Kerstprogramma ..DE SCHURE" w Culturele aktiviteiten in Holten worden in kaart gebracht Knal alleen op oudejaarsavond Gewestelijke vergadering P.v.d.A. Onvoldoende vooroverleg met betrokkenen Praten over de bijstand Kerstmiddag Bejaarden sociëteit Expositie ii „Be Waag" te Almelo Wijzigingen in Nagelhoutstraat- Kenemanstraat Toch uitzicht op buslijn door de Haar Film in de Schure Raad besloot tot instelling werkgroep Bij uitbreiding zwembad Verloren en gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 DECEMBER 1977 - PAG. 7 Bij ons in de buurt beginnen ze half december al met die rotjes te knallen. Kan ik daar nou wat van zeggen? Rond de kerst en nieuwjaar organiseert jeugdsocièteit „De Schure", zoals ieder jaar, weer tal van aktiviteiteij. Dit jaar is er bewust gekozen voor een programma met veel spel en film, omdat in het algemeen gebleken is, dat hiervoor veel animo bestaat. Alle aktiviteiten vin den uiteraard plaats in „De Schure" en beginnen om 20.30 uur, tenzij anders vermeld. Naast het hieronder afgedrukte programma wordt er gehele vakantie een expositie gehouden in „De Schu re". Opgave voor één of meerdere aktiviteiten kan ge schieden aan de bar. De inschrijftermijn loopt zondag 18 december af. Natuurlijk ben je ook van harte wel kom op onze openingsavonden, zonder aan de aktivi teiten deel te nemen. SSchure kerstprogramma 1977: vrijdag 23 dec.: voorrondes diverse toernooien, met als spelen: Mastermind, Mens erger je niet, Stratego en Tafelvoetbal (team van 2 pers.), zaterdag 24 dec. en zondag 25 dec. gesloten maandag 26 dec.: puzzel-wandeltocht. Een wandel tocht van ongeveer anderhalf uur door de prachtige Beuseberg aangekleed met diverse opdrachten en vragen. Inschrijving om 13.30 uur in „De Schure". Na afloop komen alle deelnemers in de Schure samen on der het genot van een kop soep of koffie. Voorrondes diverse toernooien. Kerstman dinsdag 27 dec.: paaltjesvoetbal-toernooi in de sport hal 't Mossink vanaf 10.00 uur. De teams bestaan uit 4 spelers (waarvan 2 niet-competitiespelers). Het geheel zal tot ongeveer 18.00 uur duren en de kosten zullen plm. 2m- per persoon bedragen, (opgave telefonisch 18 92). De film „De kaping van de Pelham-Express". De aan vraag van deze thriller is om 14.30 uur. woensdag 28 dec.: Voorrondes van de diverse toer nooien 8 tekenfilmpjes waaronder: 4 Pink Panter filmpjes; Elma de Eend; Poppey; Bug-Bunny, donderdag 29 dec.: Disco special waarin het platenla bel Tamla-Motown zal worden behandeld. Record wedstrijden. Er zal de hele avond gelegenheid zijn om de records hoepelen, bezem balanceren terwijl je op een been staat op je naam te brengen. Open Holtense Knikkerkampioenschappen. De be doeling is met een bepaald aantal knikkers, pinkers, pottebakkers en looien een zo hoog mogelijk aantal punten in de gaten van de bekende schoenendoos te gooien. vrijdag 30 dec.: Finales diverse toernooien. Korte film van een uur over een aktueel onderwerp, zaterdag 31 dec.': gesloten zondag 1 jan.: 14.00 uur nieuwjaarsborrel; 's avonds zijn wij normaal geopend woensdag 4 jan.: 's avonds zijn wij normaal geopend Jeugdsoos „De Schure" Laten we zacht zijn voor elkaar ALLEEN OP oude/mrs^ AVONDcg De speciale raamajfiche over dit onderwerp kunt u halen bij uw gemeentehuis of politiebureau of aanvragen bij de Nederlandse Stichting Geluidhinder Postbus 381. 