JAARVERGADERING HET GROENE KRUIS €hr. Plattelandvrouwen aktief HERUITZENDING TELEAC-CURSUS NATUURKUNDE Kampioenshond Resultaten volleybalkompetitie Mintonette Jaarvergadering IJsclub De Noordpool' Uitslagen en standen Schaakbond Overijssel FNV houdt voorlichtingsavond Sociale Verzekering Mintonette organiseert 5e recreatietoernooi Verloren en gevonden mm HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 DECEMBER 1977 - PAG. 7 Op vrijdag 25 november hebben we gespeeld tegen holyoke B. We be gonnen met de opslag en stonden al gauw voor met 6-0 Maar de opslag ging over en het werd 6-5. Dit kon den we zo niet door laten gaan en ja nu stonden we weer voor met 8-5. En wat er nu gebeurdehet was opeens 8-15. De eerste set dus ver loren. We begonnen met de 2e set. De opslag tegen en we stonden dan ook achter met 2-0. Even stonden we gelijk met 5-5. Holyoke nam een sprong. En we verloren met7-15. Nu naar de derde set. Het stond even 5-4 voor ons, en weer ging Holyoke er vandoor. En ze wonnen dan ook met 7-15. Maar ja, niet getreurd. Op naar de volgende wedstrijd en wel vrijdag 16 december in Holten. Stand: Flash A 9-17. Rivo A 9-16, ATC-B 9-15. Apollo B 9-13, Holyoke A 9-13. ATC-F 9-9, Markelo 8-7. Ho lyoke B 9-7, Flash E 8-4, Rivo C 9-3, Mintonette 9-1. Flash C 9-1 Programma volleybal Vrijdag 2 december (19.30-22.30) Distrikts recreanten volleybal kompetitie in het Mossink te Hol ten (20.00) Markelo 2 - Mintonette dames 2 (Markelo) Vervolg kompe- tie volleybal op 16 december. Op 7 december 1977 start Teleac met de heruitzending van de cur sus NATUURKUNDE IS OVERAL. De uitzendingen vinden plaats op woensdag om 18.15 uur via Neder land II en op zondag om 18.15 uur via Nederland Nederland. Deze fff In de in café „Jansen" gehouden jaarvergadering van de IJsclub „De Noordpool" heeft voorzitter J. Robers na een welkomstwoord medegedeeld dat er nu toch lijn be gint te komen in de aanleg van de nieuwe baan aan de Dorperdijk. De aanplant is bijna rond. Helaas kan dit nog niet gezegd worden van de verlichting doch de plaatselijke installateur heeft toegezegd dat het een dezer dagen in orde zal ko men. De nieuwe baan is aangelegd in overleg met de Ruilverkavelings commissie „Holten-Markelo" en Provinciale Waterstaat. Met de aanleg is een bedrag ge moeid van plm. f30.000.-. Uit het jaarverslag van secr.-penn.m. G. J Aaftink bleek dat het ledental (126) gelijk is gebleven en dat het aantal donateurs iets was teruggelopen tot 118. De boeken over het verenigingsjaar '76-'77 konden worden afgesloten met een batig saldo dankzij extra inkomsten door verhuur aan de M.A.C. „De Holterberg" (auto cross) en de L.R „De Bergruiters (concourshippique). De commissie voor kascontrole die bestond uit de h.h J WarrinkenD. Aaftink Dzn had boeken en be scheiden in orde bevonden De con trole zal het volgende jaar plaats hebben door de h.h. D. AaftinK en W. Bouwhuis. Als bestuursleden werden herko zen de h.h. J. Robers en Joh. F. van Geenhuizen. De heer F J. Sluiter werd herkozen als baancommissa ris. Daar de nieuwe baan aan de eisen van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond voldoet zal over het lidmaat schap van de KNSB in een verga dering van bestuur en baancom missarissen op vrijdag 9 december een onderhoud plaats hebben met de heer Westra, bestuurslid van het gewest Twenthe K.N.S.B. te Mar kelo. Verloren: S.O.S. halsketting met naam Freek Paalman; zilveren ket tingarmband; zilveren ketting met een kogel en harkje; buskaart OAD van Bathmen-Holten; zwart leren portefeuille, met plm. f. 130.