Holten behaalde benauwde zege in Zwolle tegen ZAC Blauw Wit klopt Eversberg met 2-0 Holten I verslagen BERGRUITERNIEUWS Blauw Wit pupillen in zaalvoetbaltoernooi Nieuwjaarbijeenkomst ZVV „Blauw Wit" Zondag weer een topper Heino-Holten Resultaten volleybal competitie Mintonette SCHAAKCLUB HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 JANUARI 1978 - PAG. 5 Na een gelijkspel en 3 achtereenvolgende nederlagen is het Blauw Wit zaterdag j.l. in de thuiswedstrijd tegen het Nijverdalse Eversberg gelukt de beide pun ten te pakken. Ondanks het feit dat met 3 invallers moest worden aangetreden - Henk Aanstoot, Wim Klein Nagelvoort en Gert Paalman waren om ver schillende redenen niet beschikbaar - werd een £oede wedstrijd gespeeld. Met name de wil om een goede prestatie te leveren was na de teleurstellende resul taten van de voorgaande wedstrijden duidelijk aan wezig. Vanuit de verdediging, waar Jan Verveda - hij speelde daar als vrije verdediger in plaats van Gert Paalman - en voorstopper Harry ten Wolthuis een voortreffelijke partij speelden, werd goed opbouwend gespeeld, met regelmatig fraaie lange passes naar de vleugels van Jan Verveda. Op het middenveld speelde debutant Coert Schuppert (A-junior), na een wat moeilijk begin, alsof hij al vele wedstrijden mee draait. Meindert Koopman zorgde op dat middenveld voor veel nuttig storend werk, terwijl Gerard Schalk regelmatig goede passes afleverde aan zijn voor- waartsen. Doordat vanuit de voorhoede direkt goed gestoord werd kon Eversberg moeilijk in haar spel komen. Al in de 3e minuut kreeg .Wilco Dikkers onverwacht een moge lijkheid, doch zijn schot werd goed gepareerd door de doelman van de gasten Daarna was Eversberg, vooral via de gevaar lijke linksbuiten Zonneheld - Ep Beldman had grote moeite met hem - enkele keren gevaarlijk, doch aanvoerder-doelman Bert Trompetter was op z'n hoede. Ook Ep Beldman en Harry ten Wolthuis (van de doellijn!) gre pen enkele keren op kritieke momenten goed in. Halverwege Verlies dames 1 Op zaterdag 7 januari moesten de dames van Mintonette het opne men tegen koploper Coppejans 4 uit Almelo. De verwachtingen voor deze wedstrijd lagen niet erg hoog temeer daar het team het moest stellen zonder Alie en Henneke. Hun vervangsters waren Monique Reitsema en Fréderique Waakop Reyers. Coppejans begon in de eerste set met een sterk aanvallend spel, waarbij enkele rake klappen werden uitgedeeld. Maar de dames van Mintonette lieten zich door dit spelletje niet van hun stuk brengen en boden goed tegenstand De ver dediging was goed evenals de set ups. De smashes die daaruit voort kwamen logen er ook niet om. Dat deze set toch verloren ging was te wijten aan het feit dat Coppejans in het begin een puntenvoorsprong had opgebouwd die door Minton ette niet meer in te halen was (15-9). Dat de taktische aanwijzingen en de stimulerende woorden van coach Bert van Harmeien zeer zinvol waren bleek wel in de tweede set waarin Mintonette overheerste. Herhaaldelijk werd Coppejans door o.a. Wietske's taktische ballen op het feit gewezen dat hun op stelling enkele gaten liet vallen, Door hier enorm van te profiteren wist Wietske c.s. de zo kostbare punten voor Mintonette binnen te slepen. HetHoltense team draaide erg goed, de wil om te winnen was duidelijk aanwezig, de teamgeest en de vechtlust waren groot. Deze tweede set