van perceel grond op de Borkeld Bond van Plattelandsvrouwen Ëspelo Meld Kerstbijeenkomst is#»ïr SS## PONYWEDSTRIJDEN GROOT SUCCES Hockey-hoek Recreantentoernooi Mintonette AifflkOOp uitstekend geslaagd Mintonette selecties namen deel aan Midwintertoernooi Programma Sporthal „'t Mossink" Attentie BI. W. junioren Nieuwe subsidie regelingen sport 'MaM. f iü Sportzaken HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 DECEMBER 1977 - PAG. 9 Het vyfde, door Mintonette ge organiseerde, volleybaltoernooi voor liefhebbers zette bij velen op vrijdagavond 23 december jl. weer diverse ongeoefende spiergroepen in beweging. Dit was goed merkbaar wanneer er rally's plaatsvonden en men vele malen snel achtereen in aktie moest ko men. Een aantal spelers en speels ters had besteen korte pauze in wil len lassen om weer op adem te ko men, maar vanwege de korte speeltijd (20 minuten) was dit on mogelijk. Men moest door. Van daar dat tijdens de kerstdagen by menigeen de spieren gevoelig ble ken! Een verheugend feitis hetstijgende spelpeil. Doordat dit toernooi, als onderdeel van Sport Real, nu al voor de vijfde keer plaatsvond en veel teams evenzoveel keren deelnamen is men kennelijk meer onderling gaan trainen. Er werd al minder „geplakt" en meer ge- smashed terwijl de opslag ook ge varieerder en vaak geraffineerder werd. De resultaten, overigens volkomen onbelangrijk (dat wordt door een De Riessense volleybalvereniging „Rivo" organiseerde op zaterdag 24 december jl. haar negende' midwintertoernooi. Mintonette nam daaraan deel met de dames- en de herenselectie. Dames De damespoule bestond uit 5 deelnemende ploegen, zodat ieder team 4 wedstrijden speelde van twee sets. Mintonette startte om iets voor half negen 's morgens tegen de thuisploeg Rivo. Het bleek al gauw dat Mintonette goed draaide op dit zo vroege uur. Er werden goede passes gegeven zodat Winny en Jannie fijne set-ups van hun han den lieten vertrekken welke door de aanval goed afgemaakt konden worden. De eerste wedstrijd werd daardoor tegen deze eerste klasser gewonnen met 15-10 en 15-7. In de tweede wedstrijd kwam Linda Kamperman de damesselektie ver sterken tegen Flash uit Nijverdal. Het spel van Mintonette bleef goed. De set-ups waren zuiver zodat de aanval door met name Linda succesvol kon worden afgemaakt. De strijd in de eerste set bleef gelijk opgaan tot 1 l-ll. Mintonette miste echter net de eindspurt en verloor de set met 12-15. In de tweede set liet Flash zien dat ze een klasse ho ger speelde. Het spel van de Holtense dames bleef redelijk maar Flash won nu duidelijk met 4-15. Om 12 uur speelden de dames hun derde wedstrijd tegen Coppe- jans/Zwaluwen uit Almelo. De eerste set verliep wat stroever dan de eerder gespeelde 2 wedstrijden en werd verloren met 9-15. In de tweede set ging het veel beter, met name de aanval was weer terug. Toch kwamen de dames met 8-13 achter. Via een felle eindstrijd werd de stand 13-13 maar toen lieten de Mintonette-dames de set toch nog met 13-15 liggen. De laatste wedstrijd tegen Datsun/Dac uit Dedemsvaart mocht geen probleem zijn. De da mes kregen de opdracht beide sets met 10 punten verschil te winnen. En in de eerste set behaalde een prima draaiend Holtens team een 15-3 overwinning. De tweede set verliep iets moeizamer tot aan 7-7. Toen nam Mintonette de touwtjes weer in handen en maakte de set snel uit (15-7). De eindstand werd aldus: 1. Coppejans/Zwaluwen (8 pnt), 2. Flash (6 pnt), 3. Mintonette (4 pnt). 