-; don kerblauw dekkleed van een aaan hangwagen; wagen; zilveren hals ketting met medaillion; dameshor loge met zwart bandje; gym.schoe nen, rood-wit; oranje regenbroek das. kleur blauw/wit/rood/groen zwarte bouvier, St. Bemhardhond rapport van Michiel Bakker Gevonden: leren handschoen; her- enbril in etui; groene pukkel met sportspullen, rode kater; armband met steen; vingerhandschoen. cursus werd eerder uitgezonden in het najaar 1974. In het dagelijks leven hebben wij dikwijls te maken met natuurkun de. Zaken als elektriciteit, bewe ging, licht en energie zien wij voortdurend om ons heen. De cur sus is dan ook bestemd voor ieder een die zich op één of andere ma nier tot dit onderwerp voelt aange trokken. In de cursus wordt inge gaan op de zaken uit de moderne natuurkunde, waarmee wij dage lijks te maken hebben. Het hoe en waarom van de verschijnselen die men kent, wordt uitgelegd. In elke televisieles krijgt de kijker een op gave die hij zelf kan oplossen en in de volgende uitzending wordt tel kens verteld, wat de natuurkun dige verklaring hiervan is. Het cursuspakket is samengesteld uit dertien televisielessen en een cursusboek en documentatiepak- ket. Facultatief kan men ook een experimenteerdoos en handleiding bestellen. De inhoud van de expe rimenteerdoos bestaat o.m. uit: een Nog een opname tijdens de gymna- stiekuitvoering van S.V. BATO. De meisjes middengroep kwamen tot goede prestaties op de brug met ongelijke leggers. universeelmeter, 4 kompasjes, 3-d foto, thermometer, zonnecel, loupe, spanningzoeker, ldr-weerstand, duikelstaafjes, 2 petrischalen, lo pende veer, bimetaalstrip, tricona- lmagneet. tijdens de cursus zal een natuurkunde-weekend worden ge organiseerd, waarin het mogelijk is onder deskundige leiding een aan tal excursies te maken De cursus is geproduceerd door Te leac en de BRT m.m.v. de Neder landse Natuurkundige Vereniging, de Nederlandse Vereniging van le raren in de Natuur- en Scheikunde en het Evoluon in Eindhoven. De televisielessen worden gepresen teerd door dr Joop van Dalen en de experimenten door Jan Vink. De cursusprijzen zijn: pakket A: cursusboek en docu- mentatiepakket f. 29.50; pakket B: experimenteerdoos en handleiding f. 140.50; pakket C: cursusboek en documentatiepakket en experi menteerdoos en handleiding f. 170.- Men kan zich als cussist aanmel den door overmaking van f. 29.50 (pakket A) of f. 140.50 (pakket B) of f. 170.- (pakket C) op postgiro nummer 544232 t.n.v Teleac- Utrecht. UITSLAG SCHIETWEDS TRIJDEN „DE EENDRACHT" Luchtgeweer: Groep A: 1 G. J Schuppert 132 p.; 2 H. J. Nekkers 130 p.; 3 G. A. Haverslag 125 p Groep B: 1 E J Gootentraast 121 p 2 D J Nijendijk 119 p (2x10). 3 Dick Jansen 119 p (1x10). Groep C: 1 M Boersma 104 p., 2 D. W Geels 103 p.;3H. J Bekkernens 100 p. Luchtpistool: groep A: 1 H. J. Nek kers 135 p., 2 G A. Haverslag 118 p 3 A. Schuppert 111 p Groep B: 1 G H Paalman 135 p., 2 Dick Jansen 119 p., 3 D J Nijendijk 117 p. In de woensdagavond in hotel "Vosman" gehouden Algemene Ledenvergade ring van de Vereniging "Het Groene Kruis" werd vrij scherpe kritiek geuit op het feit, dat aan de leden voordat over vaststelling van de contributie in de le denvergadering werd ge sproken reeds de inning van een verhoogde contri butie acceptgirokaarten zijn aangeboden. Donderdagavond. 