ERHOGING GEBRUIKSVËRG0EDI7VG GEMEENTELIJKE SPORTACCOMMODATIES Grote verloting en feest voor de voetbaljeugd Winter aardbeientijd dank zij Israël Beukensterfte ■f nmm Resultaten volleybal competitie Mintonette Hockey- nieuws MELKHEFFING Bomen leven Afrastering aan bomen taboe HOUDEN WIN HAAL ZE IN HL IS HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 OKTOBER 1977 - PAG. 11 de vergadering van de ge- neenteraad, die dinsdag, 1 ovember 1977 om 9.30 uur oormiddags bijeenkomt, stellen en W. voor de tarieven voor het gebruik van sporthal ,,'t Mossink", de gvmnastielokalen aan de Tuinstraat, Maarstraat en Lageweg. het voormalig gymnastieklokaal aan de Verlies dames 1 Joot de tweede keer in drie we ien vertrokken de dames 1 van Mintonette naar Tubbergen. Deze keer moest er gestreden worden tegen Tornado uit Gees teren. Daar bij de vorige weds trijd was gebleken dat de aan val niet gevarieerd genoeg was. werd er nu volgens een voor de dames nieuw systeem gespeeld. Voor de iets mindere leken op volleybalgebied: er werd via rechts gespeeld, hetgeen op de training al was geoefend In het begin liep de aanval nogal wat stroef, wat vooral kwam doordat de pass niet goed werd aangegeven. De donder- mannetjes keken dan ook al snel tegen een 7-1 achterstand aan. Dit kwam mede door goede aanvallen van de tegenpartij. De twee toch wel inspirerende time-outs brachten niet het ge wenste resultaat teweeg, waar door de eerste set werd verloren met 15-3. In de tweede set liep het in het begin goed. De aan vallen van Mintonette werden goed afgerond, waardoor de da mes al snel op 0-7 voor kwamen te staan. Na een time-out van de tegenpartij werd de voor sprong steeds kleiner. Ook nu werd weer duidelijk dat de da mes of te klein zijn of niet hoog genoeg springen om de tegen aanval te blokkeren. Veel smas hes werden dwars door het Min tonette blok geslagen. Deze set werd daardoor verloren met 15- 10. De derde set werd ook verloren door een van de lange tegen standers. Ondanks enkele takti- sche ballen van Anke en een paar spectaculaire reddingen van Janny konden de dames er niet meer van maken dan 15-7. Toch was iedereen het er over eens dat ze fijn gespeeld had den. Stand Coppejans 4 4-8. Volley W 4-6; Set Up 2 3-5; Tornado 4-5; Vrivo 4-5. Dynamo 4-4. Min tonette 4-3, Denekamp 2 3-2, Wevo 3-1; Coppejans 3 3-1, SVVN 4-0 Winst heren 1 Maandagavond 24 oktober j.l. speelde het eerste herenteam in Nijverdal tegen Flash 3 Na een wat stroef begin in de eerste set liep het bij de heren van de N.MB al ras iets beter, vooral omdat de passes zuiverder kwamen. Deze set ging gelijk op met Flash 3 Toch was Minto nette het die de eerste set wist te pakken met 13-15, mede doordat aan het eind van de set de heren zeer actief werden en de set met enkele mooie aanval len afsloten Overigens onthield de teller ons een punt en nadat onze aanvoerder tevergeefs pro beerde dit punt alsnog te krijgen besloten de Holtenaren het dan maar op een mooiere en sportievere manier te doen De tweede set verliep heel wat beter en Mintonette liep al snel uit naar een voorsprong en wist deze set nogal gemakkelijk af te sluiten met 10-15. Iedereen wist zijn plaats in deze set, volgde het spel goed en deed goed mee zodat het soepel draaide De derde set werd een afknapper, helaas net als vorige week Men liet het hoofd hangen, er werden geen aanwijzingen meer gegeven en men stond doodstil Geen aanval lukte en de derde set ging terecht