POLS ril IV Ir I In AKI l&IJ rs?s m m I» a mi ei w h h nr w n WHffiV Ad,e^rrss>« Zestig getrouwd Uit de raadsportefeuille RAADSVERGADERING Sinterklaas-aktie Holtense Handelsvereniging kleuterschool Tuinstraat Soepele toepassing schoolgrens Dorpsschool - Haarschool AFSCHEIDSCONCERT VAN HOLTENS GEMENGD KOOR Contactavond Na vaststelling HOLTENS NIEUWSBLAD UAITENC IIICIIlAfCDI W§ I'J1 \^kssSSl Sèl IS F 1 <?T^ Wm ?J#i Wm HHB 9 gHfëi MM 9n |^AI B&f-a- gBg/jam W^jjgj Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Abonnementsprijs i 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" mm Aan de vlaggemast op het voorplein van het Bejaardencentrum "Diessenplas" wapperde donderdagmiddag (3-9) het rood-wit blauw ter ere van het diamanten bruidspaar R. Sasker-L. Sasker- Balkema. Het paar recipieerde om half drie in de versierde recreatiezaal waar directeur Postma hen als eerste gelukwenste. Namens het bestuur bood de directeur een prachtig bloemstuk aan. Namens de bewoners feliciteerde de voorzitter van de bewonerscommissie de heer Beekman. Hij deed z'n gelukwens vergezeld gaan van een geschenk in couvert. Mevr. Wijnnobel, die feliciteerde namens het personeel, bood een prachtige plant aan. Ds. J. Steenbakker Morilyon Loysen (oud- huispastor), wees in een korte toespraak op Gods zegeningen een bijzonder voorrecht zo lang als man en vrouwsamen te mogenzijn. De heer J.C. Boone te Almelo dankte namens het echtpaar Sasker en de verdere familie voor de gelukwensen, bloemen en geschen ken die werden aangeboden. Onder de velen die kwamen feliciteren, waren burgemeester en mevr. Enklaar en afgevaardigden van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. Burgemeester en Wethouders stel len de gemeenteraad voor de strook grond ten noorden van de Deventerweg ter grootte van onge veer 126 m2, waar het bezinever- kooppunt van de Fina Nederland B.V. te 's Gravenhage op gevestigd is, tot wederopzegging, doch uiter lijk tot en met 31 augustus 1982 te verhuren aan genoemde B V. tegen een huur van f 1871.- per jaar. Het njk heeft n.l. een gedeelte van de Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg3. tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Deventerweg ongeveer vanaf hotel Müller tot aan de grote viaduct in eigendom, beheer en onderhoud aan de gemeente overgedragen en het rijk had met de Fina sedert 29 juni 1972 een privaatrechtelijke overeenkomst tot het exploiteren van dit benzineverkooppunt. Deze overeenkomst is geëindigd per 31 augustus 1977 vandaar het voorstel van B. en W. aan de raad om de gemeente een dergelijke huurover eenkomst met de Fina te doen aan gaan. De jaarlijkse vergoeding is berekend overeenkomstig de voor het rijk berekende vergoeding voor 1976, verhoogd met 7% Bestemmingsplan-forum Wegens vertfek van de heer B H. Brouwer uit de gemeente, zijn de vertegenwoordiger van de gemee nschappelijke schoolraad in het fo rum. en het bedanken van de heer H. Ch. Vogely, als bestuurslid van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, zijn twee vacatures ont staan in het bestemmingsplan forum. Door de gemeenschappelijke schoolraad zijn voor benoeming voorgedragen de heer H. Wilpshaar en mevr. G. O. Koelemay-Abspoel en door de Stichting de heer J H. van Engbrink. B. en V/. stellen de raad voor te benoemen tot lid van het bestemmingsplan forum de he ren H. Wilpshaar en J. H. van Eng brink te Holten De gemeenteraad komt maandag 14 november om 19.30 uur, in openbare t ergadering ten gemeentehuize bijeen voor de behandeling van een aan tal voorstellen. Deze voorstellen hebben o.m. betrekking op de verhuur an grond aan de Deventerweg ten behoeve van een bezineverkooppunt ian Fina Nederland