vertoon plaats in het instructielo kaal van sporthal 't Mossink door de heer E. W. van Offenbeek (do cent van het onderdeel „leiding ge ven") in aanwezigheid van de ge meentelijk ambtenaar sportzaken J. A. Wissink. De heer M. Keekstra (docent onderdeel „sportgezond- heidsleer") kon helaas door om standigheden de diploma uitreiking niet bijwonen. De namen van de geslaagden zijn: mevr. H. Broersma, mej. J. Brons voort, mevr. J. Dogterom, de heer W. Dogterom, de heer B. Gelmers, mej. G. Hols, mej. E. Kamperman, de heer A. Langendoen, mej. R. Meuleman, mévr. S. de Roos, de heer G. Veneman en de heer B. IJs- peerd. De deelnemers aan deze cursus ABO waren afkomstig uit zwem- club Twenhaarsveld, volleybalver eniging Mintonette, s.v. Holten, z.v.v. Blauw Wit, tennisclub Holten en de Deventer IJsclub. De cursus stond onder auspiciën van de Nederlandse Sport Feder atie. Bij voldoende belangstelling wordt dit voorjaar opnieuw een cursus ABO georganiseerd. Be langstellenden kunnen nadere in formatie verkrijgen en zich aan melden op het gemeentehuis, afd. sportzaken, tel. 1666. Op 7 januari hield de tafel tennisvereniging Holten een feestelijke nieuwjaars bijeenkomst in café „de Biester", die bijzonder ge zellig verliep. Om de vereni gingskas wat te spekken vond er een verwerping plaats van enige flessen lekkere drank en van een grote krentewegge. De krentewegge werd gewon nen door de heer en mevr. Albers, die er meteen het mes in zetten en alle aanwe zigen mee lieten smullen. De competitieresultaten van de twee teams in de herfstcompetitie waren, wat het eerste team betreft, niet al te best. Het eerste eindigde onderaan en degradeert naar de vierde klasse van de afdeling Twenthe. Het tweede team heeft zich goed weten te handhaven en eindigde in de middenmoot van de vijfde klasse. Ter voorbereiding van de voorjaarscompetitie heeft er een uitwisseling plaatsgevonden tussen enige Deventer verenigin gen (Swift en DTTC) en de T.T.V. Holten. Alle teams van de T.T.V. Holten speelden tegen tegenstanders die in hogere klassen van de competi tie zijrfingedeeld. Het eerste team behaalde één overwinning en leed twee nederlagen, terwijl het tweede team twee nederlagen moest incas seren. Het derde team (dames) ver loor eveneens alle wedstrijden, maar met een veel kleiner verschil. Dit damesteam heeft het er relatief goed afgebracht en geeft hoop voor de toekomst! Uitslagen: Holten 1-Swift 7-3; Swift-Holten 7-3; Holten 1-D.T.T.C. 4-6; Holten 2-Swift 1-9; Swift- Holten 2 9-1; Holten 3-Swift 4-6; SwiftrHolten 3 6-4; Holten 3-D.T.T.C. 0-10. De junioren zullen met twee teams aan de competitie deelnemen. Za terdag 21 januari vonden in Hen gelo de Twentse tafeltenniskam pioenschappen plaats, waaraan door vier junioren van de T.T.V. Holten werd deelgenomen, te we ten Jan Traanman, Gerard Jonk man, Henk Westerik en Robert Klein Wassink. Aangezien deze jongens nog niet lang spelen is het niet verwonderlijk dat zij niet zo hoog eindigden. Robert en Jan be reikten wel door ruime overwin ningen de tweede ronde (Robert won met 21-10 en 21-3 van de eerste tegenstander en met 21-12 en 21-15 van de andere tegenstander) maar door gebrek aan ervaring bleef het daarbij. Tenslotte nog het volgende. Op maandag 30 en dinsdag 31 januari a.s. worden de eerste clubkam pioenschappen van de T.T.V. Hol ten gehouden. Deze kampioens chappen zullen met het z.g. voor- giftsysteem worden gespeeld. Dat wil zeggen dat een minder sterke speler een bepaald aantal punten voor krijgt op een sterkere tegen stander. De voorrondes voor de jeugd wor den op maandagavond van 8.00 uur tot 9.00 uur gehouden en voor de senioren van 9.00 uur tot 10.30 uur. Op dinsdagavond zullen de beslis singen vallen. De jeugd speelt dan van 7.30 uur tot 9 00 uur en de se nioren van 9.00 uur tot 10.30 uur. De wedstrijden zullen worden gehou den in de gymzaal aan de Haar- straat en toeschouwers zijn van harte welkom!

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7