Holten ongeslagen winnaar van de eerste bekerronde René Bannink wint de Frits Paule cup Pavle Overzicht junioren s.v. Holten Programma s.v. Holten Overzicht en resultaten senioren s.v. Holten r Overzicht en resultaten s.v. Holten pupillen Reaktie op het zaalvoetbaltoernooi van de Holterhaar op 15 oktober Zondag competitie wedstrijd Holten-Zwolle HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 OKTOBER 1977 PAG. 7 Door ook de laatste wedstrijd tegen het bezoekende Bonifacius Boys uit Haaksbergen met 2-1 te winnen heeft Holten de eerste bekerronde succesvol kunnen afsluiten. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, die zeer verdiend door de thuisclub werd gewonnen door een betere spelopvatting en technisch goed spel. waar tegen Bon.Boys het meer moest hebben van hard werken met lange trappen vanuit de achterhoede. De Rood-Zwarten namen al na vijf minuten de leiding door eenï schitterende kopbal van Johan Huzen uit een hoekschop, ge nomen op rechts door Johan Veneklaas. Hoogopspringend toornde Huzen boven alle spelers uit en met een ferme kopstoot parseerde hij doelman Wiegerink onhoudbaar Bon.Boys had in haar midvoor Strengers de gevaarlijkste aanvaller, door dat deze uit alle standen op het doel schoot, die eerst door Ool- bekkink en later door Labobar goed aan banden werd gelegd. Zo schoot hij ruim een kwartier onverwachts op het Holter doel. maar door één der Holtense ac hterspelers werd de bal tot hoekschop verwerkt. Deze corner werd door rechtsbuiten VVelink goed ingeschoten doch stopper Paalman redde op de doellijn. Halverwege de eerste helft soleerde André Dekker door de Bon.Boys achterhoede en werd streng aangevallen. Scheidsrechter Karon vergat de voordeelregel toe te ''passen, zodat de keurig ingeschoten treffer niet werd toegekend. Vlak Holten 2 - N.E.O. 2 Holten 2 heeft afgelopen zondag zijn vijfde nederlaag geleden. Reeds in de beginfase nam N.E.O. door slecht wegwerken in de Holten-achterhoede, de lei ding. Hierna heeft Holten van alles geprobeerd om de achters tand weg te werken, doch de N.E.O. verdediging stond in de eerste helft haar mannetje. Na rust een sterk overheersend Hol ten, dat legio kansen kreeg, doch geen enkele wist te benutr ten. Dat goed voetbal nog geen waarborg is voor een overwin ning werd deze morgen weer bewaarheid. W.V.V. 3 - Holten 3 Holten 3 heeft wederom een on gelukkige nederlaag geleden. Na een afwachtend begin nam Hol ten 3 het iniatief over en bleef de gehele eerste helft domineren maar doelpunten bleven uit. Na de thee nam W.V V. meer aan vallende initiatieven wat na on geveer 10 minuten resulteerde in 1-0. Het duurde lang voordat de de roodzwarten deze tegenslag verwerkt hadden, doch de laat ste 20 minuten waren weer vol ledig voor de Holtenaren, doch zoals zo vaak geen doelpunten Na een snel uitgevoerde counter was het W.V.V. dat er in de laatste minuut nog 2-0 van maakte. Tilligte 2 - Hofoea 4 Holten 4 heeft een kostbaar punt gepakt in Tilligte aan de Duitse grens. In een zeer goed gespeelde eerste helft had men zelfs met een tweetal doelpunten afstand moeten nemen, maar vrouwe Fortuna hielp niet mee Na de thee kwam Tilligte sterk terug, doch was ook niet in staat om te scoren Zondag a.s. naar Luctor 3. waar wederom een moeilijke strijd wacht Holten 5 - T.V.O. 2 Tegen Holten 5 heeft koploper T.V.O 2 uit Becrum gedurende het eerste kwartier van de wedstrijd zijn leidende positie kunnen bevestigen. Uit twee ge vaarlijk aanvallen