Open huis Yan Bruggen C.V. Bcjaardcnsoos TêrTJarmsel AGENDA Weekenddienst HEROPENING 10% KORTING HOLBEIN KERKDIENSTEN Thans pltn. 200 m2 verkoop/expositieruimte In verband met onze geven wij deze week (t.m. 5 november) nog HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 NOVEMBER 1977 - PAO. 3 Dinsdagmorgen J.l. kwamen de gemeenteraadsleden in openbare vergadering bijeen teneinde de discussies af te ronden betreffende de gemeente- en bedrijfsbegro- tingen 1978. Nadat B en W de raadsleden tevoren schriftelijk hadden geantwoord op de vorige week ge houden „Algemene beschouwingen" (zie elders in ons blad), was het opvallend dat tijdens deze marathonzit ting de discussies een erg rustig verloop hadden met weinig nieuwe elementen. Openheid Met name de fracties van Ge meentebelang en VVD lieten de klacht horen dat de raad door gaans in een te laat stadium wordt geïnformeerd over in gang zijnde ontwikkelingen en dat B - en W zich nogal eens in vaag heid hullen. „Onze vraagstelling is er niet op gericht beloftes af te dwingen, maar wij vragen u om informatie teneinde met het college te kunnen meedenken over een zo goed mogelijk beleid in Holten", was een opmerking van Mevr. F. M. ter Doest-Bos (WD) hierover. De heer J. War- rink (GB) voegde hieraan toe dat met deze vaagheden en trage informatie bij de raadsle den, wellicht ten onrechte, wan trouwen gaat heersen. Overigens had hij uit het antwoord van B en W begrepen dat het college daarvoor begrip had gekregen, hetgeen in derde termijn werd bevestigd toen burgemeester mr. W. H. Enklaar, namens het col lege verklaarde graag bereid te zijn alle nodige informatie te willen verstrekken. „Klopt en u zal worden opengedaan", zei hij en zegde toe de raadsleden in het vervolg in commissieverga dering bijeen te roepen zodra de ontwikkelingen daartoe aanlei ding -geven. Onderzoek bestemmingsplannen Met name Mevr. F. M. ter Doest-Bos (WD) wilde van het college vernemen welke op dracht de planoloog krijgt wan neer hem een onderzoek naar haalbaarheid van bestemmings plannen wordt verstrekt, zoals bij de plannen „De Eendracht" en „De Vrijheid". „Hoe doet u dat? Geeft u een termijn op binnen welke de resultaten van zo'n onderzoek beschikbaar moeten zijn en draagt u zelf suggesties aan omtrent moge lijkheden?" wilde zij weten. Mr. Enklaar reageerde hierop met de mededeling dat dit wel degelijk het geval was maar dat de pro blemen wel eens te complex zijn om plannen zoals deze .als één geheel aan te pakken. Grondwerving 'De fractie van WD was verder van mening dat het college te traag was geweest met de aan koop van de grond in het zgn. „Noodverband de Haar", reden waarom een projectontwikkelaar NED. HERV. KERK 9 en 10.30 u. ds. H. Berkhof. In de 2e dienst Viering Heilig Avondmaal. Oppasdienst: Mevr. Vincent en Betsie Ve neklaas Slots. Extra collecte: Diaspora. 10 u. Jongerendienst in ge bouw „Irene" GEREF. KERK 9.30 en 15.00 u ds. H. J. Bouwhuis van Rassen. In beide diensten is de eerste coll. voor de kerk en de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: Inekeke Verveda, Jeanette Potman (res. Rita Beldman). Mevr. Haan-Kampherbeek, mevr. Schuppert-Haasjes (res. Ria Stam). Klas 1 en 2: Kinder- nevendienst: mevr. Oldenburg (res. mevr. van Engbrink», R.K. KERK Za. 17 u., zo. 9.30 u. DIJKERH0EK 10 u. ds C. C. Addink. Extra coll. Diaspora. 