joest op Ie knippe Nienwjaarsvisite Plattelandsvrouwen iet Thomasvaer en Pieternel Boerderijtje Deijk officieel geopend Gezellig en fraai onderkomen voor Sowecowerknemers Bejaardensociëteit HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 20 januari 1978 30e jaargang - no. 3 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W. Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstr2at 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 pnnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" ^deputeerde Staten van frerijssel hebben dezer da- n aan de Provinciale Sta- jn geschreven en zij heb- :n daar ook een voorstel Hjgedaan, dat het enige ja- in geleden gebouwde pro- nciehuis (kosten 36 mil- sn) te klein is geworden lor de nog voortdurende •oei van de personeelsfor- latie. Het personeelsbe- |and, thans 450 personen, .1 bij een groeipercentage m 3% in 1980 492 en in 1982 1 personen en bij een •oeipercentage van 5% sp. 521 en 575 personen agen. lange-termijnmaatregel (et het college naar zijn irlopig oordeel: uitbrei- ng van het bestaande •ovinciehuis. Op korte irmijn willen G.S. een in nbouw zijnd kantoor- md in Zwolle huren voor :n termijn van vijf jaren, zodoende naast rgader-, archief- en an- :re ruimte een reële werk- imte voor 120-150 perso- n te hebben. Kosten op arbasis ruim een miljoen lden. s de provincie om ruimte irlegen is voor haar pers- eel, dan is het logisch dat ij daarvoor maatregelen loet treffen. Dat zai bij de ovengeschetste person- elstoename met hoge kos- en gepaard gaan. Daar zijn 'einig bezwaren tegen aan e voeren. tnders wordt het, wanneer et om permanente maat egelen gaat (zoals de uit ireiding van het provincie- luis), indien men weet dat r al een aantal jaren bij de egering een ontwerp van vet tot reorganisatie van let binnenlands bestuur igt, waardoor, als dit wets voorstel tot wet wordt ver leven, ons land zal worden ngedeeld in 24 provincies. Niemand weet nog - ook in verband met de regerings wisseling - of dit inderdaad iet geval zal worden, maar iet moet het provinciaal lestuur van onze provincie- Itoch wel wat zeggen, dat dit jwetsontwerp er ligt. De ver- Ibouwing van het provincie- nuis zal weer ettelijke mil- Jjoenen vergen, die door de belastingbetalers moeten worden opgebracht. Als er inderdaad 24 provin cies zouden komen, dan wordt de provincie Overijs sel ongeveer in drieën opge deeld, t.w. de provincies Overijssel, Veluwe (waarin het gewest Midden-IJssel) en Twente. Flevoland nog buiten beschouwing gela ten. Het is moeilijk zich voor te stellen, dat dan de pers oneelsformatie in Zwolle (Overijssel) op het huidige peil zou moeten worden ge handhaafd, althans zou moeten worden uitgebreid, en verbouwing van het pro vinciehuis dan nog noodza kelijk zal zijn. De vraag is dan ook gewet tigd of het - met het oog op de enorme kosten - wel ver standig is nu reeds voor deze verbouwing plannen op te stellen c.q. op wat lan gere termijn gezien, uit te voeren. Veertig jaar geleden schre ven we in een andere krant „Het drama van Voest op de knippe", omdat de toenma lige raad van Holten niet be reid was zijn ambtenaren Honderd twintig dames van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gaven gehoor aan de uitnodiging van het bestuur om aanwezig te zijn op de „Nieuwjaarsvisite" in feestzaal „Vosman". De pre sidente, mevrouw Van der Wijk, sprak haar blijdschap uit over de grote belangstelling en richtte zich in haar woord van welkom in het bijzonder tot Thomasvaer (mevrouw Oolbekkink-Kevelam) en Pieternel (me vrouw Klein-Lasker), die hierna op bijzonder vlotte en humoristische wijze in een gedicht van mevrouw Ter Hoeven-Meilink en mevrouw A. Wansink-v.d. Brink het afgelopen jaar de revue lieten passeren. Het volgt hier in extenso: P. Goedenmorgen Thomasvaer. Ik wens je veel geluk In het nieuwe jaar. Th. Dank je, dank je wel, mijn allerliefste Pietemei. Vertel me nu eens in vertrouwen. hoe gaat het met de Plattelandsvrouwen? P. Oh, Thomasvaer, mijn lief, we waren dit jaar zeer actief. En het is ook zeer weldadig, het ledental gróeit nog gestadig. Th. .Ja. in-Holten is het verenigingsleven goed. dat is dus zoals het wezen moet. We hebben een sporthal en De Schure. ze zijn bezet tot in de late uren. P. Wij vrouwen doen aan gymnastiek en zwemmen en velen zijn haast niet te remmen. 