4. Rivo (2 pnt), 5. Datsun/Dac (0 pnt). Mintonette viel dus net niet in de prijzen; wel werd VVietske Viet tot meest sportieve vrouw van het toernooi uitgeroepen. Heren De herenselectie (met zes man overigens erg smal) moest in haar poule optornen tegen 4 ploegen die alle één klasse hoger speelden. In de eerste wedstrijd was dat Rivo. In een gelijkopgaande strijd bleef het (versterkte) Rijssense team steeds aan de positieve kant van de score: 15-9 en 15-9. Een jeugdig team van A.T.C. uit Hengelo was de volgende tegenstander. Bij de heren was de overtuiging aanwezig dat er nu punten gepakt moesten worden. Dat viel dan toch even tegen want de eerste set werd- te royaal met 15-9 verloren. In de tweede set liep de zaak in het begin ook nog niet op rolletjes doch bij de stand 7-.13 voor A.T.C. ontwaakten de Hotenaren en in een mum van tijd was het 13- 13. Na enige serve-wisselingen vie len de laatste twee punten toch nog aan de voor Mintonette verkeerde kant: 15-13 verlies. Achilles uit Hengelo werd vervolgens goed party gegeven; de Holtenaren wa ren nauwelijks minder doch verlo ren met 15-10 en 15-13. Tegen de uiteindelijke poulewinnaar Ho- lyoke uit Enter was de zaak snel bekeken: met 15-7 en 15-4 eindigde Mintonette op een laatste plaats. De eindstand was 1. Holyoke, 2. Ri vo, 3. Achilles, 4. A.T.C., 5. Minton ette. Ondanks het matige eindre sultaat was dit toernooi uitermate geschikt om eens wat te proeven aan het niveau van de tweede klas. aantal ploegen bijna vergeten!), waren als volgt: Poule A Een gelyk puntenaantal voor de Mintonette damesrecreanten en de „Wrekers", namelijk 5 1/2. Zij wer den op de voet gevolgd door het familie team Van Berkel „Heihui zen". namelijk 5. De badmin tonclub speelde tweemaal gelijk: 2 punten en de trimclub Hooma II sloot de rij met 1 punt. Poule B Ook hier eindigden twee ploegen op de eerste plaats: „Bato" en de High-way-boys" behaalden 6 pun ten. Derde werden de „Houtdui ven". die overigens reclame maak ten voor de firmant van hun eigen voer, met 4 1/2 punt. De trimclub Horna I behaalde 11/2 punt en de leden van Twenhaarsveld werden laatste met 1 punt. Poule C Deze poule werd gewonnen door de heren recranten van Mintonette. Zij behaalden de hoogste score nl. 8 punten. Oefening baart kunst! Als tweede eindigde de Martinet mavo uit Zutphen met 5 punten. Derde werden „the Muppets" met4 punten. Het havo-team van de O.S.G. werd vierde (3 punten). Het bestuur van Twenhaarsveld wist geen enkel punt te bemachtigen; toch eens een waterpolotoernooi organiseren. Poule D In deze poule was de stryd fel. „Meermans", „Mama's en Papa's", „Mens Sana in Corpore Sano" ga ven elkaar weinig toe. „Meermans" en „M.S.I.C.S." eindigden gelijk bovenaan de ranglijst met 5 1/2 punt. De „Mama's en Papa's" werd met neuslengte geklopt; 5 punten. De koffieleuters en het team van Erasmus uit Almelo deelden de laatste plaats met 1 punt ieder. Nieuw was tijdens dit toernooi dat elke ploeg tweemaal zelf voor een scheidsrechter moest zorgen. Dit experiment mag geslaagd ge noemd worden want de „stoel" was altijd bezet door een voortreffelijk arbiter. Tot ziens op het zesde toer nooi in april 1978. Hoewel het niet gewenst is reeds thans te beslissen of het terrein, dat B. en W. voorstel den aan te kopen op de Bor keld, op de hoek van de Post weg en Winkelbergweg van de heer B. J. C. Hogeslag alhier, ter grootte van 2.25.70 ha. voor de som van f 130.000.- inclusief alle vergoedingen, meende het colle ge, dat toch tot aankoop moest worden overgegaan. Het zou eventueel als ruilobject kunnen dienen voor het verkrijgen van een terrein ten behoeve van de L.R.V. „De Bergruiters" en van de ponyclub, omdat op korte termijn niet kon worden bezien of dit terrein inderdaad voor dit doel bestemd dient te wor den. Bijzondere voorwaarden zijn, dat de koopsom moet worden be taald voor 1 maart 1978. Mocht de betaling voor of op die da tum niet hebben plaats gevon den, dan is de gemeente ver plicht aan verkoper een rente berekend naar 8% per jaar over de koopsom te betalen. Voorts moet van verkoper in de koop overeenkomst de ontbindende voorwaarde worden opgenomen, dat de koop zal zijn ontbonden, wanneer in de toekomst op het verkochte terrein woningen, eventueel in de recreatieve sec tor, zullen worden gebouwd. De commissie gemeentewerken heeft zich met de aankoop kunnen verenigen. Hoewel mag worden aangenomen, dat de raad zich er mede accoord heeft verklaard, viel de beslissing niet voor het sluiten van de krant. MÉM Week: 31 december t.m. fi januari 9.00-13.00 S.V. Holten jeugdtoernooi. 