Doortastender Blauw Wit klopt slap spelend Daarle Culturele-, jeugd- en sportsubsidies in 1978 met 7 proc. omhoog Zo speelden de Blauw Wit senioren Schaakclub Holten (voorlopig) op winst Resultaten van de Blauw Wit pupillen Programma Blauw Wit Programma Sporthal ,,'t Mossink' HOLTENSE ATLETEN IN RONDE WELEVELD Overzicht en resultaten Blauw Wit junioren Jeugd z.c.t. Twenhaarsveld HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 OKTOBER 1977 - PAG. 9 Met de herstelde Wilco Dikkers op het middenveld heeft Blauw Wit '66 een verdiende zege behaald in en tegen Daarle. De bezoekers toonden het betere spel en scoorden drie maal, terwijl de Holtense verdedi ging niet gepasseerd werd. Door deze overwinning en de nederlaag van koploper SW heeft Blauw Wit de aansluiting met de kopgroep behouden. Een nog steeds niet over libero Lohuis beschikkende trainer Willems had Geje Paalman als laatste verdediger geposterd. terwijl Harry ten Woldhuis als voorstopper een goede partij speelde. Aangezien ook Jan Ver veda wegens militaire verplich tingen niet beschikbaar was, be zette Henk Aanstoot de rechtsbuitenplaats en completeerde Gerard Schalk het middenveld. Vanaf het be- ginsignaal van scheidsrechter Luppes uit Enschede namen de Blauw Witters het initiatief. Vooral de rechterwing Aanstoot-Dikkers was voor de gastheren een obsessie, maar verder dan enige schoten van Klein Nagelvoort en een harde knal van Wilco Dikkers kwam men aanvankelijk niet. Zowaar viel er bijna een doelpunt aan de andere kant toen een uitgooi van de Blauwwit doelman mislukte, maar zijn reactie op de van dichtbij afgevuurde kopbal was voortreffelijk. In de 14e minuut veroverde Gerard Schalk op het middenveld de bal, rukte op naar het strafschopgebied en loste van circa 20 meter een hard klimmend schot dat, on houdbaar voor de goede Daarle-keeper, in de rechter bovenhoek verdween (0-1). Een doelpunt van grote klasse! Blauw Wit bleef de over heersende ploeg en dit leidde in de 34ste minuut tot een tweede treffer, toen Richard Beldman hard inschoot en de bal via de binnenkant van de paal tegen het net sloeg (0-2). Nog voor de pauze trachtten de gastheren iets aan deze stand te gaan Blauw Wit 2-Vesos 2 Een thuisspelend Blauw Wit 2 dat deze middag bijna compleet kon aantreden heeft hieruit munt geslagen. Vesos 2. koploper in de 3e klasse B moest- opboksen tegen een hardwerkend Blauw Wit en kwam zelfs met 0-2 achter. Na rust konden ze toch 2-1 scoren maar Blauw Wit 2 bleef tot de laatste minuut volhouden en kreeg dan ook de felbegeerde en zeker verdiende volle winst. Zaterdag ontmoet Blauw Wit 2 een var. de hekkesluiters en we rekenen weer op de volle buit. Blauw Wit 3-Vesos 4 Blauw Wit 3 dat uitkwam tegen Vesos 4 heeft het aan zichzelf te danken dat Vesos met de halve winst huistoe ging. Nadat Blauw Wit in de le helft een 3-0 voor sprong had genomen, werd er na de thee dermate slecht ge speeld, dat Vesos 4 keer kon scoren (*ok Blauw Wit wist nog een doelpunt te forceren maar dit was niet genoeg om de winst thuis te houden en de race naar de bovenste plaats by te hou den. Toch zal Blauw Wit 3 wat meer aan prestige moeten win nen. wil het een rol in de koppositie blijven vervullen. Vesos-Blauw Wit 4 In een totaal andere opstelling dan men gewend was trad Blauw Wit 4 