ZAKELIJKE OUDERAVOND O.L. HAARSCHOOL Liberaal café Zes koren zongen in Hervormde kerk Sportieve melkman „U" voor „Tosca" Chinatown in „De Schare" scholingscursus voor vrouwen r:i Dr. Lamping sprak voor plattelandsvrouwen HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIE Vrijdag 4 november 1977 29e jaargang - no. 44 Hoofdredacteur J Wtggers Kolweg 14, tel 05483 1356 Plv.v hoofdred /seer W Betjers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70, tel 05483 2699 Advertlentles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Dinsdagavond 25 oktober werd in de crea van de Haarschool de jaarlijkse ouderavond gehouden. Door afwezigheid van de voorzitter, de heer Voortman, werd de opening verricht door de heer Te Riele, de vice-voorzitter, die ongeveer 140 ouders welkom kon heten. Extra verwelkomd werden de speciale ge nodigden, waaronder afgevaardigden van V.O.O. en van de schoolraad. Hierna werd het woord gegeven aan de secretaresse, mevrouw Koelemay, die verslag uitbracht van de activiteiten van het afge lopen jaar. Enkele geslaagde ev enementen waar de oudercommissie aan meewerkte waren: het Sinterklaasfeest, de schoolreisjes, de fancy-fair en het afscheid van mevrouw Broe- re. De samenwerking tussen school, oudercommissie en de ouders was uitstekend. Nu was het de beurt aan penningmeester de heer Dogterom om verslag te doen van het afgelopen jaar. De uit gaven en inkomsten van het af gelopen jaar waren groter dan ooit. Dit werd veroorzaakt door de fancy-fair. Deze bracht ruim f3000.- op. Het bedrag werd be steed voor de aankoop van sportkleding en een 16 mm- filmcamera. De kascontrolecommissie deelde bij monde van mevr. Van Putten mee dat alle bescheiden in orde waren bevonden. Mevrouw Jacobs verliet de kascontrolecommissie In haar plaats werd benoemd mevrouw Kempers. De penningmeester deelde nog mede dat de nieuwe manier van innen van het schoolfondsgeld voortreffelijk verliep. Verkiezing Het volgende programmapunt was de verkiezing van een nieuw oudercommssielid in de plaats van mevrouw Boode, die aftredend en niet herkiesbaar was Uit de maar liefst 14 kandidaten werd mevrouw Oos terling gekozen Mevrouw Aar- sen en de heer Voortman waren aftredend, doch herkiesbaar. Aangezien er geen tegen kandidaten waren, werden ze herbenoemd zonder stemming. Snelle groei. Daarna werd het woord gegeven aan het hoofd der school, de heer Van 't Holt. Ook dit jaar kon de school weer met 1 leerkracht uitgebreid worden De school heeft thans 8 leerkrach ten en 236 leerlingen. Als nieuwe leerkrachten werden aan de vergadering voorgesteld, de heer J D Bult en mej G Ruepert De groei van de school betekende wel dat er een noodlokaal op het schoolplein gebouwd moest worden Door de snelle groei van het aantal leer lingen is de school binnen een tijdsbestek van 4 jaar uitge groeid van een 4-mans naar een 3-mansschool De heer Van 't Holt constateerde dat veel ouders bereid blijken te zijn te helpen binnen de school Het is echter ondoenlijk alle ouders die zich aanmelden in te zetten. De continuïteit en rust in de school Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverda! telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur wordt alleen gehandhaafd, wan neer de groep hulpverlenende ouders niet te vaak wisselt. Er zijn momenteel ouders ingezet bij het niveaulezen, het documentatiecentrum, de uit leenbibliotheek, het oud papierwinkeltje en de bege leiding naar het zwembad. Hierna volgde een opsomming van de vele evenementen in en om de school o.a. het Sinterklaasfeest, het afscheid van meester Brouwer waar de zesde klas aan meewerkte, de boomplantdag, de kinderpostzegelactie (opbrengst Haarschool f2500.