Holten klopte Zwolle in prachtige strijd met 3-0 Jaarvergadering Touwtrekkers Programma S.V. Holten Uitslagen en resultaten senioren S.V. „Holten" Uitslagen en resultaten S.V. Holten pupillen Uitslagen schietwedstrijden „De Eendracht' Overzicht en uitslagen junioren S.V. Holten Zondag speelt Holten in Zwolle tegen ZAC HOLTENS NIEUWSBLAD - 4 NOVEMBER 1977 - PAG. 13 In een boeiende en aantrekkelijk gespeelde wedstrijd hebben de Rood-Zwarten het talrijke publiek een mooie voetbalmiddag bezorgd door het bezoekende Zwolle met een verdiende nederlaag huiswaarts te zenden, In 't bijzonder de tweede helft was van uit stekend gehalte door fraai spel van de gehele ploeg, die diverse mooie combinaties op de grasmat legde en met verschillende spelvarianten de Zwollenaren soms van het kastje naar de muur stuurde. Aanvankelijk leek het er niet kansen, doordat zij met snelle op, dat Holten zo'n ruime zege aanvallen de Holten-achterhoede zou behalen en in de beginfase uit positie speelde. Na een schiep Zwolle zich enige goede kwartier kwam de thuisclub be- Holten 7-De Zweef 5 In een goed gespeelde wedstrijd heeft Holten 7 verdiend gewon nen van De Zweef 5. Al in de eerste minuten kreeg Holten 7 volop kansen om de score te openen. Het duurde echter een kwartier voordat Benny Paal man beheerst wist te scoren, wat tevens de ruststand inhield. Na de thee een sterk aanvallend De Zweef. Door goed verdedigen en enkele spectaculaire reddin gen van doelman Gerard Wil- lems wist Holten een tegendoel punt te voorkomen. Het was Jan v.d. Berg, die na 65 minu ten spelen de score zelfs tot 2-0 opvoerde, na een prachtige aan val over rechts. De strijd was beslist en Holten 7 kreeg nog een dot van een kans om de eindstand op 3-0 te brengen. Een terecht toegekende straf schop werd door Henk Deijk echter jammerlijk gemist. Al met al een kostbare overwinning waar vreselyk hard voor is ge werkt Holten 2- Hoeve Vooruit 2 In een aantrekkelijk duel heeft Holten 2 in de openingsfase ver zuimd afstand te nemen van Hoeve Vooruit 2. Binnen 15 mi nuten kreeg Holten 2 voldoende kansen om de score te openen, doch te gehaast afwerken was er de oorzaak van dat doelpunten uitbleven. Voor de rust was het verder een gelykopgaande strijd met de betere mogelijkheden voor Holten 2. Hoeve Vooruit had in haar rechterspits de ge vaarlijkste man, hij werd door Wim Tulier echter voortreffelijk aan banden gelegd. Na de thee hetzelfde spelbeeld met een ste vig aandringend Holten 2. dat vooralsnog het net niet wist te vinden. Hoeve Vooruit daarente gen profiteerde uit een buitens pelsituatie wel, wat 0-1 beteken de. Daarna drong Holten 2 nog sterker aan, wat 10 minuten voor tijd resulteerde in de ver diende gelijkmaker, gescoord door Gerrit Bannink. De win nende treffer zat er deze zondag niet in. Enter 3-Holten 3 In een gelijkopgaande eerste helft wist Holten 3 zondag haar tweede gelijkspel te behalen. Voor de rust bood Enter zeer goed tegenspel en nam zelfs in de 35e minuut de leiding. Na de rust een totaal ander spelbeeld. Het was een alles overheersend Holten 3, dat met goed spel de gelijkmaker wilde forceren Enter 3 werd bij vlagen weggespeeld. Het duurde echter tot de 85e minuut, alvorens de Holtenaren 1-1 wisten aan te tekenen. De opgaande lijn zit er bij dit elftal in en de benodigde punten zul len zeker volgen. Luctor 3-Holten 4 Een sterk spelend Holten 4 heeft er deze zondag geen gras over laten groeien. Voor de rust werd de Luctor doelman