2600 AJ Delft Bij behandeling van het voorstel van B. en W. inzake de te volgen procedure ter voorbereiding van een vast te stellen welzijnsplan, vroeg de heer J. Warrink (GB) de daarin ge noemde tijdstermijnen, alsmede het begrip onafhankelijke burgers, die samen een voorbereidende werkgroep moeten vormen, nader te definiëren. „Wij zouden het college willen verzoeken een inventarisatie te maken van alles wat tot nu toe op welzijnsgebied is gedaan, daarbij de bron vermel dend van de subsidie en de grootte van het Bedrag. culturele activiteiten, teneinde doublures te voorkomen, zag hij als zeer waardevol en waaraan zeker aandacht moet worden geschon ken. Zonder hoofdelijke stemming keurde de raad het voorstel tens lotte goed. De verkoop van vuurwerk voor Oudejaarsavond is hier en daar al weer begonnen. En daarmee het geknal. Voor een groot aantal men sen is dat erg hinderlijk. Voor vele huisdieren is het een kwelling. De Nederlandse Stichting Geluid hinder begint dezer dagen dan ook een specifiale aktie gericht op het voorkomen van dit voortijdig vuurwerklawaai. Die aktie maakt deel uit van de landelijke geluid- hindercampagne „Laten we zacht zijn voor elkaar". Alle gemeenten in Nederland ont vangen het verzoek om, via gemee ntehuizen en politiebureaus, raamaffiches te verstrekken. Op die manier kunnen mensen, die ge knal op Oudejaarsavond zelf best kunnen waarderen, maar die zich ergeren aan wekenlang luidruch tige voorpret, daarvan blijk geven. En een beroep doen op de goedwil lendheid van buren en straatgeno ten. Deze lokale aktiviteiten worden door de Nederlandse Stichting Ge luidhinder ondersteund met adver tenties in dagbladen en tijdschrif ten, grote affiches en een filmpje in een aantal bioscopen. Hierbij denken we ook aan het bi bliotheekwerk, muziekonderwijs en de subsidie aan jeugd- en cultu rele verenigingen. Bij de toekom stige bestuursvorm van het wel zijnswerk te denken aan een art. 61 commissie. V/ij zijn namelijk van mening dat in een moderne be stuursvorm de verantwoordelijk heid zo dicht mogelijk bij de bron dient te liggen. Hoe moeilijk het ook is, wat men onder Holtense omstandigheden wil verstaan on der welzijnswerk, daarbij rekening houdend met de ruimte die de mi nister laat", aldus de heer Warrink. De heer H. Meerman (PvdA) ver klaarde ingenomen te zijn met de opstelling van een welzijnsplan en vond het belangrijk dat alle vereni gingen en groeperingen gelegen heid krygen hun wensen kenbaar te maken. „Zou het niet wenselijk zijn dat er een centraal adres komt waar alle evenementen en activi teiten met data worden opgegeven om te voorkomen dat niet op de zelfde dagen wat wordt georgani seerd, wat nu nogal eens voorkomt. Vanzelf is iedereen vrij als er een paar evenementen tegelijk worden gehouden, de datum te handhaven maar dan komt men niet voor een verrassing te staan. Ik dacht b.v. aan „Socuwé,, als centraal adres. Zoals .sociaal en cultureel werk", aldus de heer Meerman. C.D.A. Ook de heer Westerik verklaarde zich voorstander om de activiteiten in kaart te brengen. Hij wees echter ook op de beperkingen hiervan, zoals bepaalde activiteiten van b.v. buurtverenigingen. Hij vroeg dan ook om brede samenstelling van een in te stellen werkgroep waarin alle lagen van de bevolking verte genwoordigd zijn en vroeg de raad regelmatig te informeren omtrent de stand van zaken en vooraf een stuk informatie te zenden naar alle organisaties en verenigingen, los van de vraag of hier al dan niet om wordt gevraagd. Ten