1 Winst voor Zwemclub Twenhaarsveld in Almelo itlantiscfae school- tentoonstelling MOEIZAAM VOORUIT Motorsportfilm Resultaten volleybalcompetitie Mintonette Waar gaan we heen? HOLTENS NIEUWSBLAD - 20 JANUARI 1978 - PAG. 5 Zaterdag 14 januari jl. nam zwemclub Twenhaarsveld deel aan de derde recreatieve wedstrijd in de jaarlijkse zwem- vijfkamp. De totaalstand na twee wedstrijden was als volgt: 1 Twenhaarsveld Holten 9 p., 2 HZC Weusthag Hen gelo 8 p., 3 ZPA Almelo 6 p., 4 De Vlaskikkers Tubbergen 5 p. en 5 Scholtenhagen Haaksbergen 1 p. Op 6 september 1977 werd door de toenmalige Minis ter van Onderwijs en We tenschappen, Dr. J. A. van Kemenade, de mobiele At lantische tentoonstelling geopend. Deze tentoonstel ling is een nuttige aanvul ling op de lessen geschie denis en maatschappijleer en daarom heeft de Hol- tense Scholengemeenschap de expositie ook naar Hol ten gehaald. In verband met het lokalengebrek is een succesvol beroep ge daan op de gastvrijheid van de Dorpsschool. Gedurende de week van 23 januari tot en met 31 januari 1978 zul len zoveel mogelijk leerlin gen uit de hogere klassen in klasseverband deze ten toonstelling bezoeken. Deze mobiele tentoonstelling wil leerlingen bij het voortgezet on derwijs nader informeren over de problematiek rond ontwapening en bewapening, en over de onder handelingen die hierover in de we reld, en meer specifiek te Wenen, over de zorgwekkende Centraal- Europese situatie worden gevoertf. In het dichtbevolkte Centraal Eu ropa immers treft men de grootste concentratie aan strijdkrachten en bewapening aan, waaronder zo'n goede 10.000 kernwapens. Sinds 1973 voeren de betrokken landen van de NAVO en het Warschaupact te Wenen onderhandelingen om deze bewapening terug te dringen. De tentoonstelling begint met een diaserie, waarin wordt getracht een historische verklaring te geven voor die reusachtige bewapening. Een twintigtal panelen geeft dan informatie over o.m. ontwapening en crisissbeheersing in de wereld, doel en organisatie van de bij MBFR betrokken bondgenoot schappen, samenstelling en kosten van de Nederlandse defensie. Daarna wordt aangeduid, wat het precieze onderwerp van de MBFR-besprekingen is, welke voorstellen in Wenen ter tafel lig gen en welke problemen hierbij spelen. Tenslotte wordt aangege ven, waarom de MBFR- onderhandclingen zo belanrijk zijn, ook voor ons land. De taak van Twennaarsveid was duidelijk; de eerste plaats moest verdedigd worden. Gestart werd met de rugslag. In de tussenstand na tien afgewerkte programma nummers leek het er allerminst op dat Twenhaarsveld haar eerste plaats zou behouden, want aan de leiding ging toen HZC Weusthag met 125 p., 2 ZPA met 105 p., 3 De Vlaskikkers met'99 p. en dan pas op de 4e plaats Twenhaarsveld met 96 P- Op de vrije slag ging het gelukkig veel beter met Twenhaarsveld. Door goed zwemmen van vooral Hanneke Warrink. Monique Eg- gink en Diana Vincent liep Twen haarsveld langzaam maar zeker de achterstand in. Met alleen nog vier estafettes voor de boeg bleek dat Twenhaarsveld op de vrije slag genadeloos had toegeslagen, want ze stond weer aan de leiding, gevolgd door de na aste concurrenten HZC Weusthag en ZPA. De estafettes moesten nu de beslis sing brengen. In de eerste estafette voor meisjes onder 12 jaar werd