WegrestaurantHolten nadert voltooiing Bloedplasma-avond Rode Kruis Holten Voor Jantje Beton Schade door brand Makelaar in assurantiën RAADSVERGADERING Laatste warenmarkt 1977 I Gemeente Holten Verkoopmiddag Ned. Rode Kruis REDT EEN 1EVEN Openbare kennisgeving HOLTENS NIEUWSBLAD 558 FLESSEN Jantje Beton zegt: de jeugd staat op het spel! NATIONALE JEUGD COLLECTE 31 okt. 6 nov. Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND NIEUWSBLAD Vrijdag 28 oktober 1977 29e jaargang - no. 43 Hoofdredacteur J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 9,50 per halfjaar, f 19,- per jaar. Losse nummers 35 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Het wegrestaurant „Holten" gelegen aan de Al- E8 tussen de afslag bij de Poppe en de afslag bij de Wippert nadert zijn voltooiing. Het wordt niet alleen een restaurant voor alle weggebruikers, met veel of weinig tijd, aan het werk of met hun gezin onderweg, maar ook een aantrekkelijke pleisterplaats voor wie in de buurt woont of werkt. Het krijgt vele mogelijkheden o.a. een self-service, een sfeervol bedieningsrestaurant, een truckstop en een informatie/gift-shop. Er ko men parkeerterreinen aan beide zijden van de autosnelweg. Door middel van een tunnel onder de snelweg door is het restaurant ook bereikbaar voor gasten uit de richting Deventer. Er is reke ning gehouden met minder valide mensen, die zonder hindernissen het gebouw binnen kunnen komen, terwijl er voor hen een speciale parkeerplaats en een speciaal toilet zal zijn. Ook met kleine bezoekers is, met tal van mogelijkhe den rekening gehouden. Voor de vrachtwagenchauffeur, bijrijder en de vermoeide reiziger bestaat de mogelijkheid een douche te nemen. Handdoek en zeep zullen gratis worden verstrekt. Er zal wekservice worden verleend op elk. door de chauffeur gewenst tijdstip. Het ge hele restaurant wordt air-conditioned. De eerste oplevering is gepland op. 25 november en de ope ning in de eerste week van december. Daarop wordt nog nader teruggekomen. UITLOTING EN RENTEBETALING OBLIGATIELENING 1951 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun college op 18 oktober 1977 zijn uitgeloot de obligatienum mers 5. 62, 82 van de obligatie lening 1951, oorspronkelijk groot f. 85.000,-. Het bedrag dezer obligaties wordt per 1 november a.s. be taalbaar gesteld bij de Alge mene Bank Nederland, Dorps straat 24, alhier tegen inwisse ling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening wordt op 1 november a.s. betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier tegen inwisseüng van rente coupon nummer 26. Holten, 24 oktober 1977 Burgemeester en wet houders van Holten. WH. Enklaar. burge meester G.J. Langenbarg. secre taris Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nyverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur U was fantastisch donors, 558 flessen bloed (meer dan vorig jaar) konden we meegeven met het Rode Kruisteam naar Am sterdam Heel hartelijk dank daarvoor, 't Was druk maandag avond, maar 't liep prima en de stemming was reuze fijn. Dankzij onze E.H.B.O.-mensen en andere vrijwilligers(sters) werd u naar en van de brancards geleid, op de brancards gezellig aan de praat gehouden en kreeg u uw kopje koffie. Zonder al deze hulp zou zo'n avond in Holten onmogelijk zijn. Heel hartelijk dank aan allen, die deze avond tot een prachtig succes wisten te maken. Mogen we tot u allen, donors. E.H.B.O.