aan tegen Vesos 5. Met een waterdichte ac hterhoede en vanuit deze ver dediging de zaak opbouwend kwam Blauw Wit door Be- kkemens op 0-1 en maakte Smit uit een vrye trap van net even over de middenlijn 0-2. Na rust scoorde Bekkernens (2x) en Muller maakte met een geweldig doelpunt de vreugde kompleet 0-5. In de slotfase zorgde Boer voor het halve dozijn en ging Blauw Wit 4 dankzij een ge weldige inzet met de grootste overwinning uit haar bestaan huiswaarts Blauw Wit 5-Sp, Rijssen 7 Blauw Wit 5 ontmoette zaterdag koploper Sp. Rijssen 7 dat zich ook na deze wedstrijd nog koploper mag noemen. Hoewel Blauw Wit 5 sterke tegenstand bood en zelfs evenveel kansen als de Rijssenaren wist te cree- ren. moest er toch een 0-4 nederlaag worden geïncasseerd Zoals gezegd had dit Blauw Wit 5 meer verdiend en de wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen Eversberg 4 kan dan ook met vertrouwen worden tegemoet ge zien. Sp. Rijssen 8-Blauw Wit 6 Blauw Wit 6 dat de slechte wedstrijd van vorige week nog in het achterhoofd had, heeft zich in de uitwedstrijd tegen Sp. Rijssen 8 uitstekend hersteld. Met goed aanvallend spel werd deze match begonnen, maar de afwerkers faalden en sportclub mag dan ook van geluk spreken dat er bij een blanco stand kon worden gepauzeerd Na rust wis ten de Rijssenaren met een snelle uitval toch door de sterke Blauw Wit. verdediging te bre ken en scoorden 1-0. Het zesde bleef ook na deze treffer goed spelen, maar kon niet tot scoren komen. Een gelyke stand was echter zeer verdiend geweest Blauw Wit Al- Wierden Al In een zeer matige wedstryd te gen Wierden Al keek Blauw Wit Al, door een treffer in eigen doel, na 10 min. spelen al tegen een 0-1 stand aan. Blauw Wit herstelde zich voortreffelijk en bouwde zelfs een 2-1 voorsprong op, doch nog voor rust kwam Wierden langszij en na de thee wisten de Wierdenaren zelfs op 3-2 te komen. Blauw Wit was aangeslagen en kon de juiste openingen niet meer vinden. Het spelpeil daalde tot laag niveau ook al omdat er meer gebabbeld dan gespeeld werd Volgende keer beter! RKSV Cl-Blauw Wit Cl Op weg naar „de top" stuitte Blauw Wit dit keer op een iets sterkere tegenstander In een in de eerste helft geiykopgaande wedstrfjd kwam RKSV door een dekkingsfout op 1-0 De met drie invallers opererende Blauwwitters waren zeker met doen, maar twee goede reddin gen van Bert Trompetter zorg den er voor dat met een ver diende 2-0 voorsprong van de rust kon worden genoten. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld. Een verzorgder spelend Blauw Wit dat de wedstrijd grotendeels controleerde. Tussen de 47 en 50 min. kregen achtereenvolgens Klein Nagelvoort (weinig ge lukkig), Henk Aanstoot en op nieuw Klein Nagelvoort riante kansen om de score te verho gen, maar ze faalden. Nadat in de 55e minuut Meindert Koopman nog over de deklat had geschoten vergrootte in de 62e minuut Wim Klein Nage lvoort de marge tot drie doelpunten en besliste daarmee de wedstrijd volledig. Na een solo waarbij hij drie verdedigers uitspeelde schoot hij de bal laag tegen de touwen (0-3). Trainer Willems wisselde meteen hierna de leeggespeelde Wilco Dikkers (hy is conditioneel nog niet weer in staat een volledige wedstrijd te doorstaan) voor Gerrit Stam, waardoor meer accent op de .verdediging kwam