een felle strijd geleverd. Het waren de Holtense meisjes die uiteindelijk als eerste aantikten. Bij de jongens onder.de 12 jaar zat er wat minder pit in. Hoewel zij hun best deden kwamen zij niet verder dan een derde plaats. Het waren opnieuw de meisjes (nu boven 12 jaar) die het succes binnenhaalden, want ook zij behaalden de eerste plaats. De jongens boven 12 jaar kwamen slechts enkele meters te De jaarlijkse filmavond van motor en automobielclub De Holterberg kon zich evenals voorgaande jaren weer verheugen in een flinke be langstelling. Ruim 300 motosport liefhebbers vulden zaal Irene tot de laatste plaats, opvallend groot was het aantal jeugdige bezoekers, iets wat voor de MAC een mooi pers- pepctief biedt voor de toekomst. Een toekomst die er momenteel vanwege het nijpende gebrek aan een trainingsterrein, nog niet zo rooskleurig uitziet. Hopelijk voor de MAC komt hierin spoedig ver andering, zodat metname de jeugd op een doeltreffende manier opge vangen kan worden. Het motorfilmteam uit Sint Anto- nis, dat deze avond verzorgde, liet aan de hand van prachtige film beelden het afgelopen motorsport jaar de revue passeren. Iets waarin ze, mede door de talrijke ingelaste vrolijke noten, bijzonder goed slaagden. Om het geheel een eigen sfeer te geven hadden enkele motorzaken kleine stands ingericht met moto ren, kleding enz. Ook dit werkte mee aan het welslagen van deze avond. Reden genoeg voor de MAC om door te gaan met deze jaarlijkse filmavond. kort voor de overwinning maar werden eervol tweede. Met twee le plaatsen, een 2e en een 3e plaats kon de eindoverwinning Twenhaarsveld haast niet meer ontgaan. Dit werd snel duidelijk in de einduitslag die als volgt luidde: 1 Twenhaarsveld 284 p., 2 ZPA 270 p., 3 HZC Weusthag 261 p., 4 Vlas kikkers 245 p., 5 Scholtenhagen 137 P- De totaaltussenstand is hiermee na drie ontmoetingen: 1 Twenhaars veld 14 p„ 2 HZC Weusthag 11 p., 3 ZPA 10 p., 4 Vlaskikkers 7 p., 5 Scholtenhagen 2 p. TIJDEN 25 meter rugslag Johanna Paalman 29.2, Renate Arfman 38.9, Annet Boode 43.1, Rianne Landeweerd 52.3, Hans Klein Velderman 49.0, Mark v.d. Maat 51.3, Robert Akkerman 53.1, Gerdien Vincent 25.9, Wilma Velt- kamp 28.5, Willy ter Harmsel 26.5, Henny Koetsier 43.1. 25 meter vrije slag Annet Voskes 22.2, Agnes Tuller 25.6, Monique Schreurs 32.1, Johan Schuppert 21.7, Monique Eggink 18.3, Hanneke Warrink 20.1, Janita Aanstoot 24.4, Paul Akkermans 22.1, Sven Kürz 26.0 50 meter rugslag Gerda Muller 51.5, Diana Nijenhuis 56.0, Harry van Langen 48.3, Hetty Wevers 45.7, Joke Tempelman 58.8, Jan Ophof 43.0, Hermien Dijker man 42.8, Jolanda Voskes 52.2, Wim Boode 38.8, Ernst v.d. Ende 41.8. 50 meter vrije slag Diana Vincent 40.2, Herman Lode- weges 43.2, Erik Tempelman 49.1, Jetty ten Dam 43.5, Tonny Jansen 44.0, Remco van Maurik 34.0, André Wissink 41.9, Annemarie Ophof 36.4, Hermsf Bos 37.8, Jenke Hofman 44.4, Dick Megelink 31.7, Andries Ligtenberg 32.0. De directeur van het grootste epilepsie-centrum in Nederland, dr. H. Meinardi, vermeldde laatst op een congres dat er een geweldi ge vooruitgang gemaakt is in de be strijding van epilepsie. Het speet hem wel dat er juist over de oorzaak van deze aandoening nog maar bit ter weinig inzicht was verkregen. Zo'n 60 a 70.000 mesmen in Neder land lijden