B.V., de aanwijzing van een tweetal leden van het iestemmingsplan-forum en tot vaststelling van de schoolgrens tussen de ».l. Dorpsschool en de o.l. Haarschool. Verder komen aan de orde de nstelling van een sportcommissie (in plaats van de bestaande sport- :iichting), de vaststelling van een verordening ter regeling van de be voegdheden en de samenstelling van deze commissie en de aanwijzing jan twee leden uit de raad als vertegenwoordigers van de raad in deze ornmissie. Geïnspireerd door het succes van de onlangs ge houden „Lachloterij" organiseert de Holtense Handelsvereniging ter gelegenheid van Sinter klaas opnieuw een aktie. De aktie wordt gehou den van 15 november t.m. 5 december a.s. onder het motto „O, kom er 's prijzen winnen". Gedurende de aktie-periode ontvangt u bij de deelnemende winkeliers bij besteding van elke f 10.- een „blind" kaartje. U moet de kaartjes eerst openen om te zien of dit bedrukt is met een banketletter, twee kaatsballen, een pop, een treintje of een suikerhart. Zodra u de serie van vijf kompleet hebt plakt u deze op een deelnameformulier. Meer hoeft u niet te doen om kans te maken op één van de twee- en-veertig mooie prijzen, t.w.: draagbare ,t.v., stereo-installatie, donzen dekbed, racefiets, type machine, ffiteuse, set tuinartikelen, boormachine, handwerkpakket, kapstok, doe-het-zelf pakket èn nog vele andere waardevolle prijzen. Doe vanaf 15 november a.s. mee met de aktie „O, kom er 's prijzen winnen", en u maakt kans é£n van de aantrekkelijke prijzen te winnen. Op maandag 28 november worden bij de eerste trekking 15 prachtige prijzen uitgeloot, de rest van de deelnameformulieren loten de tweede trekking op dinsdag 6 december om 20 uur in zaal „Vosman" weer mee uit nog eens 27 prach tige prijzen. Dus koop vroeg: dap "hebt u de mee ste keus en kans om dubbele prijzen te winnen. In zijn voorstel aan de raad zegt het college: ..Teneinde de uitvoering met de nodige soepelheid te laten verlopen zal het noodzakelijk zijn om aan enkele kinderen toe te Zaterdagavond vond in café ..Het Bonte Paard" een speciale feest- avond plaats, voor alle lijsttekena- ars van het jaarlijkse school- en volksfeest, georganiseerd door de Volksfeestcommissie. Op deze avond bracht „D.A.T." over het voetlicht het blijspel „De Rose Pyjama". De stampvolle zaal heeft intens genoten van dit vro lijke en vlot gepresenteerde to neelspel en de tonelisten kregen een verdiend applaus. De voorzit ter van de Volksfeestcommissie de heer Jan Wegstapel sprak een dankwoord. Met een verloting en een dansje werd deze zeer geslaagde feest avond besloten. Reeds nu is er al veel belangstelling voor de herop voering op zaterdag 19 nov. Holtens Gemengd koor geeft op vrijdag 18 no vember in de Ned. Herv. kerk een vocaal en in strumentaal concert met solistische medewerking van de sopraan Leny Stappers uit Deventer, de pianiste Erna Fransen uit Holten, het Kuipers- quartet uit Hengelo (O.) en enkele strijkers (viool en cello). Dit concert - een afscheidsconcert - is een hommage aan zijn dirigent de heer J. K. Warmink uit Goor, die aan het eind van dit jaar de dirigeerstok zal neer leggen, na het koor ruim vijfentwintig jaar te heb ben geleid. De scheidende dirigent moet het wat kalmer aan doen met het oog op zijn gezondheid en zal alleen nog het Hervormd kerkkoor in Goor blijven dirigeren. Het eerste optreden van de heer Warmink als dirigent van „H.G.K." op 28 februari 1952 heeft een kleine voorgeschiede nis. Hij was voordien reeds als pianist aan het koor verbonden en daarbij viel het op. dat hij bij de instudering van de liede ren aanwijzingen gaf, die duide lijk blijk gaven van zijn muzi kale opvattingen. De heer