naar Flash 3 Vast besloten de 4e set te winnen ging Mintonette weer strijden en lang ging men gelijk elkaar op tot de stand 10-10 Er volgden enkele mooie rally's, goede aan vallen werden opgezet en via een goed sluitende verdediging werd deze set afgesloten met 10-Z15 ln het voordeel van Min tonette. Een toch wel verdiende overwinning van 1-3, alleen jammer dat de derde set wegge geven werd. Één punt heren 2 Het tweede herenteam had in kort tijdsbestek een tweetal zware wedstrijden af te werken. Op vrijdag 21 oktober j 1 ging men naar Markelo om tegen het eerste van de plaatselijke ver eniging te spelen. Tijdens de eerste set was er weinig krachtsverschil en ging het ge lijk op met Markelo 1 Met de stand 12-12 wisselde Markelo en kwam hun trainerspeier in het veld. De hele Markelo-ploeg trok zich daaraan op en schreef met 15-13 de eerste set op eigen na am. De eindstand van de tweede set was dezelfde als die van de eerste met dit klein ver schil dat nu Mintonette met de winst ging strijken 13-15 dus De derde set werd weer door Markelo gewonnen en wel met 15-5. Niet dat zij zo geweldig goed speelden maar omdat Min tonette veel punten liet liggen door persoonlijke föuten en geb rek aan inzet. Wat de Holtena ren ontbrak in de derde set was er wel in de vierde set. Er werd in verdedigend opzicht geweldig veel gehaald en we kregen loon naar werken. Markelo raakte ge ïntimideerd en ging fouten ma ken. Mintonette ging door en won met 9-15. Resumerend een wedstrijd waarin het spelpeil op en neer golfde en niemand de eindoverwinning verdiende. De 2-2 eindstand was dan ook wel terecht Op maandagavond 24 oktober j.l maakte het tweede heren team zich op voor opnieuw een zware tegenstander Na Rivo 3 en Markelo 1 volgde Flash 2 nu. zodat op heren 1 na Mintonette 2 de kop van de ranglijst heeft gehad Het werd een langdurig gevecht om de punten De eerste set blufte heren 2 de te genstander duidelijk af Twee snel uitgevoerde wissels kon Flash 2 niet meer redden van een 7-15 setnederlaag. In de tweede set blies Mintonette wat stoom af. Flash rook. zijn kans en greep dankbaar voor deze verslapping, de set met 15-9. In de derde set waren de krachten gelijk verdeeld Tot 12-12 was voor niemand duidelijk wie de set zou pakken Een paar onno zele ballen in Mintonette's na deel bracht met 15-12 de set naar de Nijverdallers. In de be slissende vierde set nam heren 2 snel een 3-0 voorsprong die Flash omboog in een 5-3 ach terstand voor ons. Vanaf dat moment zijn beide ploegen geen drie punten meer van elkaar verwijderd geweest. Op .13-12 voor Flash waren er nog volop kansen gelijkspel De opslag wisselde zelfs op 14-13 nog een paar keer Met 15-13 trok uit eindelijk Flash aan het langste eind en won aldus met 3-1. Jammer voor heren 2 r.iaar het werd toch duidelijk dat het spelpeil vlot aan het stijgen is Stand Rivo 3 5-9, F'lash 2 3-6, Mintonette 1 3-5. Markelo 1 3-2; Flash 3 3-1, Mintonette 2 3-1, Holyoke 2 2-0, Markelo 2 2-0 Meisjes junioren Op zaterdag 22 oktober zijn we met ons allen op de fiets ge stapt om in Nijverdal te spelen tegen Rivo A Het werd een leuke wedstrijd met veel span nende momenten, vooral in de derde set. Deze wonnen we via 4-4, 10-5. 