H.M.V. verkoopt Kerst en Nieuwjaarskaarten exposeert in bibliotheek Raads vergadering Kunstschilder li Breedveld SCHRIJF AVOND 11 H HI ill w 1 «1 Hi Hi i w w HnH Verhoging abonnementsgeld HENK LICHTENVELDT HOOFD RADIO OOST 2;olifH,feikbcii8traatjf H0LTENS NIEUWSBLAD B. en W. vragen Ruim zes ton voor uitbreiding zwembad uniTcuc mieiiwcriAD Wm i 1 V'A MB ttiH iPB H Hi Hi WSi H Hi H Hi BH H H QBf «I |Wl w% mi ffSErirTR Hi M Red. medewerker D J. Mondeel HI IM WsLJÊS P» M BBLb BH H JH H HE H B— JBi Hi |H JH Hi J58s Ha, HlMi RS verzetstraat 70, tel. 05483-2699 In verband met de verhoging van de kosten van lonen en materialen zien we ons genoodzaakt de abonne mentsprijs van ons blad met ingang van 1 januari 1978 met f 0,50 per half jaar te verhogen, zodat een abon nement per halfjaar f 10- en een jaarabonnement dan f 20.- zal kosten. Losse nummers 40 cent. Administra tie Holtens Nieuwsblad. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverda! telefoon 05486-13264 Advertenties ear abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Zoals reeds eerder gemeld wordt op maandag. 12 decem ber. vanaf 19.30 uur. in zaal Vosman een schryiavona ge houden voor politieke gevange nen in Marokko, Iran. Chili, de Philipijnen, Tjechoslowakije, Rusland, en andere landen waar mensen om hun politieke over tuiging, geloof of ras, gevangen worden gehouden. De Werkgroep van Amnesty In ternational doet een dringend beroep op de Folter ingezete nen voor dit humane doel te helpen komen schrijven. Be- nalve aan gevangenen kan ge schreven worden aan autoritei ten en ambassades om te trach ten het lot van deze mensen te verlichten of ze vrij te krijgen. De praktijk heeft uitgewezen, dat dergelijke acties van grote betekenis zijn. Materiaal en ad ressen zijn aanwezig. Laat ons als vrije mensen tonen, dat wij begaan zijn met het lot van deze mensen wier enige misdaad het is, dat zij voor hun overtuiging, in het belang van .nun medemens, durven uit te komen. Kom Schrijven! Door de overstelpende belangstelling, die wij mochten ondervinden bij de opening van ons praktijkgebouw „Drej pill'n in ene" is het ons onmogelijk gebleken een ieder persoonlijk te bedanken. Er is ons dan ook veel aan gelegen u allen langs deze weg te laten weten, hpezeer wij onder de indruk waren van het betoonde medeleven, de geschenken alsook de hele entourage, die deze dag voor ons tot een waar feest hebben gemaakt. De heer en mevrouw Bruins-Robaard De heer en mevrouw van Couwelaar- van de Ven De heer en mevrouw Sijtsema-Tesch Holten, december 1977. Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Vorige week vrijdag 2 december werd het weijk vol trokken tussen Dinie Sluiter, Kwintenweg8 en Bert Aaftink, Hessenweg 3. Dit was voor de meesten van de C.T.V. „De „Vriendenschaar" aanleiding om een erehaag te vormen bij het verlaten van het gemeente huis om hiermee hun waardering uit tc spreken voor het vele werk dat de bruid deed voor hun vereniging. Het jonge paar is gaan wonen aan de Hessenweg in Diekerhoek Het is maandagmiddag. In de Openbare Bibliotheek in de Rörikstraat in Holten liggen of staan, zo als ge bruikelijk, altijd vele hon derden boeken om uitge leend te worden. Sinds een paar weken en ook in de komende weken is er echter ook een collectie schilder ijen te bezichtigen van onze plaatselijke kunstschilder Henk Breedveld. Het allereerste wat men ziet wan neer men binnenkomt is een prach tig schilderij met een bostafereel. Geweldig mooi zo als de natuur is weergegeven op