aan epilepsie. Daarvan zijn er ongeveer 1500 opgenomen in een van de drie grote behande lingscentra (namelijk in Breda, Heeze en Heemstede) voor een langduriger verblijf. Sommige patiënten hebben deze ziekte vanaf de geboorte. Bij veel epilepsie-patiënten breekt de ziekte pas uit in hun jeugd. Ook verkeersongelukken kunnen epi lepsie veroorzaken. De uitingsvormen van epilepsie, vroeger ook wel vallende ziekte ge noemd, lopen uiteen van complete toevallen - mensen vallen ver krampt op de grond en raken bui ten bewustzijn - tot kleine periodes van afwezigheid, de zogenaamde absences. Bij een vrij kleine groep epilepsie-patiënten vindt er ook een geleidelijke achteruitgang van hun geestelijke vermogens plaats. De aard van de verschijnselen va rieert van patiënt tot patiënt en ook binnen het leven van één pa tiënt. In veel gevallen zijn de ver schijnselen nauwelijks opvallend. Soms komen de epilepsie- aanvallen vele malen per dag voor. soms zelfs jaren met. Vaak blijven de aanvallen voorgoed uit. Epilepsie is eigenlijk een verza melnaam voor allerlei aandoenin gen, die gemeen hebben dat erin de hersenen een soort kortsluiting op treedt in de overdracht van de elek trische prikkels tussen de zenuw cellen. De oorzaak van die storin gen in de hersenen, die tot de aan vallen leiden, is nog vrijwel onbe kend. Geneesmiddelen tegen epi lepsie, de anti-epileptica, zijn van ouds berucht om hun versuffende bijwerking. Men kan nu van steeds meer anti-epileptica de bloedspie gel bepalen, dat is. de hoeveelheid van zo'n medicijn in het bloed. De hoeveelheid ingenomen genees middelen is dan in het bloed van de patiënt te meten en ook hoe lang het duurt voordat die daaruit weer verdwenen is. De ene patiënt scheidt ze vrijwel direct uit, terwijl de ander juist grote hoeveelheden van deze middelen in zijn bloed op slaat. Aan de hand van de bloeds piegels kunnen de epilepsie- deskundigen, epileptologen, veel nauwkeuriger medicijnen voor schrijven. Het is daardoor mogelijk dat patiënten veel minder medi cijnen hoeven in te nemen.. In het dagelijks leven functioneren veel epilepsie-patiënten uitste kend. Toch bestaan er nog vele vooroordelen ten aanzien van epi lepsie. Bij sollicitaties is de instel ling van de bedrijfsgeneeskundige van doorslaggevende betekenis. Dr. Meinardi ziet een versterking van de vooroordelen als volgt: werknemers verzwijgen hun epilepsie-verleden bij sollicitaties, daardoor ontstaat een overdreven idee van ziekteverzuim van epilepsie-patiënten. Het geringe verzuim van de y/erknemers, die hun epilepsie verzwegen hebben, telt dus niet mee. Daardoor blijven werkgevers huiverig staan tegen over het in dienst nemen van epilepsie-patiënten etc-, Epilepsie-deskundigen hechten dan ook veel waarde aan een goede voorlichting, ook aan bedrijfsge neeskundigen. Wel kon een epilepsie-patiënt, de atleet Alan Blinston, in 1968 Brits hardloop kampioen op de vijf kilometer wor den. Maar een gymnastieklerares, die al jarenlang tot volle tevreden heid les had gegeven op een mid delbare school in de provincier Utrecht, wordt - na een verhuizing- naar Zuid-Holland - bij een sollici tatie op een identieke baan prompt afgekeurd. En dat gebeurt dan, terwijl ze al in geen drie jaar meer een aanval van epilepsie heeft ge had. Verlies