FJ.V.afd. Holten geeft weer cursus inkomsieéelasting Prinsenbal ,Flenprenvers grandioos festijn Goede start politieke scholingscursus voor vrouwen tienersoos MUSKY jfficieel geopend AANVRAAG KREDIETEN VOOR 1978 Film in ,de Schure HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten 'Geen spreekuur Burgemeester m foor de oudere jeugd is sedert Inige jaren reeds een trefcentrum Jevestigd in boerderij het Paal- luus aan de Beusebergerweg te polten. Tot nu toe moesten de tie- lers de woonkamer van genoemde oerderij delen met de fotohobby- lub „Pro Foto". Naast allerlei an- ere bezwaren was deze ruimte to- aal ongeschikt voor dit werk. WAGENSCHUUR )ankzij een uitstekende samen werking en hoogwaardig vakwerk ïeeft het Soweco in vrij korte tijd Je achter het Paalhuus staande >pen wagenschuur omgebouwd tot >en werkelijk prachtige ontmoe- ingsruimte voor de jongere jeugd, jompleet met ruime keuken, een »ezellige bar, disco draaitafel, een ïansvloertje en een tweetal in- ;ieme zithoekjes. De verbouwing ïeeft geheel plaats gevonden met behulp van gebruikte materialen waardoor de bouwkosten relatief zeer laag konden worden gehouden en bovendien heeft bijgedragen tot een zeer gezellige sfeer. OPENING Nadat de vele genodigden zich vrijdagavond hadden verzameld bij de toegangsdeur van het ge bouw riep jeugdleider H. Kamp man de aanwezigen een hartelijk welkom toe en zei dat de verbou wing geheel had plaats gevonden met behulp van gebruikte materia len. Daarom verzocht hij aan de heer H. Meijer, voorman bij het So weco, onder wiens leiding de ver bouwing heeft plaats gevonden, het gebouw te willen openen door een over twee schragen liggend nieuw plankje door midden te slaan, waarbij tevens vuurwerk tot ontploffing werd gebracht. Na deze openingshandeling werden de be langstellenden uitgenodigd het gebouw te bezichtigen. Nadat ieder van koffie was voorzien zei wet houder L. Kaan als woordvoerder van het gemeentebestuur zeer ver heugd te zijn met deze ontmoe tingsruimte voor tieners en sprak zich zeer lovend uit over zowel „het werk van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk als dat van het Sociaal Werkvoorzieningsschap". „Hoewel we vanavond een prach tige ruimte in gebruik stellen, die nen we ons te realiseren dat we staan in een oude kapschuur. Het had allemaal anders gekund want het bouwen van een dorpshuis in het bestemmingsplan de Haar hadden we omstreeks deze tijd graag een andere ruimte in gebruik genomen. Nu dit helaas niet is ge lukt zochten we een ruimte voor de jeugd in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, voor welke groep grote be hoefte bestond aan een eigen home. Het Stichtingsbestuur heeft daarop ook herhaaldelijk aange drongen en dacht daarbij aan deze kapschuur. Teneinde het geheel fi nancieel mogelijk te maken kwam iemand op de gedachte om voor verbouwing daarvan het Soweco in te schakelen. Bij deze gelegenheid wil ik graag nog een s wijzen op de grote verdiensten van Soweco in onze gemegnte. Als je de tuintjes en Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur het prachtig gerestaureerde boer derijtje Deijk in de Haar, en nu dit weer ziet, dan is het geweldig te er varen wat met goede samenwer king tot stand kan worden ge bracht", aldus wethouder Kaan, die het Stichtingsbestuur en vooral de jeugd feliciteerde met hun „Musky". Namens het Stichtings bestuur zei voorzitter C.V. Bruggen zeer verheugd te zijn met deze ac commodatie „Als je met tieners begint moetje ook zorgen voor on derdak. We zijn dan ook bijzonder blij dat het gemeentebestuur de zorg met ons heeft willen delen een onderkomen voor tieners te willen zoeken! Met name bracht hij hulde aan de heer