10-13 met 13-15' De eerste set hebben we verloren met 12-7 De tweede set werd via 10-0 en 13-5 met 15-5 verlo ren en de vierde set ging via 4-4, 10-6 en 15-6 ook naar Rivo We verloren dus met 3-1 maar al met al is er toch beslist goed gespeeld Stand Rivo A 3-6. Volley A 4-6. Flash C 3-5; Flash A 3-5. Rivo B 3-4 Holyoke 4-4. Flash B 2-2, Mintonette 3-2. Eversberg 3-2; Kuipers 4-0; Volley B 4-0 Programma kompetitie volley bal Mintonette: Vrijdag 28 oktober: (19 15) Min tonette meisjes junioren-Rivo B, (19 15) Mintonette meisjes aspirant-Rivo A; (20 15) Minto nette dames 1-Wevo, (20 15) Min tonette dames 2-Rivo 3. (20.15) Mintonette heren 4-SVVN 2 Maandag 31 oktober: (1900) Rivo 4-Mintonette heren 3 (Nij verdal). (2000) SVVN 3-Mintonette dames 3 (Nijver dal) Vrijdag 4 november: (19 15) Mintonette dames 3-Eversberg 3; (19.15) Mintonette meisjes junioren-Eversberg, (19 15) Min tonette meisjes aspirantrApollo B. (20.15) Mintonette dames 1-Dynamo. (2015) Mintonette heren 1-Mintonette heren 2. (20.15) Mintonette heren 4-Rivo 4 Dorpsstraat en het zwembad „Twenhaarsveld" ingaande 1 januari 1978 met gemiddeld 5<A te verhogen en als volgt vast te stellen, (tussen haakjes de thans geldende tarieven): A. Sporthal ,,'t Mossink": 1 voor training door in Holten gevestigde verenigingen of groe pen. f 17.50 per uur op maandag t.m. vrijdag tot 19.00 uur (f 16.50). f22.50 per uur op maandag t.m vrijdag vanaf 19.00 uur (f21.50). 122.50 per uur op zaterdag en zondag voor 12.00 uur (f21.50). f27,50 per uur op zaterdag en zondag vanaf 12.00 uur (f26.50) 2 voor competitiewedstrijden, alsmede voor gebruik door ver enigingen uit andere gemeenten en overkoepelende sportorganisaties; f27,50 per uur, 3. het voor zondag geldende tarief geldt tevens voor: nieuwjaarsdag, tweede Paasdag. Hemelvaartsdag, tweede Pinksterdag, beide Kerstdagen en koninginnedag 4 bij huur van de helft van de sporthal worden bovengenoemde tarieven gehalveerd. b. Het instruktielokaal in sporthal ,,'t Mossink": f 5,25 per uur met een minimum van f 10,50 per gelegenheid, met dien verstande dat geen ge- bruiksvergoeding verschuldigd is voor het houden van vergade ringen door het bestuur van een sportvereniging, of daarmee ge lijk te stellen groepen van personen, op de uren waarop deze de gehele sporthal heeft gehuurd en het lokaal niet aan anderen is verhuurd of in ge bruik gegeven (f5.- resp. f 10.-) c. De gymnastieklokalen en het voormalig gymnastieklokaal: 1. voor contractueel gebruik f230- per wekelijks klokuur per jaar (f 220 -1 2. voor incidenteel gebruik f6,15 per uur (f 5,85) d. het openluchtzwembad „Twenhaarsveld": 1. voor het contractueel gebruik f335 - per wekelijks klokuur per seizoen (f325. 2. voor incidenteel gebruik f22,50 per uur (f21,50). In bovenstaande opsomming zijn de verschillende tarieven voor het gebruik van de sporthal „in centen" gelijk verhoogd, teneinde te voorkomen dat de onderlinge verschillen in de loop der jaren steeds groter worden. Dit geldt tevens voor de verho ging van het seizoengebruik van het zwembad „Twenhaarsveld" ten opzichte van het jaargebruik van de gymnastieklokalen Bovenstaande tarieven zijn niet vart toepassing voor bijzondere evenementen en commercieel gebruik. Aanvragen en tarieven hiervoor worden van geval tot geval door het college beoor deeld en vastgesteld Het bestuur van de Supportersvereniging „S.V. Hol ten" heeft besloten zondag aan staande ter gelegenheid van de wedstrijd Holten-Zwolle op „Meermanskamp" een uitge breide verloting te houden met als hoofdprijs een dames- of herenrijwiel.. Het doet daarbij een beroep op de bezoekers om deze keer wat dieper in de buidel te tasten, want het geld wordt goed besteed, zo wordt