op al 'n kunnen getest. Dat de score, door een doelpunt van Wim Reylink, tot aan de rust tot 0-1 beperkt bleef was dan terug te voeren op het feit dat de Luctor-doelman in een uitste kende vorm verkeerde. Na de rust was er voor deze keeper geen eer meer te behalen. Door doelpunten van achtereenvol gens Riny den Heijer, Mans KI. Velderman en Gerrit Markvoort namen de Holtenaren een be slissende 0-4 voorsprong. Luctor 3 kon tegenover dit geweld weinig inbrengen zodat Holten 4 met een dik verdiende overwin ning huiswaarts keerde. Hector 5-Holten 6 Na een goede prestatie tegen koploper Twenthe 3 was Holten 6 afgelopen zondag lichtelijk van slag. Na een kwartier kwam Hector op 1-0 toen de Holten- verdedigiging bij een hoekschop onvoldoende wegwerkte. Ronnie Meester zorgde met een prach tige boogbal voor 1-1, zodat met een gelijke stand gerust kon 'worden. Ondanks heftig aand ringen waren de Holtense spe lers na de thee niet in staat de score op te voeren. Toen een ie der zich reeds met een gelijkspel verzoend had nam Hector plot seling de leiding. Dit was echter teveel van het goede, zodat in een sterk slotoffensief Jan Roele nog kans zag de gelijkmaker te scoren. Al met al een erg sterk gespeelde wedstrijd van Holten SOS 7-Holten 8 Holten 8 heeft zondag in de eerste helft de kans op een overwinning volledig laten lig gen. Legio kansen werden er in deze spelperiode geschapen, doch ongeconcentreerd spelen was er debet aan, dat de doel punten uitbleven. Na de rust verzette SOS 7 de bakens en met sterk spel werd Holten 8 overklast, wat volledig in de uitslag naar voren kwam. Een wedstrijd die qua inzet niet kon worden vergeleken met de strijd een zondag eerder. Holten 9-SD0L 4 Holten 9 heeft de eerste helft van de competitie met een 3-1 overwinning afgesloten. Dat SDOL een sterke tegenstander was bleek al gauw. Een solide achterhoede wist elke aanval steeds te pareren, zodat de stand bij rust nog dubbelblank was. Na de verplichte rust wa ren het Anton van Beek en Di- nant Veneman, die al snel ^en 2-0 voorsprong lieten aanteke nen. SDOL wist nog tot 2-1 te rug te komen, maar Jan KI. Teeselink stelde de overwinning met een kopbal veilig. Door deze overwinning doet Holten 9 weer volop mee in de strijd om de bovenste plaats. Holten 10-De Zweef 10 Middels een 5-0 overwinning heeft het veteranen elftal haar koppositie volledig waarge maakt Reeds in de eerste helft wist het door een doelpunt van Ab Vincent afstand te nemen. Het was De Zweef, dat in deze periode zeer sterk tegenspel bood. Na de thee gaf De Zweef de tegenstand al snel op toen Holten door wederom Ab Vin cent wist te scoren. John ten Velde. Joop Nijland en Gerrit Tuitert waren de mensen die de eindstand op 5-0 bepaalden. Holten 12-RKSV 5 Een sterk aanvallend Holten 12 heeft zondag in goed gespeelde tweede helft de vloer aange veegd met RKSV 5. Na een 1-0 voorsprong kwam RKSV vlak voor rust nog op 1-1, door een goal in de achter hoede Door doelpunten van Gerrit Elbertsen, Freek Bekker- .nens en Henny Willems nam /Holten 12. middels goed vleuge lspel. in de tweede helft vol doende afstand. Het was tens lotte C Cabak, de sterkste spe ler van Holten 12, die door een strafschop de eindstand op 5-1 bepaalde ter in haar spel en werd Zwolle op eigen helft teruggedrongen. Na een mooie through-pass van Andre Dekker op midvoor Hendry Bronsvoort kwam deze in vrije schietpositie doch de ge routineerde en Zwolle's beste speler Van Heerde wist deze