eindigde terecht met de stand 11-15 voor Mintonette. De derde set gaf hetzelfde spelbeeld; een voortdurend gelijkopgaande strijd waarin Monique goed mee draaide en met haar aanvallend spel diverse punten scoorde Ook Carla en Anke heten Coppejans weten datze wel aanvallen konden; de goede set-ups van Winny en Jannie werden vaak hard afge maakt. Op deze keiharde ballen had Coppejans vaak geen antwoord. Ondanks dit spel won Coppej ans deze set toch en wel met 15-9. De vierde set eindigde met 15-11 ook in het voordeel van Coppejans, al had ook hier Minton ette vaak het betere van het spel. De dames van Mintonette waren na afloop dan ook terecht zeer tevre den over het spel. Tijden heeft het I team niet zo goed gedraaid en de 3-1 nederlaag was dan ook beslist niet verdiend. Stand: Coppejans 4 11 20. Volley VV 11-19, Set Up 2 11-17, Vrivo 11-12. Tornado 11-12, Mintonette 11-8. Dynamo 11-8. Devoko 2 10-7, Coppejans 3 11-6, SWN 11-5. Wevo 9-4. Meisjes junioren De meisjes junioren speelden twee de eerste helft nam Blauw Wit geleidelijk het initiatief over, kreeg een veldoverwicht, vrijwel, voortdurend tot het laatste fluitsignaal van de rustig lei dende scheidsrechter Kroezen uit Enschede. Grote kansen de den zich echter niet voor. Wel waren er enkele goede schoten, o.a. van Coert Schuppert, Ge rard Koopman (zeer aktief) en Wilco Dikkers te noteren. De rust. werd echter met een dub- belblanke stand bereikt. Al spoedig na de hervatting moest wedstrijden. Zaterdagmiddag 7 ja nuari trad het meisjes junio renteam in Nijverdal aan tegen Flash C. In de eerste set behaalde de Holtense ploeg al gauw een ruime voorsprong, maar het kostte heel wat moeite om die te behou den. Aan de uitslag 15-13 is dat dan ook duidelijk te zien. Sterk gesti muleerd door de winst in deze set kostte de tweede set weinig moeite. Deze werd met 15-1 gewonnen. De derde set veroorzaakte echter weer heel wat zweetdruppeltjes. Toch door het fanatieke spel en precisie-werk van de kant van Mintonette kon ook deze set ge wonnen worden en wel met 15-7. En dan te bedenken dat Flash C ver boven Mintonette in de ranglijst staat. Zo kan de ploeg vol goede moed aan de tweede kompetitie helft beginnen. Op maandagavond 9 januari speelden de meisjes junio ren tegen Eversberg in Nijverdal. Mintonette begon vol ijver aan de eerste set. Dit mocht niet baten, want de ploeg stond al gauw met 7-2 achter Na een time-out en de nodige inzet kon de eerste set toch gewonnen worden en wel met 13-15. De tweede set vertoonde eenzelfde' patroon. Ook hier moest Minton ette een achterstand van 10-5 pro beren weg te werken. Dit lukte niet. De set werd met 15-9 verloren. De derde set lukte helemaal niets meer Vooral het opvangen van de eerste bal ging niet best. En er wa ren veel ballen die Mintonette „uit" dacht, maar die jammer genoeg „in" waren. Door deze moeilijkhe den verloor Mintonette de set met 15-13. Nu kon er alleen nog maar een gelijkspel uit de bus komen. Het spel ging in de vierde set aan vankelijk goed gelijk op. maar Mintonette kwam voor te staan en wist deze voorsprong te behouden. De set werd met 15-8 gewonnen. Eindstand dus 2-2. Programma volleybalkompetitie Vrijdag 13-1 (19.15) Mintonette dames 2-Markelo 2; (19.15) Minton ette dames 3-Flash 5; (19.15) Mintonette heren 4-SVVN 1; (20.15) Mintonette heren 1-Holyoke 2; (20.15) Mintonette heren 