dondertmannetjes Vrijdagavond 13 januari speelden dames 1 in Wierden tegen Volley W. Tijdens het inslaan was duidelijk te merken dat de Holtense dames het niet gemakkelijk zouden krijgen. In de eerste set was vlot te zien dat de dames het moeilijk hadden in de verdediging. Door het slechte blok had men het in het achterveld moeilijk om de keiharde smashes onder kontrole te krijgen. Garla deelde tijdens deze set be hoorlijke klappen uit. Ook Linda, die versterking in het team bracht, deelde menige harde klap uit. Het bleek trouwens niet gemakkelijk het Wierdense blok te passeren. De thuisspelende dames wonnen met 15-5. Na enige vermanende woor den van coach Herman begon men aan de tweede set. Door de goede krachtige smashes van Linda, Carla en Anke raakte Volley duide lijk van slag. Vooral hun aanval lende „dame", die goed op dreef was, zag het niet meer zitten (en moest dan ook gaan zitten). De ballen in het achterveld en die van het blok werden beter opge vangen. zodat de spelverdeelsters Janme en Winnie goede set-ups konden geven. De setwinst was met 10.-15 -15 Mintonette. Vol goede moed werd nu aan de derde set be gonnen. Volley begon weer krach tiger te slaan (vooral door het mid den). maar een goed verdedigende Henneke haalde al duikend de bal len van de vloer. Ondanks onze goede en keiharde smashes ging de winst naar Volley: 15-9. In de vierde set moest geknokt worden om een gelijkspel. Bij een voorsprong van 0-4 leek het erop dat Mintonette deze set zou pakken. Hier kwam vlot een eind aan want door de moeilijke opslagen van één van de Volley-dames liet het score-bord van 12-4 zien. Het lukte de Dondertmannmetjes niet om te rug te komen: 15-4 voor Volley. Jammer dat de strijd op deze ma nier moest verlopen want de aanval was beslist niet zwak. Het verlies was dan ook te danken aan de slechte verdediging. Stand: Volley VV 12-21, Coppejans4 11-20; Setup 2 12-19; Vrivo 11-12; Tornado 11-12; Dynamo 11-8; De- voko 11-8; Mintonette 12-8: Coppe- jans 3 11-6; Wevo 11-5; SVVN 11-5. Remise dames 2 De eerste wedstrijd in het tweede deel van de competitie werd ge speeld tegen Markelo 2. De vorige wedstrijd tegen dit team was op het nippertje gewonnen met 3-1 en. met dit gegeven in het achterhoofd, startte dames 2 goed. Het eerste deel van de le set verliep vlotin het voordeel van Mintonette, maar Markelo werd al snel wakker en liep in. Bij een stand van 11-8 kwamen de Holtense dames onder de rust gevende leiding van Jan Herman ten Kampe tot bezinning en kon den de set, toch met moeite, met 15-9 winnen. Tevreden over deze overwinning liet Mintonette het er in de tweede set wel wat bij zitten; het werd zelfs 1-13, maar een 1 op het scorebord en op het wedstrijd formulier vond dames 2 niet zo mooi en men maakte er een 5 van, wat niet genoeg is om een set te winnen en dat gebeurde dus ook niet (5-15). Markelo dacht het nu makkelijk te krijgen, maar de vechtlust was aan de Holtense weer aangewakkerd en de aanval liep goed. De verdediging is en blijft echter een zwakke plek bij dames 2 en daar maakte Mar kelo dan ook dankbaar gebruik van, maar in deze derde set toch niet genoeg want Mintonette won met 15-9. Na een korte pauze om wat te drinken begon de vierde set en hierin was de eenheid in dames 2 ver te zoeken. De verdediging