's Morgens vroeg voor dag en dauw zwemt al menige Platte vrouw. Th. Maar alles gaat in Holten niet zo goed, met grote projecten maakt men soms weinig spoed. Denk eens aan Holterman, jullie oude vergaderlokaal, dat ligt er nu toch wel heel erg kaal P. Ja, we voelden ons daar altijd erg op ons gemak. Maar we hebben hier ook weer een prima onderdak. Want, we hadden al heel gauw in de gaten, met Paalman valt ook goed te praten. Th. Zeg Pieternel, heb ik het goed gezien? Zag ik jullie op de raadsvergadering misschien? Zijn jullie tegenwoordig zo fanatiek? Bewegen jullie je in de gemeentepolitiek? P. Eerst hebben we burgerschapskunde gedaan. daar kwam de cursus politieke scholing achteraan. Velen waren hierin geïnteresseerd, daarom wordt het nu weer geprobeerd. Th. Zeg Pieternel, ben je nog naar de H.M.V.-show geweest? Dat was een waar muzikaal feest. Het was een streling voor het oor. De sporthal leende er zich erg goed voor. P. Oh ja, die sporthal is erg fijn. maar onze volksdansgroep is daarvoor nog te klein. We dansen nu in de huishoudschool en hebben daar altijd erg veel jool. Th. Dansen jullie ook de Driekusman? Want daar kan ik ook nog wel wat van. En is er daar 's avonds veel gezucht met al die beentjes in de lucht? P. Och welnee, mijn lieve man, je snapt er helemaal niets van. We proberen dansen uit vele landen en streken, dat het moeilijk is, is ons wel gebleken. Th. Ja, mijn lieve Pieternel. de Hol tense boerendansers, weetje wel? Die dansen ook fier en charmant, ze treden op in binnen- en buitenland. P. Ze hebben ook gedanst voor de bejaardensoos. nu dat was werkelijk grandioos. De bejaarden hebben het ook geprobeerd en nog wat dansen van hen geleerd. Th. Zeg Pieternel. wat doe jij in je vrije uren? Zag ik je laatst met een letterdoek borduren? En waar heb je dat geleerd datje zoiets moois presteert? P. Bij de handwerkclub van de Plattelandsvrouw, die groep komt altijd heel getrouw. Mooie werkstukken gaan we daar maken, met borduren, breien, weven en haken. Op de tentoonstelling in Zwolle hadden we veel succes dank zij die nuttige handwerkles. Vele prijzen werden behaald door techniek van draad en naald. Th. Nu, Pieternel, ik doe liever aan sport, maar we komen in Holten weer sportvelden te kort. 't Is een prachtig complex, dat Meermanskamp, het is al weer te klein, dat is een ramp. P. Ja Thomasvaer, dat bericht klinkt wat slecht. maar. naar ik heb gehoord, komt dat best terecht. Er ligt al een plan en een tekening klaar voor een nieuw sportcomplex ergens achter „De Haar". Th. Dat zijn nog eens goede berichten. want ze gingen ook al een handbalclub oprichten. Ja, er is in Holten veel aan de hand. kijk maar eens elke week in de krant. P. Ja. Thomasvaer, ik weet het, een krant vol met sport, wat er al zo niet bedreven wordt. Voetbal, tennis, motorraces en .schaken, gymnastiek, hockey, volleybal en vele andere zaken. Th. Maar Pieternel, jullie deden toch ook nog aan sport? Juliie hebben je toch op de kegelbanen gestort? Gooiden jullie daar „alle neger, of viel het toch een beetje tegen? P. Maar er werd niet alleen aan kegelen gedaan, een kopje koffie laat ook niemand staan. En naar ik heb kunnen horen, een glaasje advocaat kon de dames ook bekoren. Th. Maar Pieternel, ook op cultureel gebied zingen wij ons mooiste lied. Want naast de bstaande koren laat zich nu ook een mannenkoor horen. P. En Thomasvaer, geloof dit maar gerust, wij vrouwen zijn ook milieubewust. Energie besparen we voor later, daarom plenzen we niet zo veel meer wat water! Th. Het milieu gaat ook ons zeer ter harte. want een nieuwe zuiveringsinstallatie startte. Ook kwam er we in De Haar een parkje gereed met geitjes en bokjes, alles compleet. P. Onze afdeling koos een nieuwe presidente en in september hadden we een lezing over Drenthe. De vergaderingen zijn steeds goed bezocht en in de zomer maakten we een mooie tocht. Thomasvaer (mevr. Oolbekkink) en Pieternel (mevr. Klein) Th. Jullie vrouwenbond is geloof ik veel hechter, want bij ons is de opkomst vaak veel slechter. En om samen uit te gaan, daar denken wij mannen gewoon niet aan. P. Er is een uitwisseling met Annen geweest, dat was toch werkelijk een feest. We hebben heel wat gezien en ook wat geleerd, en het was prima georganiseerd! Ze hebben hier ook een tegenbezoek gebracht, de reiscommissie had van alles bedacht. Th. De hele dag nam je de benen. voor dag en dauw was je al verdwenen. P. Ja, als wij vrouwen uit kunnen gaan, staan we vast niet achteraan. Twee dames gingen zelfs naar Meridon bij Parijs, een mooie en tevens leerzame reis. Th. Toch zijn er ook nog andere zaken, die ons allemaal wel raken. Want Pieternel, dat ik nog