3-SWN 2; (20.15) Volley W-Mmtonette dames 1 (Wierden), (19.00) Kuipers A-Mintonette jongens adspiranten (Goor). Zaterdag 14-1 (13.30) ATC-F- Mintonette meisjes adspiranten Hengelo i Vrijdag 20-1 (19 15) Mintonette meisjes junioren-Volley A; (19.15) Mintonette meisjes adspiranten- Flash A; 19.15) Mintonette jongens adspiranten-Kuipers B; (20.15) Miontonette heren 2-Mintonette heren 1; (20 15) Mintonette heren 3-Rivo 4; (20.15) Mintonette heren 4-Flash 5. Ep Beldman zich wegens een dijbeenblessure laten vervangen door Herman Withaar. Deze nam de storende rol van Mein dert Koopman op het midden veld over, terwijl laatstgenoemde bij de snelle linksbuiten van Eversberg werd geposteerd Blauw Wit ging steeds beter draaien. Dit resulteerde in de 54e minuut in een verdiende voorsprong door Wilco Dikkers. Na een uitstekende aanval over links bracht de ver opgerukte linksback Henk Bolink de bal voor het doel. Gerard Schalk verlengde ietwat gelukkig en Wilco stond op de goede plaats. Hij scoorde beheerst (1-0). De thuisclub ging goed door en kreeg nog enkele goede moge lijkheden, o.a uitmondende in een kopbal van (weer) Wilco Dikkers op de paal, na een uit stekende voorzet van de deze middag in de spits spelende Ri chard Beldman. In de 70e mi nuut leek Eversberg op gelijke hoogte te komen, doch met wat geluk kon het gevaar worden gekeerd. De gasten kregen hier door meer moed, doch meer dan enkele hoekschoppen leverde dit offensief niet op. In de 75e mi nuut kon de doelman van de gasten een vrije trap met de grootste moeite nog uit zijn doel houden. In de 87e minuut had hij echter geen verweer tegen een inzet van dezelfde speler (2-0). Ditmaal mocht Jan het van 11 meter proberen, omdat een Eversbergverdediger de bal met de hand speelde binnen de beruchte lijnen. Hiermede was de strijd beslist. Eversberg trok nog wel massaal naar voren, maar geloofde er duilijk niet meer in. Door dit verre opdrin gen kreeg Wilco Dikkers nog een droomkans alleen voor de keeper in de laatste minuut, maar de kracht ontbrak hem om de score nog een wat floris- santer aanzien te geven. Al met al een verdiende zege voor een hardwerkend en homogeen elf tal. Wanneer zaterdag a.s. in de overigens altijd matige uitweds trijd tegen rode lantaarndrager Boswinkel uit Enschede met eenzelfde elan en strijdlust wordt gespeeld zijn wederom twee punten binnen bereik. Suc ces!!! STAND IE KLASSE A: Sibculo 12-21 Rijssen 12-20 D. V.O 13-19 P.S.V 13-18 Vesos 13-17 Blauw Wit 13-13 Eversberg 13-12 Markvogels 12-9 Daarle 12% 8 Marle 13-6 Daarlerveen 11-5 Boswinkel 14-5 Tijdens een j.l. zaterdag in sporthal 't Mossink gehouden zaal voetbaltoernooi voor pupillen be haalde met name Blauw Wit DI het nominale resultaat door alle vier gespeelde wedstrijden winnend af te sluiten en was daarmee winnaar van dit spannende sportgebeuren. Dit voetbaltoernooi werd georga niseerd .door de KNVB. afd. Twenthe, in het kader van de zgn. bijzondere activiteiten gedurende de wintertijd waarin de buitens port voor pupillen niet mogelijk of gewenst is. Aan dit toernooi werd deelgenomen door zowel de D pu pillen van de SV Holten als de zvv Blauw Wit, tijdens welke elk deelnemend team. voor zaal- Op zaterdag 7 januari werd in manege „de Bosrand" te Almelo de derde wedstrijd van de dressuur competitie verreden. De Bergruiters behaalden de volgende resultaten. Z