-mensen, vrywilligers(sters) zeggen: Tot v<?lgend jaar!!! Namens het bestuur van het Rode Kruis afd. Holten C. H. van Iperen-Esseboom Het muziekfestival van de kring Lochem van de Kon. Ned. Fed. van Harmonie- en Fanfare gezelschappen (KNF) dat zaterdagavond in de sporthal, 't Mossink door de Supportersclub van de Holtense Muziekver eniging „H.M.V." werd georganiseerd is een geslaagd muzikaal festijn geworden waarop de bezoekers volop hebben genoten van een gevarieerd programma dat door vijf muziekkorpsen en de „Dixielandband H.M.V." in een vlot tempo werd gepresenteerd. Na een welkomstwoord van lady speaker Erna Fransen opende muziekvereniging „Advendo" uit Lochem (57 leden) onder directie van Aalko Flink het festival met Handels 5-delige suite voor het vuurwerk ter ere van de vrede van Aken „Fireworks Music" „Advendo" speelde verder nog Apache" een oude revuedans, .afgestemd" op de Parijse on derwereld, een werk dat in de aren zestig hoog genoteerd .tond op de hitparades (Cliff Ri- ■hard, The Shadows enz.) De Sutphense Orkestvereniging (in jmuari '67 ontstaan uit een fu rie van de Zutphense verenigin gen ,,'crescendo" en „Sympho- nia" speelde o.l.v. van de pas 23-jarige Theo Peters uit Zeve naar als eerste nummer de vlotte mars „Over and out" ge volgd door de moderne „Van essa ouverture" van Pi Seheffer en „Playful Interlude" van Willy Hautvast. „Juliana" uit Almen o.l.v. van gastdirigent A. L Span sloot het programma voor de pauze af met Julius Rontgens „Oude Nederlandse dansen in een arrangement van Ber Joo- sen en „Hooteanny" van Harold Walters. De „Dixlielandband H.M.V." bestaande uit Wim Dol- lekamp, trompet; Wolter Wier- bos, trombone; Wim Pinkert, bas; Bert Fransen, piano; Eric Cammeraat, klarinet en saxo foon en Joop Heusinkveld, drums zorgde voor wervelende opening van het programma na de pauze. De groep kreeg veel en spontaan applaus voor „Mood Indigo", van Dule Elling ton, „Panama" van William Tyers en „St. Louis" uit Bar- chem, door „Crescendo" dat Het duurt nog maar enkele da gen en dan gaat de nationale jeugdkollekte „Jantje Beton" weer van start. Elders in dit blad, vindt u uitgebreide in formatie over deze jaarlijkse ak- tie. Toch willen wij er in dit artikel nog eens extra de aandacht op vestigen. Uit de landelijke publikaties op radio, televisie en uit de krante. krijgt u misschien de indruk dat de zaken waar het nationaal jeugdfonds zich mee bezighoudt, nret zo van toepassing zijn op een gemeente als Holten. Het nationaal jeugdfonds pleit immers o.a. voor meer speelruimte voor de jeugd en daar is in de grote steden meer behoefte aan dan in Holten. Toch zal men in Hol ten ook vrij spoedig resultaat zien van de kollekte Jantje Be ton. Het is bij deze kollekte namelijk zo, dat de helft van de landelijke opbrengst wordt be steed aan financiële steun en hulp aan projekten door het hele land, de andere helft komt rechtstreeks ten goede aan de plaatselijke jeugd- en jongerengroepen die meedoen aan de aktie „Jantje Beton". Dit jaar neemt de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk deel aan de kollekte, die binnen het kader van het jeugd- en jongerenwerk, dat deel van de opbrenst wat plaatselijk kan worden besteed, gebruiken voor de jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. Voor deze groep vinden wy het uitermate belangrijk dat er aktiviteiten worden georganiseerd en dat er een. ruimte bestaat waar deze jongeren op bepaalde tijden terecht kunnen. Samen met het Nationaal jeugdfonds willen wij dus zeg gen: Gun de Jeugd (zowel in Holten, als in heel Neerland) Uw Gulle Gift! Een kijkje in een van de drie lokalen w bloedafname plaats Vond U kunt de kollektanten van de aktie „Jantje Beton" herkennen aan hun legitimatiekaart, die voorzien is van een stempel van de gemeente Holten. Het plaatselijke comité „Jantje Beton" over 3 weken zal deelnemen aan het K.N.F. concours in Gaande ren werden uitgevoerd de con coursnummers „Ballade" van Meindert Boekei en „Evolution" van Hautvast. Dirigent Hans Schippers en z'n ensemble kre gen voor het vertolken van de beide werken een spontaan ap plaus. De zeer geslaagde avond kreeg een subliem slot in het optreden van het Harmonie or kest „Kunstmin" uit Gorssel dat onder directie van Henny J. Fransen te Holten na een klein gedeelte uit de „Hymne la Musique" van Serge Lanzen speelde het verplichte concours- werk „Vaandelafdeling" de „Po- lowetser" dansen uit de opera „Prins Igor" van de Russische componist Alexander Borodin. Voor het tweede werk had „Kunstmin" een gelukkige keuze gedaan in een