Algemene beschouwingen Antwoord van B. en W. aan de raad HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 NOVEMBER 1977 - FAO. b Naar aanleiding van de door de raadsfracties gehou den „Algemene Beschouwingen" op de gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1978, waaraan wij in ons blad van vorige week vrij uitvoerig aandacht schonken ontving de raad donderdag het schriftelijk antwoord van het college waarvan hier de belangrijkste volgen: Wij zijn erkentelijk aldus B en W. voor het feit dat alle fracties hun waardering hebben uitge sproken over het vroegtijdig aanbieden van de begrotingen Wij spreken er tevens onze vol doening over uit, dat de gehou den algemene beschouwingen een teneur ademen van instem ming en begrip voor het ge voerde en te voeren beleid, ai menen wij in de algemene be schouwing van de fractie Ge meentebelang een iets andere toon te moeten beluisteren. Informatie Als de fractie Gemeentebelang constateert dat het niet verte genwoordigd zijn in het college geen invloed mag hebben op hel beschikken over voldoende in formatie dan zijn wij het daai geheel mee eens. Ieder raadslid immers kan de nodige informa tie verkrijgen, al dan niet op aanvraag. Wij hebben geen en kel probleem met het betrach ten van de nodige openheid Nieuwe activiteiten O.i. kan moeilijk worden volge houden dat er weinig nieuwe ac tiviteiten hebben plaatsgevonden in de afgelopen periode. Hierbij kan gedacht worden aan de bouw van de sporthal, riolering recreatieterreinen. aankoop gronden sportvelden en diverse activiteiten in gewestelijk ver band, zoals brandweer en ge zondheidszorg, alsook de school begeleidingsdienst. Voor de komende periode kan worden gewezen op de uitbrei ding van de scholengemeen schap, uitbreiding zwembad, sa nering komplan. subsidiëring rieten daken, terwijl voorberei dende activiteiten worden ont wikkeld voor de totstandkoming van verschillende projecten waaronder het tweede sportvel dencomplex. Uiteraard dient bij het ontwik kelen van plannen rekening te worden gehouden met de ons gelaten financiële mogelijkheden Wij zijn van oordeel dat een sluitende begroting de basis dient te zijn voor een gezond fi nancieel beleid. Dat de fractie Gemeentebelang zich afvraagt of het opstellen van een sluitende begroting een verdienste is. dan wel een ge brek aan initiatief is voor ons onbegrijpelijk. Dat de fractie Gemeentebelang de gezondheid van de gemeente relateert aan het ziektebeeld van een chro nisch patiént is gespeend van iedere realiteit, zoals uit het voorgaande reeds bleek De opvatting van de fractie Gemeentebelang, dat de groei van de reserves verband houdt met overschotten op de gemeen terekeningen is een misvatting. De geconstateerde toeneming van de reserves heeft betrekking op bestemmingsreserves, waar van de baten o a. moeten dienen voor onderhoud van de daarop betrekking hebben de objecten (afkoopsommen van rijk en pro vincie voor onderhoud wegen). 3eze reserves kunnen noch mo gen dan ook worden gebruikt voor andere doeleinden. De ontwikkelde gedachte kan derhalve geen stand houden Wet AROB Over de samenstelling en wer kwijze van een in te stellen commissie voor de behandeling van bezwaarschriften hopen wij u binnen afzienbare tijd een voorstel te doen toekomen Op grond van deze wet is thans eën geval aanhangig gemaakt bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State, tw de openbaarheid van het Scheper spad. Sub-woonwagenkamp Het overleg ten aanzien van de vestiging van een sub-kamp in deze gemeente, waarbij verschil- 'ende overheidsinstanties zijn betrokken, is nog steeds gaande. Zodra mogelijk zullen wij u ter zake nader informeren. Gemeentegids Wij zijn bereid te bevorderen dat in de loop van het volgend jaar een nieuwe gids zal worden uitgegeven. Populaire uitgaven gemeentebe groting. Wij zullen ons opnieuw beraden in hoeverre aan de vraag van de PvdA-fractie gevolg kan worden gegeven. Profielschets burgemeester Het getuigt van weinig politieke realiteit om een aftredende raad een