Sinterklaas bracht n olifant iinterklaasrecepten VAN EEN TOT- VIJF DECEMBER Waar gaan we heen? Voorlichtingsbureau voor de Voeding HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 DECEMBER 1977 - PAG. 13 toetje nou toch voor de aardigheid eens luis- ren", zei Sinterklaas met bekommerd gelaat zijn knecht Piet. Ze stonden allebei op het ik van een mooi huis in een deftige buurt en nt stond voorovergebogen over de schoor- >en. De schimmel keek onverschillig naar be- tden, waar een late hond tegen hem stond te affen. Piet loste Sint af en legde zijn oor te Isteren. „Ik wil een olifantje!", hoorde hij een igetje roepen. „Ja maar Keesje", zei een chte vrouwenstem, „je weet dat vader en oeder je altijd alles geven waar je om vraagt", leel verkeerd", mopperde Piet opvoedkundig luisterde verder. „En omdat jij nu in Artis dat (olifantje gezien hebt", ging de vrouwenstem rder, „en het was een snoes van een diertje, dat zo, maar daarom kunnen vader en ik hier toch (en klein olifantje in huis nemen!" ,,'t Kan »st", dwong het knaapje, „ik wil een olifantje", iet keek Sint veelbetekenend aan, die al in zijn ote boek stond te bladeren. „Keesje van der luys". „Nou", zei Piet kortaf, „dan zullen we ;m nu maar eens en lesje moeten geven. Is de naap helemaal zot? Een olifant maar liefst! ïouwens, zijn vader en moeder zullen toch wel ijzer zijn?" Sint schudde bedenkelijk het grijze oofd. „Zijn vader heeft het heel druk en zijn loeder denkt dat als ze Keesje maar zijn zin eft, dat het bewijs is dat ze veel van hem DUdt". „Maar hoe meer je kinderen hun zin ge- t, hoe ontevredener ze worden", vond Piet. nderdaad" stemde Sint toe. „Je bent zelf wel ;en vader, Piet, en dat is eigenlijk jammer, ant je hebt een hele goede kijk op de opvoe- ing". „Dus Keesje van 't jaar maar niks", mee- ie Piet. „Heeft hij geen andere wensen?", vroeg de zachtmoedige Sint „Hij heeft alles al en trou wens, hij wil alleen maar een olifantje. Hoort u maar!" Nu luisterde Sint weer aan de schoor steen. „Ik wil een olifant en anders niks!hoorde hij Keesje krijsen. „Ik wil een olifant, een olifant, een olifant„Ja stil maar", suste zijn moeder, „ik zal het wel aan de Sint vragen Ik weet niet of Sint olifanten weggeeft". „Als ie dat met eens heeft kan ie wel wegblijven", zei Keesje oneer biedig. Sint glimlachte. ..Inderdaad een onple zierig manneke", stelde hij vast. „Nee", zei Sint. „hij krijgt een olifant". „Met uw verlof, monseig neur", zei Piet, die van verbazing erg onderdanig werd. „Maar heeft Uwe Doorluchtige Hoog waardigheid bij geval soms last van een zonnes teek?" „In december?", vroeg Sint „Nee, Piet, Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid heeft ze alle vijf nog goed op een rijtje, al is hij vele hon derden j aren oud. Keesje van der Sluys krijgt zijn olifant". Op de avond van de vijfde december werd er hard gebeld aan het huis waar Keesje woonde. Het dienstmeisje deed open „Mevrouw!", riep ze onthutst, „er staat een olifant op de stoep'" Me vrouw van der Sluys zat met grote ogen te kij ken. Meneer van der Sluys liet zijn krant zakken en vroeg „Je bent toch wel helemaal goed, meis je". Maar je moest wel heel kippig zijn als je die olifant niet zag staan Het was een schat van een olifantje, een baby nog. maar hij was toch wel een meter hoog! „Zijn ze nou helemaal!", mop perde meneer, maar het feit was er, de olifant stond vodr de deur. Mevrouw van der Sluys keek met betraande ogen toe, hoe gelukkig haar Keesje was. Hij sprong door de gang en schreeuwde tegen iedereen die het maar wilde ie goede oude Sinterklaas heeft het