0KKENBR0EK 10 u. ds. M. de Heer. Uit- gangscoll. „Kerk en Israël 19.30 u. zondagavondzang. NIEUW HEETEN Za. 19 u., zo. 8 en 11 u. hier kansen kreeg. Men vroeg zich af waarom niet sneller aan dit plan was gewerkt. Wethou der Rietberg (CDA) verklaarde dat niet zoveel vrijheid van handelen heeft dan een particu lier. „Toen wij bezig waren met het intern beraad omtrent de koopsom, was deze projectont wikkelaar inmiddels koper ge worden", zei hij, waarop de heer H. J. Robers (VVD) zei dat dit beraad dus blijkbaar te lang .had geduurd. Hij riep het col lege op in de toekomst meer alert te zijn. Zwembad Aanvankelijk verklaarde de WD-fractie met een voorstel te willen komen de bad- en zwem- gelden niet te verhogen zolang de uitbreiding niet heeft plaats gevonden. Deze fractie vond dat nu maar eens haast gemaakt moest worden met deze uitbrei ding en wilde daarom het col lege onder druk zetten. Mevr. ter Doest trok deze aankondi ging later echter in toen zij ze kerheid had gekregen dat B en W hard aan dit plan trekt. Wet houder Kaan had tevoren ver klaard dat het hier een trend matige verhoging betreft die óók nodig zou zijn als deze uitbrei ding er niet komt. Beuseberg De opmerkingen welke zowel CDA en PVDA alsmede het col lege hadden gemaakt ten aan zien van het feit dat thans geen woningbouw in Hoiten mogelijk is, mede dankzij het werk van actievoerders in het verleden, ten aanzien van het plan Beus eberg, zag Mevr. ter Doest als een schot in de rug van de VVD-fractie. Zowel raadsvoorzit- ter mr. Enklaar, alsmede de fractieleiders Westerik en Meer man verklaarden echter uitslui tend gewezen te hebben op vroegere actievoerders en niet op de VVD, al heeft Mevr. ter Doest persoonlijk wel deel uit gemaakt van het actiecomité. „We hebben gewezen op de re kening die ons nu wordt gepre senteerd als gevolg van deze ac ties", aldus mr. Enklaar en zei verder nog dat het beroepschrift van de Rijksinspecteur tegen dit plan op 2 januari a.s. zal dienen voor de Raad van State. Ten aanzien van het gemeentehuis bleef de VVD-fractie van mening dat een goede plaats daarvoor te vinden zou zijn op het terrein van de melkfabriek „De Vrijheid", maar stond in die op vatting alleen. Sportvelden Ten aanzien van het tweede sportveldencomplex vroeg Mevr. ter Doest dat dit plan als PM- post in het investeringsschema op te nemen, al bleef zij van mening dat voor dit plan nu al gelden kunnen worden gereser veerd, omdat wel te bekijken is welke kant het hiermee zal op gaan. Na enige discussie zegde het college toe dit plan alsnog PM te zullen opnemen. Europese gemeente Op voorstel van de VVD-fractie besloot de raad, zonder hoofd elijke stemming, tot toetreding van de gemeente Holten tot de Raad van Europese Gemeenten. Viaduct Bij monde van de heer J. War- rink wilde Gemeentebelang het kleine viaduct aan de Aaltinks- weg zodanig verbreed zien dat gesproken kan worden van een goede ontsluiting van het indus trieterrein en de woonwijk. Bur gemeester Enklaar sprak hier over de vrees uit dat dit een kostbare operatie zal zijn. „De N S. laat niet door derden aan de spoorlijnen prutsen. Zij ma ken de plannen en voeren het werk uit en de gemeente be taalt", zei hij. Marktgelden Gemeentebelang bleef vasthou den aan forse verhoging van de marktgelden en maakte daar la ter een officieel voorstel van doch toen bleek dat de andere raadsfracties daaraan geen be hoefte hadden werd dit voorstel p niet in stemming gebracht. Ruimte De heer H. Meerman (PVDA( verklaarde dat het zijn fractie was opgevallen dat DAT Ge meentebelang bij het besturen van een gemeente als Holten, geen ruimte aanwezig ziet voor partijpolitiek. „Een opmerking, die in onze oren