War mink beoefende toen nog de muziek als hobby, maar toen in het najaar van 1951 H.G.K." een dirigent nodig had en men uit de aangemelde sollicitanten geen keuze kon doen, verzocht men hem als dirigent tot het koor toe te treden. Dat is een uitstekende keuze geweest want de heer Warmink heeft het koor in de afgelopen 25 jaar naar de top gevoerd en tal van succes sen geboekt toen men eenmaal de superieure afdeling bereikt had. Zyn eerste succes boekte hij met het koor reeds op 2 juni 1952 op een concours in Brum- men toen een eerste prijs be haald werd en men promoveerde van de le afdeling naar de afde ling „Uitmuntendheid". Natuur lijk was het werk van zijn voor gangers hier ook van invloed geweest. In juni 1955 volgde de promotie naar de ere-afdeling en in juni 1961 werd in Eerbeek de „Superieure"-afdeling bereikt, In september 1963 behaalde het koor in Nijmegen in deze afde ling een le prijs met lof van de jury en in september 1967 op een concours in Nijmegen be haalde men met lof van de jury het hoogst aantal punten van het concours. Ook in 1970 en 1972 werden dergelijke successen geboekt. Op 28 februari van dit jaar, precies 25 jaar na zijn aan stelling, herdacht de heer Wa- rink zijn zilveren jubileum als dirigent van „H.G.K.". Het werd in besloten kring gevierd. „H.G.K." zal zijn dirigent straks missen, want de heer Warmink is bij de leden van het koor zeer geliefd door zijn eenvoud en be scheiden optreden. Bij de zang studies ging zijn voorkeur uit naar het klassieke genre, maar hij onthield het koor toch ook met enkele speelse werkjes op zijn repertoire. Bij zijn laatste optreden in het openbaar, op 18 november, zullen enkele hoogte punten uit het repertoire van zijn Holtense periode met ont breken. Gelet op het vorenstaande stellen B en W. de raad voor de school grens als volgt vast te stellen: as Larenseweg vanaf de grens met de gemeente Gorssel (tot de kruising met de Korte Dicssenplasstraati - Korte Diessenplassstraat (achter de woningen gelegen aan de noord zijde van deze straat tot kruising met de Diessenplassstraat) - Diess- enplasstraat (achter de woningen gelegen aan de oostzijde van deze straat tot de kruising met de Haar- straat) - as Haarstraat (in weste lijke richting langs de noord oostelijke gevel van de Sporthal tot de Keizersweg (in westelijke rich ting tot kruising met Aaltinksweg) as Aaltinksweg (in noordelijke nchting tot kruising met de Deven terweg) - as Deventerweg (in de richting Deventer tot Dijkerhoek). Zij verwijzen naar de situatieteke ningen alsmede naar het ontwerp besluit dat op de gebruike' j.-*e wijze ter inzage ligt. De onderwij scommissie kan zich met het vo renstaande veremgen. deze toch, naar wordt verwacht, voor het grootste gedeelte be woond gaan worden door inwoners van Holten. Indien de kinderen hiervan reeds een openbare school bezoeken, kunnen zij deze school tot het einde afmaken, zoals hier boven reeds is vermeld. Voorzover thans valt te bezien zal het aantal leerlingen van de o.l. Haarschool in 1980/1981 teruglopen. De o.l. Dorpsschool heeft thans echter reeds te kampen met een sterke da ling van leerlingen (leegstand 2 lo kalen). Terugloop Dorpsschool Verdacht wordt dat de o.l. Dorps school binnen enkele jaren zal te ruglopen van een 7 mansschool naar een 5 mansschool. De prog nose voor 125. woningen is (drie in formatiebronnen): 49 leerlingen voor het lager onderwijs. Hiervan zal 65% een openbare school gaan bezoeken, derhalve zullen onge veer 32 leerlingen uit deze nieuwe wijk een openbare lagere school gaan bezoeken. Gelet op de huidige daling van het leerlingenaantal zal deze prognose vermoedelijk wel wat te hoog zijn. Indien het nieuwe plan de