Algemene beschouwingen weinig enerverend. UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 OKTOBER 1977 - PAG. 5 'Als sluitstuk van de j.l. maandagavond gehouden openbare raadsvergadering werden de diverse raads fracties in de gelegenheid gesteld hun visie te geven op de onlangs gereed gekomen gemeente- en bedrijfs- begrotingen over 1978. Een jaarlijks terugkerend hoog tepunt in het werk van de raadsleden, waarbij door de diverse partijen gretig van de gelegenheid gebruik ■wordt gemaakt, hun wensen aan het college kenbaar te maken en waarbij, middels kritische beschouwin gen, aan B en W tevens de rapportcijfers worden uit gereikt voor het gevoerde beleid tijdens het afgelopen jaar. Vertrouwen. i Terugziende op de afgelopen pe riode was het opvallend dat de fracties van zowel CDA, PVDA en VVD hun genoegen uitspra ken over de doorgaans goede verhoudingen binnen de gemee nteraad, terwijl Gemeentebelang sprak van een vertrouwenscrisis. Verder was het opvallend dat de heer J. Warrink (GB) van me ning was dat het besturen van een gemeente als Holten geen ruimte aanwezig is voor partij politiek, terwijl mevr. F.M. ter Doest-Bos (VVD) opmerkte dat de politieke meningen in de raad uiteraard nogal eens ver schillen maar dat het vertrou wen in eikaars goede bedoelin gen gelukkig bewaard is geble ven. "Dit vinden wij daarom zo signi ficant, omdat er, tot ons grote misnoegen, in het kader van de partijen, door wie de regering moet worden gevormd, zo lang zamerhand een lachwekkend aandoend gevecht is ontstaan, dat niets meer met het bedrij ven van politiek te maken heeft, (laat staan iets met het landsbe lang) maar alles met achter docht, minachting en polarisatie. Een jammerlijke vertoning" al dus mevr. ter Doest. De heer J. Warrink van Gemee ntebelang echter sprak zijn te leurstelling uit over het feit dat de inbreng van Gemeentebelang in de bestuursperiode van de afgelopen vier jaar geringer is geweest dan waarop zijn fractie had gelïbopt, hetgeen hij met name toeschreef aan onvol doende openheid van bestuur en vertouwen. "Bij het besturen in zijn alge^ meenheid speelt het vertrouwen een heel belangrijke rol. We verklappen u waarschijnlijk geen geheim, wanneer we constateren, dat vertrouwen" in de be stuurlijke sfeer een ernstige cri sis doormaakt. Dit slaat zeker niet op Holten in de eerste plaats. Onze fractie heeft de af gelopen jaren ervaren dat ver trouwen en wantrouwen heel dicht bij elkaar liggen. Het is ons duidelijk geworden, dat het uiten van kritiek of het hebben van een andere mening al heel snel wordt opgevat als een vorm van wantrouwen Wij ervaren dat als een zeer teleurstellende zaak. De fractie Gemeentebelang is van mening dat alleen openheid van bestuur, (niet te verwarren met openbaarheid), het beste middel is om wantrouwen te be strijden. Het wel of geen deel uitmaken van het college mag geen enkele invloed hebben op de informatiestroom. Wij zijn namelijk nog steeds van mening dat het besturen van een ge meente als Holten niets met partijpolitiek heeft te maken", aldus spreker. Dood spoor. Nadat alle raadsfrakties waar derende woorden hadden ge sproken aan het adres van alle ambtenaren in verband met het tijdig gereedkomen van een op nieuw sluitende begroting, werd vrfj algemeen geconstateerd dat de gemeente Holten, met het uitstippelen van toekomstig be leid op een zorgelijk dood spoor zit. hetgeen met name werd toegeschreven aan de slechte economische situatie met over heid beperkingen als gevolg en het volkomen ontbreken van goedgekeurde bestemmingsplan nen. Namens het CDA zei de heer H.J. Westerik hierover: "Het niet beschikbaar hebben van een goedgekeurd bestemmingsplan heeft onze gemeente met be trekking tot de woningbouw in oen zeer zorgelijke situatie ge bracht. Het niet kunnen be schikken over woningen voor onze eigen inwoners., alsook voor hen die voor hun werk, zowel bij het onderwijs als in het par ticuliere