Wegrestaurant „Holten" officieel in gebruik genomen wmm Partij van de Arbeid buigt zich over bestemmingsplan Gesprekken met vrouwen BOUWWERK-THEORIE STACARAVANS AF m *hten Jongerendienst drukkerij tencate AGENDA ^Belangrijk voor de verkeersveiligheid LEEMREIZE Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Weekenddienst S» - Profiteer nu vtrn de opruiming bij MEUBELEN ENTER Komt even bekijken. BURGERLIJKE STAND Verloren en gevonden Het beste adres voor al uw ïamiliedrukwerk HOLTENS NIEUWSBLAD - 20 JANUARI 1978 - PAG. 3 d f de officiële opening van het ■esfcaurant "Holten", heeft Ir 'ttema, hoofdingenieur- jcteur van de Rijkswaterstaat iverijssel, die de vorige week ■Sag de opening verrichtte, er ewezen, dat horecabedrijven s de wegen zorgen voor een actieve bevordering van de [eersveiligheid, omdat de gebruikers hier even de benen nen strekken en rust kunnen len. Hij noemde het moderne restaurant een aanwinst voor rovincie Overijssel, die het tot r kort zonder een dergelijk Sggebonden" restaurant moet [en. Overigens is het restau- t ook toegankelijk voor niet- ruikers van de A1-E8. De ope- geschiedde doordat Ir Het- a gebruik maakte van een itpaal, waarmede een wege- ichter werd opgeroepen, die aantal borden, op het horeca- rijf betrekking hebbende, im brengen. fijn korte toespraak zei burge- |ster, Mr. W.H. Enklaar, blij te I met dit eerste "weggebonden laurant" in Overijssel, vooral ij omdat het de naam "Holten" 't gekregen, want hoe meer die jm gebruikt wordt, hoe beter het r onze gemeente is. De burge- Eiter hoopte dan ook, dat het urant grote bekenheid zal en en een rustpunt zal zijn in huidige snelverkeer. Hij mde het een juweeltje van ser- aan de weggebruikers. Het we- staurant is gesticht door vader zoon J.L. en G.J M Brandriet i het motel "Delden". Eigenaar Wegrestaurant "Holten" B.V. nager W.Muller uit Rijssen, ver- dat de vorige week de "na- (buren) reeds een bezoek |)ben gebracht aan het wegres- irant. Hij dankte de 35 mede- I^rkers voor hun inzet tijdens de irerkperiode. het restaurant zijn speciale orzieningen getroffen voor nder valide mensen en voor ba- n kleuters. Vrachtwage- hauffeurs, bijrijders en ver- >eide reizigers kunnen er een uche nemen. Als chauffeurs 's chts overblijven kunnen zij op ïer gewenst tijdstip worden ge- f ïkt. Er is een zaalaccommodatie ior 60 personen, een zelfbedie- pgsrestaurant met 212 zitplaat- Een truckstop biedt plaats n 32 personen en er is een gezel- terras met 80 zitplaatsen, truckstop is dag en nacht ge ïnd, met uitzondering van de i jicht van zaterdag op zondag en 's andags vanaf 4.00 uur. Er zijn •keerterreinen aan beide zijden de autosnelweg Doormiddel een tunnel onder de weg door is restaurant ook bereikbaar voor NED. HERV. KERK 19.00 uur ds. A. W. Berkhof (bed. I H.Av.) en 10.30 uur ds. A. W. f Berkhof (jeugddienst). Extra I coll. noodlijdende gemeenten, j Oppasdienst: mevr. Admiraal I en Mieke Groen. GEREF. KERK I 9.30 uur ds. H van Twillert. I 15.00 uur ds. O. Bouwman van Nijverdal. In beide diensten is de lecoll. voorde diakonieen de 2e voor rente en aflossing. Kin- j deroppas: mevr Wieldraaijer, mevr. Paalman-Zwiers (res. Jo- hanna Faber) Marianne Har- ting, Jenny Kruithof (res. Tjitske Span). Kindemeven- dienst (klas 4): mej. R. Jansen (res. mej. H. Landeweerd). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 DIJKERH0EK 10.00 uur ds. Stehouwer van Nijverdal. Extra coll. noodlij dende gemeenten. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer Kin deroppas in „Ons Centrum". NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. ifllrilKfeMi Dinsdagavond 24 januari a.s. organiseert de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid een bijeenkomst in hotel Vosman. Tijdens de vergadering, welke om acht uur zal aanvangen, spreekt drs. F. v.d. Ploeg, P.v.d.A. fraktievoorzitter in de provinciale staten, over de vraag op welke wijze gemeentelijke bestemmingsplannen tot stand komen. Een voor de gemeente Holten uitermate aktueel onderwerp, gezien de vele problemen waarmee Holten op dit terrein worstelt. Naast het ontwerpen en de procedure die een ontwerp bestemmingsplan formeel