erg druk in deze tijd. Surprises laken, winkelen, strooien en luisteren naar kindergezang zijn zijn dage- ikse bezigheden. Zoudt u hem en zijn zwartepieten met wat uit handen innen nemen en zelf eens speculaas en ander lekkers maken? Het is uk om te doen en bovendien is alles wat je zelf maakt toch veel lekkerder! PECULAAS iO gram zelfrijzend bakmeel, 150 gram gele basterdsuiker, 15 gram specu- laskruiden, 50 gram geschaafde amandelen, 50 gram gehakte sucade, 1 akje vanillesuiker, 150 gram boter, 1 ei. Doe alle ingrediënten, op de mandelen na, in een kom en kneed er een vrij stevig deeg van. Met een eegrol uitrollen: öf op de aanrecht en er later rechthoeken of andere guren uisnijden, öf er de met bloem bestoven speculaasplank voor ge- ruiken. Leg de speculaasjes op een ingevette bakplaat, bestrooi ze met de ?schaafde amandelen en bak ze in plm. 30 minuten mooi bruin EVULDE SPECULAAS ie bovenstaand recept. ulling: 200 gram amandelspijs. 50 gram citroenrasp, pakje vanillesuiker, eigeel. Het deeg in twee delen Splitsen Meteen gedeelte een rechthoe- ige boterkoekvorm beleggen, dan de vulling erop en het geheel afdekken (iet het tweede deel van het deeg Versieren met hele of gehalveere aman- elen, bestrijken met eiwit en in 60 minuten gaar en bruin bakken. ORSTPLAAT 00 gram suiker. 1 dl. water, melk of room. flesje essence, voor vruchten- orstplaat: 100 gram geconfijte kersen voor chocoladeborstplaat. 30 gram acao. Men brengt de suiker met de melk, het water of de room al roerende an de kook en laat het net zo lang koken dat, indien men een druppel in et water laat vallen, men deze tot een balletje kan vormen Eerst dan is de troop op de juiste dikte. Daarna neemt men de pan van het vuur en doet r de essence bij. Vervolgens met een garde kloppen totdat de stroop indoorzichtig en dik geworden is Dan de vooraf nat gemaakte ringen op en natte marmeren of granieten aanrecht volgieten. Na voldoende afge- oeld te zijn de ringen wegnemen Voor cocolade doet men de cacao direct ij de suiker. Indien te stijf of te slap kan het opnieuw opgekookt worden nder toevoeging van een weinig water of melk horen „Ik heb een olifant! Dat zal ik ze morgen op school vertellen! Niet één heeft er een olifant, alleen ik!" „Och", zei mevrouw van dèr Sluys tot haar man, „als die lieverd maar gelukkig is. dan heb ik het er best voor over". „V/at heb je er voor over?", vroeg haar man, „daar heb je nog geen flauw idee van. vrouwtje!" Keesje stond erop dat de olifant naast zijn bed zou slapen, maar aange zien Keesje boven sliep en olifanten slechte trappenlopers zijn, kon dat niet. In ieder geval werd de olifant in de ruime vestibule gehaald, want er kwam al een hele oploop voor de deur. Het arme dier raakte helemaal in de war en de poneerde in de marmeren gang van pure zenu wen een ontzaglijk present. Het dienstmeisje keek er met grote ogen naar en riep „Als jullie maar niet denken dat ik dat opruim!" en zei me teen de dienst op. „Vraag maar een oppasser uit de dierentuin", zei ze kwaad. Er bleek niets anders op te zitten dan dat de olifant in de garage sliep. Meneers auto moest dan die nacht maar buiten staan. Die nacht en ook de volgende nachten, want hoe ze ook pie kerden, er was geen andere plaats voor de oli fant. Meneer van der Sluys mopperde, maar me vrouw zei „Ach, als we die lieverd er een plezier mee doen". Ze bedoelde Keesje, niet de olifant. Al de vriendjes van Keesje kwamen kijken en waren jaloers, en Keesje genoot. Maar het haar van Keesje's vader werd met de dag grijzer. Zijn mooie auto moest iedere nacht buiten staan