over rechts was het al snel 0-2. Dat Holten 5 hierna terug kwam bewijst de mentaliteit en teamgeest van dit elftal. De rood-zwarten namen het initiatief vollédig over. wat voor rust resulteerde in 1-2. uit 'een ingestudeerde vrije trap van A B Jansen. Na de rust het zelfde spelbeeld. aanval na aan val golfde op het Becrumse duel, doch paal en lat stond voorlopig succes in de weg Het was wederom A. B Jansen, die uit een identieke situatie als bij het eerste doelpunt, de gelijk maker liet aantekenen In een heftig slotoffensief wist H V D Pluym met een felle kopstoot de winnende treffer te scoren Deze overwinning werd lichtelijk ge vierd met de jarige „coach" als onvervalst middelpunt. Twenthe 3 - Holten 6 Holten 6 heeft lijstaanvoerder Twenthe 3 een volkomen te rechte nederlaag toegebracht Reeds na een kwartier kwam men middels een strafschop op 0-1. J. Beltman benutte de te recht toegekende ll-meter-trap Deze tegenslag is Twenthe 3 niet meer te bovengekomen Was men aan Holtenszljde met wat nonchalant met de kansen omgesprongen, dan was de ach terstand voor Twenthe bij rust reeds onoverbrugbaar geweest. Na de thee hetzelfde spelbeeld, in de laatste minuut Twenthe. nog een strafschop van de 'scheidsrechter kado kreeg. Zelfs deze kans was voor de Goorse aanvoerder te moeilijk Alzo volkomen verdiende overwinning voor Holten 6 Holten 7 - S.D.O.L. 3 Holten 7 wist in deze wedstrijd in de slotfase een onoverbrug baar lijkende achterstand nog tot een gelijkspel om te buigen In de eerste helft overklaste S.D.O.L. het zevende volledig en ging met een verdiende voor sprong rusten Na de thee kwam er een herboren Holten binnen de lijnen en Er werd nu geknokt voor elke bal Benny Paalman bracht na een goede aanval de achterstand terug tot 2-1 en drie minuten voor tijd slaagde Jan Wissink erin de partijen op gelijke voet te bren gen. Zo spelend als in de tweede helft tegen S.D.O.L. kan het zevende de toekomst roos kleurig tegemoet zien Holten - Holten 10 hierna passte Knapen op Huzen, die even twijfelde met schieten, zodat de back van Bon. kon in grijpen, terwijl even later Huzen een keihard schot loste, dat door de vuisten van de Bon.Boys doelman werd ge keerd. Direkt na de thee schoot «midvoor Bronsvoort de bal hoog over het doel, die door de open staande deur in de kantine ver dween. Bon.Boys kwam echter goed opzetten en na zes minu ten scoorden ze de gelijkmaker De ver opgedrongen halfspeler Schurink omspeelde stopper Paalman en schoot de bal via het lichaam van Labobar langs de mistastende Rietberg (1-1). Holten nam hierna het heft weer in handen én uit een fraaie pass van Dekker op Labobar kreeg deze een mooie schietkans. Het harde schot werd door de Bon.Boys doelman niet klemvast gekeerd en midvoor Bronsvoort was er als de kippen bij om dit uit te buiten (2-1) De strijd werd hierna wat ont sierd door het vele fluiten van de scheidsrechter, hetgeen de spelers van beide ploegen niet irriteerde. Zelfs kwam het boekje er aan te pas, toen de Bon.Boys voorstopper Noordink de Holtense midvoor tegen de grond duwde, hoewel hiervoor geen enkele aanleiding bestond. Na een half uur spelen ontkwam Holten ternauwernood aan de gelijkmaker toen linksbuiten Roetenberg een strakke voorzet lanceerde, die door de gehele Holtense achterhoede werd ge mist en de bal vlak langs de paal vloog In de laatste tien minuten ontstond er nog enig vuurwerk, toen na een prachtige rush van Bronsvoort op links de bal precies voor de voeten