Bemoeienis niet-agrariërs met platteland gunstig beoordeeld Verkoop znivelfabriek nog niet rond GEEN NAALBMTVAL VAN DE KERSTBOOM Bemanning en materiële voorzieningen centrale meldingspost Deventer Nieuwe Teleac-cursus Openbare vergadering gewestraad Midden-IJssel Gewest „Midden-IJssel" krijgt verbindings- commandowagen brandweer IK BEN EEN KERSTBOOM SVZW 3-Blauw Wit 2 Plan De Beuseberg 9 januari voor de raad van state Uitslagen en standen S.B.O Bergruiter- meuws SCHAKEN: KINDERVERHAAL ±101,1 iMMö NIEUWSBLAD - 16 DECEMBER 1977 - PAG. 13 Ongeveer de helft van de boeren en tuinders keurt bemoeienis met het platteland door niet-agrariërs goed. Vier op de tien boeren vinden deze bemoeienis echter te groot. Dit onder meer blijkt uit een van de twee enquêtes die het Nederlands Instituut voor Publieke Opinie en Marktonderzoek (NIPO) onlangs heeft gehouden. De ene betrof een publieksenquête over de landbouw en de andere een onderzoek bij 1658 boeren en tuinders. De resultaten van de publieksenquête zijn een half jaar geleden gepubliceerd. In de beantwoording van vragen dver de „groene ruimte" blijkt een grote mate van overeenstemming in beide enquêtes. Landinrichting De eigen situatie op het gebied van verkaveling, ontsluiting en water beheersing bestempelen resp. 6. 8 en 7 van de 10 agrariërs als „goed" tot „zeer goed". Op grond hiervan vindt 24% dat de verkaveling ver beterd moet worden, 23% de be reikbaarheid en 21% de waterbe heersing. Als instrument hiervoor genieten ruilverkaveling en kavel ruil wat vaker de voorkeur dan wa- terschaps/gemeentewerken of par ticuliere cultuurtechnische wer ken. Grond- en pacht prijzen De huidige grondprijzen vindt men in het algemeen te hoog, terwijl 57% van de geënquêteerden ver dere stijging verwacht. Overheids ingrijpen in de prijsontwikkeling acht 1 op de 3 boeren wenselijk. Een iets groter aantal (43%) verwacht zo'n ingrijpen. De helft van de boeren vond de pachtprijzen redelijk, terwijl 3 op de 10 boeren deze te laag vonden. (De enquête werd voor 1 augustus gehouden, toen nieuwe pachtnor men van kracht werden.) Pachtr prijsverhoging achtte 40% wen selijk; een bijna even groot percen tage vond ditechter niet nodig. Een pachtprijsverhoging van gemid deld 25% werd overigens wel ver wacht. De pachtbeschermmg, zo blijkt eveneens uit de antwoorden, vindt men in het algemeen voldoende. Pachtverlenging na het 65e jaar acht 52% van de ondervraagden onnodig. Bedrijfssituatie De bedrijfssituatie is nog verre van optimaal. Zo vindt 30% van de boe ren hun bedrijf te klein of onvol doende doelmatig (34%). Het agra rische inkomen behoort volgens van de 3 boeren geheel uit de markt te komen. Ongeveer 25% vindt dat er ook inkomenstoeslagen moeten worden gègeven, hetzij alleen bij bepaalde omstandigheden, hetzij in de vorm van een gegarandeerd minimum-inkomen (de verhouding tussen beide groepen is 2 3). De meeste voorstanders van inko menstoeslagen vindt men in de glastuinbouw en de intensieve veehouderij; voorts meer bij onge organiseerden en leden van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond (KNBTB) dan bij leden van het Koninklijk Neder lands Landbouw-Comité (KNLC) 1 en de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond (NCBTB). In het algemeen is het opvallend dat de meningen van KNBTB- leden méér aansluiten bij die van de ongeorganiseerden dan bij die van de beide andere standsorgani saties. Bedrijfsomvang Wat de bedrijfsomvang betreft vindt meer dan de helft van de boe ren uit de akkerbouwsector dat 30 tot 50 ha bouwland nodig is om een redelijk inkomen te behalen. An dere grootheden uit de produktie- takken voor een redelijk inkomen: 30 tot 50 stuks melkvee (20 tot 30 ha grasland); 10.000 of meer legkip pen; 25.000 tot 50.000 slachtkui- kens; 500 of meer mestvarkens; 5 tot 7 ha tuingrond; 