Bijbelweek geslaagd Breng het hele jaar in beeld met foto's Doe het zelf! HALF MILJOEN VOO UITBREIDING SCHO IR LENGEMEENSCHAP CLIFF RICHARD ZINGT IN ROTTERDAMSE DOELEN Partij van de Arbeid afd. Holten koos nieuw bestuur Het loslopen van vee beter voorkomen B. en W. vrager voorlopig: Aankoop grond voor pompgemaaltje 1 Verkoop fraaie handwerken Buurtvereniging had een gezellige dag Rommelmarkt HOLTENS NIEUWSBLAD - 21 OKTOBER 1977 - PAG. 5 Hoewel zij op dit moment (11 okt.) nog niet over de schriftelijke toestemming beschikken over te gaan tot de definitieve uitbreiding van de scholengemeenschap, stellen burgemeester en wethouders de raad toch voor, gelet op de resultaten van de bij het Ministerie van Onderwijs gevoerde besprekingen, reeds thans in principe te besluiten een (aanvangend) krediet beschikbaar te stellen van een half miljoen gulden, bedoeld voor de beginperiode van het werk. De situatie is namelijk inmid dels zodanig, zegt het college, dat over de kostenbegrotingen en dergelijke onlangs ten depar- temente afrondende besprekin gen zijn gevoerd, zodat mag worden aangenomen dat op vrij korte termijn de schriftelijke goedkeuring van de gunning door de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen zal afkomen. Dit betekent, dat als dan de administratieve bouw- voorbereidingen zullen zijn be ëindigd en dat daarmede sa menhangend de voor de uitbrei ding benodigde gelden in ter mijnen (per kwartaal) ter be schikking worden gesteld. B. en w. vragen de raad voorts er mede in te stemmen dat, vooruitlopende op schriftelijke goedkeuring van de Staatssecre taris, omstreeks 1 november a.s. met het werk een aanvang wordt gemaakt en dat het werk op voorwaarde dat de Staatsse cretaris zijn goedkeuring ver leent aan de gunning - onder hands wordt opgedragen aan de laagste inschrijver t.w. B.V. Aannemingsbedrijf v/h gebr. Thomassen, behorende tot de verenigde Dura-bedrijven B.V., gevestigd te Hengelo)O). Het college wil daarom spoed achter deze zaak zetten, omdat een zo spoedig mogelijke aan vang van de werkzaamheden noodzakelijk is. opdat bij het begin van het schooljaar 1978/1979 (1 aug. 1978) vol doende lokalen gereed zullen zijn om op een verantwoorde wijze het onderwijs aan de scho lengemeenschap voortgang te kunnen vinden. Het aanne mingsbedrijf heeft de gemeente medegedeeld reeds omstreeks 1 november a.s. met het werk te kunnen beginnen, hetgeen in houdt dat dan over een krediet moet kunnen worden beschikt. Zodra de schriftelijke goedkeu ring is verkregen en de begro tingsbedragen derhalve ook de finitief bekend zijn, kan de raad nadere voorstellen tot beschik baarstelling van een krediet te gemoet zien. Zoals bekend is deze (defini tieve?) uitbreiding van de school een ontwerp van het architec tenbureau Jorissen te Rijssen. Daarmede zijn de problemen omtrent de behoefte aan lesloka len echter nog niet opgelost en vandaar een vraagteken achter het woord „definitieve". Er zul len tien of twaalf noodlokalen moeten blijven. Het voorstel komt maandag aan de orde met o.a. de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor 1978, waarna de begrotingsbe handeling op dinsdag 1 novem ber wordt voortgezet. Cliff Richard is bijna een vaste gast van Nederland. Met de re gelmaat van de klok komt hij naar ons land om in theater, voor radio en televisie op te treden. En ook zijn platen wor den hier goed verkocht. Op 24 oktober komt hij weer over. Dan zal hij optreden in de grote zaal van De Doelen te Rotterdam. Dit concert komt tot stand op initiatief van het Tear Fund, en de opbrengst van deze avond is ook voor dit fonds. Het wordt door de NCRV opgenomen (radio en televisie) voor uitzending op nog nader te bepalen data. Wat is Tear Fund Het Tear Fund (The Evangelical Alliance Relief Fund) is een evangelisch hulpfonds voor de derde wereld. Tear Fund Enge land bestaat al een jaar of zes en financiert ongeveer honderd projecten in veertig landen. In die zes jaar