dit doek. Je waant jezelf in het bos, zó echt is het ge schilderd. Ook de manier waarop het licht in dit bos is weergegeven spreekt aan. Er wordt als het ware „gespeeld" met het licht, op blade ren en takken. Prachtig! Je ziet het direct dat er met vaardige hand en vooral met liefde gewerkt is. de techniek van het schilderen zit «Henk Breedveld tot in z'n vinger toppen. Er zit een dieptewerking in. zoals maar enkele schilders die kunnen weergeven. „Levensecht heid" is toch wel een kenmerk van deze schilderstijlDe kleuren wor den met zorg gekozen en goed ge bruikt, ze zijn vaak zacht en doen denken aan de aquarel-techmek. Bijzonder, zoals deze techniek be heerst wordt. Ook het schilderij van de boerderij is bijzonder mooi. Je zou dit zo in Beuseberg kunnen tegenkomen. Het werk ademt „sfeer". En dat is iets bijzonders. Want „sfeer" weergeven is heel wat meer dan het schilderen van een bepaalde voorstelling. Neem nou deze boerderij: oud. bouwvallig, een rieten dak een klein deurtje, het bos rondom en de hooiberg op de achtergrond. Zo fijntjes is dit al les opgezet, zo gaaf en eenvoudig. De indeling van het schilderij is harmonisch. Voor- en achtergrond zijn evenwichtig op elkaar afge stemd waardoor de dieptewerking ten volle tot uitdrukking komt. No. 30 een terras in Frankrijk, echt Frans, stralend van plezier en vro- lykheid. No. 7 en no. 5: enkele stuk jes natuur uit het buitenland, met prachtige kleuren en wat een pers pectief. En dan het schilderij uit Noorwegen met drie geiten.op één van de talloze bergen. Je herkent de grootsheid van de flora in Noor wegen: de bergen vluchtig maar duidelijk, de geiten op de voor grond in het licht, de nevels tussen de toppen. De geiten ze léven en zijn zo natuurlijk weergegeven. Dit is vakmanschap! Lopend langs alle taferelen moetje wel genieten: de bloemen (canna's) bij het water, wat een kleurenpracht! No. 24: Een oude man cue zyn ïnva- lidewagentje verlaat, strompelt met een stok in z'n hand -en ge steund door een vrouw. Het is alles bijzonder vlot en goed neergezet. Knap zo'n expressie met zo weinig kleurnuances. No. 25: een plaatsje in het zuiden. Een pleintje, een fonteintje en het leven van elke dag. Deze twee no. 24 en 25 zijn anders opgezet. Van Gogh, veranderde totaal in zyn manier van schilderen toen hij in Frankrijk terecht kwam en Henk Breedveld schijnt hetzelfde te zijn overkomen. Er werd met licht ge werkt! Alles werd speelser en vlot opgezet. Realistisch en toch af en toe vaag. Alweer een manier om „sfeer" weer te geven. Zo ook bij 24 en 25. En dan de weergave van de Kunstschilder Henk Breedveld bij zijn werken in de bibliotheek gotische poorten, een leuk kerkin terieur. een toren met een poort, een doorkijk naar een graf mét een bloeiende roos om een Keltisch kruis. Boeiend! Heel knap zoals de verf gebruikt is. Je hoort a.h.w. de stilte spreken en' je proeft de sfeer die de oude koele stenen van de abdij in Ierland overbrengen. Fijn om zo te genie ten van een schilderij. We hopen dat onze plaatsgenoot Henk Breedveld nog veel mooi en boeiend werk zal maken zodat wy in Holten en ook velen op exposi ties in ons land hiervan kunnen ge nieten. De expositie in de bibliot- heek (tot en met 3 januari a.s.) is te bezichtigen tijdens de openingsu ren: maandag en vrijdag 2.30-5.30 uur en 6.30-8.00 uur en op woensdag van 2.30-5.30 uur. AAGEM. De gemeenteraad komt dinsdag 13 december, om 19.30 uur, in open bare vergadering ten gemeente huize bijeen voor de behandeling van een vijftal