II Mevr. I. Dieperink met „Sarah" 129 3/4 punt le prys. Z I Mevr. H. A. Bakker met „Parcival" 121 punt 2e prijs. Z I Mevr. P.v.d.Burg met „Bra- ceborough" 112 1/4 punt 7 e prijs, Op zondag 8 januari werd in Koploper Holten heeft het tegen rode lantaarndrager ZAC op een „kleierig" veld en in een vooral van Zwolse zijde bijzonder hard ge speelde wedstrijd erg moei lijk gehad, maar keerde toch met een kleine 3-2 zege huiswaarts. Scheidsrechter de Bruin uit Nieuw Leusen noteerde maar liefst drie Zwolle-spelers in zijn boekje wegens grove overtredin gen. Het tactisch concept van Holten (4-4-2 opstelling) klopte voor de pauze op geen stukken na en in 't bij zonder op 't middenveld liep men elkaar in de weg, waar door de beide spitsen Hendry Bronsvoort en Joop Hondelink veel te weinig steun kregen om tot scoren te komen. Voeg daarbij het feit dat aanvoerder André Dekker wegens ziekte op het middenveld ontbrak en zeer duidelijk werd gemist en bovendien Bert Knapen, Nico Labobar en Fred Hulleman allen niet honderd procent fit waren, waardoor het team on voldoende zelfvertrouwen (echter geheel ten onrechte) had om haar favoriete rol voldoende te exploiteren. Voor de pauze stond het spelpeil op een laag pitje en lukten de Holter combinaties niet erg, waardoor ZAC en licht overwicht kreeg. De Rood-Zwarten speelden te gehaast en dan weer veel te traag en het gladde veld speelde ook een grote rol bij het plaatsen van de bal, hetgeen niet altijd even nauwkeu rig geschiedde. Toch waren de eerste kansen voor Holten en uit een vrije trap van Hondelink kopte Johan Huzen net naast, terwijl even later Bronsvoort na een goede aanval goed doorzette, doch zijn voorzet werd door Huzen gemist. Na ruim een kwartier ontstond er een reele kans toen uit een pass van Knapen op Bronsvoort deze alleen voor doelman Korthagen ver scheen. doch zijn lob zag gekeerd door de ver uit zijn hok gekomen goalie. Hendry Bronsvoort werd bijzonder scherp bewaakt (soms zelfs bij het. onsportieve af) en na ruim twintig minuten kreeg zijn bewaker Jansen hiervoor een offi ciële waarschuwing, hetgeen na ruim een half uur ook geschiedde met back Wennink. Ondanks luide aanmoedigingen van het wel zeer talrijke Holtense publiek kon H.V.C. geen vuist maken en slaagde ZAC er zelfs in om vijf mi nuten voor rust de leiding te ne men. toen de uitgeweken midvoor Schaddenhorst op rechts de bal keurig voorzette op de volkomen ongedekt staande Havers, die geen moeite had om met een harde kopstoot doelman Rietberg on- voetbal vier bijzonder, lange weds trijden van elk een half uur, zonder onderbreking, moest spelen. Voor de Blauw Witters extra zwaar om dat zij zeer weinig wisselspelers op de reservebank konden plaatsen, doch desondanks wist Blauw Wit Dl. dankzij een formidabele inzet en teamgeest, dit toernooi winnend af te sluiten zonder één enkel ver- liespuntje prijs te geven. Een ge weldig resultaat! De eindrangschikking werd als volgt: 1. Blauw Wit DL 8 punten. 2 Holten D2: 4 punten. 3 Blauw Wit D2: 4 punten. 4. Holten D3: 4 punten. 