SISTE VIERTAL BEKERT VERDER Jeugdcompetitie ging wan start in iaiterberg wordt wrak van bommenwerper opgegraven Bergruiters Uitslagen en standen Schaakbond Overijssel GEEN OVERLEG MET SPORTSTICHTING OVER ZWEMBAD Zo speelden de Blauw Wit junioren Resultaten en overzicht Blauw Wit pupillen SCHAAKCLUB HOLTEN HARMONIE VAN KRUIN TOT KIN Programma Blauw Wit Blauw Wat senioren SchaakclubHolten NATUURLIJK GEZICHT '78 HOLTENS NIEUWSBLAD - 11 NOVEMBER 1977 - PAG. 15 Dojjr een overwinning in de uitwedstrijd tegen Olden'zaal heeft het beste viertal zich ge plaatst voor de derde ronde van de SBO-beker (Schaakbond Overijssel). Holten beschikt over drie zeer goede schakers, te weten de he ren v.d. Knaap, Middelink en de reeds veelbesproken J. E. Sche perman. Deze drie hebben het in zich om Holten te plaatsen voor een eervolle vermelding in dit competitiejaar. De vierde plaats wordt meestal gevuld met een goede speler die op dat moment zeer goed draait. Deze keer viel de eer te beurt aan Eric Gervedink Nij- huis, de snel rijzende ster aan de Holtense schaakhemel. Am per 16 jaar en ook een produkt van eigen kweek. De persoonlijke uitslagen waren; N. v.d. Schoot-D. A. v.d. Knaap 0-1, H. Heilen-J. E. Scheperman 1-0, L. v. Schie-J. W. Middelink 0-1, H. Sandvoort-E. J. Gerve dink Nijhuis 0-1. Vanavond reist het ongeslagen Holten 1 naar het sterke Har- denberg om daar slag te gaan leveren. Wil Holten 1 zijn pro motiekansen (die er zeer zeker in zitten) behouden, dan zal er toch gewonnen moeten worden. 1 Reden voor iedereen om keihard slag te gaan leveren en om zo sterk mogelijk aan te treden. Hoewel de vrijdagavond niet ie dereen gelegen komt en het door de afstand laat wordt, is het toch zaak gezien de belan gen die op het spel staan, om clubbelang te laten prevaleren boven persoonlijke. A.s. maandagavond ontvangt Holten 2 Borne 22. Dit zal een zeer zware dobber worden aan gezien Borne in ratingpunten (sterktepunten) gemiddeld zo'n zestig punten boven Holten 2 staat. Maar als Holten 2 het succes tegen Almelo 5 voor ogen blijft staan, zal het zeker geep. slecht figuur slaan Waar Holten 2 verleden jaar als laatste eindigde, staat het nu op een gedeelde vierde plaats van de tien meespelende clubs. Al leen in bordpunten zit er enig verschil, vandaar dat als men verliest met de kleinst mogelijke cijfers verloren moet worden. Bordpunten bij het schaken is vergelijkbaar met het doelpun- tengemiddelde bij voetballen. Holten 2 mag dan een kweek vijver zijn voor Holten 1, ge zien de stand op de ranglijst moet er serieus voor geknokt worden en zo weinig mogelijk geëxperimenteerd. UITSLAGEN INTERNE Groep 1 H van Beek-E. J. Gervedink Nijhuis afgebr., E. Klaassen-J. van Dalen sr. 0-1, J. C. Roele-D. A. v.d. Knaap 0-1, W A. Klaassen-H. Roelofs 1-0, A J. C. Brands-E. J. Gervedink Nijhuis 0-1 Groep 2 A M. Klaassen-W. Rietman 1/Q-l/Q, T. van Oyen-B van Beek afgebr., G. J. Kromdijk-Th. van Lindenberg 0-1. De stand na zeven ronden. Zoals bekend gaan de eerste vijf van elke groep na Nieuwjaar samen om te strijden voor de beker. Eerste cijfer is het aantal gespeelde wedstrijden. Groep 1 1 D A. v.d. Knaap 6 5 1 IQ. 2 J. E Scheperman 5 5. 3 E. J. Ger vedink Nijhuis 6 5. 