5000 tot 10.000 m2 glas. Al deze aantallen zijn groter dan het gemiddelde in deze bedrijfs takken. Opvallend is voorts dat 43% van de intensieve veehouders de milieu-eisen in hun sector rede lijk vinden (30% niet redelijk), dat 337c van de legkippenbedrijven te genstander is van legbatterijen en dat 427c van de glastuinders voor stander is van een meeijarencon- tract voor de gasprijs (357c wil lie ver jaarlijks onderhandelen). In.de Tweede klasse B besliste Hol ten de strijd om de hegemonie voor lopig op in zijn voordeel. De Holte naren tracteerden het mede aan de leiding gaande Vriezenveen een gevoelige 7-3 nederlaag. Rijssen werkte zich weer iets omhoog door middel van een 61/2-21/2 (voorlo pig) overwinning op het nu sterk terugvallende Vroomshoop. Al melo 4 drukte Delden nog iets vas ter op de laatste plaats via een 7-3 overwinning. De wedstrijd tussen Hardenberg 2 en Almelo 3 kon in eerste instantie niet beslist wor den, de stand is hier voorlopig 3-4 in het voordeel van de Almeloërs. Stand (na 4 ronden): 1. Holten 4-8 (25 2. Vriezenveen 4-6 (24) 3. Alme lo 3 4-4 (22 1/2) 4. Almelo 4 4-4 (20) 5. Rassen 4-4 (19 1/2) 6. Vroom shoop 4-2 (17) 7. Hardenberg 2 4-1 (14) 8. Delden 4-1 (13 1/2). In de strijd om de S.B.O.-Cup zijn de halve-finalisten bekend. Hen gelo slaagde erin om ESGOO te kloppen(2 1/2-2 l/2)enlfjktdusook in deze Cup-competitie hoge ogen te gaan gooien, verdediger Har denberg bleef tegen Stork moeite loos overeind: 4-0. De andere fina list van het vorig seizoen zag zijn droom wreed verstoord; Boekelo leed (thuis nog wel) een 1-3 neder laag tegen Almelo. De laatste hal- ve-flnalist is Favorita dat in het verre Holten de gelijknamige ver eniging met 1-3 versloeg. Door deze resultaten is het deelnemersveld aan de halve finales bijzonder sterk geworden. Op het programma staan nu: Almelo, Hardenberg en Favorita Hengelo. Beoordeling overheidsbeleid Overheidshulp om zelfstandig boer te worden vinden 2 op de 3 boeren een goede zaak, als de oudste zoon het bedrijf overneemt. Maar 487o vindt overheidshulp ook in alle an dere gevallen gerechtvaardigd. Ruim de helft van de boeren (55%) is voorstander van subsidie voor bedrijfsontwikkeling. De voorkeur gaat daarbij uit naar beperkte sub sidies aan veel bedrijven. Voorzo ver de ondervraagden hogere sub- sididies willen toegewezen zien aan een beperkt aantal bedrijven, dan noemt men vooral de kleine, maar wel levensvatbare bedrijven. Van de boeren zegt 287c veel profijt te hebben van landbouwvoorlichting (337c heeft helemaal geen profijt). Ruim 4 op de 10 boeren vinden ge deeltelijke betaling voor voorlich tingsadviezen redelijk. Van de drie groepen van over heidsactiviteiten, die veel geld kos ten, namelijk: onderwijs, voorlich ting en onderzoek; individuele sub sidies; subsidies voor ruilverkave ling; vinden de boeren de eerste de belangrijkste (477c). De beide an dere worden ongeveer gelijk beoordeeld (247c). Speciaal boeren met kleinere bedrijven, jonge boe gen en ongeorganiseerden vinden dat subsidies voor ruilverkaveling gemist kunnen worden (367c). 1 Het lidmaatschap van de E.G. beoordelen 6 op de 10 boeren posi tief en 3 op de 10 boeren negatief. Leden van de standsorganisaties oordelen veel gunstiger over de E.G. dan ongeorganiseerden. Op zaterdag 10 december namen enkele Bergruiters deel aan de dressuurcompetitie deze keer ge houden in manege ,,'t Vossebos" te V/ierden. In de L2-dressuur slaagde mevr. Dieperink met „Sarah". De 130 3/4 punt waren goed voor de eerste prijs. Bij de springwedstrijden in manege „De Bosrand" in Almelo ging het minder goed. Duco v.d. Lugt met „Robin" behaalde 54 punten en dat betekende een 2e prijs. omstandighe- Sociale den Slechts 1 op de 10 boeren is voor stander van arbeidstijdverkorting, ook indien het ten koste gaat van het inkomen (zij het