8 december a.s. organiseert het FNV een regio nale voorlichtingsavond over So ciale Verzekering Deze voorlich tingsavond zal worden gehouden in gebouw „De Horst". Kerkstraat 5 te Deventer. Aanvang20.00 uur. Het onderwerp zal tevoren worden ingeleid door de heer VV. Nelemans, medewerker F N V te Amsterdam, waarna gelegenheid zal worden ge geven voor het stellen van vragen. Gezien de steeds voortgaande kos tenstijging zal een verhoging van 5 - wel noodzakelijk zijn maar de manier waarop men dit de leden laat weten is volgens het bestuur van de afdeling onjuist en ook niet in overeenstemming met de af spraak, gemaakt met de Stichting Kruiswerk Zuid-West Overijssel dat de acceptgirokaarten begin de cember verzonden zouden worden Voorzitter G.J. Langenbarg had over deze kwestie reeds een telefo nisch onderhoud en zal nog schrif telijk de mening van de vergade ring aan het Stichtingsbestuur mededelen. In haar jaarverslag over 1977 wees de secretaresse mevr. J. Wiggers- Aanstoot er o.a. op dat het wijkge- bouw voor vele doeleinden wordt gebruikt en in een oehoefte voor ziet. Het financieel beleid wordt ge voerd op het kantoor in Deventer zodat de penningmeester H. J. Ool- bekkink kon volstaan met het ver strekken van enkele gegevens over baten en lasten van het eigen ge bouw. Als bestuursleden werden herkozen mevr M. Maats-Kevelam en de h h W R. van Couwelaar en G van Zeijts. Bij de rondvraag werd door de wijkverpleegkundigen meegedeeld dat de kinderarts mevr. Diepenveen-Snippe, die in Holten nog maar 8 maanden werkzaam was op het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, begin ja nuari haar werk zal beëindigen we gens benoeming elders. Vrijdagavond 25 november jl. speelde heren 1 van Mintonette te gen Flash 2. Deze wedstrijd was van groot belang voor de bezetting van de eerste plaats in de kompeti tie. Dat beide teams deze wedstrijd serieus namen bleek snel. In de eerste set werd van beide kanten van alles uitgeprobeerd om te kijken welke spelers speciale aan dacht verdienden. Mintonette had dit als eerste gezien, mede door de goede aanwijzingen van invaller- coach Arie Langendoen. Bij de stand 6-3 had Flash 2 als eerste een time-out nodig. Dit bleek te helpen want de Nijverdallers kwamen te rug met gevarieerd aanvalsspel. De Holtense coach lie.t echter Flash niet in hun spel komen doordat hij snel het nieuwe spelpatroon door zien had. Hij vroeg een timeout aan en gaf ons een aantal nuttige aan wijzingen. Heren 1 voerde de nieuw opgegeven opdrachten goed uit en wist een voorsprong op te bouwen. Deze gaven we niet meer weg en zo werd de eerste set gewonnen met 15-10. De tweede set zou nog meer spanning brengen. Beide teams scoorden regelmatig en geen van beiden wisteigenlijk een duidelijke voorsprong te nemen. Even leek het voor de Holtense heren mis te gaan, maar een rustgevende time out bracht hen weer terug in de strijd. Bij de stand 13-13 ging het voordeel van het spelen voor eigen publiek meetellen. Het publiek be gon ons