zijn meer dan zes honderd vrijwilligers uitgezon den: verpleegsters, artsen, land bouwdeskundigen, technici, ad ministrateurs. etc. In Australië en Nieuw-Zeeland zijn ook afde lingen van het Tear Fund. De Nederlandse afdeling bestaat nog maar kort en is vrij onbe kend in ons land. Niettemin zijn al twaalf vrijwilligers uitgezon den en bereiden zich er onge veer vijftien voor op een taak in de derde wereld. De opbrengst van het concert in Rotterdam zal bestemd zijn voor eén van de speciale projecten van Tear Fund: Haïti, het arm ste land van het westelijk hal frond. De aanschaf van een landrover, het planten van 100.000 bomen (a f0,60 per stuk), een bijenhouderscoöpera tie en een „Voedsel-voor-werk- programma" zijn enkele zaken die daar moeten worden aange pakt. Het Tear Fund werkt vanuit de Bijbelse opdracht dat Christus ons heeft geleerd, niet alleen ge estelijk, maar ook fysiek en ma terieel onze medemens in nood te helpen. En omdat het Fund vanuit deze visie opereert, werkt het alleen door de evangelische zendingsgenootschappen met hun duizenden zendelingen, ontwikkelings- en hulpwerkers (waaronder driehonderd Neder landers, gebundeld in de Evan gelische Zendings Alliantie) en via de nationale christelijke kerken en groeperingen. Maandagmorgen opende Ds. A. W. Berkhof in het bijzijn van Ds. E. E. Addink Ds. G. W. H. Peddemors: pastoor A. Radema ker en leden van de open deur groep Holten de Bij beltentoon stelling „De Bijbelweek", die door de gezamelijke Kerken en de Opendeur groep was georga niseerd, in gebouw „Irene" De belangstelling was groot. o.a. bracht een groot aantal school kinderen een bezoek, die de De jeugd der Geref. Kerk heeft het initiatief genomen voor het aanbieden van filmapparatuur aan het Bejaardencentrum "Diessenplas" te Holten. Om het gestelde doel te bereiken zal er op zaterdag 12 november in en rond het gebouw "Rehoboth" in de Stationsstraat een grote rommelmarkt worden gehouden met een hopelijk verrassende opbrengst. De jeugd heeft om te slagen bruikbare "rommel" nodig zoals potten en pannen, vazen, grammofoonplaten. boeken, spiegels. oude fietsen, autoaccessoires, radio's, t.v.'s kortom alles wat nog waarde heeft, en dat een ander nog wel wil kopen. Bij de na- jaarssschoonmaak is of zal in tal van woningen en bergplaatsen nog wel iets aan de oppervlakte komen of wat U mogelijk allang in de weg stond- wat de jeugd best gebruiken kan om het prachtige doel te breiken. U wilt ze helpen? Bel dan even naar VV. Verveda. Industriestraat 2, tel 2860 of stuur even een boodschap (graag voor 5 november) en de spullen worden bij U thuis afgehaald. De "Rommelcomissie" dankt U bij voorbaat hartelijk. boeken die er lagen konden in kijken en lezen. De bijbels wa ren beschikbaar gesteld door het Nederlands bijbelgootschap, ter wijl Boekhandel Heusinkveld en Disco Dorresteijn bijdroegen aan het inrichten van de expositie. De tentoonstelling was overdag en 's avonds, bemand door le den van de gezamelijke kerke raden en medewerkers van de„opendeurgroep." Gezien de belangstelling, ligt het in de be doeling om, over een paar jaar weer een bijbelweek te houden Ten behoeve van de aanleg van een riolering voor de recreatieterreinen in de buurtschap Look vragen B. en W. aan de raad een stukje grond aan te kopen van mevr. Dollekamp-Jansen te Markelo, ter grootte van 31 m2, tegen een prijs van f. 5.