gezegd in het cluborgaan 't Meermenneke". De bestuurders hebben namelijk besloten een bedrag van ruim der tienhonderd gulden beschikbaar te stellen voor sportieve- en feestelijke activiteiten van de jeugd der rood-zwarten op fifty-fifty-basis. De jeugdcommissie heeft beslo ten ook dit winterseizoen weer enige ontspanningsevenementen te organiseren Uit deze commissie is een ..driemanschap" geformeerd, be staande uit de heren M. Dalemans, B Gelmers en A Meerman, die het volgend programma hebben opgesteld en daarvoor dat geld bestemd 24 november 1977 een gezellige „chauffeurs-avond" in het ont moetingscentrum „Mee rmanskamp". voor hen die één of meer keren als chauffeur met eigen auto met één van de jeugdelftallen zijn meegeweest. Ook vrouwen en verloofden worden uitgenodigd. 2 december 1977 Sint Nicolaas komt op bezoek bij alle pupillen en junioren 28 en 29 december 1977 Zaalvoetbaltournooi voor alle pupillenelftallen in de sporthal t Mossink". 31 december Zaalvoetbaltournooi voor de junioren in dc sporthal 10 februari 1978 Bowlingav^ond voor de jeugdleiders met ec htgenotes of verloofden in 't Witte Hoes te Rijssen Tussenstand klaverjasclub-competitie l H Theyn 1681 pnt; 2 mevr. Wessels 1644 pnt 3. Olthof 1631 pnt., 4. II. J van Langen 1625 pnt; 5. Efftink 1624 pnt. 6 J J van Langen 1606 pnt., 7 G Vincent 1585 pnt 8 mevr Van Dam 1577 pnt.. 9 J Spenkelink 1576 pnt 10 D Tiekink 1572 pnt.; 11 Bruinsma 1558 pnt; 12 B IJspeert 1545 pnt13. Kappert 1530 pnt; 14. K *ten Veen 1519 pnt 15. J. W. van Langen 1517 pnt 16 F' Klein Horstman 1510 pnt, 17 J, Wieldraaijer 1502 pnt18 G. Hogendorn 1500 pnt.; 19 G J. van Aefst 1484 pnt 20. Voskes 1479 pnt.. 21 Bruggeman 1469 pnt.; 22 Mulder 1456 pnt.. 23. H Nijkamp 4433 pnt,; 24 A Aan stoot 1427 pnt, 25 A. Kampman 1422 pnt Heeft u kinderen van 6-10 jaar. die u graag wat laat renddaren in de frisse buitenlucht, dan be staat de mogelijkheid middels spelletjes en makkelijke oefenin gen onder leiding van de heer R Pliester en mevr D v. Loe- nen iedere zaterdagmorgen om 9.30 uur in het Sportdal Kom het eens proberen en bekijken ZAALHOCKEY TRAINING Vanaf donderdag 3 november heeft de Hockey Club Holten weer enige uren de Sporthal ge huurd om zaalhockey te bedrij ven. Recreatiegroep van 21.00- 22.00 uur. donderdag. Heren- competitiegroep van 22.00-23 00 uur. donderdags. Jongens A vrijdags van 16.30 - 17.15 uur Meisjes A vrijdags van 17.15 - 18.00 uur. Om de Sporthal niet onnodig te beschadigen moet iedereen zorg dragen voor gepast schoeisel en gladde sticks SPELREGELCURSUS Nog een paar weken voordat ve len weer hun spelregelkennis via een multiple choice examen be loond zien worden met een C-kaart en daarom wordt op woensdag 2 november a.s om 20.00 uur in het clubhuis o.l.v. de alom bekende heer Jhr Roèll een herhalingscursus gegeven voor de mensen die reeds in het bezit zijn van een scheidsrechterskaart. maar ook voor de velen die hun spelregelkennis willen optrissen. TRAINING Zaterdag 29 okt. a.s. 9.15 uur jongens Dl. 10.00 uur Jongens BI. 10.45 uur Heren Senioren. Maandag 31 okt. a.s 16.00 uur. Meisjes Dl Woensdag 2 nov. a.s 9.30 uur Dames Senioren Donderdag 3 nov a s 21.00-23.00 uur Zaalhockey Senioren Vrijdag 4 nov a.s 16.30-18.00 uur Zaalhockey Jeugd. Zaterdag 5 nov a.s. 9.15-11.30 uur Veldhockeylraining. UITSLAGEN Hardenberg Dl - Meisjes Dl 4-4. Meisjes Al - EHV A3: 7-0, Haackey Dl - Jongens Dl 9-0. Jongens BI - Hengelo B2: 1-3. Nijverdal - Dames A: 0-6. Vet, B. Bully A: 2-0. WEDSTRIJDPROGRAMMA Zat.