klinkt als zouden in onze raad de politieke opvattingen van de verschillende frakties ge lijk staan met het bekende „lood om oud ijzer". Alsof het in de gemeente-politiek niets zou uitmaken door welke partijen het gemeentelijk beleid wordt beïnvloed. Indien Gemeentebe lang hierop inderdaad het oog heeft gehad, moeten wij stellen op dit punt ernstig van mening te verschillen. Wij willen het wat concreter stellen, mijnheer de voorzitter, en vragen ons dan bijvoorbeeld af waarom de frak- tie van Gemeentebelang pleit voor een forse verhoging van de marktgelden. Daar zijn wij be slist tegen! De wekelijkse wa renmarkt biedt vele huisvrouwen de gelegenheid om „koopjes" te halen en verder zien wij de markt als een wezenlijke bij drage aan een meer levendige dorpskern; een wekelijks terug- kerend gebeuren, dat wij liever zouden uitbreiden dan afrem men. Daarbij achten wij een forse verhoging van de markt gelden absoluut ongewenst en ook niet nodig, omdat deze gel- 1 den geen wezenlijke bijdrage vormen aan het gemeentebud get, ook niet bij een sterke ver- hoging. De fraktie van de V.V.D. wenst de subsidie rieten daken ten goede te doen komen aan allen, die door de Welstands- commissie worden verplicht een rieten dak te nemen. Ook van deze opvatting zijn wij fel te genstander. Naar ons oordeel moet deze subsidie uitsluitend ten goede komen aan agrariërs. De subsidie rieten daken beoogt onder meer het aanzien van ons landschapsschoon te bevorderen, welk aanzien ook wordt bepaald door de boerderijen. De agra- rièrs zijn voor de uitoefening van hun bedrijf verplicht in de buitengebieden te wonen in be huizingen, welke vaak van oudsher zijn gesierd met rieten daken. Als anderen erop staan in het buitengebied te gaan wo nen, zullen zij daarvoor zelf de nodige offers moeten brengen. Ziedaar, mijnheer de voorzitter, de ruimte en het belang van partij-politiek, ook in een ge meente als Holten, aldus de heer Meerman. Verder drong hij met name aan om de werkgelegenheid in Hol ten te bevorderen door het aan trekken van nieuwe indus- trieeën. Hij was blij met de toe zegging dat een nieuwe gemee- ntegids zal verschijnen en vroeg hetzelfde te doen met een popu laire uitgave van de gemeente begrotingen. Burgemeester mr. Enklaar feliciteerde namens het gemeentebestuur de familie Van Bruggen Onder grote belangstelling heeft donderdagmiddag burgemeester mr. VV.H. Enklaar - nadat hem de sleutel was overhandigd door mevr. B. van Bruggen-Wolters - de belangrijk uitgebreide en ge moderniseerde winkel van de fa. van Bruggen aan de Kerkstraat officieel geopend. Voorrecht Burgemeester Enklaar, die in 1965 het nieuwe winkelpand van de fa. Van Bruggen opende, vondt vond een groot voorrecht om nu weer de sleutel om te mogen draaien en aan de uit nodiging om dit ceremonieel te verrichten werd dan ook graag voldaan. 'Jan van Bruggen, een van de mensen van het eerste uur in de electriciteitsbranche in Holten, heeft als energiek zakenman in de groei van het bedrijf een be langrijk aandeel gehad en bij hem zal zeker een gevoel van dankbaarheid zijn op deze dag. Het bedrijfje dat op 5 januari 1938 werd geopend in de Oran jestraat is uitgegroeid tot een bedrijf om „U" tegen te zeggen. Plezierig Het is voor dp gemeente een plezierige zaak als het de middenstand goed gaat en het Kleuteronderwijs Ten aanzien van de wens van het CDA betreffende uitbreiding van het kleuteronderwijs te Dij- kerhoek, bij' welke wens zich meerdere fracties aansloten, ver klaarde wethouder Kaan dat dit