dat dit in het algemeen niet meer dan 5%> mag dalen). Bijna 2 op de 3 boeren zijn vóór hun dertigste zelfstandig on dernemer geworden (in de tuin bouw het vroegst), terwijl op 407c van de bedrijven de vrouw mee werkt. Van de boeren is 177c van plan zijn bedrijf binnen 5 jaar over te dragen of te beëindigen; 587c van de boeren heeft geen opvolger. In 1 op de 3 gezinnen van boeren wer ken kinderen in het bedrijf of zijn van plan dit te gaandoen. Hoewel het niet onze gewoonte is om op geruchten af te gaan. komt het ons toch dienstig voor om te berichten, dat de verkoop van de zuivelfabriek „De Vrijheid" nog niet rond is. Er is een ernstige ge gadigde. zo werd ons van bevoegde zijde meegedeeld, maar daarmee zijn de onderhandelingen nog gaande. Wel is het gedeelte met kantoor en woning plm. 14 dagen geleden verkocht aan het boek- houdbureau Beumer alhier en is door Radio Ter Harmsel een klein deel van het aan zijn eigendom grenzend perceel gekocht. Het beroep op de Kroon van de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening in Overijssel en Gelderland te Deventer en van J. Vincent en VV. Vos te Holten tegen de goedkeuring van het bestemmingsplan „De Beuseberg", zal behandeld worden in een openbare vergade ring van Kamer I van de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State op maandag 9 januari 1978, om 11.30 uur te 's-Gravenhage, in het gebouw Paleisstraat 9. Zoals gezegd is deze vergadering openbaar. „Bij het aangaan van de Gemee nschappelijke Regeling voor de Regionale Brandweersamenwer- king, hebben de besturen van de gemeenten in het Gewest onder meer besloten om, wanneer zeker heid bestaat over het verkrijgen van rijksbijdragen, aan het be stuur van de regionale dienst op te dragen de zorg voor het instand houden van een betrouwbaar communicatiesysteem mede ten behoeve van een regionaal zieken en ongevallenvervoer. Bij het vaststellen van de begro tingen 1977 en 1978 van de Regio nale Brandweersamenwerking is ervan uitgegaan dat de regio met ingang van 1 januari 1978 de ver plichtingen met betrekking tot de seinzaal van Deventer zou over nemen om in eigen beheer het ver- bindingsnet met het in 1978 te le veren materiaal verder uit te bouwen. Het totstandkomen van een regionaal communicatiesys teem voor de brandweer en het ambulancevervoer hebt u toen af hankelijk gesteld van de te ver wachten rijksbijdragen". Dit schrijft het dagelijks bestuur van het Gewest „Midden-IJssel" aan de Gewestraad ten aanzien van het aangaan van overeen komsten met de gemeente Deven ter over de bemanning en mate riële voorzieningen van de Cen trale Post, aldaar. De minister van Binnenlandse Za ken heeft inmiddels de bereidheid uitgesproken om in de kosten van de bemanning van het regionaal verbindingsnet (voor een 24-uurs bezetting zijn 6 centralisten nodig) vanaf 1 januari 1978 by te dragen ter voorbereiding van het opera tioneel maken van het verbin dingsnet. Daarnaast heeft de Mi nister zich bereid verklaard om by te dragen in de kosten van de communicatie-apparatuur (zie ook het bericht over de aanschaf van een verbindings-commandowagen elders in deze krant). Het dagelijks bestuur stelt de ge westraad voor met ingang van 1 ja nuari 1978 de verplichtingen van de gemeente Deventer met betrek king tot de seinzaal over te nemen om in eigen beheer het verbin dingsnet met het in 1978 te leveren materiaal verder uit te bouwen. Voorts zullen met de gemeente De venter overeenkomsten moeten worden aangegaan omtrent de aanstelling en huisvesting van personeel, de alarmering en het verbindingsmateriaal, waarbij ook de gemeenten Diepenheim en Vor- den zullen moeten worden betrok ken, omdat deze nu reeds van de Centrale Post gebruik maken. Voorts zullen daarbij ook de Ge meentelijke Energie- en Waterlei dingbedrijven, Deventer en de Me dische