Programma Holten lijdt eerste nederlaag tegen „Union s.v." I Zaalvoetbaltoernooi i „Holterhaar" Uitslagen s.v. Holten pupillen s.v.Holten Holten wint in eerste bekerronde van Rijssen Resultaten senioren s.v. Holten Overzicht junioren s.v. Holten HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 OKTOBER 1977 - PAG. 7 De Rood-Zwarten hebben de eerste nederlaag in deze compe titie te pakken en moesten te gen mede gegadigde Union S.V. het onderspit delven. Het geluk was deze zondag niet aan de Holten zijde, doch ook het tac tische concept, voornamelijk in de tweede helft, was debet aan deze nederlaag. Zoals ook tegen Overwetering is gebleken, kan Holten schijnbaar niet tegen een sterk verdedigende ploeg de openingen vinden, die nodig zijn om doelpunten te fabrice ren. ."look nu weer bleek, dat, hoewel Holten het beste van het spel had en ruimschoots was opgewassen tegen de ploeg uit .Den Hulst, zij moeilijk tot sco ren komt tegen een robuuste achterhoede, die een konsek- wente mandekking toepast. Na een gelijkopgaande strijd met een licht overwicht voor Holten nam U.S V. na een klein kwartier spelen onverwachts de leiding. Uit een vrije trap werd de bal hoog in de Holtense doelmond gebracht en de sterk spelende midvoor P Schuitema kopte de bal voor de voeten van de inkomende Boschman. die doelman Rietberg het nakijken gaf (1-0). De thuisclub werd hierna stevig in de verdediging gedrongen en Holten kreeg een sterk overwicht, waarbij enkele goede scoringskansen helaas niet het gewenste resultaat op leverden Eerst ging een vlie gend schot van Joh Huzen ra kelings langs de verkeerde kant van de paal. terwijl even later een inzet van Hendry Brons voort door éen der backs van de doellijn werd gewerkt. Halver wege de eerste helft schoot Hu- zen, na een Mooie driehoeks combinatie met Knapen en Dekker net naast en leek de ge lijkmaker "in de lucht" te han gen. Doch het was U.S.V.. dat met haar weinige uitvallen, meer succes had en na ruim een half uur bracht zij de stand op 2-0. De uitgeweken midvoor Schui tema zette op links de bal keu rig voor het doel. waarbij rechtsback Schooien uitgleed en hiermede rechtsbuiten Bosch man alle gelegenheid gaf om de bal keihard in de touwen te schieten. Vlak voor de pauze •ontstond er veel verwarring in de U.S V. achterhoede, doch ook André Dekker schoot net naast de paal Na de thee is Holten voortdu rend in de aanval geweest, ge tuige het feit. dat doelman Rietberg slechts tweemaal in ac tie behoefde te komen Er werd door Holten de taktische fout begaan om de meeste aanvallen door het midden op te zetten, waar Bronsvoort deze middag geen schijn van kans had tegen de zeer sterk spelende U.S V voorstopper Freek Schutten De dieptepass werd weinig gehan teerd en bovendien maakte de gehele U.S V achterhoede goed gebruik van haar lichaams kracht. hetgeen een nadelige in vloed had op de lichter ge bouwde Holten voorhoedespe lers. Reeds na tien minuten had de stand gelijk kunnen zijn. toen uit een mooie pass van Dekker op de meegekomen Schooien, deze zijn strakke schot zag ge keerd door de staander Dat was grote pech! Aanval op aanval golfde op het U.S V doel en de honderden meegereisde Holtense supporters hoopten op de "anschluss" treffer, die maar niet wilde komen De mooiste kans kreeg Holten van scheids rechter Dol uit Enschede, toen hij na een half uur de thuisclub wat zwaar, door