Broersma (adj. direc teur gemeentewerken) alsmede aan Soweco-voorman Meijer enzijn medewerkers voor het uitstekend „MUSKY" Inge Hiddink onthulde dat de naam „Musky" is bedacht door de tieners zelf, welke naam is ontleend aan de tekenfilmserie van Briga dier Dog. Verder wees zij er op dat de gehele inrichting werd verzorgd door de jeugd zelf. In de nieuwe ruimte worden uitsluitend alco holvrije dranken geserveerd. CADEAUX Namens de Schure jeugd bood Ad- rie Ulfman de tienersoos een plan- tenbon aan. De heer J. Warrink overhandigde namens de politieke groepering Gemeentebelangen een schaakspel, terwijl de heer D. J. Mondeel, namens de afd. Holten van de PVDA de nieuwste elpee van de Strainglers aanbood. Soweco-voorman Meijer ver richtte het ,openingsceremonieel door met een rijk versierde bijl een plank doormidden te slaan. Burgemeester W. H. Enklaar is maandag 30 januari a.s. verhinderd om het wekelijkse spreekuur te houden. Holten, 27 januari 1978 De burgemeester voornoemd, Mr. W. H. Enklaar Evenals voorgaande jaren organiseert het F.N.V. afd. Holten ook dit jaar weer een cursus Inkomstenbelasting, .vaaraalall-j F.N.V. -leden gratis kunnen deelnemen. De gehele cursus omvat dit jaar slechts drie a-vonden welke zullen worden gehouden in hotel Vosman en wel op 31 januari alsmede op 7 en 14 februa ri. Aanvang steeds om 20.00 uur. Door ook uw deelname aan deze cursus versterkt u de groep die de leden van de bond elk jaar van dienst wil zijn bij het invullen van het biljet. Aanmelding kan plaats vinden tijdens de eerste cursusavond. De oud-prinsen Gert en Jan (rechts) drinken na hun optreden een glas erewijn. Zaterdagavond werd in de rijk versierde zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek door de Holtense Carna valsvereniging „De Fien- preuvers" voor de zesde keer het traditionele Prin senbal gehouden waarvoor weer een zeer grote belang stelling bestond. De zaal v/as tot de laatste plaats be zet en de bezoekers hebben volop genoten van een dub- belbont programma dat door de verschillende ama teurartiesten met veel vaart en verve werd gepresen teerd onder leiding van prins Albert II van de Looker Mölle". Conferencier Naads uit Borne „kletste" de verschillende pro grammanummers vlot aan elkaar met praatjes die overliepen van humor. Aan het programma (dat de lachspieren constant in „bedrijf' hield) werkten mee de komieken „de Brandsbrothers", de oud- prinsen Gert van Gunder (Neppe- lenbroek), Berend Willem Dapper J. Oosterkamp) en Teun de Zwarte (T. Deijk) als Mans van de San- geldiek. Het feest werd dol- plezierig toen de oudprinsen Water Jan (Jan Maats, oppertapper) en Jan II den Ontvanger (Jan Mark voort) een glansrol vertolkten als dansmariekes. Prins Albert II reikte aan Anton Stukker en veld wachter Snorredijk (Henk Deijk) hoge onderscheidingen uit als waardering voor hun bijdrage aan het welslagen van het carnavals- gebeuren in Holten. Voor de muzi kale omlijsting van het Prinsenbal zorgde het „Saturnus kwartet". 0LTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 2^januari 1978 30e jaargang - no. 4 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 lonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" pet het doormidden slaan van een splinternieuw vuren fouten plankje vond j.l. vrijdagavond de officiële opening laats van tienersoos „Musky", waarmee de accommodatie [an de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk belangrijk 5 uitgebreid. Deze tienersoos is bedoeld als ontmoetings- ilaats voor jongeren van omstreeks 12 to.t 16 jaar. overleg en flexibiliteit gedurende de bouwperiode. Hij vond echter de ruimte in „De Schure"' met zijn stinkende kachels thans wel schril afsteken tegen deze prachtige tie nersoos. Burgemeester en Wethouders vra gen de gemeenteraad de volgende kredieten beschikbaar te stellen: aanleg extra brandkranen (fase II) f3.600.