in weer en wind. En de olifant maakt zijn stro heel gauw vuil en het kostte veel moeite en geld om iemand te vinden die het wilde opruimen. Me vrouw van der Sluys keek ook steeds benauw der Keesje had erop gestaan dat de olifant ie dere morgen in de mooie tuin mocht ronddarte len en al bloeiden er 's winters geen bloemen, het gras was vertrapt, jonge boompjes geknakt en overal lag viezigheid want de olifant was nog maar steeds niet zindelijk. De rekeningen van de bakker en van de melkboer en de groenteboer liepen hoog op, want olifanten lusten heel wat. En geen meisje kon ze krijgen voor hulp in de huishouding Als ze hoorden van de olifant, be dankten ze op slag Het ergste was dat Keesje zelf nauwelijks meer naar de olifant omkeek. Toen alle vriendjes hem hadden gezien en er een keertje op hadden gezeten. Was het nieuwtje eraf De olifant werd steeds maar groter en log ger en deed niets dan eten. kijken en slapen. Hij kon nu de deur van de garage niet meer uit. Toen kwam de dierenbescherming en zette een groot stuk in de krant, dat het een schandaal was dat arme dier op te sluiten in de garage. En toen eindelijke Keesje's vader de knoop doorhakte, toen de garage werd gesloopt om de olifant eruit te laten, die naar Artis zou worden gebracht, toen zat Keesje al te denken over de volgende Sint Nicolaas. De garage werd weer opgebouwd, het hele huis kreeg een beurt, de tuin werd weer in orde gemaakt, maar mevrouw van der Sluys zat nog weken lang de hele dag meteen zakdoek met eau de cologne voor haar neus Ze rook nog de olifant! Je kunt de olifant npg gaan zien. In Artis Je kunt hem zo herkennen. Hij knipoogt met zijn linke roog. „Hier zijn wc weer bij Van der Sluys", zei Piet het volgende jaar. „Zouden ze de olifant nog heb ben?" „Die is weg" wist Sint. En hij vertelde Piet wat er allemaal was gebeurd.-„Ziet u wel", zei Piet, „u had er nooit aan moeten beginnen". O, ja", zei Sint, „het is een goede les geweest. Niet alleen' hebben de vader en moeder van Keesje nu geleerd dat je de kinderen niet altijd hun zin moet geven. Maar Keesje zelf heeft cok wat ge leerd" „Wat dan?", vroeg Piet. „Dat het voor een mens niet altijd een zegen is wanneer hij zijn zin krijgt" (NADRUK VERBODEN) bericht van het postous 1772 Den Haag giro 130667 lel 070-469512- Wat weet u al van voedingsleer? Als u kranten en tijdschriften opslaat of de reclame op de televisie ziet, wemelt het van begrippen zoals verzadigde en onverzadigde vetzuren, ruwe vezel, vitamines, mineralen Weet u wat dat allemaal betekent of zegt het u mets? Het is belangrijk dat u weet wat u eet en waarom het goed is bepaalde voedingsmiddelen te gebruiken. Inzicht in voedingsleer kan u daarbij een handje helpen Om kennis over dit onderwerp op te doen of om hem weer wat op te frissen, volgen hier de titels van een aantal voedingsleerboeken De meeste behandelen o.a. de volgende onderwerpen doel van onze voeding, voedingsstoffen (zoals eiwitten, vetten, koolhydraten, vitamines, mineralen), voedings middelen, schijf van vijf, hygiene, voeding tijdens de verschillende leeftijdsfasen (b v. voeding voor kleuters), bijzondere voedingssystemen (b.v vegetarisme) Veel van deze boeken worden ook op scholen en opleidingen gebruikt Heeft de boekhandel een boek met in voorraad, dan kunt u dit altijd laten bestellen De vermelde prijzen zijn van oktober 1977. De met een aangeduide boeken kunt u in de bibliotheek van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding inzien U kunt hier terecht van maandag t/m vrijdag van 9 00-17 00 uur Titels van boeken die alleen over