- 29 .okt. a.s 12.00 uur Meisjes Dl .- Salland,, Meisjes Al is vrij, 11.30 uur Al melo Dl - Jongens Dl. 13 00 uur Almelo B3 - Jongens BI ZONDAG 30 OKT. 1977 11.00 uur DKS B - Vet, A„ 11.00 uur Nijverdal - Vet B 14 30 uur Salland - Heren I Dankzij de mogelijkheden van de israelische land- en tuinbouw is het bij ons tegen woordig ook in de winter aardbeientijd. En zelfs meer dan dat. Verse paprika's, verse radijzen. verse dadels en meloenen komen zo van het veld in onze groentewinkels. Per vliegtuig of per schip wor den dagelijks de produkten ver scheept. die de agrarische exportorganisatie Carmel dankzij research tot kuituur heeft gebracht. Speciaal voor de europese konsument. die al die verse groenten en vruchten aan de naam Carmel kan herken nen. Daar zijn ook produkten bij, die tot voor kort zeker in ons land onbekend waren. Nu echter steeds meer Nederlandse huisvrouwen ook vruchten als avocado's en groenten als aubergines op tafel gaan bren gen. begint de waardering voor deze zuidelijke lekkernij duide lijk te groeien Carmel brengt overigens nog meer agrarische produkten naar onze markt. Be kend zijn al de bleekselderij, de romeinse bindsla. de Chinese kool. De pecanoten, de droge dadels en de honing. En in het najaar zijn er de zoete mango's en de fraaigekleurde granaatappels Maar Israël laat hel daar niet bij Ook op de bloemenmarkt vinaen we produkten uit dit land rozen, gladiolen, anjelieren. En dan is er de vis. de kalkoen en niet te vergeten de verse ganzelever. die door een aantal gerenommeerde nederlandse restaurants tot ver rukkelijke paté's wordt verwerkt Als u een avocado wilt probe ren. dan geven we u hieronder een recept. De smaak van het vruchtvlees van de avocado is vrij neutraal. Er moet iets mee gedaan worden Dit bijvoor beeld Salade variee met avocado 2 kleine avocado's. 3 sinaasappe len. 1 grapefruit. 1 kleine rode paprika. 100 gr. champignons. 2 citroenen. peper. zout. ge roosterd amandel- of pindaschaafsel Pel 2 sinaasappelen en de grapefruit. Snij de paprika in dunne reepjes en de champignons in plakjes Schil de avocado's dun., halveer ze overlangs., verwijder de pitten en snij ze in dunne plakjes. Vermeng deze met de sinaasappel, grapefruit, paprika en champignons Voeg aan het sap van 1 sinaasappel en citroen zout en peper toe Maak de salade aan met deze vruchtensapmarinade. Serveer de salade bestrooid met notenschaafsel. Daar was laatst een loos /issertje Het instituut voor Na tuurbeschermingseducatie in Amsterdam geeft een brochure uit. getiteld „Bomen Leven" Deze is geschreven om kinderen vertrouwd te maken met een aantal bomen om ons heen. De brochure wordt met een docentenboekje toegezonden na overmaking van f 2.25 op postgiro 347147 ten name van I.V.N., Amsterdam, onder ver melding van „Bomen Leven". Bij bestelling van meer dan 30 exemplaren kost de brochure f. 1 50 Het Landbouwschap heeft op nieuw met de minister van ge dachten gewisseld over de me de verantvvoordelijksheffing voor melk. Nu in EG-verband het besluit genomen is om de melkheffing per 16 september j.l. in te voeren, ziet het Land bouwschap de bestemming van dc heffingsgelden vooral om de aanwezige zuivelvoorraden (bo ter en magere melkpoeder) op te ruimen. Wanneer de zuivelmarkt opge schoond is, hoeft de komende besluitvorming over de EG- landbouwprijzcn 1978-1979 vol gens het Landbouwschap niet nadelig beïnvloed te