4 H van Beek 5 4 1/Q, 5 W A. Klaassen 7 4. Groep 2 1 B Beyer 4 3 1/Q, 2 W. G. Blits 4 3 1/Q, 3 Th. van Lindenberg 4 3 1/Q, 4 W. Rietman 6 2 1/Q, 5 vijf spelers met 2 punten waar door de ranglijst erg onduidelijk De tweede klasse B heeft nog maar één team zonder punten verlies, want alleen Vriezenveen kwam ook in de tweede weds trijd tot winst; Rijssen werd overtuigend verslagen met 3-7. Mogelijk krijgen de Vriezen ve- ners op de eerste plaats nog ge zelschap van Holten dat echter voorlopig niet verder kwam dan 4,5-4,5 tegen Almelo 3. Vroom- shoop verpletterde Delden met 8.5-1,5, voorwaar een keurige prestatie van de debutant' Al melo 4 deed het nauwelijks minder tegen Hardenberg 2. een score van 8-2 mag er ook best wezen. Holten won met 5,5-4.5. Stand: 1 Vriezenveen 2-4 (13), 2 Holten 2-4 (12,5), 3 Almelo 3 2-2 (11,5), 4 Vroomshoop 2-2 (11,5), 5 Almelo 4 2-2 (11), 6 Rijssen 2-1 (8), 7 Hardenberg 2 2-1 (7), 8 Delden 2-Ó (5,5). De competitie in de derde klasse A lijkt dit jaar bijzonder spannend te worden, er zijn enige teams die aan elkaar ge waagd zijn. Raalte won thuis overtuigend van Bathmen: 5,5- 2,5. Borne 2 kwam tegen Het Zwarte Paard 2 voorlopig niet verder dan 3,5-2,5 maar zal ver moedelijk wel aan het langste eind trekken. De uitslag van de week kwam op naam van ENO 2 dat Goor 2 op eigen terrein nog wel met 0-8 versloeg! Al melo 5-Holten 2 werd 3-4 voor lopig met de beste kansen voor Holten 2 in de resterende partij Het Zwarte Paard 1 tegen Dalf- sen werd een week uitgesteld. Holten wist te winnen met 4,5- 3,5. Stand: 1 ENO 2 2-4 (15). 2 Raalte 2-4 (12), 3 Het Zwarte Paard 1 1-2 (6). 4 Bonte 2 2-2 (9) 5 Bathmen 2-2 (8,5), 6 Hol ten 2 2-2 (5,5), 7 Dalfsen 1-0 (2,5), 8 Het Zwarte Paard 2 2-0 (4,5). 9 Almelo 5 2-0 (4.5). 10 Goor 2 2-0 (2). Blauw Wit El-De Zweef El De laatste wedstrijd voor-de win terstop is voor El een overwinning geworden. Een ruststand van 2-0. gescoord door John en Edwin, werd tevens de eindstand Hoewel Blauw Wit na rust nog wel had ge probeerd om te scoren stond een goede De Zweef keeper en een ma- Verleden week is de jeugdcom petitie van start „gegaan met meteen al een verrassing. De dertienjarige Mark Koele'may versloeg Wayne Klaassen en dat is wel een schouderklopje waard voor Mark die naar we te hopen is nog eens Holten komt ver sterken Alle jeugdleden spelen een competitie van 10 wedstrij den, waarbij Ton van Oyen wel als favoriet getipt wordt. De persoonlijke uitslagen waren: E.C. Klaassen - T van Oyen 0-1, Erik Baltes - Wim van Oyen 0-1, Wayne Klaassen - Mark Koele- may 0-1. De zestienjarige Erik Gervedink Nijhuis doet mee aan het jeugd kampioenschap van Overijssel waarin hij al drie van de vier wedstrijden heeft gewonnen. Een zeer goed resultaat tot nu toe, voor Erik die dan ook tot een van de beste tien jeugdspe lers van Overijssel gerekend mag worden en een van de steunpilaren waar Holten I zijn steunpiuksessen op bouwt. Jammer dat Jan van Dalen jr voor enige tijd niet meer mee kan spelen daar hij 's komngs „wapenrok" moet aantrekken. Eens te meer kan men zien dat het sukses van een club afhangt van' de jeugd, en aangezien de jeugd door studie, werk in een andere plaats, militaire dienst enz. nog wel eens een club ver laat is het zaak de sport onder de jeugd sterk te propageren, wil men niet vergriizen. Het is zover. De bril is getemd. De tijd van de wilde uitspattingen is voor bij. De bril is rustig geworden, bescheiden van formaat, bedeesd van kleur. Zo past hij goed in hét gezicht anno 1978 Dat is een natuurlijk gezicht. Dat is ieder een eigen gezicht Dat is harmonie tussen persoonlijk karakter, make-up, haar en bril montuur Harmonie van kruin tot kin. De nederlandse opticiens lieten onlangs zien, hoe die harmonie eruit kan zien. Samen met de wereldberoemde kapper Christiaan en General Cos metics. In hét beeld van natuurlijkheid past een natuurlijke make-up. Bruinen en grijstinten voor de ogen en de wenkbrauwen, variaties van rood en bruin voor de lippen. En tenslotte het haar. Voor kappei* Christiaan het toppunt van natuur lijkheid. Gezond, levendig haar ver dient het niet, tot een onbewege lijk kapsel veroordeeld te worden. Haar mag ieder moment