bijzondere voedingssystemen óf dieetleer gaan. zijn in dit bericht met opgenomen Boeken om mee te beginnen als u nog weinig of niets van voedingsleer weet en als schoolopleiding LBO of MAVO heeft gehad. Zorg voor de keuken en de voeding, 56 blz 2e druk Jelta Hardonk Uitg Kluwer Schoolboeken - Culemborg (1974), ƒ6,50 In het kort worden o a keukeninrichting en voedingsleer behandeld Het boekje past in een multo-ringband Het nieuwe ABC van de voeding, 124 blz 1e druk C J. Schenk Uitg Nijgh erv Van Drtmar - Derf Haag/Rotterdam (1975). ƒ14,25 De voedingsleer wordt waf uitgebreider behandeld De meest voorkomende diëten kómen ook ter sprake (o.a. caloneënbeperkt, diabetes, natrium- beperkt en eiwitbeperkt dieet). De huishouding en onze gezondheid, 286 blz 6e druk A C Tonsbeek en A H Barthel-van der Brugge Uitg Nijgh en Van Ditmar - Den Haag/Rotterdam (1976), 19,75 Naast voedingsleer en warenkennis van voedings middelen komen de huishoudelijke vakken zoals wassen en woninginrichting aan bod Ook aan gezondheidszorg wordt een apart hoofdstuk gewijd Goede en gezonde voeding, 210 blz., 3e druk E T Bos en K M Hindriks Uitg Nijgh ,en Van Ditmar - Den Haag/Rotterdam (1976), 18,25 Gecombineerd voedingsleer-, keukeninrichting- en levensmiddelenleerboek Gezonde voeding, gezonde mensen, 138 blz, 8e druk Prof. dr C den Hartog Uitg Het Spectrum, Utrecht/Antwerpen (prisma nr 985) (1973). 3.90 De voedingsleer wordt in grote lijnen uiteengezet f Leerboek voor ziekenverzorgenden. De voeding van gezonden en zieken, 152 blz., 4e druk Onder redactie van drs. A. J Bakker N V Uitg Maatschappij „De Tijdstroom", Lochem (1977), 11,50 Grondbeginselen van voedings- en dieetleer worden uiteengezet Voedingsaspecten, 96 blz 3e druk E J Mulder-Koenen en zr Wendelina Kerkhof Uitg Stam/Robijns, Culemborg (1977), 8,70 Het boekje bevat o a. hoofdstukken over voedings- en dieetleer Hoewel dit boek in eerste opzet geschreven was voor de opleiding tot inrichtingsassistenten, is het later uitgegroeid tot een leerboek voor middelbare beroepsopleidingen Bij de volgende boeken wordt al enige kennis van voedingsleer verondersteld. Als vooropleiding is HAVO of VWO gewenst. Voedingsleer, 95 blz 11e druk ACM Rijk-Marquering en W. van der Lei Uitg Ten Brink, Meppel B V (1976), ƒ9,75 De meest voorkomende diëten komen ook ter sprake (o.a het caloneënbeperkt, diabetes, na- tnumbeperkt en eiwitbeperkt dieet). Voedings- en dieetleer voor verpleegkundigen, 135 blz 6e druk Onder redactie van drs. K. Claij Uitg De Tijdstroom B V., Lochem (1976), 19, Het is met alleen een leerboek voor verpleeg kundigen. maar ook geschikt om verouderde kennis- - te vernieuwen of weggezonken kennis weer op te halen. De mens en zijn voeding, 364 blz., 2e druk M Bokhorst-Kruijkemeijer e.a. Uitg. Nijgh en Van Ditmar - Den Haag/Rotterdam (1976), 38,75 De meest voorkomende diëten komen ook ter sprake (o a. het calorieenbeperkt. diabetes, natriumbeperkt en eiwitbeperkt dieet). De volgende twee boeken vereisen naast een goed inzicht in voedingsleer ook kennis van biochemie. Nieuwe voedingsleer. 