te liggen. Maar de solide spelende backs Bolink en Schipper alsmede het goeddraaiende centrum-duo gaf nauwelijks kansen weg en keeper Trompetter, in groeiende vorm, hoefde slechts zelden in te grijpen. Aan de andere zyde werd Wim Klein Nagelvoort tydens een duel door een elleboog of vuist van een verdediger op het borstbeen getroffen en moest de strijd staken. Hy werd vervan gen door 2e elftalspeler Jaap Jansen die in de voorlaatste minuut nog dicht bij een doelpunt was, maar zijn schot ging voorlangs. Zo eindigde deze door de arbiter zeer vroeg afge floten ontmoeting in een ver diende 3-0 zege van de Holtena ren. Blauw Wit: doel: Trompetter; achter: Bolink, Paalman, ten Woldhuis, Schipper; midden: Schalk, M. Koopman. W. Dikkers (63. G Stam); voor: R. Beldman, Klein Nagelvoort, Aanstoot. i In maart 1977 zijn de normen voor de subsidië ring van de plaatselijke culturele-, jeugd- en sportverenigingen met gemiddeld 10% verhoogd. Tegenover deze verhoging stond een verhoging van de gebruiksvergoedingen van de diverse sportaccommodaties met gemiddeld 7%. B. en VV. stellen nu de raad voor de verhoging van de diverse ge bruiksvergoedingen in 1978 te beperken tot ge middeld 5%. Dit betekent dat ook volstaan kan worden met een ge ringere subsidieverhoging dan de tot heden ge bruikte 10% per jaar. Hun inziens is een gemiddelde verhoging van 7% alleszins rede lijk, met dien verstande dat het aanbeveling verdient alle nor- ■J men die per lid worden be rekend (per jeugdlid, per 'be speeld instrument en dergelijke) met een gelijk bedrag te verho gen. Slechts ten aanzien van de jeugdverenigingen kan gesteld worden, aldus het college, dat deze norm (f 6.50 per jeugdlid, alleen de padvindersvereniging valt onder deze categorie) enig szins achter loopt bij de andere normen, zodat B. en W. in dit geval een extra verhoging ge rechtvaardigd vinden. Op basis van de verenigin- gsgegevens over 1977 leiden de navolgende normen tot een totaal bedrag aan subsidie over 1978 van ca. f32.500.-. In de begroting voor 1978 is een bedrag geraamd van f35.000.-, zodat er nog ruimte is voor het eventueel toekennen van startsubsidies en subsidies in de kosten van kadervorming. B. en W. stellen de raad voor de subsidieverordening ingaande 1 januari 1978 te wijzigen en de volgende subsidies vast te stel len. De financiële commissie kan zich met dit voorstel verenigen. 1978 f 1.260.00 f2.030.00 f 24.50 Zoals reeds vermeld trad Holten 2 afgelopen vrijdag in de sterkst mogelijke bezetting aan om in Al melo 1 of 2 punten te pakken. Dat dit aardig gelukt is 3-4 in het voordeel van Holten met 1 partij afgebroken komt hoofdza kelijk door het sublieme spel van T. v Lindenberg die toen de mindere. Direkt na de rust maakt RKSV opnieuw een doelpunt, door aarzelend optre den van de achterhoede. In het verdere verloop van de tweede helft was het Blauw Wit dat het spel maakte, maar helaas tot doelpunten kwam het niet. In de volgende wedstrijden zal het moeten gebeuren, want anders verliest Cl de aansluiting met de top, daarom staan wij a.s. zaterdag weer met elf man in het veld, dus allemaal. Blauw Wif C2-Enter C2 In een moeilijke wedstrijd tegen Enter C2 heeft Blauw Wit C2 de beide puntjes laten liggen. Na dat Blauw Wit met de rust te gen een 1-3 achterstand aan