een onopzette lijke handsbal van Schutte be strafte met een penalty, die door Joh. Huzen helaas veel te zacht werd ingeschoten en door doelman VVicherson gemakkelijk gestopt kon worden Holten gooide alles nog eens op de aanval en had reeds verdediger Oolbekkink uitgewisseld, tegen aanvaller Joh. Veneklaas, doch ook hij had het geluk niet aan zijn zijde, toen een goed inge schoten bal opnieuw door één der backs van de doellijn werd weggewerkt. Vlak voor het einde kon einde lijk Bronsvoort tegenscoren. door uit een onoverzichtelijke si tuatie de bal keihard in het doel te schieten, doch de reste rende tijd was te kort om het toch wel verdiende gelijke spel uit het vuur te slepen. Het tal rijke publiek had genoten van een boeiende strijd, tussen twee ploegen, die een hartig woordje in deze competitie kunnen mee spreken' U S.V. heeft een stevige ploeg, die vooral op snelheid moet worden bestreden en wiens voorhoede vooral bij de lange trappen vanuit de achterhoede bijzonder gevaarlijk is. Hopenlijk heeft Holten uit deze strijd haar Z lering getrokken en dan kan zij I in de tweede helft revanche ne- g men! Zondag Bekerwedstrijd Holten-Bonifacius Boys. In het kader van de stnjd om de districtsbeker speelt Holten S zondag thuis haar laatste wed- g strijd in deze serie tegen Boni- g facius Boys uit Haaksbergen. Deze ploeg in dit seizoen vanuit 5 de afd. Twente naar de K.N.V.B. en heeft al enige verassende 3 goede uitslagen behaald. Hoewel g Holten al vrijwel zeker winnaar a is in haar poule, moet zij deze tegenstander niet onderschatten die in haar midvoor een schiet- E grage speler heeft, welke uit alle g standen op het doel tracht te fl schieten. De selektie voor deze wedstrijd is ongewijzigd en misschien is S de ploeg in staat haar grote 1 aanhang weer een leuke voet balmiddag te bezorgen. Zaterdagmiddag 15 oktober j.l. was het m sport hal, 't Mossink een gezellige drukte. De wijkver- eniging „Holterhaar" had voor jeugdig voetbalta lent een leuk toumooi georganiseerd. Er werd deelgenomen door drie pupillen en twee junioren teams die allen klinkende namen uit ons vader lands voetbal met zich meedroegen. Het pro gramma werd in vlot tempo afgewerkt, en de deelnemers kunnen terugblikken op een sportief wijkgebeuren, wat zeker voor herhaling in aan merking komt. De door kledinghuis Beltman beschikbaar ge stelde wisselbeker werd gewonnen door het team van F.C. TWENTE Bij de pupillen was het N.E.C. die na een span nende finale tegen A.Z.'67 als overwinnaar uit de strijd kwam. De spelers van N.E.C. ontvingen een prachtige bal, terwijl ook de overige deelnemers een aardige attentie ontvingen. Holten D2-RV Dl 1-0 In een zeer matige wedstrijd heeft Holten D2 twee kostbare punten behaald. Holten startte zeer aanvallend en er kwamen enkele kansen, maar die werden niet benut. Langzaam maar ze kér kwam RV terug en dit leidde soms tot panieksituaties voor het Holten-doel. Maar zoals zo vaak het doelpunt viel aan de andere kant. Uit een van de corners van Holten wist Wim Geerligs het leer over de doellijn te werken dat betekende 1-0. Na rust eenzelfde beeld. Gevaarlijke uitvallen van RV. maar de ach terhoede wist het hoofd koel te houden. Bert Wissink hield RV van de gelijkmaker af door een enorme kogel langs de paal te werken. Zaterdag de belangrijke wedstrijd tegen het eveneens ongeslagen GFC SDOL Dl-Holten Dl 1-2 Afgelopen