kans te pareren. Even later kopte Bronsvoort een mooie voorzet van Joh. Huzen naast het doel en schoot Nico Labobar (deze middag voortreffelijk spelend), een bal keihard naast het doel. Na ruim een half uur ontstond uit een mooie driehoekscombinatie Huzen- Veneklaas en Bronsvoort bijna een doelpunt, toen Hendry uit de voorzet van Veneklaas de bal tegen de paal kopte en deze in handen van doelman Van Vilste- ren belandde. Vlak voor de pauze stopte doelman Rietberg vakkundig een door Zwolle goed genomen vrije schop, zodat de ruststand dubbelblank bleef, hoewel een kleine voorsprong voor Holten toen reeds verdiend was ge weest. In de pauze werd de uitslag van de verloting (georganiseerd door Holtens supportersvereniging). Holten D 1 - Doarle D 1 Holten D l ging afgelopen zaterdag zeer snel van start, door al in de le minuut een voorsprong te nemen. Het actieve speelde in de eerste helft sterk, met als Het combineren ging gemakke- hoofdprijs een rijwiel, bekend lijk af. Het werd 2-0 door Dick gemaakt. De gelukkige was de die vanaf de zijlijn een schot echtgenote van de trainer der losliet, en de bal verdween Holtenaren, mevr. Bulteel. Na de thee begon de thuisclub bijzonder sterk en oefende een sterke druk uit op het Zwolle- doel, waarbij bleek, dat de Rood-Zwarten conditioneel in goede vorm staken. In de eerste minuut kopte Huzen de bal rakelings over het doel, en in de derde minuut kreeg Holten een terecht toegekende strafschop toegewezen, toen midvoor Bronsvoort bij een goede scoringskans werd gehaakt. On houdbaar knalde Nico Labobar de bal tegen de touwen (1-0). Het hek was toen van de dam en vijf minuten later gaf de goed meegekomen back Henk Jansen een hoge voorzet, die over Bronsvoort en stopper Van Heerde precies voor de voeten van linksbuiten Joh. Huzen be landde, die de bal met de rechtervoet in de uiterste hoek schoot (2-0). Beurtelings ging één der Holten-verdedigers mee in de aanval en de Zwolse ac hterhoede werd diverse keren finaal uit positie gespeeld. Er ontstond hierdoor fraaie kansen. Zo schoot Bronsvoort eerst de bal over de uitlopende keeper net over het doel en miste Jan sen een voorzet van Veneklaas, terwijl uit een hoekschop van Veneklaas de bal door Labobar net over het doel vloog. Na een klein half uur ontstond Holten's derde en meest schitterende doelpunt, toen de goed doorzettende Huzen zich keurig vrij speelde en een mooie voorzet gaf op Labobar. die de bal ineens keihard inkogelde (3- 0). Een klassedoelpunt!Het enthousiaste publiek leefde bij zonder mee en kreeg nog menig wonderlijk in het doel. Even voor rust was Jan die nummer drie voor z'n rekening nam. Ook na rust bleef Holten sterker, maar doelpunten bleven uit. Jongens als jullie in de tweede helft minder zelfzuchtig waren geweest dan waren er meer goals gevallen. Haarle kreeg vlak voor het einde nog een strafschop te nemen maar dit verhinderde Erwin voortreffelijk door deze te stoppen, zodat de eindstand 3-0 bleef. Sp. Rijssen D I - Holten D 2 Na de nederlaag van vorige week heeft D 2 zich keurig her steld door Sp. Rijssen over tuigend te verslaan. In het be gin leek het er niet op. Sp. Rijs sen kwam gevaarlijk opzetten en Holten moest soms aan de noodrem trekken. Het voor treffelijke doelmanswerk van Bert inspireerde het elftal. Langzaam maar zeker kwam Holten uit de verdrukking en Egbert knalde van grote afstand op doel en de keeper dook er finaal over heen. Holten pakte de zaken nog feller aan en dat