voorstellen.' Aan de orde komen de aankoop van een woning met bedrijfspand van de fa H. Müller en Zn. en de verkoop van grond op het industrieterrein in „de Haar", de vaststelling van een ver ordening op de heffing van keurlo nen, het vormen van een egalisatie fonds voor de electriciteitstarie- ven, de te volgen procedure ter voorbereiding van een vast te stel len welzijnsplan en wijzigingen van de gemeente- en bedrijfsbegrotin- gen 1978. Verderde beantwoording van eventueel ingekomen vragen. De Supportersvereniging van de Holtense Muziekver eniging „H.M.V.die tel kens weer akties op touw zet ten bate van ,,'t meziek", verkoopt momenteel via de plaatselijke middenstand kerst- en nieuwjaarskaar ten, zeer fraaie pentekenin gen met het Sikkenstraatje, de korenmolen in Dijker- hoek, boerderijtje Deijk (,,De HAAR") en de Ned. Herv. Kerk. De kaarten zijn verkrijgbaar bij: De Boe tiek, fa. v.d. Maat, fa. Dik kers, Boekhandel Heusink- veld en in Dijkerhoek bij Han Huzen. Het batig saldo wordt ge stort in een fonds waarhit men t.z.t. nieuwe uniformen en instrumenten voor korps, drumband en majo rettes kan aanschaffen. Gezien de belangrijke plaats welke „H.M.V." in de Holtense gemeenschap in neemt en de dienende taak van het ensemble wordt ge rekend op een flinke ver koop van kaarten zodat snel een tweede druk moet wor den aangemaakt. ÏJolten. korenmolen le Öiikerljoefc Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad, in zijn vergadering van dinsdag a.s. een aantal credieten o.a. een aanvullend crediet van f624.456- voor de uitbreiding van het zwembad. En voorts voor: een bodemkundig onderzoek in het plan Zuiderlook f 46.000.-, een transfor matorhuisje ten behoeve van de O.A.D. f32.400.-. de aankoop van een Toyota-landkruiser ten behoeve van het G.E.B. f 26.000.- het aantrekken van een technisch ambtenaar by gemeentewerken (aanvullend) f25.000- advisering bestemmingsplannen f 50.000 - aanvullende subsidie kleuter cursus Dijkerhoek f 12.000.- en het aantrekken van een keurmeester ten behoeve van de Vleeskeuringsdienst f 56.226.35. omroep. Hij zal zijn werkzaamhe den op 1 januari 1978 aanvaarden. Henk Lichtenveldt was oorspron kelijk werkzaam als journalist bij Het Vrije Volk. In 1971 trad hij in dienst van het NOS-journaal. La- Met ingang van 1 maart 1978 is Henk Lichtenveldt (41), thans chef van de parlementaire redaktie van het NOS-journaal officieel be noemd tot hoofd van Radio Oost, RONO/Regionale Omroep van Overijssel en Gelderland in op richting. Reeds eerder werd Ben Janssen (32) benoemd tot adjunkt- hoofd/prograinmaleider van deze ter werd hij aangesteld tot chef van de parlementaire redaktie van het NOS-joarden Haag. Met deze benoeming is voorzien in alle vakatures van hoofd en ad- junkthoofd/programmaleider van de regionale omroepen, die door driedeling van de RONO ontstaan: Radio Oost, Radio Noord (regio nale omroep van Groningen en Drenthe) en Radio Fryslan (regio nale omroep Friesland). Henk Lichtenveld zei dezer dagen „Televisie is niet meer dat grote wereldwonder, dat het oorspron kelijk geweest is. Radio is erg in, omdat het het dichtst bij de men sen staat. Hij wil met het team, dat klaar staat, de problemen in de re gio kritisch volgen. Met zes jaar NOS-journaal, de grootste krant van Nederland, sta je zijns inziens wel vreselijk ver van het publiek af. Hij heeft er geweldig veel zin in om in het grote en boeiende gebied Gelderland en Overijssel aan de slag te gaan.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1