16.00-17.30 tennisclub Holten. 17.30-18.30 vrij. 18.30-22.00 badmintonclub Holten. 22.00-23.00 Kempers (tennis). 16.30-23.00 volleybalver. Mintonette. WOENSDAG 9 30-12.00 kinderspelochtend Stichting Soc. Cult. Werk. 17.00-19.00 z.v.v. Blauw Wit. 19.00-20.00 S.V. Holten. 20.00-23.00 badmintonclub Holten. DONDERDAG 17.00-19.00 S.V. Holten. 19.00-20.00 Nw. Heeten (handbal). 20.00-21.00 „All Stars" s.v. Holten. 21.00-23.00 hockeyclub Holten. 16.30-18.00 hockeyclub Holten. 18.00-19.00 Wegenwacht. 19.00-22.00 volleybalver. Mintonette. 22.00-24.00 tennisclub Holten. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de be heerder (sporthal, tel. 31 80). Alle overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 16 66). In de Nota Sportbeleid - in au gustus 1974 aan de Tweede Kamer aangeboden - werd aangekondigd, dat de rijksregeling „Subsidiëring landelijke organisaties op het ge bied van de lichamelijke opvoe ding en de sport" zou worden her zien. Deze herziening - in feite komt het neer op een splitsing van de vorige regeling - biedt de over heid enerzijds de mogelijkheid prioriteit te geven aan opleidin gen en bijscholingen (subsidiever hoging van 60% tot 70%), anderzijds kon meer duidelijkheid worden geschapen ten aanzien van een aantal vragen, waarop de vo rige regeling het antwoord schuldig moest blijven, met name op de vraag in welke kosten wordt gesubsidieerd. Het systeem van de nieuwe regelingen sluit tevens be ter aan bij de bestaande subsidie regelingen op andere gebieden. In de nu verschenen „Rijksregeling voor erkenning en subsidiëring van opleidingenen bijscholingen op het gebied van de sport", wordt de ver onderstelling, dat opgeleid kader in voldoende mate bereid is ver kregen kennis en vaardigheid aan sportbeoefenaren in verenigings- en ander verband ter beschikking te stellen, als uitgangspunt geno men. De regeling bevat naast bepa lingen over toewijzing van subsidie ook enkele artikelen, die be trekking hebben op de erkenning van opleidings- en exa menprogramma's. Het systeem van erkenningen, ontwikkeld in goed overleg met de georganiseerde sport, bevordert de standaardisatie van de opleidin gen. Immers van een opleiding die plaatsvindt volgens een erkend op leidingsprogramma staan inhoud en duur in grote lijnen vast. De standaardisatie geeft alle be trokkenen een duidelijk inzicht in het niveau van de opleiding. Een aspect wat nu beter geregeld kan worden, is de vaststelling van sub sidie. In het verleden gebeurde dit aan de hand van werkelijk ge maakte kosten. Met ingang van de nieuwe regeling, die op 1 januari 1978 van kracht wordt, stelt de mi nister van CRM jaarlijks per erkend opleidingsprogramma een normbedrag vast voor de aan de opleiding verbonden kosten. In dien de minister voor een opleiding subsidie toewijst, staat daarmee tevens de hoogte van de subsidie, vast. Belangrijk is, dat naast lande lijke sportorganisaties nu ook ander organisaties die aan de voorwaarden voldoen, voor subsi die in aanmerking kunnen komen. De eveneens zojuist verschenen „Rijksregeling voor subsidiëring van landelijke organisaties op het gebied van de sport", heeft be trekking op het administratieve apparaat van sportorganisaties. Deze subsidiëring is gericht op on dersteuning van activiteiten van landelijke organisaties. De mi nister stelt, na overleg met het be stuur van een landelijke organisa tie vast, welk personeelsbestand nodig is om de activiteiten van de organisatie naar behoren te laten plaatsvinden. Als dat personeels bestand - in de regel aangeduid met subsidiabele personeelsformatie - is vastgesteld, kan op grond van een door de landelijke organisatie ingediende begroting, met in achtneming van de normen worden bepaald, welke personeels-, huisvestings- en organisatiekosten voor subsidie