keek, werd er toch in de 2e helft een beter aanzien aan de stand gegeven 2-3. De ge lijkmaker hing in de lucht maar de paal keerde alle kansen. On danks de nederlaag kan C2 terugzien op een goede wedstrijd, waarin door beide ploegen stevig werd gevoetbald. Blauw Wit El-Haarle E3 Evenals de eerste wedstrijd in Haarle werd ook de tweede in Holten een overwinning van 6-0 voor Blauw Wit El. Bij de rust was de stand 2-0 door doelpun ten van Jan Koning, en John Peter en na de wisseling werd de score verhoogd door Frans Stam (2x) en Edwin IJspeerd (2x). Klaarblijkelijk verkeerden de jongens te veel in vakanticstemming want met een beetje meer overleg had de score makkelijk met dubbele cijfers kunnen eindigen Volgende week de laatste uit wedstrijd tegen SVVN in Nijverdal. Enter V. E2-Blauw Wit E2 Een zwaar gehandicapt E2 toog dit keer naar Enter, met de be doeling koploper Enter V E2 een voet dwars te zetten Ge handicapt, doordat twee jongens uit onze zo goed draaiende ver dediging er dit keer met bij wa ren. De defensie rammelde dan ook van alle .kanten. De ver vangers waren welliswaar goede wil doch stonden een beetje on wennig te schutteren op deze, hen onbekende, plaats Gevolg hiervan was, dat de middenvelders regelmatig ter as sistentie terug moesten. Door deze oorzaken kon dit E2 niet in zijn normale spel komen en de anders zo soepel draaiende aanvalsmachine kwam krakend tot stilstand op het moment dat het nog ongeslagen Enter V. E2 1-0 scoorde. Met man en macht probeerde het dappere Blauw Wit nu deze sterke tegenstander tegen te houden. De snelle spits en buitenspelers van Enter V sne den echter menigmaal met op vallend gemak door onze ver dediging Dat de schade bij de rust beperkt bleef tot een 2-0 achterstand was. mede gezien de aanvalskracht van Enter V., een grote verdienste. Met name doelman Michel Huiskamp wierp zich menigmaal met ware doodsverachting voor de voeten van de tegenstanders om de bal te bemachtigen. Na de rust werd Michel opge steld als ausputzer met de be doeling iets meer schotkracht in de verdediging te brengen. Bert Bosschers nam nu zijn plaats in onder de lat In eerste instantie leverde dit geen resultaat op, want na 10 min. in de tweede helft was het Enter V. E2 gelukt er nogmaals twee in te schoppen en leek Blauw Wit op een grote nederlaag af te stevenen Doch een 4-0 achterstand was blijkbaar toch teveel voor dit gehavende E2. want plotseling sloeg de vlam in de pan en stortte de gehele ploeg zich ge estdriftig in de aanval om en kele Enterse oren te gaan was sen. Met lange ballen naar voren werd munitie aangedragen vooi onze aanvalslinie en toen de kruitdamp enigszins was opge trokken was de stand nog slechts 4-3 door doelpunten var resp Albert Slotman 2 keer er Hans Dijkink Dat Enter V in de laatste minuut nog 5-3 kon scoren was enkel van belang voor de statistieken. Blauw Wit E2 had zijn tander laten zien en de nederlaag tot draaglijke proporties teruggebracht. Toch goed ge speeld jongens De volgende keer halen we de zegekar weei van stal. Haarle F1 -Blauw Wit F1 Blauw Wit F1 dat tegen Haarle F1 speelde was in deze wedstrijd duidelijk de beste. Haarle dat met een snelle uitval probeerde op voorsprong te ko men ontmoette Klein Twenhaar op weg naar de goal en kon niet scoren. Wel scoorde Wim