zaterdag heeft Holten Dl in zeer spannende wedstrijd tegen SDOL in Luttenberg de beide punten mee naar huis ge nomen De eerste 10 minuten was SDOL sterk in de aanval maar de achterhoede was goed op dreef. Na 15 minuten werd de bal vanuit de achterhoede op rechts geplaatst, waaruit Dick een voorzet gaf die Joost verzil verde 0-1 Even later'weer een aanval van SDOL die onder schept werd door Hans die de bal hoog en hard inschoot en deze verdween in de bovenste hoek 0-2 Na rust eenzelfde spelbeeld met SDOL weer sterk in de aanval Uit een van die aanvallen wist hun midvoor de bal achter Erwin te plaatsen 1-2 Met deze stand kwam ook het einde van een zeer spannende wedstrijd Holten D3-Markvogels Dl 1-1 Holten D3 had een moeilijke opgave tegen mede koploper Mark vogels De gasten kwamen Senioren: Holten 2-NEO 3 10 00 u WW 3-Holten 3 10.00 u. v 9 00 u. Tilligte 2-Holten 4 1000 u v t.45 u. Holten 5-TVO 2 10.00 u Twenthe 3-Holten 6 10 00 u v 9 00 u. Holten 7-SDOL 3 10 00 u. Holten 9-Enter 7 10 30 u Holten 1 O-Holten 8 1145 u Haarle 9-Holten 11 9 30 u. v. 8 45 U Holten 12-Nijverdal 5 10 30 u. JUNIOREN De Zweef Al-Holten Al aanvang 3.00 u. vertrek 2.15 u Holten A2-Nijverdal A2 aanvang 3.00 u. Voorwaarts BI-Holten BI aan vang 2.30 u. vertrek 1 30 u Holten B2-Excelsior B3 aanvang 1 00 u. Holten Cl-Vesos Cl aanvang 3 00 u. Enter Cl-Holten C2 aanvang 2 30 u vertrek 1 45 u Vr Boys C3-Holten C3 aanvang 11 30 u vertrek 10 30 u Holten C4-Excelsior C5 aanvang I 30 u PUPILLEN Holten Dl-Omhoog Dl aanvang II 00 u. GFC Dl-Holten D2 aanvang 11.00 u vertrek 10 15 u SVVN D3-Holten D3 aanvang 10.00 u. vertrek 9 15 u Holten D4-DES D2 aanvang 11 00 u. Holten El-DES El aanvang 10 00 u Bentelo El-Holten E2 aanvang 10 00 u. vertrek 9 00 u Den Ham E2-Holten E3 aanvang 10 00 u. vertrek 9 00 u. Holten E4-SP Rijssen E3 aan vang 1100 u. Eventuele afmeldingen voor vrij dagavond 7 00 uur by een van je leiders erg sterk op en dat leverde al in de 8ste minuut een 0-1 stand op. door een keurige aanval die werd afgerond met een strakke kopbal die voor keeper Braunius niet te houden was. Na rust zag men toch twee gelijkopgaande ploegen met iets meer kansen aan de Markelo-zijde. Serieuze kansen van Hanenburg, Mol en Somer zag men het somber in. Zou dit de eerste nederlaag worden. Nee hoor. De laatste twee minuten gingen in en een hoekschop van Rob kwam ge lukkig terecht en raar maar waar. Tempelman stond klaar en faalde niet 1-1 Een ploeg waar je u tegen zegt. De Zweef D3-Holten D4 0-2 In en vrij gelijkopgaande weds trijd heeft D4 weer een overwin ning bijgeschreven. Er kwamen aan beide zijden kansen maar halverwege de eerste helft was het Otto Blom die vanaf de rechtervleugel een schot losliet welk tot zijn eigen verbazing in het doel verdween. 0-1 Na rust scoorde Holten nog eenmaal en wel door Gerrit. Vermeldens waardig is nog het goede spel van Eril Honcoop en Edwin Brouwer. Holten El-De Zweef El 4-0 Holten El heeft wederom een knappe overwinning behaald op het Nijverdalse De Zweef. In de .eerste helft scoorden Bert Jan en. Arend keurige doelpunten. De Zweef probeerde nog wel wat terug te doen, maar de achter hoede wist hier wel raad mee. Eenmaal ging het bijna mis toen keeper en de stopper el kaar niet begrepen maar de midvoor wist geen raad met de hem geboden kans. Na rust een sterk Holter middenveld die de voorhoede voldoende aanvoer gaf