telecommunicatie (Medi- com) worden, ingeschakeld. Direkt na Sinterklaas zijn de kers tbomen alweer te koop. Deze kers tbomen, die voor een grobt ge deelte uit Luxemburg komen, hebben al een flinke reis achter de rug en zijn al enige weken versto ken geweest van water en voedsel. Plaats u deze boom dan met de Kerst in de warme huiskamer dan heeft u al na een paar dagen een grote naalduitval en de meeste vrouwen slaken dan ook een zucht Op zaterdag 7 januari 1978 start Teleac voor de derde maal met een serie over we tenschap in beweging. De televisie-uitzengingen vin den plaats op zaterdag van 18.15-18.45 uur via Neder land 1. In tegenstelling tot alle cursussen van Teleac worden de televisie uitzendingen niet herhaald. Over het algemeen denken we bij wetenschappelijk onderzoek slechts aan natuur wetenschappelijk onderzoek, aan geneeskunde, sterrenkunde, che mie en natuurkunde. Het werk van bijvoorbeeld sociologen of theolo gen wordt doorgaans niet als we tenschap herkend. Onderwerpen als ruimtevaart, geneeskunde en biologie spreken vaak meer tot de verbeelding dan Nederlandse taal of opvoedkunde De Teleac-cursus wetenschap in beweging is mede bedoeld om dit doort misverstan den uit de weg te werken. De cusus maakt in de eerste plaats duidelijk dat wetenschappelijk onderzoek iets alledaags is, dat het een onder deel is van onze samenleving zoals bijvoorbeeld het onderwijs, de landbouw of de gezondheidszorg. Van deze reeks zal de Radio Volks Universiteit via de radio een vijftal onderwerpen meer uitgebreid be handelen. De RVU-programma's worden uitgezonden op iedere maandag van 11.40-12.00 uur via Hilversum 1, te beginnen op 2 ja nuari 1978. De onderwerpen die behandeld worden in de televisie uitzendingen, zijn. .de natuurkun dige mens', .luchtverontreiniging' .vrouwen in het arbeidsproces', ,is eetbaar gezond?', ,30.000 afasie- patiënten', .groeiende grondstof fen', .onderzoek van de melkweg', .vraagtekens bij de evolutie', .vrouwen en advertenties', .bloe mengeur bij maneschijn', .bijbelle-, zen op een nieuwe manier', ,het klimaat van de Wadden', ,het har tinfarct als cultuurziekte', .bewei- dingsonderzoek', .schilderijenon- derzoek' .landkaarten door de eeuwen heen', .ethiek in de poli tiek', .telefoneren door glazen buis jes', .voedselverbetering door soja' en .lijmen met aardolie'. De samenstelling van het cursus pakket bestaat uit: twintig televi- sielessen, een cursusboek, uitge breid documentatiepakket en vijf afleveringen van het maandblad ,De Syllabus'. Het schriftelijk ma teriaal kan men bestellen door overmaking van f 15 - op postreke ningnummer 54 42 32 t.n.v. Teleac, Utrecht onder vermelding van .We tenschap in Beweging 111. van verlichting als de boom 2 ja nuari de straat opgaat. Omdat de meeste vrouwen een he kel hebben aan naalduitval is het houten kruis dat vroeger onder ie dere boom gespijkerd werd voor een groot deel verdrongen door een plastic voet waarin men water doet. Ook zijn er tegenwoordig bo men te koop waaraan nog wortels zitten; deze kunnen dan in een grote bak met potgrond geplaatst worden. Voor diegenen die hun kerstboom in de plastic-voet met water plaatsen, is er nu by de bloe mist een houdbaarheidsmiddel te koop onder de naam Chrysal voor heestertakken, dat er voor zorgt dat als u de boom in januari weer wegdoet alle naalden nog aan de boom vastzitten, zodat u praktisch geen rommel meer van de kers tboom in huis heeft. De beste ma nier om uw kerstboom tijdens de Kerst en Nieuwjaar „gezond" te la ten blijven is als volgt: Zaag 5 cm van de stam van de boom af. Plaats de boom in de standaard en vul deze met water waarin u heester- chrysal heeft opgelost (handwarm water gebruiken). Eén poeder is voor één liter water. Omdat de kerstboom veel drinkt, zult u rege lmatig moeten bijvullen met Hees- ter-Chrysal