Meilink voor rust twee keer. Na rust was Blauw Wit weer de beste ploeg, maar Haarle-keeper deed zijn werk uitstekend Toch kan Blauw Wit 5 minuten voor tijd nog scoren, nadat Jansen de bal had voor getrokken en Jaco den Uyl beheerst inschoot, 0-3. Holten achter stond hardnekkig remise weigerde en tot de bo dem van zijn kunnen spelend alsnog een iets mindere stelling in winst wist om te zetten (3-3). Aan bord 7 wist Jan ten Velde uiteindelijk de stand een gun stige wending voor Holten te geven (3-4), goed spel van Jan die door drukke werkzaamheden weinig schaakt waardoor de scherpte er vaak wat afgaat. Maar daar was deze keer weinig van te merken, hy schaakte als in zyn beste dagen. Uiteindelyk is het weer weggelegd voor een junior schaker om de volle winst naar Holten te brengen. Wayne Klaassen moest in de vroege uurtjes zyn party afbreken in een betere stelling met 2 pion nen voor. De verwachting is dat dit minstens remise wordt waardoor Holten II de volle 2 punten krijgt en eindelyk de rode lantaarn mag overdragen. Dit resultaat was mede te dan ken aan onze wedstrijdleider. Jan Kromdijk voor de taktische indeling van de borden waar door een zwakker Holten waar- schynlyk 2 punten wint. De persoonlyke uitslagen: H. Ra ben-Theo van Lindenberg 0-1; P Siebers jr.-A. M. Klaassen 0-1; Van Dorth-J C. Roele 1-0; E. M. Sarink-J van Dalen sr. 1-0; B. Rynders-W. A. Klaassen jr. afge broken; P. Siebers sr.-T. van Oyen 0-1; M. v.d. Kan-J. ten Velde 0-1; B. J. Kemna-G. J. Kromdyk 1-0. Uitslag interne competitie groep 1: E. C. Klaassen-H. Roelofs 0-1; W. v. Oyen-H. van Beek 0-1; J. C Roele-J. E. Scheperman 0-1; D. A. v.d. Knaap-J. van Dalen sr. 1-0. Groep II: W. G. Blits-A M. Klaassen 1-0; T van Oyen-B.1 Beyer 0-1; G. J. Kromdyk-B. van Beek 0-1; Theo van Lindenberg-W. Rietman afgebro ken. Maandag gaat het beste viertal naar Oldenzaal voor de 2e ronde van de S.B.O. beker. Senioren: Markvogels 1-Blauw Wit 1, 2.30 u., vertrek 1.30 u.; Blauw Wit 3-Sparta 6, 3 00 uur; Blauw Wit 3-Sc. Rijssen 6. 1.00 uur; Sc. Rijssen 5-Blauw Wit 4, 1 00 uur, vertrek 12.15 uur, Ev ersberg 4-Blauw Wit 6-Enter Vooruit 10, 10 uur. Junioren: Blauw Wit Al-Omhoog Al, 300 uur; Blauw Wit Cl- Holten C2, 1.30 uur; Holten C4-Blauw Wit C2, 1.00 uur; Blauw Wit BI is vrij. Pupillen: Excelsior D2-Blauw Wit Dl, 1100 uur, 10 30 uur; Blauw Wit D2-Excelsior D5, 1100 uur; SVVN E3-Blauw Wit El, 10 15 uur, 9 30 uur; Blauw Wit E2-Excelsior E4, 10.15 uur; DES Fl-Blauw Wit Fl, 1100 uur, 10.15 uur. I. Culturele verenigingen, te weten: Muziekverenigingen: A. uitkomende in: 1. de 4e t.m. le afdeling 2. afd. uitmuntendheid t.m. vaandelafdeling f 1.350 00 B. per bespeeld instrument f2.170.00 C. 25% van de salariskosten incl. sociale lasten f 26.00 van de dirigent, met een maximum van D. een bijdrage in de kosten van deelname aan f 1.350.00 f 1.260.00 concoursen f 550.00 f 510.00 Tamboerkorpsen: A. uitkomende in: 1. jeugdafdeling, 3e en 2e divisie 2. le en eredivisie f B. per bespeeld instrument f C. 25% van de salariskosten incl. sociale lasten f van de dirigent of instructeur, maximum D. een bijdrage in de kosten van deelname aan f 675.00 f 630.00 concoursen van f 550.00 f 510.00 Marjorettegroepen: A. uitkomende in: 1. jeugdafdeling, 3e en 2e divisie 2. le en eredivisie f B. kledinggeld