bedrijfsleven, in Holten moeten wonen is een moeilijk te accepteren zaak. De tijd van woningschaarste leek voorbij, voor Holten is deze schaarste thans groter dan ooit. De scholenplanning is ontwricht. Voor het Lager Onderwijs is door deze situatie een lokaleno- verschot ontstaan", aldus de heer Westerik. Mw. F.M. ter Doest (WD) vulde deze mineurszang aan met de opmerking: "Besturen betekent zo langzamerhand steeds maar 'weer hameren op overheidsdeu- ren en een nooit aflatende alertheid op elke mogelijkheid, die zich voordoet." De heer J. Warrink (Gemeente Belangen) schreef het ontbreken van aktiviteiten veel eerder toe aan het feit dat het maken van een sluitende begroting teveel een doel op zich is geworden en verweet het college een eenzijdig investeringsbeleid: "Er zijn de afgelopen periode weinig nieuwe activiteiten ontwikkeld en er zijn er ook niet te verwachten. Hierin zit voor de tractie Ge meentebelang de grote teleur stelling. Het maken van een sluitende begroting is veel te veel een doel op zich geworden. Wanneer we de gezondheid van het gemeentebedrijf relateren aan de mate waarin er investe ringen worden gepleegd, dan is het ronduit een bedroevende zaak en moeten we constateren dat we te maken hebben met een patiènt, waarvan het ziekte beeld chronisch dreigt te wor den. De fractie Gemeentebelang vraagt zich dan ook af of het opstellen van een sluitende be groting een verdienste is, dan wel een gebrek aan initiatief. Wij kunnen wel waardering op brengen, dat de jaarrekeningen telkenjare een overschot te zien geven, wij zijn echter ook van mening dat alle financiële moge lijkheden onvoldoende benut worden. In deze opvatting wor den we nog eens gesterkt wan neer we de groei van de reser ves zien in de afgelopen jaren. Wij zouden graag een verklaring willen hebben van het college wat zij met dit beleid tracht te berieken?" aldus de heer War rink. Terugblik,- Terugblikkend op het afgelopen jaar wees de heer Meerman (PVDA) echter ook op een aan tal positieve zaken zoals een eerste aanzet voor een tweede sportveldencomplex, huisnum mering buitengebied, renovatie van de woningen aan de Burg. v.d. Borchstraat. districtsge zondheidsdienst. brandweersa- menwerking. ambulancevervoer en onderwijsbegeleidingsdienst etc. "Met het gereed komen van het parkje nabij de "Diessenplas", is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Wij willen ten aanzien hiervan nog eén vraag lanceren: Zou het parkje wat vergroot kunnen worden en de heuvel wat wor den afgeplat? In de eerste plaats lopen er al vrij veel die ren rond, dank zij de gulheid van een aantal Holtense ingeze tenen en in een tweede plaats zou dan een veel groter aantal bewoners van het bejaardencen trum zicht op het parkje heb ben. Nu kijkt slechts een klein aantal kamers op het parkje uit", merkte hij op". Bestemmingsplannen. Eenparig hieven alle frakties de klacht aan dat Holten nog steeds niet beschikt over goed gekeurde bestemmingsplannen voor woningbouw. Ten aanzien van het plan Beuseberg zei CDA woordvoerder Westerik: "Wij veronderstellen dat de actie voerders destijds niet voorzien hebben welke verregaande con sequenties dit voor ons dorp kon hebben. Bovendien, mijnheer de Voorzit ter, de gehele structuur van ons dorp dreigt ontwricht te worden door deze gang van zaken". De heer H. Meerman (PVDA) vulde hierop aan: "Als de bestemmingsplan-procedure van meet af aan vlot afgewerkt had kunnen worden, was waarschijn lijk de huidige vertraging niet ontstaan en zouden de te bou wen huizen in ieder geval beter betaalbaar zijn geweest, dan nu het geval zal zijn. We weten dat de verhouding koopwoning huurwoning op dit ogenblik an ders ligt dan een aantal jaren geleden. Toch willen we er met klem op aandringen, dat er een voldoende aantal woningen ge bouwd zal worden, welke be taalbaar zijn voor mensen met een gemiddeld inkomen. We denken hierbij ook aan wonin gen in de beschutte