moet volgen, zullen tijdens deze bijeenkomst ook sociale alsmede milieuvragen ten aanzien van de ruimtelijke ordening aandacht krijgen. Gezien de aard en het belang van dit onderwerp zijn belangstellenden van harte welkom. weggebruikers uit de richting De venter. Het restaurant is een ontwerp van de architect H. Stoelhorst te Nieuw-Loosdrecht, de directie wordt gevoerd door Buro Bouw techniek Spakenburg B.V. te Bunschoten-Spakenburg. En hoofdaannemer is Bouwbedrijf Ex- terkate B.V. te Delden. De verwar mingsinstallaties werden aange legd door G.T.I. Oost B.V. Arnhem. Enorme koopjes in WANDMEUBELEN BANKSTELLEN, EETHOEKEN LOSSE FAUTEUILS SLAAPKAMERS ENZ. Links op foto de heer Brandriet, directeur „wegrestaurant Holten" met naast hem, de heer T. Hette- ma, hoofdingeneur-directeur van Rijkswaterstaat in Overijssel. de electrische installaties door Croon Twente te Enschede en de houtconstructies - het gebouw werd voor een belangrijk deel in hout opgetrokken - zijn van B.V. Nemaho te Doetinchem. Zondag 22 januari is er geen jonge rendienst in verband met de jeugd dienst, om half elf, in de Ned. Herv. kerk. De bedoeling is dat alle jon geren van de jongerendienst naar deze jeugddienst gaan. De volge nde jongerendienst wordt gehou den op 5 februari om tien uur in Irene. We hopen dan iedereen weer te zien. De Jongerendienstcommissie In de radioserie „Gesprekken met vrouwen" is maandag 23 januari een vraaggesprek te horen met me vrouw J.G. Kraaijeveld-Wouters. staatssecretaris van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk,-onder meer be last met het beleid voor de emanci patie van de vrouw. Maandag 6 maart is „Gesprekken met vrouwen" gewijd aan de stich ting Vrouwen in de beeldende kunst, een stichting die op de bres wil staan voor vrouwelijke beel dende kunstenaars. „Gesprek en met vrouwe.n" - een overheids- uitzending - is te horen via Hilver sum 1 van 17.20 tot 17.30 uur. Geboren: Egbertine dv E Müller en B G Stevens (geboren te Deventer) Overleden: J Walters-Overduin, oud 82 jaar. Holten (overleden te Deventer) Ondertrouwd: F Noorlander, oud 31 jaar, Holen en R J Heijtmeijer, oud 22 jaar, Holten Gehuwd: D Steenbeek, Holten en M Leferink, Holten Verloren: zilveren armband, naam Bekkie; zilveren dames-horloge, Prisma, met zilveren band; linker rode pantoffel; zwarte pols-tas, boekje met betaal-cheques. Gevonden: shag-buil; schakelarm band; bankbiljetten; regenbroek; zwarte knip-portemonnaie; voet- handel van bromfiets; kinder- vingerhandschoen. In de in juni 1977 gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Recreatiegemeenschap „Salland" is het rapport betreffende partiële aanpassing van het basisplan voor de openluchtrecreatie in Salland alsmede een nieuw beleidsprogramma vastgesteld. Zowel het bijstellingsrap port als het beleidsprogramma zijn op het punt van de verblijfsrecreatie zeer beknopt en een nadere analyse van de verblijfsrecreatie is achterwege gebleven. Dat was voor het algemeen bestuur van het recreatieschap aanleiding om er op aan te dringen, het stich ten van kleine campings en die om trent stacaravans aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Het dagelijks bestuur voegt daaraan toe, dat daarnaast in de Nota Lan delijke Gebieden en de Discussie nota over de gewenste ontwikke ling van het streekplangebied „IJs- selvallei" géwezen wordt op het feit, dat bij het gebruik van verblijf- saccommodaties de vraag meer en meer gericht is op accommodaties in de nabijheid van steden; een ontwikkeling, die bij het opstellen van het recreatiebasisplan nog niet bekend was. Voorts is er nog de bij het parlement ingediende ontwerp-Kampeerwet, welke on dermeer regels bevat omtrent het „kamperen bij de boer" Een en andere heeft het naar het oordeel van het dagelijks bestuur van „Salland" nodig gemaakt om de visie van de gemeenschap met betrekking tot het kamperen aan een nadere beschouwing te onder werpen en daar waar nodig bij te stellen. Nota Die visie is neergelegd in een zeer gedocumenteerde ..Kampeerno- ta". waaraan een model verordening op de kampeerplaat sen en kampeermiddelen (uitgave Ned. Kampeerraad) is toegevoegd en die