profiel te vragen van een burgemeester, die eerst na 1 mei 1979 zal worden benoemd. Voorts wordt opgemerkt, dat de huidige functionaris eerst ont slag zal moeten vragen, alsvo- rens een vacature ontstaat, in welk geval het aan de Commis saris der Koningin is om de raad tot het schetsen van een profiel uit te nodigen. Uitbreiding buslijnen Tot heden heeft de rijksinspec teur voor het verkeer het desbe treffende verzoek van de OAD nog niet gerealiseerd. Verkeerslichten straatverlichting In hoeverre het* plaatsen van verkeerslichten op de door de fractie van de PvdA aangegeven kruispunten noodzakelijk is. dient o.i. op dit ogenblik nog te worden afgewacht, zulks in ver band met de recente openstel ling van de provinciale weg S14. Wij zullen de ontwikkelingen blijven volgen. De verbeteringen van de verlichting van de Kol- weg. Stationsstraat en de Laren- seweg. alsmede die nabij de af slag van de S14. zoals gevraagd door de fractie van het CDA, achten wij op dit moment nog niet van een dergelijke urgentie, dat deze thans reeds ter hand moet worden genomen. Zuiderlook De fracties van de CDA. WD en Gemeentebelang hebben t.a.v. het in voorbereiding verke rende plan „Zuiderlook" enige kanttekeningen geplaatst. Met de fractie van het CDA zijn wij van mening, dat aan dit plan dient te worden' verder ge werkt. De Inspecteur van de Mi lieuhygiëne heeft weliswaar een aantal zware eisen t.a.v. de ge luidshinder op tafel gelegd, waardoor de enoconmische haalbaarheid van het plan ern stig afbreuk wordt gedaan, dit neemt niet weg, dat wij voor de noodzaak staan mogelijkheden te scheppen, dat er voor de be volking van Holten tot het jaar 2000 gelegenheid moet worden geschapen om te wonen en te leven. Men kan dan wel met de fracties van de VVD en Ge meentebelang zeggen houdt er maar mee op. Onze wedervraag is dan. waar moet men dan de uitbreiding zoeken, die noodza kelijk is, wil onze gemeente haar taak t.o.v. het maatschappelijke leven blijven vervullen. Wij hebben niet voor niets ge zocht naar uitbreidingsmogelijk heden, waardoor aan een goede en evenwichtige ontwikkeling van onze gemeente tegemoet kan worden gekomen, zonder onaanvaardbare ingrepen in na tuur en landschap te oorzaken. Bij de ontwikkeling van het plan Beuseberg is steeds gewe zen naar het in ontwikkeling brengen van het plan Zuider look. Zouden wij de ontwikkeling daarvan thans stoppen, zoals de fracties van de WD en Ge meentebelang in overweging ge ven, dan zou zulks betekenen dat wij een zware wissel trekken op het winnen van de Kroon- procedure Beuseberg. Indien deze wissel niet zou worden ge honoreerd. dan wordt de wo ningnood in Holten nog weer met een groot aantal jaren ge prolongeerd. Wij wijzen er daarbij duidelijk op, dat ook bij Koninklijke goedkeuring van het plan Beus eberg. bebouwingsmogelijkheden in het plan Zuiderlook onont beerlijk blijven, zoals reeds eer der in het door de raad vastge stelde beleidsplan is aangetoond. Het verwondert ons. dat na zo vele jaren de suggesties worden gedaan om het plan Zuiderlook te verlaten, zonder dat aan vaardbare alternatieven worden aangedragen. In de raadsverga dering van dinsdag deelde bur gemeester Enklaar mede dat de Kroonprocedure Beuseberg op 9 januari 1978 door de Raad van State zal worden behandeld. (Red. HNi Industrieterrein Wij kunnen de fracties medede len. dat wij verplaatsing van in dustrieën krachtig zullen blijven bevorderen. Mede in verband daarmede is de voorbereiding van een nieuw industrieterrein westelijk van de Aaltinksweg in een ver gevor derd stadium. Bij de uitgifte van industrieterreinen, zullen wij, ter beteugeling van specula tie, het beleid voortzetten zoals dit laatstelijk is gevoerd. In hoeverre het z.g. kleine vi aduct nog kan worden vergroot ontrekt zich thans nog aan onze beoordeling. Wij zullen met de Nederlandse Spoorwegen in overleg treden, in hoeverre aan deze wens kan worden voldaan. In antwoord op de vraag van de PvdA-fractie, delen wij u mede, dat de plantstrook op de ge dempte