5. Holten D5: 0 punten. „de Bosrand" de springcompeti- tie verreden en behaalde Duco v.d. Lugt met „Robin" in het B springen met 50 punten de 5e prijs. Op woensdag 4, donderdag 5 en vrijdag 6 januari werd aan het Internationaal indoor concours te Veendam deelgenomen door Ton Broekhuis en Han Bro- wuers. Van de 20 finalisten in de klasse m. kwam Ton Broekhuis met „auteur" op de 4e en in het al- houdbaar te passeren (1-0), hetgeen ook de ruststand werd. In de pauze keken de Holten supporters elkaar angstig aan en velen waren toen de mening toege daan. dat zij met een gelijkspel al heel erg tevreden waren, ook al ge zien het vertoonde spel. Doch. ge lukkig is voetbal een spel. waarbij men niet van te voren de uitslag kan bepalen, en Holten's grote aanhang kreeg waar voor zijn geld, hoewel ook zij over sterke zenuwen moeten beschikken. Holten had haar opstelling na de thee gewijzigd en Henk Jansen nam de plaats in van Fred Hulle man. waardoor Joh. Veneklaas (nog steeds een waardevolle speler voor zijn ploeg) naar het mid denveld verhuisde en Joh. Huzen de voorhoede versterkte, zodat nu de aanvalslinie op volle sterkte kon opereren. Het offensieve spel (waarom voor de rust niet?) had al spoedig succes en na een leuke combinatie knalde Nico Labobar de bal tegen de staander, waardoor de Z AC-koelman uit positie was en de toesnellende Bronsvoort onder veel bijval de gelijkmaker scoorde (1-1). Het spel moest hierna enige minuten worden onderbroken om dat twee ZAC-verdedigers met de koppen tegen elkaar knalden en stopper Wienen moest zelfs volko men groggy het véld verlaten en werd vervangen door Kraayer. In het clubhuis op sportpark „Meermanskamp" hield zater dagavond de zaterdagavond voetbalvereniging „Blauw Wit '66" „Nieuwjaarsvisitie" waar voor een grote belangstelling bestond. Een een feit waarover voorzitter Renger G Veldhuis in een korte toespraak z'n blijd schap uitsprak. Hij kwalificeerde 1977 voor Blauw Wit als een goed jaar waarin de hele vereniging zich Ook voor a.s. zondag is er weer een inhaalprogramma door de KNVB vastgesteld en voor Holten bete kent dat. dat zij de return moeten spelen tegen Heino. De thuisweds trijd. destijds de eerste in deze competitie leverde toen, na een spannende strijd een 1-0 zege op voor de Rood Zwarten. Ook zondag zal het er weer spannend worden, want dit is voor Heino wel één der laatste kansen om nog mee te dingen naar de bo venste plaats, want bij verlies tegen Holten staan zij maar liefst acht punten achter. Hopenlijk heeft de Holter ploeg de zware strijd tegen ZAC goed doorstaan en zijn de blessures van de diverse spelers tij dig hersteld en is ook André weer goed gezond, zodat zij op volle sterkte de strijd tegen Heino aan kunnen binden. Het terrein van Heino is voor hen. die deze „match van de dag" willen bezoeken, ge makkelijk te vinden en ligt even buiten de bebouwde kom van Heino Indien men om kwart voor twee uit Holten vertrekt is het he lemaal gemakkelijk, want dan kan men gewoon met de stroom meerij den. dan kom je er van zelf! De supportersvereniging laat weer een extra bus rijden die om half twee vertrekt vanaf Meer manskamp Kosten f 1.- voor jeugdigen en f 2.50 voor de ouderen. Holtenaren, laat uw rood-zwarte favorieten niet in de steek! gemeen klassement op de 9e plaats. Han Brouwers die met „Valetta" in de klasse „zwaar" reed, be haalde donderdag de 12e prijs. In het jachtparcours sloeg ech ter het noudlot toe. doordat „Valetta" een balk tussen de voorbenen kreeg" en met ruiter over de kop sloeg. Het paard kwam er goed af, maar Han moest met een arm uit de kom het parcours verla ten en van verdere deelname af zien. Na een kwartier kwam