-. aankoop persluchtappa- ratuur voor de brandweer f4.000- aankoop 10 containers voor de rein- ingsdienst f 9.500.-, verbetering berging aan de Kerkhofsweg f2.500.-, aankoop geluidsinstalla tie voor het zwembad Twenhaars- veld" (bijdrage derder f 1.500.-, aankoop apparatuur voor de plantsoendienst f 15.900.- en aan koop vrachtwagen voor gemee ntewerken f 95.000.-. Voorts vragen zijn overbrenging van het restant vrijkomende middelen bestemd voor éénmalige uitgaven van 1977 over te brengen naar 1978: f 21.750.-. Als eerste in een serie van vier vond in de Huishoudschool een politieke scholings cursus voor vrouwen plaats waarvoor een grote belangstelling bestond. Deze cursu savonden vinden plaats op initiatief en or ganisatie van negen daartoe samenwer kende vrouwenorganisaties en worden overal in het land gehouden. Het vorig sei zoen namen in Overijssel meer dan 800 vrouwen aan de cursus deel die als doel heeft de vrouw een algemene oriëntatie gespreksmogelijkheid en informatie te ge ven over de politiek. De plm. 70 dames - waaronder ruim 20 van de afd. Bathmen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen - werden welkom geheten door cursusleids ter mevr. G. O. Koelemay-Abspoel te Hol ten. Zij richtte zich in 't bijzonder tot de discussieleidster mevr. E. Bervoets- Wiersma te Markelo en de leden van het forum mevr. F. M. ter DoeshBos, lid gemee nteraad te Holten voor de WD, de heer V/. Markvoort, wethouder te Rijssen voor het CDA, de heer E. van der Weg, bestuurslid regio Salland D66 en voorzitter van de juist opgerichte afdeling Bathmen van deze partij en de heer L. Kaan, wethouder te Hol ten voor de P.v.d.A. den in het gewest moet niet in een gemeenschappelijke regeling. Van groot belang is waar legt de bevolking de prioriteiten. Alle groepen moeten worden gehoord. Het particulier initiatief heeft in het verleden bewezen tot grote dingen in staat te zyn en weet zich gedragen door de gemeenschap. Het weizijnsplan moet democra tisch functioneren en aan de ver enigingen zullen niet al te strenge eisen gesteld moeten worden en bij de verdeling van subsidiegelden voor educatieve doeleinden en men zal heel duidelijk aandacht moeten geven aan de permanente ontwik kelingen. Zeer goede zaak De heer L. Kaan die als laatste van de vier forumleden het woord voerde noemde decentralisatie welzijnswerk een zeer goede zaak maar waarschuwde voor het over boord gooien van het particulier in itiatief dat men bij de uitvoering van het welzijnswerk beslist niet kan missen. Voordat beslissingen genomen worden moet de bevol king worden gehoord op hoorzit tingen en daarna zal de raad beslis sen aan welke verenigingen die bij het welzijnswerk zijn betrokken subsidie zal worden toegekend. Er hebben zich in Holten voor subsi die al enkele verenigingen aange meld en er zuil en zeker spoedig nog veel meer volgen. Er zal ongetwij feld meer gevraagd dan verstrekt kan worden met als gevolg het stel len van prioriteiten. V/at het stich ten van een z.g.n. „moeder-mavo" (dag- en/of avondonderwijs voor volwassenen betreft) hebben B. en W zich om assistentie gewend tot de grote buurman Deventer. Vragen Nadat de forumleden hun zegje hadden gedaan en een korte pauze was gehouden was er voor de da mes gelegenheid om vragen te stel len en hiervan werd druk gebruik gemaakt. Bij discussies bleek o m. dat verschillende dames nog niet zo gelukkig waren met de grote op zet van het Welzijns- en Educatieve Plan. V/anneer het allemaal zo groot wordt dreigt