Peterswaterleiding in dit plantseizoen zal worden gepoot. Sportvelden In antwoord op het verzoek van de fractie Gemeentebelang delen wij u mede, dat aan onze stede- bouwkundige is opgedragen het bestemmingsplan voor ter visie legging af te maken en daarbij de gegevens voor de economi sche haalbaarheid over te leg gen. Tevens is de Grondmij verzocht het plan besteksklaar te maken. Wij zullen u t.z.t. een dekkings plan aanbieden, waarbij uw sug gesties in de overwegingen zul len worden betrokken. In dit verband is het thans nog niet zinvol aan de wens van de VVD-fractie te voldoen om een globale raming in het investe ringsschema op te nemen, hier door zouden immers .gelden worden geblokkeerd. Dp de vraag van de CDA-fractie om plaats in te ruimen voor rui tersport op het sportterrein aan de Larenseweg, delen wij u me de. dat daartoe de mogelijkheid ontbreekt. De wens om ook de motorsport een terrein aan te wijzen is in overleg met de PPD betrokken. Dit overleg is nog niet afgerond, zulks maar aanleiding van op merkingen van VVD en PvdA met betrekking tot accommoda ties voor deze takken van sport. Onderzoek riolering Dorpsstraat Het onderzoek naar de onder- houdstoestand van de riolering in de Dorpsstraat waarover de fractie van de VVD een vraag heeft gesteld, heeft nog niet eerder plaatsgevonden. De kwestie van wateroverlast op een enkel punt in deze straat houdt geen verband met dit on derzoek. Dit probleem zal bin nenkort aan de orde worden ge steld in de commissie gemeen tewerken Herbestrating wegen Het is naar onze mening juist •om ten aanzien van de uitvoe ring van bestratingswerkzaam heden met de belangen van de plaatselijke aannemers terdege rekening te houden. Niettemin kunnen zich omstandigheden voordoen die openbare aanbe steding wenselijk maken. Rioleringen Met de fracties van CDA en PvdA geven wij aan de riolerin gen Deventerweg, Oude Diepen- veenseweg. Jeurlinksweg en Hol- terberg een hoge prioriteit. De riolering van de Holterberg is met name uit milieu-verwe gingen dringend noodzakelijk. Wij hebben de aanleg daarvan aangemeld bij de DACW en is opgenomen in het z.g. werken- bestand. Parkeerplaats Oranjestraat Wij vragen ons af. of het zinvol is de kosten van deze parkeer plaats op het investerings schema als p.m. post te ramen. Aanleg van een dergelijke par keerplaats is mede afhankelijk van de eventuele inrichting van het plan de Eendracht. Houtwallen in „de Haar" De fractie van de PvdA wijst nog eens op de desolate toe stand waarin enkele houtwallen in „de Haar" zich bevinden. Wij onderkennen het probleem en hebben reeds een aantal maat- reglen getroffen die helaas niet afdoende zijn gebleken. Wij menen dat in dezen een be langrijke taak voor de ouders is weggelegd. Parkje Diessenplas Wij overwegen het parkje uit te breiden en zullen daarbij tevens aandacht schenken aan de om vang van het heuveltje. Schoolgrenzen Wijziging van schoolgrenzen waarop de fractie Gemeentebe lang doelt is een zaak die met de grootst mogelijke voorzich tigheid moet worden gehanteerd, zulk in het belang van het kind. Het is niet verantwoord alleen op grond van leegloop van loka len schoolgrenzen te wijzigen. Kleutercursus Dijkerhoek Op zichzelf vinden wij de wens om in Dijkerhoek deze cursus uit te breiden tot 4 morgens in de week niet ongerechtvaardigd. Blijkens een onlangs ingekomen verzoek tot subsidiëring is met deze uitbreiding een nogal aan zienlijk bedrag gemoeid. Wij zullen ons dienaangaande nader beraden. Subsidie rieten doken Door alle fracties is aan dit on derwerp aandacht besteed, waarbij verschillende wensen en suggesties naar voren zijn ge bracht. Bij het ontwerpen van een ver ordening, waarin deze aangele genheid zal worden geregeld, zullen wij hier gaarne aandacht aan schenken en deze in de overwegingen betrekken. Muziekschool In gewestverband is een onder zoek gaande in hoeverre het mogelijk is het muziekonderwijs te regionaliseren. Dit onderzoek heeft nog niet tot resultaten ge leid, zodat wij de door de frac ties Gemeentebelang