ZAC weer goed terug en nam zelfs de leiding, toen uit een vrije trap van rechtshalf Bos. de Holten achterhoede het te kwaad kreeg met haar zenuwen en drie spelers tegelijk met doelman Rietberg naar de hoge inzet sprongen, waar door de vrijstaande midvoor Schaddenhorst geen moeite had de bal in 't lege doel te deponeren (2-1). Dat was een tegenvaller voor het Holtenlegioen! Zou het dan toch niet lukken om één puntje mee te nemen? Maar, reeds twee minuten later was de stand al weer gelijk, toen na een mooie combinatie Huzen-Knapen (fel vechtend op het middenveld en geen last van z'n blessure) Bronsvoort in de vrije ruimte werd aangespeeld en recht toe recht aan op het ZAC-doel af stevende. waarbij hij de keeper het nakijken gaf door netjes in 't hoekje te schieten (2-2). Wat een spanning! Die vierde hoogtij, toen eindelijk de bal op de stip werd gelegd omdat Bronsvoort weer eens grof van de bal werd gezet. Huzen werd belast met de strafschop, maar de goed ingeschoten bal werd door keeper Korthagen gestopt. Doch wat ge schiedde? Overnemen de penalty, besliste scheidsrechter de Bruin. De ZAC-keeper was te vroeg toege lopen! De tweede keer liet Huzen zich de kans niet ontnemen en ont zettend hard werd de bal weer in weer één grote familie toonde. Er werd weer prachtig samen gewerkt tussen de verschillende commissies en de Blauw Witters zagen hun sportiviteit binnen de lijnen beloond met de schitte rende „Fair play cup" die het bestuur van de afd. Twente be schikbaar stelde voor de vereni ging die het seizoen „strafloos" beëindigde. Op de gezellige visite had men de kans om met pijlwerpen en Afgelopen maandagavond heeft Holten in kantine Meermanskamp zijn meerdere moeten erken nen tegen de met één punt tot dan toe rode lantaarndrager Delden 1. Het zich reeds kampioen wanende Holten is door deze nederlaag weer vol komen ontnuchterd. De kansen op een kampioens chap zijn dan ook'sterk gedaald, geluk bij een ongeluk is dat de nu vermoedelijk medekoploper Vriezenveen onlangs van Holten verloren heeft. Maar door dit verlies kan Holten wel eens de mindere worden van Vriezenveen in bordpunten. Want bij een ge- lijkaantal gelijk aantal zijn de bordpunten beslissend Al met al een verdrietige avond voor Holten dat zich mentaal te weinig heeft voorbereid en zich in slaap heeft laten sussen door de ranglijst. Zaak om in de res terende wedstrijden er keihard voor te knokken om zoveel mo gelijk bordpunten binnen te ha len. Alleen Berrie Beijer en Henk van Beek zetten hun on geslagen reeks voort in de ex terne competitie, de grote ka nonnen van de club verloren al lemaal op J.W Middelink na die zijn party op remise wist te houden. Het geweld van de beste tien was ook voor invaller W. Klaas- sen teveel, hij moest zijn party ook gewonnen geven. Het is ze ker op zyn plaats om de schaakclub Delden te feliciteren met hun overwinning, deze uitr slag zal in het Overijsselse schaakgebeuren inslaan als een bom. De persoonlijke uitslagen waren: 1. D A. v.d. Knaap - F.J. Stok- kentreef 0-1; 2. J W Middelink - J. Assink 1/2-1/2. 3. E.J. Gervedink-Nijhuis - P Leurink sr. 0-1; 4. J.E. Scheperman - A. ten Kleij 0-1; 5. 