sfeer. Te vens hopen we, dat we erin zul len slagen instrumenten te vin den om de te bouwen woningen zoveel als mogelijk is ten goede te laten komen van ingezetenen van onze gemeente. "De Haar". *Ten aanzien van het zgn. "Noodverband De Haar" wilde Meerman weten hoever de on derhandelingen met de projec tontwikkelaar zijn gevorderd en of woningbouw aldaar nog wel haalbaar is. Mw. F.M. ter Doest drong aan om spoedig met plannen te komen en uitte, kri tiek ten aanzien van het aan koopbeleid inzake dit plan. geheel nog geen terrein beschik baar is. Onderwijs. Algemeen verklaarde men zich ingenomen met de binnenkort te realiseren uitbreiding van de scholengemeenschap en werd B. en W. geprezen voor hun in- spanningen.PVDA en WD deel den mede voorstander te zijn van voortgezet onderwijs voor volwassenen. Het CDA vroeg aandacht voor het dreigend lo- kalentekort aan de "Noorden- barg". Namens de VVD bracht Mw. Ter Doest enige wensen van het lager en kleuteronder wijs naar voren, zoals de be hoefte aan een 4e gymlokaal, meer professioneel toezicht bij het schoolzwemmen, meer hulp van een logapediste, en een vierde morgen kleuteronderwijs in Dijkerhoek, welke wens ook door de heer Westerik werd uit gesproken. Zowel de VVD als Gemeentebe lang hadden kritiek op de kos ten en het funktioneren van de schoolbegeleidingsdienst. Van wege terugloop van het leerlin genaantal aan sommige scholen dacht de heer Warrink aan wij ziging van de schoolgrenzen, terwijl de heer Meerman wilde weten waarvoor de leegstaande lokalen benut kunnen worden. De heer Meerman wilde verder weten of samenwerking tot stand kan komen met de mu ziekschool te Deventer. Komplan. Ten aanzien van het Komplan wees Mw. Ter Doest op het ont sierende leegstaande pand Hotel Holterman. Zij vroeg nauw con tact te onderhouden met de fa Dusa over de gang van zaken betreffende haar steeds maar uitgestelde plannen. Ze was overigens wel blij met dit parti culier initiatief. Verder was de heer Westerik van mening dat een voorberidingsbesluit zonder uitzicht op realisering onjuist is, terwijl de heer Westerik wilde weten welke initiatieven het col lege heeft ontwikkeld om aan deze teleurstellende ontwikkeling een einde te maken. Plan "De Eendracht". Algemeen werd aangedrongen spoed te zetten achter het on derzoek omtrent de haalbaar heid van dit plan. De VVD- fraktie drong er nog eens op aan het nieuwe gemeentehuis op deze plaats te situeren. Zuiderlook. De heer Warrink sprak nog eens de bezwaren van zijn fraktie te gen dit plan uit, nl. de grootte van dit plan. kortsluiting met recreatiebedrijven en de levens vatbaarheid van de aldaar ge vestigde landbouwbedrijven, terwijl Mw. Ter Doest bezorgd was over de economische haal baarheid. Industrieterreinen. Met kracht werd ook aange drongen op spoedige uitbreiding van industrieterreinen. De heer Warrink dacht hier met name aan de overkant van de Aal- tinksweg en vroeg het geheel beter te ontsluiten. Dijkerhoek. Het bestemmingsplan Dijker hoek genoot ieders instemming .en werd kortweg een goede zaak genoemd. Tweede sportveld Met name werd ook aangedron gen op spoedige realisering van het tweede sportveldencomplex, waarbij tevens aandacht werd gevraagd voor de motor- en paardensport, waarvoor in het Cultuur en Recreatie. Sprekend over cultuur en re creatie vroeg de heer Westerik een inventarisatie te maken om tot redelijke verdeling van de gestelde middelen te komen en vroeg coördinatie van culturele aktiviteiten, waarbij hij dacht aan instelling van een Culturele Raad. De heer Warrink maakte van de gelegenheid gebruik nog eens terug te komen op zijn onlangs gestelde vragen betreffende de stichting voor sociaal en cultu reel werk. "We zijn verheugd dat het college ervaren heeft dat de functie ambtenaar sport en re creatie een volledige functie is geworden. U koppelt daaraan in uw aanbiedingsbrief in de toe komst ook aan vast de werk zaamheden op het gebied van het welzijn. Wij hebben over dat welzijn een aantal weken enkele opmerkin gen gemaakt, die nogal wat dei ning hebben veroorzaakt. We hebben het college toen ver zocht zich in de toekomst te la ten adviseren door een art. 62 commissie. We hadden en heb ben daarvoor twee belangrijke redenen, die we hierbij nog eens weer willen verduidelijken. 