van Huzen werd gespeeld, die de Bon.Boys goalie onhoudbaar passeerde, maar tot veler verba zing werd dit mooie doelpunt wegens buitenspel geanuleerd Even later kopte alweer Huzen een hoekschop van Hondelink goed in 't doel, maar met een katachtige sprong wist doelman Wiegerink de bal tot hoekschop te verwerken Vlak voor het einde schoot midvoor Strengers nog eens tegen de paal, toen de Holtense achterhoede de bal niet kon wegwerken. De laatste aanval was echter voor Holten waarbij Hondelink de bal in de vrije ruimte op Bronvoort speelde, die de bal echter ver keerd op z'n schoen kreeg en naast het doel schoot Begunstigd door fraai zomerweer werd j.l. woensdag weer de jaar lijkse sportdag voor de jeugd van S.V „Holten" gehouden. Het blijkt telkens weer, dat de jeugdcommissie hiermede veel succes heeft, omdat vele voet ballertjes deze sportdag in de „herfstvakantie" beslist niet wil len missen Er waren ruim hon derd deelnemers, die met veel élan hebben deelgenomen aan de diverse spel-onderdelen. welke waren samengesteld door de bekende jeugdtrainer Frits Paule en zijn vaste helpers De vijf onderdelen bestonden uit doelschieten, hardlopen, versp ringen, baldribbelen met hinder nis en een duurloop. Na afloop van de spelevenementen werd er de traditionele „match" gespeeld tussen de aanwezige leiders en een „selectie-team" der jeugd. Deze wedstrijd werd door de jeugd verdiend met 2-1 gewon nen, doch het talrijke publiek heeft genoten van enige techni sche staaltjes voetbalkunst van de leiders. Tijdens deze weds trijd werd door het ,,computer"-centrum, bestaande uit de heren H Beldman en S. Markvoort, de puntenwaardering berekend. Algeheel winnaar werd dit jaar René Bannink, die ook reeds eerder deze mooie Cup in zijn bezit heeft gehad Na afloop van de wedstrijd wer- Lange tijd heeft het erop gele ken, dat Holten 8 de veteranen de eerste nederlaag van dit sei zoen zou toe brengen Dat er grote belangen op het spel stonden bleek uit het feit, dat zelfs trainer Bulteel de gehele wedstrijd aanwezig was Nadat H J Rensen Holten 8 aan de leiding had geholpen ging het spel, tot aan de rust gelijk op Na de thee ging de ervaring van Holten 10 een hartig woordje meespreken en het was Jan Wissink die uit een bekeken vrije trap van Ab Meerman de gelijkmaker liet aantekenen Holten 10 probeerde door te drukken, wat is de slotfase nog lukte door een doelpunt van Joop Nijland. Met deze uitslag blijft Holten 10 lijstaanvoerder Hopenlijk kan Holten 8 zondag a s tegen SOS, met een juiste wedstrijdinstelling voor een po sitief resultaat zorgen Haarle 9 - Holten 11 Een geroutineerd Haarle 9 heeft Holten 11 in de tweede helft volledig van het veld gespeeld wist men de strand tot. de rust nog op 4-1 te houden, na de thee was het alles Haarle wat de klok sloeg Einstand 11-2 Het was verder een leuk dagje uit in Haarle, aan de voet van de Holterberg. Holten 12 - Nijverdol 5. Tegen het zeer hoog geplaatste Nijverdal 5 heeft Holten 12 het met kunnen bolwerken Na een 0-4 achterstand bij rust werden de zaken na rust wat energieker aangepakt Nijverdal was niet meer in staat om te domineren en Holten kreeg middels Henk Nikkels en Freek Bekkernens zelfs goede kansen waarvan slechts eén keer werd geprofi teerd Na enige goede reddingen van doelman Trenkelman werd het zelfs met enig geluk 1-6 in het voordeel van Nijverdal 5 Zondag as met een komplete ploeg de grote klapper tegen RKSV 5. Holten B2-Excelsior B3 Na een wat zenuwachtig