3. Beyer - J. v. Hest 1-0; 6. H van Beek - S Tol 1/2-1/2; 7. B van Beek - J.G.M. Rekveldt 1-0; 8 D van Beek - B Schrider 0-1, 9 W A Klaassen J. Breukers 0-1, 10. W.G Blits - dezelfde hoek geknald. Raak! Hol ten leidde met 3-2 en het publiek raakte in extase, ZAC gooide alles op de aanval, en na ruim een half uur kreeg zelfs haar aanvoerder Nieboer ook een waarschuwing wegens een veel te harde charge op Holten's Veneklaas. Ook deze spe ler kwam in het boekje. Holten kreeg in 't laatste kwartier nog enige mooie kansen en de wat te genvallende Hondelink had de strijd definitief kunnen beslissen toen hij na een mooie pass van Knapen op Bronsvoort de bal in vrije positie kreeg aangespeeld, doch te nonchalant over schoot. Evan later werd een ingekopte bal van Hondelink door een der Zwolse backs van de lijn gehaald en onder grote spanning floot de matig lei dende scheidsrechter de volkomen moegestreden ploegen naar de kleedkamers en had Holten een wel verdiende maar zeer benauwde zege behaald. Door het gelijkspel van Heino tegen Broekland hebben de Rood Zwarten nu zes ver- liespunten minder dan hun naaste belagers. De stand is nu: Holten 11-19, Kon. UD 13-17, Union SV 13-16, Schalkhaar 13-16, Heino 12-15. Le- melerveld 13-14, IJsselboys 13-11, Broekland 13-11, Sp. Overwetering 12-10, Sallandia 11-8, Zwolle 12-7, ZAC 12-4. sjoelen leuke prijzen te winnen. By het pijlwerpen waren de prij zen voor mevr. Koning (106 p.) Gerard Aanstoot (88 P.( EN MEVR. Trompetter (78 p.) en bij het sjoelen waren de gelukkigen Gerard Koopman (130 p.) mevr. Stam (126 p.) en Gerard Kolk man (122 p.) De bezoekers wer den getrakteerd op een drankje, oliebollen en hartige hapjes die de dames van de kantinecom missie met veel zorg hadden klaar gemaakt. H. Fiselier 1/2-1/2. Einduitslag 3 1/2 - 61/2. Interne competitie E.C.E. Klaasen - W. v. Oyen 0-1; H. van Beek - D.A. v.d. Knaap 1/2-1/2. De volgende twee weds trijden zijn door Henk van Beek opgegeven zonder te spelen, dit vanwege de grote achterstand in in te halen wedstrijden, Henk heeft zijn plaats in het eerste team reeds veilig gesteld. Spor tief gezien is dit aanvechtbaar, daar sommige mensen die er nog voor moeten spelen om zich een plaats bij het eerste team te verwerven door een gegeven punt aan een medekandidaat voor het eerste team uit de race kunnen vallen. H. v. Beek - J. v. Dalen jr. 0-1, J. v. Dalen sr. - H. v. Beek 1-0. Mark Koelemay behoudt eerste plaats in jeugdkompetitie Mark Koelemay heeft door een overwinning op mede koploper Ton van Dyken de eerste plaats van de jeugdcompetitie behouden. Zoals reeds eerder gezegd. Mark heeft het in zich om in de toekomst zijn steentje bij te dragen aan het clubresultaat in het Overijsselse schaakgebeuren. De persoonlijke uitslagen waren. Wim van Oijen - Ellen Klaassen 1-0; Erik Baltes - Wayne Klaas sen 0-1; Ton van Oijen - Mark Koelemay 0-1. De stand aan kop. 1 Mark Koelemay 6 uit 8; 2. Ton van Oyen 5 uit 8; 3. Wayne Klaassen 4 uit 8. Maandag a.s. wordt in kantine „Meermanskamp" de wedstrijd Holten 2 - Dalfsen 1 gespeeld. Misschien kunnen de zwakkere broeders van Holten 2 hun col lega's van het eerste eens laten zien hoe het wel moet! Zeker is, dat dit voor Holten 2 een zeer belangrijke wedstrijd wordt, die wordt er gewonnen Holten weer midden in de race brengt. Nu de schaakclub zo ongeveer half weg verkeert in öe competitie kan iedereen die daar intersse voor heeft zich aanmelden en dan gelijk zonder problemen meedoen met de 2e helft van de competitie.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5