luid aan te moedigen en dit gaf heren 1 een extra stimulans, zo dat wij deze set met 15-13 in ons voordeel konden beslissen. Voor de aanvang van de derde set waar schuwde Arie ons voor verslapping. De heren wisten wat dit betekende want in menige wedstrijd geeft deze set grote moeilijkheden. Dit komt dan voornamelijk doordat wij van alles gaan uitproberen De Holtenaren spraken af dit deze keer niet te doen en ook in deze set het spel sober te houden. Flash 2 zakte in deze set hoe langer hoe meer weg. Ze probeerden door middel van een wissel het spel van Minto nette te ontregelen maar daar trokken de heren van Mintonette zich weinig van aan. Met 15-9 werd deze set gewonnen. Een 3-0 over winning dus'voor Mintonette zodat ze nu op de helft van de kompetitie alleen op kop gaan. Reden genoeg voor de heren om op dit succes een klein feestje te bouwen. Onder het genot van menig drankje werden er verschillende afspraken gemaakt. Doch over een ding was men het helemaal eens: op dezelfde voet doorgaan! Stand: Mintonette 1 7-13, Rivo 3 7-10, Flash 2 6-9, Flash 3 7-8, Markelo 1 6-5, Mintonette q ƒ-4, Markelo 2 6-3, Holyoke 2 6-0 Set Up 2 wint van dames 1 Wijs: Jongens heb je 't al vernomen sinterklaas is aangekomen Jongens heb je 't al vernomen tralalalala, tiralalali Mintonette heeft verloren tralalalala, tiralalali De eerste set die liep nog wel Maar daana was Set Up te fel tralalalala, tiralalali i2x) De tweede set werd vijftien-zeven tralalalala. tiralalali Maar daarmee was nog niets bewe- 1 zen tralalalala. tiralalali De dondertmannetjes dachten het kan nog wel maar de nederlaag kwam toen ont zettend snel tralalalala. tiralalali (2x) Vijftien-nul was erg schandalig tralalalala. tiralalali Set Up was ons wat te slagvaardig tralalalala, tiralalalali Opslag en aanval was de dames te hard Zodoende werd hun positie erg be nard tralalalala, tiralalali (2x) Sint en Piet Stand: Coppejans 4 7-13. Volley V/ 7-12, Set Up 2 811. Tornado 9-10, Mintonette 9-8. Dynamo 9-7, Dene kamp 2 7-6. Vrivo 8-6. Coppejans 3 8-5, SVVN 8-5, Wevo 6-3 Derby nederlaag heren 2 In de derby tegen het tweede her enteam van Markelo heeft heren 2 van Mintonette met een nederlaag genoegen moeten nemen. Reeds voor de aanvang van de met veel spanning tegemoet geziene weds trijd bleek de ware derby-aanwezig te zijn. De opstellingen werden tot op het laatste moment geheim ge houden. Van Mintonette zijde werd het inspelen tot het uiterste be perkt om de tegenstander onbe kend te laten met de slagkracht en de wijze van serveren (trouwens ook tijdens de wedstrijd). Ge plaagd door ziekte en andere afwe zigheidsoorzaken verscheen heren 2 in een fantasieopstelling in het strijdperk; de geheime wapens ble ken Rieks Dijkgraaf en Johan Mul ler te zijn. Heren 2 begon overrom pelend. Zoals ze dat tot dusverre in alle gespeelde kompetitieweds trijden (met uitzondering tegen he ren 1 natuurlijk) deden, werd de eerste set op overtuigende wijze gewonnen (15-11). In deze set te kende de de derbymentaliteit zich al duidelijk af. Met de bal en de mond werd regelmatig geprikt, waarbij bleek dat Markelo in deze onderdelen sterker was dan Minto nette, zeker naar de beslissingen van de scheidsrechter te oordelen. Het geheime wapen bij Markelo, hun resp. aanvoerder/coach/train er. die