-), sportwedstrijden en het ver- keersexamen De al eerder ge noemde fancy-fair gaf een ge zellige drukte in de school. Van Mevrouw Broere moest afscheid worden genomen omdat ze met ziekteverlof ging. De opbrengst van de oud-papieracties is nog altijd hard nodig om materialen voor de school aan te schaffen. Schoolbegeleidings dienst. De gemeente Holten is sinds en ige tijd aangesloten bij de On derwijs begeleidingsdienst. Sa-- men met deze dienst wordt ge zocht naar een nauwere samenwerking met de kleuterschool om zo uiteindelijk tot een volledige integratie van beide scholen te komen, (de basisschool). In Holten is het Kompas uitgekozen als samenwerkingsschool met de Onderwijsbegeleidingsdienst Tevens is er een Kolo-commissie gevormd (kleuteronderwijs, lager onderwijs) met vertegen woordigers van alle kleuter- en lagere scholen uit het dorp die de experimenten op het Kompas op de voet zal volgen en ook op de eigen school zal uitvoeren en bespreken. Een andere vorm van onderwijsvernieuwing wordt doorgevoerd in de herziening Dinsdagmiddag werd in het Be jaardencentrum „Diessenplas" de nieuwe directeur de heer E. A. Postma geïnstalleerd met een korte toespraak door de voor zitter van het centrum de heer H. D. Alink. Van de gelegenheid om met de familie Postma ken nis te maken maakten zeer ve len gebruik. In zijn toespraak sprak de heer Postma de wens uit dat hij zich in „Diessenplas" en in Holten spoedig geheel thuis mag voelen. Op de foto de heer en mevr. Postma met hun twee dochters. van het leerplan. Het leerplan zal in de naaste toekomst om gebouwd worden in een schoolwerkplan, hetgeen mee romvattend is dan het leerplan. Het zal enkele jaren duren voor dit schoolwerkplan klaar is. Het vereist extra inzet van de leerkrachten, maar dat hebben zy er graag voor over. Verder werd gezegd dat binnenkort de naam op de school geplaatst zal worden. Tot slot uitte de heer Van 't Holt de wens om in de toekomst in dezelfde prettige sfeer met de ouders te kunnen Olijven doorwerken als in de af gelopen jaren. De heer Te Riele dankte het schoolhoofd voor het verslag en ging over tot de rondvraag waarin de vraag werd gesteld of in de toekomst voor komen kan worden dat de Haarschool tegelijk met de scholengemeenschap ouderavond houdt, zoals dit keer het geval was. Mevrouw Boode die uit de Dudercommissie trad kreeg een oloemstukje aangeboden. Dia's Na de pauze konden de aan wezigen genieten van een ooeiende „Dialoog" verzorgd door de heer Van 't Holt. Er werden dia's vertoond van de Haar zoals het was voor het ontstaan van de woonwijk de Haar Ook de dia's van de bouw van de school, de feestelijke opening en allerlei evenementen in de school zoals schoolreisjes, sportwedstrijden en toneeluitvoeringen, sloegen erg aan bij de ouders. Veel ouders zagen hun inmiddels tot tiener opgegroeid kind terug als eerste of tweede klassertje. Mede door de geestige manier waarop de dia's werden gebracht, was deze serie geslaagd te noemen. De vice-voorzitter dankte tot slot de aanwezigen en sloot de vergadering. Gevonden: hondepenning no. 60865, witte platic bal, rieten tasje; kabelslot, horloge; bougiesleutel; bruine portemonaie, gestreepte kinderwanten. Verloren: sleutelbos; rode portemonaie met plm. 85-; pareltje van een oorbel; bromfietsplaatje FZW-513; oranje regenpak, kindermaat, portefeuille met rijbewijs, kentekenbewijs, pas en 400.