was niet al te best en de opslag van de tegenpartij werd niet goed opge vangen zodat er niet of nauwelijks een aanval opgezet kon worden. Bij de stand 12-13 wilde dames 2 er toch nog wat aan doen en tot de stand 8-14 ging dit goed maar na nog '4 opslagwisselingen besliste Markelo 2 de strijd met 8-15 waar mee een, voor Markelo 2 verdiend, gelijkspel bereikt werd. Voor da mes 2 een goede reden de verdedi ging nog eens goed door te nemen. Stand: Markelo 1 11-20; Flash 3 10- 19: Mintonette 2 9-13; Eversberg 1 11-.ij; Markelo 2 10-11; Rivo 2 11-9: Holyoke 2 10-7: Flash 4 10-5; SVVN 210-4; Rivo 10-1 Meisjes adspiranten Zaterdag 14 januari gingen we met auto's naar Hengelo. De wedstrijd begon. We gingen met volle kracht vooruit maar ATC-F liet dat niet zomaar doorgaan. Dus ATC-F won de eerste set met 7-15. De tweede set probeerden we ook zo goed te spelen als de eerste set. Jammer genoeg konden we dat niet zo goed voor elkaar krijgen. ATC-ZF won toen toch nog met 15-5. Maar we gaven de moed niet op, hoor Want we gingen wéér met volle kracht vooruit en maakten achter elkaar punten. Zo kwam de stand van de derde set op 9-15 voor ons! We mochten nog een set spelen maar die ging niet zo goed als de derde. Want ATC-F worn het toch weer met 15-7. We zitten ons nu al weer te verheu gen op _de volgende wedstrijd. En die zullen we spelen tegen Flash A. Stand: Rivo A 13-24; Flash A 12-23; ARC-B 11-9; Apollo B 13-17; Ho lyoke A 12-17; Markelo 12-13; ATC-F 12-11; Holyoke B 12-9; Flash E 12-5; Rivo C 13-5; Flash C 12-2; Mintonette 12-1. Winst heren 3 Vrijdagavond, op de 13e januari, speelden de heren van het 3e tegen SVVN 2 voor, zoals altijd, een volle tribune. En terecht, want ook deze thuiswedstrijd werd gewonnen. Het lijkt wel of het derde thuis niet te verslaan is! Nu was de tegen stander ook ronduit slecht en het was dan ook een grove blunder dat de derde set werd verloren.'We zul len het maar gebrek aan concen tratie noemen. De vierde set ging weer wat vlotter, behalve de laatste puntjes. Je zou bijna denken dat men te bang is om te winnen. Dat is toch niet zo want we laten hierbij een verdiende 3-1 overwinning aan tekenen. Stand: Eversberg 1 9-14; Flash 4 9-14; SVVN 18-11; Rivo 4 8-9; Min tonette '3 8-7; Flash 5 8-7; SVVN 2 8-4; Mintonette 4 8-0. Winst heren 1 Het eerste herenteam van Minto nette won met 3-0 van Holyoke Na een paar weken stil te hebben gelegen begon voor heren 1 van Mintonette de 2e helft van de com petitie. De eerste helft is dit team als ongeslagen koploper tevoor- schijngekomen en heeft daardoor een goede kans op promotie. In de weken dat de competitie stil lag hebben de heren bepaald niet stil gezeten. En. zoals vrijdagavond te zien was, is er tijdens deze periode een nieuw systeem ingewerkt dat meer mogelijkheden moet bieden tot variatie in de aanval. De tegenpartij, Holyoke 2 uit Enter, die een „makkie" voor heren '1 moest zijn, zou een leuke tegen standerzijn om het nieuwe systeem uit te proberen. Dit lukte in het be gin van de eerste set vrij goed. Er kwam zelfs een flitsend kortje voor, die werd uitgevoerd door beide spelverdelers. Toch kwmen er op het eind van de eerste set al een paar misverstandjes voor, wat er toe leidde dat Holyoke toch nog 3 punten meekreeg, hetgeen eigen lijk niet