Twee maal werd er nog ge scoord. Twenthe El-Holten E2 1-0 In een zeer spannende wedstrijd heeft E2 een onverdiende neder laag geleden tegen Twenthe El Holten was voor de rust de be tere ploeg maar doelpunten was wederorr) het grote euvel bij Holten Na rust kwam Twenthe beter in hun spel en dat werd in de laatste minuut uitgedrukt in een doelpunt. Jammer een volgende keer iets meer geluk De Zweef E2-Holten E3 5-0 Evenals in de thuiswedstrijd heeft het E3 niet bol kunnen werken tegen De Zweef De te genstander was veruit de betere ploeg Het werd een regelmatige nederlaag. Jongens vergeet deze wedstrijd maar gauw. Zaterdag tegen Den Ham brengen jullie een of twee punten mee naar huis. Laten we hopen op twee Sp. Rijssen E2-Holten E4 De returnwedstrijd tussen Sp. Rijssen en Holten E4 werd wel een zeer grote nederlaag voor de jongste E4-pupillen. Wisten de Holtenaren het verlies in Holten nog te beperken tot 0-3, in Rijs sen werden zij geheel wegge speeld. Dit kwam ook al door dat Sp. Rijssen een tweetal spe lers had opgesteld, die duidelijk te oud waren voor deze groep Deze spelers waren dan ook spelbepalend bij Rijssen. Wan neer er in de Onderlinge Com petitie Nijverdal niet beter op wordt gelet dat te oude spelers meespelen, dan blijft er voor de kleine jongens weinig speel vreugde over. Thans zijn de verhoudingen in de afdeling te groot. De uitslag was er dan ook naar 10-0 voor Sp. Rijssen. Maandagavond werd de eerste ronde de S.B.O. beker (S B.O. is schaakbond Overijssel) ver speeld. Het beste viertal van Holten versloeg enigszins tegen de verwachtingen in het viertal van Rijssen duidelijk met 3-1. De persoonlijke uitslagen waren: D v d. Knaap-J. ter Harmsel 1-0; B Schuurman-J.E. Scheperman 0-1, B.v Beek-T. Nawijn 0-1; H. Ligtenberg-J.W. Mïddelink 0-1; Dus Holten bekert verder en wel op 4 november tegen 3e klasser Oldenzaal. De verwachting is wel dat deze wedstrijd gewon nen kan worden. Verleden jaar wist Holten de halve finale te bereiken. Een goed resultaat als men het op moet nemen tegen de sterk ste in de provincie. Voor de interne competitie wer den de navolgende wedstrijden gespeeld: Groep 1 E. Gervedink Nijhuis-E.C. Klaas sen 1-0; H. Roelofs-J.C. Roele 1/2-1/2. WA. Klaassen-T.C Brands 1-0, E C Klaassen-H. v. Berk 0-1. Groep II: A.M. Klaassen-T.v. Oijen 1/2- 1/2; T.v. Lindenberg-J.v. Calcar 1/2-1/2; D. van Beek-W.G. Blits 0-1 Zoals eerder vermeld gaat Hol ten II vanavond in zijn sterkste bezetting naar Almelo om te proberen eindelijk eens los te komen van de onderste plaats. Holten 1 moet volgende week vrijdag naar het sterke Harden- berg, waar het wel een zware dobber zal krijgen om met een enigszins dragelijk resultaat naar huis te kunnen gaan. Tenslotte volgen hier dan nog de beste zes van beide groepen die na 1 januari 1978 in één groep om de beker verder strijden. GROEP I J.E. Scheperman 3 uit 3 E J. Gervedink Nijhuis 3 uit 4; H.v. Beek 2 1/2 uit 3; D.A.v.d. Knaap 2 1/2 uit 3; J v. Dalen jr 2 uit 2; J.C. Roele 2 uit 4. Groep II B Beijer 2 uit 2; W.G Blits 2 uit 2. T.v. Lindenberg 1 1/2 uit 2; A.M. Klaassen 1 1/2 uit 3; T v. Oijen 1 1/2 uit 3; J.v Cal car 1 1/2 uit 4 HULZENSE BOYS Cl Holten C 1 heeft zich afgelopen zaterdag volledig gerehabiliteerd voor de onnodige nederlaag te gen SVVN Vanaf de aftrap nam Holten het initiatief en wist na een snell aanval over rechts al gauw te scoren. Hierna bleef