in de op donderdag 26 ja nuari te houden openbare vergade ring van het algemeen bestuur van de Recreatiegemeenschap zal wor den behandeld. Beleidsaanbevelingen In een aantal beleidsaanbevelin gen komt het dagelijks bestuur on der meer tot de conclusie, dat sta caravans met een plaatsgebonden karakter (stacaravans en toercara- vans, die het gehele jaar blijven staan) alleen geplaatst dienen te worden op reguliere kampeer plaatsen. Met het oog op de verschillende in het geding zijnde belangen wordt het gewenst geacht, dat in het be stemmingsplan wordt aangegeven, welk type kampeerplaats uiteinde lijk tot stand zal worden gebracht Waar het gaat om terreinen voor het plaatsen van kampeermidde len wordt een volgende indeling zinvol geacht: terreinen of gedeelte daarvan, waar gedurende het ge hele jaar kampeermiddelen mogen worden opgesteld en terreinen, waar dat gedurende een beperkte periode het geval mag zijn. In het eerste geval mogen in principe sta caravans worden geplaatst, indien de inrichting van de kampeer plaats hierop is afgestemd. De toepassing van de z.g. bouwwerk-theorie (het vallen on der de bouwverordening) ten aan zien van caravans met plaatsge bonden karakter (o.a. van toepas sing in Holten) wordt afgewezen. Teneinde het seizoenkamperen van de stedelijke bevolking nabij de stad mogelijk te maken is een verblijfsrecreatieve zóne in de na bijheid van Deventer gewenst. Naar de plaats is een onderzoek nodig. De huidige in het recreatie- basisplan aangegeven zoneringen voorde verblijfsrecreatie vervallen, behalve voor de gemeente Hellen- doom, maar hiervoor komen in de plaats verblijfsrecreatieve opvan- gzónes ten zuiden van Hepten, na bij Boerhaar. nabij Wolthaarshoek, bij Heino en nabij'Deventer, con form de aangepaste concept- streekplankaart, maar minder exact als deze op de kaart staan aangegeven. Nieuwe kampeerbe- drijven dienen binnen de verblijfs recreatieve opvangzönes tot stand te worden gebracht. Buiten de ge noemde opvangzönes gelegen be staande kampeerbednjven moeten de op rentabiliteitsgronden nodige ontwikkelingen kunnen doorma ken, tenzij andere belangen, zoals bijv. behoud van natuur en land schap, zich daartegen verzetten VRAAG ONZE MODELLENBOEKEN J ter Horststraat 22 Ri|ssen Telëfoor 05480 2461 OOK SAVONDS De dames van de afd. Espelo van de N.B van Plattelandsvrouwen (en een aantal mannen van de dames) werden op de in gebouw „Tref punt" gehouden jaarvergadering welkom geheten door de presi dente mevr. Tuitert. Zij sprak een welkomstwoord en wenste allen een voorspoedig 1978. Uit het door secretaresse mevr. Nijenhuis gele zen jaarverslag bleek o.m. dat de afd. in 1977 weer zeer actief is ge weest. Mevr. Paalman bracht het financieel verslag uit en maakte melding van een batig saldo. Zij werd als bestuurslid- penningmeesteresse herkozen. Vier leden die op alle vergaderin- gen in het afgelopen jaar present waren zagen hun trouw beloond met een cadeautje. Na de pauze - met koffie en oliebol len-declameerde mevr. Marga van Egten uit Zuidwolde (Dr.) voor drachten en gedichten in het Ne derlands en eigenwerk in de taal van „de olde Lantschap". Haar op treden werd hoog gewaardeerd en het applaus was zeer verdiend. Al met al een gezellige avond die met een woord van dank aan de decla- matrice en een wel thuis voor allen door mevr. Tuitert werd besloten. Vrijdag 20 januari 19.30 uur Officiële opening Tiener ruimte ..Musky", Beusebergerweg 27 (Paalhuus). Zaterdag 21 januari 13 30-22.30 uur „Musky" geopend voor alle tieners uit Holten en om geving. De ouders van de tieners en andere belangstellenden zijn vanaf 19.30 uur hartelijk welkom. 20.30 uur Grandioos Prinsenbal Holtense carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" in zaal „Het Bonte Paard". Zondag 22 januari 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 23 januari 20.00 uur Eerste politieke scho lingscursus voor vrouwen in de Noordenbargschool, Oranjestraat. Dinsdag 24 januari Opruiming bij Jan Huzen in Dij- kerhoek (zie adv.). 14.30 uur Bejaardensociëteit in ge bouw „Irene" (zie bericht). 