405 blz 7e druk Prof dr C den Hartog, Prof. dr J G A J Hautvast en drs A. P den Hartog Uitg. Het Spectrum, Utrecht/Antwerpen (Aula nr. 616) (1978), 15. Veel aspecten van de voedingsleer komen aan bod Het boek geeft de groei aan van de voedings wetenschap, met nadruk op de huidige moderne inzichten Het is bestemd voor o.a. artsen, medische studenten en diëtisten. Deze 7e druk is in januari 1978 verkrijgbaar De voeding van elke dag. 251 blz Dr J F de Wijn en W A van Staveren De Erven Bohn B V Haarlem (1973), 32,50 De stof is gericht op de voeding voor de gezonde mens in alle leeftijdsfasen Dit is een uitgebreid voedingsleerboek, bestemd voor o a artsen, medische studenten en docenten bij het voortgezet onderwijs. Toen ik een kleine jongen was. toen zette ik mijn schoen; daar mocht ik dan een wortel en een beetje hooi in doen. En bij de schoorsteen zong ik dan een lied voor Sinterklaas en dacht intussen bangelijk aan zwarte Pieterbaas. Want o, ik wist, ik was heus niet zo braaf als 'k wel moest zjjn. Hoe vaak deed ik vader geen verdriet. hoe dikwijls moeder pijn als ik te laat aan tafel kwam of natte schoenen had, bij 't klimmen over prikkeldraad mijn broek beschadigd had, als tk op 't ijs me had gewaagd terwijl het lang reeds smolt, wanneer ik met mijn goeie pak gestoeid had en gehold. Mijn zieltje was dan zo bezwaard bevreesd zong ik het lied van hem die alles zag en wist: de slimme Zwarte Piet. Die hoorde door de schoorsteen toe en noemde aan de Sint, die daar hoog op zijn schimmel zat, de naam van ieder kind, dat heel veel op zijn kerfstok had. En Sint schreef in zijn boek en zei; „die klnders krijgen straks geen lekkers en geen koek". En bevend zong ik bij de schouw, mi) wetend boos en slecht: „Och Sinterklaasje, kom dan toch hier binnen met je knecht". Die knecht, dat hoorde er zo bij. maar 't was toch wel zo, dat ik voor die kroeskop met zijn zak 't meest in de piepzak zat. Zod het één december was, werd ik angstvallig zoet. Zo zoet, dat moeder angstig vroeg: „Kind, voel je je wel goed?" Vier dagen restten mij dan nog vóór die fatale dag, om goed te maken al het kwaad, dat Sint heel 't jaar door zag. Vier dagen voor dat hele jaar. dat ik me had misdragen en waarvoor Sint mij heel gewis straks rekenschap zou vragen En dan, dan kwam de grote dag. Ds verlangen. Onder een hoedje was ik dan die hele dag te vangen. Maar, eindelijk! Daar kwam de mand, de mand met de kadootjes. Ik gaf de Sint een klamme hand en bakte zoete broodjes. Daarna ging 't leven weer zijn gang; driehonderdzestig dagen leefde ik blij en onbezorgd, kon ik 't er weer op wagen. Genoot ik van mijn blijde jeugd met onbeklemd gemoed.T HET WEER ÉÉN DECEMBER V/AS. En dan werd ik weer zoet (Nadruk verboden) De ANWB organiseert weer wat. Op 3 en 4 december kunt U wande len door de stad van negen tot half drie kunt u de route kopen; Dan moet u even de stationsres tauratie in lopen. In de Bergkerk kunt u van 10-4 uur terecht. Daar wordt ook alles met dia's uitgelegd, en ook het museum in de Noorderbergstraat rekent erop dat u daar binnengaat. Intocht SINT NICOLAAS- maan dag 5 december 9.15 uur aan de Kapjeswelle 9.45 start optocht. Deventer schouwburg, Grote kerkhof 1, tel. 11500 St. Nicolaasvoorstellingen van de commissie voor openbaar onder wijs; maandag 5 december 9 45 - Als portretten spoken, toneelstuk in drie bedrijven van J.A. Tempelaars en J. v.d Heyden. Dinsdag 6 en woensdag 7 december 9.30; ma 5, di. 6 en wo 7 dec. 14.30 uur; wo 7 dec 20 uur - De Waag, musical van Ferdo Assenberg op muziek van Daan Poelder Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 Weekfilm do 1 t.m. wo 7 dec. - Sol daat van Oranje- 11de week 12 Jr. Filmart vr. 2 dec. 23.15 uur - A big ger splash Nachtvoorstelling za. 3 dec. 24 uur- Scorpio 16 jr. Matinee za 3, zo. 4, wo7dec 14 uur- Dik trom knapt het op a l. Aanvangstijden weekfilm: do, vr, za, zo, di 20 uur-zo. ook 16 uur-ma geen voorstelling. E.D.B.Theather, Smedenstraat 10, tel. 13615 Weekfilm do 1 t.m. wo 7 dec - De wraak van de gele zwaardvechter 16 jr. Nachtvoorstelling vr. 2, za. 3 