en PvdA gestelde vragen nog niet kunnen beantwoorden. Welzijnsplon (sociaal-cultureel werk) Betreffende deze materie delen wij u mede, dat binnenkort een eerste oriënterende bespreking zal plaatsvinden met de Stich ting Sociaal Cultureel Werk. Daarna zullen ook andere ver enigingen (buurtverenigingen, plattelandsvrouwen e.d.) worden ingeschakeld. Vanzelfsprekend zal in eerste aanleg een inventarisatie plaats vinden van de huidige activitei ten op sociaal-cultureel gebied. Daarna zal het noodzakelijk zijn om een commissie of werkgroep (te denken valt daarbij aan een commissie ex art. 62 gemeente wet met de naam Culturele Raad) in te stellen. In deze commissie of werkgroep zal dan de verder te volgen procedure moeten worden vastgesteld. Met betrekking tot de financiële aspecten van het welzijnswerk, delen wij u nog mede, dat hier omtrent nog geen nadere infor matie van rijkswege is verstrekt. Landbouw Met de door de VVD-fractie geuite wens om de landbouwor ganisaties in te schakelen bij de problematiek rond landschap sparken en andere belemmerin gen in de bedrijfsvoering kunnen wij instemmen. Elektriciteitsbedrijf Het ligt inderdaad in de bedoe ling een plan tot verkabeling van het bovengrondse net op te stellen. In verband met drukke werkzaamheden. veroorzaakt door aanvragen om aansluitin gen die op korte termijn gereali seerd moeten worden, alsmede de gassificatie van het buiten gebied is een en ander nog niet tot uitvoering gekomen. Wel worden alle nieuwe aanvragen tot netverbetering die een wijzi ging van het bovengrondse net tot gevolg hebben, aangepast in het kader van de totale verka beling van het net. Het gevraagde rapport zal bin nenkort beschikbaar worden ge steld. Onroerend- goedbelastingen De planning van de voorberei dende werkzaamheden is er op gericht om de aanslagen voor het jaar 1978 in 1978 uit te rei ken. Overigens merken wij op, dat de aanslagen door het rijk worden verzonden. Niet in alle gevallen zal derhalve de ge meente verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor het niet tijdig verzenden van de aansla gen. Wat betreft het voorstel om deze belasting gedeeltelijk te compenseren door een verlaging van de toeristenbelasting, vin den wij niet juist. Voor zover ons bekend, heeft ook in andere gemeenten de invoering van de onroerendgoedbelastingen niet geleid tot een verlaging van de toeristenbelasting. Wij vertrouwen, zo besloten B. en W. dat wij met het boven staande een voldoende antwoord hebben gegeven op de door u gestelde vragen. Bad- en zweminrichtingen Ook wij betreuren met de frac ties de trage gang van zaken met betrekking tot de uitbrei ding van het zwembad. Zoals wij u reeds eerder hebben me degedeeld is het plan voor sub sidiëring ingediend bij het Pac- so. Wij verwachten dat binnen afzienbare tijd een beslissing ontrent de subsidiëring zal kun nen worden genomen. Teneinde te voorkomen dat de uitbreiding van het bad niet voor het ko mende zwemseizoen gereed is, zijn wij voornemens om vooruit lopende op deze beslissing de uitvoering ter hand te nemen. Het oorspronkelijke plan, dat in de desbetreffende raadscommis sies ter tafel is geweest en waarover overleg heeft plaatsge vonden met de Stichting Sport- belangen, is ongewijzigd geble ven. Overleg met belanghebben den heeft derhalve wel plaats gevonden. De vraag van de frac tie Gemeentebelang inzake de verwarming van het zwembad is met relevant, omdat de raad heeft besloten tot uitbreiding met een openluchtbad met ver warming en een overdekt bad heeft afgewezen. Het voorbehoud van de fractie van de VVD. gemaakt bij haar akkoordverkla ring t.a.v. de tarieven is niet uitvoerbaar. Het heeft naar onze mening zijn betekenis verloren, omdat wij er van uitgaan, dat het nieuwe bassin inderdaad in 1978 gereed zal zijn. Vleeskeuringsdienst Wij streven er naar de vleeskeu ringscommissie zo vaak bijeen te roepen als noodzakelijk en wenselijk is Wij erkennen, dat het wenselijk ware geweest t.a.v. de voorliggende begroting de commissie te raadplegen. Dit