resulteerde in nog twee goals voor rust. Na rust een geheel gewijzigd elftal wat toch tot be nauwde situaties leidde. Uit een van die aanvallen scoorde Sp. Rijssen tegen. Even voor het eindsignaal werd de eindstand 1-4. Omhoog D 3 - Holten D 3 Een van beide zijden goed ge speelde wedstrijd. Holten had het aanvankelijk moeilijk tegen het voorlaatste staande Om- staaltje mooi voetbal te zien. De Men Sing er al met grote uitlopende doelman keerde een hard schot van Bronsvoort en stopte even later een schot van Knapen, dat via een mooie combinatie tussen Dekker en Bronsvoort tot stand kwam. Joh. Huzen soleerde tussen de verdedigers door en schoot net naast het doel Bronsvoort schoot vlak voor tijd net over. Hieruit bleek wel, dat er voldoende kansen waren om de voorsprong nog -te vergroten, doch belangrijk was. dat de ploeg een goed verzorgd spel ten beste gaf. dat bij haar supporters bijzonder in de smaak vieL en het aankijken meer dan waard was. Scheidsrechter Hallink had -het in deze sportief gespeelde i j 4 wedstrijd niet moeilijk, leidde "oltenJD 4 leed tegen <»Pl°P« Sn Kll.Q^pn üün irnrrlmnHn correct en paste de voor- deelregel goed toe onderschatting naar toe. Na on geveer tien minuten was het hun linksbuiten die gevaarlijk opkwam en scoorde beheerst 1-0 Deze stand bleef tot de rust Na de pauze ging men er even twintig minuten volledig tegen aan aan en het was Hanenburg die de stasnd weer op gelijke voet bracht. Nu was het alles of niets geblazen en Holten drukte door. minuten lang. Holten beukte en beukte op het doel van de VVierdenaren en een van richting veranderde bal ver dween in het doel Dit was ook zeer verdiend, gezien de over macht die Holten had Holten D 4 - Sp. Rijssen D 2 Sp. Rijssen een verdiende nederlaag. De Rijssenaren waren in z'n geheel veel sterker en Lfl Luchtgeweer groep A: 1. B. Arfman 132 p. 2. H J Nekkers 127 p. 3. Koopman 126. p. 4. G. A. Haverslag 120 p. Groep B: 1 B. J Oplaat 122 p. 2 Dick Jansen 117 p. 3. D J. Nijendijk 114 p. 4. G. J. Sluiter 110 p. Groep C: 1. A. Bieleman 112 p. 2. M. Boersma 112 p. 3 G J van Aefst 52 p Luchtpistool: Groep A l.H. J. Nekkers 123 p (2 x 10), 2 A. Schuppert 123 p (1 x 10). 3 G. A Haverslag 120 p4. G Koopman 108 p Groep B 1. E. J Grootentraast 128 p. 2 A J Bieleman 115 p 2 A. Paalman 109 p 4 Dick Jansen 96 p doelpunten konden dus niet uit blijven. De ruststand was reeds 0-5. Jongens laat je door deze nederlaag niet van de wijs bren gen en haal a.s. zaterdag twee punten in Luttenberg. Afgespro ken? Holten E 1 kampioen van de herfsteompetitie Holten E 1 is er al in de voor laatste wedstrijd in geslaagd om het begeerde kampioenschap te behalen. Het behaalde een ruime 7-0 overwinning op het Nijverdalse SVVN. Holten was zo oppermachtig dat de doelman slechts een bal op doel heeft gehad. Jammer was het dat Heyco al na vyf minuten ziek moest uitvallen. Er werd naar hartelust gecombineerd en doelpunten kwamen er aan de lopende band. Bij terugkomst uit Nijverdal werden de jongens en hun lkeiders getrakteerd en werden vele felicitaties in ont vangst genomen. Jongens nogmaals gefeliciteerd met dit succes. Holten E 2 - Delden E 1 Holten E 2 zette z'n over winningsreeks voort door Delden met lege handen naar huis te sturen. Het was een vrij eenzijdige wedstrijd, met enkele gevaarlijke uitvallen van Delden, waaruit ook het tegendoelpunt viel. zaterdag de laatste wedstrijd van de na jaarscompetitie. In de in café "Kalfsterman" ge houden