1. Het ministerie van C.R.M. heeft te kennen gegeven, dat zij in de toekomst overweegt de verantwoordelijkheid voor het welzijnswerk, ook wat betreft de financiële middelen, meer bij de locale overheid te willen leggen. 2. We hebben bij die gelegen heid ook gezegd.dat het sociaal en cultureel werk per definitie hierin geen monopoliefunctie vervult. Dit laatste heeft waarschijnlijk tot allerlei indianenverhalen aanleiding gegeven, die we bij dezen gaarne uit de wereld wil len helpen. De fractie Gemee ntebelang is namelijk van me ning dat de stichting sociaal en cultureel werk slechts een deel taak verricht in het welzijns- weerk. Onze overtuiging was en is nog steeds dat het welzijn en de kracht van een dorpsgemee nschap als die van Holten nog steeds ligt in de collectieve sfeer d.w.z. de wil en de bereidheid om samen iets te doen. Het ver enigingsleven is daarvan in al zijn schakeringen een goed voorbeeld ook de stichting. Hierin ligt ons ziens ook het essentiële verschil met een stadsgemeenschap. Wij willen er slechts voor pleiten dat deze be langrijke kenmerken voor een dorpsgemeenschap als de onze behouden blijft, cq. versterkt wordt. Dat er naast deze collectieve elementen ook aan individuele vorming wordt gedaan is een goede zaak. Wij hebben alleen maar duidelijk willen maken waar voor Gemeentebelang de prioriteit ligt. Een advieslichaam in de vorm van een art. 62 commissie lijkt ons het beste middel om tot het gewenste doel te geraken. Wij prijzen ons daarom bijzonder ge lukkig, dat de twee vaste me dewerkers van de stichting So ciaal en Cultureel werk naar aanleiding van een recent uitge bracht rapport, door twee sta giaires, tot bijna dezelfde con clusie zijn gekomen. Wij verzoeken het college het nodige initiatief in die richting te ondernemen." aldus de heer Warrink. Subsidie rieten daken In tegenstelling tot PVDA en CDA, die van oordeel zijn dat de subsidie Rieten daken ten goede moet komen aan projec ten van agrariërs, stelde de VVD voor dat ieder die door de Wels tandscommissie verplicht wordt een rieten dak te nemen gelijke lijk voor deze subsidie in aan merking te laten komen Wegen. Voor herbestrating van wegen vroeg de VVD plaatselijke aan nemers in te schakelen. Het CDA signaleerde een behoefte aan ruiterpaden en vroeg aan dacht voor de zandwegen en verbetering van de straatverlich ting aan de Stationsstraat en de Larenseweg en uitbreiding daar van tot aan de afslag S 14. PVDAwoordvoerder Meerman vroeg de kruising Larenseweg- Dorpsstraat, alsmede de aanslui ting Burg. v.d. Borchstraat- Deventerweg, te beveiligen met verkeerslichten teneinde een vei liger en beter doorstroming van het verkeer mogelijk te maken. Riolering. CDA-woordvoerder Westerik stelde hoge prioriteit aan de aanleg van riolering aan de De- venterweg, Oude Diepenveense- weg en Jeurlinksweg. Mevr. ter Doest drong aan de reële verbetering van riolering in de Dorpsstraat. Personeel. PVDA, CDA en VVD schaarden zich volledig achter het voorstel van B en W tot uitbreiding van het secretariepersoneel en een kracht voor welzijnszorg, doch Gemeentebelang vroeg om effi ciëntie en perfectionering van het management en blies verder op de hoorn van de teurghou- dendheid. Energiebedrijven. Aangezien de landbouw geleide lijk wordt verplicht tot het zgn tankmelken is het noodzakelijk dat de toevoer van electra safe is. Derhalve is het noodzakelijk dat het bovengrondse lichtnet ondergronds wordt gemaakt, zo werd algemeen opgemerkt. De VVD vond het een kwalijke zaak dat het BTW-tarief op gas binnenkort van 4 naar 18 zal worden