-; kort jasje met zijde-achtige voe ring; rood gekleurde beugel met plaatje; kinderportemonnaie; be- taalpasje, giro plus bondsspaarbank t.n.v. B.J Bril en H.J Bril, wit/oranje gym-tas met gympakje en schoenen; gouden dames-horloge merk Prisma met doublé armband Maandag 7 november is er weer „Liberaal-café" in café „De Bles ter" in de Stationsstraat. Aan vang 20 00 uur Spreker ls het jongste VVD-kamerlid drs. L M. H A Hermans te Nijmegen die zal spreken over het onderwerp „Algemene politiek". U bent hartelijk welkom! Het Geref. Jongerenkoor „Perspectief te Holten zong o.l.v. de heer J. H. van Engbrink. Vrijdagavond hebben 2 mannenkoren, 2 ge mengde koren, een jonge renkoor en een gospel groep uit Hengelo allen behorende tot de ring Twenthe van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen, in de Ned. Herv. Kerk een concert gegeven dat door plm. 500 bezoekers werd bijgewoond. De avond werd onder auspiciën van het ringbe- stuur georganiseerd door het jongerenkoor "Pers pectief' te Holten. Het Hengelose gospelteam "Exodus", opende het pro gramma met een zevental liede ren w.o. "Het is voor iedereen", van H Blaak en "Het lied van de goden" van Hans Bouma. De nog niet zo lang bestaande groep zong met muzikale bege leiding enthousiast maar kwam zuiverheid zo af en toe nog al eens tekort. Het Hervormd Kerkkoor uit Nij- verdal zong onder directie van Jo Plomp "Siehe der Hüter Is raels" (Elias) van Franz Schube rt, "Hirtenchor" (Rosamunde), van F Mendelsohn en "Cantate Domino" van M de La Lande. Jammer dat in het laatste werk de sopranen in de hoge tonen wat onzuiver doorkwamen. Vriezenveens Chr Mannenkoor (80 leden) zong olv Jan Bril man een drietal liederen o.a. het bekende "Eens als de bazuinen klinken", in een bewerking van Yme Visser. Het jongerenkoor "Perspectief- te Holten maakte o.l.v J.H. van Engbrink een goede beurt met „Halleluja, wij danken U Heer," "Het zal een dag zijn" van Wim Hardebol en "Sjalom voor Is raël" van Arie Pronk. Mooi van klank, goede intonatie en goed op de stok gezongen. De Chr. Gem. Zangvereniging "Hoop op zegen" te Wierden had voor dit concert de keus laten vallen op "Abschied lm Walde" van Men delssohn, „Largo", van G.F. Handel, en "Psalm 75" van J.P. Sweelinck. Het laatste lied was niet het beste en kan door dit koor ook veel beter worden gezongen. Een "topper" op deze geslaagde zangavond was het optreden De melkman van de Haar was zaterdag j.l. zo bedrijvig dat de algemene reacktie van de klanten uit de Canada straat was. Bertus wat heb je weer een haast, je loopt jezelf voorbij. Zijn antwoord was Ja dames zo blijf ik fit, hard lopen moeten jullie ook vaker doen. Waarop een van de dames spontaan reageerde met: In een hardloopwed strijd wil ik het wel eens te gen jou opnemen, en ook di- rekt. Dit vatte de melkman als een uitdaging op en daarom trok hij meteen z'n klompschoenen uit. Er werd onder het toeziend oog van 2 neutrale scheidsrechters een wedstrijdbaan van plm 100 meter uitgezet en nadat ab solute stilte was ingetreden klonk het „klaar af' en was de strijd begonnen om de gratis boodschappen (merkar tikelen) die de melkman als prijs voor de winnaar(es) (es) beschikbaar had gesteld. In tussen waren reeds een flink aantal buurtbewoners toege stroomd die de atleten spon taan aanmoedigden in hun race die met een voorsprong van ruim een meter door mevr B werd gewonnen. Voor het publiek een grote verrassing maar voor mevr B niet want zo zei ze ,„met melk meer mans" Zou de melkman dan toch een slechte klant voor zich zelf wezen? De afwezige klant i nagemeten van plm. honderd leden tellende Almelo's Mannenkoor o.l.v. diri gent Jos Franken Jr. Het koor zong "Beati Mortui", van F. Mendelssohn, "Wnoeschi" van de Russische componist Archange- lsky en het bekende "Magnifi cat" van Johan Nieland. De gezamenlijke koren besloten de avond met het zingen van het Bondslied met aan