aan het einde van de eerste set binnen de lijnen was gekomen, bleek de wedstrijdsfeer bijzonder goed aan te voelen. Zijn prikballen bleken met name in de 2e en 3e set te veel te zijn voor Mintonette, waarbij de voorzitter te vaak een achterzitter was. In de tweede set liep Markelo snel uit via 2-7 naar 5-14. Bij deze laatste stand kwam opeens iets terug van de vechters- mentaliteit. Met talloze slagwisse lingen wist heren 2 steeds puntjes binnen te halen, ondanks de talloze time-outs en spelerswisselingen aan Markelozijde. Bij 14-14 echter had Markelo toch het geluk aan hun zijde en wisten zij de hoogno dige puntjes binnen te halen (14- 16). Voorgaande sets hadden een forse aanslag gepleegd op de Min- tonettekonditie In de 3e set werd met name het net aan eigen zijde beproefd, bleek het speelveld gro ter en het veld van de tegenstander kleiner en in gevallen van twijfel werd. zoals het hoort, het voordeel aan de tegenstander gelaten. Vrij gemakkelijk kwam daardoor Mar kelo aan de derde set (9-15). In de 4e set werd een harde alles of niets show gebracht. Markelo rook de eerste kompetitie-overwinning en Mintonette streed voor het maxi maal haalbare' een gelijkspel. In deze strijd werden alle fysieke en psychische middelen te baat ge nomen, zoals bv. het inzetten van de Mintonette teller. Het wasechter tenslotte Markelo die de strijd op punten won (13-15). Verlies en winst dames 2 In opperste stemming en conditie wilde dames 2 om 21 00 uur van de 21e november de wedstrijd tegen SVVN 2 beginnen, maar moesten zich tot 21 30 uur beheersen want de speelsters van de voorafgaande wedstrijd wilden of konden het veld niet ruimen Na een korte inspeel- tijd en de groet begon de strijd. Een voorsprong opbouwen was met moeilijk maar om deze te behouden viel tegen, want de tegenstander kwam duidelijk op temperatuur Deze steeg echter niet tot kook punt zodat Mintonette de set won met 10-15. Daar de dames vreesden voor een saaie wedstrijd brachten ze een vrolijke noot in het spel wat door enkele tegenstanders niet in dank werd afgenomen. De nieuw bakken scheidsrechter (het was zijn 2e wedstrijd) kon wel om de vreemde spelsituaties lachen, maar liet zich hierdoor niet beïn vloeden. De stand ging gelijk op met redelijk goed spel aan beide zijden van het net. maar weer was Mintonette de winnaar en wel met 9-15. SVVN wilde zich nog wel in zetten om tenminste nog 1 puntje binnen te halen, maar het bleef bij het wisselen van de opslag. Bij 5-10 zette Mintonette door en besliste de wedstrijd door met 5-15 te win nen. Een ontspannen westrijd met een lach aan Mintonettezijde en (misschien) een traan aan SVVN kant. hoewel dames 2 niet overtui gend de sterkste van de twee teams was. Op 25 november speelde da mes 2 tegen de nr. 2 van de rang lijst: Markelo 1. De weds tijd begon later daar de aangewezen scheids rechter niet kwam opdagen maar gelukkig werd G Kleinburink be reid gevonden in te vallen. Onze hartelijke dank hiervoor. Na een zwak begin en een bijna onhoor bare fluit, die snel vervangen werd. begonnen de dames in hun spel te komen. De bal werd goed opgevan gen maar vaak minder goed afge weerd. Markelo 1 dat vorig jaar de gradeerde, liet duidelijk zien dat ze een uitgebreidere aanval had en won deze set met 7-15. Gesterkt door de