water. De Gewestraad „Midden-Overijs sel" vergadert woensdag 21 de cember a.s., om 20.00 uur, in het Postiljon Motel te Deventer. Aan de orde komen onder meer de vast stelling van de ontwerp-begroting 1978, commentaar op de Nota Lan delijke Gebieden en betreffende de brandweersamenwerking, het aangaan van een aantal overeen komsten betreffende bemanning en materiële voorzieningen, Medi- com en het G.E.W.B te Deventer. Terzake van de Districtgezond heidsdienst komen aan de orde de paraatheid en bemanning ambu lance-auto's, melding en alarme ring ambulancevervoer, huisves ting verplegers en ambulances, vaststelling tarieven voor het am bulancevervoer van de districtge zondheidsdienst en de vergoeding kosten directeur G.G.D. te Deven ter. Verder komen nog in behande ling de inpassing van de Schoolart- sendienst Zutphen in de D.G.D., de behartiging van de jeugdgezond heidszorg in Vorden, een overeen komst Schoolartsendienst Kring Borculo, een wijziging van de pers oneelsformatie en de vaststelling van de begroting 1978. De Regionale Brandweersamen werking „Gewest „Midden-IJssel" krijt, wanneer het samenwer kingsverband daar woensdag avond mee acoord gaat, een verbindings-commadowagen. De kosten van aanschaf ad f 120.000.- komen voor rekening van het rijk, maar die aanschaf brengt enige exploitatielasten met zich mede, welke op jaarbasis worden ge raamd op f 7500.- De mogelijkheden van een derge lijke verbindings- commandowagen zijn groot. Niet alleen kunnen door middel van deze wagen ter plaatse van het on geval goede verbindingen verkre gen worden met de vaste en mo biele posten van de hulpverle nende diensten en het openbare te lefoonnet, eveneens kan de wagen ruimte bieden aan de met de lei ding en coördinatie belast perso nen. Dit is van groot belang bij on gevallen als bijvoorbeeld bos branden, omvangrijke branden in de bebouwde kom en branden bij kettingbotsingen e.d. Naast het in zetten van de verbindings- commandowagen bij ongevallen, kan de wagen eveneens fungeren als mobiel reservestation voor een wegens storing of onderhoud bui ten werking gesteld vast verbin dingscentrum of basisstation. Dit verhoogt de betrouwbaarheid van de verbindingsnetten van brand weer en ambulancevervoer. In zijn vergadering van 25 oktober 1977 heeft het College van Brand weercommandanten twee werk groepen ingesteld. Eén werkgroep, waarin zitting hebben de com mandanten van Olst, Lochem en Zutphen, zal zich buigen over de aanschaf van voertuigen. Bekeken zal worden of tot een afstemming terzake kan worden gekomen, o.a. afspraken over aanschaf e.d. De tweede werkgroep zal bestaan uit de commandanten van Raalte, Holten en Vorden. Deze werkgroep zal zich bezig houden met aanbe velingen voor aanschaf van ander brandweermateriaal en aanbeve lingen voor de inrichting van hulpverleningsvoertuigen. Blauw Wit 2, dat uitspeelde tegen S.V.Z.W. 3, is door een gelijkspel weer wat zekerder geworden van een behoorlijke eindrangschik king. Nadat Kolkman in de le helft Blauw Wit op voorsprong had ge zet, miste Dasselaar een toege kende strafschop. S.V.Z.W. kreeg moed en met enkele goede coun ters wisten de Wierdenaren een 2-1 voorsprong te forceren. Na rusteen rustig spelend Blauw Wit dat uit een vrije schop van Dasselaar ver diend langszij kwam. Blauw Wit 2, dat deze middag aangevuld was met enkele goed spélende 3e-elftal spelers, kan terugzien op een goede wedstrijd. Hopelijk is er a.s. zater dag tegen S.V.V.N. weer dezelfde inzet. Niet gauw zal het kerstboompje vergeten hoe hij hier in het park is terechtgekomen. Uitgelachen, dat ze hem hebben, de andere bomen rondom, toen hy zich zo bekend maakte. Ha, ha, zeiden ze, je bent gewoon een sparretje! En nog een arme tierig klein sparretje ook nog. Verbeeld je maar niks. Kerstbomen zijn trouwens dennebomen. Mensen zingen