worden. De minister is het volledig eens met het standpunt van het Landbouwschap en vindt ook, dat de boter- en poedervoorra- den via een speciale aktie met de heffingsgelden geruimd moe ten worden Het Landbouwschap heeft de minister gevraagd naar de han delwijze van België en Italië in zake de invoering en inning van de melkheffing. De bewindsman deelt mede dat de ministers van Landbouw van beide landen af gesproken hebben de melkhef fing per 16 september jl. in te voeren De moeilijkheden bij de inning doen niets af aan het be sluit om de heffing op te leggen Duizenden oude beuken in het gehele land kwamen dit voorjaar met of nauwelijks in blad. wat betekent dat ze dood zijn of binnenkort dood gaan. Deze massale sterfte richt een enorme schade aan in ons land. Aan vankelijk was men geneigd, de oorzaak alleen in de uit zonderlijke droogte, hitte en lage luchtvochtigheid van de twee voorafgaande zomers te zoeken. Maar de vaak 100 tot 200 jaar oude bomen hebben in die tijd wel meer dergelijke zomers over leefd. Nader onderzoek heeft tot de conclusie geleid, dat de hoofdoorzaak in veel gevallen juist de combinatie is van een aantal factoren: het klimaat in 1975 en 1976. de omstandighe den op de groeiplaats (er ster ven meer beuken op ongunstiger plaatsen. b.v. hoge droge zandgrond) en de leeftijd. De oude beuken zijn verder plaat selijk verzwakt door de storm van januari 1976. de nachtvorst van mei 1976 en de veranderin gen op de plaats waar ze staan. Zo'n verandering is b.v het plotseling vrij komen te staan doordat dat buur-bomen wegval len of worden weggehaald Al hoewel ook andere boomsoorten de hitte en de droogte niet on gemerkt voorbij zijn gegaan, blijkt de beuk sneller te reage ren op ongunstige omstandighe den. vooral naarmate hij ouder wordt. Hij komt van nature voor in ons land (zeeklimaat, koele en niet te droge zomers en zachte winters), en vraagt niet te zure grond met voldoende vocht. waarvoor een goed humus- en/of of leemgehalte nodig is. Zuurstoftekort in de bodem betekent al gauw dat de wortels afsterven: de beuk kan dan ook slecht tegen een periodiek hoge grondwaterstrand, asfaltering onder de kroon en ophoging van de erond. Verder heeft hij een dunne bast en is daardoor niet bestand tegen plotselinge zonbestraling. Bovendien kan een oudere, verzwakte beuk zich vrijwel niet meer herstellen, zoals andere bomen, b.v. linde, dat wel kunnen. Een waarschu wing voor het omvallen van de dode en kwijnende bomen lijkt op zijn plaats. By een storm zal het ernstig verzwakte wortelstelsel vaak niet voldoende verankering bieden voor de zware bomen. Het ver dient daarom aanbeveling, deze bomen op gevaarlijke plaatsen snel te verwijderen Dit biedt bovendien de mogelijkheid, snel weer jonge bomen neer te zet ten. Op veel plaatsen kunnen dat gewoon weer beuken zijn. Wanneer afrasteringen en hek ken aan bomen worden be vestigd. is de kans op beschadi ging groot en kan de boom zelfs afsterven. Vandaar ook, dat dit in veel gemeenten verboden is. Een Milieuwachter in Cuyk maakte een aantal overtreders van dit verbod per brief op hun fout attent en sprak met eigena ren van de betreffende bomen over de beschadigingen. Het resultaat was dat zij alles van de bomen hebben verwijderd. Het bald „Politie Dierenbescherming". waaraan dit bericht is ontleend, hoopt dat dit voorbeeld in andere plaatsen navolging vindt, en terecht!

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 11