opmerking van de coach van Markelo dat, als er meer ge- smashed zou worden, er misschien een gelijkspel uitde bus zou komen werd er van veld gewisseld. Na een in het begin gelijkopgaande stand kon Mintonette uitlopen. Er werd een time-out door Markelo aange vraagd, waar dames 2 dankbaar gebruik van maakte om weer even tot rust en gewone temperatuur te komen. Toch kon Markelo niet te genhouden dat de set verloren werd met 15-7. De verdediging van dames 2 sloot in de derde set nog beter maar de tegenstandsters gin gen nog fanatieker spelen, omdat ze liever wilden winnen dan gelijk spelen. Wie niet? Beduusd spar telde Mintonette zwakjes tegen en verloor de set toch niet onverdiens telijk met 7-15. Een kleine pauze om water te drinken werd door de scheidsrechter toegestaan. In de rij voor de kraan werd min of meer be sloten om. net als heren 1. een fles met een of ander bij de volgende wedstrijd mee te nemen, want wa ter is ook niet alles. Aan beide zijden opgefrist startte de laatste set. De stand ging gelijk op totdat Mintonette een kleine inzinking- kreeg en achterbleef tot 6-14 voor Markelo. Met enkele wisselingen van opslag wisten de dames door te zetten tot 8-14. Met een smash die via het blok uitging kreeg Markelo de opslag weer. Ditis de joker, werd er al vanaf de tribune geroepen, maar dat was de joker want Minto nette kreeg de opslag weer. Deze werd echter niet benut en Markelo 1 maakte hiervan gebruik door het laatste punt te scoren 8-15 Jammer genoeg verloren, maar goed ge speeld dus vol goede moed wordt naar de volgende wedstrijd uitge keken. Stand- Flash 3 8-15. Markelo 1 8-14. Mintonette 2 7-10. Markelo 2 7-10. Eversberg I 8-9. Rivo 2 8-7, Holyoke 2 8-5, SVVN 2 8-4. Flash 4 8-3, Rivo 3 8-1 Meisjes junioren Maandag 28 november stonden wij om 7 uur in het veld, klaar voor de wedstrijd tegen Flash A. De eerste set ging redelijk, maar we verloren hem toch met 15-8. De tweede set ging iets minder goed, die verloren wij met 15-6 De derde set wonnen we omdat de tegenstanders wat ongeconcentreerd gingen spelen (11-15). De vierde set begon voor ons goed (we kwamen met 2-11 voor) maar het eind was minder. Jammer genoeg verloren we met 15-12. Eindstand dus 3-1 voor Flash A. STAND: Flash A 8-15, Rivo A 8-14, Flash C 8-13, Holyoke 8-10. Volley A 8-9. Mintonette 8-8. Rivo B 8-7. Eversberg 7-5, Flash B 8-5, Kuipers 9-2, Volley B 8-0. Heren 3 Sidderende smashes, -remange rally's, een geestdriftig meelevend publiek wat viel er eigenlijk niet te beleven bij de wedstrijd van Min tonette 3 tegen SVVN 1? Deze re- lclame voor de volleybalsport werd bedreven op vrijdagavond 25 no vember jl. Na de eerste twee sets onfortuinlijk te hebben verloren besloten de heren dat er toch maar weer eens gevolleybald moest wor den en zie de volgende twee sets werden gewonnen, ergo een gelijk spel. de eerste van deze kompetitie! In de Tweede klasse B blijven Vrie- zenveen 1 en Holten 1 ook na de derde speeldag samen aan de lei ding. Vriezenveen l rolde Almelo 4 met maar liefst 8-2 op en Holten 1 won de altijd lastige uitwedstrijd tegen Hardenberg 2 4-6 Voor de volgende ronde staat de wedstryd Holten 1 - Vriezenveen 1 op het pro gramma! Debutant Vroomshoop 1 kon het in Almelo niet bolwerken tegen Almelo 3: 7-3 voor de laatst genoemden In de staart van de ranglijst bleef het duel tussen Del den 1 en Ryssen 1 onbeslist 5-5 Standi na 3 rondem 1 Vriezenveen 1 3-6(21) 2 Holten 1 3-6(18 1/2) 3 Almelo 3 3-4118 1/2). 