- per m2, voor het stichten van een pompgemaaltje ter hoogte van de Wildweg, ten noorden van de spoorlijn, bij de grens met Rijssen. De riolering wordt gelegd in particuliere grond en hiertoe is het noodzakelijk een over eenkomst aan te gaan met een viertal grondeigenaren tot het verkrijgen van een zakelijk recht ingevolge de Belemmeringenwet Privaatrecht voor de gemeente. Bij wijze van tegenprestatie is de gemeente aan die grondeigenaren een eenmalige vergoeding ineens verschuldigd van f. 4.13 of f. 4.32 (afhankelijk van de diameter van de leidingbus) per strekkende meter leiding. De grondeigenaren zijn. behalve mevr. Dollekamp-Jan sen, de heren J. Aaltink, Broensweg 2. J. Paalman, Rijssenseweg 36 en Enrua Recreatiebedrijven NV. (Twenhaarsveld), Landuwerweg 7, alhier. De door het Inge- 't Is nog niet eens zo lang gele den, dat „een foto maken" een gebeurtenis was. Daar werd je keurig voor aangekleed, ging daarna naar een foto-atelier en zo'n foto werd door de hele fa milie bewonderd. Toen kwam de omwenteling: de mens ging zelf fotograferen. Eerst nog met mondjesmaat en toen regelmatig in de vakantie. En vandaag de dag - zo blijkt uit marktonder zoeken - wordt de Nederlander zo langzamerhand een echte hele-jaar-door-fotograaf. Zodat elke bijzondere gebeurtenis wordt vastgelegd voor later Nog niet iedereen Toch geldt dit laatste niet voor iedere Nederlander. Het blijkt namelijk dat niet elke kamera- bezitter weet. welke onderwer pen hij zal fotograferen. Er ont breken hem motieven en dat is de reden, dat in nogal wat ge zinnen de fotokamera na de va kantie in de kast verdwijnt. En er misschien pas uitkomt in de december-maand als Sint Niko- laas of kerstmis welkome aan^ leidingen zijn om de kamera weer eens te voorschijn te halen. Wie gebrek heeft aan goede mo tieven om foto's te maken, kan daar nu iets aan doen. Want de Stichting Amateurfotografie in Amsterdam die veel doet aan voorlichting over fotograferen en filmen, heeft een boekje laten maken met als titel: „Breng het hele jaar in beeld". Dat is be doeld als een wegwijzer voor mensen, die graag het (eigen) leven in beeld willen brengen. Wandeling door het jaar Dat boekje begint met de ja nuarimaand en geeft voor elke maand van het jaar tips en mo tieven. Wie het leest ontdekt tientallen leuke momenten, die een foto waard zijn, waar hij of zij misschien nooit aan heeft gedacht. Er gebeurt in een mensenleven vaak meer dan je zo oppervlakkig zou denken. Bijna iedere dag zijn er wel din gen die de moeite van het vast leggen waard zijn; het boekje geeft daar tal van voorbeelden van. Dat boekje is daarnaast een goede adviseur als u bepaalde onderwerpen wilt fotograferen. Het geeft aan hoe je foto's van televisiebeelden kunt maken. En sneeuwfoto's. Hoe je flitslicht kunt gebruiken om betere foto's te maken, 't Geeft tips voor uit gaanders en vakantiegangers. Voor het gebruik van filters en het maken van kinder- en die- renfoto's. Zelfs het maken van vuurwerkfoto's of dia's in oude jaarsnacht wordt beschreven. Veel foto's Die tips en motieven worden met alleen in woorden beschre ven. maar ook in kleurige beel den getoond. Ook door die vaak erg geslaagde foto's is dit boekje een welkom bezit voor ieder, die met alleen herinneringsfoto's wil maken, maar ook de wereld om hem heen zo mooi mogelijk wil vastleggen. Geschenk bij album Het boekje „breng het hele jaar in beeld" wordt niet verkocht, maar is uitsluitend te verkrijgen bij vele fotohandelaren als een geschenk bij aanschaf van een fotoalbum, dat album, om er die foto's van een jaar uit uw leven in te plakken, is tot 15 novem ber a.s. voor een zeer attrak- tieve prijs te koop, namelijk voor slechts f12 90 (normale prijs f 18.90). U krijgt er ook nog een aantal kleurige stickers bij. Plan uitvoeren Deze set (album-boekje- en stic kers) is een ideale kans voor alle mensen, die eigenlijk al lang het plan hebben om het leven van hun gezin eens een jaar lang in beelden te vangen. Wie dat doet zal ontdekken, dat het maken van zo'n jaarkroniek in foto's een erg leuk werkje is. Het resultaat (een album met de geschiedenis van een jaar uit uw leven) zal in de loop van de ja ren erg waardevol voor u wor den. Zo'n foto maak je in het na jaar: kinderen onder de paraplu net na een regenbui. Wie een foto zoals deze wil maken, doet er goed aan te flitsen omdat die kinderkopjes onder de pa raplu anders te donker zouden worden. „Invullen van licht" heet dat en het is éen van de tientallen onderwerpen, die worden besproken in het boekje „Breng het hele jaar in beeld". D. J. Mondeel voorzitter Tijdens de j.l. maandagavond in hotel Vosman gehouden jaarver gadering werd zoals verwacht het afdelingsbestuur van de Par tij van de Arbeid vrij ingrijpend gewijzigd. Reden van deze wijzi ging was dat voorzitter J. van der Harst en diens echtgenote, alsmede de heren W. Beijers en J. Foks tevoren hadden mede gedeeld, om persoonlijke rede nen, zich niet opnieuw herkies baar te kunnen stellen. Op voordracht van het bestuur werd, bij enkele kandidaatstel ling de heer D. J. Mondeel, met algemene stemmen verkozen tot afdelingsvoorzitter, evenals se cretaresse Mw. J. Metsemakers en penningmeester de heer G. Knapen. Bij schriftelijke stem ming werd verder herkozen het bestuurslid de heer J. Calkho- ven, terwijl als nieuwe bestuur sleden werden gekozen Mw. M. ter Borg, alsmede de heer J. Groeneveldt en A. Moeliker Na afloop van de bestuursver kiezing verklaarde de heer Mon deel zijn kandidatuur met enige schroom te hebben aanvaard en zei van de andere nieuwe be stuursleden soortgelijke opmer kingen te hebben gehoord, juist en vooral omdat het afdelings bestuur binnen afzienbare tijd belangrijke voorstellen voor de ledenvergadering moet voorbe reiden. „Ik vraag mij dan ook af wat u in ons ziet en hoop dat uw verwachtingspatipon niet te hoog gespannen is. De overige leden van dit bestuur al ken nende ben ik er zeker van dat wij samen al het mogelijke zul len doen deze taak waar te ma ken en hoop daarbij gebruik te mogen maken van de brede er varing van hen die ons bestuur thans verlaten maar hoop vooral ook op een flink stuk steun en warme belangstelling van onze leden. Laten we de rijen geloten houden en de handen ineen slaan want we moeten voorwaarts en niet vergeten", aldus de heer Mondeel, die de vergadering voorstelde tijdens de volgende ledenvergadering of ficieel afscheid te nemen van hen die het bestuur hebben ver laten. Symbool Hoewel niet in de politiek, ver klaarde de heer Mondeel in het verleden reeds diverse malen bestuursverantwoordelijkheid te hebben gedragen, doch steeds in C organen die werken onder een duidelijk symbool zoals de club- kleuren van voetbalverenigingen. „Hoewel ook onze partij heel duidelijk symbolen kent zijn deze bij onze ledenvergaderingen nimmer zichtbaar geweest en dat moet dan nu meteen maar veranderen", aldus spreker en bood de afdeling tenslotte een dundoek van de P. v. d. A. aar, waarna de leden Moeliker en Gazan de nieuwe voorzitter een voorzittershamer aanboden. Uit het financieel jaarverslag van penningmeester G. W. Kna pen bleek dat ondanks een kostbare verhuizingsaktie de kas thans nog goed gevuld is. dank zij flinke bijdragen van leden. Voor het bijwonen van geweste lijke vergaderingen tijdens het. komende jaar werden als afge vaardigden gekozen de her L. Kaan en Mw. Metsemakers, ter wijl de heer A Moeliker en E. K. Pronk werden aangewezen als afgevaardigden naar het op 4 februari a.s. te houden Raads- en Statencongres van de Pv.d.A te Amsterdam. Vervolgens wer den enige wijzigingen aange bracht in het huishoudelijk reg lement en werd besloten peri odiek een eigen nieuwsblad on der de leden te verspreiden. Aan het einde van de vergadering dankte de scheidende voorzitter J. v. d. Harst de aftredende be stuursleden voor hun inzet en aktiviteit en wenste de afdeling ook onder hetn nieuwe bestuur een goede toekomst toe en be sloot daarmee de zeer goed be zochte vergadering. Donderdagavond 13 oktober hebben de plattelandsvrouwen uit Dijkerhoek een echte „Doe het zelf' avond gehad met als onderwerp „Batiken". De leiding van deze avond had Mevr. Keyne uit Dijkerhoek. Zij ver telde eerst hoe het gedaan moet worden en legde enkele technie ken uit, zoals de afknooptech- niek, maar het wordt pas orgi- neel als men eerst op een lap stof een patroon of naam te kent. daarna de delen die de zelfde kleur als de lap stof moet blijven, insmeert met gesmolten kaarsenvet en daarna