begin ging de thuisclub na verloop van tijd steeds beter spelen. Dit resulteerde in een 1-0 voor sprong bij de rust. Deze stand was toen meer dan verdiend Na de thee moest speler Schoen maker zich laten vervangen, na in botsing te zijn gekomen met een tegenspeler Excelsior kon even hierna een doelpunt scoren en de stand op 1-1 te brengen Holten B2 deed nog verwoede pogingen om weer een voor sprong te nemen. De kansen waren er in voldoende mate, maar het lukte deze middag met zo best. Tot het einde van de wedstrijd bleef het dan ook 1-1 Holten Cl-Vesos Cl Holtenk Cl behaalde tegen Ve- sos een ruime 7-0 overwinning In de eerste twintig minuten werden legio kansen gemist. Even voor de rust viel echter de beslissing via twee kort achter elkaar gescoorde doelpunten. Na de thee was het een en al Hol ten wat de klok sloeg Via con structief spel werd Vesos van het veld gespeeld, terwijl de kansen nu wel goed werden be nut. De Vesos-goalie moest vijf maal „vissen", waardoor de ein dstand op 7-0 in het voordeel van Holten Cl werd bepaald. Enter Cl-Holten C2 Een zeer geladen C2 stapte vol goede moed het strijdperk in te gen koploper Enter Cl. In de vijfde minuut scoorde G J Scheperman een prachtig doel punt Na dit doelpunt werd C2 echter overvleugeld door het zeer goed spelende Enter-elftal. Tenslotte werd het 5-1. Na af- den de prijzen aan de winnaars der diverse groepen uitgereikt door de voorzitter van de jeugd commissie, de heer F. ter Hoe ven. De cup werd door de orga nisator van deze dag. de heer Paule. met een sportief speechje overhandigd aan de grote win naar René Bannink Alle groepswinnaars werden op de gevoelige plaat vastgelegd. Renè Bannink (mid den) met de prachtige cup met naast hem de trainer van de S.V-Holten- jeugd Frits Saule De uitslagen waren als volgt: 7-8 jaar 1. Norman Visser; 2. Freek Pasop, 3. Hans Lodeweges; 9-10 jaar 1. Roel Arendshorst; 2. Ger- rit Klaasses; 3. Egbert Wegsta- pel; 11-12 jaar 1. René Bannink; 2 Geert Brands; 3. Wilco Ste vens; 13-14 jaar 1 Erik Knapen; 2 Dinant Paalman; 3. Gerrit Nijland; 15 jaar en ouder 1. Hans Heyda; 2 Bert Bekker nens; 3. Teun Hofman. loop behaalde Holten nog een duidelijke overwinning, al ging het hier helaas om een vecht partij Overige uitslagen: De Zweef Al-Holten Al 6-1, Holten A2- Nij verdal A2 2-2; Voorwaarts Bl-Holten BI 8-1. Vroomsh Boys C3-Holten C3 1-0, Holten». C4-Excelsior C5 7-0 SVVN D3-Holten D3 De eerste nederlaag die Holten leed was al bekeken voor dat men aan de strijd begon. Een vechtpartij ging er aan vooral en daar was ook de Holten- doelman betrokken die hierdoor de eerste tien minuten zo uit de concentratie was dat reeds na 8 minuten SVVN op 1-0 kwam Vlak voor rust kwam een goed spelend Holten terug en Trentelman maakte met een mooi doelpunt de stand gelijk (1-1) Na de pauze een goed opererend Holten dat de (voetbalitoon aangaf maar toch ergens de moed liet zakken. Na 13 minuten spelen kreeg de thuisclub een vrije trap en doelman Braunius was volko men kansloos. Eindstand 2-1. Jammer maar er is nu nog niets verloren mannen en er is met deze eerste verliespunten nog geen man overboord. Holten D 1 - Omhoog D 1 Holten D l heeft tegen Omhoog in een goed gespeelde wedstrijd het doelsaldo wat opgeschroefd Reeds vanaf de aftrap nam Hol ten het initiatief met snel en goed samenspel. Ze kwamen dan ook snel aan twee doelpun ten van Jan en Joost. Toch kwam Omhoog even terug toen de achterhoede even aarzelde wat ook resoluut werd