anders zijn. Krullend of golvend. Samen gevlochten of loshangend. Gezicht '78 vormt een natuurlijke harmonie tussen monturen, haar- verzorging en make-up. De luchtmacjitbeschermings- dienst is dinsdagmorgen be gonnen met het opgraven van een vliegtuigwrak in de Hol- terberg. Het betreft hier een Amerikaanse bommenwerper van het type B-17, die in de tweede wereldoorlog waar schijnlijk is neergeschoten tij dens een bombardements- vlucht naar het Ruhrgebied. Het wrak ligt in de bossen langs de Toeristenweg, ongeveer halverwege Nijverdal. De bergingswerkzaamheden staan onder leiding van de heer Zwanenburg, die ook in de Fle- vopolder vorig jaar de specta culaire opgraving van een B-24 bommenwerper leidde. Het bleek, dat het bloot leggen van het wrak wel enige problemen zal geven, omdat er inmiddels bomen op gegtoeid zijn. Bos- werkers stootten enkele dagen geleden op de overblijfselen van het vliegtuig, toen ze in deze omgeving bezig waren met „schoningswerkzaamhe- den". Inmiddels werd een vrij lange spant van een vleugel en wat munitie van boordmitrailleurs uit de grond gehaald. Met een metaaldetector werd de omge ving afgezocht, omdat men verwacht nog meer resten van vliegtuigen te vinden. Twee kunststof monturen harmoniërend met wenkbrauwlijh, m transparante bloemen- en vruchten tinten; vrij hoog ingezette neus, hoog aangezette veer. Natuurlijkheid, daar gaat het om. Ook bij de brillen. De kleuren van de monturen spelen dan ook in op de natuurlijke tinten, die in het hele modebeeld van dit seizoen een rol spelen. De neons, de bruinen," de groeperj, de neutralén, de pastel en de bloemen- en vruchtenkleuren. De ronde vormen en het niet al te grote formaat Nvan de brillen har moniëren met de gezichtsvormen, waarbij wordt uitgegaan van de neus en de wenkbrauwlijn. De po ten van de bril (of lievergezegd de veren) zijn hoog aangezet, de bril zit diep en gemakkelijk. Kunststof is een favoriet materiaal, zowel voor de glazen als voor de monturen. Het is sterk en licht in gewicht, het biedt eindeloze mogelijkheden voor vormgeving en kleur. Enkelvoudige kleuren, gekombineerdè kleuren, transparant of half-doorzichtig. De vormen zijn rond, hoekig of afge plat. Kunststof kent geen grenzen. Maar ook de metalen monturen lo pen- mee in het nieuwe kleuren beeld. tige afwerking een grotere score in de weg Na deze wedstrijd kan ook de stand van de herfstcompetitie worden opgemaakt Deze ziet er als volgt uit: 1 Nijverdal El 17 uit 10. 2 Markvogels El 16 uit 10; 3 Blauw Wit El 15 uit 10 Een goed resultaat voor de Blauw Witters en als er in de zaalcompeti tie wat wordt gedaan aan het af werken dan kan El in de voorjaar* competitie nog van zich doen spre ken. SVZW E4-Blauw Wit E2 Deze uitwedstrijd bleek aanmerke lijk minder problemen op te leveren dan aanvankelijk werd veronder steld. Net als vorige week werd de score ook nu weer in de vijfde mi nuut geopend door Albert Slot man, die 2 minuten later ook 2-0 liet aantekenen. Tot de rust bleef de stand verder onveranderd In de derde minuut van de tweede helft liet Robert Hek de verdediging van SVZW de hakken zien en scoorde 3-0. Albert Slotman verhoogde de score tot 5-0,* hetgeen tevens de eindstand was. Eindconclusie: een stug aanval lend BI. Wit en een verdedigend SVZW met een uitblinkende doel man, die een grotere nederlaag wist te voorkomen. BI. Wit E2 eindigde in deze poule als derde met 13 pun ten uit 10 wedstrijden. 