Haar het voedingsgebied voor de o.l. Dorpsschool wordt en er kinderen komen te wonen, die thans de o.l. Haarschool bezoeken, kunnen deze kinderen de o.l. Haar school blijven bezoeken. Nieuwe bewoners echter zullen hun kinde ren naar de o.l. Dorpsschool moe ten sturen, tengevolge waarvan er aan de o.l. Haarschool geen verdere lokalentekort zal ontstaan, terwijl daarnaast het leerlingenaantal van de Dorpsschool zal gaan stijgen. Hoewel destijds de grens tussen de o.l. Kolschool en de o.l. Dorps school getrokken is over de as van de weg, dient thans, wat betreft de vast te stellen grens tussen de Haarschool en de Dorpsschool, op enkele punten deze as van de weg niet aangehouden te worden Keuze De voorlopige grens was nl. bij de Korte Dïessenplasstraat en de Diessenplasstraat zo getrokken dat de woningen aan beide zijden van deze straten in het gebied van de o.l, Haarschool kwamen te lig gen. Bovendien is toen aan enkele bewoners, b.v. die woonachtig wa ren in het gebied gelegen tussen de Larenseweg- Beusebergerweg- Visscherssteeg, de vrijheid gelaten te kiezen tussen de Dorpsschool en de Haarschool. Enkele ouders, die woonden aan de kant van de o.l. Dorpsschool hebben gekozen voor de o.l. Haarschool, terwijl anderen de zijn gaan bezoeken. Thans kun nen derhalve de bewoners die aan een straat wonen, waarover de grens komt te liggen, hun kinderen op die school laten, die zij thans reeds bezoeken De schoolgrens tussen de o.l. Dorpsschool en de o.l. Haar school, die na de tot standkoming van laatstgenoemde school destijds in overleg met de schoolhoofden werd ge projecteerd heeft gebleken tot dit ogenblik aan zijn doel te hebben beantwoord. Om ook aan de ouders van de huidige en toekomstige leerlingen aan te geven onder welke school zij ressorteren achten B. en W. het wenselijk, dat deze grens thans formeel wordt bekrachtigd. De bevoegdheid om een dergelijke, algemeen geldende, regeling te treffen wordt ontleend aan artikel 19 der Lager-Onderwijswet 1920. staan, dat zij nog een aantal jaren naar een school gaan, waartoe zij formeel niet behoren. Bij de ope ning van de o.l. Haarschool hebben met name enkele ouders verzocht hun kind. hoewel het naar de Haar school zou moeten gaan, op de Dorpsschool te mogen laten blij ven. Voorts vermelden wij in dit verband dat wij sedert juli 1976 bij verhuizing, een wat soepeler hante ring van de schoolgrens toepassen. Bij verhuizing van het ene naar het andere schoolgebied, kunnen kin deren ongeacht de klas waann zy op dat moment zitten, de school afmaken. Deze mogelijkheid zal eveneeens kunnen worden toege past ten aanzien van een kind uit een gezin, indien op het moment, waarop dit kind in de eerste klas wordt geplaatst, nog één of meer kinderen uit dit gezin de school be zoeken. Indien op dat moment geen kinderen uit dat gezin de school bezoeken, zal voor de school in het nieuwe schoolgebied moeten worden gekozen. Indien de school grens tussen de o.l. Dorpsschool en de o.l. Haarschool thans formeel wordt vastgesteld achten wij het gewenst bovengenoemde gedrags lijn voorlopig te handhaven. Af hankelijk van de toekomstige wo ningbouw in deze gemeente zullen wij bezien of deze soepele hantering van de schoolgrens in de toekomst ook toegepast kan blijven Woningbouw „de Haar" Bij de voorlopige vaststelling van de grens is geen rekening gehouden met de mogelijke woningbouw in het plan „partiële herziening be stemmingsplan de Haar Deze grens is toen vanuit de Haarstraat bij de Scholengemeenschap in noord-westelijke richting midden over dit gebied naar de spoorlijn getrokken. Indien hier woningen zouden worden gebouwd, zullen

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1