voorstel de sympathie van het college geniet. Deze toezegging vond de heer Westerik echter niet voldoende en gaf in een la ter stadium mogelijkheden aan omtrent de financiering van dit onderwijs. Het college echter was van mening dat eerst nader overleg hierover zal moeten plaats vinden, maar zegde de heer Westerik toe alles te zullen doen om deze uitbreiding te rea liseren mits het financieel haal baar blijkt te zijn. Verder kreeg de heer Westerik de restauratie van de dorpsto ren, alsmede aanleg van ruiter paden hoog op de prioriteiten lijst bij het college en drong met grote klem aan tot aanleg van een parkeerplaats voor be drijven die zijn gevestigd in de Oranjestraat. De bejaardensociëteit „Holten" houdt woensdagmiddag 8 no vember haar maandelijkse bij eenkomst. Aanvang: half drie. PERZENCENTRUM I torpssti-iat 133. l';nt(T,t<j.<)r>47H-|05:». gemeentebestuur wenst u en uw vrouw en de kinderen van harte geluk. Uw zonen zullen zich zeker blijven inzetten voor de zaak die in onze gemeente een zo goede naam heeft, zo besloot mr. Enklaar die de familie van Bruggen tevens gelukwenste namens de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Holtens Belang". Namens de Holtense Handelsvereniging sprak voor zitter A. v.d. Maat. Hij wenste de fa. van Bruggen geluk en goede zaken en sprak tevens de wens uit dat er spoedig een einde zal komen aan de stagne ring van de ontwikkeling van het „Komplan". Dank De heer Kees van Bruggen dankte mr. Enklaar voor de be reidheid om de opening te ver richten en hij wees in een korte toespraak op de dringende noodzaak van verbouw en uit breiding. De ruimte die er nu is, is nodig voor het etaleren van alles wat er op de markt is. De klant wil het allemaal goed kunnen bekijken en die mogelijkheid is er nu, zowel in de winkel boven als in het souterrain, waar men op z'n gemak, zonder gestoord te wor den alles rustig kan beluisteren en bekijken. Kees van Bruggen bracht namens de kinderen dank aan vader en moeder van Bruggen die ons, zo besloot hij, zakelijk op het goede spoor hebben gezet en ons hebben vertrouwd. Hij bood burgemeester Enklaar een rokertje aan en offreerde mevr. Enklaar bloemen en een leuk geschenk (kruidenrekje met groene gloeilampen voor de ver schillende kruiden) en hij dankte de aannemers Jansen en Klein Velderman, fa. Maats, Vukkink en Zn, Lammers CV, Stucadoorsbedrijf Spakman en Zn, fa. Wonnink te Holten en architect Potkamp te Holten. Er werden t.g.v. de opening vele geschenken (o.a. een fraaie smeedijzeren parapluie-standaard van de buren) bloemstukken en boeketten aangeboden die aan het geheel een extra feestelijk tintje gaven. Na de opening was er gelegenheid om winkel en souterrain te bekijken en hier van werd onder het genot van een drankje en een hartig hapje druk gebruik gemaakt. Vrijdag was er „Open Huis", en ook toen kwamen zeer vele klanten en andere be langstellenden een kijkje nemen. Maandag 21 november. 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in café "Vree Eg berts" te Nieuw Heeten. Spr. mevr. Laman Trip. Onderwerp: "Sint achtergronden en gebrui ken". Zaterdag 26 november. 19.00 uur: Start gezelligheidsrit M.A.C. "De Holterberg" bij clubhuis "De Biester". 19.30 uur: Uitvoering S.V. "Ba- to" in sporthal, 't Mossink. Vrijdag 4 november. 14.30 uur: Laatste warenmarkt seizoen 1977. 20.00 uur: Film "Chinatown" in "De Schure" (zie adv. en ber.) Zondag 6 november. 