Holten het spel dicteren, maar kon het overwicht voor rust niet omzetten in doelpunten. Hulzen hield stand met ruw en onbe heerst spel. waartegen de scheidsrechter onvoldoende op trad. Keeper Enk Spenkelink werd hier het slachtoffer van toen hij de bal wilde uittrappen. De middenvoor van de gasthe ren bezorgde hem door een wilde charge een gekneusde hand. Na dit incident nam onze rechtsback de keeperstaak over en verrichte zijn taak met verve. Ook na de rust hield Holaten het beste van het spel. Het duurde echter nog tot een paar minuaten voor tijd, voordat de Holten-rechtsbuiten de zaak be sliste Eindstand 2-0 in het voordeel van Holten C 1 NIJVERDAL C 1 In oen teleurstellende wedstrijd ging Holten C 2 kansloos ten onder In het begin werd het al gauw duidelijk dat Holten zijn middag niet had. Nijverdal scoorde keer op keer J Tuitert hield de eer van Holten C 2 nog hoog door in de laatste minuut de, stand op 11-1 te brenge Een wel zeer grote nederlaag. Aan keeper E. Baltes was het te danken dat de nederlaag niet nog hoger uitviel. Een bij de s.v. Holten bekend econoom zei: Niet huilen jongens, de volgende keer is het andersom HOLTEN C 3 Holten trok direct na de aftrap fel van leer. Dit resulteerde in de 2e minuut al in een schitterend doelpunt. Hierna bleef Holten aanvallen, maar de doelman van Excelsior wist vele schoten te keren. Vlak-voor rust werd de stand toch nog op 2-0 gebracht. Ondanks het nonchalante spel van Holten in de tweede helft wist Holten de score toch nog op te schroeven tot 4-1. Excelsior wist met een goed uitgespeeld doelpunt de eer te redden Eindstand 4-1 voor Holten C 3 SOS 2-Holten 2 1-3 Holten 2 heeft zondag een ver diende 1-3 overwinning behaald op SOS. Na. door een straf schop, snel opgelopen achters tand heeft Holten 2 de wedstrijd volledig beheerst. Jan Aanstoot wist met een strak schot de ge lijkmaker te scoren, waarna voor rust Klaas Broersma een fou tieve terugspeelbal vakkundig afstrafte. Na de thee probeerde SOS nog wel op gelijke hoogte te komen, doch de goed op dreef zijnde Holten-achterhoede stond zijn mannetje. Het was Holten dat langzamerhand het SOS-offensief overnam en uit één van deze aanvallen was het Jan Harbers, die de eindstand op 1-3 bepaal de. Holten 3-SD0L 2 3-3 In een meer spannende dan fraaie wedstrijd heeft Holten 3 haar eerste kompetitiepunt ge pakt. Na in de 12e min. door Kamperman op 1-0 te zijn ge komen, wist SDOL voor rust door een strafschop op gelijke hoogte te komen. Na de thee waren de eerste kansen voor Holten, doch een doelpunt viel aan de andere kant. Deze ach terstand werd al spoedig door Gerard Koetsier weggewerkt. Hierna was het wederom SDOL dat de leiding nam, doch debu tant Dirk Oolbekkink besloot zijn eerste optreden met een fraai doelpunt, zodat Holten 3 toch een punt aan deze weds trijd overhield. Holten 4-NEO 5 1-1 Holten 4 heeft het in de slotfase behoorlijk moeilijk gehad tegen een enthousiast spelend NEO 5. Dat het nog zover kwam was geheel en al gelegen aan het feit dat Holten in de eerste helft te slordig omsprong met de gebo den kansen. Paal en lat stonden succes in de weg. Na de rust eenzelfde spelbeeld en het was zowaar NEO, dat 10 minuten voor tijd wist te scoren. Holten 4 liet de moed niet zakken, wat enkele minuten daarna resul teerde in een verdiende gelijk maker, gescoord door Gerrit Markvoort. Borne 4-Holten 5 2-5 