is echter achterwege geble ven, omdat wij tot het laatst toe hebben gewacht op directie ven van de zijde van de Rijkso verheid i.v.m. de afschaffing van art. 8. Informaties hieromtrent hebben ons eerst 12 oktober bereikt. Niettemin ware het eleganter geweest u hieromtrent in een eerder stadium te informeren. In de begroting van de vlees keuringsdienst kunnen deze ontwikkelingen nog niet worden verwerkt. zodat behandeling daarvan in de commissie weinig zinvol leek. Niettemin menen wij, dat de begroting zoals deze aan u is voorgelegd door de raad zonder bezwaar kan worden vastgesteld, in de wetenschap dat daarin bij begrotingswijziging, die aanpas singen zullen worden voorge steld, welke de nieuwe situatie met zich mede brengt. Naar aanleiding van de vraag van de PvdA kunnen wij u al wel me dedelen dat het personeel van de keuringsdienst niet in rijks dienst wordt overgenomen en derhalve in gemeentedienst zal blijven. Ruimtelijke Ordening De duscussienota Streekplan IJsselvallei is nog onlangs in uw raad besproken, waarbij de vin ger is gelegd bij de toekomstige landschapsindeling. De opmer kingen. welke uw raad daarover heeft gemaakt zijn ter kennis gebracht van gedeputeerde sta ten. Gedeputeerde staten hebben, om de vraag van de fractie van Gemeentebelang te beantwoor den nog niet kunnen reageren, zodat de gewenste duidelijkheid nog ontbreekt. De fractie van het CDA pleit voor bouwmogelijkheden voor bejaardenwoningen en woningen voor onvolledige gezinnen in be stemmingsplannen. In dit ver band delen wij u mede dat de woningbouwvereniging „Onze Woning" op ons verzoek bereid is op korte termijn bouwplannen te ontwikkelen voor de categorie waarover de fractie sprak, zij het in de woningwetsfeer, op het terrein tegenover het politiebu reau. Voorts mag verwacht worden, dat het bouwplan Dura, voorma lig Hotel Holterman, binnenkort zal worden gestart. Ook boven de aldaar geplande winkelbouw zijn woningen voor onvolledige gezinnen gepland, zij het in de premie- en/of koopsfeer In hoeverre de gerenoveerde woningen aan de Burgemeester van der Borchstraat in 'gemeen- tebezit moeten blijven dan wel moeten worden overgedragen aan de woningbouwcorporatie „Onze Woning" is een zaak van later orde. Het wil ons onverstandig voor komen daarover thans reeds een intentieverklaring af te geven. Vooralsnog ligt het niet in ons voornemen in de eigendomsver houdingen wijzigingen aan te brengen. Wij behouden ons voor om. naar bevind van zaken, aan u voorstellen te doen, die moge lijk afwijken van ons aanvanke lijk voornemen. Ten aanzien van de door de zelfde fractie gedane suggestie om ons met de woningbouwver eniging te beraden over de re novatie van andere woningwet- woningen kunnen wij u medede len, dat terzake reeds initiatie ven door ons zijn genomen. Een eerste verkenning ter zake heeft reeds geruime tijd geleden plaatsgevonden. Binnenkort zal opnieuw de mogelijkheid tot re novatie worden onderzocht. De slechte isolatie van de 301 woningen in de Haar zijn ons bekend, zoals dat ook de CDA- fractie bekend is. Wij zijn bereid, het euvel, dat nieuw werd gesignaleerd, te doen onderzoeken, hoewel wij vrezen, dat de constructie van het gietbeton aan deze onge makken debet is. In antwoord op de desbetref fende vraag van de fractie van het CDA delen wij u mede, dat wij de woningbouwvereniging zullen verzoeken nader te bezien om ook in Holten te vergaderen. De fractie van de PvdA dringt er terecht op aan, dat acht wordt geslagen op de noodzaak om ook woningen te bouwen, die ook voor de laagst betaal den een goede huisvesting kun nen bieden. Wij achten deze wens bijzonder redelijk en zijn bereid de vervul ling daarvan te bevorderen. Een evenwichtige verdeling in wo ningbouwtypen is in onze ogen geboden. Op de vragen door de fractie Gemeentebelang gesteld, diene het volgende. Het is bekend, dat de prognose, door onze stedebouwkundige be- i rekend. Is overgenomen in de discussienota Streekplan IJssel vallei De taakstelling, welke wij onszelf en ook de