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in gebouw „Bethanië". Spr, de heer J. VV. ter Mul te Holten. Onderwerp „Leger des Heils". Woensdag 25 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman". Mevr. Nagelhout en mevr. Bloem vertel len aan de hand van dia's over hun reis naar Indonesië. Donderdag 26 januari 20.00 uur Jaarvergadering afd. Hol ten van de Chr. Plattelandsvrou wen Bond in gebouw „Rehoboth". 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw „Ire ne". Eigen avond. Maandag 30 januari 19.30 uur Openbare vergadering Sportcommissie ten gemeente huize (zie bericht). Vrijdag 3 februari 20.00 uur Klaveijasavond Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis sportpark „Meermanskamp". Maandag 6 februari 20.00 uur Jaarvergadering Z.ViV. „Blauw Wit" in clubhuis. Dinsdag 7 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard". Lezing door mevr. Michiels over „Kamerplanten en kruiden". Maandag 13 februari 19.45 uur Bijeenkomst afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Trefpunt". Lezing door mevr. Wolters te Delden, dië tiste. Aanbevelingen aan de besturen der deelnemende gemeenten, om het kamperen buiten kampeerplaat sen niet toe te staan, dienen te wor den ingetrokken. Voor wezenlijk vrij kamperen, dat wil zeggen, zon der enige vergunning of voorwaar de, dient geen ruimte te worden ge laten, hetgeen aanpassing vraagt van sommige kampeerverordenin- gen van de deelnemende gemeen ten. Het kamperen buiten kam- pëerplaatsen dient in de bestem mingsplannen geregeld te worden. De model-verordening, zoals die door de recreatiegemeenschap „Salland" voorgestaan worden, komt te vervallen. Voor de zo uniform mogelijke be nadering van de verblijfsrecreatie. biedt de model-verordening van de Ned Kampeerraad. naar het oor deel van de Nota de mogelijkheden, mits met aanpassing daarvan aan de op- en aanmerkingen van de Re creatiegemeenschap. Tenslotte is men van oordeel, dat het stichten van kleine campings buiten de ge noemde opvangzönes moet worden afgewezen. De in de Kampeernota neerge legde visie is aangepast aan de gewijzigde inzichten van de Rijksoverheid sinds de Tweede Nota voor de ruimtelijke ordening van 1966, waarin voor de Overijs selse Heuvelrug nog een ontwik keling ten dienste van de weekend- en verblijfsrecreatie met een accent op de stimulering van de vestigingen van nieuwe voorzieningen, was neergelegd. De nieuwe inzichten hebben daarin verandering gebracht. ARTS W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Voor spoedgevallen bellen 05483-2750. WIJKVERPLEGING Zr. F Rutgers, Pr. Constantijn- laan 2. Bathmen. tel. 05704-2573, b.g.g. 05700-22700. Spreekuur wijkverpleegkundigen en afha len magazijnartikelen maandag tot en met vrijdag van 13.30- 14.00 uur. Groene Kruisgebouw, G aardenstraat. ZIEKENVERVOER A. Müller. tel. 1745, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 uur, Dorpsstraat 16. CONSULTATIEBUREAU VOOR KLEUTERS EN BABY'S Elke dag van 9.00-11.30 uur. Groene Kruisgebouw. TANDARTS F. B Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen, tel, 05480-4569. Spreekuur spoedgevallen: 5.0t)-5.30 uur nam. DIERENARTS W. C. W. Wamelink Houtweg 18. tel. 05483-2004. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw, G. J. Kraaij, tel. 2299. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel". Spreek uur 8.30-9.30 uur. Dorpsstraat 16, tel. 2784, van maandag tot en met vrijdag. GEZINSVERZORGING Maandag tot en met vrijdag, Dorpsstraat 16, tel. 2784. Tij dens de weekends zijn maat schappelijk werk en gezinsver zorging bereikbaar onder nr. 05486-16465. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Toten metzondag22januari: C. Meindertsma, Bergmanstraat 12. tel. 2190. Maandag 23 tot en met zondag 29 januari: B. Gr. Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9.00-11.00 uur aan het slachthuis, tel. 05483- 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 21 tot en met vrijdag 27 januari: Elektra. H. Dam Wi- chers, Industriestraat 10 ,tel. 1217; gas: H. J. Kolkman, Chur- chillstraat 99, tel. 3016. POLITIE Telefoon 3152 - 2665 en 2655. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200- 71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3