52 doelpun ten voor en 16 tegen. De totale ein drangschikking is als volgt: Excels- De wethouder, L. Kaan en de voorzitter van de Stichting Sportbelangen, de heer H. Rus- tebiel, schrijven ons „In het Holtens Nieuwsbald van 4 no vember j.L pagina 5 „Algemene Beschouwingen" werden de ant woorden van b. en w. weergege ven. Bij de behandeling van het onderwerp „Bad- en zweminrich ting" werd aan de raad mede gedeeld, dat het .oorspronkelijk plan (uitbreiding zwembad), dat in dedesbetreffende raadscom missie ter tafel is geweest en waarover overleg heeft plaatsge vonden met de Stichting Sport- Kunststof monturen brauwlijn. Hcrenbril khaki naar zwart; Damesbril rechts transparant met neonkleuren Damesbri) links transparant in pasteltinten. dames en heren met harmoniërende wenk- Aan de te Vriezenveen op 5 nov. ge houden eerste dressuurcompeti- tiewedstrijd namen in totaal 40 amazones en ruiters deel uit Rijs sen, Vriezenveen, Markelo. Wier den en Holten. In alle rust. wat bij dressuur past, werden mooie combinaties ge toond Voor de liefhebbers een ge noegen om naar te kijken Gereden werd in de klassen LI, L2, Ml en M2. Senioren: Blauw Wit 2-DES 4 2.30 u.; Excels'or 9-Blauw Wit 3 1100 u. v. 10.15 u.; Blauw Wit 4-Markvogels 3 12.30 uBlauw Wit 5-Excelsior 10 2.30 u.; Ex celsior 11-Blauw Wit 6 9.00 u., v. 8 15 u. Junioren: RKSV Al-Blauw Wit Al 2.30 u.. v. 2 00 u Blauw Wit Bl-RV BI 1230 u.; Enter Cl- Blauw Wit Cl 2 30 u.. v 1.45 u.; Blauw Wit C2-Twenthe C3 1.00 u. Pupillen: Sp. Russen Dl-Blauw Wit Dl 10.15 u.. v. 9.45 u.; Blauw Wit D2-Sp. Rijssen D2 10.00 u.; Blauw Wit Fl-Des F1 11.00 u. ZAALVOETBAL Programma zaalvoetbal Blauw Wit pupillen woensdag 16 no vember: Mussen-Valken 17 00 u.; Mezen-Spreeuwen 17 20 u.; Lijsters-Vinken 17.40 u.; Vossen-Tijgers 18.00 u.; Beren- Leeuwen 18.20 u.; Robben- Wolven 18.40 u. ior E3 18 punten uit 10 wedstrijden en kampioen. Enter V E2 17 uit 10, BI. Wit E2 13 uit 10. SVZW E4 8 uit 10. SDOL E2 3 uit 10, Excelsior E4 1 uit 10. Een alleszmds redelijk resul taat. Blauw Wit A 1 - Haarle A 1 Blauw Wit A 1 kon jammer ge noeg tegen dit zwakkere Haarle niét helemaal volledig aantre den. Haarle was echter kennelijk met de gedachte naar Holten gekomen om aan haar slechte stand iets te verbeteren, en met succes, want na 15 min. keek Blauw Wit tegen een 0-1 achter aan. Ook de resterende speeltijd voor rust kon Blauw Wit geen vat krijgen op het spel van Haarle, maar na de thee werden de bakens verzet en werd de stand gelijk getrokken 1-1. Hierna een vlakke wedstrijd met van beide kanten weinig kansen en een puntenverdeling bij het laatste fluitsignaal. Blauw AWit BI - Wierden B 1 In een goede wedstrijd met nu en dan mooie combinaties heeft B 1 de zege veilig kunnen stel len De score werd geopend door Rensen en uit een door Lande- weerd genomen hoekschop schoot Rutgers keihard in 2-0. Na rust bracht Rensen de stand op 3-0, maar toen ging de Blauw Wit achterhoede de zaak te gemakkelijk opnemen en Wierden kon tegen scoren 3-1. Rensen voltooide z'n hakkie, belangen, ongewijzigd is geble ven. Gebleken is, dat de opmerking „waarover overleg heeft plaats gevonden met de Stichting Sportbelangen'' niet geheel juist is geweest Bij de tot stand ko men van de plannen heeft in derdaad geen overleg met de Stichting plaatsgevonden. Wel zijn enige' weken geleden door de Zwembadclub „Twenhaars- veld" via de Stichting Sportbe langen, na bestudering van de toegezonden tekening en bestek van het nieuwe zwembad, enige wensen naar voren gebracht." maar net voor tijd kon ook 'Wierden weer scoren en werd de eindstand bepaald op 4-2. Op vallend was in deze wedstrijd het spel in de achterhoede van Herman Dijkink. Blauwwit C 1 - Den Ham C 2 Opnieuw een overwinning met grote cijfers, hoewel het er in het begin niet naar uitzag. Di- rekt na de aftrap scoorde W. Stam maar de tegenstander had hierop direkt het antwoord klaar (1-1). In de tiende minuut nam BI. Wit. opnieuw de