afge straft. Hierna was het Holten wat de toon aangaf en ging de doelpuntenmachine lopen want Jan nam er voor rust nog dne voor z'n rekening en Joost één. Na rust hetzelfde spelbeeld. Met prachtige doelpunten werd de Omhoog- doelman nog zesmaal gepasseerd van resp. Jan, Joost, Henny en tweemaal door Geert en Herman In deze wedstrijd werd ook een ander de bal ge gund om te doelpunten en dat ontbrak de laatste tijd nog wel eens. GFC Dl - Holten D2 In een zeer spannende wedstrijd heeft Holten D 2 z'n eerste nederlaag geleden. De spanning was te snijden en het talrijke publiek heeft ten volle genoten van het spel. GFC was iets technischer aan de bal maar dit werd door Holten ge compenseerd met enorme inzet Kansen kwamen er aan beide zijden, maar de beide ac hterhoedes bleken te sterk De ruststand was dan ook 0-0 Na rust kwam GFC sterk opzetten en moesten de achterhoede en de doelman alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen Uit een van deze afgeslagen aanvallen vallen nam de stopper de bal ineens op z'n „slof' en het leer verdween in het Holter doel 1-0 Holten ging met bij de pakken neerzitten en vocht terug. Vlak voor het einde kreeg onze rechtsbuiten nog een kans op de gelijkmaker maar hij schoot tegen de uitgelopen keeper op Het bleef dus 1-0. Een toch wel verdiende zege van GFC. Holten D 4 - DES D2 In een van DES- zijde hard ge speelde wedstrijd heeft D4 de punten gedeeld Holten probeerde de wedstrijd naar zijn hand te zetten, maar voor pupil len veel te harde charges van DES maakte dit onmogelijk. Het spel was van hoge kwaliteit DES nam in de 15e minuut de leiding toen Mark de bal ver keerd op het been kreeg en deze rolde over de doellijn. 0-1. Hol ten liet er geen gras over groeien en maakte kort daarop weer gelijk door Gerrit. Zeer op vallend was het sterke spel van Peter van Leeuwen. Holten E 1 - DES El Holten El heeft een belangrijke stap gezet op weg naar het kampioenschap van de her- fstcompetitie Het versloeg thuis medekandidaat DES met ruime cijfers Meteen vanaf de aftrap maakte Holten duidelijk wat het wilde. Het forceerde meteen een doelpunt gescoord door Bert Jan. Vijf minuten later was het Arend of te wel „kleine Tox" die nummer twee liet aanteke nen. Holten bleef jagen op het DES- doel en tien minuten na rust was nummer drie aan bod. Het was wederom Bert Jan die er voor zorgde. Holten geloofde het toen wel en liet DES rustig komen. Wanneer zaterdag ge wonnen wordt kan de vlag ge hesen worden. Ouders kom ook eens naar de voortreffelijke prestaties van uw zoon kijken. Tot zaterdag dan maar. Den Ham E2 - Holten E3 De laatste regel m het clubblad over E3 heeft kennelijk wel in vloed gehad. Laat nog eens zo'n grote sneuvelen. Zaterdag was het dan al zover. Den Ham was dit keer aan de beurt. Het was een spannende wedstrijd met aan beide zijden kansen, maar de keepers staken in goede vorm. Eenmaal moest de Den Ham- doelman toch vissen. En dat betekende de volle winst voor E3. Is zaterdag DES aan de beurt. Probeer het nog eens. Wie weet. Holten E4 - Sp. Rijssen. Na een groot aantal nederlagen heeft Holten E4. onze jongste pupillen, zaterdagmorgen jl. een overwinning met 1-0 behaald op een elftal van Sportclub Rijssen. Deze wel zeer gelijkopgaande strijd werd uiteindelijk in het voordeel beslist doordat Holten wellicht de meest gelukkige was. Dit doet echter niets af van het feit, dat de spelers, geen enkele uitgezonderd, goed hebben ge speeld De wedstrijd speelde zich in