slotte stelde hij de raad voor zijn fractiegenoot A. J. Nijkamp te benoemen als ver- tenwoordiger in deze werkgroep. Namens de WD-fractie zei mevr. F. M. ter Doest-Bos dat het welzijn in Holten tot nu toe uitstekend ge diend is geweest dank ?ij de inzet van individuele medeburgers. Zij verklaarde het voorstel wel wat vaag maar uiterst democratisch van opzet te vinden. Haar fractie genoot, de heer H. J. Robers, vond dat de WD-fractie redelijkheids- halve aan de beurt is een vertegen woordiger voor deze werkgroep te leveren, omdat tijdens de vorige raadsvergadering een fractielid van zowel Gemeentebelang als CDA voor de sportcommissie werd aangewezen, terwijl wethouder Kaan (PvdA) hierin qua functie reeds zitting heeft. Daarom stelde hij mevr. Ter Doest hiervoor kan didaat. Zijn voorstel vond onmiddellijk steun bij de heer lOleerman (PvdA) en wel om dezelfde reden. Nadat bij eerste stemming tussen mevr. Ter Doest en de heer Nij kamp geen van beide de nodige meerderheid verkreeg, werd bij de tweede stemming de heer Nijkamp tenslotte verkozen. Risico Wethouder Kaan wees in zijn reac tie op de gemaakte opmerkingen uit de raad met nadruk op het alom heersende misverstand dat met het instellen van deze werkgroep een schip vol subsidiegelden onderweg is hetgeen hij met nadruk tegensp rak. „De bedoeling is in werkelijk heid om de beschikbare gelden zo goed mogelijk te verdelen over alle culturele activiteiten. Het voordeel van deze werkgroep is dat de bes teding van beschikbare subsidies straks beter in het openbaar wordt behandeld en de gemeenteraad.be slist uiteindelijk over de verdeling. Maar het is beslist niet zo dat men straks financieel tegen de overheid kan aanleunen", aldus de heer Kaan, die nog verklaarde aan de overige wensen van de raad graag te willen voldoen. De suggestie van de heer Meerman voor het centraal aanmelden van Zaterdag 17 december a.s. zal in ho tel Vosman een belangrijke gewes telijke vergadering worden gehou den van de Partij van de Arbeid, rijdens deze bijeenkomst zullen zowel het verkiezingsprogram als de candidatenlijst voor de in mei 1978 te houden Statenverkiezingen worden vastgesteld. Verwacht wordt dat een vrij levendige dis cussie zal plaatsvinden over beide agendapunten. Bij deze vergadering, die 's mor gens om half tien begint en verder de gehele dag zal voortduren, zijn belangstellende leden van harte welkom. „Wanneer de heer Warrink constateert dat tijdens de voorbereidingsfase voor uitbreiding van het zwem bad onvoldoende voorover leg is gepleegd met belang hebbenden, dan heeft hij daar gelijk in en wij betreu ren dit achteraf zelf ook." Dit antwoord gaf wethouder Kaan (PvdA) tijdens de jl. dinsdagavond gehouden openbare raadsvergadering op een tevoren schriftelijk gestelde vraag door de heer J. Warrink (GB). Overigens schreef de heer Kaan het geheel toe aan een misverstand. „Toen het schetsplan voor uitbrei ding eenmaal gereed was kwamen plannen ter tafel om het bad tevens geschikt te maken voor poloweds trijden. Hierover heb ik toen con tact gehad met de voorzitter van de zwemclub; welk overleg ik heb be schouwd als een overleg betref fende het gehele plan. Blijkens de opmerkingen is dit overleg onvol doende geweest. In de toekomst zal eerder een gedetailleerder overleg moeten plaatsvinden", aldus de heer Kaan, die zijn antwoord nog completeerde met de mededeling dat B. en V/. zich thans beraden over de vraag aan wie het