verhoogd. Algemeen toonde men zich verheugd over de snelle ontsluiting van de nog gasoze gebieden. Vleeskeuringsdienst. Gem. Bel., VVD n CDA toonden zich ontevreden over de enorme leemten in het bijeenkomen van de vleeskeuringscommissie. Nu de vleeskeuring per 1 januari a.s. een Rijkstaak wordt, wilde de heer Meerman de consequen ties hiervan weten voor het personeel. Zwembad. Zeer teleurgesteld toonde men zich over de trage gang van za ken betreffende de uitbreiding van het zwembad. De heer War rink bracht de kritiek nog eens in herinnering die indertijd op zijn fractie neerdaalde toen hij de raad een plan voor een over dekt zwembad heeft voorgelegd. ..Er is de fractie Gemeentebe lang in het verleden verweten, dat zij door hun plannen de hele procedure vertraagden. Wij hebben dat steeds als een onte rechte kritiek beschouwd, omdat we van mening waren dat er destijds geen enkel plan ver traagd kon worden. Ons plan is destijds niet haal baar verklaard en in belangrijke mate speelden daarbij de exploi tatietekorten een rol. We staan op dit moment met de ogen te knipperen als we het exploita tietekort voor 1978 zien. nl. f232,921.74. Het door de gemeente becijferde tekort was een jaar geleden ine. de uitbreiding met een open- luchtbad f 185.044,91. We vragen ons af hoe deze grote verschillen plotseling kunnen ontstaan. De fractie Gemeentebelang heeft een jaar geleden een tekort be groot van f215.980- dit echter met de uitbreiding met een overdekt bad. Wij vragen ons ook af hoe het college in een tijd, waarin op alle mogelijke niveau's over de energieproblematiek wordt ge praat, het verwarmen van een openluchtbad wil plaatsen. Voeg daaraan toe, dat men bij de overdekte bouw er inmiddels in geslaagd is 50 van de ge bruikte energie terug te winnen. We willen graag een verklaring in dezen van het college", aldus de heer Warrink. Gewest. De fractie Gemeentebelang stond alleen in zijn twijfel om trent de geloofwaardigheid van de gewestvorming hetwelk van die zijde een hobby van enkele politieke bestuurders werd ge noemd al zag deze fractie som mige samenwerkingsverbanden wel zitten, zoals de gezondheids zorg. Ten aanzien van de brandweer vroeg PVDAwoordvoerder Meerman een spoedige invoering van "stil alarm", terwijl Mevr. ter Doest (VVD) wilde weten of de bosbrandweer ook in deze samenwerking was opgenomen. Ten aanzien van de districtsge zondheidsdienst zei Mevr. ter Doest dat Holten niet als rand gemeente behandeld mag wor den en achtte het aantrekken van meer schoolartsen noodza kelijk. een wens die ook door de heer Westerik werd geuit. Belastingen. Het verhogen van een aantal be lastingen omschreef men alge meen als "niet aan te ontko men". Wat de onroerend goed belas ting betreft vroeg de heer War rink om tijdige verzending van de aanslagen teneinde te voor komen dat de burgers twee aan slagen binnen één jaar ontvan gen. Mevr. ter Doest vroeg bij invoe ring van de onroerend goed be lasting de toeristenbelasting te verlagen om daarmede te voor komen dat aan de recreatiebe drijven geen onevenredige ver hoging van lasten wordt opge legd ten opzichte van andere bedrijven. Wat de hoogte van de toeristenbelasting betreft vroeg zij om een vergelijkend onder zoek bij soortgelijke plaatsen als Holten. De Baatbelasting vond zij in Holten gebrekkig geregeld. De fractie Gemeentebelang vroeg om forse verhoging van de marktgelden. door lid te worden van de R E G Holten alle benodigde in lichtingen en steun van deze in stelling kan krijgen. Het bestuur van de Vereniging van Neder landse Gemeenten is nl. met de Raad van Europese Oemeenten overeengekomen, dat de R.E.G. de organisatie van deze verkie zingen gaat verzorgen. Natuur lijk, velen onder ons denken, dat een Verenigd Europa een utopie is, maar dan blijft het toch nog een goede zaak. dat wij als gemeente op de hoogte zijn van wat er zich afspeelt. Te Uwer informatie, de contri butie voor 1977 bedroeg ruim 5 cent per inwoner, dus in totaal ongeveer f 450.