hoofdzaak op het middenveld af. Hieruit blijkt wel. dat de el ftallen deze keer goed tegen el kaar waren opgewassen. Na een doelworsteling voor het Sp. Rijssen- doel kreeg Marco Stukker de £al voor zijn voeten en scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd en bezorgde hiermede het elftai twee volle winstpunten. (Ingezonden) Zoals iedereen in de krant van 21 oktober j.l. heeft kunnen le zen. scheen het door de „Holtenaar" georganiseerde zaalvoetbaltoernooi een geslaagd festijn geweest te zijn. Ook vol gens het Hollens Nieuwsblad „hebben alle deelnemers een at tentie ontvangen". Wij zijn het niet eens met het woordje „al le". aangezien de speleis van het Ajax-team met lege handen naar huis zijn gestuurd. Is dit nu een schoolvoorbeeld van slechte journalistieke weergave of van een „goede" organisatie. Het team van Ajajc Marjan de Vrijer, Herleen Mol, Wayne Klaassen, Ron Leurink, Peter de Laat De redaktie Nieuwsblad" van „Holtens wast haar (journalistieke) handen in on schuld. Senioren: Holten 2 Hoeve Vooruit 2. aanvang 10.00 uur; Enter 3 - Holten 3, aanvang 10.00 uur; vertrek 9.00 uur Luctor 3 - Holten 4. aanvang 10.00 uur, vertrek 9.00 uur; Hol ten 5 - vrij; Hector 5 - Holten 6, aanvang 10.00 uur, vertrek 9.00 uur; Holten 7 - De Zweef 5, aanvang 10.00 uur; Sos 7 - Hol ten 8, aanvang 10.00 uur, vert rek 9.00 uur; Holten 10 - De Zweef 10, aanvang 10.30 uur; Holten 9 - SDOL 4. aanvang 10 00 uur; SDOL 6 - Holten 11, aanvang 12.15 uur, vertrek 11.15 uur; Holten 12 - RKSV 5. aan vang 10.30 uur. Junioren: Voorwaarts A 1 - Hol ten A 1, aanvang 3.00 uur, vert rek 100 uur; Deto B 1 - Holten B 1, aanvang 1.00 uur, vertrek 12.00 uur; Holten B 2 - Excelsior B 4. aanvang 3.00 uur; Holten C 1 - Enter Vooruit C 1, aanvang 2 30 uur, Blauw Wit C 1 - Hol ten C 2, aanvang 1.30 uur; KOSC C 2 - Holten C 3, aan vang 2.00 uur, vertrek 1.00 uur; Holten C 4 - Blauw Wit C 2, aanvang 1.00 uur; Holten A 2 - is vrij. Pupillen: Holten D 1 - Haarle D I. aanvang 11.00 uur. Sp. Rijs sen D 1 - Holten D 2, aanvang 10.00 uur, vertrek 9.30 uur; Om hoog D 3 - Holten D 3, aanvang II.00 uur, vertrek 10.15 uur; Holten D 4 - Sp. Rijssen D 2, aanvang 11.00 uur; SVVN E 1 - Holten E 1, aanvang 10.00 uur, vertrek 9.15 uur; Holten E 2 - Delden E 1, aanvang 10.00 uur; Holten E 3 - DES E 2, aanvang 10.00 uur; Holten E 4 - RV E 1, aanvang 9.30 uur. Eventuele afmeldingen voor vrijdagavond 7.00 uur bij één van je leiders. De voetbalcompetitie wordt zondag weer voortgezet met en ige interessante wedstrijden, o.a. U.D.-U.S.V., Schalkhaar-Hei no en voor de Holtenaren de wedstrijd Holten-Zwolle Indien de Rood- Zwarten er in slagen deze sleutelwedstrijd te wannen, kun nen ze weer een plaatsje op de ladder stijgen, want in Deventer ontmoeten de nr 1 en 2 elkaar. Gezien de goede resultaten tot nog toe in deze competitie, wordt er weer veel publiek ver wacht en de actieve supportersver van Holten zal dan ook weer een aantrekkelijke verloting houden met als hoofdprijs een dames- of heren- rijwiel! De ploeg uit Zwolle neemt een bescheiden plaats in op de ranglijst, doch dat wil -met zeggen, dat zij de puntjes kado zullen geven en de wedstrijden in vorige competities hebben bewezen, dat de thuisclub in de Zwollenaren steeds een gelijkwaardige tegen stander hebben gehad. De spelers vertrouwen ook nu weer op haar grote aanhang, die ook zondag weer duidelijk zal laten horen dat ze present is

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7