jaarvergadering (met bingo) waarop ook de dames van de sterke mannen waren uitgenodigd deelde voorzitter Al- lard Luggenhorst na een wel komstwoord in z'n openingstoe spraak o.a. mee dat de TTV ,.Okia" aan de wintercompetitie met 2 teams zal deelnemen. Het laatste competitietournooi zal door "Okai" worden georgani seerd in manege „Snorrewind" aan de Borkeldweg. Inplaats van Wim Lubbersen die niet herkiesbaar was werd als be stuurslid gekozen Johan Mars man. Voorzitter Allard Lugge nhorst werd met algemene stemmen herkozen. Na de pauze werd er bingo gespeeld waarmee vele mooie prijzen (w.o. drie van Het pupillenelftal El van de s.v. Holten werd kampioen in afdeling E24. Op de foto de jonge rood-zwartjes met hun leiders A. Mulder (links) en Sietze Markvoort. Holten E 3 - DES E 2 Holten E 3 kon geen revanche nemen voor geleden nederlaag in Nijverdal destijds. DES was wel sterker maar Holten liet zich niet van de wys brengen Het moest tenslotte toch buigen voor het overwicht van DES Het werd uiteindelijk 0-2. Holten E 4 tenslotte kwam met in actie omdat hun tegenstandei niet kwam opdagen. Senioren Achilles '12 6-Holten 4 a. 10.00 u., v 8.45 u. Holten 5-Holten 6 a. 9.30 u. Holten 7-Luctor 5 a. 10.00 u. Holten 8-Haarle 10 a. 10.30 u. Holten 10-Haarle 7 a. 10.30 u. Holten 12-De Zweef 8 a. 10.00 u. Junioren: Holten Al-DOS '37 Al a. 2.30 u. Holten A2-Vesos A2 a. 2.30 u. Holten B2-Enter Vooruit B2 a. 112.30 u. Alle overige junioren-elftallen zijn vrij. Pupillen: SDOL D3-Holten D4 10.00 u. v. 9.15 u. Holten El-Haarle El 10.00 u. WVV E2-Holten E2 10.00 u. v. 9.15 u. Haarle E2-Holten E3 10.00 u. v. 9.15 u. Eversberg El-Holten E4 11.00 u. v. 10.15 u. Holten Fl-SOS F1 11.00 u. Eventuele afmeldingen voor vrijdagavond 7.00 uur by een van je leiders. Gewijzigde trainingstyden pupillen en C-junioren: VVV 8, 9 en 10 november: Dinsdag 6-7 u. C1-C3; woensdag 5-6 u. C2-C4 veldtraining. Woensdag 7-8 u. C1-C3, donderdag 5-6 u. D3-D4, donderdag 6-7 u. D1-D2 zaaltraining sporthal 't Mossink. Donderdag 4-5 u. pupillen E3, E4 en Fl, donderdag 5-6 u. pupillen E1-E2 zaal training gymzaal Tuinstraat. DET0 BI-HOLTEN BI [n een sportief gespeelde weds trijd wisten de Holtenaren een gelijk spel af te dwingen van een op papier sterkere tegen stander. Voor rust bleek al heel snel dat aan de nederlaag van vorige week, (1-8) niet meer ge dacht werd en trok men met goede combinaties ten aanval. De kansen die over rechts ge schapen werden konden door onvoldoende zelfbeheersing niet in doelpunten omgezet worden. Deto moest dan ook met enkele uitvallen genoegen nemen. Toch was het een van deze uitvallen die Holten vijf minuten voor rust een 0-1 achterstand be zorgde daar bij een schot op doel de bal door een Holtenaar van richting werd veranderd en toen onbereikbaar was voor de goed keepende doelman Deijk. 1-0) Na rust een steeds weer fel aanvallend Holten en een stug verdedigend Deto dat nogal eens aan de noodrem moest trekken hetwelk de goed lei dende scheidsrechter echter niet ontging en Holten veelvuldig een vrije trap opleverde. Tien minuten voor het einde kon uit zo'n toegekende vrije trap. Dik Kappert vanaf 25 meter, hard in de uiterste hoek gelijk maken. Voor beide doelen onstonden daarna nog gevaarlijke situaties die echter geen doelpunten meer opleverden. café-houder Tonny Brands) wa ren te winnen. Het prachtige koffiezet-apparaat, dat aan het einde van de zeer gezellige avond als hoofdprijs werd inge zet werd gewonnen