-", aldus Mw. ter Doest. Eigen wensen. Tenslotte hadden diverse raads fracties nog een aantal eigen wensen op hun verlanglijstje staan. Werk derden. De VVD zou graag een onder zoek naar de financiële gevolgen van de aankoop van duur mate riaal in vergelijking met het uitbesteden van het werk aan derden. Tenslotte heeft de VVD-fractie nog een grote wens, nl. dat Hol ten lid wordt van de Raad van Europese Gemeenten (R.E.G.) De voornaamste doelstelling van deze R.E.G. is om totstandko ming van een Euïopese Feder atie te bevorderen, steunend op de autonomie van gemeenten en gewesten. Om dit doel te berei ken is het noodzakelijk de Eu ropese gezindheid van gemeen ten en provincies te stimuleren, door het propageren van de Eu ropese gedacht. Het is belang rijk. dat de gevolgen van de Eu ropese integratie ook voor de gemeenten merkbaar wordt en dat zij in de gelegenheid zijn hun wensen en gedachten ken baar te maken op een tijdstip, dat daarmede bij de besluitvor ming rekening kan worden ge houden. De R.E.G. is bij uitstek geschikt om de gemeenten bij het ontstaan van een Verenigd Europa te begeleiden. Juist nu de rechtstreekse verkiezingen voor het Europese Parlement gehouden zullen worden, achten wij het van groot belang, dat Toren. In het investeringsschema zou de CDA- fractie een post willen reserveren voor groot onderhoud van de toren en verbetering van de bestrating rond de Ned. Herv. Kerk. Erfbeplanting. Ook deed het CDA de suggestie bij het verlenen van bouwver gunningen voor stallen e.d. een erfbeplantingsadvies te geven. Voor erfbeplanting geldt een subsidieregeling. In de landbouw is schaalvergroting een begrip geworden. De CDA-fractie meent dat bij arbeidsintensieve, gezins gebonden, bedrijven de moge lijkheid van een (tweede) derde dienstwoning aanwezig moet zijn. Isolatie van woningen. Verder wees het CDA op de slechte isolatie van de woningen in De Haar en pleitte voor het houden van ledenvergaderingen in Holten door „Onze Woning." Bejaardenwoningen. Tenslotte acht het CDA het noodzakelijk in de betemmings- plannen meer bejaardenwonin gen op te nemen omdat, sedert instelling van een indicatie- commssie. bejaarden die nog geen verzorging nodig hebben moeilijk in aanmerking komen voor opname in het bejaarden centrum. Evenals de PVDA in het verleden signaleert het CDA thans een groeiende behoefte aan woningen voor onvolledige gezinnen. Populaire uitgave begroting. Evenals vorige jaren vroeg de PVDA nog weer eens om een populaire uitgave van de ge meentebegroting voor de bevol king. Doel van de PVDA hier mee is het gemeentelijk beleid dichter bij de burgers te bren gen en omgekeerd. Gemeentegids. Ook de uitgave van een nieuwe gemeentegids is een al meerma len uitgesproken wens van de PVDA hetgeen van die zijde ook nu weer een noodzaak werd ge noemd. Buslijn. Eevenals meermalen aan de orde gesteld vroeg de PVDA ook nu weer om verlegging van de OAD-buslijn door de Haar zodat de bewoners van het be jaardencentrum wat makkelijker mobiel kunnen worden gemaakt. De heer Meerman wees erop dat een dergelijke routewijziging on langs ook in Rijssen mogelijk bleek. Groenstrook. Vervolgens vroeg de PVDA om spoedige aanleg van een groens trook tussen het industrieterrein en de woningen in de Haar en sprak ernstige zorgen uit over de desolate toestand van de houtwallen in de bewoonde wijken. Energienota's. Tenslotte vroeg de PVDA de in cassotermijn van het GEB beter te laten aansluiten bij de ver- bruiksperiode teneinde te voor komen dat bij verhuizing nota's worden gepresenteerd met hoge bedragen. Antwoord. J Tijdens de openbare raadsver gadering, welke a.s. dinsdagmor gen om half tien zal aanvangen en verder de gehele dag zal du ren zal eerst B en W antwoor den op de gemaakte opmerkin- gen en vragen, waarna de re plieken zullen volgen.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5