dec. resp. 23 en 23.30 uur - Ik doe het elke dag 16 jr. Matinee za. 3 zo 4 dec 14 uur - Ma- ciste en de hellemonsters a.l. Aanvangstijden weekfilm. do, vr, di, wo 20 uur- za. 18.30 en 21 uur- zo. 16, 18.30 en 21 uur- Ma. geen voor stelling. Luxor, 1, Brink 20, tel. 18662. Weekfilm do. 1 t.m wo 7 dec - Ver dwenen in de Bermuda-driehoek (Airport 77) 12 jr. Nachtvoorstelling vr. 2 dec 23 uur - Pikante avonturen van de wilde boerendochters 16 jr. Matinee zo 4 dec. 14 uur - De vijf commando's a.l. Aanvangstijden weekfilm: do, vr, di. wo 20 uur- za. 18.30 en 21 uur- zo. 16. 18 30 en 21 uur- ma. geen voor stelling. Luxor 2. Roggestraat 3-5, tel. 18662 Weekfilm do 1 t.m. 7 dec - The Can terbury Tales 16 jr. Nachtvoorstelling vr. 2 dec. 23,15 uur - Modern times a l Aanvangstijden weekfilm: do. vr, di, wo 20.15 uur- za. 18 45 en 21.15 uur- zo. 15, 18 45 en 21.15 uur- ma. geen voorstelling Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311 Film international; geen opgave ontvangen. 29 november tember 14-21 uur - Kunstmarkt met werk van Deven ter kunstenaars. Vrijdag 2 december 21 uur - Kam per Bigband Last Moment Zaterdag 3 december 21 uur - Loek Dikker Kwintet met Ferdinand Povel. Kunst rondom, Openbare leeszaal, Brink 70, tel. 13506 - t.m. 3 dec. bouwschuttingontwerpen voor ABN Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21 - za. 10-17 - 6 t.m. 31 dec. J.K. Spaakman, grafiek in gemengde technieken Marian Hameetman, keramiek. Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, Espe, tel. 21815 Geopend: wo. t.m. za. 10-17 - zo. 14- 17-3 t.m. 18 dec. Leendert van Dijk, schilderijen. Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 15077 Geopend: do. 19-21 vr. t.m. zo 10-18 - Aleid Homan en Rikus v.d. Meer, schilderijen Cave du tertre, Jaarsma wooncen- trum, Bergstraat 48, tel. 18494. Geoepnd: gewone winkeltijden ima gesloten) - t.m. 31 dec. Andy AUemeersch, olieverfschilderijen Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512 Geopend: di t m. vr. 10-12 en 13-17- wo ook 18-20 45 - Deventer ge drukt, in Deventer bewaard 1477- 1977 Albert Schwéitzer centrum, Brink 89. tel. 19675 Geopend di t.m vr.9-12en 14-17-z 13-16-Tentoonstellingover leven en werk van Albert Schweitzer. Museum de Waag, Brink 56, tel. 14556 - 1 dec. t.m. 15 jan. tentoon stelling Brood eten en koek hap pen. Woensdag 7 december 14 uur bij grote opkomst ook 14.15) - Tover lantaarnvoorstelling voor dejeugd. Museum de drie haringen. Brink 55, tel. 14556. - Speelgoed, kos tuums en kostuumpoppen. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19639 - Mechanisch speelgoed uit de collectie Stekenlenburg. Openingstijden musea: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 - zo. 14-17. Chez Antoinette, Roggestraat 12, tel. 16630 Geopend, di. t.m. zo. 1-3 uur - gra fiektekeningen van Theodoor. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848 - Geopend di. t.m. vr. 14-18 - do. ook 19-21 - za. 10-12.30 en 14-17. Koopavonden voor St. N colaas, di. 29 nov. t.m. vr. 2 dec. 19- 21 uur. Overdekt zwembad, Smyrna- dwarsstraat 2, tel. 21864 - za. 3 dec. 19-21 uur clubkampxoenschappen de IJssel zo. 4 dec. 14-16 uur Polo wedstrijden de IJssel. Stadion Adelhorst, Vetkamp- straat, tel. 21633 - zaterdag 3 de cember 20 uur G.A. Eagles- Volendam. Helpt U zeiven, Diepenveenseweg 76, - zaterdag 3 december Feest avond stichting Bantu mmv. East wind; inl. Kolkw. 79, tel. 26506 Vrouwencafé, Menstraat 2, do. 1 dec. vanaf 20.30 uur JZEMenstraat 2, tel. 11637, VR. 2 dec. vanaf 20.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13