Enorme belangstelling bij officiële opening f* Plt« Sint bezocht Dijkerhoek Burgemeester Enklaar: h HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Officiële publicatie HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 2 december 1977 29e jaargang - no. 48 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Medisch centrum aanwinst voor gezondheidszorg en bijdrage aan leefbaarheid van deze gemeente Vandaag geeft u gestalte aan uw wens om de gezondheidszorg in Holten te stroomlij nen en efficiënteren, met name doelmati ger te verrichten. Het is een stap, die u ge drieën zet op de weg, die leidt tot een opti male medische begeleiding van de inwo ners van onze goede gemeente Holten. Het is zo zei burgemeester mr. W. H. Enklaar in zijn toespraak ter gelegenheid van de offi ciële opening van het nieuwe praktijkge bouw van de Holtense artsen J. H. A. Bruins, W. R. van Couwelaar en J. F. Sijt- sema de moeite waard, dat wij daar zo als wij hier op 26 november bijeen zijn een ogenblik bij stil staan. Gezondheidszorg gaat immers ons allen aan, het behoud van onze gezondheid en met name het herstel daarvan raakt een ieder hoogst persoon lijk. Is het dan ook wonder, dat een ieder, die aan uw medische zorgen is toever trouwd, met dankbaarheid ervaart, dat u in eendrachtelijke samenwerking deze gemeenschappelijke praktijkruimte tot stand hebt gebracht. gemeente wederom belangnjk zijn verbeterd. Met dankbaarheid zo besloot mr. Enklaar zijn toespraak verklaar ik dit nieuwe medische praktfjkgebouw voor geopend. Felicitaties Namens de assistentes sprak Ger- rie v.d. Velde-Vlogtman. Zij wenste de doktoren en hun dames van harte geluk met wat tot stand kwam. Wij zijn zo zei ze met u ver heugd in dit gebouw, dat de moge lijkheden biedt tot een nauwere samenwerking tussen de artsen onderling en tussen de artsen en de assistentes. Zij bood namens de as sistentes een prachtige grote kope ren vaas aan met een droogboeket. Architect W R. van Couwelaar (vader van dokter van Couwelaar te Holten) te Hengelo (O.), sprak namens allen die aan de bouw heb ben meegewerkt, t.w. Fa. Tempelman-Paalman, fa. Broek- maat, fa. gebr. Wissink (Dijker- hoek), fa. Schuppert. fa. Spakman en Zn., fa. Klein Horstman, fa. Wol- ters en Drost. Warnsveld, fa. Lep pink, Goor en Harmsen. Lochem. Men heeft bij de bouw rekening ge houden met de omgeving o.a met enkele boerderijtjes die in de buurt een functie vervullen. Met de inge bruikneming van dit centrum is het vertrouwde herkenbare beeld van het doktershuis verdwenen en is in plaats van drie concentratiepun ten een punt gekomen aan de Kei- zersweg. De heer van Couwelaar. die namens de bouwers een bijzon der fraaie plantenbak voor de ruime hal aanbood, sprak de wens uit dat aan de overkant van het centrum huizen gebouwd zullen worden en geen bedrijven. Het me disch centrum, dat gebouwd werd Nadat burgemeester Enklaar een telefoonnummer had gedraaid kwam de semafoon (attentie geen) in werking en hiermee was het centrum officieel geopend. U hebt, doende wat u deed een niet onbelangrijke bij drage geleverd aan de leef baarheid van deze gemee nte. U hebt aldus, eer nieuwe veiligheid, een ge borgenheid ingebouwd voor de mens in nood, die medis che hulp nodig heeft. Wij al len hier in deze gemeente zijn gebaat bij uw gemee nschappelijke inspanning geboren uit verantwoorde lijkheid voor de medemens, onder architectuur van het bureau van Couwelaar en Niessink te Hen gelo (O.) bestaat uit een grote hal met aangrenzend een ruime ge meenschappelijke wachtkamer (met speelhoekje voor de kinderen) een gemeenschappelijke behan delkamer met hier omheen de gan gen waarop de spreekkamers met de onderzoekkamers uitkomen, een apotheek en een koffiekamer. Er is een abbonnement genomen op de „Kunstuitleen" te Deventer die elke 2 maanden een nieuwe kol- lektie schilderijen, etsen en litho's verzorgt, die in het gebouw kunnen hangen. Dankwoord Dokter J. F Sytsema, sprak als oudste van de drie een woord van dank tot allen die meewerkten aan de bouw van het centrum dat voor de patiënten en artsen optimaal kan functioneren. Hij dankte ver der in 't bijzonder burgemeester mr. W. H. Enklaar voor de bereid heid om het centrum te openen, hoofdwijkverpleegkundige zuster M. ter Borg voor haar leiding tij dens de opening en de buren die ter gelegenheid van de opening voor een leuke en zeer gewaardeerde „attractie" hadden gezorgd door de dokters met hun vrouwen in een versierde kleedwagen van hun wo ningen naar