in aanmerking ko men. Ook deze regeling wordt per 1 ja nuari 1978 van kracht- De „Rijksregeling voor erkenning en subsidiëring van opleidingen en bijscholingen op het gebied van de sport" en de „Rijksregeling voor subsidiëring van landelijke organi saties op het gebied van de sport", zijn verkrijgbaar bij de Staatr suitgeverij, Chr. Plantijnstraat 1 Den Haag en in de boekhandel. Op donderdagavond 22 dec. hiel den de plattelandsvrouwen van de afd. Espelo hun kerstavond in het „Trefpunt". Ondanks de verbou wing, die nog lang niet klaar is, bood door de versiering de zaal toch een verzorgde en feestelijke aanblik. Een zangkoortje van een 11-tal dames opende de avond met het zingen van 2 kerstliederen. De presidente mevr. Tuitert kon een groot aantal dames welkom heten. Zij wees in haar openingswoord op het voorrecht van de vrijheid, zodat men hier nog samen het kerstfeest kan vieren. Na de opening ging men samenzingen, psalm 118 vers 1 en 5. Vervolgens was er declamatie door mevr. Nijenhuis en mevr. Lubber- sen, waarna werd gezongen Komt allen tezamen. Het kerstevangelie werd gelezen door mevr. Paalman van Zon, waarna gezamenlijk werd gezongen Ere zij God. Mevr. Wegen declameerde het gedicht: „Ik heb vanacht gedroomd o Heer." en mevr. Barvelink las een mooi kers tverhaal, getiteld, „De droom." Hierna zong het koortje weer 2 lie deren en was het tijd voor de pauze, waarin getracteerd werd op koffie meteen versnapering. Na de pauze zong het koortje weer 2 liederen èn hadden een 7-tal dames veel succes met het toneelstukje 65 plussers. De mooie avond werd na het zingen van het bekende kerstlied „Stille nacht, heilige nacht" door me vrouw Barvelink gesloten. Nadat fruitbakjes waren uitgedeeld voor de oudere huisgenootrleden wenste ze allen prettige kerstdagen en een goede jaarwisseling. De pony-wedstrijden bij Manege Beldman te Holten werden zowel wat de publieke belangstelling be treft als de sportieve strijd een groot succes. .Winnaars werden in de klasse B. Eric Vincent (Cat. B.), Jogé Nijhoff (Cat. C.) en Arie Beldman (Cat. D.), terwijl in de klasse L. Erna Wess- els en Eric Broeze zegevierden. De volledige uitslag was: Klasse B. Cat. B.: le Eric Vincent, Bergruitertjes, Holten, 2. Rianne Gortemaker, Esruitertjes, V/ier den, 3. Jeroen Bakker, Bergruiter- tjes, Holten, 4. Jessica Heutink, Esruitertjes, Wierden. Cat. C.: 1. Jogé Nijhoff, Esruitertjes, 2. Marrianne Heerdink, Esruiter tjes, 3. Harry Nijenhuis, PC. Markelo, 4. Sander v. Kooten, P.C. Markelo. Cat. D.: l. Arie Beldman, P.C. Markelo, 2. Henriëtte Runneboom, Esruitertjes, 3. Maureen Bekking, Esruitertjes, 4. Ina Amtink, P.C Markelo, 5. Seino Rietman, Berg- ruiteijes. Klasse L. Alle Cat.: 1. Erna Wessels, Esruitertjes, 2. Jannie Hietbrink, P.C. Markelo, 3. Erik Broeze, Esruitertjes, 4. Inge Meijer, P C. Markelo, 5. Marianne de Visser, P C. Markelo, 6. Erna Nijhoff, Esruitertjes. Gelukspringen Klasse B. Alle Ca tegorieën: 1. Henriëtte Runne boom, Esruitertjes, 2. Arie Bel dman, P.C. Markelo, 3. Gerdien Dam Wichers, Esruitertjes, 4. Peter v. Heeren, Bergruitertjes, 5. e.a. Je roen Bakker, Bergruitertjes, Eric Vincent, Bergruitertjes. Op dinsdag 3 januari 19.30 uur houdt de Jeugdcommissie een Nieuwjaarsinstuif voor alle ju nioren, leiders en trainers. Te vens houdt de de Almelose scheidrechtersvereniging een spelregelavond. Ook de hockey-competitie ligt in deze tijd van het jaar geheel stil. Wat niet wil zeggen, dat we op nieuwjaarsdag niet tegen de bal zullen slaan. Op ons oerge zellige. ongedwongen oliebollen- toernooi verwachten wij dan ook vele nieuwe leden, met familie, vrienden, kennissen, witte blou ses, sticks en oliebollen, om er een heerlijk festijn van te ma ken We beginnen om ongeveer 12.00 uur 's middags. Tot slot wensen wij een ieder een plezierige jaarwisseling en een voorspoedig nieuwjaar!!! Hockey, daar zit altijd muziek in!!!!!

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9