werk van de uitbreiding zal worden gegund. Op een vraag van mevr. Ter Doest (VVD) zei de heer Kaan, gezien de toezeggingen van de aannemers, er nog steeds van uit te gaan dat de uitbreiding, vóór de aanvang van het nieuwe zwemseizoen gereed zal zijn. Ten aanzien van de vraag van de heer Warrink betreffende het ont breken van overleg met alle be langhebbenden gaf het college, voorafgaand aan de discussie, het volgende antwoord: „In de raadsvergadering d.d. 1 no vember 1977 heeft wethouder Kaan meegedeeld dat via de verschil lende commissies z.i. voldoende overleg is geweest en dat voorts overleg heeft plaatsgevonden met de Stichting Sportbelangen Hol ten, die een aantal opmerkingen heeft gemaakt, welke opmerkingen thans worden bestudeerd. Hieruit blijkt reeds dat inderdaad over de totstandkoming van de plannen geen overleg met de sport stichting heeft plaatsgevonden. Dit verzuim is op 9 september jl. aan de orde geweest in een bespre king met het dagelijks bestuur van de sportstichting. De voorzitter van ons college heeft toen meege deeld, dat van opzet beslist geen sprake was en dat deze gang van zaken werd betreurd. Een en ander kan worden toegeschreven aan de voortdurende pogingen van het college om de uitbreiding van het zwembad zo snel mogelijk te reali seren, waarbij bedoeld aspect aan de aandacht is ontsnapt. De sportr stichting heeft hiervoor begrip ge toond en beschouwde daarmee deze zaak als afgedaan. Direct daarna is de sportstichting alsnog in de gelegenheid gesteld om de plannen te beoordelen en opmerkingen te maken. Van deze gelegenheid heeft men geen ge bruik gemaakt. De opmerkingen van de sportstichting werden be studeerd op het moment dat wet houder Kaan bovenvermelde uit spraak deed, zodat die uitspraak niet onjuist was. Kennelijk hebben enkelen begre pen dat over de totstandkoming van de plannen overleg had plaats gevonden. Teneinde dit misver stand weg te nemen hebben de voorzitter van de sportstichting en wethouder Kaan in gezamenlijk overleg de door de fractie van Ge meentebelang aangehaalde ver klaring opgesteld. Met betrekking tot het overleg in de raadscommissies onder schrijven wij de uitspraak van wet houder Kaan dat dit overleg vol doende is geweest", aldus het col lege, dat in de beantwoording ver der nog wees op het feit dat het on derwerp zwembaduitbreiding overigens in vrijwel iedere commis sievergadering aan de orde is ge weest. jeboren: 6 dec. '77: Jochem zv D.J. /an der Spek en J.C. de Wit, Kol- weg 39; 10 dec. '77: Björn zv L.G.J. Olthof en A.R.C.M. Booltink, Nage lhoutstraat 8; 4 dec. '77: Hendrik Jan Albert zv H. Deijk en P. Oos terkamp, Waardenborchstraat 12. Overleden: 8 dec. '77: A.H. Rodijk- te Wierik, oud 77 jaar, Helhuizer- weg 15; 7 dec. '77: A. Jansen, oud 74 jaar, Vonderschottenweg 5 (overle den te Deventer). Ondertrouwd: 9 dec. '77: M. Kers, oud 64 jaar, Larenseweg 35 en M.J. Kers, oud 61 jaar, Larenseweg 35. Verloren: 1 want, rechterhand witte en groene streep. 1 want, rood-wit-blauw gebreid. 1 gouden ring met steen. 1 oude poes, zwart. Gevonden: zwarte vingerhand schoen, gebreide jongenswanten, rode kinderwant. zwarte hand schoen, leder plus wol, bankbiljet f 100.