moet beleven dat De Vrijheid in Holten is opgeheven. P. Maar Thomasvaer. heb ik je goed verstaan? Is 't met de vrijheid in Holten gedaan? Oh. je bedoelt de zuivelfabriek gewis, ja, dat is voor velen toch een groot gemis. Th. Ik weet niet of je 't hebt gelezen. maar er is weer iets nieuws in Holten verrezen. De drie doktoren sloten een verbond, en zo kwam er een Medisch Centrum van de grond. P. Natuurlijk is mij dat niet ontgaan, ,.Drei. Pillen in één" stond op de vaan. Ja. zo zie je toch elke dag wat samenwerking nog vermag. Th. Hiermee is voor de artsen een grote wens vervuld, waarmee ook de patiënten erg zijn verguld. Want het is niet mis te verstaan, gezondheidszorg gsat ons allen aan. Dus ieder die ziek is hiervan evenmin, zich daar. Nee. Thomasvaer, datis niet helemaal waar. Veel gezonde vrouwen gaan uit eigen wil en krijgen daar een bepaalde pil. Th. 't Is waar Pieternel, wij zijn geen hoofd meer van 't gezin en bepalen de grootte hiervanevenmin. Maar blijf alsjeblieft ook weer dit jaar vrouw voor de man, en loop niét als een dolle Mina vooran. P. Dank je wel, Thomasvaer, voor je goede raad. Ik ga nu snel, want het is al laat. Er moet dit jaar nog heel veel worden gedaan en we hopen het volgend jaar hier weer te staan! De beide dames en de „dichteressen" kregen een zeer verdiend applaus. Aan de erg gezellige „Nieuwjaarsvisite" met koffie, oliebollen en een „neutje" werd medewerking ver leend door de volksdansgroep van de vereniging. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur behoorlijk te betalen. Van daag zouden we, in omge keerde zin, tot het provin ciaal bestuur van Overijssel willen zeggen: „Houdt voor lopig althans de voest op de knippe" voor wat de ver bouwing van het provincie huis betreftjwb) Aan vier masten op het kleine parkeerterrein voor het prachtige onderkomen van de Holtense Soweco werknemers aan de Vrij heidslaan in de Haar wap perden dinsdagmiddag de vlaggen ter gelegenheid van de officiële opening, 't Was niet de enige versiering want op de deel en in de ruime kantine zorgden guir landes en rozetten voor een feestelijke aanblik. De Bejaardensociëteit „Holten" houdt dinsdagmiddag 24 januari om half drie haar maandelijkse bij eenkomst in gebouw „Irene". Het belooft weer een gezellige middag te worden. Belangstellenden zijn hartelijk welkom! De voorzitter van de Sportcommis- sie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommis- sie zal worden gehouden ten ge meentehuize op maandag 30 ja nuari 1978 te 19 30 uur. De voorzitter voornoemd, H. Rustebiel. De genodigden en de werknemers werden welkom geheten door de heer F. J. van Leeuwen, algemeen directeur Soweco te Almelo die in een korte toespraak de bouwploeg van Soweco te Almelo dank bracht voor hetgeen onder'leiding van de heer F. J. Meijers tot stand werd gebracht. Eind '76 werd met het af breken van het oude boerderijtje Deijk begonnen en in de zomer van '77 kon het nieuwe boerderijtje reeds in gebruik worden genomen. Hij bracht dank aan het college van B en W„ de raad en de directeur van Gemeentewerken, de heer T. Prak en zijn medewerkers die So weco in staat stelden om het boer derijtje (plm. 150 jaar oud) te her bouwen. Het is allemaal heel fijn verlopen en de bouwers en de Hol tenaren, in 't bijzonder de bewoners van het bejaardencentrum „Diess- enplas" die alle da"gen kunnen ge nieten van het karakterstieke boerderijtje kunnen tevreden en ook wel een beetje trots zijn.Het nieuwe onderkomen heeft een op pervlakte van plm. 100 m2 en be staat uit de deel voor het opbergen van kleine machines en gereeds- Namens het gemeentebestuur bracht wethouder L. Kaan (mid den) dank aan „SOWECO" en de bouwers. Rechts de heer van Leeuwen, alg. dir „Soweco" chappen, een ruime kantine, een toiletgroep en een kantoortje voor uitvoerder F. Lubbers, hoofdop zichter van de Cultuurtechnische ploeg te Holten. Moeite waard De heer L. Kaan. wethouder en lid van het Algemeen bestuur Soweco, district Almelo, vond het beslist de moeite waard om aan de opening van het onderkomen voor de Sowe- cowerkers een officieel tintje te ge ven en hen die aan de bouw mee werkten even in het zonnetje te zetr ten. Hij bracht de ploeg van bou wers dank en hij dankte tevens Soweco-directeur van Leeuwen en zijn staf van medewerkers waaraan de gemeente Holten zo ontzettend veel heeft to danken, niet alleen bij ,het realiseren van het bouwplan boerderijte Deijk maar ook bij an dere objecten.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1