ontwerpers van het Streekplan IJsselvallei hebben voorgehouden is de bouw van 50 woningen per Jaar. De aard van de woningen dient te zijn gedifferentieerd. Rekening dient er daarbij te worden ge houden, dat eigen woningbezit geen voorrecht meer is van de happy few. doch dat deze goede wijze van bezitsvorming door alle lagen van de bevolking niet alleen wordt gewenst maar ook bereikbaar is. De dalende bevolkingsaanwas, wordt in evenwicht gehouden door de gezinsverdunning, waar door evenveel huizen nodig zul len zijn voor minder inwoners zodat de bouw van evenveel woningen geboden blijft. De fractie van het CDA heeft er terecht de vinger bijgelegd, hoe zeer zij, die actie voerden tegen het plan Beuseberg een zware verantwoordelijkheid op zich hebben geladen. Thans wordt de rekening gepresenteerd voor het feit, dat dientengevolge de wo ningbouw in Holten bijkans 3 jaren stil staat. Er mag helaas inderdaad ge sproken worden van een maat schappelijke ontwrichting. De woningnood, zoals wij die in de laatste tientallen jaren niet heb ben gekend, heeft zijn repercus sies op een breed maatschappe lijk gebied, jonge Holterenaren die willen trouwen, bedrijven die personeel moeten aantrekken, overheidsinstanties die vakatu- res hebben te vervullen, scholen die de beste sollicitanten moe ten prijsgeven, ervaren thans de consequenties van de tegenwind, welke het plan Beuseberg heeft ondervonden. De fractie van Gemeentebelang maant ons de termijnen voor bestemmingsplanprocedures in acht te nemen, Haar opmerking is behartigenswaard, doch wij mogen er daarbij op wijzen, dat menigmaal zoveel vertragende factoren kunnen optreden, waarop wij weinig of geen vat hebben, zodat de termijnen soms moeten worden overschre den. De fractie van de WD bedoelt hetzelfde te zeggen als de fractie van Gemeentebelang, maar duidt daarbij duidelijk op het verdagingsbesluit van uw raad met betrekking tot de wijziging van het bestemmingsplan de Haar. Wij achten het van belang het conceptrwijzigingsplan eerst dan ter vaststelling aan uw raad aan te bieden, wanneer een duidelijk beeld aanwezig is omtrent de wijze, waarop dit plan kan wor den gerealiseerd. Het gebrek aan waardering voor het door ons gevoerde aankoop beleid, dat de fractie van de WD reeds eerder tot uitdruk king bracht, betreuren wij. Komplan Alle fracties leggen de vinger bij het stagneren van de ontwikke ling van het komplan. De ambi tieuze plannen van Dura év, daarbij steun ondervindend bij belanghebbende middenstanders, ondervinden vertraging in ver band met vragen bij deze mid denstanders naar de economi sche haalbaarheid voor hen van de voorgenomen plannen. Overleg is gaande tussen be langhebbenden en Dura BV, waarbij ons college goede dien sten tracht te bewijzen. Wij zijn met de commissie r.o. van me ning. dat ter visie legging van het komplan spoedig dient te geschieden. Teneinde de realisering van de bouwplannen op de locatie Hol terman niet te vertragen, is het noodzakelijk een bouwvergun ning daarvoor af te geven, voor dat het komplan in verdere pro cedure wordt genomen. Het afgeven van deze bouwver gunning wacht nog op een af- rong van onze onderhandeling met Dura t.a.v. een aantal te stellen voorwaarden en bedin gen, welke naar verwacht, in de loop van november hun beslag zullen krijgen. Het ligt in de bedoeling alsdan met spoed het bouwplan, locatie Holterman, aan te vatten. Wij zouden voorts het vestigen van een horecabedrijf in het komplan met de fractie van de CDA toejuichen. Het animeren daarvan ligt in de lijn van ons beleid, al dienen wij er op te wijzen, dat wij niet verder kunnen gaan dan dat. Eendracht De fractie Gemeentebelang acht de werkwijze van onze stede- bouwkundige adviseur niet op portuun. De door haar voorge stane procedure achten wij in zoverre onjuist, dat men eerst een beeld moet hebben van de mogelijkheden van het gebied, alvorens men zich een oordeel kan vormen over de economi sche haalbaarheid. (Vervolg op pag. 7)

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5