14.00 uur: Discobal in cafe "De Wippert" (zie adv 14 30 uur Film "Chinatown" in "De Schure". Maandag 7 november 20.00 uur: Pater Weezenbeek spreekt voor Geref. Jeugdcen- trale in gebouw "Rehoboth" over "Amnesty International". Belangstellenden zijn hartelijk welkom! 20.00 uur: "Liberaal-café" in café "De Biester" (zie ber.) Dinsdag 8 november. 14.30 uur: Bejaardensoos in ge bouw "Irene". 20.00 uur: Bestuursvergadering Supp. Club. S.V "Holten in "Meermanskamp". Woensdag 9 november. 19.30 uur: Grote verwerping in en ten bate van gebouw "Be- thanië" (zie adv.) 20.00 uur: Vergadering rayon Wierden van de Chr. Platte landsvrouwenbond in gebouw "Hef; Anker". Vertrek: 19.30 u. bij gebouw "Rehoboth". Donderdag 10 november. 19.45 uur: Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Holten in gebouw "Irene". 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten Ned. Hartstichting in ho tel "Vosman". Vrijdag 11 november. 20.30 uur: Ledenvergadering Carnavalsveren. "De Fienpreu- vers" in Hofbar "Boer Biet" (café Jansen). Zaterdag 12 november. Rommelmarkt in en rond ge bouw "Rehoboth" opbrengst voor filmapparatuur bejaarden centrum "Diessenplas". 20.30 uur: Bekendmaking nieuwe prins carnaval in "Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Maandag 14 november. 19.30 uur: Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize. 20.00 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in Hotel "Vos man". Dinsdag 15 november. Verkoop eerste dag enveloppen en kinderpostzegels kantoor P.T.T. 9.00-15.00 uur: "Open Huis" De Noordenbarg L.H.N.O.-school school Holten. 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Plattelandsvrouwengroep Dijker- hoek in "Bethanië". Boekbe spreking door mevr. Cousin te Deventer. Zaterdag 19 november. 20.00 uur: Toneeluitvoering "D.A.T." in "Het Bonte Paard" (zie adv). WIERDENSESTRAAT 40 - TELEFOON 23 74 RUSSEN - CONFECTIE - MEUBELEN ARTS W. R. van Couwelaar, Holte- renkstr. 18, tel. 27 50. Voor boodschappen bellen: 11 u. en 4 u. WIJKVERPLEGING Zuster J. E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat, tel. 14 36. Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitlenen van magazijnartikelen dins dag t.e.m. vrijdag van 13.30- 14.30 u. in het Groene Kruis gebouw. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 17 45 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20.00 u., Dorps straat 16 TANDARTS J .v.d. Enk, Burg.v.d.Berg- plein 33, Wierden, tel. 16 34. Spreekuur spoedgevallen: 5-5.30 u. nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug. Diessen- piasstraat 5, tel. 05483-15 15. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden Overijssel, Dorpsstr. 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t e m. vrijdag 8 30-9.30 u. en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING j Maandag t.e.m. vrydag, Dorpsstr. 16, tel 27 84. Tij dens de weekends zijn Maat schappelijk werk en Gezins verzorging, bereikbaar onder nummer 05486-1 Y4 65. FISIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat (Groene Kruisgebouw) G. Kraaij, tel. 22 99. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 6 nov W. ter Schure, Verzetstraat 54, tel. 2716. Maandag 7 t.e.m. zondag 13 nov. C. Dijkstra, Schoutenstraat 35, tel. 18 33. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 5 t.e.m. vrijdag 11 november: ELECTRA: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 21 24. GAS: J. Bosschers, Liezen- weg 26, tel. 19 45. POLITIE Telefoon: 31 52-26 65 en 26 55. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon. 22 22 (Dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3