4 Vroomshoop 1 3-2 (14 1/2) 5 Almelo 4 3-2 (13) 6 Rijssen 1 3-2 (13). 7 Hardenberg 2 3-1 (11) 8 Delden 1 3-1 (10 1/2) In de Derde klasse A won Het Zwarte Paard 1 de belangrijke Waar hebben wij deze opleving aan te danken? Aan de fantastische conditie of het opzwepende lieder lijke taalgebruik van onze tegen standers? Dat beste lezers vormt het volgende hoofdstuk in de suc cesstory van Mintonette 3. Stand; Flash 4 7-12. Rivo 4 7-9. Eversberg 1 6-8. Flash 5 7-7. Mintonette 3 7-5, SVVN 2 7-4, Mintonette Meisjesadspiranten Op de hondententoonstelling te Amsterdam behaalde mevr Nieu- wenhuyzen, Holterberg. met haar Hovawart kampioen „Dorlé van de- Witte berken" (W'73, W'76) het kampioensschap beste teef en win ster '77. wedstrijd tegen mede leider Raalte met 5 1/2-2 1/2 E.N O 2 kan zich nog naast Het Zwarte Paard 1 op de eerste plaats nestelen maar dan moet de thuiswedstrijd tegen Al melo 5 wel gewonnen worden. Het zelfde geldt voor Borne 2 dat voor lopig in de uitwedstrijd tegen Hol ten 2 tegen een 3 1/2-2 1/2 achters tand aankijkt. Bathmen 1 blijft kanshebber via een 6 1/2-1 1/2 overwinning op het nog puntloze Zwarte Paard 2 Goor 2 blijft troos teloos onderaan staan doordat ook de uitwedstrijd tegen Dalfsen 1 met ruime cijfers verloren ging: 6 1/2-1 1/2 voor Dalfsen 1 Stand ina 3 ronden): 1 Het Zwarte Paard 1 3-6 (16 1/2) 2 E N O 2 2-4 (15) 3 Bathmen 1 3-415) 4 Raalte 13-4(14 1/2) 5 Borne 2 3-4 (13) 6 Dalfsen 1 3-2(12) 7 Holten 2 3-2 (9) 8 Het Zwarte Paard 2 3-0(6 1/2) 9 Almelo52-0(5) 10 Goor23-0(3 1/2». De dames van de afd Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrou wen, die in november geen maan delijkse bijeenkomst hielden, be zochten in Wierden de rayonverga dering waar verschillende afd uit de provincie aanwezig waren De leiding van deze avond berustte bij mevr van Iperen-Esseboom te Hol ten. Zij sprak een welkomstwoord in 't bijzonder tot ds. Jurg, bapt. predikant te Balkbrug, die aan de hand van dia's een boeiende lezing hield over Israël en het Israëlische volk Donderdag 24 november brachten een flink aantal leden een bezoek aan de antiekhal van de heer Lowik te Nijverdal Door mevr. Lowik werden de dames heel hartelijk ontvangen en getrakteerd op koffie met koek. Na een gezellig praatje volgde de rondleiding waarbij mevr. Löwik interessante ,dmgen vertelde over antiek. De presidente van de afd Holten sprak een woord van dank tot mevr. Lö wik en zij bood een prachtige plant aan In navolging van de succesvolle recreantentoernooien heeft volleybal vereniging Mintonette besloten weerom een dergelijk toernooi te orga niseren en wel op vrijdag 23 december ein 't Mossink. Daar het toernooi op één avond gespeeld wordt en we het niet te laat willen laten worden, kunnen „slechts" 20 teams deelnemen. Uit ervaring is gebleken dat er veel meer enthousiaste ploegen voor het net willen verschijnen, zodat het dus zaak is om uw ploeg vroegtijdig aan te melden. De kosten bedra gen f 15.- per ploeg. De opgave dient te geschieden voor 13 december bij: R. Dijkgraaf (tel. 29 67), Canadastraat 47.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7