per lid per jaar f C. 25% van de salariskosten incl. sociale lasten f van de instructeur, met een maximum van D. een bijdrage in de kosten van deelname aan f 675.00 f 630.00 concoursen van f 550.00 f 510.00 Zangverenigingen: A. 15% van de contributie- en donatieopbrengst met een maximum van f 300.00 f 275.00 B. 25% van de salariskosten incl. sociale lasten van de dirigent, met een maximum van f 420.00 f 385.00 C. een bijdrage in de kosten van deelname aan concoursen van f 200.00 f 180.00 II. Jeugdverenigingen: 50% van de jeugdcontributie, met een maximum per jeugdlid van f 10.00 f 6.50 III. Speeltuinverenigingen: 10% van de contributie- en donatieopbrengst met een maximum van f 200.00 f 180.00 550.00 825.00 18.50 550.00 825.00 18.50 510.00 770.00 17.00 510.00 770.00 17.00 IV. Sportverenigingen: 50% van de jeugdcontributie, maximutn per jeugdlid van f 16.00 f 14.50 Week: 29 oktober t.m. 4 november ZATERDAG: 15.00-18.00 zaalhandbalcompetitie. 20.00-23.00 groep Scheltens (tennis). ZONDAG: 12.00-17.00 zaalhandbalcompetitie. MAANDAG: 16.10-18.30 tennisclub Holten. 18.30-22.00 badmintonclub Holten. 18.30-22.00 badmintonclub Holten. 22.00-23.00 van Rijssen (tennis). DINSDAG: 16.30-23.00 volleybalver. Mintonette. WOENSDAG: 17.00-19.00 z.v.v. Blauw-Wit '66. 19.00-20.00 s.v. Holten. 20.00-23.00 badmintonclub Holten. DONDERDAG: 17.00-19.00 s.v. Holten. 19.00-21.00 zaalvoetbalcompetitie. 21.00-23.00 hockeyclub Holten. VRIJDAG: 16.30-18.00 hockeyclub Holten. 18.00-19.00 19.00-22.00 volleybalver. Mintonette. 22.00-24.00 tennisclub Holten. De zwemclub „Twenhaarsveld" nam afgelopen zaterdag in Raalte deel aan wedstrijden die waren georganiseerd door de plaatselijke zwemclub ,,De Oos tdobbers". Aan de wedstrijden namen verder deel „de Flamingo's" uit Rheden en „de Aa" uit Almelo. Holten begon sterk en na de eerste tussenstand stonden ze met 89 punten op de 2e plaats achter „De Oostdobbers". Plotseling kwam er toen een in zinking, met als waarschyniyke oorzaak onderschatten van de tegenstander, en by het opma ken van de 2e tussenstand stond de ZCT met slechts 164 punten op de voorlaatste plaats. Het ZCT-team zette zich toen voor een felle eindsprint en won de beide estafettes ruimschoots en de jongelui dachten al aan een feestje bouwen by het beha len van de eerste plaats. Wie schetst hun teleurstelling toen de speaker bekend maakte dat de Z C. „Twenhaarsveld" derde was geworden. 1. „de Aa", Almelo 316 p. 2. „Oostdobbers". Raalte 291 p 3. „Twenhaarsveld", Holten 281 p. 4 „Flamingo's". Rheden 226 p. De leden van de Sportvereniging „Holten" die zaterdag uitkwa men in de door „K.E.V." te Hengelo in de buurtschap Weleveld (by Zenderen) goed ge organiseerde wedstrijden hebben goede resultaten behaald. By de meisjes-pupillen werd Manita Kramer met groot machtsvertoon eerste op de 900 meter. Ze ging vanaf de start meteen op kop, nam al snel een fikse voorsprong en finishte met plm. 200 meter voorsprong op nr. 2. Enkele uitslagen: Heren 6500 meter: 5. Frits Kramer 24 min. 36 sec. 10. G. Lunenborg 26 min. 23 sec. Jongens D 1000 meter- 9 P. van Heun 4 min. 20 sec. 10. A. Broekmaat 4 min. 24 sec. 11. H. Markvoort 4 min. 26 sec. Meisjes pupillen 900 meter: 1. Manita Kramer 3 min. 28 sec.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 9