toch altijd: oh denneboom, oh denneboom, wat zijn je takken wonderschoon! Mooie spar ben je, maar niet heus. Het sparreboompje, want dat was het inder daad, zei maar niets. Hij hield voorlopig zyn er varingen en herinneringen voor zich zelf. Hij kwam uit een groot bos, waar allemaal bomen stonden zoals hij. Op een goede dag was hij uit gegraven «n met wortels en al op de markt te recht gekomen. Hy werd als kerstboom ver kocht. Met kluit, stond er op een bordje. Hy was de laatste. En alle kerstbomen zonder kluit wa ren uitverkocht. De vader en moeder van Paul en Ineke hadden geen tuin, maar kochten hem toch. Vader zou er wel een loplossing voor vin den. Hy had inderdaad aan de plantsoenen dienst van de gemeente gevraagd of hij het spar retje daar mocht poten tot volgend jaar kerst. En zo was hy hier terecht gekomen. En dacht nog vaak terug aan die wonderlijke tijd, in huis, toen Ineke en Paul allemaal glinsterende figuurtjes en lichtjes in zijn takken hadden gehangen. Wat was hij mooi geweest! En nu was het herfst. In het midden van de open grasvlakte stond een eik. zo geweldig groot,als het sparretje nog nooit had gezien. Onder die eik, in een wijde kring lag een dikke laag bladeren, bladeren en nog eens bladeren. Hoofdzakelijk van de eik, maar ook van andere bomen. En nu vroeg het sparretje zich met angst en beven af of dat bij hem ook zou gebeuren. Stel je voor dat hy ook zo kaal werd. Mooie kerstboom zou hij dan zijn. Hij was er juist zo trots op dat hij nieuwe takjes had gekregen van fris jong groen. En zo nu en dan was er ie mand van de familie komen kijken hoe het met hem ging. En dan zei Ineke altijd „tot december, dan komen we je weer halen". Maarzij wist mis schien niet dat het hier in dit bosje de gewoonte was je bladerente laten vallen. Hij had zoiets in zijn bos nooit meegemaakt. Maar daar stonden ook alleen maar dennen en sparren, echt een naaldbomenbos. Of een kerstbomenbos, dacht het sparretje, want hy voelde zich helemaal een kerstboom. Iedere keer als het had gewaaid, hield hij zijn adem in en hy was blij als al zijn naaldjes er nog aanzaten. Hoe komt het toch dat jullie zo kaai worden, vroeg hij op een keer aan een treurig wilgje dat niet ver van hem vandaan stond. „Dat hoort zo. we beginnen ieder jaar opnieuw met schone frisse blaadjes", was het antwoord. „Gebeurt dat dan niet bij jou? Bfljf jij soms altijd groen, ook als onze bladeren bruin en geel wor den en afvallen?" „Nou, maar ik ken een boom", zei de berk, „die had ook van die prikblaadjes net als jij en die vielen wel uit. Dus het kan jou ook overkomen". „Wat was dat dan voor een boom?", vroeg het sparretje. „Nou, moeilijke naam hoor, Larix of zoiets of lork". Het sparretje had weer iets om over te tobben. Als ik niet op pas, dan vallen mijn naalden nog uit van zorgen zuchtte hy. Naarmate de herfst vorderde en het winter werd, begonnen de andere bomen, die van zijn angst hadden gemerkt, hem te plagen. „Hoe weet je eigenlijk datje geen Larix bent? Misschien ko men ze je wel niet halen, dan hoefje niet bezorgd te zijn". Oh. wat waren ze eigenlijk jaloers, die kale-takken-bomen met nog maar twee of drie blaadjes. Het was een week voor kerst. Paul en Ineke kwamen met schop en slee naar het park om hun boompje te halen en het later weer terug te bren gen Gesneeuwd dat het had! Hier en daar lag er een enkel vlokje op de bomen. Maar het sparre tje, dat was een pracht! De sneeuw glinsterde op de takken. „Oh, wat mooi, zonde om hem nu mee te nemen. Konden we hem maar met sneeuw en al neerzetten". „Jij bent een mooie", lachte In eke, „moeder ziet ons aankomen. Morgen komen we terug, dennetje, want het gaat al dooien. Maar je bent nu al weer een echte kerstboom". En dat hadden alle bomea gehoord. (Nadruk verboden)

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13