het orgel Henk Kamphuis te Almelo. De voorzitter van de Ring Twenthe de heer Hopster te Wierden, dankte de koren voor hun medewerking en het jonge renkoor "Perspectief' voor de goede organisatie. De zang werd beluisterd door de Enschedese musicus Mayer die t.z.t. een cri- tisch verslag zal uitbrengen. In de bijeenkomst van de afd. Holten van de PLATTE LANDSVROUWEN Bond van Plattelandsvrouwen sprak dr Lamping uit Deventer over "Baarmoederhalskanker" Hij gaf hierover een duidelijke voorlichting en kreeg bij het beantwoorden van een aantal schriftelijke, en mondeling ge stelde vragen gelegenheid om op deze vorm van kanker dieper in te gaan. De presidente mevr. van Wijk- Oomkes bracht dr. Lamping dank voor zijn leer zame lezing. De secretaresse mevr. Gütlich bracht het be stuur en de leden dank voor de medewerking bij de kollekte voor het gehandicapte kind. Reeds enkele keren is in Holten een politieke Scholingscursus voor vrouwen geweest. Gezien de enthousiaste reakties en de vraag naar een herhaling, heeft de werkgroep P S C. beslo ten opnieuw een cursus te or ganiseren op 23 jan., 30 jan., 20 febr. en 27 febr 1978 steeds op de maandagavond. De onderwerpen welke in de cursus behandeld zullen worden zijn. Beleid van Taken van de Ge meente. Bevoegdheden van de Provincie. Verkiezingen voor het Europees Parlement. Arbeid en Inkomen. Deze onderwerpen zijn het komend jaar erg aktueel en gaan iedereen aan. Teneinde van start te kunnen gaan, vra gen wij belangstellenden zich zo spoedig mogelijk op te willen geven. De kursus staat natuur lijk ook open voor niet-leden van de Plattelandsvrouwenbon den. Opgave adressen: Namens de CPB Mw. A. Dul- de Fockert tel. 2488 Namens de N.B.v.P. Mw.Z. tel. 1781. "Liberaal café", in café "De Biester". Maandag 7 november :a.s. zal weer het Liberaal café worden gehouden in café "De Biester" aan de Stationsstraat. Aanvang 20.00 uur. Spreker is ons jongste Tweede Kamerlid de heer Drs. L.M.H.A. Hermans uit Nijmegen. Het onderwerp zal zijn: Algemene politiek. U bent van harte welkom! Op de clubmatch in Dronten behaalde de 9 maand oude bou vier „Tosca van Mierendael" van fokker-eig. Schenkenberg-Mierop te Holten de kwalificatie „Uit muntend" en was op vier na de beste bouvier. Ondertrouwd: G J Reilink, oud 22 jaar en G J M Temmink, oud 18 jaar, Deventer Gehuwd: G J Jansen, ouds 24 jaar, Hellendoorn en G J Brinkman, oud 23 jaar, F J J Dijkink, oud 24 jaar. Heerhugowaard en G H Drent, oud 23 jaar. Ook dit weekend is er in jeugdsociëteit „De Schure" weer een spannende film te zien Op vrijdagavond 4 november vanaf 20 30 uur en op zondagmiddag 6 november vanaf 2 30 uur kan iedereen die dat wil van de thriller „Chinatown" genieten. De korte inhoud is als volgt: Privé-detective Gittes (Jack Nicholsent raakt verwikkeld in een gekompliceerde zaak: een vrouw vraagt hem im inlichtin gen omtrent een zekere Mr. Mulwray Een paar dagen later wordt- Mulwray's lichaam in een watertank gevonden. Tevens krijgt Gittes het dringende „ver zoek" de zaak te laten rusten. Zijn beroepsmatige nieuwsgierigheid dwingt hem verder te neuzen en al spoedig ervaart hij dat hij de deksel van een beerput vol korruptie en verraad heeft opgetild Met elke stap die hij doet, nemen de komplikaties toe, en de hele af faire neemt, zelfs voor de harde, door de wol geverfde Gittes. een verrassende wending, die hij on gelovig en geschokt zal moeten aanvaarden De toegangsprijs is op vrijdagavond voor zestien jaar en ouder 3 50 en voor leden van „De Schure" 2 50. Zondagmiddag is de toe gangsprijs voor onder de zestien 2- Vrijwilligers De Schure.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1