door mevr. J. Schorfhaar-Vukkink. De Holtenaren ontmoeten zondag weer een tegenstander uit Zwolle, n.l. het zeer bekende ZAC. dat in haar goede voetbaljaren veel bekendheid kreeg door één van Neerlands vlak schutters Bep Bakhuys. Het is voor Holten een nog on bekende tegenstander, die momenteel een bescheiden plaats op de ranglijst inneemt. Uit de zeven gespeelde wedstrij den hebben zij vier punten be haald en staan als voorlaatste geklasseerd Indien Holten haar goede vorm van de laatste we ken kan behouden, moeten er zeker winstkansen inzitten, hoewel ZAC er natuurlijk alles aan gelegen is om haar benarde positie wat te verbeteren. Supporters, die deze wedstrijd willen bezoeken, (en dat zijn er de laatste tijd nog al wat), kun nen het beste het veld bereiken door, van Heino komend, bij de eerste stoplichten in Zwolle linksaf te slaan, richting station. Langs het station rijdend, ca. tien meter vóór de kleine rotonde linksaf gaan langs het water (Willemsvaart) bij de oude IJsselbrug Het veld ligt aan de oude Veerweg. De selectie is nagenoeg hetzelfde als tegn Zwolle en hopelijk zor gen zij weer voor een leuke wedstrijd met als 't effe kan het liefst twee punten! Holten B2 - Excelsior B4 Holten heeft met deze 3-0 zege een verdiende overwinning be haald. Over alle linies waren de Holten-spelers beter, met de rust was de stand 1-0 door een straf schop. Na de thee werden hier nog twee doelpunten aan toege voegd, waarvan één wederom uit een strafschop. Al met al met goed spel en hard werken meer dan verdiend. Ook deze keer was de leiding weer in goede handen van scheidsrechter T. Deijk. Holten Cl - Enter Vooruit Cl Afgelopen zaterdag heeft Holten Cl de toppositie in haar klasse heroverd door een 2-0 overwin ning op koploper Enter Vooruit te behalen. Via uitstekend veld spel werd de tegenstander con stant onder druk gehouden. Het duurde echter tot 1 minuut voor rust, voordat het overwicht in een doelpunt werd uitgedrukt. Het was linker middenvelder Wilco Kwintenberg, die na goed doorzetten, de bal beheerst in de rechter benedenhoek prikte. Na rust bleef Holten de betere ploeg, maar zag voorlopig geen kans de score op te voeren. Na een spelerswissel was het de juist in het veld gekomen Ton- nie Woltman, die een van de keeper terugspringende bal kei hard tegen de touwen joeg. Hierna probeerde Enter Vooruit nog de bakens te verzetten, maar de Holter defensie gaf geen krimp. Jongens een dik verdiende overwinning en blijf op deze voet doorgaan. Blauw Wit Cl - Holten C2 In deze derby waren alle Holten-spelers begrijpelijkerwijs erg gemotiveerd. De Holten- achterhoede wist tot ver in de eerste helft de stand op 0-0 te houden. De voorhoede kreeg in deze periode enkele goede kan sen, maar door gebrek aan schotvaardigheid werden deze kansen niet verzilverd. Toen Blauw Wit eenmaal een voor sprong genomen had, legde Hol ten alles op de aanval. Een paar gevaarlijke Blauw Wit-counters zorgden voor de 3-0 overwinning. Het sterke spel van de „Nij- landbrothers" mag niet onver meld blijven, Kosc C2 - Holten C3 In een rommelige wedstrijd wist Holten C3 overeind te blijven en de wedstrijd naar haar hand te zet ten. Beide doelpunten vielen in de eerste helft. Fouten in de verdediging van de tegenstander werden door onze voorhoede meedogenloos afgestraft Al met al een goed resultaat tegen de nummer drie van de ranglijst. Eindstand 0 2 Ga zo door, jon gens

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 13