-. Het begint er naar uit te zien dat de O.A.D. buslijndienst in de nabije toekomst via de woonwijk de Haar zal lopen. Dit bleek althans uit het antwoord dat burgemeester Enklaar gaf, tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden openbare raadsvergade ring, op een tevoren door PVDA-ffactieleider Meer man gestelde schriftelijke vraag hierover. Technische aspecten „V/ij hebben meermalen gevraagd of het mogelijk was de O.A.D. bus lijnen zodanig uit te breiden dat in de route ook de wijk „De Haar" zou worden meegenomen, vooral ten gerieve van de bewoners van het bejaardencentrum. Daarop is steeds geantwoord dat de uiteinde lijke beslissing bij de Rijksinspec teur voor het verkeer ligt omdat het Rijk de buslijnen per km subsi dieert, dus een zuiver financieel as pect. Nu blijkt uit de Deventer cou rant van 11 november dat naar net oordeel van de directeur van de O.A.D. om zuiver technische rede nen het onmogelijk is de buslijn uit te breiden. Daarbij komt het fina ncieel aspect maar zijdelings ter sprake. Onze vraag is nu of het technisch aspect er in het verleden ooit bij betrokken is. Zo niet, dan vinden wij dat wij niet juist zijn ge ïnformeerd", aldus de heer Meer man. Onjuiste indruk Namens het college zei burgemee ster Enklaar dat uit het krantenin terview mogelijk een verkeerde indruk is gewekt. „Inderdaad heeft uw fractie enige malen geïnformeerd naar de moge lijkheid, dat de O.A.D.-buslijn Deventer-Almelo/Hengelo haar route zou kiezen door het plan „de Haar" langs het bejaardencentrum „Diessenplas". Onzerzijds is daarop steeds medegedeeld, dat de Directie van de O.A.D. daartoe in principe bereid was, doch dat de ef fectuering van bovengenoemde wens afhankelijk was van de toe stemming van de Rijksinspecteur van het verkeer, aan wiens goed keuring de dienstregelingen zijn onderworpen. Deze informatie is juist. De motieven, welke de Direc- Het ministerie van CRM heeft een tien minuten durend video-filmpje laten maken, waarin Sonja Barend een gesprek heeft met het (plaats vervangend) hoofd van de Directie Bijstandszaken. In deze film, be stemd voor sociale markten, scho len, voorlichtingsbijeenkomsten e.d. worden in grote lijnen de be doeling en de uitvoering van de Al gemene Bijstandswet anno 1978 uiteengezet. Voor het vertonen van dit op video vastgelegde „praatje over de bijstand" kan een cassette worden aangevraagd bij J.L. van Riet van de afdeling Organisatie Bijstandsverlening van genoemd ministerie, (telefoon 070-94 92 33, toestel 30 37) In sommige gevallen kan onder bepaalde voorwaarden afspeelapparatuur beschikbaar worden gesteld. „Verwacht mag worden dat binnen afzienbare tijd een afgerond voor stel gereed komt aangaande de verkeerssituatie in de Nagelhout en Kenemansstraat". Dit ant woord gaf burgemeester Enklaar namens B. en V/., tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden openbare raadsvergadenng op een tevoren schriftelijk gestelde vraag door mej. A. P. Reith (PvdA). Woonerven Terugwijzend op de raadsvergade ring van 17 mei j.l. bracht mej. Reith nog eens in herinnering toen de suggestie te hebben gedaan in dit wijkje woonerven te creëeren, waarvan ook een goed voorbeeld is te zien in de gemeente Heeten. „Aangezien wij tot heden niets meer over deze kwestie hebben vernomen en bewoners van dit wijkje ons er regelmatig naar vra gen, vragen wij op onze beurt aan het college van B en V7.: 1. Is deze kwestie reeds nader bezien? 