in koud waterverf behandeld wordt. Ook kan men met verschillende kleu ren werken maar dan moet de stof vaker een verfbad hebben. Er werden leuke dingen ontwor pen op slopen, servets, T-shirts en stukken katoen. Aan het eind van de avond bedankte de presidente mevr. Kleyne voor de leerzame avond en bood haar een attentie aan. Enkele mede delingen werden gedaan, o.a. dat men zich zo spoedig mogelijk moet opgeven voor de excursie naar Wehkamp in Dedemsvaart en over de cursus voor boerin nen in E.E.G. verband (4 avon den), dit in samenwerking met de afd. Holten en Espelo. meursbureau Witteveen en Bos voorgestelde vergoedingen per strekkende meter buis, alsmede de schadevergoeding voor ge wassen. zijn overeenkomstig de vergoedingen, die in soortgelijke gevallen door de Ned. Gasunie worden toegepast. De commissie gemeentewerken kan zich met de vorenbedoelde aankoop ver enigen. De afdeling Welfare van onze plaatselijke Rode Kruis-afdeling houdt op woensdag, 26 oktober, weer een verkoopactie van de fraaie handwerken en andere ar tikelen vervaardigd door de be jaarden van „de Diessenplas" en door gehandicapten buiten het bejaardencentrum. De verkoop vindt plaats tussen 15.00 en 20.00 uur in de recreatiezaal van het centrum. Er wordt dan een groot aantal artikelen voor de verkoop tentoongesteld. Met de opbrengst van de verkoop wor den weer nieuwe materialen aangekocht om dit mooie werk te kunnen continueren. Een ev entueel batig saldo komt ten goede aan de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis. Even als voorgaande jaren hoopt men ook nu weer op een druk be zoek. Vandaar dat wij onze lezeressen nog maar eens gaarne deze verkoop in herinnering brengen. Grote tentoonstelling kindertekeningen in bibliotheek Ter gelegenheid van de kinder boekenweek wordt er in de bi bliotheek vanaf 19 oktober een tentoonstelling gehouden van kindertekeningen. Sommige kin deren baseerden hun tekeningen op een boek, dat grote indruk op hen maakte, weer andere haakten in op het motto van de kinderboekenweek: „Wat je droomt ben je zelf'. De expositie is te bezichtigen tot 17 november 1977. Na de 17e november zal de heer Breedveld in de bibliotheek exposeren. Het aantal gevallen waarin sprake is van los- of uitgebroken vee is de afgelopen jaren toege nomen. Er kan echter vooral snog niet gesproken worden van een verontrustende situatie, mede omdat de in 1976 opgetre den toename naar alle waar schijnlijkheid is veroorzaakt door de uitzonderlijk droge zomer van dat jaar. Dit blijkt uit het antwoord dat minister Westerterp (verkeer en waterstaat) mede namens be trokken ambtgenoten heeft ge geven op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden Dees en Smit-Kroes. Gevaar voor verkeersveiligheid Het ministerie van landbouw en visserij wijst op de gevaren die het los- en uitbreken van vee kunnen opleveren voor de ver keersveiligheid. Veehouders, zowel als eigenaars van paarden, pony's en dergelijke dienen zich ervan bewust te zijn dat zij en erzijds de wettelijke plicht heb ben te voorkomen dat hun vee of rijdieren los- en uitbreken en anderszijds de morele plicht te vermijden dat weggebruikers daardoor in gevaar worden ge bracht. Zaterdag 15 oktober heeft de Buurtvereniging Churchillstraat/Vnjheidslaan een feestdag gehouden in de grote zaal van Hotel Vosman. Van 2.30-5 .uur waren 41 kinde ren met hun begeleiders(sters) bezig met 16 verschillende spelletjes, die door de heer Bogaard waren uitgezet. In de pauze kregen alle aan wezigen een drankje aangebo den. Vervolgens werden enige filmpjes vertoond. Bij het naar huis gaan kregen alle kinderen een sinaasappel mee. Op de avond was de zaal geheel gevuld met leden, die hebben genoten van de muziek, ver zorgd door de „Salland Combo" en het optreden van de „Wilgrado's". Deze laatsten hebben echt de aanwezigen veel laten lachen. Het was een bijzonder geslaagde avond.

Holtens Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5