een stukje menselijkheid te verdwijnen. De stap naar de overheid moetzo klein mogelijk worden. Mevr. Bervoets-Wiersma sprak een woord van dank tot de forumleden (in 't bijzonder to t de heer Kaan die bij plotselinge verhindering van mevr. Groot Nibbelink-Vermaas, weth. P. v.d. A. te Bathmen, bereid was om in het forum zitting te ne men) en bood een geschenkbon aan en dankte tevens de plaatselijke werkgroep voor het organiseren van de avond en de cursusleidster mevr. Koelemay-Abspoel. De vol gende cursusavond, met als on derwerp „Provincie" is op maan dag 30 januari om 20.00 uur in de Huishoudschool. Deze week zal er opnieuw weer een sensationele film in jeugdsociêteit de Schure worden vertoond nl. The Towering Inferno, met in de hoofd rollen niemand minder dan Steve Mc Queen en Paul Newman. De inhoud is als volgt: De officiële opening wordt gevierd van het hoogste gebouw ter wereld. Feest op de 138ste etage. Het knallen van champagnekurken. Dan plotseling daverende explosies. Er is overal vuur dat zich in razend tempo uit breidt en via de liftschachten om hoog schiet en de feestvierende gasten op de hoogste etage volko men overrompelt. Trappenhuizen exploderen en liften veranderen in ware crematoria. Paniek maakt zich meester van de in doodsnood verkerende menigte. Het uitbun dige feestgedruis heeft plaatsge maakt voor brullende vlammen, versplinterend glas en panisch ge schreeuw. Het is al snel duidelijk dat niet iedereen aan de vlammen- dood zal kunnen ontsnappen. Slechts een onmogelijk lijkende bluspoging zal misschien nog red ding kunnen brengen Volop spanning en sensatie dus. Tot ziens in de Schure op vrijdag avond 27 januari, aanvang 20.30 uur of op zondagmiddag 29 januari om 14.30 uur. Nadat mevr. Bervoets-Wiersma had verteld dat ze weer graag had voldaan aan het vereoek om de 4 avonden in Holten te leiden (gezien de plezierige herinneringen was het helemaal niet moeilijk om ja te zeg gen) en de leden van het forum aan de dames waren voorgesteld hield als eerste mevr. ter Doest een 8 mi nuten toespraakje over het onder werp „Gemeente". Zy schonk o.a. aandacht aan de gemeenschappe lijke regelingen als districtsge zondheidsdienst, schooltandver- zorging, recreatieschap, bejaar denzorg en maatschappelijk werk. De WD is blij met gemeenschap pelijke regelingen doch plaatst wel een vraagteken bij subsidies waarin het gevaar schuilt dat de zelfwerkzaamheid de kop wordt in gedrukt. Ookmoet niet alles aan de zgn. hogere instanties worden x>vergelaten, men moet de gemee nte zelf meer laten doen. Standpunt CDA: Rijk niet alleen zeggenschap V/ethouder Markvoort zei de cen tralisatie goede zaak te vinden niet alleen omdat het vernieuwingen zijn maar ook omdat de mensen die er gebruik van maken verantwoor delijk zijn. Het organisatiepatroon steunde in het verleden op een wir war van subsidies waardoor zo hier en daar de zaak wel es uit de hand is gelopen. Het standpunt van het CDA is dat het rijk niet alleen zeg genschap moet hebben. Ook de verenigingen zullen bij decentrali satie betrokken moeten worden en niet moeten afwachten wat t.z.t. de gemeente zal doen. Men kan als gemeente bezwaren hebben tegen gemeenschappelijke regelingen en gewestindeling maar aan de kant blyven staan, zo als in Ryssen ge beurd, is te betreuren en geen goede zaak zo zei wethouder Mark voort. Zeer sterk voor De heer E. v.d. Weg zei in zijn korte betoog zeer sterk voor democrati sering en decentralisatie te zijn. Decentralisatie kan heel efficiënt zijn - en samenwerking kan veel voordelen geven. Gewestvorming vindt D66 in principe een goede zaak. wat ondergebracht kan wor-

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1