nodig was geweest. De eerste set eindigde dan ook in een 15-3 overwinning voor Mintonette. De misverstandjes uit de le set werden misverstanden in de 2e set. Ook de opslag ging teveel mis. Min tonette kwam gauw achter met 0-5. Nadat de trainer-coach in 'n time out de boel wat gereorganiseerd had ging het weer wat beter, maar het duurde toch nog even voordat heren 1 de achterstand inhaalde. Op het einde van de 2e set draaide het weer goed en kon deze set toch nog met 15-12 worden binnenge haald. Aangezien men de volgende set met 15-0 wilde gaan winnen ging menJel van start (8-0). Maar ook nu bleek Mintonette „gul" want Ho lyoke kreeg zo maar een paar pun ten mee. De set eindigde met 15-4 in het voordeel van Mintonette. Hoe wel de wedstrijd met 3-0 gewonnen was heerste er toch ontevredenheid onder de spelers. Hetgeen na afloop onder de douche nog even geventi leerd werd. Stand: Mintonette 1 8-15; Flash 2 9-15; Rivo 3 7-10; Flash 3 8-8; Mar kelo 2 8-7: Markelo 1 7-5; Minto nette 2 7-4; Holyoke 2 9-0. Programma volleybal competitie Vrijdag 20 januari: (19.15) Minto nette meisjes junioren - Volley A (19.15» Mintonette meisjes adspi ranten - Flash A (19.15) Mintonette jongens adspi ranten - Kuipers B (20.15) Mintonette heren 1 - Minto nette heren 2 (20.15) Mintopette heren 3 - Rivo 4 (20.15) Mintonette heren 4 - Flash 5 Maandag 23 januari: 19.00) Rivo 3 - Mintonette heren 1 (Nijverdal) (19 00) SWN 2 - Mintonette heren 4 (Nijverdal) (20.00) Holyoke 2 - Mintonette he ren 2 (Nijverdal) 120.00) Flash 6 - Mintonette dames 3 (Nijverdal) (21.00) Rivo 3 - Mintonette dames 2 (Nijverdal) Vrijdag 27 januari: (19.15) Minto nette heren 4 - Mintonette heren 3 (20.15) Mintonette dames 1 - Tor nado (20.15) Mintonette dames 3 - Ever sberg 2 (20.15) Mintonette heren 1 - Flash 3 Zaterdag 28 januari: (15.00) Mar kelo -Mintonette jongens adspiran ten DEVENTER Filmavond in het Albert Schweit zer Centrum, zaterdag 21 januari 19.30 uur, vertoond worden: Het is middernacht, dokter Schweitzer en Albert Schweitzers spital in Lam- barene. Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel. 11500, vrijdag 20 ja nuari 20 uur: concert Chris Barbei Jazz- en Bluesband; zaterdag 21 ja nuari 20 uur: 22e Rode Kruisfeest, met Cabaret Vangrail, daarna bal met Am'or, East Town Jazzband en Hawker Quartet; maandag 23 ja nuari 20 uur: Canon Show; dinsdag 24 jan,uari 20 uur (benedenfoyer): Jonkheer Mr. L.H.M.F.M. Bosch Ridder van Rosenthal spreekt voor de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen over dijkverzwaring in het Gelderse rivierengebied; woensdag 25 januari 20 uur: De hoofdstado- nerette_ met j^ggerette Wiener Blut van Johann Strauss. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, weekfilm do. 19 t.m. wo. 25 jan.: The spy who loved me, 6e week, 12 jr.; Filmart vr. 20 jan. 22.45 uur: Triomfmars; nachtvoorstel ling za. 21 jan. 24 uur: The Flick Story, 16 jr.; matinee za. 21, zo. 22. wo. 25 jan. 14 uur: De gelaarsde kat als krachtpatser, a.l.; aanvan gstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 16,18.45 en 21.15 uur. E.D.B.-theater, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. 