2. Zo ja, wat wordt er verbeterd en wan neer? 3. Zo neen, wanneer wordt aan de geschetste situatie aan dacht geschonken?", vroeg zij. Voorstel: „De verkeerssituatie in de NagelhoutstraatrKenemansstraat heeft onze aandacht. VVy hebben echter terzake nog geen beslissing kunnen nemen. Bij een vorige gele genheid hebben wij er op gewezen, dat in den lande nog nauwelijks enige ervaring is opgedaan met de woonerven. Uit de vakliteratuur is inmiddels wel gebleken, dat het in stellen van woonerven nogal wat problemen met zich meebrengt en dat het geen eenvoudige zaak is, zoals maar al te vaak wordt ge dacht. Het instellen van woonerven en de uitvoering daarvan vragen dan ook een gedegen onderzoek. Verwacht mag evenwel worden, dat binnen afzienbare tijd een afge rond voorstel gereed komt. VVy kunnen u thans reeds mededelen, dat één dezer dagen op enkele krui singen in deze wijk zig-zag ver- keersstrepen op het wegdek zullen worden aangebracht, in verband met onvoldoende uitzicht als ge volg van tuinmuren b(j eindwonin- gen", was het antwoord van B en VV. teur van de O.A.D. in zijn interview aanvoert zijn wel van invloed op een te nemen beslissing van de Rijksinspecteur. V/anneer echter uit genoemd interview de indruk zou worden gewekt, dat-aan de wens van de fractie van de P.v.d.A. niet zou worden voldaan, dan zou dat een onjuiste zijn. Ons is geble ken, dat in overleg met de politie en Rijksverkeersinspectie een route door „de Haar" is geprojecteerd, waardoor de Haarbewoners ge makkelijker van het openbaar ver voer gebruik zullen kunnen maken. Verwacht mag worden, dat het voorstel van de Rijksinspecteur van het verkeer door de Minister van Verkeer en Waterstaat zal wor den gehonoreerd", aldus het ant woord van mr. Enklaar. De jaarlijkse kerstmiddag van de Bejaardensociëteit „Holten" zal dinsdagmiddag 20 december wor den gehouden in de grote zaal van het gebouw „Irene". Aanvang: 2.00 uur. Alle bejaarden zijn hartelijk wel kom. Men wordt vriendelijk ver zocht een kaars met kandelaar mee te brengen. Vrijdagavond 16 december en zon dagavond 18 december draait „de Schure" de briljante film „II Con- formista" van Bernarde Bertolucci. De aanvang op beide avonden is 20.30 uur. Hieronder volgt de korte inhoud. Als jongen werd Marcello het object van de homosexuele toenaderingen van Lino, die hij daarom probeert te doden. Aange spoord door een onbewuste impuls, misschien om de mogelijkheid van het homosexueel worden te ont vluchten en tevens alsof hy wil boe ten omdat hy zich van de heersende moraal uitgesloten voelt, wordt Marcello aanhanger van de deka- dentie, die het fascisme karakteri seert. Hij tracht zich te verschuilen achtr de anonimiteit van de massa, door zyn heil te zoeken in de meest platte en obscure vorm van het conformisme. Eenmaal terugge keerd tot het normale leven, her kent hy de man die hy meende des tijds te hebben gedood. Hij stort in als hij zich realiseert dat hy zijn hele leven vergooit heeft aan een schuldgevoel dat geen enkele grond had. Geweven wandkleed van Mijam Boom (partculier bezit). Van zaterdag 17 december tot en met 5 januari wordt in het exposi tiecentrum „De Waag" te Almelo een tentoonstelling van wandkle den, schilderijen, grafiek, etsen, aquarellen en foto's uit het werk van 20 leden van de belangenge meenschap „Almelose Kunstena ars" gehouden. De opening is op za terdag 17 december, om 16.00 uur. De openingstijden zijn: dagelijks (ook-tïp zondagTV'an 12.30 - 17.00 uur. De expositie is gesloten op le Kerstdag en oudejaarsdag. De toe gang is gratis. De tentoonstelling gaat uit van de Kunstkring „de Waag".

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7