werk van de Bel gische componist Marcel Poot, Gevonden: Gouden ring, Donkerbruine por- temonnaie. Padvindersmes, Groene tas. Kater, Vingerhand schoen. Zwart-bruin hondje, Rode kater, Fietstas Verloren: Gouden armband, vier rijen blaadjes, Grijze kater, Domker- bruine portemonnaie, Rood kin derfietsje, Bruine schooltas, Donkerbruine Pelikan vulpen, Doublé horloge met blauw band je, Dubbeltjes armband "Wil- helmina", Groene "Woodstock" De Holtense vrijwillige brand weer werd vrijdagmiddag rond 1 uur gealarmeerd voor een felle brand die was uitgebroken in een grote partij stro in een schuur aan het begin van het Beukenlaantje, eigenaar de heer G. Aaftink, H.J. Wansinkstraat. Hoewel de brandweer zeer snel ter plekke was kon niet worden voorkomen dat de schuur en het stro verloren gingen. De brand was ontstaan doordat twee jon gens vlak bij het droge stro een vuurtje stookten. een zeer vakkundig en stijlvolle compositie met een modern klankpatroon en veel afwisseling de capriccio. „Kunstmin" be sloot met de oude en toch altijd weer nieuwe Florentinemars van Fucik. De heer L. J. Beumer te Lochem voorzitter van de kring Lochem K.N.F. bracht „H.M.V." en de Suppertersvereniging dank voor de perfecte organisatie en hij dankte tevens lady speaker Erna Fransen en de orkesten en hun dirigenten. Het pubüek heeft kunnen beluisteren wat er in de kring Lochem zo allemaal kan en of het festival heeft beantwoord aan het gestelde doel een groot muzikaalfeest! De woensdagmiddag gehouden verkoop van vrije handwerken en andere goederen van het Welfare Werk van het Nederlandse Rode Kruis heeft f3260- opgebracht. INëMRXXKb GIRO 388000 De heer J.A. Borghuis, Oranje straat 70 te Holten is woensdag door de Arrondissements rechtbank te Almelo beëdigd als makelaar in assurantiën. De gemeenteraad komt dinsdag, 1 november, om 9.30 uur v.m. in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen voor de vaststelling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor het jaar 1978. Voorge steld wordt over te gaan tot wijziging van de woonforensenbelasting. de gemeentelijke leges de zwembadrechten (gepubliceerd in H.N. van 7 okt.), de marktgelden, de gebruikstarie- ven der gemeentelijke sportaccommodaties en de subsidiëring der culturele-, jeugd- en sportverenigingen. Verder komt aan de orde het aangaan van geldleningen, lang- en kortlopend, het vaststellen van een krediet in rekening-courant met de N V Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het jaar 1978. het vaststellen van het bedrag per leerling voor de openbare scholen voor 1978 en wijzigingen van de begrotingen van 1977 en 1978. De laatste warenmarkt van het seizoen 1977 zal alweer worden ge houden op vrijdag, 4 november a.s. Hoewel er nog best mooie her fstdagen zullen kunnen komen, heeft de marktcommissie het ge meentebestuur nog niet kunnen adviseren met de markt nog een paar maanden door te gaan of er een permanente weekmarkt van te maken. Het weer kan zo omslaan, denk maar aan de steden met veemarkten waar in november de z g. „koude" markten worden ge houden en dan zün er nogal wat bezwaren aan het houden van een warenmarkt verbonden. In de winter vormt niet alleen de koude en de regen, maar ook de verlichting van de kramen een probleem. Niettemin heeft de marktcommissie het idee van een permanente markt nog niet opgegeven. Het moet allemaal nog een beetje groeien. Het afgelopen seizoen heeft de markt zich weer in een gTote be langstelling mogen verheugen. Het aantal branches werd weer wat uitgebreid en de kooplieden waren over het algemeen wel tevreden. Zij geven er ieder jaar weer blijk van graag terug te willen komen. Geboren: Yvonne dv. J. Plantinga en H. G. Kooistra. Ondertrouwd: G. H. Heusinkveld, oud 23 jaar, Holten en T H Hulsman, oud 22 jaar, Holten; A. Diepenbroek, oud 21 jaar, Markelo en M. Vruggink, oud 25 jaar, Holten. Getrouwd: F. L. Tromop, oud 25 jaar. Holten en G. Nijkamp, oud 19 jaar. Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1