leiding, maar ook hierop bleef het ant woord, een strak schot waarop keeper Aanstoot geen verweer had niet uit. Vanaf dat moment dikteerde Blauw Wit het spel. Mede gesteund door de slechte conditie van de gapten werd het in de eerste helft 6-2. Na de rust beperkte het spel zich tot een helft. Uiteindelijk werd de ein dstand 9-2 een stand die door nog meer samenspel zeker hoger had kunnen zijn Doelpunten: W. Stam (2x) J Beldman (2x) H. Stam (2x) D Aanstoot, Joh. Stamen G. Meyerink elk een keer. In de komende wedstrijden zal moeten blijken of dit elftal bij de kopgroep behoort. Blauw Wit 2-Juliana 5 Blauw Wit 2 dat zaterdag aan moest treden tegen hekkesluiter Juliana 5 (Hengelo) kon na een pit tige partij voetbal met verder ko men dan de halve winst. In de le helft wist Juliana een 0-1 voor sprong te forceren en hoewel Blauw Wit er alles aan deed, kwam men met tot scoren. Na rust opnieuw een sterk aanvallend Blauw Wit dat halverwege de 2e helft na uit stekend werk van Kolkman door Beldman toch langszij kwam 1-1. Blauw Wit bleef aanvallen, maar ondanks het feit dat keeper Frans van Gennep net als een Pim Does burg mee in de aanval ging kon men de score niet verhogen en De Bergruiters kwamen uit in de klasse LI, waarin 4 prijzen werden behaald. 3e mevr H A Bakker met 'Parci- val" 128 3/4 pnt4e: mevr. J. Diepe- nnk met Arabei". 124 1/2 pnt5e: mevr N. vd Burg, „Bracabo- rougli" 120 3/4 pnt., 6e: mej R As- sink met „Pandour" 115 1/2 pnt. De volgende wedstrijden worden verreden op 10 december te Wier den, 7 januari te Almelo en de finale 18 februari in Manege „Snorre- wind", Borkeldweg, Markelo. Samengestelde Op 30 oktober nam Bergruiter Steenhuis deel aan „Samenge stelde wedstrijden" in Varsse- veld Hij werd met „Bracebo- rough" in het totaal klassement 7de en kreeg voor dressuur „L" 130,5 punten. Springen T Broekhuis behaalde op 5 nov. in manege* „De Gompert" Hengelo (G.) door bü moest men met een puntenverde ling genoegen nemen. Blauw Wit 3-GFC 1 een voor Blauw Wit 3 belangrijke sleutelwedstrijd, die wilde men bij blijven gewonnen moest wordenr was pas na 90 minuten enorm hard werken winstgevend. G.F.C. dat sterk van start ging en de Blauw Wit achterhoede behoorlijk onder druk zette, kreeg na 10 minuten plotseling met een doorbraak van Aanstoot te maken en zag geen an dere mogelijkheid dan deze Blauw Witter vast te pakken. Aanstoot verzilverde zelf de strafschop en Blauw Wit had de leiding. Na rust was het Stam die een G.F.C.- verdedigingsfout afstrafte en 2-0 liet aantekenen 10 min. later kreeg G.F C. een dubieuze strafschop toegewezen, dat betekende 2-1. G.F.C. bleef komen maar de Blauw Wit-verdediging sloot als een bus v en de stand bleef ongewijzigd. te een mooi succes de springwedstrijden het prachtige „Bronzen ros" met „Acteur" bij Ifet „Panjsspringen" (muur op 1.60 m.) en het „Pro gressief springen" resp. als 6e en 10e te eindigen Er namen aan de springwedstrijden, klasse M, 43 combinaties uit binnen- en buitenland deel. Blauw-Wit 6 - DES 9 Een met invallers spelend Blauw-Wit 6 is er thuis tegen DES 9 na een spannende weds trijd toch niet ingeslaagd een puntje t>innen te halen. Nadat DES voorsprong had genomen was het Grit die voor de gelijk maker zorgde. Vlak voor rust nam DES opnieuw voorsprong, maar na de thee kwam Blauw-Wit weer door Grit toch langszij. DES ging het weer proberen en met succes, want de score werd 2-3. Een op rechts genomen corner bracht de bal voor de voeten van Ave- zaath die keihard inschoot 3-3. Terwijl beide ploegen zich met de stand tevreden toonden, scoorde DES in de 87ste minuut toch nog de winnende treüer (3-4). Eindstand 3-4.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 15