het centrum te rijden. De rit vanaf de Pastoriestraat (dr. Sijtsema) via de Holterenkstraat (dr. van Couwelaar) en dr. Bruins Molenbelterweg) naar de Keizers- weg duurde bijna een uur en het was mede gezien het koude weer maar goed dat er b\j het „anhoaln" een „neutje" werd geschonken. Ter gelegenheid van de officiële opening was er 's middags van 4 tot 6 uur „Open Huis" en evenals in de voormiddag kwamen ook toen een zeer groot aantal mensen felicite ren. Onder de belangstellenden waren deze dag o.a. de heer Kampman, inspecteur Volksge- zondheid voor geneesmiddelen, af gevaardigden van de Maatschappij voor Geneeskunde, .specialisten De slagzin aan weerskanten van de kleedwagen „drei pil'n in ene" was leuk gevonden. Rechts buurmar Bennie Ophof die een „neutje" tapte. van de Deventer Ziekenhuizen, wijkverpleegsters, voorgangers der Ned. Herv. Gem. en Geref. kerk, af gevaardigden van het Groene en Rode Kruis, Maatschappelijk Werk en Gezinszorg, E H.B O.. Ned. Hartstichting, Medische Sportkeu ring, het college van B. en W. etc. Er werden een zeer groot aantal ge schenken, bloemstukken en boe ketten aangeboden waardoor het geheel een extra feestelijke aanblik kreeg. De Holtense Muziekvereni ging „H.M.V." (met drumband en majorettes) bracht tijdens het „Open Huis" een muzikale geluk wens. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen b(j H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur die zich aan uw medische zorg heeft toevertrouwd. Hartverwarmend Het is hartverwarmend dat u uw medische ethiek gestalte hebt wil len geven in dit praktijkgebouw, dat blijk geeft van uw wil om in eendrachtelijke samenwerking en saamhorigheid de zieke mens te helpen zijn kwalen en zorgen te ver zachten en te genezen. Door het sluiten van de gelederen en het bundelen van krachten verleent u ons allen in deze gemeente een bij zondere dienst In onze samenle ving. welke gekenmerkt wordt door het stellen van steeds hogere eisen aan gemeenschapsvoorzieningen, nemen terecht .onze eisen die strekken tot het behoud of herstel van onze gezondheid de eerste plaats in Gezondheid is in alle tijden het hoogste goed geweest, dat een mens bezitten kan Deze te mogen behouden en behoeden is immer de grootste zorg geweest welke een mens beheerst. G(j heren doktoren zyt in deze gemeente de vertrou wensmensen. b(j wie de Holter mensen met hun zorgen en hun kwalen, van u verwachten dat u al les zult doen om ziekten te verdrij ven. pijnen te stillen en de dood af te weren. De medische wetenschap gaat voort, nieuwe geneeswijzen dienen zich aan, nieuwe genees middelen komen ter beschikking. Eisen van deze tijd Door de stichting van dit prachtige medisch centrum hebt u bewezen mede te willen gaan met de eisen van deze tijd Ik wens de inwoners van onze gemeente geluk met dit centrum, bemand met kundige art sen die zich blijkens de stichting van dit centrum, bewust zijn van hetgeen van hen wordt verwacht n 1 paraat zijn wanneer geroepen wordt, hulp te bieden waar deze ge vraagd wordt. De wil om te dienen is bfj uw team immer aanwezig ge weest, uw mogelijkheden om opti maal te doen, wat u zou willen doen waren tot op heden beperkt. Dit gebouw biedt de mogelijkheid krachten te bundelen tot heil van de patiënten Ik w^ns u geluk met de samenwerking, waaruit dit ge bouw ls voortgekomen en ik wens de Holter ingezetenen geluk, dat de medische voorzieningen in deze Burgemeester mr. W. H. Enklaar is maandag 5 december a.s. verhin derd om het wekelijks spreekuur te houden Holten 1 december 1977. Burgemeester voornoemd, Mr. W H. Enklaar. Op invitatie van het bestuur van de Holtense Handelsvereniging bracht Sinterklaas zaterdagmid dag een bezoek aan Dijkerhoek. Hij arriveerde in gezelschap van z'n trouwe Pieterbaas om half drie bij de school waar een groot aantal kinderen met vaders en moeders aanwezig was om hem een harte lijk welkom toe te zingen. Ze de den dit met begeleiding van de Holtense Muziekvereniging. Na de ontvangst maakte Sint met HMV, drumband en de majorettes via de nieuwbouwwijk een rijtoer naar zaal „Het Bonte Paard" waar vro lijk feest werd gevierd. „H.M.V." speelde een aantal Sinterklaas liedjes en Sint maakte met ver schillende kinderen en ouders een gezellig praatje. De kinderen wer den royaal getrakteerd. De heer J. A. Meijerman bracht namens de „Diekerhoekers" Sint dank voor het bezoek en hij dankte tevens „H.M.V." voor de muzikale omlijs ting en de Holtense

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1