19 t.m. wo. 25 jan.: Meisjes die er les in geven, 16 jr.; nachtvoorstelling vr. 23 uur, za. 23.30 uur: Dirty Larry, Crazy Larry, 16 jr.; matinee za. 21, zo 22 jan.: De witte duivel, a.l.; aanvan gstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16,18.30 en 21 uur. Luxor 1, Brink 20, tel. 18662, week film do. 19 t.m. wo. 25 jan.: The last remake of Beau Geste, a.l.; na chtvoorstelling vr. 20 jan. 23 uur: Ötevige borsten, hete dijen, 16 jr.; matinee zo. 22 jan. 14 uur: Sjors, sjimmie en het zwaard van Krijn, a.l.; aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16, 18.30 en 21 uur. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662, weekfilm do. 19 t.m. di. 24 jan.: Fritz the cat, 16 jr.; cuclusvoorstelling wo. 25 jan. 20.15 uur: L'importance c'est d'aimer, 16 jr.; aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 uur, za. 18.45 en 21.15 uur, zo. 15, 18.45 en 21.15 uur. Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311, Filminternational do. 19 jan. Young and innocent, Alfred Hitchcock (21 uur); zaterdag 21 jan. 21 uur de Zweedse jazzgroep Cro cus. Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 15077, geopend: do. 19-21 uur, vr. t.m. zo 10-18 uur: Nicolaas Wijn berg, schilderijen. Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 13506, geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21 uur, za. 10-17 uur: t.m. 21 jan. Arno Huide koper en Hein van Corstanje, fo to's; 24 jan. t.m. 18 feb. Fred Schekman, geveltoptekens op boerderijen; 25 feb. t.m. 12 mrt. Aart Lamberts, sculpturen. Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, tel. 21815, geopend: wo. t.m. za. 10-17 uur, zo. 14-17 uur. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: di. t.m. vr. 14-18 uur, do. ook 19-21 uur, za. 10-12.30 en 14-17 uur. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675, geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14-17 uur, za. 13-16 uur: Tentoonstelling over leven en werk van Albert Schweitzer; tot 2 apr. brood eten en koek happen. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556, geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur, zo. 14-17 uur: T.m. 5 feb. linoleumsneden van Beatrice Kluivers; tevens vertoning druk technieken. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, speelgoed, kostuums en stijlkamers. Museum voor Mechanisch Speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19739, geopend: als de Waag: Me chanisch speelgoed uit de collectie Stekelenburg. Chez Antoinette, Roggestraat 12. tel. 21864, geopend: di. t.m. zo. 21-3 uur: Jan Willem Bonebakker, te keningen en grafisch. 't Hoekhuis, Brink 38, tel. 13250, geopend: dagelijks 17-24 uur, ma. t.m. vr. ook 12-15 uur: Foto's van oud-Deventer. Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, Epse, tel. 21815, zondag 22 jan. 12 uur: Koffieconcert Trio Amaryl lis. De Schalm, Dreef 1, tel. 18130, za terdag 21 jan. 19.30 uur: Jeugdsoos voor jeugd van 12 jaar en ouder. Aula MEAO, Nieuwe Markt, l'amour, toujours l'amour; de Franse cabaretière Paquita Dutel voor Alliance Francaise, maandag 23 jan. 20 uur. Vrouwencafé, Menstraat 2, don derdag 19 jan. vanaf 20.30 uur. Jazzcafé, Menstraat 2, tel. 11637, vr 20 jan. vanaf 20.30 uur. Postiljon Motel Deventer, Deven- terweg 121, tel. 24022, zaterdag 21 jan. vanaf 19 45 uur: Skandinaviseh Buffet m.m.v. Delta-4.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5