Tegen degradatiekandidaat Borne 4. heeft Holten 5 niet meer gedaan dan haar plicht. Reeds na 10 minuten was de stand 0-2 in het voordeel der Holtenaren Borne wist nog te gen te scoren, maar de wedstrijd was binnen 40 minuten beslist toen Holten 5 nog tweemaal doelpuntte In een rustige tweede helft wisten beide teams nog eenmaal te scoren. Ein dstand 2-5, door doelpunten van Henk vd. Pluym (2x), Herman Biesters. Ab van den Bos en Gerrit Vincent. Zondag de grote klapper tegen de gedoodverfde kampioenskan didaat TVO 2. Gezien de be haalde resultaten kan Holten 5 voor een stunt zorgen. Holten 6-Enter 5 0-2 In een uitermate slechte weds trijd heeft'Holten 6 in de laatste minuten verdiend, van Enter 5 verloren. Een door blessures en afzeggingen gehandicapt Holten heeft in feite de beide punten aan Enter kado gedaan. Het anders goed spel biedende Hol ten 6 was deze keer totaal van slag. Hector 4-Holten 7 7-0 Een zeer sterk spelend Hector 4 heeft Holten 7 verdiend met grote cijfers verslagen. Tot aan de rust wist Holten de schade nog tot 2-0 te beperken. Na de thee voerde Hector de score re gelmatig naar 7-0 op. Ondanks deze zware nederlaag heeft Hol ten 7 afgelopen zondag geen slechte wedstrijd gespeeld, zodat men a.s. zondag de strijd tegen SDOL 3 optimistisch tegemoet kan zien. Wierden 5-Holten 8 2-3 Holten 8 heeft afgelopen zondag een kapitale overwinning ge boekt. Een beter spelend Holten nam voor de rust door Wage nvoort (2x) en Jansen een 1-3 voorsprong. Dat deze voorsprong nodig was bleek in de tweede helft. Wierden 5 had een tweetal wijzigingen aangebracht en deze spelers maakten het de Holtena ren bijzonder moeilijk. Verder dan één tegendoelpunt kwamen de Wierdenaren echter niet. Eindstand 2-3. Holten 9-Haarle 5 3-1 Holten heeft zondag voor een positieve verrassing gezorgd. Haarle 5 werd met een 3-1 ne derlaag naar huis gestuurd, wat tevens de eerste nederlaag van Haarle 5 in deze competitie be tekent. Voor rust nam Holten 9, met een goed spelende Jan Teeselink, een 2-0 voorsprong door doelpunten van Johan Schoppers en eigen doelpunt van Haarle. In de tweede helft wist Haarle nog wel tegen te scoren, doch Holten besliste de strijd door een prachtig doel punt van Anton van Beek. Door deze overwinning doet het nege nde weer volop mee in de strijd om de bovenste plaats. SDOL 5-Holten 10 0-1 De veteranen hebben zondag door een krappe 0-1 overwinning hun leiderspositie versterkt. In een speltechnisch niet hoog staande wedstrijd hebben de Holtenaren de jeugdige ploeg van SDOL volledig aan banden gelegd. Met zeer veel inzet en een taktisch uitgekookt spelletje werd de tegenstander volledig in de tang gehouden. Het was Ab Schippers die met een keurig doelpunt voor de overwinning zorgde. Holten 11-Wierden 6 1-9 Een zeer geroutineerd Wierden 6 heeft Holten 11 een zeer zware nederlaag toegebracht. Met de regelmaat van de klok scoorden de Wierdenaren. Holten 11 heeft zich echter met hand en tand verzet om de score een nog zo gunstig mogelijk aanzien te ge ven. Wanneer dit niet was ge beurd, dan was een nederlaag met dubbele cijfers zeer wel mogelijk geweest. Eindstand 1-9. GFC 6-Holten 12 4-0 Ook Holten 12 is er niet in ge slaagd afgelopen zondag een punt binnen te halen. GFC 6 was voor dit elftal een te sterke tegenstander, wat in een 4-0 ne derlaag resulteerde.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7